Burgemeester Vermeulen: kwaaie pier in ogen van de chauffeurs R.-k. Onderwijs krijgt tweede school in de Kooiwijk Kleiner woon wagenkamp in Leidschendam OOK Nieuws van da Leidse universiteit Duizendste diploma bij de AZL Wat U moet weten L IR ^'fyOENSDAG 25 OKTOBER 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 5 ire in ïk ibliotheek ital ope- sm "„"ifASSENHE'M - De gemeente- derdac raad 'iee't gisteravond besloten tioolieugd v°or een bedraS van 9M-000.- neer to& een tweede zesklassige school in jeugda- Kooiw'ik aan te besteden. De aanbesteding zal onderhands ge schieden en wel met inschake ling van het scholenbouwteam „Midden Holland". •ces eon1 )pel p de mededeling van de burge meester, dat de „Springplank- school" een volslagen r.k. school zou worden zei de heer Platje (VVD) dat hij verwacht had. dat deze school een tweede >e zang openbare school zou worden. De t Hazers heer Van Mon'foort merkte den Rijr daarbij op, dat cijfermatig was geboeki aangetoond, dat het openbaar in Wald onderwijs groeit, dat het r.-k. jumelag* onderwijs stabiel blijft en het ;land. chr. onderwijs afneemt. De bur gemeester zei. dat niets exact ep waren vast staat jn deze. ïun colle- GesanjpP een opmerking van de heer ;en, een Verdegaal, die er voorstander t van dt van zei te zijn, dat er in het Kamej openbaar aanbesteed wordt, zei idbergen de burgemeester, dat het sy- sten onti steem van „Midden Holland" reden id zich niet leent voor openbare Kameleon aanbesteding. Winstpunten zijn n negrc snelheid en kostenbesparing. rac.'?t °nDe raad besloot voorts 4500 Peil, bo te trekken voor inschakeling een aan- van de bedrijfsgeneeskundige de zang. djenSf jn Leiden. Deze dienst isen aan^ gaat jjet personeei periodiek oederingj Verzoeken en gaat adviseren g, dat ai zigkte en langdurig ziekte- jse" verzuim van gemeeiue-ambtena- ;enbezoei ren 0ok WQrdt de djenst jnge. ïrswouae bij controle op de zwembadhygiëne. erswoudfiet schrijven van het comité peu- ïun collei terspeelzalen zal in de eerst vol gende raadsvergadering aan de orde komen. Medegedeeld werd Vcill voorts> dat van de 407 bewoners van gemeentewoningen slechts 117 akkoord gaan met de aanleg van cv wat maandelijks een bedrag V CCK ƒ42,50 moet worden betaald.- Je ouder Van aanleE zal daarom voorlo og basis pig geen sPrake ziïn- Wel werd cht wer f, werdi er tegen gewaarschuwd, dat men zelf geen voorzieningen gaat treffen omdat niet de ga rantie kan worden gegeven, dat er een vergoeding voor zal wor den gegeven. Zes van de 25 huurders in de Gladiolenstraat krijgen 'n aangebouwde i.p.v. de ingebouwde schuur. Zij zullen daarvoor 25,50 maandelijks meer moeten betalen. Een kwart miljoen gulden trok de raad uit voor de aankoop van 30 woningen in de Zuiderstraat om een doorbraak tot stand te bren gen tussen de Hoofdstraat en het plan Wasbeek. De aankoop is een eerste stap. In de rond vraag werd tenslotte medege- deed, dat het plan Teylingen op planologische gronden niet is goedgekeurd door Ged. Staten. De reconstructie van de Indu striekade kan wegens het ont breken van de financiën nog niet plaats hebben waardoor voorlopig geen verbetering komt Een overzicht van het rijtje huizen aan de Zuiderstraat. De ge meente koopt de huisjes in de parkeersituatie. het plan Wasbeek. kwart miljoen om een doorbraak tot stand te brengen tussen de Hoofdstraat t ommissfl an Ha)/? ierdessen :hoolhoof hand va oekomstl zal zien nber mc ouw J. C uit Sas le kinder eisen di ngrijk is! een fijt oekhanda a.d. Riji ie kinder van laars treek s-sooszaa isteravon smatisch :n vereni amelaari elaars ui ïwezig. benoem Wout contacts verenigin Op 7 december zal aan de Leidse universiteit het feit worden herdacht, dat hon derd jaar geleden prof. dr. J. H. Huizinga werd gebo ren. In het Groot Auditorium zal de Zwitserse cultuurhisto ricus prof. Werner Kaegi een herdenkingsrede