Het herenleed van Ton Lensink: „Toneelspelen zit me tot hier" Continentale bisschoppen conferenties komen niet van de grond Ti-ta-toneel en televisie-tovenaar begon als „Sproetkop" om verlegenheid kwijt te raken KORTE METTEN Katholieke jeugdraad wijzigt opzet KERK EN WERELD RAND- KRANT VRIJDAG 20 OKTOBER 1972 LEIDSE COURANT ot Schermer De telefoon kt te worden opgenomen. Een istige mannenstem met een ♦arm timbre vertelt sussend, jfts om de eerste teleurstelling fc verzachten: „We zijn warem pel alweer niet thuis. Het is om van te worden, hè? Maar je. Het is Gods hand moet u iliaar denken. Belt u even de lioodschappendienst in Amster- Daar weet men mij wel te linden. En 'ze geven uw bood- yhap'wel door. hoor." vervalt het antwoordap paraat van Ton Lensink in een Jpel-technisch il silenzio. Nadat ik dagen achtereen dit eenzijdi ge dialoogje heb gevoerd, gelukt het de volgende week waarach- tjg om de grote ti-ta-tovenaar 'limself aan de lijn te krijgen. Jf hij, in verband met zijn aan- taande vijftigste verjaardag, üet een interview wilde toe- taan? Stilte. En dan: „Nou. poet het? Ik bedoel: iedereen lordt weieens 50 jaar. Boven- Jen heb ik geen tijd. Nee. ik e niet in waarom. Ik pro lieer het op zijn eigen manier: ,,Ach, mijnheer Lensink, het is Oods hand moet u maar den- Hij vond nog een hiaat zijn agenda en we spraken af. k>a Lensink, de bedachtzame Ja- King van de Nederlandse fjee lance acteurs, ontvluchtte zgs jaar geleden de stad. Hij vyerd tegenvoeter, genesteld in epn machtig mooi boerderijtje Groot Schermer. Een woon- ee waarvan het aan de dorps- eg grenzende zwart geschil- irde voorpuitje in eerste in- antie niet meer doet vermoe- :n dan een geinig opgekalefa- têrd arbeidersstulpje. In een mi- mem en omheind voortuintje daat een zwart polyester jon- ensbeeld als een trots ama- !ur-botanicus de respectabele wrzameling onkruid te bestude- Het rechterbeen van de jfingen is boven de knie gebro ken. Het bot steekt eruit. Boe ren uit de omtrek voorzien Len sink van knoestige boomstron- >or zijn open haard. De lode bonken boom worden goed- maar rücksichtlos in het tuintje gejonast. En dat heeft iet polyester jongetje geweten, onvermoed hoge kamer, r eertijds het hooi lag opge- en tien koeien hun winterse Nova Zembla vonden. Vanuit de keuken klinkt een servies-rinke lend vermoeden van de aanwe zigheid van Joque Lensink, de vrouw van Ton. Wat vindt hij van de aanleiding tot om ge sprek: Het feit dat hij zondag 50 jaar wordt? Lensink: „Het drukt je wel met de neus op de feiten hè. Dat je ouder wordt. Lichamelijk." In de loop van het gesprek zal hij vertellen dat hij als tienjarig jongetje vanuit Batavia naar Amsterdam kwam. „Da's toch alweer 40 jaar geleden. constateert hij peinzend. En later, op de val reep: „Hoe oud ik me voel? Moeilijk te zeggen, maar nog geen 50. Vroeger wilde ik altijd oud worden, omdat ik dacht dat je dan wijs werd. Nou, dan moet je toch wel verschrikkelijk oud worden. Lo Hartog van Banda, de schrij ver van de nieuwe kinderserie „Ti-ta-tovenaar" vertelt over zijn creatie: „Ik heb het tove- naarsverhaal helemaal op Ton Lensink geschreven. Hij is voor mij de enige acteur die een wat wereldvreemde, vriendelijke en in de ogen van kinderen wat domme tovenaar kan uitbeel den." Blijft Ton Lensink coüte que coü- te dooracteren? Lensink: „Als jeblieft niet. Zo gauw ik kan houd ik er mee op. Ik kan he laas niets anders dan toneelspe len, anders was ik al lang weg geweest. Ik verdien zo wel leuk, maar ik werk over het alge meen met een groot onbehagen. Al dat gedoe er omheen. er gaat helemaal geen inspiratie meer van uit. Ja, in het begin was het wel anders. Toen was het een moeizame zaak voor me. Ik had nog geen bekend heid, terwijl ik uit een soort ij- delheid ben begonnen. Nu ik wel bekend ben, vind