Nieuwe school gaat naar het openbaar onderwijs A. M. Driessen veertig jaar koster van de Goede Herder Onjuiste handelswijze van raadslid Zandee Kano's en roeiboten weer in Voor wetering ft B. EN W. VOORSCHOTEN OOK Wat u moet weten 197VRIJDAG 27 OKTOBER 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 7 HAZERSWOUDE Ruim twee uur discussieerde de gemeente raad van Hazerswoude gister avond over de bestemming van de zesklassige basisschool, die in Rhynenburch-oost nabij Het Anker zal worden gebouwd. En klokslag één uur vannacht viel dan toch de beslissing uit in het voordeel van burgemeester en wethouders, die er een voor stander van zijn, om de openba re J. P. F. Steijaertschool erin onder te brengen. De stemming resulteerde in een 64 voor het collegebeleid, waarbij de „te- gens" werden uitgesproken door de confessionelen, J. Wesselingh (KVP) en de voltallige ARP- fractie, bestaande uit C. Matze, A. Kamphuis en J. de Wit. KVP-er E. v.d. Laar viel uit de confessionele boot, want hij ging uiteindelijk akkoord met het advies. Zijn stemverklaring: „Ik ga vóórstemmen, wanneer de begrotingswijziging slechts kan worden goedgekeurd, omdat de school louter en alleen be stemd kan zijn voor het open baar onderwijs." Met het voor stel gingen mee: de wethouders P.v.d. Werf en L. Verweij (ui teraard), de VVD-ers A. Berle- man en K. Dekker en PvdA-er P. Oosterhoff. De heren M. de Boer en L. Matze ontbraken op het vergaderappél wegens ziek te, de heer E. van Elderen we gens familieomstandigheden. Eer record-aantal bezette de pu blieke tribune, tuk als velen waarschijnlijk waren op de „Hoekse en Kabeljauwse twis ten", zoals ze al in de wandel gangen waren genoemd, nu de bestemming van de school aan de orde kwam. Het blééf overi gens beperkt tot een lange, ove rigens zeer nuttige discussie waarin Kamphuis o.m. wees op der WASSENAAR De heer A M. Dries sen zal zondag het feit gaan herdenken dat hij 40 jaar gele- Iden op 17-jarige leeftijd door de toenmalige pastoor van de Goede Her der Kerk aan de Stoeplaan benoemd - werd als koster. In de gedegen leer school van pastoor Ch. Meljsing heeft hij het vak geleerd. En wat nog veel belangrijker is, van I hem leerde hij ook I de liefde voor het vak. boor de toewijding aan zijn werk en aan de mensen met wie hij door zijn werk te maken kreeg, heeft hij zich vele vrienden verworven in Was senaar. Al blijft hij het liefst op de ach tergrond, in de loop der jaren is hij hier toch een bekend fi guur geworden. En dat niet alleen bij parochianen en oud parochianen van de Goede Herder. Bij de politie en op het raadhuis is hij een goede bekende en wel in goede zin. De nodige winke liers zien hem wat graag komen als le verancier van klein geld, maar ook als de man die altijd een goed humeur Ijeeft. Om verder maar te zwijgen van de talloos velen met wie hij, ook via zijn werk, pret tige kontakten heeft opgebouwd. Het is dan ook volkomen terecht dat deze werker in de scha duw van de kerk eens volop in het. licht wordt gezet. Dat gebeurt op de plaats waar dit voor hem het meest past. In zijn eigen kerk. Zondag wordt zijn jubileum ge vierd met een fees telijke eucharistie viering om 11.30 uur in de Goede Herder Kerk aan de Stoeplaan te Wassenaar. Na af loop van deze vie ring heeft in dezelf de kerk om onge veer 12.30 uur de officiële huldiging plaats waarbij ook het gezamenlijk ge schenk overhandigd zal