Verrassend goede Ramses en Liselore in Rijnlands Lyceum Warmond zoekt nieuwe plaats voor woningen Reconstructie Nieuwkoops zwembad kost ruim vijf ton Vierduizend [lilden voor ouwprojeet Jan Koot T v-opnamen zangersavond in Groenoordhal Veurseweg eind deze week weer open Zeventien zakken zilver gestolen Julianakade wordt meer woonstraat OOK Wat u moet weten PONDERDAG 19 OKTOBER 1972 LEIDSE COURANT 14.30. 6.45 u. Dag. 14.15, j LEIDEN - Stelt u rich voor: de zaal van het Rijnlands Lyceum. Op het toneel een volkomen verbouwereerde Ramses en Liselore, die te gen al hun bedoelingen in tot een toegift gedwongen wor den. In de zaal een ritmisch handenklappend publiek, vol ledig buiten zichzelf van en thousiasme en pas bereid om naar huis te gaan als het merkt, dat het toneel defini tief leeg blijft en er geen toegift meer te verwachten valt. Zijn er meer overtuigende be wijzen voor een succesvolle avond? Jammer voor alle mensen die misschien wel van plan waren om te ko men, maar die er desondanks niet waren. Zij (hebben iets gemist. Ramses Shaffy, we moeten het helaas toegeven, is een ar tiest met sterke ups en downs. Zijn eerste klein- kunstprogramma, Shaffy Chantant, was een geweldige belofte voor de toekomst, die hij vaak genoeg niet heeft kunnen nakomen. Wie hem gisteravond heeft gezien en vooral gehoord zal hem ech ter van ganser harte alle in zinkingen vergeven. Zijn teks ten en liedjes wist hij te den met een emotionaliteit laden met een emotionaliteit die maar al te zeldzaam zijn. Voor een even grote verras sing zorgde Liselore Gerrit sen. Onder invloed van haar partner heeft zij zich voor dit programma ontwikkeld van een enigszins gemanië reerde cabaretière tot een rasechte ohansonneuse met als meest opvallende trek een uitbundigheid die geen enke le toeschouwer van haar ver wacht zal hebben. In de samenstelling van de avond was een duidelijke scheiding aangebracht: vóór de pauze stonden jeugd, angst en oorlog centraal en na de pauze werd de hoofd schotel gevormd door een aantal weemoedige en humo ristische liedjes over men sen, liefde, het leven e.d. Tekst en muziek stonden in beide delen van het pro gramma op hetzelfde uiter mate hoge niveau. Met het oog hierop was het des te be treurenswaardiger dat de ge luidsinstallatie de verstaan baarheid niet altijd in de hand werkte. Dit was echter niet meer dan een klein schoonheidsfoutje op een ge heel dat moeilijk te verbete ren valt. PAUL KORENHOF LEIDEN Onder grote belang stelling opende gisterenmiddag prof. dr. A. E. Cohen, rector magnificus van de Leidse univer siteit het nieuwe gebouw van de studentenvereniging Catena, so- .00-19.45 .30-15.3Ü ZERSWOUDE Jan Koot kan en jaar lang in het Keerom- jebied op West-Irian huizen la- en bouwen. De bevolking van ijn geboorteplaats Hazerswou- heeft via een door de Vre- iswerkgroep Hazerswoude ge- iouden actie vierduizend gulden (jeengebracht. betekent, dat de Hazerswou- ier in de vier districten nabij p grens met Australisch ieuw-Guinea een jaar lang vijf Immerlieden aan het werk kan buden bij het opzetten van de pizen voor de bevolking. Deze >rliet destijds uit politieke ittwegingen haar grondgebied, naar keert nu terug. De dor- aar de autochtonen des- ds woonden, moeten nu hele- laal opnieuw worden opge- wwd. De bewoners zelf moe- n gratis hout leveren vanuit it bos voor hun eigen huis. rigens: de vierduizend gulden 'ertreft in feite het gewenste van 3000 waarvoor al jf timmerlieden