ik er niets meer aan. Ik ben blasé. Voorna melijk doe ik tv-werk. Bij dat medium ben ik opgegroeid en geworden wie ik ben. Maar voor de mensen maakt het niets uit of je naar eigen gevoel iets goeds doet of brandhout produ ceert. Als ze je maar herkennen van de televisie, dan ben je ac- cepté." Dus in feite voelt hij zich een on derdrukte werknemer van zijn principaal die „talent" heet. De eerste letter van die plaats naam benut hij als een lange bevrijdende zucht. Iemand die bijna te lang zijn adem heeft in gehouden en toch loopt dit stuk goed. Lensink heeft er ook wel een zeker genoegen in. maar dat gereis telkens, meer dan tien uur onderweg en soms zelfs overnachten voor twee uurtjes toneelspelen. Nee het zit hem tot hier! Ti-ta-tovenaar Ti-ta-tovenaar. De kinderen in Groot Schermer wijzen trots op het huis van „hun" tv-tovenaar. Lensink: „gisteravond had ik voor de eerste maal tijd om er naar te kijken. Ik ben het ver geten. Wel leuk werk hoor, die serie. Zeventig deeltjes zijn nu klaar. Er worden er 250 van ge maakt. En als het blijkt aan te slaan, volgen er nog eens zo- Dorre cijfers Herinnert hij zijn fijnste rol uit In de verweerde spiegel zweeft de tovenaar Ti-ta-Ton Lensink lijkt soms inderdaad een beetje los van deze wereld. geman uitbeelden en aangezien ik ook uiterst onhandig was ging me dat perfect af. Na die rol maakte ik mijn retour naar De Tijd, want ik vond mezelf toch een slecht acteur. Maar een jaar later kwam er een ver volg op dat „Sproetkop"-stuk, en ik stapte er weer in. Die zijn sierlijk". De tovenaar bij een fraktie Heeft hij dan al een ontsnap pingsclausule uitgedacht? Len sink: „Mijn alternatief is voor weinig geld in Frankrijk te wo nen en verder te leven. Dat land is lekker warm. De huizen en grond zijn er relatief goed koop en je hebt er fijn de ruim te, die toekomst wil ik zo snel mogelijk verwezenlijken." Aanbiedingen van rollen over weegt hij eerst wel. Leest de manuscripten. Hij kan selecte ren, want hij is free-lance. Maar bij die selectie laat hij zich slechts ten dele leiden door ethische of levensbeschouwelijke motieven. Het andere grote mo tief is er een met een f-teken. Want Frankrijk lonkt. De ac teur met de moustache is moe en de Bühne zat. Momenteel is hij verwikkeld in de tournee van het stuk „U spreekt met uw moordenaar." Minstens 110 voorstellingen in de elf provin cies. Hij somt vanuit zijn zak boekje alle plaatsen op die hem verwachten. Een lange rij, die eindigt met de plaats Hillegom. veel. buisbeelddochter van me, Tita (Maroesja Lacunes, doch ter van Toby Lacunes ofwel Toby Rix) doet het erg leuk. Ze is nieuw in de toneelwereld. Speelt natuurlijk, ongekun steld." Onhandig Waarom heeft hij het beroep waarvan hij nu zo baalt, eigen lijk gekozen? Lensink: „Ik was vroeger erg verlegen. Ik dacht dat een toneelopleiding me daar wel overheen zou helpen. Meer flair en zelfvertrouwen. Van mijn ouders mocht ik niet aan het toneel. Eerst een solide fi nanciële onderbouw en dan kwam die andere flauwekul. Nadat ik vier jaar bij het dag blad De Tijd had gewerkt, (cor rectie-afdeling, omtrekdienst, berichtendienst, binnenlandre dactie en buitenlandredactie) werd ik „sproetkop" in het to neelstuk „Vogel vlieg de wereld in." Mijn eerste succes. Ik was toen 25 jaar. Dat was in het ge zelschap van Cor Ruijs. Ik moest een hoogst onhandige jon- zijn loopbaan? Lensink: cien in „Romeo en Janet" van Anouilh was mijn fijnste rol. Daarnaast vind ik „Herenleed" een heerlijk programma. Daar van worden er straks weer drie gemaakt. De soort humor die erin zit spreekt me erg aan. Het is een goed geschreven weemoe- dig-poëtisch programma. Er zijn overigens weinig mensen die er iets aan vinden, maar dat deert mij niet. Ik heb er gein in en het wordt betaald. Het Nederlandse publiek is nu