worden. Bijdragen voor dit geschenk kunnen overgemaakt wor den op girorekening 20143 t.n.v. kerkbe stuur De Goede Herder te Wasse naar met vermel ding: geschenk kos ter. Na het officiële gedeelte zal er tot 2 uur gelegenheid zijn de jubilaris persoonlijk geluk te wensen in de gym nastiekzaal van de Pius X school naast de kerk. de bouwvallige toestand van de protestants-christelijke basis school De Rhynenburch. En Van de Laar somde een alterna tief op: de Banneux-school (RK) naar de nieuwe school, met de gelegenheid om noodlo- kalen daarbij te kunnen plaat sen. De Steijaert-school zou on der de flat aan de Willem Kloosstraat moeten blijven, met in de directe omgeving nood voorzieningen. De Rhynen- burch-school zou naar de Ban neux-school moeten verhuizen. Oosterhoff betichtte de RK schoolbestuurderen er tussen de woorden door van, als zouden zij debet zijn aan deze „twist". Zij immers zagen af van een 6- klassige nieuwe school, voor standers als ze zijn van een 12- klassige school en niet van split sing van schoolgebouwen. Wes selingh zou graag een garantie zien voor de realisering van de tweede fase van de bouw van de 12-klassige school voor de R.K. Wethouder van de Werf vond het knap dat de inspecteur van on derwijs een urgentie voor de bouw van deze school wist los te peuteren. Hij vond dat de Rhynenburch-school inderdaad vervangen moet worden. Hij deelde mee, dat door deze in specteur nu is toegezegd, dat hij in mei 1973 de vervangingsnood- zaak van het gebouw aan de orde zal stellen, waardoor een plaats boven aan de urgentie- lijst wordt verkregen. Na een schorsing verklaarde Wesse lingh, dat zijn fractie (KVP) met de rug tegen de muur staat. „Is de Banneux-school (RK) voor uitbreiding op de school onder de flat aangewe zen?" Kamphuis deed de sugges tie aan de hand, om, nu grond wordt gereserveerd voor scho lenbouw in Rhynenburch-oost, bij de nieuwe school voorlopig maar een „prachtig sportveld" aan te leggen, omdat „we toch niet meer scholen kunnen bou wen". Hij zei zijn stem nooit aan B en W te kunnen geven wat het voorstel betreft: „Het bijzonder onderwijs weten we achter ons, we zouden haar een slechte dienst bewijzen". Sprak daarbij de vrees uit, dat ouders van kinderen die thans op de bijzondere school leren, wel eens kunnen gaan besluiten tot overgang naar openbaar onder wijs, „wegens betere huisves ting". Hij vond het beleid inza ke de scholenbouw, evenals KVP-er Van de Laar, precies een „marionettenspel". Daarbij doelden zij op de visie van een inspecteur van het onderwijs uit vergane jaren en die nu aan het roer staat. Wethouder Van de Werf verklaarde toen, dat de school nu juridisch gezien alleen nog maar an de Steijaert (openbare) school k&n toeko men. Dat de Banneuxschool voor uitbreiding zal kunnen te rugvallen op de „flatschool" en dat de Rhynenburch-school zal worden onderworpen aan een bouw-onderzoek. „Gezien de toe zegging van de inspecteur kun nen we er natuurlijk geen kapi talen aan besteden!Burge meester J. ten Heuvelhof gaf op zijn beurt nog een uiteenzetting op grond van zijn bezit vai portefeuille van financiën, dat de bij sommigen als „impo pulaire beslissing" in stemming kwam. De 6—4 winst bracht het veeltalli- ge publiek (meestal voorstan ders van openbaar ondenvijs) ertoe een luid applaus te doen opkinken. BOSKOOP Zonder enig officieel vertoon of enige ceremoniële handeling is gisteravond