Zwembad Noordwijkerhout toch in Guldemond Plan Oud Ade wordt ineens gerealiseerd Ook Noordwijkerhout roert zich in de gewest-discussies Boskoop wil bouwstroom met vier gemeenten Debat over grond- verkoop leidt tot speelgelegenheid Hondsdijk krijgt een opknapbeurt Geen steun voor een autochtoon betoog Gewonden in Noordwijk.se verkeer PAGINA 6 LEIDSE COURANT WOENSDAG 1 NOVEMBER 1972 NOORDWIJKERHOUT Op nieuw is een obstakel uit de weg geruimd. De tijd en geld kostende aanval op de plaatsbe paling van het zwembad, inge zet door de Zilker raadsleden E. J. J. van der Steen en P. J. M. van Haaster (KVP) is afgesla gen. De bij uitstek daarvoor ge schikte heer G. J. Maarseveen, raadslid, voorzitter van het Co mité Overdekt Instructiebad Noordwijkerhout en lid van de gemeentelijke adviescommissie bouw zwembad leidde de verde diging. De heer Van der Steens betoog was eenvoudig. De kosten van een onderzoek naar de beste plaats van vestiging kost slechts een van de bouw van het zwembad; planologisch is De Boekhorst verre te verkiezen boven Guldemond, mede gelet op de uitbreidingsmogelijkheden en de concentratie van het sportgebeuren. De heer Van Haaster betoogde, dat zijns in ziens de grondkosten in de Boekhorst lager zijn dan in Gul demond. De regen tegen-argumenten kwam snel los. De heer Maarseveen betoogde, dat wel degelijk eerst De Boekhorst als plaats van NOORDWIJKERHOUT In de vergadering van dinsdagavond heeft de gemeenteraad nogal veel grond verkocht, in grote en kleine partjes. De verkoop van een kleine 600 m2 bouwgrond langs de Maandagse wetering was de ouverture. De commis sie voor openbare werken had een prijs van 90 per m2 gead viseerd. Nadat men echter kennis had ge nomen van een veel vroeger aan de koper gedaan bod van 85 per m2, trokken enkele le den van de commissie zich van het advies los met als motto: ge lijke monniken De heer C. J. Maarseveen (prot. chr.) betoog de, dat in de gegeven omstan digheden geen sprake was van gelijke monniken. Tandarts Kie- le is onmisbaar voor Noordwij kerhout en betaalt dus 85; aannemer Laros doet méér met de grond en betaalt dus 95 en psychoterapeut Das zit er tus sen in met 90. De meerderheid van de raad zag meer in de ge lijke monniken en schonk de heer Das 5 per m2. Daartussendoor speelde de wens van ie raad om meer speelgele- genHid voor de jeugd te krij gen De zo prettig verkochte grorr£ diende namelijk als (wei nig bezochte) speelgelegenheid voor de jeugd. Vlakbij beschikt het kerkbestuur van de St. Vic- torparochie over prettige speel gelegenheid en met steeds meer toenemende aandrang had de raad aan wethouder P. C. Heemskerk gevraagd om zijn voelhorens eens die richting uit te slaan. De raad had nog steeds niets concreets gehoord en dat verleidde mevr. Van der Geest tot de uitspraak, dat ,,er niet voldoende hard gewerkt wordt aan het verkrijgen van speelgelegenheid voor de jeugd." Wethouder P. C. Heemskerk trok zich zulks met slecht gespeelde verontwaardiging aan en be toogde, dat hij dit etiket toch niet verdiende. Het eerder door de heer C. W. van Duin (KVP) geuite dreigement om de ver koop één maand of langer op te houden kwam dan ook niet tot uitvoer, temeer omdat daarvan alleen de heer Das de dupe zou zijn. Aan Moorlander en Zonen werd voor 5.610 grond in Victor III verkocht en aan de Stichting Bejaardenhuisvesting Noordwij kerhout voor 610.000. De laat ste verkoop kost de gemeente rond 36.000 aan renteverlies, omdat de datum van overdracht door de gemeente gesteld was op 1 januari 1973 en de Stich ting betoogde, dat zij