Reconstructie Tuinstraat kost 3.5 ton Voorhouters in beroep Prijswinnaars van ziekzoekwedstrijden Blunders kosten Leithen overwinning op Alphen 2 GS GEEFT r NOG GEEN TOESTEMMING VOOR PLAN- ZWAMMERDAM OOK Wat u moet weten Landijsbanen in benutten zomer voor camping DIO pakt eerste plaats in duel met rivaal Zovoc PAGINA 4 LEIDSE COURANT ALPHEN Aan het plan Burcht in Zwammerdam ral nog wel het een en ander veranderd moeten worden voordat G. S. er mee akkoord gaat. Wethouder Duin zag deze zaak gisteravond tijdens een commissievergade ring over ruimtelijke ordening en stadsontwikkeling niet som ber in, maar vreest toch dat het nog wel een tijdje gaat duren voordat het projekt gerealiseerd is. 3.S. hebben inmiddels wel toestem ming verleend voor de bouw van 48 woningen bij de Johannes Stichting in Zwammerdam en de bouw van negen bejaardenwonin gen in bestemmingsplan Aarlan- derveen. Voor de bouw van 24 eengezinswoningen in dit plan is nog geen goedkeuring binnen. De heer Wtnwinghof vond dit zeer teleurstellend. Bij uitstel lopen de kosten aanmerkelijk op. Het gevolg zou kunnen zijn dat er in dit plan t.z.t. minder woningen worden gerealiseerd. De commissie ging er mee ak koord dat aan de raad wordt voorgesteld dat er een bestem mingsplan wordt voorbereid voor eon gebied aan de Pink- sterbloemweg. In dit plan komt t.z.t. voornamelijk laagbouw. De gemeenteraad zal ook wor den gevraagd een bestemmings plan voor te bereiden voor een deel van de Kortsteekterweg. Het betreft het gebied waar een aardappelstomerij staat. Dit be drijf zai worden afgebroken. Er voor in de plaats komt een wo ning. Dn daar gelegen bosjes van Van Zwieten komen er daardoor fraaier bij te liggen. Betere wegen naar Sport park Lisse LISSE Het gemeentebestuur van Lisse heeft de raad voorge steld akkoord te gaan met het laten verbeteren van de toe gangswegen naar het gemeente lijke sportpark en de uitbreiding van de fietsenstalling op het sportpark. Men wil gebruik la ten maken van de vrijgekomen klinkers uit de Oranjelaan-Gla- diolenstraat. Een en ander gaat een kleine 25 mille kosten. Deze zaak komt in de raad van aan staande woensdag aan de orde. Dan moet de raad ook beslissen over de verkoop van een per ceel bouwterrein aan de Achter weg aan de heer Th. de Wolf uit Lisse voor een bedrag van 70 mille. Akkoord kan de raad ook gaan met grondruil die de ge meente aan wil gaan met de heer P. A. Opdam, die op een stuk grond achter de Heerweg aan de toekomstige Westerdreef een opslagloods wil bouwen. Voorts komt in de raad van woensdag aan de orde de herbe noeming van de dames Prins en Vlag en de heren Van Dijk, De Bruin. Huismans en Liemburg in de woonruimteadviescommis- D. M. Gordijn gehuldigd LEIDEN De heer D. M. Gor dijn is gisteravond op de weke lijkse bijeenkomst van de COVS (belangenvereniging van voet balscheidsrechters) afdeling Leiden in het zonnetje gezet, omdat hij al 25 jaar Ud is van de scheidsrechtersvereniging, hetgeen een unieke zaak ge noemd mag worden. De avond werd verder gevuld met een discussie tussen de scheids rechters en vijf Leidse sport journalisten. die zitting hadden genomen in een forum ter beantwoording van vragen van de arbiters over de sportjourna listiek en met name de wijze waarop ..de man in het zwarte pak" daarin wordt begeleid. Hoewel niet op alle vragen, die bij de scheidsrechters leefden een bevredigend antwoord kon worden gegeven, had de bijeen komst uiteindelijk wel als resul taat dat er wat meer wederzijds begrip voor eikaars werk was gekweekt. En dat was ten slotte hel doel van de avond. W atervrienden verbeteren 10 clubrecords LISSE Tijdens onderlinge wed strijden van de Lissese zwem vereniging De Watervrienden zijn niet minder dan 10 clubre cords verbroken. Er werden bo vendien niet minder dan 134 persoonlijke records verbeterd. Clubrecords werden verbeterd door: Jeanette van Resteren en