in de zalen van gebouw De Loods achter de gereformeerde kerk een driedaagse bazar begonnen, waarvan de baten be stemd zijn voor een kerkorgel. Al direct na het openen van de deuren viel er in De Loods een gezellige drukte waar te nemen (zie foto). Het actiecomité heeft reeds 69 mille in kas voor het orgel. Vijftig mille hoopt men nu via de diverse acties bij elkaar te krijgen. Het Is de bedoeling de campagne op 11 november a.s. met een zangavond in de gereformeerde kerk af te sluiten. De bazar is vanavond tot 11 uur geopend en morgen van 14.00 tot 23.00 uur. Fancy-fair ands t-v i ng in Dorpshuis van Oud Ade verenigingen. Morgen begint het feest om 14. de hoogmis. belle. Tot de attracties behoren dit jaar: het gulden schot, kwartjes gooien, paalzitten, home-trainen, rad van avontuur en ballen- gooien. Er is ook een schiettent en een tent waarin men enve loppen kan trekken. Leerlingen van de zesde klas lagere school richten ook dit jaar weer een ei gen stand in. Voor de leerlingen van de kleuter- en lagere school zal er een wedstrijd worden ge houden in het versieren van fietsen en steppen. Het is de be doeling dat er met de versierde stepjes en fietsjes een rondgang gemaakt wordt door het dorp. Het pijperkorps Nomero uit Rijpwetering zal daarbij zijn medewerking verlenen. Zondagavond zal burgemeester Smolders de trekking verrichten van de loterij. De fancy fair wordt georganiseerd door leden van Jong Ade, Salvo, Sportief, Vios, VVOA en het bejaardenco mité. Sluitende begroting Hazerswoude Hazerswoude - de begroting van de gemeente Hazerswoude voor het komende jaar is slui tend. lij vermeldt een totaalbedrag van inkomsten en uitgaven gewone dienst van 9.823.383,79. Voor on voorziene uitgaven is een be drag van 61.805,19 begrepen: "Voor nieuwe investeringen 145.000,-; voor eventuele voor zieningen in de personeelsspctor 25.000,-. De kapitaalsdienst geeft een tekort aan vaste finan cieringsmiddelen aan van 3.401.743,92. Grondbedrijfbegro ting: 37.431,72 voor afdeling I en 35.000,- voor afdeling II. Dienst sociale zaken: J 1.713.640,99. Sportstichting: 291.093,66. •p 14 december en 15 december gaat de gemeenteraad zich over de begrotingen buigen. LISSE Hedenavond wordt er in het Gastenhuis Welkom een kienavond gehouden ten bate van het Kinderhuis De Burcht in Purmerend. BOSKOOP „1 november, dan kan er weer onder de ballon gezwommen worden", zo verzekerde men ons een paar maanden geleden toen de overkapping van het zwembad voor de zoveelste keer voor reparatie werd weggehaald. Het ziet er echter niet naar uit. Het zwembad lag er gisteren stil en verlaten bij. Hel water was ijskoud en voorts was er nog geen enkele voorziening getroffen, waardoor het instorten van de ballon niet meer zou kunnen voorkomen. Op voorstel van directeur Van der Kaay van Gemeente werken zouden boven de bassins stalen bogen worden gespannen. De Belgische leverancier wil boven- dien dat de bevestiging van de ballon rond het hele bad op gelijke hoogte komt. Om spanningsverschillen te voorkomen. Aan deze werkzaamheden is men nog niet begonnen. In Boskoop twijfelt men er dan ook hard aan of er van de winter nog wel gezwommen kan worden in het bad aan de Zijde. Het personeel van het zwembad heeft zich de laatste weken kennelijk uitgeleefd op de muren bij het ondiepe bad. Men i wilde kennelijk toch wat te doen hebben. Vandaar. Gemeente wil zaken open op