Nieuwstraat-winkeliers verbolgen Investeringsprogram van Alkemade met 74 objecten Culturele evenementen in Alphen Boskoopse politie houdt strikt de hand aan stopverhod GROFVUIL OPHAALDIENSTEN Wat u ook moet weten WOENSDAG 1 NOVEMBER 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 5 BOSKOOP De Nieuwstraat problemen blijken met de aanleg van een dompelpomp en het ludiek versieren van de geveltjes met bloembakken nog niet opgelost. heer Wijsman, nul op het re quest. Nu is op advies van de politie en zonder overleg met het Nieuw- straatcimité zeer radikaal een stopverbod voor de gehele straat ingesteld. Dit stopverbod wordt zeer streng gecontroleerd. Het regent bekeu ringen. Voornamelijk de nering doenden worden de dupe. Een medewerker van de firma Blom kreeg 15 boete omdat hij voor de zaak moest laden en lossen. De klokkenfabrikant laat de xrachtwagens met hout voor zijn bedrijf maar in Alphen a/d Rijn lossen en rijdt zeker zes k acht keer per week met een kleinere wagen heen en weer. hoewel hij in feite deze ook niet eens voor de deur van zijn bedrijf mag lossen. Wijsman (schilderbedrijf) heeft een eigen terreintje naast zijn zaak maar vaak wordt zijn auto ingesloten omdat iedereen bang is voor een bekeuring. Haver Droeze heeft zijn auto ge wassen op het parkeerterrein- tje om hierdoor een proefproces uit te lokken, wat inmiddels ge lukt is. Slager Van der Laan zegt: „Het gaat nog, maar ik ben voor de toelevering van het vlees wel gebonden aan de bepalingen van de warenwet." Al met al wordt het leven in de Nieuwstraat er niet eenvoudiger op. De politie deelt prentjes uit en zegt: „Ze hebben er zelf om gevraagd", de Nieuwstraters zeggen: „Ja, het is hollen of stil staan". Er is overleg gaande met het Nieuwstraatcomité en B en W het zit er dus wel in dat de ver keersmaatregelen in deze straat nog weieens zullen veranderen. Het is en blijft een puzzel vindt politiecommandant J. van Gel der. Hij heeft geen commentaar over de Nieuwstraat. De politie doet niets zonder opdracht van B en W maar B en W geven die opdracht op advies van de poli tie. Moeilijke zaak. Van gemeentewege werd desge vraagd medegedeeld dat het Nieuwstraatcomité inzage heeft gehad in de plannen betreffende de verkeersmaatregelen. „Het blijkt een bijzonder lastige 2aak het zware verkeer uit de Nieuwstraat te weren zonder in conflict te komen met de belan gen van de daar gevestigde be drijven". VERLAAN Het Nieuwstraatcomité heeft in dertijd tijdens de hooravond verzocht de BESTAANDE ver keersmaatregelen wat strenger te controleren. Aanvankelijk gebeurde er niets. Later werd door leerlingen van de openbare MAVO een summier verkeersonderzoek ingesteld, maar daama gebeurde weer een hele tijd niets. Het Nieuwstraatcomité wachtte en vroeg toen een onderhoud met de politiecommandant De Gelder maar kreeg, volgens de Prot. fractie wil spoedig verbetering Jïulianapleiii I BOSKOOP De protestants-1 christelijke fractie wil spoed zetten achter de verbetering en reconstructie van het Juliana- kwartier. Eind december 1971 is j men met de voorbereidingen I van de reconstructie begonnen. I Men verleende toen prioriteit aan het opknappen van het Ju- lianaplein. De fractie heeft schriftelijke vragen hierover ge-1 steld aan B. en W. waarom men 1 aan deze prioriteit dan nog niet i begonnen