-Panalliinailvos benutte ook in het derde duel geen kansen Stouthamer wilde in kort geding fouten rensport aantonen Euwe: Revanche met als inzet de wereldtitel TIJD VAN MERCKX VOOR VERBETERING VATBAAR" Ruim acht ton voor doelman h Mansveld bij „zestien'van Fadrhonc Cmyff: CSKA Sofia moeilijke tegenstander Ole Ritter zeker van revanche .VRIJDAG 27 OKTOBER 1972 LEIDSE COURANT Den Haag Bondscoach Dr. Frantisek Fadr honc heeft de selectie van zestien spelers be kend gemaakt, waaruit hij het Nederlands elf tal zal samenstellen dat op 1 november in het FeyenoordstadioV tegen Noorwegen speelt (voorronden wereldkampioenschap). De „zestien" zijn: doel: Jan van Beveren (PSV) en Piet Schrijvers (FC Twente). Achter: Wim Suurbier (Ajax), Barry Hulshoff (Ajax), Aad Mansveld (FC Den Haag/ADO), Ruud Krol (Ajax) en Dick Schneider (Feyen- oord). Midden: Johan Neeskens (Ajax), Theo de Jong (Feyenoord), Ger Mühren (Ajax). Wim Jan sen (Feyenoord) en Wim van Hanegem (Feyenoord). Voor: Theo Pahlplatz (FC Twente) Johan Cruyff (Ajax), Willy Brokamp (MVV) en Piet Keizer (Ajax). Aad Mansveld: bij „de laatste zestien" (van onze sportredactie) DEN HAAG Jamie Stout hamer, de zeventienjari ge kampioen van Neder land 1971 bij de rensport- amateurs zal zijn kort geding dat hij gisteren aanspande voor de recht bank verliezen. Daar is hij zelf van overtuigd. De uitspraak Is echter pas komende donderdag. Stout hamer daagde zijn ver eniging van rensport amateurs en amatrices voor de rechter, omdat hij het er niet mee eens Is, dat Drs. Nico Smit uit Voorschoten na de wedstrijden werd uitge zonden voor het Europees i.v. Ithene CSKA Sofia is in de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen de tegen stander van Ajax. De Bulgaren versloegen gistermiddag in Athene het Griekse Panathinaikos met 2—0. Bij de rust stond CSKA met 1—0 voor. :SKA had de thuiswedstrijd gewonnen met 2—1, zodat de totaalstand 4—1 in het voordeel van de Bulgaren is. )e Bulgaarse kampioensploeg had op 26 september de return in Athene verloren met 2-1, waar- door het resultaat van beide i ontmoetingen 3-3 was. De scheidsrechter liet, na verlen ging, strafschoppen nemen, maar brak de serie vroegtijdig af en wees CSKA als overwin naar aan. Op dat moment had |3 CSKA drie strafschoppen benut en Panathinaikos twee van de vier. De Grieken hadden dus theoretische rtiogelijk- Staat! heid op 8el'ike hoogte te komen i met hun tegenstanders. De UEFA besliste later, dat de - K.K.' gehele wedstrijd moest worden tr'ergespeeld, omdat de regle- j ïr.enten elke ploeg neemt vijf strafschoppen niet waren I nageleefd. De doelpunten van CSKA Sofia werden gisteren ge- maakt door Zjekov (3) en Stan- kov (46) beiden uit vrije trap pen. nternieuwde anathinaikos, dat in 1970 (Lon den) de Europa Cupfinale tegen Ajax verloor met 2-0, verdiende geen hernieuwde confrontatie met de inmiddels tweevoudige Europese kampioen, ie Grieken stonden vaak onder druk cn reeds in de derde mi nuut moest de nationale doel man Constantinou zwichten voor een krachtig schot van Zjekov. Panathinaikos slaagde er later in het initiatief over te nemen en in de zeventiende minuut kreeg de lange spitsspeler Anto- niades een uitstekende kans. Van dichtbij schoot de Griekse topscorer evenwel ver naast, nmiddellijk na rust sloeg CSKA weer toe door Stankov. Weer reageerde doelman Constantinou te laat. De Grieken waren gedu rende de rest van de wedstrijd wel meer in -de aanval, maar speelden te chaotisch om het de Bulgaarse defensie werkelijk lastig te maken. Met de