Prins Carnaval zette leut in „In Voorarrest" goed ontvangen in Ter Aar Avanti-dames kansloos bij De Treffers Duivensport eis ijsclub samen in clubgebouw De Driester: nieuw clubhuis voor jeugd van Hazerswoude NKV-Noordwijk verzet zich tegen regeling winkelsluiting Foreholte doet beroep op de zelfwerkzaamheid PAGINA 4 LEIDSE COURANT MAANDAG 13 NOVEMBER NOORDWIJK De NKV-centrale in Noordwijk wenst de verplich te winkelsluiting voor de va kanties 1973 af te schaffen en het ongedaan maken van de naar haar mening ongewenste overheidsinmenging op dit ge bied. Dit blijkt uit een brief, die de centrale kort geleden aan het college van B. en W. heeft ge- ronden. Daarin spreekt het NKV haar teleurstelling uit, dat het college in het afgelopen jaar geen initiatieven heeft ontplooid om een eind te maken aan de verplichte vakantiesluiting van winkelbedrijven in Noordwijk. Met ontstemming constateert de centrale, dat B. en W. het over deze kwestie uitgebrachte ad vies van het plaatselijk overleg orgaan van NKV, NVV - en CNV zonder meer naast zich hebben neergelegd. Dit leidt men af uit het feit, dat er niets is veranderd sedert het kenbaar maken van de opinie van de plaatselijke vakcentrales op 8 juni van het vorig jaar. En dat terwijl het advies nota bene op verzoek van het college tot stand kwam, merkt de NKV- centrale in haar schijven op. Het NKV-bestuur neemt het B. en W. bijzonder kwalijk, dat van de zijde van het college nimmer een reactie was ontvan gen en zelfs geen bevestiging van het advies. De afgelopen maanden hebben zich andermaal pijnlijke ontwik kelingen rond de vakanties voorgedaan. Werknemers waren verplicht om op de door hen niet gewenste ogenblikken va kantie te nemen. Opnieuw kon den gezinnen niet met elkaar op vakantie gaan, omdat bijvoor beeld de schoolvakanties niet parallel liepen met de winkel- sluitingsweken. Het NKV-be stuur acht dit een bijzonder on gewenste situatie en verwijt het college op dit gebied geen aktie te hebben ondernomen. Men voert in de brief aan, dat in verreweg de meeste gemeenten het regelen van de vakantie een zaak is tussen de betrokken partijen. TER AAR Cabaretliefhebbers hebben zaterdagavond in het Ter Aarse Dorpshuis genoten van het optreden van de caba retgroep ,,In den Twijfelaar". De titel van het programma ,,In Voorarrest" werd in het eerste nummer, de ganzen van het Ka- pitool, met een toespeling op het rapport van de club van Rome en de benarde situatie, waarin wij verkeren, vergeleken met de positie van een arrestant, die in afwachting is van zijn von- Veel v=+ het gebodene was ont leend aan de ervaringen van Tevee-kijken of radiogenoegens, waarbij in het liedje Functio neel (kan te veel zijn) waarin Willeke van Ammelrooy en Jan Wolkers als normgevers voor de sex representatief werden geacht, men de mate van „het functioneren" kan aflezen. Hier mede maakte men kennis met Loes Vos als een goed actrice. Met het nummer Olympiade dat de „nut" functie van Mlinchen op het onderdeel schieten (klei duiven) controversieel stelde met de gebeurtenissen aldaar had helaas aan activiteit al in geboet. maar was toch van in houd boeiend. Gelijktijdig ver tolkte dit liedje ons nationalisti sche gevoel (door partijdige verslaggeving) op het onderdeel zwemmen. De wereldvernieuwer met spijt werd uitstekend ge bracht door Louis Kockelmann, die samen met Loes Vos in het volgende nummer de omroep verenigingen met hun leden werfcampagnes met een aantal belscènes te grazen namen. Op de tonen van het eerste piano concert (Bert Nicodem in con- servatorium-style) moest een electricien zo nodig een karwei verrichten waarbij in de dialoog die tussen Louis Kockelmann en Bert Nicodem door interrupties het Rotterdams toneel werd be kritiseerd. Loes en Louis oogst ten veel succes met het liedji „Me maat en ik", waarin onge schoolde arbeiders met werklust moeite hadden met hun plichte" snipperdagen. Ook de zaal werd in de zangkunst betrokken toen Loes en Louis werden „gelucht" als gevange nen (foto) van systemen onze maatschappij. Sommige onderdelen vertoonden een wat revueachtig karakter zoals