eenmaal een beetje mufgepikt. In wezen zijn wij rechts landje, als iemand een tikkeltje linksom gaat krijgt hij de massa tegen. Wat de Avro doet is natuurlijk helemaal mis: Ze baseren zich alleen maar op dorre cijfers van kijkdichtheid. Terwijl hetgeen de VPRO biedt gewoon erg goed is. Maar onder ons beeldbuisvolk schuilen bij zonder veel chauvinistische geesten die bij het zien van de naam NCRV de vinger al in de kiesschijf hebben. Over zijn fa vorieten, na enige nadenken: „Ida Wasserman. Die steekt er voor mij met kop en schouders bovenuit. En Guus Hermus. Die noem ik ook. Guus Oster als re gisseur. Hij heeft me de laatste tijd technieken bijgebracht die ik nog niet had. BUhne-technie- ken, die je bij de televisie niet nodig hebt. Want de televisie brengt veel meer gevoelens over dan je zelf op het toneel zou kunnen doen. Dat laatste bracht Oster op me over. Een wand van de grote woonka mer in de Lensink-boerderij is geheel bedekt met schappen vol stoommachientjes. Ongeveer ne gentig miniatuurstoomketeltjes staan er op, gepoetst en opge lapt. Want Ton Lensink is een „stomofiel." Nog onlangs werd hij lid van de Nederlandse stoomwalsclub. „Zie je die grote loc staan? Die kreeg ik van ie mand uit Breda. Die man heeft er toch maar mooi drie jaar aan gewerkt. Ik kon hem zo maar bij hem weghalen. ultra- vertelt het met enige verwon dering. Tegen een andere wand hangt een door werp-pijltjes ge perforeerd dartbord. Of hij dart speelt? „Neuh, neuh, niet be paald. Nou ja omdat er zo veel gaatjes in zitten. „Gaatjes? Ja, nou ja, ik doe het wel eens. Maar ik ken de exacte spelre gels niet. Ton Lensink is even de verstrooide Ti-ta-tovenaar. De hond Joachim hapt in dc lucht waar even te voren mijn hand zich bevond. Dat brengt de tovenaar weer met een sprongetje terug in de realiteit. Hij en Joachim laten me uit. Laatste vraag: „Wanneer houdt hij definitief op met acteren?" Lensink: „Zo gauw het kan. AI het andere is beter. Maar. dat zien we morgen dan wel weer." KO BOOS [Evenals in Europa verkeert in Zuid-Amerika de continentale bis schoppenconferentie (Celam) in staat van onzekerheid. De ver wachtingen, die bij haar oprichting en vooral na het concilie ge wekt zijn, gaan niet in vervulling. Er zal spoedig iets moeten ge beuren, om van de Celam een werkelijk instrument voor zielzorg in de kerk te maken. Dit verklaarde mgr. Bernard Echeverria Ruiz, aartsbisschop van Guayaquil, die met de organisatie van de nieuwe bijeenkomst van de top der Celam van 15 tot 23 november in Bolivia is belast. Vóór de Celam-bijeenkomst komen volgende week in Rome ver tegenwoordigers van de Europese bisschoppenconferenties on- ie mgr. Möller namens Nederland bijeen, om over een aantal gemeenschappelijke problemen in hun diocesen en kerk provincies te beraadslagen. Door de Europese bisschoppenconferentie terug te schroeven tot beperkte bisschoppenraad is het aanvankelijk pogen, om de Europese bisschoppenconferenties tot gemeenschappelijke activi- eiten te brengen op een nog lager niveau komen staan. Je eerste bijeenkomst in Noordwijkerhout In 1967 en de tweede Chur in 1969 hebben de verschillen tussen de bisschoppencon ferenties in de Europese landen zo sterk gedemonstreerd, dat het voorlopig geen zin heeft Europese bisschoppenconferenties in één verband te brengen en zelfs niet ze opnieuw bij elkaar te bren gen. Ook het streven van Rome, om de nadruk te leggen op het eigen gezag van iedere bisschop in zijn diocees, moedigt het sa men optrekken niet aan. Het ondermijnt zelfs de besluitvorming op nationaal niveau. anzien van de bijeenkomst in Bolivia, waar evenals in Rome •Heen vertegenwoordigers van de toporganen bijeen zullen ko- verklaarde bisschop Echeverria, dat de Celam wel de Zuidamerikaanse bisschoppen bewust heeft willen maken, dat er