Schaatsploeg van Zevenhoven traint weer in Innsbruck GALACONCERT VAN „ARTI' WAS VAN GOED GEHALTE Titelstrijd bij gymvereniging „Groen Wit' Restauratie van Hervormde Kerk Sassenheim in februari gereed Expositie in Wassenaar Don Quishocking trok in Boskoop alleen de jeugd St.-Jans Fanfare bereikt leeftijd der sterken OOK Wat u moet weten Groeiende omzet voor Sassenheimse Raiffeisenbank PAGINA 4 LEIDSE COURANT fcevenhoven Ook in Zevenhoven zijn ze, wat de sport betreft, erg actief. Er bestaat 'n gymvereni ging, een voetbalvereniging en voor velen die het misschien niet weten, is er voor jongens en meisjes vanaf 14 jaar ook gelegenheid om deel te nemen aan schaatstrainingen. Er bestaat sinds september 1970 een „schaatstrainingsgroep" welke zich bezig houd met het bevorderen van het hardrijden op de schaats en derhalve ook trainingen organiseert, waarin zowel op het land als op het ijs (Kunstijsbaan Jaap Eden te Amsterdam) de conditie voor en de techniek van het lange baan- rijden worden aangeleerd en verbeterd. Er bestaat een grote wens in groepsverband de schaatssport te beoefenen, zich verder tech nisch te bekwamen, om zich uit eindelijk over kortere of langere tijd in KNSB verband met ande ren in wedstrijden te meten. Om dat de winters in Nederland de laatste jaren nogal kwakkelend zijn, zijn de kunstijsbanen druk bezet. Daardoor zijn de ijskwa liteit en de omstandigheden ver re van optimaal voor een goede voorbereiding. Daarom heeft de schaatstrainingsgroep ieder jaar aan het begin van het wintersei zoen een schaatstrainingsweek in het buitenland georganiseerd en wel op de Olympische kunst ijsbaan te Oostenrijk (Inns bruck), waar gedurende 6 da gen 's morgens van 10 tot 12.30 en 's avonds van 18.00 uur tot 19.30 uur volledig ongestoord, door de afwezigheid van rijdend publiek op de baan, in een win terse bijna windstil heldere berg- omgeving kan worden getraid. Deze trip in de kantine van SV Zevenhoven hangt een fotorpor- tage van de reis in 1971 zal ook in december 1972 weer wor den georganiseerd tegen de all-in kosten per deelnemer van 2,50. Belangstellenden kunnen zich opgeven en inlichtingen verkrijgen bij de heer W. Schenk, Zuideinde 43. Zevenhoven, telef. 01723 - 8298. Amsterdams burgemeester dr. I. Samkalden heeft zaterdagmid dag in de Wassenaarse kunst zaal Heuff, de officiële opening verricht van een tentoonstelling van door Marie-Anne Otten- Schuffelen, vervaardigde wand kleden. voor het eerst exposeert zij in eigen -woonplaats. Tegelij kertijd brengt zaal Heuff email- lewerk van Jan de Valk en plastieken en tekeningen van Tosca van den Haak. In een geestige toespraak vertelde de heer Samkalden, dat Marie-An ne's eerste kunstwerk tot stand kwam op de binnenkant van een toiletdeur, behorend bij een Bretons huisje, waar ze met het echtpaar Samkalden logeerde. SASSENHEIM De restauratie van het Hervormd kerkgebouw verloopt goed, toch is het niet mogelijk dat men het vrijwel geheel vernieuwde gebouw in december a.s. in gebruik zal kunnen nemen zoals was ge pland. 't Kerkgebouw zal wel in de loop van december gereed zijn, maar de nieuwe kerkeka- mer zal pas in februari opgele verd kunnen worden, zo werd dezer dagen in een gehouden bouwvergadering meegedeeld. Met de bouw van deze kerkeka- mer kon men n.l. eerst kort ge leden beginnen, geruime tijd la ter dan in de bedoeling lag, om dat vooraf uitvoerig overleg tus sen meerdere instanties nodig is geweest. Binnen diezelfde tijd zal de verdere inrichting van de kerk geheel kunnen worden af gewerkt. Over de technische uit voering van de restauratie