PARTIJ!) IN BOSKOOP SASSENHEIMSE MIDDENSTAND IN DE ZORGEN Er is weer een drukte van jewelste Wegreuzen halen heksetoeren uit is'' Zr-tr* EXAMENS Rijdende winkels erg ui Markt berichten Landelijk project Samen-Over-Leven ook in Oegstgeest Goud voor halve eeuw musiceren Wat u moet weten Nieuws var de Leidse universiteit LEIDSE COURANT DINSDAG 31 OKTOBER Iff, BOSKOOP Het is weer een drukte van jewelste in Boskoop nu de tienduizenden bomen en planten die daar worden gekweekt klaar moeten worden gemaakt voor verzending. Maar niet alleen de kwe kers en hun personeel hebben het zweet in hun handen staan. Ook de chauffeurs van de grote trailers hebben het in deze periode zwaar. Op de smalle wegen in dit groene dorp moeten zij met hun wegreuzen heksentoeren uithalen om bij de inlaad-i'aa'scn te kunr.en komen. Smalle bruggen, haarspeldbochten en andere obstakels maakt een rit door Boskoop een ware hindemisbaan waar het aan komt op stuurmanskunst en millimeterwerk. Wegreuzen beladen met bomen hebben alle moeite de smalle bruggetjes te komen. Maar de Boskoopse bomenkwe- kers zouden niet zoveel vracht auto's nodig hebben als hun producten niet zo gretig aftrek vonden. In een tijd dat groen „in" is zit Boskoop op rozen. Van 's morgens vroeg tot 's avonds laat is men dezer dagen in Boskoop hard bezig. belangrijk persoon is daar de bomenzoeker. Hij zoekt voor de kweker-handelaar de te verzen den orders op. Dit zoeken ge beurt overigens al in de zomer bij de diverse kwekers aan land, kleinere kwekers die weer toeleveren aan grote bedrijven met buitenlandse handel. De bo menzoeker heeft tot taak goede en vooral veel bomen tegen min of meer vastgestelde prijzen in te kopen voor het bedrijf waar hij werkzaam is. Derhalve moet hij alle bomen en planten bij naam kennen, geen gemakkelij ke taak want het zijn er nog al wat. De eigenaar van de han delskwekerij komt in deze pe riode ook handen tekort. Tussen zijn personeel pakt hij in want als de trailer voor komt rijden dan moet er geladen kunnen worden. Is de trailer eenmaal gearriveerd dan komt de machi ne pas goed op gang. De vork heftrucks rijden op en aan met de pallets vol coniferen, hees ters en noem maar cp. De baas zelf sjouwt de grote laanbomj aan. Een leerling van de lage) tuinbouwschool doet zijn bej met de kruiwagen en zo hel) ieder een handje mee. De Bi) koopse kwekers werken t hoogspanning. Voor een praak„rM maken hebben ze geen t.*" „want," zeggen ze, „ik moet j r gist' Start actie Kinderzegels op 7 november LEIDEN Burgemeester Vis zal op 7 november om 8.30 uur de eerste serie kinderpostzegels ko pen in het postkantoor aan de Gcrestraat. Hiermee start in Leiden de traditionele actie, waarvan de opbrengst ten goede kernt aan het jeugdwelzijns- werk. Tot 31 december kan men elke dag van 10 tot 16 uur de zegels en kaarten verkrijgen in het Postkantoor. Ook kan men bestellingen doen bij de school kinderen die zich weer zullen inzetten om alle huizen te voor zien van het zegeltje „Hier zijn wij al geweest". De zegels hebben een porto-waar de van 25, 30, 35 en 50 cent. Als afbeelding is dit jaar een keuze gemaakt uit dia's van prins Claus. De prinsjes Willem- Alexander. Johan Friso en Con- stantijn sieren de zegels alleen en gezamenlijk. Evenals vorige jaren zijn er ook verschillende series kerst- en nieuwjaarskaarten