woensdagmiddag BOSKOOP Het gemeentebe stuur heeft dc mlddenstandsfe- dcratic in Boskoop gevraagd of men er mee akkoord kan gaan als dc winkclsuiting op woens dagmiddag wordt opgeheven. De zaken zouden op een andere middag dicht moeten. Het merendeel van de Boskoopse huisvrouwen wil de vrije woens dagmiddag van de schoolkinde ren benutten om inkopen te doen in eigen dorp. De midden standers die zelf kinderen heb ben vinden de woensdagse win kelsluiting zo gek niet want dan kunnen zij met hun kroost uit gaan. Andere winkeliers zien met lede ogen aan hoe klanten op woensdagmiddag elders gaan winkelen. Dot de Boskopers wel in eigen plaats willen kopen heeft de Bomitento bewezen. Deze middenstandstentoonstel ling in Boskoop trok onlangs ruim 400 bezoekers. De mid denstandsfederatie vergadert komende maand over eventuele wijziging van de winkelsluiting. TER AAR Hedenavond, zaterdagmiddag en- avond wordt In het dorpshuis een Grote Bazar gehouden voor het nieuw te bouwen club huis van de voetbalvereni ging TAVV: zeer mooie prij zen, vele attracties. Iedereen van harte welkom. NIEUWKOOP Kano's en roei boten die niet langer zijn dan 4,5 meter mogen voortaan weer in de Voorwetering. Hiertoe be sloot de raad gisteravond. Het voorstel van B. en W. stuitte gisteravond wel op verzet van enige raadsleden. De liberaal De Vreugd zei dat hij nog nooit zo'n zwak voorstel van de kant van B. en W. had meegemaakt. De socialist Battjes vond het juist een ijzersterk voorstel, mede omdat het aan de wens van een groot deel van de be volking tegemoet komt. Ook de heer Van de Hoogeband vond het voorstel niet zo geslaagd. Volgens hem werkt het discri minerend ten opzichte van bij voorbeeld zeilboten. Burgemees ter Van Montfoort herinnerde de heer De Vreugd eraan, dat hij indertijd zelf had meege werkt aan de algemene politie verordening. Weliswaar hebben B. en W. ontduiking van de apv aanvankelijk oogluikend toege staan, maar toen het er naar uit zag dat de hele Voorwete ring een grote parkeerplaats ging worden van boten, hebben B. en W. naleving van de apv geëist. Dit leidde tot heftige protesten van vele gedupeerden. Er werd een aktiecomité in het leven geroepen, waarna de ge meente de maatregel voorlopig opschortte. Na bespreking met het aktiecomité en een initiatief voorstel van de raadsleden Van Nierop en Battjes zijn B. en W. tot dit voorstel gekomen. Wat betreft de kwestie: waarom wel roeiboten en geen zeilboten, er moest ergens een grens worden getrokken. De heer De Vreugd toonde zich gisteravond ook een tegenstan der van het voorstel van B. en W. om vijf mille uit te trekken voor een onderzoek naar het middenstondsbestand door het Centraal Instituut voor het Mid den- en Kleinbedrijf. B. en W. moeten eerst de plaatselijke middenstand maar eens om ad vies vragen, aldus redeneerde de heer De Vreugd. Stel dat het rapport oordeelt dat er winkel- uitbreiding moet komen en de middenstr nd voelt er niets voor, dan is de uitgave voor niets ge daan. Burgemeester Van Mont foort merkte op. dat de kwestie uitb-eiding van het winkelappa- raat in de eerste plaats een con sumentenbelang is. Bovendien wordt het rapport opgemaakt door een instituut van de mid denstand. Zo dachten de meeste raadsleden er kennelijk ook over. want ze gingen met het voorstel van B. en W. akkoord. VOORSCHOTEN Burgemeester en Wethouders van Voorschoten hebben er behoefte aan tot