TURNTITEL DAMES VOOR VERKERK MTTK ASSEN KAN CR0SSTITEL BIJNA NIET ONTGLIPPEN Jose Urtain won voordat hij sloeg Prestaties Bleischat werden niet bekroond Sittardia faalde in de afwerking ZILVER VOOR REMMERSWAAL Karatetitel voor Adam WISSELEND SUCCES VAN SIMS0N/KD0 Schaakploeg kansloos RCDH en WIK BEREIKTEN MONSTERSCORE Ga af en toe eens door de knieën. Da's goed voor de gezondheid. SPORTBIJLAGE MAANDAG 30 OKTOBER 1972 A 6 AMSTERDAM De Brit Hamish Adam is zaterdagavond in het Frank Ottenstadion te Amster dam Europees karatekampioen geworden. Zijn landgenoot Phil- lipp Kear werd tweede en de Nederlandse broers Guus en Huub Meyer deelden de derde plaats. Ook in het landenklassement ze gevierde Groot-Brittannië dat in de finale Ierland met 30 ver sloeg. Het brons ging naar Ne derland en West-Duitsland. Er waren 1300 toeschouwers. Op de foto haalt de Westduitser Burkle uit tegen de Nederlander Van der Heijden (links). jjÈÉl BREDA Angelien Verkerk heeft tijdens het turntoernooi Landenklassementen: dames: 1. om de Europese kampioenschappen van de internationale Nederland 166,90 punten; 2. Oos- katholieke federatie (FICEP) in Breda de titel veroverd in de vierkamp voor dames. Bij de heren zegevierde de Westduitser Gerhard Bergtold in de zeskamp. De Nederlandse dames beheersten de toestelfinales, die zondag 2f werden afgewerkt, vrijwel volle dig. Op drie van de vier onder delen ging de titel naar een Ne derlandse turnster, Angelien Verkerk, die reeds de vierkamp had gewonnen, werd titelhoud- I ster bij het paardspringen terwijl balk: 1. Marjan Heeren (Ned) 8600. 2. Angelien Verkerk 8475; 3. Rini Zegwaard 8050. brug on gelijk: 1. Rini Zegwaard 900. 2. Marjan Heeren 8.425; 3. Ange lien Verkerk 8.350. vrije oefenin gen: 1/2 Ilse Runner (Oost.) en Marjan Heeren beiden 8.500; 3. Irene Walner 8.500. punten; tenrijk 155,75; 3. West-Duitsland 144,20. heren: 1. Frankrijk 237,45; 2. Nederland 227,40; 3. Oostenrijk 210,95. De Nederlandse herenturnjeugd- ploegen hebben in Kempen ge wonnen en verloren van Rhein- land. In de leeftijdsgroep van 12 tot en met 15 jaar zegevierde Nederland met 153,60 punten te gen 140,60 punten en bij de 16- 18-jarigen wonnen de Westduit sers met 206,15 - 190.50 punten. MARKELO Er zal heel wat moeten gebeuren om de M.T.T.K. uit Assen volgende week van het veroveren van de Nederlandse clubtitel motorcross af te houden. Nadat de Twentse ploeg vorige week in het Limburgse Venray al de eerste plaats veroverde, zegevierden zij gisteren in Markelo opnieuw, zodat de uitzichten voor de derde en laatste wedstrijd in Valkenswaard uitermate gunstig zijn. Evenals vorige week in Venray was de tweede plaats voor V.V.R. uit Apeldoorn. Sport en Vriendschap uit Lo- chem klasseerde zich als derde maar zou ongetwijfeld ho ger zijn geëindigd als ,,de vliegende tandarts" uit Henge lo (Gld.) Gerrit Wolsink, in de finale niet door domme pech zou zijn getroffen. In die finale begon Wolsink zeer voorzichtig en werkte zich al snel op naar de voorste rijen. Toen hij op de zesde plaats was beland sloeg het pechduiveltje toe. Een leeglopende achterband maakte een einde aan de illu sies van