kansen werd bovendien slordig omge sprongen. foorstel »jax zou de wedstrijden tegen Mien CSKA Sofia voor de tweede ron de van het toernooi om de Eu ropese beker voor landskam pioenen willen spelen op dins dag 28 november en woensdag 13 december. Een voorstel daar toe ligt momenteel bij de UEFA. die binnen enkele dagen Wanneer de Griekse aanvallers dan eindelijk het strafschopgebied had- zal beslissen. Ajax speelt eerst den bereikt was er nog altijd doelman Philipov. Domazos en Antonia- uit. De geplande data stemmen des konden hem ook niet bedreigen. ruwweg overeen met die van het toernooi om de UEFA-Cup, een ronde achterligt wegens het grotere aantal deelnemende clubs. De ploegen spelen hun eerste ontmoeting op de 29e, de dag van de verkiezingen in Ne derland. De wedstrijd in Athene werd gisteren bijgewoond door trainer Stefan Kovacs en twee de trainer Bob Haarms. 'onditie 5e aanvoerder van Ajax, Johan Cruyff. had liever Panathinai kos als tegenstander. „Ik ken een paar namen, zoals Zjekov en Kolev, maar daar houdt het ook wel mee op. De knapen zijn vrij hard, dat is wel bekend en ze spelen voornamelijk op con ditie. Misschien was het een voordeel geweest als we tegen Panathinaikos hadden kunnen spelen, omdat we die eenmaal hebben ontmoet, maar dat is nakaarten. Het Bulgaarse spel komt mij wat harder voor. Het I is wat stugger, zoals er trou wens overal gespeeld wordt in Oost-Europa". Cruyff kon zich nog niet uitlaten over de voorbereidingen van Ajax. „Onze trainers zijn naar 1 de wedstrijd gaan kijken en die zullen nu wel met hun plan ko- j men. Dat maakt tenslotte toch de heer Kovacs uit. Maar ge makkelijk zal het zeker niet worden", meende Cruyff, wiens blessure goed geneest. „We heb ben gelukkig een 'zondag vrij en dat komt ons wel ten goede. De blessures krijgen nu gelegen heid beter te genezen en we hebben bovendien even wat Met het vaandel poseert het elftal van CSKA Sofia, dat door de zege op Panathinaikos de tegenstander v rust", Ajax werd. kampioenschap, terwijl hij kampioen van Neder land was. Gisteren kwam vast te staan, dat de heer Köh- ler, hoofd renwezen van de Stichting Nederlandse draf en rensport persoon lijke uitnodigingen ont ving voor Drs. Nico Smit, omdat deze grote bekend heid genoot in het buiten land. In de reglementen van de vereniging van ren- amateurs, waarvan Smit zelf in het bestuur zit, kwam niet voor, dat het verplicht is de kampioen van het land uit te zenden naar de wedstrijden om het Europese kampioen schap. Volgens oud-voor zitter van de vereniging de Heer Tin Dekkers is het de laatste tien jaar wel de traditie geweest. Reclame Jamie Stouthamer gisteren: „Het hoofd van de afde ling renwezen is in de rechtzaal zowat alleen aan het woord geweest. Die man staat achter Drs. N. Smit en maakt reclame voor hem in het buitenland. Daar kom je niet tussen. Ik was er van overtuigd, dat ik het kort geding ging verliezen, maar daarom is het wel eens goed dat de buiten wereld eens kan zien hoe het in ons wereldje toe gaat. Ik ben er zeker van, dat mij het lidmaat schap van de amateurver eniging straks onmogelijk wordt gemaakt. Maar ik denk toch niet te stoppen met de paardesport. Ik wil blijven vechten en hoop toch weer eens kam pioen te worden. Ik zal het moeilijk krijgen met een tegenstander als een chef renwezen. Maar ik blijf mijn mond open doen en hen op de fouten wijzen". Voor Nico Smit uit Voor schoten, tweede bij de strijd om het amateur kampioenschap 1971 ach ter Jamie Stouthamer, is de strijd voor het Europe se kampioenschap