Okker tennist tegen zijn evenbeeld OOSTERVEEN BLUFTE BLUFFER WALCOTT AF DE ZESTIEN VAN GOETHALS Haroon Rahim, de eenzame Pakistani Edstroem naar PSY Pilic struikelde over Stockton Eind deze eeuw schaarste benzine Amateurs boksten in Amicitia DINSDAG 14 NOVEMBER 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 11 Er is, elhui* kwart e wiift de koe sele V) jaar oc >ekt in grote teel afrert va ig va Weste Chin; conft 32 Ec GS. e r Hel agend nferer buiten Wilfried van Moer, in de selectie. BRUSSEL Raymond Goethals, de coach van het Belgische voetbalelftal, heeft gisteren de namen van zestien spelers be kend gemaakt die in aanmer king komen voor de Belgische ploeg die zondag in de voorron den van het toernooi om de we reldbeker tegen het Nederlands elftal moet uitkomen. Doel: Christian Piot (Standaard) of Luc Sanders (Club Brugge); Verdediging: Georges Heylens (Anderlecht), Erwin Vandendae- le (Club Brugge), Jean Thissen (Standaard), Nicolas Dewalque (Standaard) en Leon Dolmans (Standaard); Middenveld: Wilfried van Moer (Standaard), Jean Dockx (An derlecht), Jan Verheyen (An derlecht) en Maurice Martens (Racing White); Voorhoede: Leon Semmeling (Standaard), Raoul Lambert (Club Brugge), Paul van Himst (Anderlecht), Odilon Polleunis (St. Truiden) en Jacques Teu gels (Racing White). Rapport OESO DEN HAAG (ANP) De groeiende vraag naar autobenzi ne zal lang voor het einde van deze eeuw tot een oliecrisis kun nen leiden. Als de huidige ten denties en ontwikkelingen aan houden en de oliereserves van de wereld indèrdaad slechts zo groot zijn dat zij in de buurt van de laagste raminge liggen, dan zal de vraag naar motor brandstof in 1980 groter zijn dan de produktie. Deze conclusie staat te lezen in een rapport van de OESO. Het is het eerste in een reeks van rapporten, die de OESO zal pu bliceren over het effect, dat de auto op het milieu heeft. In het rapport wordt de verwach ting uitgesproken, dat zich een grote oliecrisis zal voordoen. Een volledige uitputting van de reserves is niet te -verwachten, omdat het patroon van produk tie en verbruik zich za aanpas sen aan de slinkende omvang van de reserves. Ingrijpende veranderingen in onze manier van leven en vooral in onze houding tegenover de personen auto zullen echter noodzakelijk worde, wil men ernstige pro blemen voorkomen. ROTTERDAM Haroon Rahim, vandaag tegenstander van Tom Okker in het prof-tennistoernooi in Rotterdam, vertoont grote overeenkomsten met zijn tegenstander. Beiden zijn de absolute exponent van hun land, hebben een tengere lichaamsbouw, exact dezelfde lengte en ontlo pen elkaar vrijwel niet in gewicht. Een saillant verschil is echter hun afkomst. Tom Okker is voortgesproten uit een bond die meer dan honderdduizend leden telt, Haroon Rahim is een van de slechts duizend leden van de Paki staanse tennisbond. Okker werd in 1968 gecontracteerd door de profgroep van Lamar Hunt, Rahim behoort pas sinds juni van dit jaar tot de selecte groep tennissers die jaren geleden begon als de handsome eight, maar uitgroei de tot een tenniscircus van tweeëndertig man. De verdiensten van Tom Okker, zowel in sportief als in finan cieel opzicht, zijn genoegzaam bekend. Van Haroon Rahim Geeil SPÜt olsn in nno 1-nH nnn 1 J Haroon Rahim, topspeler van de duizend tennissers in Pakistan hadden velen in ons land nog nooit gehoord. Toch is de drie Haroom Rahim maakte dagen geleden 23 jaar geworden 'and faam door als Pakistani zonder twijfel een ten nisser met kwaliteiten. Na slechts een zevental toernooien van de ten einde lopende W.C.T.