Ze kregen bij mij de kans niet om wild te worden" Topstrijd in ereklasse Tempo-Team - Treffers Bona Stars in de leeuwenkui Voetbal in het teken van strijd om de beker De Danaïden tegen Archipel niet kansloos Lisse duidelijk sterker dan ADC Korfbal PAGINA 6 LEIDSE COURANT DONDERDAG 26 OKTOBER 19jDON VOORSCHOTEN „Voor de oorlog voetbalde ik in UVS. Het gebeurde in een wedstrijd in Den Haag, tegen HBS. Ik stond te backen. Bij één van hun aanvallen trapte ik door mijn en kel heen. Achillespees kapot. Ik viel uit en trainer Ruijs zei tegen me Chiel, jij voetbalt nooit meer. Maar Chiel was eigenwijs en ging het na een paar weken toch weer proberen. In de eerste de beste wedstrijd ging ik er weer doorheen. Toen ben ik maar gestopt. Ik dacht bij mezelf: wat moet je nu gaan doen?" Het duurde tot 1953, voordat de heer M. C. Gor dijn daar het antwoord op vond. Toen, op de betrekkelijk hoge leeftijd van 43 jaar, nam hij een kloek besluit: hij werd scheidsrechter. Negentien jaar later pas, 62 jaar oud, vond hij het genoeg. Nu zegt hij: ,,Ik mag terugkij ken op een goede staat van dienst. Ze vragen me nog steeds voor toernooien". De haarlokken dwarrelen langs ons heen, als deze woorden uitgesproken worden. Gordijn is kapper (,,al sinds mijn veertiende jaar") en omdat kappers het best op hun praatstoel „zitten", als ze hun verwoestende arbeid ver richten, besluiten we ons haar maar te laten knippen. Het is lang genoeg, om een afgerond gesprek te kunnen voeren. Wie kent Gordijn niet? Negentien jaar trouwe dienst in de afde ling Leiden hebben hun een zekere vermaard heid gegeven. Hij begon zijn fluitende carriè re destijds, bij de vereniging, waar hij hem ruim twee weken ook beëindigde: Leidse Boys. Gordijn vertelt. „Het was altijd zo, dat als ik bij een vereniging kwam, men tegen el kaar zei: jongens, Gordijn fluit, dus geen rot tigheid vandaag. Ze wisten dat ze bij mij niets hoefden uit te halen. Op het laatst kreeg ik al die rot wedstrijden. Toen ik aan de scheidsrechterscommissie vroeg: waarom ei genlijk?, zeiden ze: „Bij jou gebeurt er nooit wat". „In 1963, ik floot toen al zes jaar eerste klas, kwam er een scheidsrechter naar me toe en zei tegen me: „jij moet opdonderen, want je houdt ons uit de eerste klas. Toen ben ik een jaar gestopt. Maar ik zei wel tegen hem: dan moet jij je baard laten afscheren, want een scheidsrechter met een baard is geen ge zicht. Dat heeft hij gedaan. Nee, niet bij mij. Maar hij heeft het toch niet waar kunnen ma ken. Toen ben ik weer teruggekomen. Geen standaardteams meer. Dat kon me niets sche len. Het was je hobby". Gordijn heeft twee gezichten. Buiten het veld de vriendelijke kapper, erin iemand, die een hou ding aanneemt, die wil zeggen: met mij valt niet te spotten. „Ik had bij LDWS—Alphense Boys afgefloten, komt de trainer van Alphen se Boys naar me toe en zegt: er zijn nog vijf tien minuten te spelen. „Ik zeg, mijnheer al leen mijn klokje geldt. Ook al zou u gelijk hebben. Gaat u maar weg. Ik heb dat ding 's maandags weggebracht. Het bleek dat hij nog prima liep. Dat heb ik direct aan de bond doorgegeven". „Voor mij was Lau van Ra vens de scheidsrechter. Precies in mijn straatje. Leo Horn niet. Wat die man deed, was show en nog eens show. Zoals ze tegen woordig zo nodig helemaal in het zwart moe ten fluiten. En hoe worden ze genoemd? De zwarte kraaien. Dat is toch geen gezicht. Ik heb altijd een witte kraag om". Gordijn zegt „heb" en terecht, want hij kan het fluiten nog niet laten. Bij het zaalvoetbal in de Groenoordhal, waar hij ook de kaartcontro- le voor zijn rekening neemt (geloof