het liedje over Louistje en Louise. De zaal had het niet meer toen Louis Kockelmann met een ba naan als microfoon op (onsma kelijke wijze een liedje ten bes te gaf op z'n „Amerikaans". Rotterdam kreeg, zo zij 't nog niet had, na het verliezen van haar verstandskiezen een uit de toon vallend betonnen kunstge bit als visitekaartje mee van Louis. Loes bezong diezelfde stad met melancholie zich in ge dachte verplaatsend van de cri sisjaren naar het heden waarbij de saaiheid van tegenwoordig ook niet alles was. Het duo deed het helemaal toen zij als Aleide en Joachim met „het buitenle ven" zich te buiten gingen. De (F)olieman die inmiddels een mercedes had opgedaan gold als „model" voor 'n tijdsbeeld waarbij alle fantasie ontnomen was door fabrieksmatige aan pak op elk gebied. Het publiek, dat zich uitstekend had ver maakt, kreeg als maatschappij- vernieuwers tot slot met het liedje, U gaat weer slapen" de mogelijkheid om na het uitblij ven van succes weer te bouwen op hun vast salaris. Leo Starrenburg Janneke de Eerste, Prins in Prins Cascar de Achtste voer op het narrenschip van de Cascarvieten Alphen binnen Zaterdagavond, 11.11 uur Prins Carnaval is weer op permachtig gebleken. Zeker in Alphen aan den Rijn. Daar was het de opperlol- broek en zijn gevolg aanvan kelijk verboden een tocht door het centrum te maken. Ter elfder ure weken de ge meentelijke autoriteiten toch voor de openbare leut en mocht Prins Cascar de VIII zijn zegetocht door de city maken. Ook in Wassenaar Noordwijk, Voorhout, Roelof- arendsveen en Hazerswoude werd de prins niets in de weg gelegd. Opvallend was wel dat in plaatsen waar al langer carnaval wordt ge vierd de georganiseerde gein beter verloopt dan waar men er dit jaar voor het eerst In Voorschoten bijvoorbeeld draaide het een klein beetje op een mislukking uit. Even na 11 uur was het feest daar al afgelopen. In het Cultu reel Centrum legde Peter I prins van de Forse Caters, wel de belofte af in 1973 voor een goed carnaval te zullen zorgdragen. Na het optreden van Ramses Shaffy en Liselore Gerritsen, marcheerde een deputatie .van de harmonievereniging „Benvenuto" binnen. Ge kleed in boerenkielen gingen zij de Raad Elf het podium. Op het po dium aangekomen droeg na mens het bestuut van 't Nut, de heer 't Mannetje, de leut en de lol over aan de Raad van Elf. Onder luid getoeter presenteerde zich Peter de Eerste, gekleed in zwarte cape en groen gewaad met op de rug een gouden kater. De Raad van Elf is gekleed in de kleuren van Voorscho ten, geel en zwart met op de rug eveneens een kater. De naam de „Forse Caters" is afgeleid van „Forescate" de naam van Voorschoten in de tijd dat Wodan de machtige bosgod was. Ook aanwezig was een deputatie uit Delft van de Carnavalsvereniging de Vrolijke Druiven. In Wassenaar ging het in café Sport aanmerkelijk leuker aan toe. Kees de I van de Deylknotsen hield er daar tot de kleine uurtjes de stemming goed in. Ook in het Noordwijkse Lido gaven de Noortukkers hem stevig van katoen. De jonge carnavalsvereniging De Bokken in Voorhout had ook al weinig moeite om me nigeen een goede avond te bezorgen. De bekende Fore holte speler Jan van Dijk was daar Prins Janneke de Eerste. In Roelof arendsveen daarente gen bestond in jeugdsociëteit Our House niet zo'n dende rende belangstelling voor carnaval. Het feest begon wat onwennig, maar in de loop van de avond zetten toch enkele de feestneus op, waardoor om precies 11 mi nuten over 11 de stemming goed genoeg was om de prins in te halen. In Alphen begon het carnavals feest al vroeg. De Prins en zijn gevolg voeren op het narrenschip van de Cascar vieten het stadje binnen, na dat leden van de duikersver eniging Atlantis de stadssleu- tel uit de Rijn hadden opge doken. Benno de Eerste is de prins van het carnavalsrijk in Ha zerswoude. Benno, die in het dagelijks leven nam. als St. Bernardus-eerste-elf talspe ler Rob Kramp bekend staat, verwierf zich tijdens het zot- tenfeest in het Groenedijks parochiehuis (Plein 68) de meeste stemmen van de on geveer tweehonderd elfde- van-de-elfde-feestvierders. Hij gaat, samen met