bij de ex ploitatie-opzet uitgegaan is van 1 januari 1974 en dat zulks de gemeente bekend had moeten vestiging in aanmerking kwam, maar dat steekhoudende des kundige adviezen mede van bui ten Noordwijkerhout de keuze op Guldemond hadden doen val len. Burgemeester Bosma toonde het schrikbeeld van de tijdsverlies. Minstens anderhalf jaar en als het een beetje tegenzit 4 k 5 jaar. En denk dan eens aan de kostenstijging. Het planologi sche aspect is duidelijk. De speelweide ja of nee goed ge bruikt is direct hard nodig om het sportpark uit te breiden voor voetbal- of andere sporten. De open bebouwing daar dient behouden te blijven en niet te worden verstoord door een over dekt zwembad. Wethouder Th. C. de Jong kwam met de resul taten van een kleine enquête, waaruit bleek, dat de Zilker- jeugd uit de 6e klas in veel gro tere mate ging zwemmen (in Hillegom en Lisse) dan de Noordwijkgrhoutse 6e klassers. De militante aanvalsleider de heer Maarseveen betoogde ten slotte, dat het argument als zou de Zilker bevolking minder bij dragen wanneer het zwembad in het enige honderden meters verder gelegen Guldemond zou worden gebouwd dan in De Boekhorst geen hout snijdt, om dat De Zilk —beslist terecht— al jaren geleden geen heil ziet in een overdekt zwembad in Noordwijkerhout anders dan voor de schoolgaande jeugd, die op gemeenschapskosten leert zwemmen. En dus besloot de raad met de stemmen van de heren Van der Steen en Van Haaster tegen tot vestiging van het zwembad langs de Van Iersellaan in het plan Gulde mond. BOSKOOP Waarschijnlijk nog dit jaar zal worden begonnen met de reconstructie van de Tuinstraat. De gemeente wil allereerst overgaan tot verbetering van het trottoir en pas daarna met een eventuele verbreding. Met dit laatste zal echter pas begonnen worden zodra de complete vernieuwing van de rioleringen in Boskoop aan de orde komt. Inmiddels zijn wel onderhandelingen aan de gang met de eigenaar van de naast de Tuinstraat gelegen tuin over de demping van de sloot. De gemeenteraad van Noord wijkerhout heeft dinsdag avond in een afzonderlijk 1 agendapunt uitvoerig van ge- 1 dachten gpwisseld over de gewestvorming in het alge meen en over de vorming van een Gewest Bollenstreek in het bijzonder. De gedachtenwisseling kwam op gang tijdens een toege voegd agendapunt, waarom mevr. A. E. M. Kouwenho- ven—Dessin had gevraagd. Zij was ernstig bezorgd over de leefbaarheid in de streek in de toekomst na kennisma king van het advies van de Ver. van Ned. Gemeenten in zake de vorming van het Ge west Leiden. Enerzijds de macht en de in vloed van het VNG-advies en anderzijds de conclusies van dit beleidsadvies doen het ergste vrezen voor de toe komst van onze streek. Daar komt nog bij, dat de gedepu teerde staten van Noord-Hol land gelukkig sterk ge remd door de Kennemerland- gemeenten begerige ogen slaan op grote delen van Noordwijkerhout. En in deze situatie, aldus mevr. Kou- wenhoven, weet het Over leg - Bollenstreekgemeenten slechts een baby-vuistje te ballen, in plaats van te stre ven naar een tegengewicht in de vorm van een gewest Bollenstreek. Op die gronden diende zij en met haar mevr. R. M. W. van der Geest-Lucassen (KVP) en fractiegenoot in D'66 mr. K. J. P. van den Bosch een motie in, waarin dé gemeenteraad zijn teleur stelling uitspreekt over het beleid van het Overleg-or- gaan. Burgemeester H. J. M. Bosma preludeerde enige tijd op de ondertoon van de ingediende motie. De gemeente Haar lemmermeer, geheel of ge deeltelijk in het Gewest Bol lenstreek. De plaats van Schiphol. De