\V armond vindt krediet voor motivering van plan geldverspilling Vier ton subsidie voor bouw 't Spant Nieuwe secretaris voor Leimuiden en Rijnsaterwoude Zoetermeers historie in bundeltje ansichten CONCERT l Marinierskapel l Opluchting in Leimuiden C. Kuilboer bovenaan voordracht PAGINA 6 LEIDSE COURANT WC WOENSDAG 25 OKTOBER 19T - WARMOND Geldverspilling", dat was het oordeel van de Warmondse raad over het voor stel om 10.000 uit te geven „voor een nadere motivering van een nieuwe bouwplaats voor dorpsuitbreiding." Een nieuwe bouwplaats moest nader gemoti veerd worden, omdat zoals be kend de Warmondse nieuwbouw- plannen in de Zwanenburgerpol der getorpedeerd zijn door uit spraken van de Kroon. De raad was het er inmiddels al over eens, dat de hoogstnoodza kelijke nieuwbouw voor de ei gen ingezetenen in Endepoel moet plaatsvinden, maar vol gens B. en W. is het ook noodza kelijk, dat er gedegen motive ring wordt opgesteld door Stad en Land om een entree te heb ben bij en snel goedkeuring te krijgen van Ged. Staten. Voor dat argument zwichtte uiteinde lijk de raad. Het Zwanburgproject kwam nog ALKEMADE Een groot aantal belangstellenden heeft gisteravond in de Alkebrucht de hoorzitting bij gewoond over het ontwerp bestemmingsplan voor het landelijk gebied Oost Alkemade. Er gingen veel mensen in discussie met ir. Kuiken van de Stichting Staad en Land die het plan heeft ontworpen. Velen roerden daarbij de belangen aan van de tuinbouw, zoals veilingdirecteur Meima, die constateerde, dat in de oude bestemmingsplannen meer ruimte aan. wezig was voor uitbreiding van de tuinbouwgebieden. Ir. Kuiken deelde op een vraag uit de zaal mee, dat 10 ha van de Veenderpolder een recreatieve bestemming zal krijgen volgens het ontwerp. Hij zegde ook toe, dat nader bekeken zal worden of de geldende bepaling voor bedrijfsruimten bij de boerenbedrij ven vergroot kan worden. Burgemeester Smolders, die de hearing leidde, deelde op een vraag van de heer Rodenwijk mee, dat de aanleg van water en elektraleidingen voor de bebouwing aan de Aderweg een zaak is, die met de eventuele bouwers gezamenlijk moet worden bij meer voorstellen ter sprake. Niet happy was men er mee, om nu al 83.895 te gaan beta len voor toezicht bij de zand winning, terwijl het zand nog gewonnen moet worden. B. en "W. verklaarden dat de toe- zichtkosten in de toekomst ook na het winnen betaald zullen worden. Opmerkingen waren er ook tegen de hoge dijk, die het uitzicht over het landschap be lemmert. De dijk zal waar schijnlijk wel iets lager worden, maar toch minstens wel 1 meter boven AP blijven. De heer De Winter uitte zijn be zorgdheid over de ontwikkelin gen in het weekend rond de Stad Rome en Ut Sloepie. De omwonenden durven in weekend niet meer weg te uit angst, dat er vernielingen worden aangericht. Besprekin gen met de exploitanten van de gelegenheden hebben niets uit gehaald, reden waarom de heer De Winter aanried de sluitings tijd te vervroegen tot 1 uur. De burgemeester zal een intensief onderzoek laten instellen na de toestanden. Politietoezicht vooralsnog problematisch door de onderbezetting van korps. Aan nieuwsfeiten leverde de raad nog op: 6 november worden de werk zaamheden bij de Tolbrug aan besteed; de tweede fase van de riolering wordt dezer dagen aanbesteed; met de eerste fase is de aanne mer binnen de begroting geble- er komt een studie over het af voeren van bedrijfsvuil. Daar zijn op het ogenblik moeilijkhe den mee. t A.S. VRIJDAG t (20.15 uur) 3 Groenoordhal 3 kAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA* Rijnsatertvoude koopt grond van