Wolsink en S.E.V. Wol sink zou anders zonder twijfel op zijn sloffen hebben gewon nen, zoals hij dat ook had ge daan in de eerste serie, waarin hij de concurrentie op grote achterstand zette. Nu moet wel gezegd worden dat Gerrit Wol sink niet zo'n bar zware tegen stand te duchten had, want na tionale toprijders als Pierre Karsmakers, Jo Lammers en Frans Sigmans lieten zich in Markelo niet zien. Door het uit vallen van Gerrit Wolsink lag de weg naar een zege in het persoonlijk klassement open voor Eddy Jansingh (Westerlee) zijn teamgenoot B. Wakker uit Dordrecht werd derde en de De uitslag van de finale: zesde plaats werd bezet door M.T.T.K. uit Assen met S. Sietse de Boer. Ondanks het ontbreken van een aantal top pers konden ongeveer 5000 toe schouwers zich best vermaken want er werd aardig strijd gele verd en bovendien werkte het weer mee. De baan was in voortreffelijke conditie, waar door er maar weinig valpartijen voorkwamen, Isfordink uit Olst was er met een overigens niet al te ernstige schouderblessure nog het ergst aan toe. De M.C.N.H. uit Nijverdal/Hellen- doorn werd in de serie vijfde en kon zich daardoor niet plaatsen in de finale. In de eerste verliezersronde weerden J. Roosink uit Markelo, H. Jans sen ut Hellendoorn en H. Nek kers uit Hellendoorn zich uitste kend en bezetten de eerste plaats. In de andere verliezers- ronde was de eerste plaats voor de Graafschaprijders uit Vor- den. De H.A.M.C. uit Harfsen werd derde terwijl Van Dedem uit Dedemsvaart de vijfde plaats bezette. Sport en Vriendschap uit Lo- chent met H. Polsvoort uit Lo- chem, H. Roessink, Ruit Die- penheim en H. Beyenhof, Hen gelo - 116 punten; 4. Halmak uit Hallc (Gld.) - 114 punten; 5. M.SC.C. Wychen, 109 punten; 6. T.C.D., Doetinchem, 1 met 105 punten; 7. M.T.T.K. Assen, 2, 104 punten; 8. M.C. Amsterdam, 1, 98 punten; Klassement na twee wedstrijden: 1. M.T.T.K., 1, 60 punten; 2. V.V.R. 58 pun ten; 3. Sport en Vriendschap 53 punten; 4. Motorclub Amster dam 1,49 punten; 5. Graaf schaprijders 49 punten; 6. M.C.C. Wychen 48 punten. Boer, E. Jansing en B. Wakkeer - 143 punten; 2. V.V.R. uit Apel doorn met Klumper Maarssen en v.d. Brink - 134 punten; 3. Marjan Heeren en Rini Zeg- Heren: vrije oefening: 1. Chura- ei de ge in. Di eersti laten el po ver- uiging I waard kampioene werden op resp. de evenwichtsbalk en de brug ongelijk. De Oostenrijkse Ilse Renner en Marjan Heeren deelden de eerste plaats bij de vrije oefeningen met 8500 pun ten. Gerhard Berchtold (Wdld) voegde zondag nog de titels paardvolti- ge, ringen en rek aan toe Het was jammer dat bij de dames Ingrid Wendel (Wdld) wegens e een toernee door Zuid-Afrika en F* Oostenrijkse Eva Hoelblinger (blessure) ontbraken. De uitslagen zijn: Dames paardsprong 1 Angelien Verkerk (Ned) 8775 pnt. 2. Rini Zegwaard (Ned) 8500, 3/4. Jose Braat (Ned) en Irene Walner (Oost.) beiden 8375. evenwlchts- nek (Oost.) 8.375; 2. Orwitz (Wdld) 8.350; 3. Puvis (Fra) 8.300; voltige 1 Berchtold (Wdld) 8725; 2. Leroy (Fra) 8.050; 3. Chaillou (Fra) 8.000. ringen: 1. Berchtold 8.925; Leroy 8.475; 3. Baumgartner (Oost) 8.300. rek: 1. Berchtold 9.150; 2. Puvis 8.525; 