te koop. Af beeldingen hiervan zijn onder meer reprodukties van gravures en van Oudhollandse tegels. Dio versloeg Donar in 3 sets NOORDWIJK Dio heeft weinig moeite gehad met een traag operend Donar uit Leiden. De Noordwijkse volleybalploeg won in drie sets. Ook de Dio-dames kwamen tot een overwinning en wel tegen het Zaandamse Interlance Zaan'69. Traditiegetrouw werd de eerste set uit handen gege ven. Verrassend werd ook de tweede set verloren, maar daar na volgde een krachtig herstel. In de vijfde en beslissende set zorgde vooral Janny den Hollan der voor de punten. All-In „De Mast" NOORDWIJKERHOUT Op 5 november van 11 tot 11 uur houdt het jongerencentrum „De Mast", Kerkstraat 97, een All-In. Jongeren enieder- een die zich jong voelt vanaf 17 jaar kan binnenkomen om te kijken naar en mee te doen met hetgeen „De Mast" te bieden heeft. De dag is georganiseerd door het Vormingswerk-Jong-Vol- wassenen-Bollenstreek. In iedere ruimte in „De Mast" speelt zich een activiteit af. Er is een hoekje om platen te draaien, gelegenheid tot biljarten, tafeltennissen of sjoelen, een ruimte voor toneelimprovisaties, creatief spel, dans en bewegings expressie. Ook kan men met yoga kennis maken en films bekijken. Omstreeks 18 uur wordt er voor een maaltijd gezorgd. Verdere inlichtingen over deze All-In kan men krijgen bij jongeren-centrum ,.De Mast" (02523 - 2931) of Qbus (02521-14118). SASSENHEIM Een recent onderzoek van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten heeft uitgewezen dat niet minder dan 16% van het Sassenheimse publiek levensmiddelen betrekt van rijdende winkels. Een zeer verrassende uitslag als men weet dat het percen tage in de regio Leiden slechts rond de 4% ligt. Het feit dat de rij dende winkels in Sassenheim een flinke vinger in de verkooppap hebben heeft inmiddels tot gevolg gehad dat één van de kruideniers op de Hoofdstraat de zaak heeft moeten sluiten. Voordat er meer genoodzaakt zullen worden de verkoop te stoppen zal het gezicht van het winkelcentrum in Sassenheim aan een face-lift onderworpen moeten worden. Daar zijn de middenstanders zich inmiddels wel be wust van geworden. Eén van de belangrijkste ingre pen zal ongetwijfeld worden de concentratie van de levensmid- delenbedrijven die momenteel nog zijn uitgesmeerd over de gehele Hoofdstraat. Een discus sienota van de hand van stede- bouwkundige ir. P. J. Risseeuw is inmiddels verschenen en na twee discussieavonden weet men in Sassenheim wel waar men aan toe is. Dat die recon structie er moet komen is voor veel middenstanders een uitge maakte zaak. De heer J. P. v. Steyn, voorzitter van de middenstandvereniging St.-Olaf: „Regeren is vooruit zien. Willen we in de toekomst bijblijven dan zal er beslist ge reconstrueerd moeten worden. Een soort ruilverkaveling om ons winkelcentrum weer sterk te maken". En over de rijdende winkels: „De winkeliers die in dezelfde bran che zitten zijn er natuurlijk niet blij mee. Maar rijdende winkels zijn een teken des tijds. Het pu bliek is er wel blij mee en daar gaat het per slot van rekening om", aldus de heer Van Steyn. De toekomstplannen voor de Hoofdstraat ziet hij overigens niet binnen de zes jaar verwe zenlijkt worden. „Het kan wel eens heel erg lang gaan duren", zegt hij. De Hoofdstraat is niet de enige plaats in Sassenheim waar de