Edelenbosch RIJNSATERWOUDE B. en W. stellen de raad voor twee kre dieten te verlenen. Eén van f 4.000,— voor het opknappen van het pand Herenweg 187. Het tweede krediet is voor de afwer king van het terrein aan de westzijde van de Van Wasse- naerlaan. De kosten hier voor bedragen 7.000,--. Donderdag moet de raad beslissen. Voorts vragen B. en W. de goed keuring van de raad voor een krediet van 300.0000,— dat ver leend wordt door de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten. In de loop van 1973 kan de ge meente met de bank een andere overeenkomst sluiten. Daar Ge deputeerde Staten het toegezeg de krediet van 91.200,— voor de verbetering van de verlichting aan de Herenweg heeft afge keurd, moet de raad zich bera den over een nieuw te verlenen krediet. Wanneer de raad er mee akkoord gaat koopt de gemeente twee percelen grond aan van de heer N. Edelenbosch. Het zijn een perceel water van 124 ca en een perceel grond van 79 ca. De koopsom bedraagt 4.197. Ten slotte zal de raad zich moe ten beraden of hij een deel van het terrein achter het gemeente- I huis in erfpacht wil geven aan de heer Mokkenstorm. In eerste instantie hebben B. en W. het verzoek afgewezen met oog op het in waarde dalen van het ter rein. LEIMUIDEN Bij het gemeen tebestuur van Leimuiden kwam gisteren de mededeling binnen van het CRM dat de subsidie aanvraag voor de bouw van het cultureel centrum 't Spant tot een bedrag van rond vier ton is goedgekeurd. Daarmee is zowel het stichtings bestuur onder voorzitterschap van ir. H. C. van den Berg als het gemeentebestuur een pak van het hart genomen. Vooral de laatste weken heeft men over de toezegging van deze subsidie (mede in verband met de bezuinigingsplannen in Den Haag) in grote spanning ge leefd. „Gelukkig is daaraan nu een einde gekomen", aldus ir. Van den Berg „en kunnen wij ons volledig gaan concentreren op de opening en in gebruikstel- ling van het multi-functionele gebouw, waarvan de bouw uit stekende vorderingen maakt". Verwacht wordt, dat begin maart volgend jaar de feestelijke ope ning zal kunnen plaatshebben. De grote zaal, kleedkamers, was ruimten en een zaaltje van 12 bij 6 meter zijn allen onderge bracht onder de alles overkoe pelende kap. Daarnaast wordt een zaal gebouwd, waarin mu ziek- en zangrepetities kunnen worden gehouden zonder dat het geluid daarvan tot de grote zaal kan doordringen. In de grote zaal, die een afmeting heeft van 13 x 22 m„ kunnen zo wel sport- als culturele activitei ten plaatshebben. Het project is van het architecten bureau De Ruiter en Schaafsma te Genemuiden in welke ge meente reeds een dergelijk ge bouw tot ieders tevredenheid in gebruik is. Bouwers zijn de ge broeders Van Dijk te Nieuw- veen voor de som van 600.000,-. Opvallend bij deze bouw is nog, dat de daken van de binnen de overkapping gele gen kleedkamers en kleinere zaaltjes als tribune kunnen dienst doen. EIMUIDEN/RIJNSATERWOU- DE C. A. Kuilboer (50) hoofdcommissies van de ge meente Langedijk en woonach tig in Zuid-Scharwoude maakt de meeste kans gemeentesecre taris van de gemeenten Leimui den en Rijnsaterwoude te wor den. De gemeentebesturen van deze gemeenten hebben hem bo ven aan de lijst van voordracht geplaatst. ook aan de orde het benoemen van de artsen Van Hall en Lar- denoije tot gemeentelijke lijk schouwer. De raden van Rijnsaterwoude en Leimuiden beslissen aanstaande donderdag over de benoe ming. Tweede op de lijst staat de heer J. Th. N. Smit. hoofd commies van de gemeente Zaan- In de raad van Leimuiden komt dijk. De heer Smit is aan- verder ook aan de orde de ver- merkelijk jonger