is de kerkvoogdij overigens tevreden. Weliswaar is de zaak van het kerkorgel (kosten circa 125.000) nog niet geheel rond, daar de subsidiëring nog een zaak van overleg is met het be trokken ministerie, maar ook hierover is men hoopvol ge stemd. Zoals de situatie nu is verwacht men dat het kerkge bouw eerst eind februari a.s. weer in gebruik zal kunnen wor den genomen. Tot dat tijdstip mag men gebruik blijven ma ken wat betreft de morgendien sten van het Gereformeerd kerkgebouw aan de Julianalaan. De avonddiensten blijven tot het opnieuw in gebruik nemen van het gerestaureerde kerkgebouw plaats hebben in „Ontmoeting" aan de Parklaan. Hoewel het voor een ieder mogelijk is tij dens de werkdagen de restaura tiewerkzaamheden te bezichti gen. zal over enkele weken weer een rondleiding plaatsheb ben, waarbij een volledig beeld zal worden gegeven over uitvoe ring en vormgeving. Tien mille aan prijzen in aktie in Sassenheim SASSENHEIM Met een grote muziekoptocht gaat zaterdag in Sassenheim de Sinterklaasaktie van de Sama-winkeliers van start. De baten van deze aktie zijn bestemd voor de Stichting Sport en Recreatie Gehandicap ten Bollenstreek. Tot 6 december krijgen de klan ten van de Sama-winkeliers bij aankoop van elke 2,50 gulden aan levensmiddelen of goederen een zegel. De zegels moeten op een kaart worden geplakt, die tevens dient als lot. Bij inleve ring van een volle kaart dingt men mee naar een prijzenpak ket ter waarde van 10.500. De trekking is op 8 december. Alle prijzen en premies zijn uitge stald bij „de Gasspecialist" in de Hoofdstraat. St. Nicolaas wordt overigens, in Sassenheim ingehaald op zater dag 18 december. Hij houdt die middag ook audiëntie in het Bruine Paard ieder kind met een volgeplakt Sama-jeugdplak- boekje krijgt daar een cadeau tje van hem. Kinderen tot circa 10 jaar moeten vergezeld zijn van de ouders. Ter gelgenheid van St. Nicolaas is er op 29 en 30 november en 4 december koopavond in Sassenheim. VOORHOUT Dit is de nieuwe pastoor van Voorhout, pastoor Nijman. Vele Voorhouters maakten vrijdag van de gelegenheid gebruik met de nieuwe pastoor kennis te maken. Op de receptie verleende het muziekkorps ,,St. Caecilia" zijn muzikale medewerking. LISSE In de Brahmslaan is een brievenbus geplaatst Lichtingstijden zijn: ma 13.15 en 17.30 u.; di t/m vr. 00.30, 13.15 en 17.30 u; zo. 00.30 u.; zo 21.00 u. LISSE In Rehoboth hou den de AR kiesvereniging uit Hillegom, Sassenheim en Lisse een vergadering. Het eerste kamerlid prof. Albeda zal spreken over de achter gronden en problemen rond het sociaal contract, de me- denzeggenschap in de onder neming en andere actuele onderwerpen. Aanvang 20.00 LANGERAAR De r.k. muziek vereniging „Arti et Religioni" heeft zaterdagavond in een tot de laatste plaats bezette zaal van het parochiehuis te Lange- raar een Gala-concert gegeven. De heer A. Groeneveld, die we gens ziekte van de heer M. Heyns de leiding en presentatie op zich had genomen wist op deskundige wijze de diverse on derdelen aan elkaar te praten. Onder het gehoor waren een tien tal Duitse muziekvrienden uit het plaatsje Velen, die door de voorzitters, de heer G. van Lammeren, in zijn openings woord werden verwelkomd. De financiële positie van het straks 80 leden tellende „Arti", die zo'n 30 a 40 optredens per jaar maakt, werd door de aan wezigen met een bijdrage weer goed verstevigd. Bij de opening ging het er „Spaans" aan toe waarbij de majorettes o.l.v. mejuffrouw Rina van Tol het aanwezige pu bliek voor zich wonnen. De heer W. H. Pieterse liet de drum band enkele uitstekende