maar niet, dat je voor niks naar binnen kunt glippen) neemt hij nog regelmatig een wedstrijd voor zijn rekening. Zo ook in Noordwijk. In zijn lange loopbaan in het zwarte pak hebben bloeddorstige voetbalfanatici het nimmer aan gedurfd, de toch niet zo fors uitgevallen Gor dijn op weddadige wijze een bekentenis van partijdigheid af te dwingen. Omgekeerd heeft hij maar zes of zeven spelers ooit het veld uitgestuurd. Zijn simpele verklaring: „Ze kre gen bij mij gewoon de kans niet om wild te worden". JOHN KROON Scheidsrechter M. C. Gordijn heeft afscheid genom de groene mat, maar blijft i LEIDEN Nog nauwelijks bekomen van het geweldige treffen ij 5-meiha] moet Bona Stars zich alweer prepareren op een volgt krachtproef. De Leidenaren spelen aanstaande zaterdag in de j kaanhal in Zandvoort tegen Lions. In de eerste fase van deze c petitie is het Zandvoortse team de laatste „grote" tegenstander Bona Stars. Lions is ook getipt als zekere kanshebber voor plaats in de finalepoule en weet zijn naam meer dan eens eer te doen door als leeuwen te vechten voor een felbegeerde zege. De grote man bij Lions is dit jaar de Amerikaan Almer Lee, dit bij de Harlem Globetrotters weggelopen lijkt te zijn. Enorm ge» en spectaculair spelend is hij elke wedstijd wel goed voor zo'n punten en is. ondanks zijn kleine gestalte, een geduchte kracht in' rebound. Andere opvallende spelers zijn natuurlijk de ogenschijn nonchalante Roel Tuinstra, Roy Leyssner en oud-Bona Star P Ruysenaars. Gezien de uitslagen, die Lions tot nu toe gemaakt ht vergeleken met die van Bona Stars, moet het zeker wel mogq zijn dat de Stars met een overwinning in de zak naar huis kom Het enige vraagteken in de Leidse ploeg is Wayne Denham, vanwege zijn rugblessure een week rust moet houden. Het valt ei ter wel te verwachten, dat hij zaterdag meespeelt. De aanvang! 20.30 uur. In de dames tweede divisie D heeft Blitz een vrij weekeind. Stars speelt in Utrecht tegen Midland en zal daar niet zoveel tegj stand ondervinden. De interregionale jeugdcompetitie is ook van start gegaan met dit s zoen slechts één Leidse vertegenwoordiger. Blitz is namelijk I de kwalificatiewedstrijden ten onder gegaan tegen Jumpers speelt nu in het district. Bona Stars moet nu de Leidse eer hol houden en dat zal in Haarlem tegen het jeugdteam van Levi's ge gemakkelijke klus zijn. In de districts heren eerste klasse krijgt Blitz TRK op bezoek en mq instaat geacht worden de nederlaag van vorige week tegen Fonq dians te wreken en alles ten koste van TRK, in de Vliethoi, in Voorschoten. Forwodians hoeft er niet van wakker te liggen, <j het in de Universitaire sporthal zijn ongeslagen record tegen Arj ton zal verliezen. Wanneer Essor in het veld moet komen is niet heel duidelijk. Volgens het competitieprogramma zou Essor binm de 4 dagen maar liefst 3 maal het veld in moeten komen. Wat pn cies gespeeld moet worden is niet bekend. Duintraiining De Spartaan LISSE De eerste duintraining van De Spartaan zal beginnen ml een oriëntatietocht in het duingebied achter „De Witte Raaf" i Noordwijkerhout op zondag 5 november voor alle senioren en ren A en B Men vertrekt om half tien per aufo uit I.isse H.B.G. plein. Voor junioren C en D zal eveneens een oriëntatietoc gehouden worden op zaterdag 4 november. Inlichtingen hierov kunnen ingewonnen worden bij Marga Kortekaas, Catharijnestra 38, Lisse, tel. 02522 10956. LEIDEN De dames van De Treffers binden morgenavond de strijd aan met koploper Tempo-Team uit Amsterdam. De Treffers kijkt tenèevolge van een ongelukkig gelijkspel tegen Maasbree, tegen een ach terstand