is. Tevens stelt de fractie de vraag of het bestuur van het Creatief I Centrum er al van op de hoogte j is gesteld dat er van een subsi- j die-achteraf geen sprake kan zijn. De fractie zou de mogelijkheden om de gemeentelijke tennisba nen aan tennisvereniging „Bos koop" te verkopen graag onder zocht zien. Bovendien wil de fractie weten op welke manier de taakwijziging van de burgemeester en de se cretaris functioneert. Op voor stel van de heer Geleynse zou de burgemeester zich gaan be lasten met de public relations waardoor de secretaris Cultuur- en Sportzaken voor zijn reke ning zou kunnen nemen. De fractie vraagt of beiden kunnen aantonen welke ervaring zij op deze terreinen hebben. Tenslotte spreekt de fractie haar zorg uit over de reconstructie van de Tuinstraat en de stand van za ken met betrekking tot de nood- lokalen voor het kleuteronder wijs in de Snijdelwijk. De Nieuwstraat in Boskoop waar onlangs een stopverbod is' ingegaan tot groot ongenoegen Spaarweek van Raiffeisenbank succesvol ZOETERWOUDE De jaarlijkse spaarweek welke door de Raif feisenbank is gehouden blijkt bijzonder succesvol te zijn ver lopen. Er werden 2016 boekhan- delingen verricht tegen 1196 in het vorig jaar. De totaal-inlage bedroeg 310.521,79 tegen 161.000 in 1971. Er meldden zich 123 nieuwe spaar ders. Ongetwijfeld heeft de inge bruikname van het nieuwe hoofdkantoor veel bijgedragen aan de grote vooruitgang, ook het oude hoofdkantoor aan de Zuidbuurtseweg dat thans dienst doet als bijkantoor leverde een flink aandeel. ALPHEN AAN DEN RIJN Voor de maand november heeft de Kulturele Raad een wederom zeer gevarieerd programma weten op te stellen. De Alphenaren kunnen de komende maand zeer uiteenlopende manifestaties bijwonen. Deze variëren van caba ret, films, concerten en een tentoonstelling. Op donderdag 2 november begint avonas om kwart over acht een optreden van Ramses Shaffy en Liselore Gerritsen. Het tweetal zal de voorstelling geven in De Bron in Ridderveld. Deze twee theatersterren vullen samen een programma en worden be geleid door het kwartet Jan Huydts. De volgende dag, vrijdagavond 3 november, eveneens om 20.15 uur in De Bron, komt Radio Veronica Drive-In Show naar Alphen. De Kulturele Raad kondigt hierbij aan, dat deze show, „de ake lig veel jeugd trekkende show", de nog zo nieuwe grondvesten van De Bron zal doen sidderen. Zaterdag 11 november draait men in de filmzaal van „Nabij" voor de kleintjes de film „Winnetou, het grote opperhoofd" (15.00 uur) en 's avonds (19.15 en 21.15 uur) voor de groten de bekende film „Mash". Vrijdagavond Iaat, om half elf, zal in De Bron de film „Le souffle au coeur" worden gedraaid. Zondagmorgen 19 november zal het tweede koffieconcert in De Bron worden gegeven. Het eerste, met het trio Bois Mortier, werd een groot succes. Zondag de 19e kan men luisteren naar de zangeres Joy Lander en de pianist Huib Christiaanse. De laatste speelde al eerder in Alphen. Voor deze liederen- en pianorecital zal er weer een kindercrèche zijn en gratis koffie of limonade. Het concert begint om 11.45 uur. De Gemengde Zangvereniging St. Bonifacius geeft op 23 november haar jaarlijkse operette-concert. Het wordt gehouden in de bo venzaal van Avifauna en het begint om 20.15 uur. Samen met het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland voert het zangkoor de operette Paganini van Franz Léhar uit. Als solisten treden op: Gea Stevens (sopraan), Lenny van Dort (mezzosopraan), Her man Heijmans (tenor) en Wiet van Eerd (bas). Het geheel staat onder leiding van de heer D. Belled Zapater. Tijdens het jazzconcert van de vorige maand in De Bron is geble ken, dat ook voor dit soort optredens in Alphen flinke belangstel ling bestaat. Voor november staat er daarom een tweede nacht jazzconcert op het programma, en wel op vrijdag 24 november om 22.50 uur in de benedenzaal van De Bron, waar de pianist Tete Montoliu zal optreden. Deze blinde, in 1933 in Barcelona ge boren pianist, speelde al tijdens zijn conservatoriumstudie jazz. Na- de pauze zal het podium bestegen worden door de tenorsaxo fonist en sopraanklarinettist Bobby Jones. Zaterdag 25 november weer film. 's Middags om 3 uur voor de kinderen de film Robin Hood en zijn schelmen en 's avonds om 7.15 en 9.15 uur de film Spartacus met o.a. Kirk Douglas, Lau rence Oliver en Peter Ustinov. De films worden eveneens ver toond in de filmzaal van gebouw Nabij. Tenslotte op 30 november in Nabij, het cabaret van Ivo de Wijs (20.15 uur). In 1967 wonnen ze het landelijke cabaret-concours in Delft, in 1968 was er een eerste prijs op een Amsterdams caba ret-festival cn 1969 bracht de eretrofee van het humorfestival in Heist. In 1370 trad de groep voor het eerst in Alphen op. Het ni 1 Te -var c\: van het kwaad, beleefde in mei van dit jaar in T .ngc'-Tar;: 1 zijn première. ..Ivo de Wijs was me: zijn medewerkers boven Jan, boven de middelmaat van het Nederlandse kabarc nkl'- jesvolk", zo meldt de Kulturele Rn: d in het ncwvrsbv-prDgramma. t - tct cn rr.: drember exposeert de Amster- C in lei e aan de Prins Hen ri X ne materia'en en geefet haar werk i zier grafisch karakter. Op het ogenblik exposeert zij nog in iet eur.i n Amsterdam. De voorzitter van de Kulturele Raad, de heer M. B. Figee, zal de tentoonstelling ALKEMADE Na twee radsver gaderingen, waarvan de laatste door burgemeester Smolders eerst op dinsdagmorgen vijf over half een kon worden beslo ten, Is de raad van Alkemade gekomen tot goedkeuring van de begrotingen voor 1973, de 1973 en volgende jaren tot en goedkeuring van de voorstellen met 1976. van B. en W. tot verhoging van Dit investeringsprogramma omvat de reinigingsrechten en de niet minder dan 74 objecten straatbelasting, alsmede tot waardoor het begrijpelijk is dat vaststelling van een investe- men een meerjaren-planning ringsprogramma voor de jaren heeft moeten aanhouden. Echter Stemmen bij volmacht STOMPWIJK/LEIDSCHENDAM Formulieren voor een aan vraag om elders te mogen stemmen of volmacht voor het stemmen zijn behalve op de ge meentesecretarie ook verkrijg baar op de postkantoren in Leidschendam en Stompwijk, alle spaarbanken de leesbiblio theken en het politiebureau aan de Nieuwstraat. De formulieren moeten vóór 16 november op de gemeentesecretarie worden in geleverd. In uitzonderingsgevallen kan de kiezer die bij volmacht wil laten stemmen uiterlijk tot 24 novem ber op het gemeentehuis en ver gezeld van de gemachtigde nog een aanvraag indienen. Het ge meentebestuur hoopt door de grote uitbreiding van de adres sen (de spaarbanken zijn soms ook 's avonds open) te voorko men dat er door bepaalde om standigheden