oriëntatie van met name de Noordwijker- houtse bevolking op Leiden, die ontegenzeggelijk aanwe zig is en vooral over de ernst, waarmede binnen het Overleg-orgaan de vorm van samenwerking wordt gewo gen. n zijn slotakkoord overtuigde hij de raad van het wezenlij ke gewicht van de in opbouw zijnde „lichte" gemeenschap pelijke regeling. De heer C. W. van Duin (KVP) ging volledig met voorzitter Bos ma mee en zei op dit mo ment en onder de huidige omstandigheden aan de inge diende motie geen behoefte te hebben. Met gevoel voor tijd en plaats trok de heer Van den Bosch na overleg met de dames-raadsleden de motie in totdat de gemeente raad in de gelegenheid zou zijn gesteld om te weten, wat de1 „lichte regeling" nu precies inhoudt. BOSKOOP De gemeente Bos koop geeft de voorkeur aan een bouwstroom met meer gemeen ten in Zuid-Holland boven een samenwerkingsverband met al leen Waddinxveen op bouwge- bied. Met Nieuwkoop, Ter Aar, Alkemade en Woubrugge gaat Boskoop nu de mogelijkheden onderzoeken volgend jaar een bouwstroom voor woningwetwo ningen op te zetten. Met Waddinxveen blijven er nog wel besprekingen over een geza menlijk beleid ten aanzien van de huurprijzen, zoals in het ver leden wel geschiedde, maar de woningbouwcontingenten besloot men alvast wel te reserveren voor de bouwstroom met de vier andere gemeenten. Het raadslid Jonkers informeerde of men al iets wist van de huur prijzen, die de bouwstroomwo- ningen gaan doen. Hij wees daarbij naar de gunstige prij zen, die men in Gouda ver wacht. Wethouder Van den Dool deelde daarop mede, dat een eerste verkenning uitwijst, dat het niet mogelijk zal zijn om huizen te bouwen huurprijs beneden de 200,- zal zijn. Discussie was er in de Boskoopse raad verder over de verkoop van grond aan Plantex voor 75.000,-. Niet minder dan zes raadsleden waren tegen verkoop van het hele perceel grond te genover de Overslag aan één bedrijf. Zij vinden, dat de ge meente niet alles op één kaart moet zetten in dit gemeentedeel. Plantex gaat op de grond een kantoorpand neerzetten. Het be drijf wilde aanvankelijk wel sa men doen met bijv. de Planten Propaganda Holland of de Boe renleenbank, maar deze aan vankelijke gegadigden hebben zich teruggetrokken. 9 LISSE Zaterdag 11 no vember doet St. Nicolaas in Lisse zijn intrede. Tijdens zijn rondrit zullen zeven jtops worden gemaakt. De auytsrstraat 13.25 uur, Ka naalstraat 13.40 uur, Molen straat 13.50 uur, Vierkant 14.10 uur, Poelpolder 15.15 uur en De Engel 16.00 uur. KOUDEKERK Dezer dagen is een begin gemaakt met het ver breden en opknappen van de Hondsdijk. Zoals bekend is dit reeds vele malen in de Koude- HAZERSWOUDE Het eerste herenteam van de Volleybalvereniging De Ha zelaars uit Hazerswoude heeft bij TOGB in Berkel een 2-2 stand bij elkaar ge slagen. De Hazelaars 3 ver loor met 3-0 van Baren- drecht, terwijl De Hazelaars 2 met dezelfde cijfers ten on der ging tegen Valeas 4. Bij de dames won De Hazelaar 1 van KPJ (Zoeterwoude) met 3-0. 9 WASSENAAR De Pluim vee- en vogelvereniging „Wassenaar" bereidt een kring- en clubtentoonstelling voor, die in het Jeroenhuis in de Kerkstraat gehouden zal worden op vrijdag 8, za terdag 9 en zondag 10 dec. a.s. Het vraagprogramma voor deze tentoonstelling is zojuist verschenen. Er zal op deze tentoonstelling gelegen heid zijn konijnen, cavia's, hoenders, sierduiven, post duiven, kanaries en tropische vogels in te zenden. In schrijvingen voor konijnen en pluimvee moeten gericht worden tot de heer A. J. Eykhout, Rijksstraatweg 463A en voor vogels bij de heer E. van