middenstandsproblemen wortel schieten. Ook in de Kooi wil het niet al te best vlotten, al waait daar de wind uit een geheel an dere hoek; de middenstand krijgt er nauwelijks een voet aan de grond. Op de begane grond van de flat in de Mercu- riusstraat is een grote bedrijfs ruimte aangelegd maar deze staat nu al weer bijna anderhalf jaar leeg. Alleen de supermarkt Joosten heeft er een vaste standplaats gevonden. Een ga ragebedrijf heeft het er gepro beerd maar zonder succes. Hoe komt dat? Ir. Risseeuw: „De winkels zijn LEIDERDORP - Aan de LOI zljr kandidaten geslaagd voor het c ma doktersassistente. Uit de Li regl» behoorden de volgende di bij de gelukkigen: A. M. Aan» destijds gebouwd op grond van een plan dat minstens tien jaar geleden is ontworpen. Voordat de ruimten opgeleverd werden was de prijs door de oplopende bouwkosten zo gestegen dat het economisch bezien onaantrekke lijk was geworden daar be drijfsruimte te kopen. Maar misschien gaat het binnenkort wel lopen. In Mariahoeve in Den Haag hebben we zo'n zelf de situatie gehad. Daar stonden bedrijfspanden ook zo'n drie jaar leeg. Nu loopt het er op rolletjes". Of ir. Risseeuw ook inderdaad ge lijk gaat krijgen blijft een vraag, maar sinds kort is wel bekend geworden dat er enkele gegadigden zijn voor de leeg staande Kooi-panden. Onderhan delingen met de belegger zou den gaande zijn over de vesti ging van een petit-restaurant en een apotheek. Tenslotte nog iets over het plan Teylingen en Wasbeek. Het is zo goed als zeker dat daar geen winkels zullen komen. Plan Tey lingen is volgens ir. Risseeuw te klein als draagvlak voor wat voor winkel dan ook en ook het plan Wasbeek lijkt hem te klein voor winkelcentrum. LEIDSCHENDAM Vanaf de sportvelden achter de Van Noordstraat tot de t gelegd. Hetzelfde gaat gebeuren op het gedeelte vanaf het Blesse Paard tot voetpad worden aangelegd met daarnaast een forse groenstrook. k. kerk wordt in de komende weken een gesloten riool aan- aan de Hoge brug. Tevens zal naast het gesloten riool een ROELOFARENDSVEEN (30 okt.) Anjers: Sim Rose. Rond. Keefer. Shocking 3546, Charmeur 66—70. Sim Wit. Arthur. C.J. Sim. Esperan to, Lena. Yellow Dusty. Pr. Ann. Anne Marie 35—43, Rozen: Gametic. Carol. Fabcrge. Marimba. Roswitha 17—23. Zorina. Sonora. Roselandla. Annabell. Tawny Gold. Coral Prin cess 31 30. Ewrgold. Spanish Sun. Carina 27 36. Sonia. Carla 50 62. Belinda. Esther Ofarlm. Rubinette 36 43. Motrea 33 37. 5 chrvsanten Stanley Bremen. Little Amerl- i. Bornholm. Dlplo- 35 42. Mlgoll. Es- 55. Lo\lta 49—61 p. St. Tros- anten-kas 1.10-2.25. idem md 1.60 2.20. Eikenblad 50 Trosanjers 1.80 2.00. Free- 1.15 2.75. Irissen 2.55 OEGSTGEEST Op 9 november in café De Roode Leeuw, Dorps straat 55, Oegstgeest, een pro ject voor mensen die willen zoe ken naar mogelijke oplossingen voor het leefbaar houden van de wereld. De avond begint-om 20 uur. De naam van het project is „Samen-over-Leven". Niet alleen in Oegstgeest, maar in het hele land starten onder dit motto gespreksgroepen. Het ge heel is georganiseerd door het NIVON (Nederlands Instituut voor Volksontwikkeling en Na- tuurvriendenwerk) Op de eerste avond te Oegstgeest zal Karei Beckers, lid van de D. Daudey. Liss Dobbe. Leidsel Lelden: N. Jockln, Leiden A. de Jong. Wr dlnxveen; A. \V. de Jung Bodegi ven: L. Kalsbeek. Oegstgeest: Kitseiaar. Lelden: M. Lambrec sen. Leiden; W. Lascarls, Sassi L. Leut is, Oegstgee nen, Lelden: P. Peliet, Ploeger, Leiderdorp: naar:' A. de Ridder. Lelde Romkes. Leiden; A, Slngellng, Lel derdorp: N. Strijders, Le Verver. Lelden; C. Vink. Noordwijk. I van Vlijmen. Valkenburg; T. Wassenberg. Langeraar; H. Wolper. Leiderdorp: D. van der Zwaag, Lel den; M. van Zwleten. Alphen. Fusiegesprek kruis verenigingen LISSE Onder druk van de ge meente hebben de besturen van de plaatselijke kruisverenigin gen een commissie in het leven geroepen, die fusiemogelijkhe den moet gaan onderzoeken. bestaat uit de he ren W. Schreuder, A. Balkenen de, mej. S. van Overbeek en de heer F. van Overbeek. Het ge- I meentebestuur van Lisse heeft onlangs besloten geen bijdrage te leveren in de bouw van een nieuw kruisgebouw in de Poel polder wannneer de kruisvereni gingen niet besluiten tot samen werking. LISSE De heer en mevr. Van der Meer zijn hun gouden bruidsdagen ingegaan. Over veertien dagen zijn j ze vijftig jaar getrouwd. Het vitale paar (hij en zij zijn van '98) wonen bijna al hun hele trouwen op de derde Poellaan. De heer Van der Meer komt oorspronkelijk uit Roelof arendsveen. maar hij heeft altijd gewerkt bij het Sassenheimse bloembollenbedrijf Boartman Koning. Toen hij daar 40 jaar was kreeg j hij een koninklijke onderscheiding. Tien jaar geleden ging hij met pensioen. Sindsdien is zijn grote hobby het maken van molens. Borduren is het favoriete werkje van mevr. Van der Meer. Veertien november I kan men het gouden paar (6 kinderen, 20 kleinkinderen) van 5—6 uur feliciteren in het Verenigingsgebouw in de Engel. begeleidingscommissie van het project, de achtergrond en de opzet van dit landelijke plan uit eenzetten, aan de hand van ge gevens uit het rapport van de Club van Rome, het Mansholt rapport en andere publikaties. Op vijf thema's zijn vragen toe gespitst, namelijk: Opleiding, Arbeid, Inkomenspolitiek, Bou wen en Wonen, en Welzijn. Het is de bedoeling dat er kleine discussiegroepen worden opge richt die deze winter vier of vijf keer bij elkaar komen om aan de hand van het schriftelijk ma teriaal van gedachten te wisse len. Elke groep brengt verslag uit. De begeleidingscommissie zal de binnengekomen verslagen met de opmerkingen en voorstellen van de deelnemers na afloop van het project (maart '73) ver werken in een rapport. Dit re sultaat van de landelijke discus sie zal doorgespeeld worden naar ondermeer de politieke partijen en ais uitgangspunt die nen voor verdere actie. Voor het project kan men zich. VOORHOUT De harmonie „St. Caecilia" uit Voorhout heeft gis teravond een muzikale hulde ge bracht aan de heer H. van Leeuwen, die in het parochie huis zijn vijfentwintigjarige hu welijksfeest vierde, temidden van familie en vrienden. Maar de gelegenheid werd ook aange grepen om het feit te herden ken. dat de heer Van Leeuwen vijftig jaar als trombonist musi cerend lid van St. Caecilia was. De voorzitter, de heer Zwetsloot, sprak waarderende woorden tot de jubilaris, die in verloop van vijftig jaren bijna nooit een re petitie heeft overgeslagen en nog steeds trouw zijn partijtje meeblaast. Als blijk van waar dering overhandigde de heer Zwetsloot hem en mevrouw Van Leeuwen namens de vereniging een prachtig geschenk. Ook de heer Warmenhoven uit Noord- wijk, secretaris