num mers (w.o. eigen werk) ten geho re brengen. Bijzonder leuk was, dat leerlingen trompetters nu eens meisjes waren waarbij Elly van Noorden op de klaroen met 'n gulle hoeveelheid noten haar resultaten van 2'/2 maand les toonde. De echt-gevorderden (waarvan G meisjes) lieten o.l.v. de heer W. H. Pieterse en G. Stellaard hun prestaties horen. Het optreden van de leerlingen slagwerk m.m.v. de drumband o.l.v. de heer C. v.d. Vlugt stond op zeer hoog peil. De leerlingen van het orkest waar opvallend veel jeugdigen onder waren speelden veelbelovend, waarbij de afwis seling van de spiritual naar „het karretje op de zandweg" d la James Last het goed deed. Het concertprogramma dat uitge voerd werd door het orkest o.l.v. d eheer G. Stellaard open de met strak gespeelde Duitse klanken van de Hohenfriedber- ger Mars. Het tweede nummer, Ballade van M. Boekei, bleek door zijn gevarieerd ritme, goede tonen en moe.'lijke varia ties een goed concours-werk. Heinzelmannchen Wachtparade lag komisch vrolijk en ontspan nend in het gehoor. Met de Americain Folk Suite wist „Arti" op goede wijze de in drukwekkende grootheid van de rivier Missouri uit te beelden, tervvtijl de overgang naar het swingende vervolg hierop ten slotte via de spiritual en met 't gesyncopeerd ritme in de Who- pee Ti-Yi-Yo deze „heerlijke" muziek besloot. Exotische klan ken zoals Rumba hoorde men in 'het laatste onderdeel de Jamai can Folk Suite waarin bekende melodiëen als de Banana boat song (Harry Belafonte) ver werkt waren. Al met al was dit 'n avond di» „echt" was. waarbij de band, die Arti heeft met zijn toehoor ders duidelijk ble»k BOSKOOP Een jongeren danssociëteit die het 21 jaar volhoudt mag toch wel tot de zeldzaamheden gerekend worden. Maar waar blijven nu de oudere mensen die altijd zeggen: „Er is voor ons niks te doen in Boskoop"? Met deze vraag hield het bestuur van de 21 jarige „Instuif" zich be zig na het optreden van het cabaret „Don Quishocking". Kwam het omdat Don Quishocking als een specifiek jongerencabaret gezien wordt? Of was de drukke Boskoopse „paktijd" de oorzaak, dat de ouderen het lieten afweten? De opkomst van de jongeren was zeer goed. Ongeveer driehonderd mensen luisterden gespannen naar de jes en grollen die „Don Qui shocking" vanachter het ludieke maar hinderlijke toneelhekje (dat volgens „Quishocking" Pieter van Empelen een „weghaal-ding" be hoort te zijn.) ten beste gaf. Jammer, dat de geluidsinstallatie niet goed was afgestemd zodat een groot deel van de tekst verloren ging vooral acher in de zaal. Niet temin kreeg „Don Quishocking" een staande ovatie. Na het cabaret werd de zaal van overbodige stoelen ontdaan waar door ruimte ontstond voor een gezellig dansje begeleid door het „Domino Kwartet". Zondag 12 november wordt de volwassenheid van „De Instuif" nog- eens dunnetjes over gevierd met Veronica's Drive in Show. Zoeterwoude De Sint Jans Fanfare is gedurende een aantal jaren gehandicapt ge weest door een te kleine be zetting van het korps. Het heeft des te meer verwonde ring gewekt, dat het peil o.l.v. dirigent Jan Mey zo sterk is gestegen. Het moderne repertoire dat nu wordt gebracht heeft het publiek weer teruggebracht naar de uitvoeringen welke op een vol huis mogen reke nen. Daarmede is ook de animo voor het korps onder de jeugd weer volop aanwe zig. Hierdoor heeft de Sint Jans fanfare inmiddels een eerste versterking gekregen waardoor het spelen met ge leende krachten tot het ver leden behoort. Momenteel zijn er weer 16 jeugdige leer- De grondbeginselen van de muzikale opleiding is jaren lang door