-serie te hebben deelge nomen, neemt Rahim een acht tiende plaats in. In Gotenburg, het laatste toernooi vóór Rotter dam, bereikte Rahim de kwart finales voordat hij werd uitge schakeld door Rov Emerson. Toch noemt Rahim dat niet zijn beste prestatie tot nog toe. ..Het mooiste moment uit mijn car rière was de overwinning op Pancho Gonzales", zegt hij. „Vroeger had ik er altijd van gedroomd ooit nog eens tegen hem te spelen en toen ik dan zelfs van hem won, kon ik mijn geluk niet op. Ik had Gonzales altijd als voorbeeid gezien. Van- KOPENHAGEN Ralf Edstroem de Zweedse topscorer en voet baller van het jaar, zal met in gang van 1 augustus 1973 voor PSV uitkomen. Gisteren bereik ten PSV en Atvidaberg in Kopen hagen overeenstemming over de transfer van de 20-jarige Ed stroem. IOC weet niets over terugtrekken van Denver LAUSANNE Het Interna tionaal Olympisch Comité heeft nog geen officiële me dedeling van het Ameri kaanse Olympische Comité ontvangen, dat Denver zich terugtrekt als plaats waar in 1976 de' Olympische Win terspelen zullen worden gehouden. Dit heeft IOC-president Lord Killa- nin gisteravond in Lausanne ver klaard na een bespreking met de 1 drie vice-presidenten jhr. Her- 1 man van Karnebeek (Ned.), graaf De Beaumont (Fr.) en Willy Dau- me (W.-Dld.). Pas als een offi- cieel bericht uit Amerika is bin- nengekomen, kunnen andere ste- i den hun kandidatuur stellen voor de organisatie van de Winterspe len 1976. Opnieuw heeft Lord Kil- lanin gezegd, dat hij verwachtte i dat een definitieve beslissing, waar de Spelen in 1976 worden gehouden, pas zal vallen in fe bruari 1973. (CONTACTADVERTENTIE) kennismaking etc. Castilla, sigaar van zeer goeden huize (Velasques) is brandend van verlangen om kennis te maken met serieuze HEREN die tegen kleine Vergoeding (32 cent) willen genieten van haar flink postuur en ronduit vorstelijk ^arakter. Doel: oprechte VRIENDSCHAP. •Leeftijd onbelangrijk. •Reacties worden discreet 'behandeld door uw 'eigen sigaren- V "Winkelier. ROTTERDAM Dick Stockton heeft in het proftennistoer nooi in Rotterdam voor een verrassing gezorgd door Nik- ki Pilic uit te schakelen. Daardoor is Pilic niet helemaal zeker meer van deelneming aan de finaleronde van de beste acht spelers in Rome. Pilic heeft tot dusver 28 punten vergaard en kan in theorie nog wor den voorbijgestreefd door Roy Emerson. Deze zal daarvoor echter het toernooi in Rotterdam op zijn naam moeten brengen en die kans lijkt nu ook weer niet zo groot. Alvorens zelfs maar in de fina le te geraken, moet Emerson afrekenen met achtereenvolgens Mark Cox en Arthur Ashe. Als dat zou lukken, doemt het obstakel New- combe op, die in een schier onaantastbare vorm steekt. Stockton, een 21-jarige Amerikaan die dank zij het uitvallen van Tony Roche en Ken Rosewall in de groep van Lamar Hunt belandde, heeft Pilic geen schijn van kans gegeven. Pas in de tweede set kwam de Amerikaan even in gevaar, maar hij stelde zijn plaats in de tweede ronde tegen Charlie Pasarell via de tie-breaker veilig. Een tweede opvallende gebeurtenis was de eliminatie van de Egypte naar Ismail El Shafei, die in drie sets zijn meerdere moest erken nen in Jeff Borowiak: 7-6, 4-6, 6-4. dubbelspel eersie ronde: Arthur Ashe/Bob Lutz (VS)—'Terry Addison/Bob Car- mlchael (Austr.) 64. 2—6, 6—4: Charles Pasarell/Frank FroehlinK (VS>— Mark Cox/Graham Stilwell (Gb) 6—3. 1—6. 63: Jeft Borowiak/Haroon Ra him (VS/Pak)—lsmael El Shatei/Brian Falrlie (Egyp/Nw.-Z.) 6—2. 3—6. 