Ton van Steyn (100 m.. vrij), Annelies de Vreugd en Frans Bleeker (100 m. wissel), Arie Brederoden en Willem Bredero- den (100 m. school), Leo de Haas (100 m. rug), Annelies de Vreugd (100 m. vrij), Jeanette van Resteren en Arie Bredero den (100 m. wissel). BOSROOP De reconstructie van de Tuinstraat gaat onge veer 3,5 ton kosten; met de rio lering mee zal ze nog wel iets duurder uitvallen. )it zei wethouder P. van den Doel toen hij zaterdag met raadslid B. Celeynse de straat doorwandelde om te kijken wat het eerste moet worden gedaan. De gevels van de panden in de Tuinstraat hebben nog al te lij den onder het gedaver van de zware vrachtwagens die elke dag weer door de smalle straat denderen. In de straat staan ook nog al wat autowrakken en langparkeerders. de vrachtwa gens moeten daardoor nog al eens over het trottoir. Dat is dan ook danig verzakt. Bij de gemeente is men van plan nog voor de reconstructie de trot toirs te herstellen: het parkeer- plaatsje aan de Biezenkant zal worden vergroot. Ook denkt me., aan het aanleggen van een speelplaatsje. VOORHOUT In de raadsverga dering van aanstaande dtnder- dag stelt het gemeentebestuur de raad voor bezwaarschriften die door twee inwoners van Voorhout zijn ingediend wegens het weigeren van een bouwver gunning ongegrond te verklaren. In het ene geval gaat het om een beroepsschrift van de heer E. Rnoppert die zijn bedrijfsruimte aan de Engelselaan wil uitbrei den. In het andere geval om een beroepsschrift van de heer H. Warmerdam die een werk en bergruimte aan de Prof. No- lenslaan wil opzetten. B. en W. Burgemeester mr. K. Staab van Wassenaar kan de winter vol vertrouwen tegemoet: hij heeft voor maanden zo geen jaren kachelhoutjes. Daarvoor zorgde gisteren een zware boom die, zoals de melding van de burgemeester aan de politie die ochtend luidde: ..tegen het dak hing". De boom, op de afscheiding van de tuin van de buren, kraakte enkele dakspanten en een fikse partij dakpannen. Deskundigen zoeken uit hoe groot de schade is en op welke wijze het dak moet worden gerepareerd. Leden van de brandweer, uitge rust met magirusladder en elek trische zagen, hebben lange tijd nodig gehad om de boom van zijtakken te ontdoen, voor het gevaarte kon worden verwij derd. De burgemeester is deze week met vakantie en komt maandag terug. WASSENAAR De afde ling Noord van de Ned. Chrislen Vrouwenbond in Wassenaar viert op donder dag 16 november het jaar feest. Het wordt gehouden in het Dcylerhuis en het begint om kwart voor 8. Voor de pauze zal mevrouw Joris biels iets laten zien van Ja panse bloemsierkunst. Sassenheim Gisteravond had in het RSA-gebouw de wat verlate prijsuitreiking plaats van de jaarlijkse ziekzoekwedstrijd die op 5 en 6 mei van dit jaar werd gehouden in het magazijn van G.B. de Vroomen aan de Hoofd straat. Deze jaarlijkse wedstrij den gaan uit van de Ron. Alg. Bloembollencultuur en de geza menlijke vakorganisaties, in sa menwerking met de Bloembol lenkeuringsdienst en de Plante- ziektekundige Dienst. Dit jaar werd voor het eerst gen tulpenziekzoekwedstrijd gehou den, waarvoor wel grote belang stelling bestond (ruim 150 man), maar waarvan zich slechts 45 meldden vöor deelna me. Rennelijk was er sprake van schroom onder de tulpen- ziekzoekers, om aan deze nieu we wedstrijd deel te rig jaar waren er l deelnemers aan de Hyacinth- Narcissenwedstrijden, wat er zou kunnen wijzen dat er t beduidende terugval zou zijn de deelname. Maar deze verge' Steensma, districtshoofd van de Planteziektekundige Dienst te Sassenheim. De prijzen beston den uit huishoudelijke- en ande- s gebruiksvoorwerpen lijking gaat in geen geval op. De oorkondewinnaars zijn: W. Vermey, Lisse; C. Beyk, Sas senheim; W. L. J. Steenvoor den, Noordwijk; D. v.d. Voet, Sassenheim en P. Arrachart te Lisse. Deze winnaars kunnen bij een volgende wedstrijd in aan merking komen voor een diplo- daar