uitspreken. Johan Huizinga werd in Gro ningen geboren, studeerde aldaar en was er van 1905 tot 1915 hoogleraar in de ge schiedenis. Na zijn benoe ming in Leiden verwierf hij als cultuurhistoricus wereld faam. Door zijn activiteiten in de bezettingstijd werd Huizinga als gijzelaar ver bannen. Vanavond wordt in de socië teit SSRL, Hogewoerd 108, een concert gegeven door het trio „Alclapia", toegang een gulden vijftig, aanvang 20.30 uur. In het gebouw van Augusti- nus. Rapenburg 24. geeft een goochelaar een show, aan vang 21 uur. Morgen geeft het kameror kest van het Residentie-Or kest een concert met werken van Mozart, Hummel, Schu bert en Schönberg, onder lei ding van Hubert Soudant. So list is John Mostard, fagot. Kaarten aan de zaal ver krijgbaar of telefonisch te reserveren (24890), aanvang 20.15 uur. Prijs voor student 'EIDSCHENDAM Wethouder Kranenburg heeft aan Hans van Wel, 3e jaarsstudent Nederlands aan de Rijksuniversiteit te Gro ningen een prijs van driehon derd gulden uitgereikt voor de door Van Wel vervaardigde pos- Ier voor de kruisverenigingen Het Groene Kruis en het Wit- Gele Kruis. 'oor de prijsvraag voor de poster die het best de samenwerking 'ussen de beide kruisverenigin gen in beeld bracht waren 18 in- zendingen binnengekomen In II zijn toespraakje ging de wethou der nog in op de financiële no den van de kruisverenigingen. °e kruisverenigingen moeten volgens de wethouder op zo groot mogelijke basis door de burgerij worden geholpen maar °ok het gemeentebestuur zal ttaarschijniijk een tegemoetko ming verlenen. ,,de verenigin- g*n staan op de bovenste plaat- sen van de prioriteitenlijst van bot gemeentebestuur". Al twee maal trokken de vrachtwagenchauffeurs luid toeterend door Katwijk KATWIJK De vrachtwagenchauffeurs blijven Katwijks gemoedoren bezighouden. Voor de vrachtrijders is burgemeester A. G. Vermeu len ,,de kwaaie pier" zoals hij het zelf uitdrukt. Als hoofd van de politie is hij belast met de uitvoering van het besluit dat door de raad is genomen. „En dan moet je wel eens de kwaaie pier zijn." Hij is graag bereid zijn zienswijze over de parkeerexcessen veror dening kenbaar te maken. Als lid van de raad is hij het eens met het bes uit dat is genomen. „Katwijk bezet wat betreft de bevolkingsdichtheid de achten twintigste plaats in ons land. Ruim de helft van Katwijks gronden is waterwingebied. Daarop kan en mag niet worden gebouwd. Als we die gronden aftrekken staan we qua bevol kingsdichtheid op de vijfde plaats in Nederland. Als het dus ergens een probleem is om een vrachtauto kwijt te raken dan is het wel in Katwijk. Trouwens, in andere plaatsen geldt een dergelijke verordening. Zoiets gebeurt echt niet op eigen hout je. De verkeerscommissie, die advies heeft uitgebracht, heeft wel degelijk informatie inge wonnen in andere gemeenten." Maar er zijn goedwillende en niet goedwillende chauffeurs. Er moesten maatregelen getroffen worden. Er waren vier overwe gingen die de doorslag hebben gegeven. In de eerste plaats is op veel punten een vrachtwagen esthetisch niet verantwoord. Tweede argument, de volgorde is willekeurig, was dat veel au to's overlast gaven: de chauf feurs zetten hun auto's soms uitgerekend voor het raam van de buren neer. Klachten werden beantwoord met: „Hij mag hier ook staan." Ook heeft zich de nare situatie voorgedaan dat mensen tegen ongelukkig geparkeerde vracht auto's opreden. Daarbij waren zelfs doden te betreuren. Het vierde argument is de overlast die sommige auto's geven in de nachtelijke en vroege ochtendu ren. „Er zijn chauffeurs die 's morgens direct uit hun bed in pyjama naar de auto gaan, die starten en vervolgens laten ze zo'n auto een half uur lang stank en lawaai produceren voor de buurttbewoners. Dat is niet te tolereren." De chauffeurs stellen dat hun in de nieuwe verordening niet is toegestaan hun