uit drukking te brengen, dat zij het volstrekt onjuist achten, dat een raadslid, dat zich eerder heeft opgeworpen als adviseur van een particulier, zich vervolgens in zijn hoedanigheid van raads lid in dezelfde zaak met een verzoek om inlichtingen tot hun college wendt. Voorts wensen B. en W. emstlg te protesteren te gen de door het raadslid J. Zandee (prot, Christ.) in deze aangelegenheid gebezigde termi nologie. Met deze aanhef begint de beant woording door het Voorschoten- se college van B. en W. van de vragen gesteld door de heer Zandee over het niet verlenen van een bouwvergunning aan de aannemer W. Gerrits dun na be taling van een bedrag van ƒ24.000. In 1968 werd met de heer C. H. van der Valk overeenstemming bereikt omtrent de aankoop van diens perceel tuinland gelegen aan de Leidseweg. Met de ver koper werd overeengekomen dat 800 m2 grond niet werd aange kocht, de mindering op de koop prijs werd 50.000 en de heer Van der Valk kreeg de toestem ming een bungalow te mogen bouwen op die grond. Wegens wijziging van de plannen verzocht de heer Van der Valk in 1970 op zijn stuk grond van 800 m2 in plaats van dc bunga low 3 woningen te mogen bou wen. Over en weer was men het eens dat de overeenkomst van 1988 dan herening behoefde en er werd oen bedrag vastgesteld van 15.200 nodig voor extra voorzieningen. Opvolgend werd door de heer W. Gerrfts, die inmiddels do grond van de heer Van der Valk had gekocht, oen verzoek ingediend voor de bouw van 2 woningen en de heer Gerrits ging akkoord met de bijbetaling van 15.200. Van de verleende bouwvergun ning werd tot nu toe geen gebruik gemaakt en ook werd door de gemeente het bedrag ad. 15.200 niet ontvangen. Op 17 mei van dit jaar werd door de heer Gerrits een schetsplan ingediend met de aanvrage voor een bouwvergunning voor 4 wo ningen op de 800 m2. hetgeen andermaal tot een herberckclng van de bijbetaling leidde tot een bedrag van ƒ24 000. Het be vreemdt het college van B. en W. dat de heer W, Gerrits op 9 oktober aandringt op een spoe dige verlening van de bouwver gunning, doch geen gewag maakt van zijn toezegging inza ke de betaling van de verschul digde bijdrage. Tegen al deze achtergronden zijn B. en W. niet voornemens op de bouw van 4 woningen goedgun stig te beschikken. Aanvrager komt dan het recht toe een be roep te doen op de raad. Resumerend zijn B. en W. van oordeel correct te hebben ge handeld en wijzen onbehoorlijk bestuur en de term chantage af. ADC zegeviert over Kijk Uit ALPHEN - Door een 12S rege op Kijk Uit Zegveld heeft de Al- phense Damclub zijn positie op de ranglijst weer wat verbeterd Dat was wel nodig ook na de nederlaag vorige week tegen Llsse. Voor de winstpunten bij de Alphenaren zorgden Vrolijk, Gelderblom. Brunt jr., C. Brunt cn A. Robbe. Remise behaalden N. Brunt en Verkade. ZOETERWOUDE Ook het a.s. weekeinde is er weer veel te doen in Babel. Van avond wordt er aandacht be steed aan de kwestie Viet nam. Dit vooral l.v.m. de Vletnam-zondag in de ker ken. Er zijn twee sprekers n.l. de heer L. Go van het medlsch-comitee Nederland- Vietnam en de heer Jan Boonstra medewerker aan het Vietnam-bulletin en lid van de werkgroep Vietnam- Zondag. Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur is er weer de ge bruikelijke tweewekelijkse postzegelruilbeurs, 's Avonds komen flulttist Maarten en gitarist Marcel voor een treden, aanvang 20 uur. Zon dagavond is er koffiebar, schaakcafé en kreativiteit. ZOETERWOUDE In vei band met „Vietnam "-zondag is er a.s. zondag in de Chris tus Dienaarkerk om half twaalf een speciale jongeren mis waaraan het jongeren koor o.l.v. mevr. M. Schef- fer-van Haaster medewer king verleent. WASSENAAR In verband met de a.s. opening van het nieuwe kantoor van de Raiff- elsenband worden a.s. zon dag door „De Zilvermeeu wen" in het Sportfondsenbad zwemwedstrijden georgani seerd, die om half 2 begin nen. Er wordt aan deelgeno men door de verenigingen Zilvermeeuwen, ZPC Koude kerk. ZV Sassenhelm PZPC Pijnacker. Na afloop volgt er een polo wedstrijd tussen WIK I en Zilvermeeu wen I. WASSENAAR - De Histori sche Vereniging „Oud Was- senaer" brengt op zaterdag 28 oktober in de morgenuren een bezoek aan het terrein van de Leidse Duinwaterlei ding onder Wassenaar en Katwijk. Er zal o.m. een wandeling gemaakt worden door het terrein, waarin in de 16e eeuw het vissersdorp je Berkhey gelegen was. Het gezelschap komt om 10 uur bijeen op het parkeerterrein naast de watertoren bij Kat wijk. KATWIJK De Kntwijkse gemeentorand heeft gisteren besloten 7500,- subsidie te gevan tan de plaatselijke VW om het 75-jarlg hestann te vieren. Zeven raadsleden waren daar wel tegen. Zij zouden het heter en eerlijker hebben gevonden indien de gemeente eventueel bijge sprongen zou zijn als het feest eventueel zen tekort zou hebben opgeleverd. ALKEMADE In ons blad van woensdag jl. werden twee foto's van gebeurtenis sen in de gemeente Alkema de verwisseld. Een opname vnn de hearing over het be- stommlngsplrin Oost-Alkemn- de kwam bij de eerste bij eenkomst van do oudercom missie van de onenhare ba sisschool Oude Wetering de oudercommissie kwam bij dc hearing. WOUBRUGGE De heer J. Keczer die plsteravond Ir het Oude Raedthuvs voor de leden vnn de Plattelands vrouwen een causerie hield over antiek waarschuwde te gen het namonk-ontlek dat In grote schaal op de markt wordt gebracht. Hij adviseerde bij dure aanko pen de hulp in te roepen s een expert. ROri.OFARFNDSVEEN - Zonder veel tam-tnm wordt vanavond In Roelofnrcnds- veen de eerste koonavond gehouden. De winkels zijn geopend van 7—9 uur. Een en ander brengt wel met zich mee dat sommige zaken morgenmiddag eerder dicht gaan dan gebruikelijk v Fr riIn er die al om 4 uur dichtgaan. LE1MUTDEN De uitslagen van de onderlinge competitie van schaakvereniging De Doorzetters luiden: Hoge- boom-v d. Meer 10, Beuk sr.—Stelnhnrt 1Vroon land— Rrand 1—0, Zemel- Beuk ir 1—0, C. Beuk—J. v.d Meer 0—1 In groep twee wonnen v.d. Bos, Van Berkel en Th. v.d. Meer resp. van Kelange. Kraak man en Van Glabeek. W. Beuk en Bom kwamen remi se overeen. LISSE In het Gemeen schapscentrum sorak gister avond prof. dr. H. H Rook- maker op uitnodiging van de commissie Gemeente-activi teiten. Het onderwerp was „Bent-protest-revolutle". Prof. Rookmnker gaf een In zicht in de achtergronden welke aan de moderne mu ziek ten grondslag liggen en wees later op de gebreken van de Kerk. ROF.L.OFARENSVF.EN - Di- klavcrjaswedstrljd in de Alkehurrht Is gewonnen door Bert Volwater sr. met 5774 punten. Dc uitslag was der: 2. Nico van F.gmond 5540 p.. 3. Wim van Rijn 5234 p., 4 Plet Stookmon 5032 p., 5. Mevr. Bisschop 4999 p. 6. mevr. v.d. Meer-Hulgsloot 4978 p„ 7. Ron Hulgsloot 4968 p., 8. Bert Volwater jr. 4929 p.. 9. Hans Rietbroek 4804 p..

Leidse Courant | 1972 | | pagina 7