niet wordt ge- t Mare), Donkerstecg, Kul Dulzcaddraadstccg. teeg. Slonshof. St. Ursulastceg iliastrnat. Lange en Korte Lijs eeg, Korte en Lange Agnleten VRIJDAG 8 NOVEMBER Grevcnstraat. Voldersgracht. - Noord- en Zuld-rundersteeg. Jan vos- sensteeg. Koddesteeg. Clarasteeg, Oude Singel (van Houtmarkt tot Mare). Oude Vest (van Havenplein tot Mare). Lange Zandstraat. Vol molengracht. Oostdwarsgracht. Kool straat. Emmastraat, Baaistraat. Haarlemmerstraat (van Turfmarkt tot Mare). Stille Rijn, Apothekersdljk, Schapensteeg. Goegerrltsteeg. Prin- sessekade, Turfmarkt, Steenstraat, Smldstet Kruisstraat,- le en gracht. St. Aagter markt. Marktsteei: straat. Uhlenbcckkadu. Colenbran- derstraat. Meyerskade. Duyvendak- straat. Kanaalweg (van Hoge Rijn dijk tot Van Vollenhovenpleln), RIJ.i- dljkstraat. Kanaalstraat. Dozystraat, De Goejeslraat. Cosljnstraat. Hari- -.ljnstroomstraat, Hoge Rljnsdljk en Utr. Jaagpad (belde van Wllhelmlnabrug tot Rhljn- vreugd), RhIJnbreugd. Bruggestrnat. Besjeslaan. Park „Die Leythe", iat. Gouwestraat. kerkhof. Vrouwenkerkkoorsteeg. Dol- Lekstraat, Castellumweg. alleen vcor 1973 worden reeds 36 punten vermeld. Natuurlijk staat daar nog steeds op de vernieuwing beschoeiing langs de Kerkstraat en Veer- straat te Oude Wetering waar voor 3.000.000.- is begroot. Aangezien dit als laatste punt voor 1973 staat vermeld is de kans tot uitvoering blijkbaar niet groot. Dit kan tevens afge leid worden uit het feit dat als punt 1 wordt vermeld nood voorzieningen beschceilng langs de Kerkstraat, gevolgd met als 2e in urgentie verkeerslichten kruispunt Alkemadelaan—Meer- kreuk. Noemen wij als 3e sportaccommo daties voor west-Alkemade be groot voor 1.200.000,-. Voorts staan vermeld diverse punten voor bouwrijp maken van gron den o.a. 800.000,-- voor een in dustrieterrein, verbouwingen van scholen o.a. 300.000,-- voor St. Jozefschool te Rijpwetering en de bouw van een gymnastiek lokaal aan het Noordeinde te Roelofarendsveen. Voor 1974 staan als belangrijkste posten op de lijst: 350.000,- voor een tunnel in de Alkema delaan bij de Baan, vernieu wing van de Zwanerbrug voor 225.000,- en 1.000.000,-- voor een sporthal. Over de volgende jaren en alle andere overigens I niet minder belangrijke wens- punten in dit investeringssche-1 ma zullen wij dan maar zwij- j gen. Katwijk Rijn krijgt een nostaffentscban in Molenblok-Z KATWIJK Katwijk aan den! Rifn kan gerust zijn. Nog voor J half november wordt In Molen- blok-Zuid een postagentschap j geopend. Het zal worden geves tigd in de winkel van Brood- en Banketbakkerij Tijsterman in de Asterstraat. In het postagentschap zal ook een openbare telefoongelcgcnheid worden gecreëerd. In verband hiermee zullen binnenkort de brievenbus en de postzegelauto maat worden verplaatst, die al in de Asterstraal stonden. Zi.l zullen voor het agentschap ko men te staan. De openingstijden van het nieuwe agentschap zijn nog niet bekend. Nieuwe verkeers lichten bij Valkbrugkruising LEIDEN Op het kruispunt Rijnsburgersingel-Schutters- veldweg-Valkbrug moet «cn nieuwe vcrkeerslichtenautomaat komen. De kosten daarvan be dragen 70.000 gulden. Aangezien het hier een dringende noodzaak betreft, moet voor het crcdlet een snelle oplossing gevonden worden. B. en W. hebben daar om voorgesteld 70.000 gulden van de begrotingspost „aanleg en onderhoud parkeerhavens" over te hevelen naar de post „Aanbrengen nieuwe verkeers lichteninstallaties". De huidige verkeerslichtenauto maat is door kortsluiting onher stelbaar vernield. Vooral voor de grote groepen schoolkinderen die vier maal per dag het kruis punt passeren, ontstaan daar door levensgevaarlijke situaties. Overwinning Justissima (Van i sportredactie) HILVERSUM Bij de gisteren gehouden draverijen op de koers- i baan van Hilversum deed zich de grootste verrassing al direct in de eerste koers voor. Tot ver bazing van velen greep Justis sima, met E. Leeman op de sulky, de winst vóór Kurlew en Keizerin Myria. Een goed ge raden trio bracht hierdoor ruim tweeduizend gulden op. De zege in de Trolliusprijs gin," naar Jerstream, terwijl Jannek D zich in de derde koers het sterkste toond'e. I Jai Wagenaar jr. was gisteravond eveneens weer succesvol. Met Ingrid Hanover reed hij naar een eerste plaats in de Dianthus- Prijs. De uitslagen v raverljen luidden Leeman) 2.55.5 1.27.8 2. Kurlew; 3. Keizerin Myrla. Toto: wlnn. 8,40. pl. 2.-. 2.60. 3.80. kopp. 12.-. trio 2173.20. rrolliiisprljs. 2e afd. (2000 m.. aut^- Jannek,D (J. Ons n. 2.80. pL autostar!) 1.90," 3,SO*"!1.';" lel son V. Tot'.. DoronicumpVu» <- Jorrl Bultcnt 2.60°'4,20|'k'..ppW0.30. trio" aJMO." Dlanthnsprljs, le afd. (2040 Wagenaar Jr) le Signal; 3. 'Inn. 1.70. pl. WASSENAAR De heer C. L. Kerdel, voorzitter van het Wassenaars Sportcontact, zul zaterdag on Duinre'l een trimbaan in gebru k stelten De baan is geheel gebouwd volgens de richtlijnen van de Nederlandse sportfederatie, als exlia attractie is er een heltin ;brug in opgenomen op het punt waar het 1G00 meter lange parcours de oude duinsloot kruist. Hel parcours leidt de trimmers niet alleen door het par kgebled vart Duinrell, maar ook door de beboste duinen. Het te overwinnen hoogteverschil maakt de baan enerzijds weliswaar zwaarder doch andm- zijds zeer afwisselend. Met ingang van deze week is de toegangsprijs tot Duinrell verlaagd lot een gulden per persoon. Er zijn o.m. een speeltuin, een midgetgolfbaan en een skibaan. Ook kan men er gebruiik maken van de moon-walk en de wobbelfietsen; er is ook een bowling. In de Schaapskooi kan men een drankje nemen en pannekoeken eten. Op zondagmiddagen is er zelfs een thè-dansant, onder meer druk bezocht door de skiërs wat zorgt voor een echte Oostenrijkse wintersportsfeer. ZOETERWOUDE F KVP-bestuur deelt mede dat degenen die voor de komen de Tweede Kamer-verkiezin- gen op 29 november a.s. hun stem willen uitbrengen r"~" volmacht zich vóór 12 vember a.s. kunnen wenden tot: G. P. v Bemmelen, Schenkelweg 12. tel. 1246; mej. Th. v. Diemen. Wei- poortseweg 94, tel. 1305; P. J. Paardekooper. Noord- buurtseweg 35, tel. 1254; J. M. C. v. d. Ploeg. Hoge Rijn dijk 125, tel. 21909; mej. C. Schouten, Zwetkade 1, 1291. t HAZERSWOUDE Vrijdag 3 november, vanaf 20.00 uur, wordt in het Nederlands Her vormd Verenigingsgebouw te Hazerswoude-dorp een kla- verjasavond gehouden. Kla verjassen kan men op die zelfde datum óók in de kanti ne van de voetbalvereniging St. Bernardus aan de Ha- zerswoudse Rijndijk. De der de ronde van deze klaverjas- competitie begint om 20.00 "sASSENHElM De toneel vereniging „Elckerlyck" brengt zondag 5 en dinsdag 7 november haar eerste voor stellingen