auto te parkeren bij huis als ze willen eten. „Dan kennen ze de redactie van 't be sluit niet goed" stelt de burge meester daar tegenover, „want daarin staat dat het is toege staan een uur lang in het dorp te parkeren. In die tijd kan een maaltijd worden genuttigd. Dat is niet later aan het besluit toe gevoegd zoals de chauffeurs menen." De bezwaren van de chauffeurs waarover wij maan dag schreven ziet de burge meester niet helemaal. De aan gewezen terreinen hebben een kapaciteit die groot genoeg is om het aanbod vrachtauto's te kunnen verwerken. Natuurlijk kunnen niet alle auto's op het zelfde terrein in de kom van het dorp staan. De totale ruimte is groot genoeg. Uitgaande van de elf genoemde parkeerplaatsen behoeft de chauffeur die het verst van een parkeerterrein af woont slechts achthonderd me ter te lopen. En dat kan toch geen bezwaar zijn. Bij de politie is intussen navraag gedaan naar de bekeuring die is uitge deeld op het aangewezen terrein aan de Cantineweg. Volgens de politie is daar het laatste half jaar geen bon meer uitgedeeld wegens fout parke ren. Wel kan het zijn dat er een bon is uitgedeeld voor een an dere overtreding, maar zeker niet vc-or een parkeerovertre- ding. Ook het risico op schade vindt de burgemeester geen steekhou dend argument. Vaak kunnen ze de wagen niet kwijt in de eigen straat. In straten waar ze niet wonen hebben ze net zo min zicht op de wagens als op de aangewezen terreinen. Ook dan wordt er door kinderen op de wagens gespeeld. De beste op lossing vindt de burgemeester dat de wagens op het parkeer terrein in de Noord-Duinen wor den gestald. Bij voldoende deelname kan voor permanente bewaking worden gezorgd. De chauffeurs kunnen dan per fiets of brommer naar BURGEMEESTER VERMEULEN kwaaie pier het terrein komen en die be waakt achterlaten. „De chauf feurs zijn irreëel in hun betoog trant. Ze verspelen op deze ma nier wel hun sympathie bij de bevolking." De burgemeester verwacht niet dat de gemeenteraad donderdag op haar besluit zal terugkomen. Er zijn geen nieuwe gezichts punten in de zaak gekomen dus er is geen reden het besluit te wijzigen Veel chauffeurs zijn verbaasd over het feit dat er nog geen bekeuringen zijn ge vallen in Katwijk. Dat komt omdat de verordening nog niet van kracht Is. Eerst moet het besluit naar Gedeputeerde Sta ten. Daarna moet het nog wor den meegedeeld aan de justitie. Tussen de beslissing in de raad en het van kracht worden ligt altijd enige tijd. Over de laatst gehouden protestrit is Katwijks eerste burger niet te spreken. De heren chauffeurs hadden toegezegd dat er niet zou worden geclaxonneerd. Dat is wel gebeurd. De telefoon heeft op die bewuste middag roodgloeiend gestaan. Uit ver pleeginrichtingen en van men sen waar ernstige zieken liggen regende het klachten. In de nieuwe parkeerverordening staat: parkeren op plaatsen door B en W aan te wijzen. De chauffeurs hebben gelegenheid gekregen een geschikte plaats voor hun auto aan B en W ken baar te maken. Hun is toege zegd dat daarvan ernstig studie zou worden gemaakt. Daarop zijn dc chauffeurs niet inge gaan. De burgemeester heeft een brief ontvangen van een on- dernemei, die bepaald niet in stemt met de chauffeurs. Van anderen kent de burgemeester de mening niet. „Het gaat de chauffeurs uitsluitend om hun gemak" vindt hij. Willem Chr. Nijeboer. LEIDSCHENDAM De minister van CRM heeft geen bezwaar inge diend tegen de omvang van het in Leidschendam te bouwen regio naal woonwagenkamp maar hij streeft wel een beperking na van de omvang van regionale centra. Ook in de kringen van het woonwa- genwerk en van belanghebbenden wordt deze beperking nagestreefd en daarom zal in de regio Den Haag niet kunnen worden volstaan met de bouw van twee kampen waartoe eerder is besloten. Het Leidschendamse gemeentebestuur heeft tijdens de behandeling van het