oudere korpsleden verzorgd van wie de heer N. Straathof het leeuwendeel voor zijn rekening nam. Ge zien zijn gevorderde leeftijd heeft hij besloten dit te beëin digen. Zijn taak wordt over genomen door zijn zoon Ge rard en Han Verhagen. Het is daarbij verheugend dat de plaatselijke Centrale Volks band hiervoor ruimte be schikbaar heeft gesteld. Dat is kostenbesparend. Wat bij zonder welkom is omdat men ook voor de schier on mogelijke opgave staat om de jeugd een eigen instru ment beschikbaar te kunnen stellen. Het bestuur zou het dan ook zeer onbillijk hebben gevon den wanneer de gemeente raad onlangs de Leiderdorp- se Streekmuziekschool „Rijn akkoord" de, huns inziens, torenhoge subsidie had ber- strekt. Volgend jaar oktober bereikt de St. Jans Fanfare de leef tijd „der sterken". Er zijn mensen in Zoetenvoude die menen dat dit 70-jarig jubi leum op passende wijze be hoort gevierd te worden. Het in leven roepen van een jubi leum-comité wordt dan ook overwogen. Ongetwijfeld zal de burgerij zich achter dit initiatief scharen. De Fanfa re verdient het ten volle. Jac. van Diesl kampioen visser LISSE— Jac van Diest heeft zich afgelopen zomer de beste visser getoond van het Lissese viscolle- ge Advendo. Op de tweede plaats eindigde A. van Briemen en op de derde plaats A. Duiven voorde. Zij werden gisteravond in zaal-Rijkers gehuldigd. Van de beginnelingen had de heer M. Schrama de meeste en zwaarste vissen uit het water geslagen. ALPHEN Alphen heeft sinds kort een Datsun dea ler. Het is de heer Van Leij- den, eigenaar van garage „Alpherhoorn" aan de Prin ses Irenelaan. Ter gelegen heid van zijn dealerschap opende de heer Van Leijden afgelopen vrijdag een show waarop alle Datsunmodellen te SASSENHEIM De op brengst van de huis-aan-huis- collecte ten bate van de geestelijk gehandicapten is 3.973.70. Het bedrag over treft het bedrag van vorig jaar in ruime mate. HAZERSWOUDE De le denvergadering van de Ha- zerswoudse IJsclub wordt niet gehouden op woensdag 15 november maar is ver plaatst naar 22 november. De plaats (Hervormd vereni gingsgebouw) en de tijd (19.45 u.) blijven hetzelfde. WARMOND In Galerie 't Hoekje bij de pomp is sater dag een expositie geopend De geëxposeerde werken zijn die van de cursisten van de Ned. Ver. van Huisvrouwen in Leiderdorp. De expositie duurt tot 17 november en da gelijks geopend van 19.00 22.00 u. en zondags van 12.00—22.00 u. BOLLENSTREEK - In de Kapel Nieuwe Vredehof in Heemstede wordt a.s. zondag weer een dienst gehouden voor alle gehandicapten uit de Bollenstreek. Voorganger is de heer German. Mede werking verlenen verder „The Four Dounds" en Teke Bijlsma. De dienst begint om 15.00 u. LISSE In Warong Dja- wa wordt a.s. vrijdag een politieke discussie-avond ge houden. Vertegenwoordigers van PvdA, D'66 KVP en ARP zullen met elkaar de politieke degens kruisen over enkele belangrijke onderwer pen. Aanvang 20.00 u. Een scène uit.Blijf zitten waar je zit" van Elckerlyck" Willy Kuij ter exposeert in Linnaeushof van de Uithoornse kunstenaar Willy Kuyper. Deze maakte ook de decors en omlijstingen van de overdekte speeltuin die voor de kinderen vele attracties te bieden heeft. Mocht het weer goed zijn dan is i SASSENHEIM Het bestuur tionale monetaire crisis, de BOLLENSTREEK Momenteel wordt in de Linnaeushof een ex positie gehouden van schilderij en. aauarellen en pentekeningen ook de hof zelf en de buiten speeltuin geopend. De Linneaus- hof in Bennebroek is open: 's woensdags van 13 tot 17 uur en op zaterdagen, zondagen en in de schoolvakanties van 11 tot 17 de Coöperatieve Raiffeisenbank