een jaar lang het werk kunnen worden houden. Maar... het Keerom- izenbouwproject vergt in to- al zo'n drie jaar dus negen- izend gulden). Volgens de se- etaris van de Vredeswerk- oep Hazerswoude, Cees Stol- jk, ligt het dan ook in de be- eling, om volgend jaar de ac- voort te zetten, ten einde het oject geheel „rond" te ma il. De gulle gevers krijgen in n driemaandelijks verschij- nde „rondzendbrief" bericht er de stand van zaken van project op voormalig Neder- ids Nieuw-Guinea. Activiteiten »n 19-20 'hij „Babel" .00_van j "S TERWOUDE - Ook in hel -ht- 5' week®lnde z'Jn weer veel 4.00- 'iviteiten binnen de muren pi Babel. Morgenavond wordt gesproken over de mogelijk- "den en onmogelijkheden vsn t basis-onderwijs, dit aan de nd van dia's over de nieuwste irvormen. de discussie te leiden en toe lichten, is een deskundige uit- nodigd. Nrdagavond komt een oude be nde terug, namelijk Hans ins, gitarist/zanger met een tr persoonlijke benadering exir» l'edj®s die hij brengt. 2.00-5.50 'agavond worden de verhalen verleden week zijn gemaakt t de uit kranten geknipte órden verwerkt in een schim- inspel. programma voor de volgende ek ziet er als volgt uit: 27 ok- wordt aandacht besteed de Vietnam-kwestie, dit ■m. de Vietnamzondag in de rken. Zaterdagavond komen 'rcel en Maarten gitaar en Muit spelen. Zondagavond is weer uitgebreid gelegenheid mee te doen met een onder- si van het creativiteitspro- amma. 8 1 radijs 8: spits- brei •7. Gcrbe hrvsanter Tori ciëteit ,,Horusin de Kaiser- straat. Dit was tevens het start sein voor een driedaags lustrum feest in Russische stijl. Catena ontstond 20 jaar geleden als te genpool van de gevestigde en erkende verenigingen Corps en VVSL. De weg naar de erken ning ging langs smalle paden. Na jaren in een uitgeleefd huis te hebben gezeten, kunnen de le den nu hun activiteiten voortzet ten in een fraaie en „echte" sociëteit. WARMOND Het Instituut Stad en Land zal worden opgedragen een andere mogelijkheid te on derzoeken om woningbouw te plegen nu de woningbouwplan nen in het plan Zwanburg defi nitief van de baan zijn door de uitspraak van de Kroon. Het onderzoek, dat Stad en Land moet verrichten zal naar ra ming 10.000, kosten. B en W stellen de gemeenteraad, die dinsdag 24 oktober vergadert, voor dat bedrag beschikbaar te stellen. In dezelfde vergadering zal de raad zich ook moeten uitspre ken over het voorstel dat de ge meente deel gaat nemen aan de „Stichting Bootjeshaven War mond" en aan die stichting een deel van de „Speelweide" ver huurt. Het college wil ook be vorderen, dat de gemeente ga rant staat voor de betaling van rente en aflossing van de le ning, welke de stichting moet aangaan voor de aanleg van de Bootjeshaven. Als gevolg van mutaties is het noodzakelijk, dat de commissie sportaangelegenheden weer op sterkte wordt gebracht. De chr. korfbalclub ..Warmond" draagt de heer W.K. van Huis voor als plaatsvervangend lid; de tafel tennis- en badmintonver. Steeds Vooruit stelt A.C.H. Sikking kandidaat en mevr. E.A.L.M. Bakker-Broxterman als plaats vervangster voor het tafeltennis en voor badminton T. van Oort en W.J. Stuyver als lid resp. plaatsvervanger. De handbal afdeling van de r.k. sportver. Warmunda kandideert A.C. de Vroomen als plaatsvervangend lid. De Rijnlandse Molenstichting, die vorig jaar de afgebroken staart van de Zwanburgermolen liet herstellen verzoekt de gemeente nog om een subsidie van plm. ƒ3.000. Jongetje verdronken LISSE