bestemmingsplan „Woonwagenkamp" door de Raad van State meegedeeld dat een centrum van 40 50 wagens zal worden ge bouwd in plaats van de oorspronkelijke 80. Dit delen B. en W. mee in ant woord op eer aantal „techni sche" vragen die de raad naar aanleiding van de gemeentebe groting heeft ingediend. Bij het hoofdstuk onderwijs wordt gevraagd naar de controle op de partiële leerplicht. B. en w. zeggen dat ouders of verzorgers verplicht zijn te zorgen dat hun kind of pupil als leerling wordt ingeschreven. Hoeveel leerlin gen niet aan deze leerplicht vol doen is nog niet bekend. Bij de oprichting van een jeugd gemeenschap zal op dezelfde wijze te werk worden gegaan als bij de sportgemeenschap. De gemeente zal alleen coördi nerend en stimulerend optreden. Als taak voor de jeugdgemeen schap wordt gezien het beharti gen van de sociaal-culturele, maatschappelijke en recreatieve belangen van de jeugd en jonge ren in Leidschendam. Het Laboratorium Meethygiëne te Den Haag meet dagelijks de zwaveldioxyde en de standaard- rook in de gemeente op het terrein van de centrale werk plaats van gemeentewerken aan de Rietvinklaan. De plaats is aan de hand van proefmetingen bepaald en het is een onderdeel van het net van regionale meet punten. Blijkens de meetuitkom- sten die maandelijks worden verstrekt zijn de uitkomsten in Leidschendam ver beneden de gehanteerde norm. Ook voor de standaardrook zijn de uitkom sten aan de lage kant. Prijzen in boekenweek LEIDSCHENDAM Honderd tachtig tekeningen zijn het re sultaat van de voorleesactie die tijdens de Kinderboekenweek in „Freddie's Hoeve" zijn gehou den. Er is tweemaal per dag uit een van de bekroonde kinderboeken voorgelezen en de kinderen moesten naar aanleiding daar van een tekening maken. De jury heeft de meest originele bekroond, de gelukkigen zijn Glenny Goyers, Paul de Zwart en Ronny Winkelman in de groep t/m 6 jaar. Petra Schut, André v. d. Bos en Eric Ver- heyen in de groep van 7 t/m 9 jaar en Paula Bouwens, Corrie v. d. Bos en Monique Alsem- geest bij de ouderen. Ook voor de mutsenplakmiddag en de poppenkastvoorstelling door de dames Oldenburg en Bijster bestond veel belangstel ling. LEIDSCHENDAM Dc wethou der voor sportzaken en tevens voorzitter van de commissie van beheer van het sportcom plex „De Fluit", de heer H. J. Bunnik, heeft na afloop van het diploma-zwemmen van de Alge mene Zwemvereniging Leid schendam het duizendste zwem diploma uitgereikt. Toen de 23 A-kandidaten en de 17 B-kandidaten hadden afge zwommen werd er „licht uit spot aan" geroepen en kwamen drie meisjes van de wedstrijd- groep met drie verlichte en ver sierde vlotten waarop de diplo ma's voor de duizendste en de twee daar het dichtst bij waren over het donkere water naar vo ren. Wethouder Bunnik herinnerde in een korte toespraak aan het vele werk dat door bestuur en medewerkers van de AZL in de afgelopen jaren is verricht. Na mens de gemeente bood de wet houder de drie gelukkigen nog een 10-badenkaart aan. Alfons Buys kreeg het duizendste diplo ma vergezeld van enkele ca- - deaus. Na dit feestelijke intermezzo werd het programma voortgezet met I het afzwemmen voor het diplo ma Zwemvaardigheid-1, waar-1 voor de dertien kandidaten eveneens allen slaagden. De AZL heeft in de l;o e tijd van haar besta.