weer Wat Max Euwe betreft, mag de revanche van de schaaktweekamp Spasski-Fischer doorgaan. Reglementswijziging voldoende AMSTERDAM Dr. Max Euwe, president van de wereld schaakbond, wil wanneer het zo ver mocht komen zijn medewerking verlenen aan het doorgaan van een re vanche om het wereldkampioenschap tussen Fischer en Spasski. Officieel heeft Spasski geen recht op deze „twee de kans", die de fans waarschijnlijk net zo in zijn ban zou houden als de tweekamp in Reykjavik. Fischer be hoeft pas in 1975 aan te treden tegen de winnaar van het kandidatentoernooi. Enkele jaren geleden werd de verliezer van de titel het recht op revanche ontnomen. De veel voudige wereldkampioen Bot- winnik achtte zich toen zo gedu peerd, dat hij sindsdien niet meer in officiële titelwedstrij- den is uitgekomen. Mochten Fischer en Spasski het instemt" eens worden over een revanche (gesproken wordt over Las Ve- Vreemd gas als plaats van handeling) dan wil dr. Euwe het zijne doen om de wereldtitel tot inzet van die tweekamp te maken. „Daar toe is een kleine reglementswij ziging voldoende", aldus de Ne derlander. „Men zou de oude si tuatie kunnen herstellen of een artikel maken, waarin staat dat degene die zijn titel verdedigt recht op revanche heeft, mits de nieuwe titelhouder daarmee mo de elijk rden 4900 «950. 1250- 29.000 3600.— i. st^na 2850.— 1650.— 1650. 's LECCO Ole Ritter de Deense wielrenner, wiens trotse werelduurrecord woensdag door Eddy Merckx te Mexi- costad is verbeterd, is van plan revanche te nemen. Ritter. die in Italië woont, is thans op weg naar Denemar ken, met vakantie. Voor zijn vertrek zei hij: „Ik heb nagenoeg precies voorspeld wat Eddy's nieuwe tijd zou gaan worden. Wat dat betreft voel ik me natuurlijk voldaan. Ik vind evenwel dat zijn tijd nog voor verbetering vatbaar is. Ik ge loof dat ik daartoe in staat ben en ben van plan het de volgen de lente te Mexicostad te gaan proberen". Italiaanse wielerdeskundigen had den gisteren veel lof voor het werelduurrecord, dat gevestigd werd door de Belgische kam pioen Eddy Merckx. Velen voegden daar echter aan toe. riOOg peil Vittorio Adorni, ploeggenoot Guido Costa, de technische direc teur van de Italiaanse baan- ploeg zei, dat Merckx wel in staat moest worden geacht om zijn eigen record te verbeteren. „Ik geloof dat Merckx meer dan vijftig kilometer in een uur kan afleggen. Ik denk niet, dat Ole Ritter in staat zal zijn om zijn record terug te veroveren. In 1973 zal hij 31 jaar zijn en heeft hij niet langer de vorm van 1968 toen hij het wereldre cord vestigde, alleen Merckx kan Merckx verslaan", zei Cos- JTRECHT Het bestuur van het Nederlands handbalverbond wil de problemen tussen enkele speelsters van Niloc en de waarnemend bondscoach Jo Gerrits over de bondstraining zo snel mogelijk uitpraten. Het be stuur van het NHV belegt daar voor op korte termijn een be- sphtklng. STOKE Stoke City heeft gisteren de besprekingen afgerond met de Schotse doelman Bobby Clark van Aberdeen, die de in het ziekenhuis verblijven de Gordon Banks zal moeten vervangen. Stoke be taalde voor Clark een bedrag van 100.000 pond sterling ongeveer 850.000 gulden) een Brits re cord voor een doelverdedlger. De hoogste transfer tot nu toe stond op 80.000 pond (ongeveer 680.000 gulden) dat Everton in juni van dit jaar betaalde aan Huddersfield Town voor David Lawson. Clark, de nationale doelman van Schotland, zal echter niet voor zaterdag het contract met Stoke City tekenen. Hij zal eerst nog mee spelen in de wedstrijd Aberdeen tegen Celtic