Het 3-jarig zoontje van de familie Van Wijngaarden, wonende aan de Laan van Rijc- kevorsel, is gisteren bij het spe len in de vijver voor de verzor gingsflat Swaenendreef gevallen en verdronken. Een oom van het ventje haalde hem uit het water, te laat, want ook in het beademingscentrum van het Leidse Academisch Ziekenhuis lukte het niet meer het jongetje bij te brengen. ZOETERWOUDE Jaap Olst- Jan in de erebloemetjes gezet, hoorn en Joke van der Zalm wer. omdat zij in het huwelijk traden, den gisterenmiddag voor de Sint Jaap Olsthoorn is aanvoerder van LEIDEN Op 13 januari viert de afdeling Leiden van de Ko ninklijke Bond van Christelijke Zang- en oratoriumverenigin gen, het vijftigjarig jubileum. Aangesloten koren, afkomstig uit Boskoop, Alphen en wijde omgeving, de bollenstreek, Kat wijk en Haarlemmermeer, zul len dan een zangavond verzor gen in de Leidse Groenoordhal. In* totaal zullen er zo'n 1200 1300 zangers en zangeressen medewerking verlenen. Verder zijn er nog solisten: Mar co Bakker en echtgenote Patri cia Madden en Liz Schoo. Me dewerking verleent ook het By- santijns Koor uit Utrecht. Muzi kale medewerking: Gewestelijk Zuidhollands Orkest uit Delft. De koorzang staat onder leiding van Peter Bontje, terwijl het or kest wordt geleid door Frits Kox. Ook zal veel aandacht worden geschonken aan de sa menzang. De indeling van deze avond is in handen van Kees Deenik, terwijl de regie en pre sentatie wordt verzorgd door Jaap van den Hurk. De NCRV zal tv-opnamen maken. Aan het programma doen ook jeugdko ren mee. Uitgevoerd worden o.a. werken van Handel („Hal leluja") en J. S. Bach. De voorbereiding voor deze zang- gavond heeft ongeveer een jaar geduurd. Er werd een speciaal comité hiervoor in het leven ge roepen onder voorzitterschap van de heer D. van der Blom uit Burgerveen. NIEUWKOOP De reconstructie van het Nieuwkoopse zwembad gaat ruim een half miljoen gul den kosten. In dit bedrag zijn opgenomen de kosten van alle bouwkundige werkzaamheden, de sanitaire in stallatie, het glas- en schilder werk, de levering en installatie van de zuiveringsinstallatie en de doseerpompen, het ombou wen en installeren van de ver warmingsketel die tot voor kort werd gebruikt voor de verwar ming van de woningwetwonin gen in plan West. Uit dit bedrag zullen ook de kos ten worden bestreden van het leveren en plaatsen van een nieuwe afrastering, het leveren en leggen van een afvoerriool naar de Beatrixlaan en diverse andere kleine voorzieningen. In het kader van de reconstructie zal aan noord-oostzijde van het huidige bassin een gebouw in twee verdiepingen worden opge trokken, dat helemaal zal wor den overkapt en dat via een voetbrug toegankelijk zal zijn vanaf de Julianabrug. In het on derste gedeelte komt de machi nekamer en een rijwielstalling die ook vanaf de Julianalaan be reikbaar wordt gemaakt. Op de verdieping komt de kassa, een badmeesterskantoor, een perso- neels/EHBO-kamer en 12 wis- selkabines met de nodige garde roberuimten en doorloopdou ches. De corridor, de doorloop douches en het aan het einde van de gang opgenomen kleu- terbad zullen niet worden over dekt. Nederlandse Blazersensemble ende gisteren het kamermu- kseizoen in Rome met een cert in het Teqtro Olimpico uitnodiging van de Accade- a Filharmonica Romana. totiende eeuwse kunst. Schil- - uit de Romantische hooi. De Haagse school en van Impressionisten worden ten- 'gesteld in de zaal van I.P.L. uwman, Laan van