-n al 1.039 diploma's uitgereikt: 355 A en 378 B-diplo-j ma's, 207 voor J.r/envaerdig* heid-I, 68 voor II, ~-j or 211 en j 6 voor Z wem vaar digher'IV. Inlichtingen over de Algemene j Zwemvereniging worden ver-1 strekt door de heer P. S. vrn 't Hoff, burgemeester van Duy- vendijklaan 201, tel. 3726 of op de zwemavonden van de vereni ging- Zoeterwoude Bij de be langrijke bestuurverkiezin- gen die vanavond zullen plaatsvinden op de jaarver gadering van het Kath. Vrouwengilde staat mevr. M. d. Blok-Redelijk kandidate. De aftredende be stuursleden welke zich niet meer herkiesbaar stellen zijn: mevr. P. v.d. Akker-v. Leeuwen, mevr. A. Buten- dijk-v.d. Krogt en mevr. Zandbergen-Koek. LEIDEN/ZOETERMEER Een 20-jarige monteur uit Zoetcrmeer is gisteren door de Leidse Kantonrechter ver oordeeld tot vijftig gulden Doete. Het rijbewijs wordt bovendien zes maanden inge trokken. De monteur had langs op de rijksweg onder Sassenheim de macht over het stuur verloren, was te gen de vangrail opgebotst c een paar keer over de kop geslagen. Later bleek dat hij wat ie veel gedronken had. LEIDEN De Leidse kan tonrechter heeft gisteren 33-jarige fotograuf uit Leiden veroordeeld tot 150 gulden boete. Het rijbewijs wordt bovendien een half jaar voorwaardelijk ingetrokken. De lotograaf sneed onlangs op de Zijldijk in Leiderdorp een bocht af. een botsing met een tegenligger was prompt het gevolg. LEIDEN Een 26-jarige timmerman uit Leiden kreeg gisteren van dc Leidse kan tonrechter vijftig gulden boe te opgelegd. De man werd onlangs door de Leidse poli tie nongehouden. Een band van zijn auto was tot op het canvas versleten. ROELOFARENDSVEEN Het Amstel Toneel brengt vrijdagavond in de Alke burcht de parabel van Paul Rodenko „Harten twee, har ten drie (of de man die zich zelf bedroog)", 's Middags wordt een speciale voorstel ling gegeven voor de leerlin gen van de hoogste klassen van het voortgezet onder wijs. HOOGMADE - In pavil joen „De Dies" werd een kaartwedstrijd gehouden ten bate van de bejaardenkas. Uitslag was: 1. P. van Ley- den met 5216 pt.; 2. G. den Dubbelden 5149 pt.; 3. van Leyden 5127 pt. Vrijdag a.s. wordt er in huize Van den Ploeg een kaartwedstrijd gehouden. Aanvang 20.00 HILLEGOM Voor de fo toclub Bollenstreek was het gisteravond een zeer leerza me bijeenkomst. Foto Lans gaf enkele demonstraties op het gebied van de. foto-tech niek en die gingen erin als koek. Op 13 november zal een werkavond worden ge houden over fotomateriaal betreffende de onderwerpen water, portret, markt en deren. De Leidse fotografen- vereniging zal de inzendin gen beoordelen. De Jaarver gadering zal worden gehou den op 9 januari 1973. LISSE Het grofvuil wordt morgen in wijk 1 en 2 opge haald. 's Morgens haalt men in wijk 2 (Poelpolder) het grofvuil op, 's middags wijk 1 (Hoogmade). LISSE De speeltuinver eniging „Wilhelmina" geeft zaterdag 28 oktober in ge bouw Rchoboth een kiner middag met toneel. Opge voerd zal worden het stuk „Waarom de maan een kni poogje gaf". Een eigen groep brengt het stuk op de planken. Aanvang 14.00 uur. LISSE De kienavond in het gemeenschapscentrum Poelhuis ten bate van de VA- RA-speelgoedactie heeft het fraaie bedrag opgebracht van 1277,47 gulden. De twee de avond zal worden gehou den op 27 oktober in Huize Welkom in de Bondstraat. NOORDWIJK De vereni gingen Vogellust en Vogel en Natuurbescherming Noordwijk organiseren vrij dag 27 oktober a.s. een pagandabijeenkomst In Rnnk" aan de Golfbaan. De befaamde Nederlandse tuurvorser J. P. Strijbos ver toont dan zijn kleurenfilm „Onze duinen". Aanvang 20.00 uur. NOORDWIJK Tijdens een bijeenkomst van de Ver eniging van Postzegelverza melaars is bestuurskandidaat W. Steen voorden tot Pen ningmeester benoemd, sprake kwam ook de organi satie van de rondzendingen. Deze worden thans verzorgd door de voorzitter, de heer F. Molenaar en veilingmees ter J. Onderwater. De vol gende fase zal een maande lijkse ruildag zijn. Men zoekt naar een geschikte plaats. De volgende vergadering is op maandag 20 november in rest. Flora. NOORDWIJK - De beken de oud-Noordwijker J. A. J. Vink promoveerde dezer da gen tot doctor in de wiskun de- en natuurwetenschappen op het proefschrift „Foto reacties van enige benzeen- en bifenylderivaten met cyaanlonen". O Roelofarendsveen A.s vrijdag is er in de kantine van DOSR weer een gezelli ge kontaktavond met kaarten en kienen. Aanvang 20.00

Leidse Courant | 1972 | | pagina 5