7—6. .M i-t~» fJj7 i Rotterdam achter het net gevist DEN HAAG De stijl van de Rotter damse weltergewicht Eric Walcott is grotendeels gebaseerd op intimi datie. Hij waant zich een slappe blauwdruk van Cassius Clay, laat af en toe de handen zakken maar is technisch zo weinig begaafd dat hij in opperste paniek raakt als de te genstander het initiatief neemt en verhindert dat Walcott zijn inder daad sterke stoten kan plaatsen. Dat deed gisteravond tijdens de ama teurwedstrijden in „Amicitia" de Hagenaar Jan Oosterveen, die dan ook een zege op punten behaalde omdat hij de bluf van Walcott af blufte. Toen Oosterveen zijn schroom voor de Rot terdammer had overwonnen en dat duurde ruim een ronde nam hij vastbe sloten het initiatief en van dat moment af bokst hij een gewonnen partij. Maar er was wel iets aan voorafgegaan. In de tweede ronde moest Jan Oosterveen zich door een rechtse, gevolgd door een linkse hoek. bijten. Dat was het laatste wapenfeit van Walcott, die zelf niet veel kan incasse ren en in diezelfde ronde op een rechtse door de knieën knikte. In de derde ronde was Jan Oosterveen, ook al omdat Walcott conditioneel te kort schoot, heer en mees ter en kon de Hagenaar zijn zoveelste zege in zijn startboekje laten bijschrijven. In vroeger tijden bokste de weltergewicht Leo v.d. Hoogenband nog wel eens schroomval lig. Hij had geruime tijd niet in de ring ge staan en maakte gisteren zijn come back, tegen Schulz, die beschikt over een fraaie, bijna volmaakte, stoot in beide handen. De Hagenaar slipte veel weg maar had de handicap van vroeger nog niet overwon nen. Hij bokste niet schroomvallig, zeker niet, maar ziet geen kans de aanval over te nemen, kruipt dan in dekking en laat de stoten over zich heen gaan in de hoop dat de tegenstander terug zal stappen. Na een overtuigende tweede ronde van v.d. Hoog enband zette Schulz in de derde zo'n aan val in die de Hagenaar niet kon pareren. Toen hij „zakte" na een regen van stoten, werd terecht de handdoek geworpen. Bekijken Het was overigens geen kwestie van enorm verschil in stootkracht, zoals bij de mid dengewichten De Regt en v.d. Berg, welke laatste alleen maar sterk is terwijl De Regt de strijd bekijkt. Hij deed dan ook vrijwel niet anders dan met linksen (tref fers en stopstoten) de kracht van v.d. Berg elimineren. En al konden de krachteloze stoten van De Regt nauwelijks als zodanig worden gehonoreerd, hij scoorde voldoende voor een puntenzege. In het sobere programma Groningen en Assen hadden moeten afzeggen wegens de abominabele weersomstandigheden, sport club Dordrecht trad als reddende engel op viel toch van alle- elementen te genieten, inclusief een aantrekkelijke demonstratie van de lichtgewichten Krijgsman en Ver sluis. De elegant boksende waker Samsin versloeg Ros, die na de tweede ronde was uitge woed. De enthousiaste Gras buitte de pas siviteit van Kaspers goed uit maar „ver slikte" zich toen Kaspers in de derde ron de eindelijk door had dat opstoten hèt wa pen waren tegen de laag inkomende Gras. Siësta Weiter Hendriks boekte een zege door k.o. op de buitenlandse gast Pedrero, die op de rug ging en rustig bleef liggen, alsof hij zijn siësta hield. Dat deed niet Czabania, die tegen de sterke Hermans in de eerste ronde acht tellen neerging op een rechts- linkse combinatie en in de tweede nog maals op een rechtse opstoot. Toen al had volgens de nieuwe regels (tweemaal neer) de partij gestaakt moeten worden maar de scheidsrechter liet nog even doorboksen en stopte pas toen Czabania zich tegen een stroom stoten niet meer kon verdedigen. HERMAN VAN BERGEM Walcott (Huizi Rotterdam i se: zwaarwelter