men blijkbaar dit jaar voor deze eerste nieuwe wed strijd ,,de kat uit de boom wil kijken". De organisatoren ver wachten een volgende keer dan ook een veel grotere deelname. Overigens zal de volgende tulp- ziekzoekwedstrijd in het komend voorjaar te Breezand plaatsheb- Prijswinnaars zijn: ben, en in Sassenheim weer de wijk, Lisse; J. A. Ippel Hyacinth- en Narcissenwedstrijd (annex de demonstratietafels met tulpen en bijgoed). Het ligt in de bedoeling om deze twee typen wedstrijden jaarlijks tus sen Sassenheim en Breezand te laten wisselen. Vo- De prijsuitreiking vond dit jaar wel 157 plaats door de heer L. W. T. Does- i G. v. Schie, Abbenes, alle drie een eerste prijs. Een tweede prijs behaalde M. G. E. Schrama te Lisse, terwijl de volgende een derde prijs behaalden t.w.: Th. Beyk, Lisse; J. Eikelenboom, Sassenheim; B.P. v. Vliet, Sas senheim en J. M. Raptein te stellen dat in beide gevallen be bouwing in strijd is met het be stemmingsplan. Als de raad mee akkoord gaat gaat de ge meente zei fbij de kroon in be roep tegen plannen van de pro vincie om enige hoogspannings- j masten in de Elsgeesterpolder te verplaatsen. Er zijn bezwa ren van landschappelijke aard. In de raad van donderdag komt verder aan de orde de benoe ming van d; heer J. Hoek tot lid van de commissie tot onder zoek van de gemeenterekening; het beschikbaarstellen van een krediet van 25 mille voor het bestekgereedmaken van de ver betering van het kruispunt op de Nagelbrug; de vernieuwing en uitbreiding van de huistele fooninstallatie in het gemeente huis (kosten: 25 mille), het vaststellen van een bestem mingsplan voor het gebied tus sen de Boekhorstlaan en de spoorlijn Leiden-Haarlem; het beschikbaarstellen van een aan vullend krediet van 1500 gulden voor het uitbreiden van de An- dreasschool met een leslokaal; de verkoop van grond in het plan Spaarlaan aan de N.V. Bouwfonds Ned. voor ruim 1,5 miljoen gulden. Het bouwfonds gaat daar de geplande woningen bouwen. LEIDEN De Nederlandse Bond voor oud-strijders, af deling Leiden, houdt a.s. dag in het gebouw Militair Tehuis, Rorte Mare-Oude Sin gel, een schietavond, aanvang 20 uur. LEIDEN Vanavond houdt de Democratische Midden partij (Jac. de Jong) een openbare verkiezingsbijeen komst in de Stadsgehoorzaal, aanvang 20 uur. Spreker is lijsttreker De Jong. WARMOND De toneel vereniging ,,St. Mattias" geeft a.s. vrijdag en zater dag haar eerste voorstellin gen. De keus is gevallen op het blijspel „Zachtjes met de deuren". De voorstellingen beginnen om 20.15 uur. LEIDERDORP De com missie berep- en bezwaar schriften vergadert maandag 20 november om 20.15 uur. Behandeld zullen worden de bezwaarschriften van geluids overlast door blaffende hon den en de weigering van een standplaats voor een frites kraam. Bovendien komt het ingekomen stuk over de fi nanciële gevolgen van de re novatie van de woningen aan het Patrimoniumpark aan de OUD ADE/RIJPWETERING Voor de werknemers in de bouwnijverheid is er op vrijdag aanstaande van 10—22 uur in het dorps huis van Rijpwetering gele genheid de vakantiezegels voor de Rerstweek te verzil- WASSENAAR Voor het Wassenaars Katholiek Vrou wengilde is er dinsdagavond 14 november te 20 uur in het Astira-theater in de Lang straat een filmavond. Ver toond wordt de film „Sound of Music". Introductie is toe gestaan. LEIMUIDEN Het tweede team van de Doorzetters heeft met 4—2 verloren van Bodegraven II. Alleen Van Berkel en Kraakman haal den de winstpunten binnen. Uitslagen onderlinge compe titie: V. v.d. Meer—J. Brand Vi, C. Beuk—L. Hoge- boom 1—0, C. Beuk jr.