duidelijk een gemeenschappelijk zielzorgplan moest worden opge- dat dit plan bij de tijd moest zijn. Dat ook inderdaad de Zuidamerikaanse bisschoppen zich van hun gemeenschappelijke taak bewust geworden zijn, kon hij niet «ggen. Hier en daar was wel iets bereikt, maar in de hoogste terkelijke sferen was van een bereidheid gemeenschappelijk op 'e trekken nog niet veel te bespeuren. Op korte termijn moeten de Zuidamerikaanse bisschoppen hun Celam een duidelijk doel geven, de zaak moet snel gesaneerd worden en de proeftijd moet beëindigd worden. Zo niet, dan zie k ontwrichting op dit gebied, en als gevolg' daarvan ontwrichting >p veel grotere schaal", aldus mgr. Echeverria. Momenteel wordt ook in Azië gedokterd aan een verbetering van de bisschoppenconferentie, die eveneens met interne verdeldheid heeft te kampen. Afrika is tot nu toe het enige continent waar de 'amenwerking enigszins van de grond komt. De orthodoxe patriarch van Rusland, Pimen, en de metropoliet van Leningrad, Nikodim, bevinden zich, na een bezoek aan Joe goslavië nu in Griekenland. Daar zullen zij ook de befaamde monnikenrepubliek Athos bezoeken, die overigens voor de ern stigste crisis sinds duizend jaar staat. Het aantal monniken daar loopt zeer snel terug. Het zijn er nog maar anderhalf duizend, van wie de meeste zeer oud zijn. De jonge Grieken hebben wei nig belangstelling meer en uit Rusland, Roemenië, Bulgarije en Servië is het monniken niet toegestaan naar Athos te gaan. Foto: een van de kloosters op de berg. Yves Congar: Jongeren christelijker dan ouders De bekende Franse theoloog, de dominicaan Yves Congar heeft In een interview met het Mexicaanse dagblad „Excel sior" in Rome verklaard dat de jongeren van vandaag christelijker en edelmoediger zijn dan hun ouders. „Maar - zo zei hij verder - zij verwer pen de uiterlijke vormen van de kerk, die zich volgens hen bezighoudt met onwerkelijke en vage zaken". Congar wees erop dat „de kerk niet langer het centrum van de godsdienst is" en „dat de kerk, evenals de universi teit, het leger en andere tradi tionele instellingen, het mik punt is geworden van kritiek vanwege het wijdverspreide geloof dat deze instellingen hun betekenis volledig hebben verloren". Pater Congar is van oordeel dat de kerk deze kritiek ern stig moet nemen, herinnerend aan een woord van de dichter Paul Valéry, dat de dag van morgen zal brengen wat de jeugd vandaag beleeft. Paus: waarom toch zoveel pluralisme? „Iedere echte katholiek moet door gebed, voorbeeld en offer een apostel zijn van de uitbrei ding van het christelijk ge loof". Aldus paus Paulus tij dens de wekelijkse algemene audiëntie. De paus benadrukte dat de christen zijn geloof in zijn da gelijks leven moet waarmaken, juist in deze tijd van ontkerste ning, waarin de mens volgens hem toch al dan niet bewust honger heeft naar Christus". In zijn toespraak betreurde de paus het dat het aantal roepin gen steeds meer afneemt, dat ook veel katholieken meedoen met het „modeverschijnsel van de contestatie". En dat er zelfs onder geëngageerde christenen spanningen en riva liteiten bestaan. Waarom zo vroeg de paus zich af verkondigt men te genwoordig een pluralisme, dat alle perken te buiten gaat en voedsel geeft aan kritiek, twij fel en ongehoorzaamheid? Katholieke hulporganisaties uit de hele wereld hebben tot oktober 885.000 dollar bijeenge bracht voor de vluchtelingen in Vietnam. Hiervan zijn 315.000 dollar in baar geld en 570.000 dollar in goederen ter beschik king gesteld. Van de kant van de regeringen is rond 5,6 mil joen dollar ter beschikking ge steld. De serie Vaticaanse mun ten, die werd geslagen bij de tiende verjaardag van de keu ze van paus Paulus zullen op zijn vroegst in januari worden uitgegeven. Als oorzaak van de vertraging wordt gegeven, dat de tienjarige