Clubhuis Roezemoes Roelofarendsveen feestelijk geopend 5e LJA VIERT LUSTRUM Oecumene in discussie bij „Toerusting" Prijsuitreiking Geef een uw gevel corsage' Vlot spel bij de ..Crüneiïe Geslaagd jaar ..St. Matthias" Twee titels voor Meerburg in NKGB- kampioenseliappen Bouwkeet in Alphen uitgebrand MAANDAG 13 NOVEMBER 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 3 t ïIDEN De Leidse Jeugd Actie vierde afgelopen zaterdag haar 25-jarig bestaan. Meer dan honderd stafleden en vrijwilligers van )j<|iet jeugd- en jongerenwerk waren daartoe in „De Korte Vliet bij- n deze tijd vonden we het niet passend een receptie te geven. Wij zijn een service-instituut en dat wilden we ook blijven nu we ons vijfde lustrum vieren", aldus directeur Steinbach. De „Service" be stond dit keer hieruit, dat de aanwezigen gelegenheid tot discussie geboden werd naar aanleiding van de film ,,Een aardig stukkie Zwerk" van de cineasten Peter Mokveld en Peter Pennaerts. k film geeft een aantal beelden van het werk van stafleden en vrij- Villig-rs in het Vijfhovenhuis. „Het clubhuiswerk staat of valt bij een goede samenwerking van deze twee groepen. Wij vinden dat dit in Het „Vijfhovenhuis" het best gerealiseerd is", zegt de directeur —van de LJA. I de discussie werden twee mensen gehuldigd die zich bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt voor de LJA. Het was pater Sweers. Hij is oud-secretaris van de LJA en 16 jaar op allerlei gebied bezig met het jeugdwerk. De tweede is de heer Van der Blom. penning meester van de LJA en 23 jaar de man die de nodige klusjes op knapt. Zij ontvingen beide de erespeld van de LJA, die als inscriptie heeft „Wie werkt wint". Vóór hen heeft slechts één man deze speld ooit gekregen. Het is oud-wethouder Van Schaik op wiens aandrang dede LJA werd opgericht in 1947. a de huldiging hielden de aanwezigen een gezamenlijke maaltijd. Als afsluiting van de dag traden Peter de Jong en Donald ten Hoo- i op met hun cabaret „Da's geen Kunst". Een programma vol agpersiflage, satire, onzin e Vrijwilligers en stafleden van het jeugdwerk in Leiden bijeen in de grote zaal van vormingscentrum „De Korte Vliet" Eerste steen Ivoor trefpunt »jn Prinsejnhof Simone KlVerdegaal en Lorents Mooy, de [Meerste twee dopelingen van de i oizes jaar geleden in Prinsenhof mdigebouwde noodkerk Paus Johan- XXIII, hebben zaterdagmid dag samen met pastoor Te Mey eerste steen gelegd voor bouw van het Paulus Johan- s Centrum. honderden aanwezigen, onder vertegenwoordigers van an dere Leidschendamse kerken en |van het gemeentebestuur, wer- verwelkomd door de heer Bruynzeels van het parochiebe- 'stuur. Ze kregen na afloop van de plechtigheid gelegenheid, ter van het bouwfonds, een financieel steentje mee te metselen. jet centrum is niet alleen als kerkelijke ruimte bedoeld voor [een deel van de bewoners van Prinsenhof maar het zal ook als efpunt moeten fungeren voor die wijkbewoners. Een commis- sal adviseren over de ge- uiismogelijkheden van het uba'centmm. 