Meerder- art 3 te Den Haag, van 4 tot november. ALPHEN Deze sculptuur is gisteren aangebracht in de entreehal van het hoofdkantoor van de Alphense Raiffeisenbank. Dit werk stuk van de Amsterdamse beeldhouwer J. W. Radecfeer vormt de afsluiting van de werkzaamheden aan het nieuwe bankgebouw dat dit voorjaar in gebruik is genomen. Het stelt het geldverkeer voor. VOORSCHOTEN - In Voorscho ten zal eind van deze week of begin volgende week, dot hangt van de weersgesteldheid af, het gedeelte van de Veurseweg tus sen de Papelaan en de Karei Doormanlaan weer voor alle verkeer in beide richtingen wor den opengesteld. Daarna zal een begin gemaakt worden met de derde fase van de reconstructie. Hiermede komt een einde aan de omlegroute via de Papelaan. Schimmelpennincklaan en Karei Doormanlaar. Ernstige ongeval len hebben zich op deze omlei dingsroute niet voorgedaan en de buurt heeft daadwerkelijk geholpen bij deze verkeersvei ligheid. Moeders zorgen steeds bij het begin en einde van de schooltijden voor goede over steekplaatsen voor de jeugd, door als brigadier op te treden. NIEUWKOOP Onder grote belangstelling van de Nieuwkoopse jeugd werd gisteren in de parochiekerk het huwelijk gesloten van Anneke van Capel, jarenlang kabouterleidster, met Hans Fransen. I LEIDEN Binnenkort is weer een gedeelte van de Julianaka de aan de beurt voor een herbe strating. De slechte ondergrond en het werk aan de gasleidingen hebben daar namelijk nogal wat verzakkingen veroorzaakt. Deze herbestrating is voor de dienst Gemeentewerken aanlei ding geweest om eens na te denken over een ander profiel voor deze straat en voor het trottoir. De bedoeling daarvan is om de Julianakade meer dan tot nu toe het karakter van een woonstraat te geven. De opzet is dat auto's aan de andere kant van de weg gaan parkeren, dus tegen de singel aan. Dat heeft een paar duidelijke voordelen: de bewoners krijgen een vrijer uitzicht; leveranciers kunnen gemakke lijker aan huis komen; minder verzakking van het wegdek. Ook het trottoir zal er wat anders gaan uitzien. Door toepassing van ander bestratingsmnfer'aa! wordt duidelijk gemaakt dat de stoep bij de huizen hoort. Bo vendien wordt daardoor bereikt dat voetgangers niet meer zo d'cht 'anns de ramen 'noen. de Wi' mden r de de kart dv/ar: 'egd. pnrkeer-i'oatser. de rijrichting st: Bij een simpele auto-controle in Rotterdam kwamen gisteren zeventien zakken gestolen zilver aan het licht. De twee inzittenden van de auto hadden de zakken gestolen bij een transportbedrijf. De wagen werd aangehouden omdat de agenten vermoeden dat deze wel enige technische gebreken zou vertonen. Tijdens het lenmakers bü de hpwoners v. deze straat langskomen om te vragen of ze belangstelling heb ben voor een bloembakje voor de deur. WASSENAAR Maandaga vond 23 oktober a.s. te 20 uur houdt de Wassenaarse afdeling van de AR KA ledenvergadering in het Je- roenhuis in de Kerkstraat^ Er zal o m. worden gespro ken over het al of niet voort zetten van het collectieve lid maatschap van de St. Jaco- buskring in Den Haag. Ver der zal aandacht worden be steed aan het a.s. congres van de ARKA, dat in Maas tricht zal worden gehouden. Leiden Vanavond start in het Sint Elisabethziekenhuis de EHBO-vervolgcursus van de R.K. EHBO-vereniging Peerke Donders, aanvang 20 uur. LISSE Prof. dr. Rookma- ker van de Vrije Universiteit geeft volgende week donder dag in het Poelpoldercentrum aan de Ruishornlaan een le zing, dat als onderwerp