van 1 punt aan. Winst op het leidende trio, althans re mise, is noodzakelijk voor Ve- ronique v. d. Laan c.s. om een kans te behouden op het „Herfstkampioenschap" van Ne derland bij de dames. Het belooft enerverend tafeltennis te worden in het Tempo Tafel- tenniscentrum. Alle voorwaar den lijken daarvoor aanwezig. De krachtsverhoudingen lopen niet ver uiteen en het belang, dat op het spel staat, is zeer groot. De Treffers heeft in Ve- ronique, kampioene van Neder land, haar sterkste troef, terwijl Mary Thuis zeker de mogelijk heden bezit haar te evenaren. Nelly v. Paridon zal het echter erg zwaar krijgen tegen Ellen v.d. Helm, Aukje Colthof en Connie v.d. Moorst, waarvan wij aannemen dat zij vrijdag weer van de partij zal zijn. Tempo-Team maakt over het geheel een ietwat homogenere indruk. En dat feit kan juist in deze wedstrijd beslissend zijn. Voor De Treffers hangt veel af van de vorm, waarin Veronique verkeert. Zij zal met 3x winst het optreden van haar team succesvol moeten maken. Om die reden houden wij het voor zichtigheidshalve op een 64 verlies voor de Veense dames. Al hopen wij van ganser harte dat Veronique, Mary en Nelly een beter resultaat bereiken. Van minder belang voor de rang lijst is de wedstrijd -Avanti— Steeds Vooruit. Steeds Vooruit is nog volop in strijd met Maas bree om de 3e plaats, terwijl LEIDEN De voetbalcompetitie staat her komend week-end in het teken van de bekerstrijd. Alleen in de afdelingen wordt een competitieprogramma afge werkt. Aandacht dus voor de jaarlijkse poging van de KNVB om ook bij de amateurs het bekervoet bal een zekere mate van popu lariteit te geven. Zodra het aan tal afkeuringen in de competitie echter al te buitensporige afme tingen gaat aannemen, wordt het bekerprogramma immers in de ijskast gestopt, om er niet meer te worden uitgehaald. Geen wonder, dat er bij de clubs maar een matige belang stelling voor dit soort cupvoet bal bestaat. De meeste beschou wen het slechts als een nuttige gelegenheid om jonge talenten aan een test te onderwerpen. Nochthans staan er zaterdag een paar interessante krachtmetin gen op het programma, al zijn het is niet veel. Twee wedstrij den springen er uit, al was het maar omdat ze een „regionaal" karakter dragen. In Ter Aar speelt vierdeklasser TAVV te gen eersteklasser Quick Boys uit Katwijk. TAW heeft in de competitie tot nu toe bevredi gende resultaten geboekt, iets wat van het in mineurstemming verkerende Quick Boys niet kan worden gezegd. De wedstrijd te gen TAVV biedt wellicht de mo gelijkheid om het zelfvertrou wen wat op te vijzelen. Hetzelf de geldt voor Ter Leede, dat in Oudewetering SVOW treft. Eveneens een vierdeklasser te gen een eersteklasser dus. De meeste clubs van de Leidse regio staat een uitwedstrijd te wachten. Sizo en RCL (die bei de in West I uitkomen) moeten naar resp. Blauw Wit W en Hoofddorp. Derdeklasser Koude kerk gaat naar Hardinxveld. ARC is één van de weinige, die thuis speelt (en dat is de Alphe- naren de laatste jaren niet meer overkomen in het beker toernooi). Van tegenstander JAC werd overigens nog nooit gewonnen. Oegstgeest ontvangt Loosduinen, Rijnsburgse Boys bestrijdt in Waddinxveen vier- deklasaer Be Fair, Katwijk krijgt 's Gravenzande, Lisser Boys speelt uit tegen Zwammer- dam, dat het ook in de competi tie tweemaal ontmoet en Noord wij, de succesvolle eersteklasser gaat naar SV '35, de succesvolle vierdeklasser. Woubrugge heeft zich in de eerste klas afdeling Leiden dermate superieur getoond dat niet ver wacht mag worden, dat het zich in eigen huis door GWS het eer ste puntje zal laten