De Witt krijgt er in Noordwijkse raad van langs Zesklassig gebouw in Rhijnenburgh-Oost van Steyaertschool fisiSD Na ongenuanceerde uitspraak Volksbelang' zet in Hazerswoude 75 ww-woningen Gemeenten centraal in gewest Machine kantelt in baggersloot SHOE POST Scholenbouw in wijk Boerenburg bijna in kannen en kruiken Leidse agenda Leidse bioscopen fic J) MARKTEN r'AGINA 4 LEIDSE COURANT DONDERDAG 19 OKTOBER 1972 t0NE NOORDWIJK De Indiening van de interim-nota op het struc tuur-rapport voor de gemeente Noordwijk, was voor de heer De Witt (prot. chr.) aanleiding om in de raadsvergadering voor de zoveelste maal terug te komen over de beslotenheid van de commissie van openbare wer ken. Hij liet zich daarbij nogal onge nuanceerd uit en maakte gewag van het voor- en doorkauwen van de materie in de commissie en betitelde haar op een gege ven moment ais een „vuilnis vat". Hij pleitte voor een meer eigentijdse procedure. Naar zijn mening nam de commissie van openbare werken een soort machtspositie in en als voor beeld noemde hij de bouw van een aula, waarvan het voorstel de raad niet had gehaald, om dat de commissie er niets voor voelde. Met deze kritiek haalde De Witt zich de toorn op de hals van KVP-fractievoorzitter Alkema de, van de voorzitter van de raad, van wethouder Van Duyn en zeker niet het minst van de eigen fractieleider Vogelaar. ,,U weet", aldus burgemeester mr. Bonnike", dat de bouw van de aula op de algemene begraaf plaats destijds opzij is gezet om scholenbouw mogelijk te maken. Als de financiële positie van de gemeente het toelaat, ligt het plan voor de aula gereed en kan het in behandeling worden genomen. In de commissie van openbare werken wordt per se geen achterom-spelletje ge speeld. Het is een mogelijkheid voor het college om de mening van de raadsleden te toetsen. ,,U moet niet insinueren, dat in de commissie maar gekonkeld wordt door een groepje men sen", zei de heer Alkemade ver bolgen. ,,U maakt een waas van geheimzinnigheid". „Het gaat er om hoe het naar buiten over komt", sputterde De Witt tegen. „Juist daarom heb ik bezwaar te gen uw voorstelling van zaken", repliceerde de KVP-fractievoor zitter scherp, die er nog op wees, dat De Witt gelegenheid had om bij zijn fractiegenoten, leden van de commissie, om in formatie te vragen. Ook bij de rondvraag, kunt u alles te we ten komen, wat u wenst, vulde mr. Bonnike aan. Wethouder Van Duyn vond de me thode De Witt een zeer gevaar lijke manier van discussiëren. Het uitstel van het interim-rap port was beslist niet door de commissie gedicteerd. Er waren nieuwe suggesties gekomen, die studie noodzakelijk maakten en bovendien was van het uitstel gebruik gemaakt om de bevol king goede voorlichting te ge ven. „De Witt maakt van deze zaak een bepaalde hobby", stelde Vo gelaar vast. In de commissie van openbare werken zou het raadslid nog veel kunnen leren, meende hij. Hij verweet De Witt nooit over de openbaarheid van de commissie te hebben ge sproken, toen deze zelf nog zit ting had. Dit is inconsequent, meende Vogelaar. Burgemeester mr. J. M. Bonnike vond het toen blijkbaar welle tjes. Hij kapte de discussie met de mededeling, dat zaterdag a.s. om 10.30 uur de trimbaan zou worden geopend en wel door wethouder Jansen en de heer De Witt. HAZERSWOUDE De bouwver eniging Volksbelang te Hazers woude wil van de gemeente voorschotten en bijdragen ont vangen voor de bouw van 13 woningwetwoningen langs het Mesdagplantsoen in de wijk Zuid. LEIDERDORP Het gemeente bestuur van Leiderdorp kiest voor de vorming van een ge west, waarbij de gemeenten cen traal staan. Dat wil zeggen een gewest dat slechts een coördi nerende en integrerende taak zal hebben. riet Leiderdorpse gemeentebe stuur ziet het liefst dat in dat gewest deelnemen de gemeenten Leiden, Voorschoten, Zoeterwou- de, Leiderdorp, Woubrugge, Al