valuta-overeen komst tussen het Vaticaan en de Italiaanse republiek nog niet officieel vernieuwd is. 9 Ergens in Nederland, aldus „Kerknieuws" had een predi kant op een late avond auto pech. Alle garages waren ge- sloten en de meeste mensen waren naar bed. Bij een colle ga brandde het 1 nog wel en hij riep hem 1 'n. Toen de twee dominees onder de opgekrikte aul« en, zei de hulpvaardige pi. ant op eens, dat hij onder deze om standigheden wel een toepasse lijk lied wist te zingen. Op de vraag van zijn collega welk lied dat dan wel was, zei hij: De herdertjes lagen bij nachte. De „Francis Boys", een beatband van zes jonge Ita liaanse capucijnen hebben in Milaan hun eerste grammo foonplaat gemaakt. De band verheugt zich in heel Italië over een grote populariteit. Tot hun bekendste nummers be hoort een moderne toonzetting van het Zonnelied van de H. Franciscus. Drie van de leden zijn inmiddels al priester ge wijd. Zij plegen op te treden in hun pij. Het huwelijk blijft voor de meeste jonge Spanjaarden het eerste levensideaal. Dat bleek uit een enquête onder duizend jongeren tussen vijftien en vijf- fentwintig jaar in drieëntwintig Spaanse provincies. De tweede wens bleek te zijn „nuttig te zijn in de maatschappij". Als misstanden ervaren zij de eco nomische en culturele achter stand op het platteland, de noodzaak In het buitenland te werken en de lage lonen in Spanje. De Katholieke Jeugdraad voor Nederland heeft In functie en samenstelling een gewijzigde opzet gekregen. De K.J.R., al dus een communiqué, zal meer dan voorheen vanuit de katho lieke gemeenschap gaan funge ren als een centrum met een kruispuntfunctie tussen kerk en samenleving. Dit gewijzigd functioneren heeft nu gestalte gekregen in de toetreding van een aantal nieuwe leden van de raad en de samenstelling van een nieüw bestuur. Van de K.J.R. zijn thans lid: een zevental katholieke jeugd- en jongerenorganisaties, de Centrale van Katholieke mili taire tehuizen, zes diocesane instituten voor levensvorming en jongerenpastoraat, het schoolpastoraat, het studenten pastoraat en het militair vica riaat. Over enige tijd zal ook een persoonlijk lidmaatschap mogelijk zijn. De K.J.R. zal in eerste instan tie fungeren als een overlegor gaan waarin de partners zullen trachten de dienstverlening en actie voor jeugdigen en jonge ren op elkaar af te stemmen. Daarnaast zal de K.J.R. zich bezighouden met dienstverle ning aan de partners en met hun belangenbehartiging bij burgelijke en kerkelijke over heid. De K.J.R. wil vooral een „werkplaats" zijn waar katho lieke personen, organisaties en instituties elkaar kunnen ont moeten en met elkaar kunnen samenwerken in concrete pro jecten. zowel op het gebied van jeugd- en jongerenwerk als op het gebied van jeugd- en jongerenpastoraal, alsmede op het kruispunt van samenle ving en kerk. Voor de samenwerking bij con crete avtiviteiten zullen werk groepen worden gevormd uit de partners die belang hebben bij het bepaalde project. Het is niet de bedoeling dat de K.J.R.-zelf zich rechtstreeks richt tot jeugdigen en Jongeren of tot het werk op het grond vlak. Dat gebeurt juist door de partners die samenwerken bin nen de K.J.R. Lafaards Toen Andy Boggie uit Newark (Engeland) gisteren van huis was. kwamen de mannen van de gemeente en weg was de prachtige 300 jaar oude olm die hij en zijn vrouw weken lang hadden getracht te red den. Het terrein waar de boom stond moest een voetbalveld worden en de olm moest dus sneuvelen. Boggie en zijn vrouw hadden de boom onder meer .bezet" door er in te klimmen. Hiervoor had hij bij voorbeeld zijn hele vakantie van twee weken opgeofferd. Maar toen hij gisteren weer aan het werk was kwamen de gemeentewerklieden met hun elektrische zaag en niet lang daarna was er van de fraaie boom alleen maar een stomp van enkele decimeters hoog overgebleven. Mevrouw Boggie was des duivels maar zij - en haar hond - konden niet tegen de overheid op. Want er was ook politie meegekomen die er voor zorgde dat de vrouw niet bij de boom kon komen. ..De lafaards hebben net zo lang op de loer gelegen totdat Andy weg was", zei de vrouw toen „haar" boom geveld was. Werkbezoek Citaat uit een verslag van A.R.