ontfutselen. VWS, dat met drie punten ach terstand op de tweede plaats staat; zal het daarentegen bij Sleutels heel wat lastiger krij gen, ook al is de laatste de af gelopen weken van slag ge raakt. Hazerswoudse Boys moet zijn derde plaats verdedigen te- gen Leiden, dat het afgelopen zaterdag Woubrugge danig las tig maakte, zodat de Hazers-1 woudenaren geen eenvoudige opgave wacht. Bij Randstad wijk, de succesvolle eersteklasser j VVSB zijn de thuisspelende ver enigingen zondermeer favoriet. ALPHEN/LISSE Het kam pioensteam van vorig jaar, Lis se, heeft volgens verwachting gewonnen van de Alphense Damclub. ADC, dat bovendien nog verzwakt was, verloor met 13-7. De nederlaag van de Alphenaren werd ingeluid met de eerste zege, welke tot stand kwam, die van Van Hove tegen Van Oeve- ren. De meest geroutineerde speler van Lisse ex-speler van LDV voltooide zijn partij met een combinatie waar Van Oeveren niet terug had. De gedetailleerde uitslagen zijn verder: G. van der Stelt-J. P. Vrolijk 0-2, A. Balkenende-N. Brunt 0-2, S. Lemmers-H. Brunt Jr. 2-0, J. van Horick-C. Brunt 2-0, A. van Rossen-J. Koelewijn 2-0, F. H. Winkelaar-A. Robbe 2-0, P. Boogerd-J. Helder 0-2, P. van der Stelt-M. L. van der Tol 1-1 en F. Reitsma-W. J. van Berkel. Avanti genoegen zal moeten ne men met de laatste of voorlaat ste plaats. Els Vreeburg zal een lastig obstakel vormen, maar ook zij zal in haar eentje Avanti niet kunnen redden. Ruime winst dus voor het team van Nora Bakker zaterdag in Ha- zerswoude. In de ereklasse heren staat Sano- cel/Scylla—Tempo-Team op het programma. De le ontmoeting werd ternauwernood met 64 door de Amsterdammers gewon nen. De vraag is of in deze wedstrijd Nico van Slobbe bij Tempo-Team weer zal worden opgesteld; vorige week in de wedstrijd tegen SKE werd hij vervangen door Feike Kraayin- ga. Sanocel/Scylla is stellig be lust op revanche. Bert v.d. Helm zal het tegen zijn oud clubgenoten niet gemakkelijk krijgen. Met name Gerard Bak ker zal de le plaats, welke Tempo-Team deelt met Delta Lloyd, met al zijn kunnen pro beren te ondermijnen. Zijn ij- zersterke mentaliteit en de on miskenbare technische kwalitei ten van Bert Onnes zouden wei eens voor een verrassende af loop kunnen zorgen. Het is za terdagavond allemaal te aan schouwen in de Militaire Sport hal te Leiden. De reserves van Sanocel/Scylla brengen een tegenbezoek aan het Zeeuwse St. Aloysius. Na het thuis behaalde gelijkspel, zijn we niet al te optimistisch over de uitslag van deze ont moeting. Theo Bakker, Carel en Peter v. Schie zullen beslist be ter voor de dag moeten komen. In de hoofdklasse luidt eveneens de bel voor de 2e ronde. Docos krijgt thuis de gelegenheid iets goed te maken van de 100 ne derlaag tegen Valken- burg/AMVJ 2 in de le wed strijd. Weliswaar stond toen een geheel ander team van Docos achter de tafel; winst voor de Leidenaren lijkt ook nu vrijwel uitgesloten. Alhoewel Jacques v. Veen, Ton l'Ami en Gerard v.d. Klaauw beslist tegenstand van betekenis zullen bieden. In Roelofarendsveen staat De Treffers voor de opgave Jaski op punten te verslaan. Na de nederlaag tegen hekkensluiter OTTC zullen Jacques v. Ruiten, Kees Vesseur en Hans v.d. Zwet wel wat aan hun image willen doen. De wedstrijden tegen Jas ki biedt daarvoor een ideale mogelijkheid. De Hilversumse ploeg, die een gedeelde le plaats bezet, versloeg namelijk thuis De Treffers met 7—3. De opga ve blijft echter verre van ge makkelijk. Brakkee en Beun zijn te gerenommeerde tegen standers. TOV, dat zonder punten de le helft afsloot, begint opnieuw in de uitwedstrijd tegen JCV 2. Zou