kemade, Warmond, Sassenheim, Lisse, Noordwijkerhout, Voor hout, Rijnsburg, Katwijk en Valkenburg. In een spoedeisen de vergadering van de gemeen teraad. aanstaande maandag, stelt het gemeentebestuur de raad voor met zijn zienswijze akkoord te gaan. Voorrang aan speelplaats tussen flats aan Hereinweg 100RDWIJK Naar aanleiding van een verzoek van de bewo ners van de Ludolph Berke- meierstraat te Noordwijk om voorzieningen te treffen ten aanzien van een daar liggend terreintje, heeft de wethouder van openbare werken, de heer Van Duyn medegedeeld, dat be doelde grond geheel plantsoen zal moeten worden. Het terrein is namelijk te klein om er een voetbalveldje aan te leggen. !e verbetering van het speelter rein aan de Losplaatsweg moet nog even worden uitgesteld. Dergelijke karweien worden ge financierd uit kredietrestan ten. Uit gesprekken met de ou ders wos het de wethouder ge bleken, 't een veel grotere be hoefte bestaat aan een kleuter speelplaats tussen de flats aan de Herenweg. De heer Van Duyn had goede verwachtingen, dat de eigenaar van de flats met de aanleg akkoord zou gaan. Daarom wilde hij aan deze speelplaats voorrang ge- De grondkosten worden geraamd op 88.321,46; de bouwkosten worden geschat op 561.686,08; de centrale vewarmingsinstalla- ties op 38.350,—. De minimale huur is voorlopig berekend op 226,55 per maand, exclusief de stookkosten. Bouwvergunning is intussen verleend met toepas sing van artikel 19 der wet Ruimtelijke Ordening en artikel 50 der Woningwet. Voor de bouw van nog 62 woning wetwoningen in Zuid heeft Volksbelang een verklaring op grond van genoemde artikelen aangevraagd. De stichtingskos- ten worden voorlopig geraamd op 424.927,- voor de grondkos ten, 2.809.654.- voor de bouw kosten en 182.280,- voor de cv- installaties. De minimale huur van elk van deze 62 woningen is voorlopig berekend op ƒ245,45 per maand, exclusief (weer) de stookkosten. Voor het bouwrijp maken van de grond, waarop de 75 woningwet woningen zullen verrijzen is ƒ438.050,- nodig. De gemeente wil de grond aan Volksbelang verkopen tegen een prijs van ƒ447,750,- (ƒ5.970,- per woning). WASSENAAR Maandag avond 23 oktober a.s. te 20 uur houdt de Wassenaarse afdeling van de ARKA een ledenvergadering in het Je- roenhuis in de Kerkstraat. Er zal o.m. worden gespro ken over het al of niet voort zetten van het collectieve lid maatschap van de St. Ja- cobskring in Den Haag. Ver der zai aandacht worden be steed aan het a.s. congres van de ARKA. dat in Maas tricht zal worden gehouden. NIEUWKOOP Deze woning, eigendom van de katholieke kerk en laatstelijk bewoond door de organist N. van den Haak, wordt binnenkort gesloopt. Niet alleen is het huis zeer bouwvallig, het is ook een lelijke sta-in-de-weg voor het verkeer. Het trottoir zal nu ook doorgetrokken kunnen worden. Meer naar ach teren laat het kerkbestuur een mortuarium bouwen. HAZERSWOUDE Naar de me ning van burgemeester en wet houders van Hazerswoude kan de in Rhynenburch-oost te bou wen zesklassige school slechts worden bestemd voor de huis vesting van de openbare basis school „J. P. F. Steijaert". Deze school heeft thans vier loka len in gebruik: drie in de flat aan de Willem Kloosstraat en één in de protestants-christelij ke school De Rhynenburch aan de Rijndijk. De school zal op 1 augustus 1973 waarschijnlijk moeten beschikken over vier lo kalen, hoewel,- aldus b. en w., de mogelijkheid van vijf niet moet worden uitgesloten. Door de bouw van de zesklassige school zullen dus waarschijnlijk twee reservelokalen beschikbaar komen. Aanvankelijk lag het in de bedoe ling, dat de O.L.V. van Ban- neuxschool aan de Da Costasin- gel, die te klein bleek en geen uitbreidingsmogelijkheden had, een nieuw gebouw in Rhynen burch-oost zou betrekken. De Rhynenburch-school, die vrij oud is, zou dan aan de Da