de raad van elf, voorbereidingen tref fen voor de vastenavond-fes tiviteiten op 3 en 10 m^art van het komend jaar. Prins Benno en zijn elf raadslieden gaan hun activiteiten ont plooien als- „De Groendijkse Schoffelaars". Een Koudekerkse jongeman bekwam het bezoek aan het carnavalsfeest minder goed: nadat hij 't Groenendijks pa rochiehuis had verlaten, stak hij, zonder op het snelver keer te letten de Rijndijk over. De Haagse chauffeur van een personenwagen kon een botsing niet voorkomen en het gevolg was, dat de jongen een been brak en met hoofdwonden naar een Leids Ziekenhuis moest worden vervoerd. Kees de Tweede, Prins in Was- In Hazerswoude maakte Prins Benno de eerste keer zijn opwachting HAZERSWOUDE De Treffers uit Roelofarendsveen, één van de toonaangevende teams in het vaderlandse tafeltennis (da- mes)wereldje, liet tegen het Hazerswoudse Avanti zien, dat er in de ereklas een vrij groot krachtsverschil is. De Veense dames wonnen bij hun Hazerswoudse tegenstandsters met 2—8. Els Vreeburg en Lies- beth Smits tekenden de Avanti- tegenpunten aan, door elk van Nelly Elstgeest te winnen. Avanti's tweede damesteam won met 46 bij Gossima 2. Bea van Wijk bleef ongeslagen, Ria Kerkvliet zegevierde tyvee keer en Riet Straathof sloeg zich VOORHOUT De Stichting IJs club Voorhout en de Duiven sportvereniging „De Vliegende Voorhouter" te Voorhout, zien thans hun reeds lang in petto zijnde plannen verwezenlijkt. Ten gerieve van de ijssport én de duivensport is een mooi goed onderkomen. Des zon kunnen hier de duiven verzonden voor de wedvluc en in de winter tige gelegenheid voor de div benodigde werkzaamheden dens de tijden dat de ijsl geopend nieuw houten gebouwtje verre- De Stichting IJsclub Voorhou zen. Het staat op de funderin gen van de afgebroken oude „Woelige Stal" aan de Sport- laan op de gemeentelijke sport velden. Wanneer de duiven vliegen is er geen ijssport of pret en wanneer ook toe overgegaan op landijsbaan een nieuwe vei ting aan te brengen. De k< hiervan zijn 3500,-. Naar luidt behoeft de contributie deze en andere uitgaven ni worden verhoogd, deze beide laatste wel van zich Wanneer de wintergoden het laten spreken, blijven de duiven op de til. Uit dit niet te weer spreken feit is een plan ont staan van twee verenigingen om zich te voorzien van een brood nodige ruimte of onderkomen. Het gebouwtje heeft een bewaar- ruimte van attributen van beide verenigingen en is verder zeer gerieflijk ingericht voor een mende seizoen wat gunst zullen zijn dan de twee ach liggende seizoenen, zal e mooi en geheel door bomen PE struikgewas omheinde lan t baan op de sportvelden Voorhout weer volop gene zij: kunnen worden. Bestuur en d; den zijn hier reikhalzend joe sp( uit. naar één winstpunt. Avan verloor met 82 van LPS waarbij Ineke de Ruiter de Hazerswoudse punten aants de. Avanti 4 versloeg Sorr met 82, omdat Alice K< alles won en Alie Harkei Elly Kerkvliet dat twee kee den. Oriënt 1 bleef met 73 de A ti-heren de baas. Jan ten was de enige Hazerswoi die tot scoren kwam. Avai versloeg De Treffers 4 met Gertjan de Ruiter en Theo wers, die alles wat maa winnen viel voor zich opei zagen teamgenoot Aartji nebakker eenmaal evrliezer VOORHOUT De jaarvergade ringen van de sportclub „Fore holte" hebben steeds een bijzon dere sfeer. De jaarlijkse afwik kelingen van secretaris en pen ningmeester (deze zijn in cor recte en op overduidelijke wijze per maandblad van de club aan de leden en begunstigers ge meld), brengen bepaald geen zorgen meer voor de vergade ring. Dus gaan alle agendapunten tot de rondvraag onder de hamer door, maar dan komen de ton gen los. En, over niets anders dan voetballen, tenminste al wat er rond het voetballen in wedstrijden op het veld gebeurt. Het bestuur heeft op al deze bele venissen ip voorzitter P. S. Warmerdam, als oud-voetballer een wijze raadgever die, uit er varing sprekend, de vragen naar behoren en in een goede sfeer weet te beantwoorden. Deze voorzitter dankte in zijn openingswoord allereerst het ge meentebestuur. voor de onont- WASSENAAR Sint Nicolaas heeft laten weten, dat hij op