van het seizoen. De keuze is dit maal geval len op „Blijf zitten waar je zit", een klucht waarin een meisje haar ondergoed ver liest. Aanvang 20.00 uur. LISSE De SAMA-winke- liers starten 11 november een grote sinterklaasactie. De opbrengsten van de actie, die tot 5 december duurt zijn voor de Stichting Sport Recreatie Gehandicapten Bollenstreek. NOORDWIJKERHOUT - Maandag 6 november zal dr. De Groof spreken over onge vallen in de praktijk voor gediplomeerde EHBO'ers. lezing zal gehouden worden in de huishoudschool en gint om 19.30 uur. LEIDEN De commissie voor financiën houdt morgen een openbare vergadering in kamer 204 van het Stadhuis, aanvang 16.30 uur. Onder meer komen de uit te voeren werken in het uitbreidings plan Meerburgerpolder de orde. LEIDEN OP 7 november wordt In de kerkhofkapel. Zijlpoort ee Mis voor de overledenen opgedragen, aanvang 9 uur. LEIDEN - Het Comité Open Bejaardenwerk houdt morgenavond in een van de zalen van de Vredeskerk aan de Burggravenlaan een con tactbijeenkomst. Er zal o.m. een uiteenzetting worden ge geven over de koopactie voor gehandicapten en het zo po pulaire tafeltje-dek-je het UW. Mevr. Meyer-Bos- mu zal bovendien iets vertel len over bejaardengymi tiek. LISSE Morgen wordt grof huisvuil opgehaald in dc dinsdag- en vrijdagwijk en hij de flats in Meer en Duin. LISSE De Hervormde da- meskrans organiseert don derdagavond in de hervorm de kleuterschool aan dc Ku- naalstraat een bazar; aan vang 19.00 uur. LISSERBROEK - De IJs club Lisserbroek houdt vrij dagavond een algemene le denvergadering in dorpshuis de Meerkoet; aanvang 19.3" Alkemade De besturen van de afdelingen K.V.P., A R P. en C.H.U vestigen de aandacht op de mogelijkheid tot stemmen bij volmacht voor de verkiezingen op 29 nov. a.s. Formulieren zijn verkrijgbaar op het Gemeen tehuis alsmede bij de afde- llngsbesturen. Voort verzoe ken zij de autobezitters me dewerking te verlenen voor het meenemen van zieken of bejaarden naar het stembu reau. NOORDWIJ K Op veler verzoek is de bibliotheek ii Wllhelminaschool te Noord- wljk-Binnon weer voor het publiek opengesteld. Men kan er terecht elke zaterdag middag van 4.30 tot 5.30 uur. LANGERAAR Aanstaan de zaterdag 4 november zal de R.K. Muziekvereniging Artl et Religionl in het Pa rochiehuis te Lange raar i Gala-concert geven. Het pro gramma vermeldt onder meer: muzikale ;how door orkest drumband en majoret tes. De drumband staat o.l.v. W. H. Pietcrse. Verder is er een optreden van leerlingen trompetters beginners en vorderden, 'n optreden van leerlingen slagwerk met me dewerking van de drumband o.l.v. de heer C. v.d. Vlugt, 'n optreden van leerlingen or kest met versterking o.l.v de heer G. Stellaard, die te vens het concertprogramma zal leiden. Na het concert is er een gezellig samenzijn bij de muziek van de Boerenka- pcl „De Gebarsten Ketel". Aanvang 20 00 uur. toegang personen boven de 16 jaar. WASSENAAR - De Pluim vee- en vogelvereniging „Wassenaar" bereidt kring- en clubtentoonstelllni' voo die In het Jeroenhuls in 'e Kerkstraat gehouden zal >rrien op vrijdag 8, za- t en zondag 10 de cember a s Het vraagpro- g T,a voor deze tentoon stelling is zojuist verschenen, Fr zal op deze tentoolstclling gelegenheid zijn konijnen, cavia's, hoenders.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 5