heeft Beat-protest revolutie; aanvang 20.00 uur. Alphen lr. C. Hakstege. directeur Gemeentewerken Alphen woont volgend jaar oktober in Israël het vijfde congres van de International Federation of Municipal En gineers bij. Het congres gaat over de rol van de dienst ge meentewerken bij de stads ontwikkeling. De heer Hak stege zal speciaal aandacht moeten besteden aan de fi nanciering en de budgette ring. Nieuwe Wetering Het be jaardencomité organiseert morgen de eerste van zestal kaartavonden ten bate van de bejaarden. De avon den worden gehouden in café Hogeboom en beginnen om 20.00 uur. RIJPWETERING Het be jaardencomité, dat 20 jaar bestaat, organiseert a.s. terdag een feestavond. De film van het 20e uitstapje van de bejaarden zal op deze avond worden vertoond. Le den van „Maskerade" zullen enkele toneelsketches opvoe ren. Morgenavond wordt het Dorpshuis geklaverjast voor de bejaardenkas. WARMOND De War- mondse winkeliersvereniging start 4 november met haar St. Nicolaasactie. Hiertoe heeft zij tot 4000 waarde bonnen beschikbaar gesteld. Tevens stuurt zij een puzzel krant rond. De trekkingen van de waardebonnen zijn op 11 en 18 en 25 november en op 9 december. SASSENHEIM Twee Leid se bouwvakkers verdacht van diefstal, zijn gisteren aangehouden en naar Sassen- he'.m gebracht. Hta bleek dat zij afgelopen zondag op het terrein van Vahamy-But- tinger aan de Wasbeeklaan enkele wasbakken hadden gestolen. SASSENHEIM Een 14-ja- rige jongen uit Lisse liep eer schouderfractuur op toen hij af wilde slaan. Hij reed op zijn fiets op de Parklaan en wilde linksaf om het Sport park op te gaan. Hierbij werd hij aangereden door een achterop komende perso nenauto. ROFLOFARF.NDSVEEN De studieclub organiseert a.s. dinsdag een voorlich tingsavond in bloemenveiling EMM. De heer W. van Mars bergen zal spreken over onderwerp „wat doen we de komende winter in de ro zen".Daarna kunnen de l_.. wezigen discussiëren Aan vang 20.00 u. ROELOFARENDSVEEN - Vijftig kaarters hebben deel genomen aan de klnverjas- avond voor de jeugd in de Alkenburcht. Uitslag: Hans Rietbroek 5729 pnt. 2. mevr. Volwater 5422 pnt. 3. MeviBakker 5377, 4. Th. v.d. Meer 5211 pnt. 5 J. Stam 5202 pnt. li Th. Dongelmans 5125 pnt, 7 Hans Hoek 5092 pnt. 8 Piet Heemskerk 5057 pnt. 9. Gerard v.d. Meer 4938. •LISSE Morgenavond houdt de industriebond NKV een feestelijke vergadering in het Trefpunt. Er zal gedis cussieerd worden over spraak voor de cao. Vervol gens worden enige jubilaris sen gehuldigd. Als sluitstuk van oc avond, die om 20.00 uur begint, wordt er kienspel gehouden. LISSE De jaarlijkse ver koopdag van de gereformeer de dameskrans heeft een be drag van 5892.- opgebracht. ALPHEN Gisteren heeft de politie twee jeugdige Al- phenaren aangehouden verdenking van diefstal. Zij bekenden enkele dagen gele den uit een pand aan de Nuovaweg een gouden, antie ke armband to hebben weg gehaald, HAZERSWOUDE De Ha- zorswoudse tafeltennisvereni ging Avanti organiseert van af aanstaande dinsdagavond, van kwart over acht. eeri klaverjnscomoetitie. Er wor den zes weds trilden gehou den in het Mlchelshuis. tel ken c,p een dinsdagavond en «Vn er per maand. Degene die in de vier beste ronden de meeste punten scoort, legt beslag op een vliegreis van w.tIij; minuten. Op vrijdag- nvond 27 oktober wordt in het lichelshuis een verkoop van bomen gehouden; de op brengst komt dan te goede aan Avanti.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 5