Egmond, van Limburg Stirumstraat 10. Het vraagprogramma, dat aan deze adressen verkrijg baar is, bevat verdere bij zonderheden over de indeling van de tentoonstelling en over de beschikbare prijzen. ALPHEN AAN DEN RIJN Een boete van 350 gulden en zes weken gevangenis straf waarvan vier voorwaar delijk met een proeftijd van twee jaar hoorde een 36-jari- ge fabrieksarbeider uit Al phen aan den Rijn tegen zich eisen omdat hij gesnapt was met een groot aantal in Noordwijk gestolen kippen. De straf viel extra zwaar uit omdat verdachte in het ver leden zich ook had schuldig gemaakt aan een grote reeks diefstallen. kerkse raad onderwerp van be spreking geweest. Van het algehele reconstructie plan met demping van de sloten die aan de noordelijke zijde van de weg lopen en het opnieuw bestraten kan wegens gebrek aan financiën niets komen. Bo vendien is men bevreesd dat door de vernieuwingen de weg een soort racebaan wordt. Hierdoor en doordat dag en nacht betonauto's af en aan rij den heeft de raad besloten slechts tot een gedeeltelijke ver betering over te gaan. Waar dit mogelijk is zal men de weg eveneens verbreden met onge veer 75 cm aan de Rijnkant. Tot de grens met Leiderdorp De werkzaamheden zullen enke le maanden duren. Koudekerk krijgt een verenigingsgebouw Het nieuwe verenigingsgebouw van Koudekerk KOUDEKERK AAN DEN Rijn Dank zij de medewerking van de N.V. Spanbeton gaat het er voor het Koudekerkse vereni- gings leven wat beter uitzien. De directie van dit bedrijf heeft' namelijk een enorm directiege bouw, dat geruime tijd op Schiphol dienst heeft gedaan, beschikbaar gesteld voor het Koudekerkse verenigingsleven. Het gebouw omvat vier flinke lo kalen een keuken en de nodige toiletten. Het gebouw is inmid dels verrezen op het vrij geko men terrein aan de Dorpstraat waar tot voor kort de oude Her vormde school stond. Het is de bedoeling het gebouw dat door een speciale commissie zal worden beheerd nog deze maand officieel in gebruik te stellen. Het gebouw is aan de uiterste noordzijde van het vrij gekomen terrein geplaatst, zo dat nog een ruime parkeergele genheid is overgebleven. NOORDWIJKERHOUT Het voorstel van B. en W. om ook aan kopers van wonin gen in de vrije sector van Victor III garantie te verle nen bij het aangaan van geldleningen ontmoette dins dagavond tegenstand van de heer N. H. Hogervorst (KVP). Hij wenste terzake van die garanties onder scheid te maken tussen „au tochtone" Noordwijkerhou- ters en „vreemdelingen". Er wordt de gemeente een risico opgelegd, dat veel te groot Wethouder P. C. Heemskerk, VVD en autotochtoon Noord wij kerhouter, wenste hier niets van te weten. „Wij heb ben die z.g. vreemdelingen hier hard nodig al was het alleen maar om voor eigen mensen goedkopere wonin gen te kunnen bouwen en zo dra j»ij hier wonen zijn zij voor mij Noordwijkerhou- ters". Het risico voor de gemeente kas is practisch nihil en ruimte in de begroting voor tegenvallers acht de wethou der dan ook niet nodig. Nie mand in de raad steunde overigens de mening van de heer Hogervorst. Het voorstel tot het vaststellen van een verordening op de opslag van gas-, huisbrand en stookolie werd aangehou den tot een volgende verga dering. Ter vergadering kon den namelijk enkele techni sche vragen van mevr. Van der Geest niet worden opge lost. NOORDWIJK Op de Vinken- laan te Noordwijk werd een 11- jarig meisje aangereden, toen zij komend van de Achterzee weg pardoes met haar fiets voor een brommer terecht kwam, bestuurd door een 24-ja- rige onderwijzeres. Het kind liep een hersenschudding