van de r.k. bond van muziekgezelschappen in Zuid-Holland, speelde de brui degom als uiting van de waar dering van de bond het Gouden Federatieinsigne op. behalve op 9 novembei Roode Leeuw, ook opgeven bij: Ria Beckers-De Bruiin, J. van Ruysdaellaan 11, Oegstgeest, tel. 53808, Heieen Dake. Tromp- laan 238, tel. 50925; H. Prins, Narcissuslaan 188, tel. 50853. Deelnemers aan Samen-O ver-Le ven hoeven geenszins deskundig te zijn. Het gaat erom dat er met inspanning van zoveel mo gelijk mensen oplossingen wor den gevonden voor de nijpende kwesties van milieuvervuiling, uitputting van de aarde, voed selvoorziening enzovoort. Markten KATWIJK A/D RI.K II 2.60—3.50. Bloemkool 65—96. 6 II 19—40. S I 40-74. 8 II 10 1 25—36. 12 1 48—58. Pronkboi jokselderle 31. prei 35—56. OOK Luy prir vo LËIDEN Op 14 novembei viert de Koninklijke Neder landse Vereniging EHBO, af deling Leiden haar 40-stó j verjaardag met een i in hotel-restaurant Minerva", Boommarkt, van 19.30 tot 21.30 uur. LEIDEN De Nederlandse Reisvereniging, afdeling Lei den, houdt 7 november „voorlichtingsavond" in Stadsgehoorzaal, aanvang 20 r| uur. Spreker is de heer C LTJ van Zwijndrecht. directeur van de NRV. Films over Oostenrijk en een zo juis ^A! gereedgekomen film van dt cineast Herman Wassenaai zullen worden getoond. Ver der zullen er een P C modeshow en een quiz gehou den worden. LEIDEN Op 2 novembér s het 10 jaar geleden dat héti age bejaardencentrum „Rijn en) ten 'liet" in gebruik genomen1 kim werd. Tijdens een herutiv het kingsbijeenkomst zal mejuf- val frouw A. J. van Nienes haa: ont functie als directrice neer te^ leggen wegens het bereiké van de pensioengerechtigd leeftijd. Zij zal een overzie! geven van de ontwikkelin van de bejaardenzorg i den gedurende het laatstl_ decennium. Politiek en toekomstvisie Vanavond organiseert de stu dentenvereniging SSR eet politieke forumavond in haar gebouw. Hogewoerd 108, aai vang 20.30 uur. Het thema „Politiek en toekomstvisie' In het forum hebben zitting de heren dr. D. Dolmai (PvdA), J. van Eisen (KVP), dr. R.W. de Kortf (WD) en J. Borstlai (ARP). Ook de CHU en D'6 zullen vertegenwoordigd zijn Leider van de avond is dr. J Kooiman. De bijeenkomst i voor iedereen toegankelijk SSR organiseert vrijwel elke dinsdagavond een open acti viteit. Zij hoopt daardoor de verhouding tussen de Leidse bevolking en de in haar tnid den wonende studenten verbeteren. Motie geneeskunde De faculteit der geneeskundi van de Leidse universitei heeft een motie gericht aa de universiteitsraad, waari verzocht wordt een zo go' mogelijke communicatie ti sen de raad en de facult* te bewerkstelligen. In hi verleden is herhaaldelij' verschil van mening geble ken tussen beide groepen onlangs nog inzake het aan tal toe te laten eerstejaars studenten geneeskunde faculteit meent dat eei brek aan communicatie hier; bij pen belangrijke speelt. Agenda Vanavond is in het gebouw van Augustinus, Rapenburg 24, politiek café. aanvang Donderdagavond houdt film club Catena een „Laurel en Hardy-avond" in sociëteit Horus, Kolfmakerssteeg aanvang 19 en 21 uur. toegang is ƒ1,50. Vrijdag spreekt drs. A. Por ta (Amsterdam over d< „Positie van de R.K. gedurende en na de Spaans' burgeroorlog". Het college in zaal II, Academiegebouw. Rapenburg 73, aanvang 11 get

Leidse Courant | 1972 | | pagina 6