dan de heer koop van een perceeltje grond Kuilboer. Hij is 31 jaar. op de hoek Drechtlaan/Kerk- In de raad van donderdag aan- laan aan de heer N. Wagenaar. staande komt in de raden van Daarmee is een bedrag gemoeid Leimuiden en Rijnsaterwoude van ongeeer 4 mille. Vies terrein aan Duyven- dakstraat LEIDEN - Het College van B. en W. acht het niet noodzakelijk de eigenaar van een stuk bouw grond aan de Duyvendakstraat te sommeren het terrein van on kruid en vuilnis te zuiveren. Dit is meegedeeld op vragen van de raadsleden Van Aken en In 't Veld. Steeds meer wordt het perceel gebruikt als vuilstort plaats, terwijl het bestemd is voor de bouw van een bunga low. In de koopacte tussen de gemeente en de eigenaar was een clausule opgenomen, waarin een aan de eigenaar gestelde I bouwtermijn. Aangezien hij aan deze voorwaar- I de niet heeft voldaan, is hem een boete opgelegd. Het college is nog in overleg welke maatre gelen getroffen moeten worden om bebouwing van het terrein overeenkomstig het bestem mingsplan te realiseren. Op de boerderij bij Van Haastert aan de Voorweg. Het was weer dan. sen op het erf. Op de voorgrond zien we Van Haastert en kinderen, aan de mobiel Leen Groen en daarachter Hendrik Meijen. De man met zak op de rug is Jan Berk. Er werd uit een barg gedorst. Ach ter ziet u Hendrik Jan Koot en de waterdrager met houten emmers. ZOETERMEER Bij de reeks „in oude ansichten" van de Europese Bibliotheek in Zaltbommel is~"nu ook Zoetermeer bijgevoegd. Een goede gedachte, want als ergens de historie naar de achtergrond verdrongen is, dan is het wel in Zoe termeer waar al het oude van de oude tweelinggemeente (Zoetermeer-Zegwaart) rigoureus overschaduwd is door nieuwbouw. De straten van het oude dorp, de bekende figuren en vereni- j gingen van rond de twintiger jaren, markante gebeurtenis- sen, zoals een Onafhankelijkheidsfeest, zijn bijeengebracht op ruim zeventig pagina's. Voor de „autochtonen" is het boekje op de eerste plaats lezens- en bezienswaardig vanwe- ge het element van herkenning, maar ook de bewoner van het nieuwe Zoetermeer zal met interesse zien hoe het er vroege ruitzag in Zoetermeer en Zegwaart. De prentbriefkaarten zijn voor een groot deel uit de verzame ling van A. C. Switzar, een erkend kenner van de plaatselij ke historie, die ook de teksten leverde bij de prenten. Op een halve eeuw „afstand" hebben verschillende gekiekte toestanden thans een welhaast anecdotisch karakter. Zoals veedrijver Klos, wiens beroep het was vee naar de markten in Delft, Rotterdam en Leiden te drijven. Switzar rekende uit, dat de goede man daar 280.000 km mee bij elkaar getip peld heeft. Mooi en curieus is ook de prent van Nutricia- oprichter Martien v.d. Hagen naast zijn kudde geiten, waar van „Basedowmelk" voor babyvoeding gewonnen werd. De katholieke toneelverenigi ng, 1918. Achter ..De Jonge Prins" staande van links naar rechts: J. de Geest, J. Vollebrecht, J. Koot, G. v. d. Burg, P. Wensveen. D. van Es, K. Wensveen. A. Arkestein, G. Wensveen, A. v. d. Meer, J. Spruit, A. Vollebrecht en Jaap Opdam. Zittend: Koos Sebel, Hoogtijling, Jan Opdam, Jan Vollebrecht, Jan Houtman en Jan Mulder; liggend van links naar rechts: G. v. d. Burg en P. A. de Geest. Gymnastiekvereniging Pro Patria in vroeger jaren. Gymnastiekleraar was de heer Boot uit Gouda. Achter Het Trefpunt was toen het enige gymnast 'i'okaal van Zoetermeer. Achter de gymnastiekleraar staat Dries v. d. Meer die twaalf jaar directeur is geweest van Pro Patria en verder onder meer Henk Stovins en Henk Arkesteijn. [li Ensc 18 0]

Leidse Courant | 1972 | | pagina 6