op- Fiets en brommer werden be schadigd. Een merkwaardig verkeersonge val deed zich voor op het kruis punt Beeklaan-Herenweg. De oestuurder van een personenau to -.vas dermate in gesprek ge wikkeld met zijn passagiers, dat hij de kruising niet opmerkte en rechtdoor op een in de berm lig gende stapel gasbuizen inreed. De inzittenden kwamen er met de schrik af. De auto liep scha de op. Op de kruising Herenweg-Rijns- burgerweg reed een 31-jarige in woner van Rijnsburg zonder uit te kijken de voorrangsweg op Hij kwam met zijn bromfiets in botsing met een over de Heren weg naderende personenauto, bestuurd door een 42-jarige Haarlemmer. De bromfietser bekwam een gebroken been en werd naar het Academisch Zie kenhuis gebracht. Informatie over Herengracht Zijlsingelplan LEIDEN Vanavond Is er een informatieve vergadering van de commissie stadsontwikkeling over het bestemmingsplan He- rengracht-Zijlsingcl in de raad- zarl van het stadhuis; aanvang 19.30 uur. Voor deze vergadering zijn tevens uitgenodigd de voorzitters en rapporteurs van de planolo- gisch-economische sector van de Adviesraad voor de Binnenstad. De werkzaamheden aan de Hondsdijk, x begin deze week mee is begonnen O'JD ADE De voor Oud Ade geplande woningen zullen alle tegelijk worden gebouwd. De aanvang van de bouw zal ook niet lang meer behoeven te du ren. KVP-fractievoorzitter Ver haar heeft dit gisteravond me degedeeld op de vergadering, die de afdeling Oud Ade van de KVP hield. De woningen, aldus de heer Ver haar, zijn zeer urgent, want uit Oud Ade zijn er 41 aanvragen. Aan het plan heeft het college van GS nu zijn goedkeuring ge hecht, terwijl ook de pachtscha- deregeling gereed is gekomen. Het plan omvat 10 bejaardenwo ningen, 21 premiekoopwoningen en 10 woningwetwoningen. De bijeenkomst waar vooral over de plaatselijke politiek werd ge sproken ook de raadsleden Uit den Bogaard en Van der Hulst waren aanwezig om de nodige vragen te beantwoorden was ook noodzakelijk om het bestuur van de afdeling weer op sterkte te brengen. Voorzitter H. van der Geest droeg de voorzittershamer over aan de heer C. N. van der Geest. Als nieuwe bestuursleden wer den gekozen de dames Vlasveld en Metaal en de heren A. G. van der Poel en J. van der Poel. Koos Pennings werd her kozen. Nagenoeg het hele be stuur was namelijk aan de beurt van aftreden en stelde zich niet meer herkiesbaar we gens leeftijd of andere werk zaamheden. Een speciaal dank woord werd gesproken tot de heer J. van der Ploeg, die in vele jaren zeer verdienstelijk voor de KVP in Oud Ade heeft gewerkt. De scheidende voorzitter, die een algemene politieke beschouwing hield sprak als een van zijn wensen op plaatselijk gebied uit, dat er op plaatselijk gebied meer openheid komt, speciaal waar het de belangen van Oud Ade betreft. De heer Verhaar zegde daarop toe, dat de fractie aan het eind van elk jaar een programma voor het nieuwe jaar zal opstellen en dat alle mogelijkheden zullen worden benut om de communicatie tus sen de raadsleden en de onder- rafdelingen in de dorpen te ver beteren. Als urgente plaatselijke zaken werd nog het sportcomplex ge noemd. Er wordt hard gestu deerd door de SOWA en de af deling financiën om 't sportcom plex financieel rond te krijgen. Ook de verlichting van de Zwar- teweg en de waterverontreini gende rioolafvoer werden ter sprake gebracht. De Zwarteweg is particulier eigendom en dan gaat de gemeente niet gauw voorzieningen treffen en voor de rioolzuivering is Rijnland aan sprakelijk.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 6