—C. Beuk sr 1—0, C. Zemel—J. v.d. Meer 01, F. Vroonland R. Brug 0—1, II: W. Beuk J. Stuens 1—0, Th. v.d.i Meer—E. Knelange 10. LEIMUIDEN Het district Am- stel en Aar van de Kon. Ned. Schaats Bond heeft gisteravond de heer Th. Hijdra herkozen als LEIDEN In de eerste klasse van de Leidse Schaakbond ver pletterde LSG 2 het sterk ver zwakte Philidor 4. Dat invallers meestal een verzwakking zijn, werd eens te meer bewezen. Philidor moest er zowaar 4 op stellen. LSG 2 scoorde aan de eerste 6 borden 5/2 punt, de 1 Va punt uit de lagere borden en een gewonnen staande afgebro ken partij zullen de eindstand op 82 bepalen. 5e einduitslag Katwijk 1-Leider- dorp 1 is 5Vè4l/2 geworden; Philidor 3 staat met 5—3 tegen einduitslag is 44 (prognose de klasse B ontving Katwijk 2 het eerste tiental van Noord- wijk, dat met 3 invallers aan trad. De Noordzee-teams gaven elkaar weinig toe; de voorlopige einduitslag is 4--1 prognos 51^—414). Het thuis altijd ster ker spelende Boskoop 1 wist Voorhout 1 te verrassen. De Voorhoutenaren werden naar een 5'/2—4>/2 verlies gespeeld. Alphen 2 zorgde voor een grote verrassing; tegenstander Lei then leek op een 8—2 overwin ning af te stevenen. Onacht zaamheid en grote blunders kostten Leithen de zege. Eind- duitslag: 5—5. In de derde klas se B kon Noordwijk 3 het tegen het sterk gestarte Voorschoten 4 Schaken niet bolwerken. Voorschoten nam tevreden 7'/4 bordpunt mee naar huis VTL 1. die de eerste ronde stil had gestaan, ging goed van start. Slachtoffer was Philidor 8. Philidor nam met 1 i/,—y2 de leiding; VTL vond het toen welletjes en won de overige 8 partijen. Het sterke LSG 6 maakte in dezelfde klas se korte metten met Sassenheim 2. Het nog jonge tiental won overtuigend met 73. In de der de klasse B wist „newcomer" Aarlanderveen het eerste matchpunt in de wacht te sle pen tegen Koudekerk 1. De stand met nog 1 uit te spelen partij is 54 in het voordeel van Aarlanderveen. Reed 1 moest zij meerdere erkennen in Lei derdorp 3; voorlopig 7—2. Uitslagen en standen: le klasse: Philidor 3Voorschoten 2: 63; Katwijk 1—Leiderdorp 1 5'/2— 41/2; LSG 2—Philidor 4: 7—2. Stand aan de kop l.LSG 2 2 gespeeld 4 matchpunten; 2. Phi lidor 3: 2—4; 3. LSG 3: 2—4. Klasse 2b: Boskoop 1Voorhout 1: 51/21\2'. Alphen 2Leithen 1: 55; Katwijk 2Noordwijk 1: 4—4 (5Vi4 V^).Klasse 3b: Noordwijk 3—Voorschoten 4 214—7 M>; VTL 1—Philidor 8. 8y2—V/2; Sassenheim 2— LSG 6: 3—7. Stand: 1. Voorschoten 4: 2—4; 2. LSG 6: 2—4; 3. VTL 1: 1—2. Klasse 3c: Aarlander veen—Koudekerk; 54; Leider dorp 3Reed 1: 72. NOORDWIJK In een geweldig spannende „vjjfsetter" heeft het eerste herenteam van DIO ge wonnen van het grotendeels uit oud-eredivisiespelers bestaande Zoetermeerse Zovoc. DIO staat nu bovenaan In de promotie klasse. De Noordwljkers, die ge steund werden door een onge kend groot aantal toeschouwers, bleken uiteindelijk over de lang ste adem en het grootste uithou dingsvermogen te beschikken in de uitputtingsslag. De grote routine van Zovoc onder aanvoering van Bert van Leus den (ex-Blokkeer) bleek in de eerste set, waarin DIO zich ove rigens tegen het einde goed wist te herstellen dank zij het voor treffelijke werk van Rob Rou- bal, Dick Drayer en Ronald van Nierop: 15-13 voor Zovoc. De tweede set was geheel voor de Noordwijkers: 15-5 waarbij ook het snelle aanvalsspel van Jos Waelpoel en Jacques de Jong opviel. Nadat de derde set ook door DIO was gewonnen - wat magertjes met 15-13 - vocht Zo voc in de vierde set verbeten te rug en maakte dankbaar ge bruik van de verwarring bij de DIO-verdediging. De noodzake lijke vijfde set bracht boeiend volleybal, zoals maar zelden in de sporthal te zien is geweest: prachtige smashes, mooie red dingen en lange rallyes. DIO won uiteindelijk met 15-11 en een donderende ovatie van het publiek was de beloning voor beide teams. De dames van DIO blijken zich ook goed hersteld te hebben na hun zwakke begin. Na een 3-1 overwinning op KEV uit Zaan dam zijn Janny den Hollander c.s. nu opgeklommen naar de vijfde plaats. LEIDEN Gisteren hebben leerlingen van de Louise Scholengemeen schap een sportdag gehouden in de Groenoordhal. Er werd ge- hockeyed, gehandbald, gevoetbald, gebasketbald en