zaterdag 18 november zijn officiële intocht in Wasse naar zal houden. Nadere bij zonderheden over het pro gramma worden nog bekend gemaakt. Traditiegetrouw zal de inkomst van de goed heiligman worden georgani seerd door de Wassenaarse Middenstandsactie. NOORDWIJK Woensdag morgen, ca. 7.40 uur, vond op de Herenweg ter hoogte van De Krom een aanrijding plaats tussen twee bromfiet sen. Twee Noordwijkers (20 en 17 jaar oud) en een 18-ja- rige Katwijker liepen daarbij verwondingen op. De Noord wijkse politie roept eventuele getuigen van het ongeval op. Een ongeveer 14-jarige scho lier, die op het fietspad reed en de aanrijding gezien zou hebben, wordt verzocht zich te melden. Leden van de Agnesgroep samen met twee leidsters in het nieuwe clubhuis HAZERSWOUDE Ir. J. Ver meer, de voorzitter van de stichting R.K. Jeugd- en Jonge renwerk Hazerswoude-dorp, heeft zaterdag samen met der tienjarige sherpa Clementine van Vliet de naam van het club huis van de Agnesgroep ont huld. De naam, „De Driester", dekt de lading, die het nieuwe clubhuis in „het bos van de pas toor" gaat bevolken in de vrije tijd: de kabouters, de gidsen en de sherpa's. Clementine van Vliet is overigens het meisje van de Agnesgroep, dat naar de mening van de leidsters de meest originele naam De Driester dus aan de hand deed. De kabouters, gidsen en sherpa's hadden eerst een speurtocht door hun woonplaats gemaakt, voordat de Agnesgroep nog even in het oude „home", in de Michaelschool, bijeenkwam en vandaar naar het nieuwe club huis trok. Ir. J. Vermeer deed daar de sleutel in de toegangs deur, voordat deze verklaarde, dat „geen inspanning te veel is, wanneer men deze resultaten ziet". Hoofdleidster Elly Schou ten dankte de ouders, die zich hadden ingezet voor de realise ring van het nieuwe clubhuis, en pastoor H. Oeverhaus voor de bereidwilligheid, om een stuk grond van de pastorietuin be schikbaar te stellen. De laatste rekende op een prettige 'samen werking. Hij sprak tevens de hoop uit, dat de tuin voor balda digheid behoed mag blijven. Een verfrissing voor de Agnie- ten en de gasten sloot dit ope ningsfestijn af, voordat velen de kans waar namen, om het nieu we clubhuis te bezichtigen. de heerlijke bewijzen van mizoi werking, trainer Ikarot, de fori debestuursleden, de kantjda, elftal- en jeugdcommissie Zeer prijzenswaardig vond ker het te ervaren, dat allL jeugdleiders zonder uitzonde op een vergadering aamw waren voor besprekingen. I een bewijs van saamhorig!^ in het belang van Over het trainingsbezoek het eerste elftal ook niets lof, maar voor de rest 1 bedroevend. Ook bleek de j echte sportiviteit tijdens enSt 1 wedstrijden wel wat zoetój zijn. Spreker maande met 1' aan, de fouten van een welke men zelf ook wel ■maakte tijdens het spel, tej]: len honoreren met kalm ij. sportief gedrag. Wat de financiën betreft, de voorzitter een wat r prettig geluid laten horen, 1 zal niet meer mogen rekene|- hogere subsidies, eerder der. Ondanks dat vele ledeij begunstigers, reeds pro-deo krachten hebben gegeven za nog meer uit eigen handen ten komen. Hij riep dan oot om alle propagandaregisterj wat daarom heen zweeft ope! trekken. I Sassenheimse scholieren zamelen glas il SASSENHEIM- Door de Ie lingen van alle klassen T' de Visser-MAVO aan F1' Menneweg wordt enthousitf1® gewerkt aan een glas-acM t.b.v. de Vereniging Belief Waddenzee. zo Op deze wijze willen ze 1 'n steentje bijdragen aan >e voortbestaan van een sfs bedreigd Nederlands natuP^ schoon en het voortbesta van de zeehonden, die di'e op ernstige wijze gevaar 1(16 pen uit te sterven. WoeUl dagmorgen is de eerste ding flessen en ander gl^e werk huis-aan-huis op -D haald, per Spar-vrachtwaue naar Leerdam vervoerd <be daar opnieuw in de glasim strie te worden verwer C Initiatiefnemer en organi g, tor K. Habraken, bio-ler^, aan de Visser-MAVO, reMSe erop dat over enige welj(; weer een nieuwe lading ns^j Leerdam zal worden ver»di den. De heer HabraMg, hoopt dat ook andere pla selijke scholen aan deze g, tie van de Visser-MAVO i rf len gaan meedoen. g

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4