3. Chaillou 8.400; brug: 1. Chaillou 8.650; 2. Baumgartner 8.525; 3. Churanek 8.425. sprong: 1. Baumgartner 8.425; 2. Gussmann (WDld) 8.400; 3. Leroy 8.375 vierkamp dames: 1. Angelien Verkerk (Ned) 34,25 punten; 2. Rini Zegwaard (Ned) 33,75; 3. Marjan Heeren (Ned) 33,70; zeskamp heren: 1. Gerhard Bergtold (Wdld) 51,90; 2. Jules Chaillau (Fra) 49,95; 3. Wolf gang Baumgartner (Oost.) 4.30 helft, eefers offen- Kievi- HGC k heb gP opge- ïugels i een BARCELONA De Spaanse „moker" Jose Urtain die zes maanden en inactief was heeft zaterdag in Barcelona een nogal merkwaardige erVfti boksoverwinning behaald op de Amerikaanse zwaargewicht Sonny door Harris. Net gevecht was minder dan een minuut aan de gang toen .1 Urtain een rechtse wilde proberen en Harris plotseling op het can- vas viel. De ringrechter telde Harris vervolgens uit. het slag An- Het was echter duidelijk te zien geweest dat de Amerikaan viel nog voordat de stoot van Urtain hem had geraakt. Hij werd dan ook ge diskwalificeerd wegens het simuleren van een knock out. Hem werd ook zijn gage ontnomen. e De Columbiaan Antonio Cervantes „Kid" Pambele is in Panama we reldkampioen in het licht weltergewicht (WAC-versie) geworden door een overwinning op titelverdediger Alfonso „Peppermint" Era ser uit Panama. Fraser ging in de tiende ronde knock out. Herman Beidschat (links) in de competitie vaak de g echter voor het eerst sinds dertien jaar niet bekroo rote man bij Raak Nicols. Zijn verdiensten werdennd met een gouden plak. DEN HAAG De worstelpoeg van het Haagse Simson-KDO heeft in Arnhem verloren van Achilles met 16-6. Alleen Baptist en SIoos zegevierden in hun partij. Dan deden de gewlcht- heffers van Simsom het heel wat beter. In de competitiestrijd, voor het eerst ditmaal zonder de oefe ning drukken, verwerkten de Ha genaars 127 kilo meer dan hun tegenstander Olympia uit Utrecht. Simson kwam tot een totaal van 867 kilo en Olympia tot 740 kilo. VLISSINGEN Nederland heeft de schaakwedstrijd tegen Groot Brittannlë met 7 1/2-12 1/2 pun ten verloren. Het slaat de eerste ronde van de interlandwedstrijd tegen Engeland zaterdag te Vlissingen voorlopig af met een achterstand van 3—5. Alleen Bouwmeester en Scholl kwamen tot een overwinning. Hartoch en Van Baarle speelden remise. Er werden twee partijen afgebro ken. Nederland speelde zonder Donner. Jan Timman en Ree. Na het uitstellen van de afgebro ken partijen uit de eerste ronde was de stand 6,53,5 voor En geland. Jansen verloor van Hartstone en Cortlever speelde remise tegen Whiteley. De twee de ronde eindigde eveneens in een zege voor de Britten: 4—6. De gedetailleerde uitslagen van de tweede ronde zijn: Bouw meester—Eley 1—0; Hartoch— Keene 0—1; Jansen—Hartstone 1/2—1/2; Kuypers—Wade 1/2 1/2; Scholl—Markland 1/2—1/2; CortleverWhiteley 1/21/2; Van Baarle—Stean 0—1; v. d. Weide—Berllin 1/2—1/2; Baljon —Miles 0—1. mevr. Jansen— mevr Hartstone 1/21/2. Totaal 4—6. Eindstand: Nederland- Groot Brittannié 7Mt—12%. Gerrit Wolsink in vliegende vaart SITTARD Sittardia heeft Sittardia: Kivit (5). Helwegen (5), zaterdagavond in Sittard Reijnders (4) en Hofman (3). de eerste wedstrlid