30-iadat pastoor Te Mey de oorkon- die in de steen zal worden alt opgeborgen, had voorgelezen, Dbood een vertegenwoordiger van Aet Architectenbureau Van Vliet óo-i;en Herpertz, ontwerpers van het "Meent rum, een fraai bewerkte aan. Oipnderden amateur-metselaars s^ingen daarna aan het werk om HGoed concert p ran Crescendo PHEN AAN DEN RIJN Een ielaas niet altijd even rustig publiek heeft vrijdagavond in ge- [bouw Nabij kunnen genieten van een uitstekend concert ge geven door de muziekvereniging „Crescendo". leiaing van de directeur de 2|j peer Louis Jansen uit Den Haag e pOpende het concert met de mars gen [Punjaub van Payme—Mol. De atje Jamaican Folk suite en de Salz- rurf> su'te werden gevolgd door de Folies Bergère mars van P. Lenéke in de arrangementen Aan S. P. van Leeuwen. e Mi f LEIDEN In de grote zaal van café-restaurant „De Burcht'' is zaterdag de receptie gehouden van de vereniging „Ons Grunnegerlaand". De Groningse vereniging vierde haar 50-jarige bestaan. Vele leden en andere belangstellenden waren aanwezig om het bestuur van de vereniging geluk te wensen met het jubilieum. ZOETERWOUDE Bij de schap naar Meerburg met 179.8- clubkampioenschappenvan het- punten gevolgd door SELVA en district West 3 van het NKGB St. Raphael, welke gisteren in de sporthal Bij de meisjes van 10-11 jaar was Overbos in het Haagse Maria- het een gedrang van jewelste hoeve werden gehouden heeft want niet minder dan 35 groe pen hadden ingeschreven. De debuterende meisjes van Meer burg kwamen hier met 171.5 punten met een knappe vijfde- plaats uit de bus. ZOETERWOUDE In de wat gewijzigde opzet van het pasto raal plan „Toerusting" worden nu aan elk thema twee avonden gewijd. Zo volgde nu op de in formatie over „Oecumene met goed geweten" door prof. dr. H. Fiolet een gespreksavond over hetzelfde onderwerp. Daarbij bleek, dat door deze op zet de tafelgesprekken beter tot hun recht kwamen, dit des te meer door de indringende vraagstelling over dit actuele onderwerp. Na een kort resumé en een nadere toelicht.ng door prof. Fiolet was er ruim 'n uur gelegenheid voor de groepsdis cussie. Na de rapportage volgde de zaaldiscussie welkt werd ge leid door do hoer L. C.anisius. Daarbij bleek dat imn wel voor uit wilde in de oecumene maar het was allemaal nog te vrijblij vend. Meermalen klonk het; „Mag dat allemaal wel?". Prof. Fiolet zei dat je altijd wel voor lopers moet hebben maar dat hierdoor de zaak toch niet gefor ceerd mag worden. Hij vond een goede ontwikkeling in de oecu mene dat men van de verschil lende kerken steeds meer bij eikaars diensten komt en achtte dit juister dan dat er een oectv menische mengelmoes van ge maakt wordt. Een ieder moet zijn eigen gezicht behouden. Meermalen spitste de discussie zich toe op de plaatselijke situa tie. Donderdag 11 januari wordt de cyclus voortgezet met een infor matie-avond over: „Dienst aan de kerk, dienst van de kerk, kerkdienst". Hiervoor komen Winkelbestand Zoeterwoude uitgebreid ZOETERWOUDF Nadat vrij dagavond reeds vele genodigden een kijkje waren wezen nemen en hun felicitaties hadden aan geboden opende de heer C. J- den Blanken zaterdagmorgen in de Kerklaan zijn speciaalzaak voor alles op het gebied van de electrotechnjek. Deze zaak is ondergebracht in één van de dagwinkels waar voorheen een bijkantoor van de Raiffeiserïbank was gevestigd. Vijf jaar geleden begon de heer Den Blanken als zelfstandig on diernemer. Met deze uitbreiding kan hij het publiek op een aan trekkelijke wijze veel service bieden. Met het brede assortiment waarin radio, t.v. en hi-fi apparatuur een belangrijke plaats innemen, heeft het pakket van koopmoge lijkheden ter plaatse wat door de Zoeterwoudse zaken wordt aangeboden een waardevolle aanvulling gekregen. Met een raadwedstrijd voor kin deren en voordeelaanbiedingen werd