voortwoekerende inflatie en de te Sassenheim schrijft in de toe- teruggang in de conjunctuur, lichting bij de balans- en resul- Moeilijk is vast te stellen in hoe- tatenrekening over 1971 dat de verre de monetaire crisis de economische ontwikkeling vorig conjunctuur beïnvloed heeft, jaar in belangrijke mate Wel is men van mening dat de bepaald werd door de interna- enorme bedragen aan specula tief kapitaal het monetaire be leid in ernstige mate hebben doorkruist. De sterke stijging van de kosten gaf aanleiding tot ernstige zorgen. Het stijgings tempo van lonen en prijzen is langzamerhand zodanig, dat een beteugeling uiterst moeilijk is geworden, zodat met ais gevolg een duidelijke vertraging van de economische groei. De voor uitzichten voor 1972 zijn dan ook overwegend aan de sombere kant, het laat zich niet aanzien dat de stijging van de werkloos heid vo.rshands niet zal afnemen en dat het inflatiecijfer zich weer op een te hoog niveau zal voortzetten. N'ettemin heeft de bank een gunstig jaar gehad. De toevertrouwde middelen zijn toegenomen en de omzet groeit nog steeds. Hierbij volgen een aantal statistische gegevens over 1972 met tussen haakjes de gegevens van 1971: Balanstotaal 28.500.552.- (f 24.253.116,-), Om zet: 440 min (400,9), Spaargel den ƒ21.171.513.- 18.135.300,-) Debiteuren: 15.747.265,— 15.183.308,Crediteuren: 4.852.538.- 3.945.760,-) Winst: ƒ66.670.- (ƒ71.110.-) Leden: 673 (627): Spaarrekeningen:9504 (9055); Gemiddeld tegoed per boekje ƒ2228.- (ƒ2000.-); Reke ningcourant; 2750 (2323); Dag- boekposten 439.628 (312.952). On der de post bedrijfskosten zijn ook te vermelden de salarissen en sociale lasten personeel ten bedrage van ƒ330.231.65. LEIDEN Anne Marie van der Steen heeft tot veler verrassing beslag gelegd op de wisselbeker van de gymvereniging „Groen Wit." De wisselbeker, die ieder jaar inzet is in de A-groep bij de dames, veroverde zij met 0,9 punt verschil op Marian v.d. Stel—De Wekker. Marian van der Stei, die reeds twee keer de beker achtereen had veroverd, had zich bijzon der ingezet om voor de derde maal de trofee te veroveren, omdat zij dan ook definitief win nares zou zijn geweest. Een zeer groot aantal turnsters en jeugdige turners is de afgelopen week optreden in Groen Wits ta lentenshow of onderlinge. De dinsdagavond en zaterdagmid dag had men nodig om door het programma te kunnen komen. Ook veel ouders waren telkens aanwezig in de zaal aan de Lammenschansweg om de vor deringen van de kinderen te De winnaars in de verschillende groepen waren: Meisjes 6—8 jaar A-groepen: Connie Carree en Lidianne Mentink. Groep B: Marian Bink en Lorna van Dorp. Meisjes 6—10 jaar groep A: Astrid Waltman. groep B: Ruth Kroeze. Meisjes 8—10 jaar groep A: Jeanette Bavelaar en Therese Bergman. Groep B: Petra Oudshoorn. Meisjes keur- groep: Patricia Barning. Jongens 68 jaar: Edwin Noze- man. Jongens 8—10 jaar: groep A: Frits Walter. Groep B: Ro land Dickhoff. Jongens 10—14 jaar. Groep A: Peter Dickhoff. Groep B: Frans van Haasteren. Meisjes 1012 jaar Groep A: Dia ne Hoogervorst en Grardy van der Meij. Groep B: Anne Mari- ke Smit en Anita Wijers. Meis jes keuergroep 1012 jaar: Bri gitte Bergman. Meisjes 12—13 jaar Groep BI: Marja v.d. Kleij. Groep B 2: Mieke Uijlen- broek. Groep C Melanie Bokem. Meisjes t/m 15 jaar keurgroep: Marianne de Boer. Meisjes 14— 16 iaar Groep B: José Meijers. Groep Cl: Anneke Klootwijk. Dames groep A: Anne Marie van der Steen. Groep B: Ria Heemskerk. Groep C: Netty Le pelaar. Heren: Koos van Benten.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4