voor de Schotse competitie. Stoke City zal zaterdag de Schot Michael McDonald, die het Schotse doel in het elftal onder de 23 jaar verdedigt, opstellen in de leaguewedstrijd tegen Leicester City. McDonald is gekocht van Clyde bank. Stoke betaalde 25.000 pond (ongeveer 212.500 gulden) voor McDonald. Bobby Clark volgt bij Stoke City Gordon Banks op. De club had er een bedrag van ongeveer 850.000 gulden voor over. een vroegere de Belg en nu technisch directeur van een Ita liaanse wielerploeg zei, dat Merckx op zijn gebruikelijke peil had gereden „hetgeen een buitengewoon hoog peil Is. Het record van Merckx kan verbe terd worden. Ritter zal het het komende voorjaar proberen en hij kan het. Maar Eddy zelf kan het nog beter". Proberen „Ik weet dat Ole Ritter volgend jaar zal proberen mijn prestatie te verbeteren", vertelde Merckx na zijn overwinning, „maar voor het ogenblik kan me dat niets schelen". Merckx legde in een uur 49.40868 kilometer af en verbeterde daarmee het record, dat Ritter met 48,666 kilometer in hetzelf de Agustin Melgar wielerstadion had gevestigd. „Op het ogenblik is mijn enige verlangen te rus ten. Rusten en nog eens rusten, dat is wat ik wil", zo zei Merckx na zijn geslaagde re cordpoging. En dat heeft hij gis- De kans dat het tot een tweede „match van de eeuw" komt, Is niet gering. Fischer wil hel gruag en Spasski niet minder. De Russische bond toont echter minder belangstelling. „Vreemd", aldus dr. Euwe. .Misschien heeft men in Moskou niet zoveel vertrouwen meer in Spasski. Ten onrechte naar mijn mening. In het tweede ge deelte van de tweekamp in Reykjavik begon Spasski beter te spelen. Hij had voortdurend het initiatief. Hij is iemand, die gewend moet raken aan zijn te genstander. Tegen Petrosjan verloor hij de eerste tweekamp ook. De tweede keer wus hij echter superieur. Het is trou wens gebruikelijk dat bij een revanche de titel wordt gewon nen door degene, die hem heeft verloren. Botwinnik presteerde dat zelfs tweemaal. Ik onder vond hetzelfde tegen Aljechln". Het besluit om een revanche tus sen Fischer en Spasski officieel te erkennen, kan niet door Dr. Euwe in zijn kwaliteit van pre sident van de FIDE alleen wor den genomen. Daartoe zal de algemene vergadering van de wereldschaakbond bijeen moe ten komen. „Een dergelijke bui tengewone vergadering lijkt me wel te realiseren", uldus dr. Euwe. Eddy Merckx voor de start teren dan ook gedaan. De Belgi- KLM uit Mexico City naar Am- sche wielerkampioen zal van- sterdam vertrekken, vanwaar daag met een vliegtuig van de hij naar Brussel zal doorreizen. Van der Veen geschorst voor een duel Den Hang De tuchtcommissie betaald voetbal van de KNVB heeft de Sparta-spelcr Jan v.d. Veen voor een wedstrijd ge schorst en een boete van twee honderd gulden opgelegd, omdat hij afgelopen zondag in de wed strijd Sparta—Feyenoord „hand tastelijk was opgetreden tegen de scheidsrechter". De tuchtcommissie straft verder o.a. de volgende spelers: C. K. Overweg (Go Ahead Ea gles), boete van 150. Bleijenberg (Go Ahead Eagles) een wedstrijd geschorst en een wedstrijd voorwaardelijk ge- j schorst met een proeftijd van i een Jaar en een boete van 150. jW. van Beveren (Heerenveen) twee wedstrijden geschorst cn boete van 100. A. Ooms (Wageningen) een wed strijd voorwaardelijk geschorst met proeftijd van een jaar en boete van 125. P. Eimcrs (FC Groningen) een wedstrijd geschorst cn boete van 15C. G. J. v.d. Dries (NAC) een wed strijd geschorst en boete van 100.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 15