direct veel publiek getrok ken. plaatsen i vijfde plaats. In Een mooi succes voor de Zoeter- de leeftijdsgroep t/m 13 jaar be haalden de zes meisjes de titel- met 190.6 punten waarbij de on derdelen evenwichtsbalk, brug ongelijk, lange mat en springen werden afgewerkt. Het gere nommeerde Quintus uit Den Haag werd hier tweede. Ook bij de dames C ging het kampioen- woudenaars dat leidster Th. Tongeren veel voldoening heeft gegeven. Dat haar pupillen ta lent bezitten was reeds een week eerder gebleken bij de tweekamp met het Sassenheim- se Teylingen waarbij alle prij zen aan de Hoge Rijndijk ble- I LEIDEN De Leidse bloembak- menlijk organiseerde behoort kenwedstrijd, die de Leidse wat 1972 betreft weer tot het Bloemist-Patroons-vereniglng en verleden. Leidse afdeling van de Een jury heeft lm de afgelopen ze- Kon.Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde onder het toepasselijke motto: „Geef Uw gevel een corsage" voor de zevende maal in successsie geza- ROELOFARENDSVEEN Zon dagmiddag 12 uur trad burge meester Smolders gewapend met de sleutel door een zingen- Na een rondleiding door hoofdleid- de haag van gidsen, kabouters en rakkers naar het nieuwe clubhuis, dat gerealiseerd is in de voormalige huishoudschool achter huize St. Jacobus. Met deze sleutel verrichtte burge meester Smolders de officiële opening waarna hij tevens de ster mevr. Van Klink-van Dam, richtte burgemeester Smolders zich in een toespraak tot de een enveloppe met inhoud aan te besteden voor aanschaf van spelmateriaal. Van pastoor Van Leeuwen van Maria Presentatie mocht het bestuur eveneens een enveloppe met inhoud in ont vangst jeugd, de leidsters, ouders, be- Vermelden wij tenslotte nog, dat buikpijn van 't lachen" daar bij goed bijgestaan door zijn aangever Jac de Mooy als Toon. In het derde bedrijf hield iedereen „iedereen" onder schot en was er zelfs een handelaar in „blanke slavinnen" achter slot ©n grendel gezet louter en al leen omdat hij zijn fototoe stel „mijn liefje" noemde, inl In hotel „Mulierhof in de om- Dit alles werd gestalte gege- OEGSTGEEST De tonelis ten van de Grunerie hebben zaterdagavond te Oegstgeest op geslaagde wijze voor een paar uurtjes lachwerk ge zorgd. Ditmaal met en klucht „Sppeurders op hoog niveau van Rosita Peters. Het hoge nievau sloeg in fei te op het Zwitserse bergland schap. geving van St. Morits was een diefstal gepleegd en de recherche moest dit varken tje even wassen. Maar éven voordat de echte dienaar van der Hermandad arriveerde meldden zich twee heren met de verklaring: „Wij komen speciale op drachtEn aangezien zij als de wakkere politieman nen werden versleten begon op dit punt de reeks van „dolkomische verwikkelin gen. Een wirwar van speur neuzen, diefstal, verliefden, verloofden, enfin alles toe bijdroeg om de verwar- ning nog groter te maken ontrolde zich voor het audito rium. J. van der Meer gedroeg zich als „Wietje de strotteraar" geweldig. Hij bezorgde velen ven door mevr. J. Jans der Meer als de beheerster van het hotel, haar dienster tje T. v.d. Meer- de Mooy die zich als een inspectrice ontpopte, mevr. B. Mooi Werkhoven in een geslaagde rol van Moeder Keizer die een oogje houdt op haar dochter Pauline (Rina de Mooy). Noemen wij voorts A. Post-Brussee; M. Wasse naar- v.d. Wal; P. Heems kerk; J. de Mooy en K. Heemskerk. De regie beruste bij de heer J. C. Jans. er Een loterij en een gezellig sa-- menzijn