gevolleybald. Bij hockey ging het tussen jongens en meisjes tussen de 12 en IS jaar. Voor leerlingen, die iet wilden meedoen aan de sportwedstrijden was er een creatieve dag. Dat op deze dag wel degelijk is gedaan, toont de muur van de kantine, die voor een deel helemaal beschilderd is. Stormschade in Sassenheim SASSENHEIM Ook Sassenheim heeft nogal te lijden gehad van de stormschade. Zo werden op het Essenplein en in de omge ving van de Mercuriusstraat van niet minder dan negen per sonenwagens door grint vanaf de naastgelegen flatgebouwen, de ruiten vernield. De verkeerslichten vielen tegen 8 uur uit en van een nieuwe schuur op de Rijksstraatweg, die pas een jaar in gebruik was als garage voor vrachtwagens werd de voorpui en een deel van het dak vernield. Tevens waaide uit een woonhuis in de ter Leedelaan. een ruit er uit en kwam de reclame-installatie van een supermarkt naar bene- Nieuwe accommodatie voor SauocelScylla LEIDEN „Na een langdurige voorbereiding, ettelijke koerswijzigin gen en een grote mate van zelfwerkzaamheid," zoals secretaris Will van Zoelen het uitdrukt, is het dan toch zover: de tafeltennisvereni ging Sanocel/Scylla gaat zijn nieuwe speelaccommodatie in de Ca- tharijnestraat in gebruik nemen. Zaterdag 2 december om half vier is de officiële opening en aansluitend een receptie. voorzitter. Hij was aan de beurt van aftreden evenals de heer Könst. Laatstgenoemde werd met de nodige tegenzin door de vergadering herkozen, omdat hij zonder bericht van verhinde ring afwezig was. Er waren echter geen tegenkandidaten in-' gediend. Op de jaarvergadering werd uit voerig gesproken over de schaatsmogeLijkheden, die er in' het district zijn op landijsbanen.- Er zijn weinig goede landijsba-1 nen. vooral omdat de aanleg te duur is. Op de hearing over het' in ontwerp zijnde streekplan Plassengebied heeft de heer Hij dra daarom aan G.S. voorge steld. dat de landijsbanen 's zo mers benut worden voor cam ping. Ter sprake werd ook ge bracht dat Leimuiden .een nieu we landijsbaan krijgt. De hoge aankoopkosten van het land zul len daar enigszins bestreden kunnen worden met verkoop van de grond, die vrijkomt als men in het terrein een baan graaft. De districtswedstrijden werden' als volgt toegewezen: Rijsen- hout, jongens 6—12 jaar; Nieuw koop meisjes 6—12 jaar; Bilder- dam senioren korte baan; Noor den senioren lange baan; Kudel- straat koppelwedstrijden en Nieuwkoop reserve. De geweste lijke kampioenschappen zullen worden gehouden in De Uithof. Op de vergadering was ook ge westelijk bestuurder Kolf aan wezig. Hij klaagde o.m. zijn nood over de gewestelijke orga nisatie waarin het nogal rom melt omdat verschillende be stuursleden niet voor hun taak berekend zijn. Tijdens de rondvraag kwam nog naar voren, dat de Jaap Eden- baan niet meer beschikbaar is voor nieuwe trainingsgroepen. Veel leden vonden ook de prij zen te hoog voor de wereldkam pioenschappen in Deventer. LEIDSCHENDAM De sa menwerkende Tuinbouwvak- groepen Leidschendam ko men vanavond om half acht in het voormalige vereni gingsgebouw aan de Dam- laan bijeen voor de jaarver gadering annex „komkom mers vond". De agenda ver meldt jaarverslagen, contri butievaststelling en bestuurs verkiezing. De komkommerr deskundigen D. Rodenburg en F. Veenman spreken over „Wat is de komende ontwik keling?". ZOETERWOUDE Donderdag houdt de L.T.B. weer de jaar lijkse Oogstdankdag. Om negen uur is er een H. mis in de Sint Jan waarna er een gemeen schappelijk ontbijt volgt met een koffieuurtje in het Don Bos- cohuis. Bij de avondviering in het Cen trum staat het toneelspel van de KPJ centraal. Onder regie van de heer Th. Wesselingh zullen zij het bekende „Sil de strand jutter" op de planken zetten. Het gezellig samenzijn waarmee het geheel wordt besloten wordt geleid door de gebroeders Slin gerland.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4