-Tweede Kamerfractie voorzitter mr. Aantjes over een werkbezoek aan een aan nemersbedrijf: ..De organisa tie van het werkbezoek. Voor treffelijk! Teveel nog denken aannemers (ik ken ze een beetje!dat overvloedige maaltijden en veel vocht de beste middelen zijn om politie ke relaties te bevorderen. Een grote vergissing. Heus. wij werken echt hard en wij weten al te goed dat zware diners en veel spiritualiën ons meer in ons werk belemmeren dan die nen. Daarom was de simpele broodmaaltijd als lunch een uitstekende gedachte. Evenals trouwens de geanimeerde bor rel tot slot want toen was het werk gedaan en ieder was vrij om te staan of te gaan.'". Einde citaat. Eén vraag: be vordert een borrel achteral dan niet de politieke relaties? Alimentatie Een jeugdige Israëliër, die een dreigende arrestatie wegens hel niet betalen van alimenta tie wilde ontlopen, sprong bij Tel Aviv in de Middellandse Zee. waarna hij met bekwame spoed in noordwestelijke rich ting begon te zwemmen. In die richting ligt overigens wel 350 km van de Israëlische kust - het eiland Cyprus. De politie haalde met behulp van een motorboot en een helicopter de ootentiële lange-af standzwem mer weer op het droge. Bierfeest Het bierfeest in München zit er weer op. De bezoekers heb ben. althans volgens een eerste voorlopige schatting, ruim 4 miljoen liter bier gedronken en ruim 500.000 haantjes ver orberd. Vierduizend keer is de hulp van het Rode Kruis inge roepen en 224 bezoekers en be zoeksters moesten in een zie kenhuis worden opgenomen. Enkele honderden mensen dronken zoveel, dat zil volko men zat weggevoerd moesten worden. Maar in tegenstelling tot 1971 is er dit jaar niemand om hot leven gekomen. „Het wordt elk jaar beter", zei een politieman. Jasje Naaister Vasiltsjenko in de Sowjet Unie heeft een, wat men met recht en rede oli- fantskarwei kan noemen onder handen gehad. Zij moest voor Torgas. een circusolifant, een „jasje" maken, omdat het dier voor de hou in de Oeralstad Miass een zodanige afkeer toonde dat het niet wilde optre den. De zuidelijke afkomst en leeftt/d (55 jaarvan het dier deden zich blijkbaar voelen. En zo kreeg mej. Vasiltsjenko de opdracht een jas voor Tor- gas te maken van 19 meter stof. 35 meter katoenvoering en 30 meter zeildoek. Voer De administratie van Ouwe- honds Dierenpark heeft een telling gemaakt van het aantal sinaasappels, mandarijnen enz. die jaarlijks aan de dieren en voornamelijk aan de apen wor den gevoerd Men kwam tot flinke aantallen: o.a. 25.000 si- naasappels, 12.200 mandarij nen, 10.000 appels en 14.000 ba nanen. Olienootjes werden er niet veel meer gevoerd; 500 kilo kregen de papagaaien en de aapjes. De leeuwen en tij gers verorberden 70.000 kilo vlees. Oplichting Piet Grijs in het studentenblad Propria Cures": „Ik heb een kort geding aangespannen te gen de Staat der Nederlanden om 800 gulden terug te krijgen. Dat is het collegegeld dat ik vier jaar heb betaald. Want er is nu wel aangetoond dat je heel goed kunt studeren, tenta- mes en examens doen, practi ca volgen, verzekerd zi/n en kinderbijslag krijgen, zonder collegegeld te betalen. Daar heeft men mij nooit op gewe zen en ik vind dat een heel duidelijk geval van oplichting iemand laten betalen terwijl dat helemaal niet hoeft". Stelling Artsen dienen hun recepten in blokletters te schrijven. (Stel ling proefschrift E. de Roever, Amsterdam

Leidse Courant | 1972 | | pagina 9