Herman* fHoogcnband) wint t.k.o, In tweede ronde van Czabania (De i. Schiedami. mlddennewleht De Rent (Dor- hti w.o.p. Min v .d. Uctk i Le Noble Sport, erdam), welter Schulz (Voltr door opgave In de derde roni tenband lloogenbnnd) el lei eigen ijftienjari- ge de Pakistaanse titel op te ei sen en in het toernooi om de Davis Cup uit te komen. Drie jaar later vertrok hij naar de Verenigde Staten om in Los An geles politieke wetenschappen te gaan studeren. Hij nam deel aan een groot aartal toernooien en ontmoette daar zijn huidige dubbelspel-partner Jef F. Boro wiak, die aan dezelfde universi teit studeerde. Rahim maakte zijn studie niet af, want vier maanden voor zijn laatste exa men legde Lamar Hunt hem een aantrekkelijk contract voor dat hij onmiddellijk tekende. Tot dusver heeft de Pakistani er geen spijt van gehad. Net als Cliff Richey zegt hij het tennis sen als beroep een plezierige bezigheid te vinden. „Toch", meent Rahim, „is het erg ver moeiend. Elke week spelen gaat je niet in je kouwe kleren zit ten. Ik zou liever zien dat je zes maanden aan een stuk toer nooien speelt en dan zes maan den vrij bent. Dan heb je ook eens de tijd voor een bezoek aan je familie, die je nu maar een paar keer per jaar ziet". Wapens Haroon Rahim, die uit een gezin van veertien kinderen komt, is vast van plan na zijn actieve carrière terug te keren naar Pakistan. Vele van zijn colle ga's blijven hangen in andere landen, zoals de zuidafrikaan Cliff Drysdale die in de Ver. Staten woont en dn Australiër Bob Carmichael, die zijn domi cilie tegenwoordig in Parijs heeft, Rahim heeft zich tot doel gesteld zijn sport in Pakistan van de grond te btengen. „Pa kistan is een arm land", vertelt hij, „Tennis is voor de uit tach tig procent uit boeren bestaande bevolking vrijwel niet wegge legd. De kosten worden vooral zo hoog omdat alle materialen moeten worden ingevoerd. Er wordt niets in Pakistan ge maakt. Het land is erg ver armd, vooral door de laatste oorlog tegen India. Het is erg triest dat deze landen geld uit geven aan wapens terwijl ze er eigenlijk voedsel voor moeten kopen. De economie in Pakistan is nu erg slecht. Daardoor kon ook het plan om enkele proften nissers om komende winter een toernooi in het land te laten spelen, niet doorgaan". Rahim heeft indertijd politieke wetenschappen niet als studie richting gekozen om later in de politiek te gaan. „Ik ben ook gaan studeren omdat het me boeide, niet omdat ik me nou geroepen voel als politicus mijn land te redden". Haroon Rahim heeft zich voorlopig met volle overgave op het tennissen gewor pen. „Ik blijf zolang spelen als ik kan", zegt hij, „Ik leer nog steeds een heleboel bij de W.C.T. en daarom geloof ik dat ik nog een hoop kan bereiken". Eenzaam De negatieve kanten van het le ven van de proftennisser er vaart ook Haroon Rahim. „Je voelt je soms erg eenzaam. Bin nen de groep gaat iedereen zijn eigen gangetje. Iedereen heeft zijn eigen leven, vele spelers hebben hun vrouw en kinderen bij zich. Dan voel je je wel eens buitengesloten gisteren ben ik in mijn eentje naar een show van Ike en Tina Turner ge weest. Je moet toch iets doen. Ik probeer zoveel mogelijk te zien en met zoveel mogelijk mensen kennis te maken. Dat maakt het dan nog aantrekke lijk". Over Tom Okker zegt Haroon Ra him: „Hij is natuurlijk zonder twijfel beter dan ik. Maar waar om zou ik niet van hem win nen? Hij kan een slechte dag hebben. Vorige week, in Stock holm, heeft hij echter bijzonder sterk gespeeld. Het zal voor mij erg moeilijk worden". Haroon Rahim weet niet dat Tom Ok