zorgden voor de „late uurtjes". Wellicht is het aan te bevelen de lengte van de pauze wat te bekorten. Het ander liep nogal wat uit. A.K. langstellenden en genodigden. Onder deze laatsten waren o.m. mevr. Smolders, de wethouders J. S. Wagenaar en N. A. J. Rietbroek, de heer J. A. Dres- scher, ambtenaar voor jeugd- en sportzaken, pastoor Th. van Niekerk (parochie St. Petrus Banden), pastoor G. A. van Leeuwen van Maria Presentatie en pastoor Lemmers van Oude Wetering, alsmede kapelaan Wüst, districtsaalmoezenier afd. Leiden van de Gidsenbeweging. Burgemeester Smolders zei o.m. blij te zijn, dat de jeugd nu deze huisvesting heeft verkre gen. Dit ondanks het feit dat het misschien maar voor enkele jaren zal zijn gezien de nieuw- bouwplannen voor scholen en bejaardenhuis. Namens het filmcomité feliciteer de de heer G. Elstgeest jeugd en leidsters met hun nieuwe sfeervolle clubhuis en bood hen Gespreksavonden in Leiderdorp LEIDERDORP De parochie de Menswording uit Leiderdorp or- ganis°crt drie gespreksavonden met als thema geloofsinforma- tie- en geloofskommunlkatie. Deze avonden worden gehouden op dinsdag 14 november, woens dag 29 november en dinsdag 12 december in de aula van de Meyegaardschool aan de Vron- kenlaan. Inleider is deken dr. L. van Noort. Onderwerpen zijn: Verandering in geloven? Over God gesproken en Toch die Kerk Voor de gespreksavonden kan men zich opgeven bij de pastoor van at Menswoording. tel. 42499. een bescheiden bijdrage van 2 gulden per persoon wordt j gevraagd voor de onkosten. middels een prijsvraag nog een prachtige pop was te win nen, dit door het juiste aantal grauwe erwtenbonen in een fles te raden (5213). Deze werd ge wonnen door de heer Dresscher met als 2e prijs Arno Koek en 3e prijs Cokkie Zoetendaal. ALPHEN Een bouwkeet van de bouwonderneming Muis en De Winter aan de Troubadourweg in Alphen is zaterdagmorgen in vlammen opgegaan De brand is ontstaan in een hoek van de keet waar een gaskachel stond te branden. De schade wordt geraamd op 10 mille. Het vuur is geblust door de vrijwillige brandweer van Alphen. J. Sikkin» 50 jaar bij Fa. Papot Warmond Bij de Warmondse kaarsenfabriek Fa. A. Papöt is he' 50-jarige jubileum gevierd van de heer J. Sikking. Tijdens een receptie in hotel De Zon werd de jubilaris door de direc tie en medewerkers in het zon netje gezet. Hij kreeg veel ca deaus aangeboden. Tijdens het diner bracht de harmonie van Warmond een serenade, 's Mor gens was het feest ingezet met een H. Mis in de versierde ka pel van Huize St. Liduina, die werd gecelebreerd door pastoor S. Slijkerman. RIJPWETERING J. Verhorst van De Sport heeft zaterdag met een moyenne van 1,81 de districtwedstrijden vierde klasse libre gewonnen, die in cafe De Vergulde Vos werden gespeeld. Verhorst won 14 partijen, zijn hoogste serie was 13. Op de tweede plaats eindigde J. Strui- ve van Nieuwe Wetering en op de derde plaats Th. Lek van Monopole. WARMOND De muziekvereni ging „St. Matthias" gaat ieder jaar vaste akties houden om het nodige geld bijeen te krijgen voor instrumenten. Vernieuwing en aanvulling van het instru mentarium is noodzakelijk om de harmonie i peil te houden nieuwe leden en leerlingen te kunnen opvangen. Het afgelopen jaar, waarin o.m. grote en succesvolle akties wer den gevoerd voor nieuwe unifor men, is voor St.Matthias een goed jaar geweest, zoals voor zitter P. Baas kon laten weten. Behalve