er sprake zijn van enig her stel en vooruitgang bij met name Goof v.d. Hoorn en Peter v.d. Berg, dan zou dat in deze wedstrijd tot uitdrukking moe ten komen. Het team uit Vught heeft namelijk de enige pun ten gescoord tegen de Noord- wijkse hoofdklasser. Een tegen overgesteld resultaat ten gunste van TOV, zou een broodnodig licht zijn op de sombere weg van nederlagen. In de overgangsklasse zal het le herenteam van Avanti de hoge VERONIQUE v. d. LAAN klassering waar moeten maker! tegen NMB/VDO 3. De AmstelJ veense vereniging, gesponsorfl door de Ned. Middenstandsbank; zal zeker de krappe nederlaag in de vorige ontmoeting niet zjn vergeten. Jan van Wetten, Leo. Straathof en Willem Smits zul-j len tot het uiterste moeten gaan om de beide punten in de Ha-j zerswoudse „haven" te loodsen. Het Noordwijkerhoutse NSSSj staat voor de vrijwel hopeloze! taak zich te handhaven in de! overgangsklasse. Stevig op de| onderste plaats gedrukt, lijkt te rugkeer naar de afdelingscom petitie onvermijdelijk. Tegen! Grien zou zaterdag de eerste succesvolle stap gemaakt die nen te worden om dit lot te ont-[ lopen. Wij achten die kans ge ring en houden het op verlies voor Bert v. Paridon c.s. Overige wedstrijden: in de pro motie hoofdklasse De Treffers 2NOAD 2; Dito—Sanocel/Scyl la 3; in de overgangsklasse Sa nocel/Scylla 4—VVV 1. Gr izo en Ter Leede spelen uit tegen respectievelijk Blauw Wit en SVOW LEIDEN De Danaïden gaat zondag een zeer moeilijke wed strijd tegemoet. Archipel is vooral \oor de blauw witten al tijd een moeilijk te bespelen op ponent, die zondag moet winnen om de aansluiting met de top te behouden. Op papier heeft De Danaiden weinig kans, maar als de Leidse ploeg nou eens dat kleine beetje geluk heeft dat in de laatste wedstrijden ontbrak dan hoeven de Leidenaren niet kansloos te zijn. Mocht het zelf vertrouwen na de nieuwe neder laag van zondag j.l. een deuk hebben gekregen, dan liggen o.i. de kansen fifty-flfty. Archipel De Danaidenl 14.30 uur. Pernix heeft beste kansen op winst tegen Samos, dat tot nu teleurstelt. De oranje kragen zijn goed in vorm en als die er zaterdag weer is, kan Samos geklopt worden, al zijn de on derlinge krachtsverhoudingen in deze afdeling zeer gering. Vicus kan na 2 weken rust weer aan het werk en wel tegen Koog Zaandijk. Vicus start als favo riet al liggen de kansen niet voor het oprapen tegen de Ko- gers." In IA krijgen KNS en Fluks mo gelijkheden op puntenwinst. KNS is beslist niet kansloos te- gen het hoger geplaatste DTV, dat drie punten meer heeft ver zameld. Ook KCN, bij wie Fluks op bezoek gaat, heeft drie pun ten meer. Een zwakke eerste helft dient de Leidse ploeg wel achterwege te laten. KNS— DTV, Voscuyl, 14.00; KCN— Fluks, 14.30 uur. In 1B moet De Algemene de buit binnenhalen tegen hekkesluiter OKV, dat overigens de laatste weken de nederlagen binnen de perken weet te houden. Zuider kwartier gaat voor het eerst de Zaankant op, waar het wissel vallige Groen Geel bestreden dient te worden. Een gelijkspel is al verdienstelijk. In IC moet Ons Eiland de winst pakken bij VES, de laatste stro halm voor de roodbroeken. Of Ons Eiland daartoe in staat is moeten we helaas betwijfelen. Cresce :do heeft een vrije zon dag. Top wint in 3C thuis van Valto. wat we van Fiks thuis te gen Oranje Wit niet kunnen zeg gen. Tempo—Velocitas in 3D wordt een remise, waartoe Fluks tegen Jodan Boys ook Ciska Peters (De Danaiden) te midden van drie blauw-witten. Zondag heus wel in staat is. wacht de Leidse hoofdklasser de uitwedstrijd legen Archipel.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 6