voor Granol,ers: Labaca Caiabuig at tirsie weusirija voor (3)i Prat (2) cn Mas.p (1). de eerste ronde van het zaalhandbaltoernooi om de Niloc derde Europa Cup voor lands- Het damesteam van Niloc, Neder- kampioenen heren tegen lands zaalhandbalkampioen. dit weekeinde in een groot inter nationaal toernooi te Greven (W Did) op de derde plaats geëin digd. Het toernooi werd gewon nen door Spartak Kiev, houder van de Europese beker in 1070, 1971 en 1972. De marge van vijf treffers drukte £9®?,^t™e\,„won-in de eind,tri,d het klasseverschil tussen beide Granollers uit Spanje met 17—12 gewonnen. Bij de rust stond Sittardia met 108 voor. Er waren 1500 toeschouwers. teams maar magertjes uit. Sit tardia speelde veel gevarieerder dan Granollers, dat wel snel speelde maar naarmate de tijd verstreek steeds moeizamer een opening kon vinden. Sittardia was echter in de afwerking niet erg gelukkig. Hierdoor zouden de Limburgers in Barcelona nog wel eens erg veel moeite kun nen krijgen met de Spanjaar den. De Nederlandse kampioen verkeert overigens nog steeds in het onzekere over de datum van de uitwedstrijd. Granollers gaut namelijk niet accoord met 11 november, de dag die Sittardia voorstelde. Sittardia wacht nu de beslissing af van de Interna tionale federatie. De wedstrijd moet voor 15 november afge werkt zijn. De doelpunten kwa men op naam van: met 111 van de organiserende vereniging Greven '09. Niloc, dat met 125 werd verslagen ■ioor de ploeg uit de Sovjet Unie, won in het duel om de derde plaats met 7—3 van Arte- mis Stockholm. DEN HAAG Voor de dertiende maal zijn de beste Nederlandse honkbalspelers gekozen. Voor de eerste maal komt de naam van Herman Beidschat bij deze „ge kroonde spelers" niet voor. Tienmaal is de Haarlemmer als beste werper naar voren geko- slagman en ook werd hij enkele Hamilton Richardson kwam blijk!Jose Manuel Urtain maakt het overwinningsgebaar. Ondanks zijn zege was er weinig reden voor tevreden heid, al na een minuut was de partij beslist. malen uitgeroepen meest waardevolle speler. Bij de zes medailles die nu zijn uitge reikt, was er echter geen enkele beschikbaar voor deze unieke figuur in de nationale honkbal wereld, ofschoon zijn percentage als werper veruit het beste is: 1.000. Een systeem dat afwijkt van het in vorige jaren gevolgde, heeft nu echter Jan Dik l.ours, een clubgenoot van Beidschat, aan gewezen als de beste werper. Leurs wierp In totaal zeven wedstrijden waarin hij 55 in nings op de heuvel verbleef. Hij Ook bij de sofbalsters werden de derom in het bezit van de derscheiding „meest waardevolle speler". De Spartaan eindigde als derde slagman met een ge middelde van 0.375, sloeg in 26 wedstrijden liefst acht home runs, scoorde in totaal 23 pun ten en sloeg daarbij nog 29 pun ten binnen. Zilver was hier voor de speler van Storks Wim Rem merswaal, een merkwaardige beslissing, want RemmerswaLil stond bij de werpers op de vijf tiende plaats cn kwam op de slaglijst niet bij de eerste twin- tig voor. s weer zeer productief bij Sittardia. (Van onze sportredactie) DEN HAAG In de afdeling van de HVB werd een inhaalpro gramma afgewerkt. GONA ver