ker, de beste tennisser die Ne derland ooit voortbracht, voor eigen kritisch pulbliek nog wei eens teleurstelt. Dat zou ook vandaag kunnen gebeuren. FRANK WERKMAN Okker en Iliessen op Melklmisje ROTTERDAM Het ziet er naar uit dat de interna tionale tenniskampioen schappen, die van 16 t.m. 22 juli 1973 in Hilversum (Melkhuisje) zullen plaats vinden, beter bezet zullen zijn, dan de laatste jaren het geval is geweest. Toernooidirecteur Jan Mul der heeft zijn evenement aangemeld als grand prix- toernooi Lij de Internatio nale Tennisfederatie, de serie waarin ook Rome, Parijs, Wimbledon en Fo rest Hills zijn onderge bracht. Voor de 32 heren zal hij als minimum-prij zengeld 30.000 dollar ter beschikking moeten stel len. Daarvan wordt tien procent in de pot gestort, waaruit de uiteindelijke winnaar van de toernooien- reeks wordt betaald. Voor de 16 dames resteert dan nog een prijzenbedrag van ongeveer 10.000 dollar. Aangezien na mei van het komend jaar het onder scheid tussen profs en amateurs wegvalt en alle professionals in principe beschikbaar zijn, verwacht Mulder acht tot twaalf spelers van de groep-Hunt voor zijn toernooi te kun nen contracteren. Onder hen zullen vrijwel zeker Tom Okker en Marty Ries- sen zijn. Tips koersen DEN HAAG Na de keuring van de jonge dravers op dinsdag, is woensdag in Hllversums Expo- hal de keuring van de jaarling- volbloeds aan de beurt gevolgd door de hengstenkeuring. Dit al les begint om negen uur. Wan neer dat is afgelopen, om een uur of vijf, kunnen de dravers- mensen snel een hap eten en zich naar de koersbaan spoeden waar de koersen om zes uur be ginnen. Hier is de finale van de Grote Prijs van de Gooi- en Eem lan der de grote zaak met een forse eerste prijs van tienduizend gul den. Hengsten Con trio): Kalop Knrln Belwl Laatste Nleuw*pr1J« (2000 FcrdlnondprlJ* (twee Ie* V—Gonda Scot. Somsln (Hoogenband) w.o.p. Den Haag), zwaarwelter Gras! onbeslist tegen Kaspers (Huize- j tweede ronde van wicht Prozee (Voltreffer) onbeslist tegn Wil li».. i Nl.-niaav Rijswijk). halfzwaarg.-w i.-lit issanl (McaMias) w.o.p. \an QuMtn (BnPPO) - LEIDERDORP De com missie Gewestzaken verga dert maandag 20 november om 15.00 uur. Op de vergade ring zullen mededelingen ge daan worden over de behan deling van het nieuwe ont werp gemeenschappelijke re geling in de commissie be stuurszaken van het gewest. Sclialke '04 wil Hasil terug GELSENKIRCHEN Schal- ke '04, de Duitse Bundesli- gaclub, die na twaalf wed strijden in degradatiege vaar verkeert, wil kost wat kost zijn ploeg versterken. Als een van dc kandidaten geldt Feyenoords midden velder Franz Hasil, die in 1969 door Feyenoord voor gesprek in Duitsland zijn ge weest. GUnter Siebert, de voor zitter van Schalke '04 wilde een eventuele transfer van Hasil voorlopig alleen nog maar spe culatie noemen. Schalke '04 denkt ook niet direct aan het kopen van Hasil. De Duitse club wil Hasil ruilen tegen Sobieray en Fischer, die beiden door hun aandeel In het omkoopschandaal twee jaar geschorst zijn. 300.000 gulden van de Duit- Op deze basis lijkt zaken doen sers werd overgenomen. Door de verkoop /van Libuda en Van Haaren en de schorsingen van Sobieray en Fischer is Schalke '04 ernstig verzwakt. Volgens een Duits persbureau zou Haril gisteren reeds voor een met Feyenoord nauwelijks gelijk. De Rotterdammers heb ben met Attila Ladinsky reeds een buitenlander onder contract. Als Sobieray en Fischer naar Rotterdam zouden komen, raakt Feyenoord in conflict met de KNVB-reglementen.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 11