nieuwe leden, leerlin- Trudy van Eerden. De heer Baas riep allen op ook dit jaar weer aan de cursus deel te ne men en wenste de afdeling to neel alle succes toe voor de eer ste seizoenuitvoeringen op 17 en 18 november, drumband op net jaarverslag van de secretaris ve'e vermeldde vele successen op concoursen en maakte verder gewag van de dirigentenwisse ling. Alb. Meij moest na 25 jaar wegens ziekte bedanken en werd opgevolgd door J. Meij. Voorts ook werd medegedeeld, dat 28 leerlingen deelnemen aan de lessen van de muziekschool Bollenstreek. gen uniformen werden 50 Nadat de laatste 21 renteloze obli- nieuwe donateurs ingeschreven. De toneelafdeling staat er ook goed voor en is groeiend, zowel in ledental als kwaliteit. Dat is mede een gevolg van de deelne ming aan de toneelcursus van gaties waren uitgeloot ging de vergadering tenslotte akkoord met de benoeming tot erelid van de heren Th. J. Duinhoven. Alb. Meij, Jac. Sikking. G. B. J. te Wiel en J. L. Weijers. mermaanden in de diverse jtadswijkem weer enkele honder den bloembakken aan een keu ring onderworpen en na rijp be- *aad de prijswinnaars aangewe- «en. Vrijdagavond zal in de gro te zaal van „De Burcht" de uit slag bekend worden gemaakt en de prijzen (w.o. een zilveren vaas, geschonken door jhr. mr. R. W. C. G. A. Wittert van Hoogland, eerste regent van het Heilige Geestihofje) door burge meester Vla worden uitgereikt De heer W. R. Oudshoorn zal de bijeenkomst opluisteren met een causerie over de aanleg en het onderhoud van dak- en balcon- tuintjes, waarbij hij tal van fraaie kleurendia's zal projecte ren. De bijeenkomst begint om kwart voor acht en is ook vrij toegan kelijk voor hen, die belangstel ling hebben voor en eventueel willen deelnemen aan de bloem- bakkenwedstrijd in het komende jaar. St. Nieolaas- aktie in Sassenheim van start SASSENHEIM De SAMA-Sin- terklaasactle t.b.v. de Stichting Sport Recreatie Gehandicapten Bollenstreek is zaterdagmiddag met een optocht van start ge gaan. Deelgenomen werd door een tiental wagens van SAMA- winkcliers. Muzikale medewer king werd verleend door de plaatselijke drumband „Adcst Muslca". De wagens, voorzien van allerlei verkoopartikelen zoals t.v. attri buten. speelgoed, huisinrichtings apparatuur etc. waren in veel gevallen gesierd met fraaie na- jaarshloemen. Voor één en an der bestond van de zijde van het publiek grote belèngstelling. Dit laatste was ook het geval voor de etalage van ,dc Gas- specialist" aan de Hoofdstraat, waar dc keur van prijzen een lust is voor het oog, welke cta- lag; vrijdagavond j.l. gereed kwam. Zaterdag a.s. wordt er een veilig verkeersactie gehouden, ook in het kader van de SAMA-Sinter- klaasaktie. Die dag kan men z'n auto geheel gratis laten inspec teren wat betreft de volgende punten: banden, verlichting, stuurinrichting; schokbrekers en uitlaat. Dit kan vrijblijvend bij het Lisser Automobiel Bedrijf te Sassenheim en Lisse en bij Ga rage van Kalurthout v. Niel te Hillegom. Een en ander in overleg met de plaatselijke af delingen van „Veilig Verkeer" van Sassenheim, Lisse en Hille gom. Sinterklaas zal op zaterdagmid dag 25 november in het Bruine Paard zitting houden van half 3 tot half 5. De kinderen moeten overigens wel een volgeplakt SAMA-Jeugdplakboekje hebben, terwijl kinderen onder dc 10 jaar bij voorkeur in gezelschap van ouderen moeten zijn.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3