sloeg door treffers van Ben de Waal, Martin Eikhulzen en Zeeg Cras, Wit Blauw met 31. OSC versloeg Juventas met de zelfde cijfers. Jan Duynisveld, Kees Belt en Henk van der Meel te kenden voor de treffers. Het vorige week gestaakte duel tussen Oranje Blauw en Oliveo (stand 0—0) werd uitgespeeld. Beide ploegen kwamen ook nu niet tot scoren. In de eerste klasse kwamen RCDH cn WIK tot een monsterscore. WIK won met 6—5. Roos (2x), Borger, Jansen en De Roode scoorden voor de verliezers. Te Werve wist Dyna mo '67 met 3—2 te verslaan en Maasstraat bleef met 2—0 de baas over Triomph. Van Meche- len en Van Es scoorden. In de tweede klasse leed CWP de eerste nederlaag van het sei zoen. Overwinnaars werden de spelers van Marathon, die met 40 aan het langste eind trok ken. Godschalk, Van Deursen (2x) en Baptlste wisten het doel te doorboren. Met dezelfde cij fers won de Jagers van Tamu- vona. Zoetekouw (2x), Derksen en Van der Berg scoorden. De AdelaarsDHBRK werd twintig minuten voor tijd gestaakt bij de stand 0—1, omdat Adelaar- speler Karei Talsma wegens na trappen van het veld werd ge stuurd, maar niet aan dit ver zoek voldeed. (ADVERTENTIE) zegevierde vijfmaal, kreeg 216 slagmensen tegenover zich, gooide 40 maal 3-slag, zeven maal vier wijd en kreeg 36 honkslagen tegen, waaronder slechts een homerun. Het zilver ging naar Rob Hoffmann, die dit seizoen zijn carrière beëin digde. Beidschat werd vierde. Goud verwierf ook Wim Crouwel als beste slagman met een ge middelde van 0.395. Crouwel speelde twintig wedstrijden, waarin hij 76 maal aan slag kwam en in totaal dertig honk slagen sloeg. Hierbij waren zes homeruns en zeven 2-honksIa- gen. In totaal sloeg de achter vanger van OVVO 15 punten binnen. Als tweede eindigde Hudson John met een gemiddel de van 0.380, opgebouwd in 28 wedstrijden, waarin hij honderd maal het slaghout hanteerde. 38 honkslagen gaf, waarbij zes ho- beste dames gekozen. Marjan I van Ginhoven van HHC kwam I als beste werpster uit de strijd tevoorschijn gevolgd door Ineke v.d. Veldt van DSS. Ook hier geldt wat reeds bij de honkbal lers het geval was, een andere waardering heeft de HHC-ster bovenaan laten eindigen, on danks een verschil in percenta ge dat ten gunste was van Ine- 1 ke v.d. Veldt: respectievelijk i 0.735 tegen 0.875. Als beste slag- vrouwe kwam Ineke Wessels (Onze Gezellen) naar voren met een gemiddelde van 0.490, bij- eengeslagen in zeventien wed strijden, waarin zij in 51 slag beurten, 25 honkslagen gaf en 19 punten scoorde. Betty Veen- stra werd tweede met een ge middelde van 0.444. Als meest waardevolle speelster werd Ans I Kroon van DSS uitgeroepen met i op de tweede plaats Cornelia de Wit van Bloemendaal. Echt niet door die extra lichaamsbeweging die u dan krijgt,maar omdat u zo op de hoogte blijft van de toestand van uw banden. Omdat u dan ziet hoever het profiel van uw banden versleten is,en u bijtijds nieuwe kunt kopen vóór de oude gevaarlijk worden. Zo hebt u meer kans op een lang en gezond le ven. Bent u aan nieuwe banden toe? Neem dan meteen de beste; Michclin radiaalbanden. michelin 4-, x-maal beter

Leidse Courant | 1972 | | pagina 17