Cos- tasingel worden gehuisvest. Na deze gemaakte afspraken, kreeg het r.k. schoolbestuur, waaron der de O.L.V. van Banneux- school ressorteert, een ongeclau suleerde urgentieverklaring voor de bouw van een twaalfklassi- ge school. Voor de inmiddels aan de Willem Kloosstraat ge stichte openbare school J. P. F. Steijaert werd in eerste instan tie een urgentieverklaring voor vier lokalen verkregen. Bouw van een twaalfklassige school bleek niet binnen de mo gelijkheden te liggen en het rk schoolbestuur wilde niet mee in zake de realisering van een zes klassige school. Om nu het bou wen van een zesklassige school niet in gevaar te brengen, is door burgemeester en wethou ders een aanvullende urgentie voor twee lokalen gevraagd ten behoeve van het onderwijs in het algemeen. De minister heeft daarop de bestaande urgentie van vier lokalen t.b.v. de ,,J. P. F. Steijaert"-school met twee lokalen uitgebreid. UNIVERSITAIR NIEUWS DELFT Tot gew. hoogl. bij het interuniv. inst. bedrijfsk. is ben. ir J. S. Folkers. Noordwijk overweegt fluoridering af te schaffen NOORDWIJK Een brief van de minister van Volksgezondheid en Milieuhygiëne inzake de fluori dering van het drinkwater, is voor de heer Alkemade (K.V.P.) aanleiding geweest enkele vra gen aan het college van B. en W. te richten. Uit de brief was hem namelijk duidelijk geworden, dat van fluoridering van het door Noord wijk van Leiden betrokken drinkwater voorlopig niets komen. Daarmee bliift de ge meente voor het probleem staan dat een gedeelte van de be volking gefluorideerd water drinkt, terwijl aan de rest on- gefluorideerd drinkwater wordt geleverd. De fractievoorzitter van de K.V.P. verzocht aan het college van B. en W. zich te be raden over deze situatie en de vraag te overwegen of het niet beter is de fluoridering maar af te schaffen. Burgemeester mr. J. M. Bonnike deelde mede. dat het college nog Ankele adviezen wil inwinnen, met name ook over de mogelijk heden fluor op andere wijze, bij voorbeeld in consumptieartike len, toe te dienen. NOORDWIJK Op een goed bezochte vereadering van de afdeling Noordwijk van de Intern. Ver. Philateli- ca, die onder leiding van voorzitter G. J. van Houten in De Rank werd gehouden, heeft men u:tvoerig gespro ken over de veiling, die vol gende week vrijdagavond, 27 oktober a.s. in he' Ve-eni- gingsgebouw, Hoofdstraat 11, zal plaatsvinden. Aan de or ganisatie van zo'n verkoop bleek heel wat meer vast te zitten, dan men zou denken. De cata'ogus nie* milder dan 350 kavels vermeldend, is te bekomen bij de heer S. A. van den Oever, Van Pan- huysstraat 34. tel. 2461. De veiling begint om 9.15 uur. Voorrang aan speelplaats tussen flats aan Herenweg NOORDWIJK. Naar aanleiding van 'n verzoek van de bewoners van de Ludolph Berkemeier- straat te Noordwijk om voor zieningen te treffen ten aanzien van een daar liggend terreintje, heeft de wethouder van openbare werken, de heer Van Duyn. medegedeeld, dat bedoelde grond geheel plantsoen zal moeten worden. Het terrein Is namelijk te klein om er een voetbalveldje aan te leggen. De verbetering van het speel terrein aan de Losplaatsweg moet nog even worden uit gesteld. Dergelijke karweien worden gefinancierd uit krediet restanten. Uit gesprekken met de ouders was het de wethouder gebleken, dat een veel grotere behoefte bestaat aan een kleutr- soelplaats tussen de flats aan de Herenweg. De heer Van Duyn had goede verwachtingen, dat de eigenaar van de flat's met de aanleg akkoord zou gaan. Daar om wilde hij aan deze speel plaats voorrang geven. Alphen aan den Rijn Bij het leeghalen van de rond het opge spoten terrein met bagger en prut volgelopen sloten kwam gistermiddag een der graafma chines wat al te dicht bij de slootkant, met gevolg, dat het gevaarte begon weg te zakken en flink vast kwam te zitten in de taaie blubber. Met behulp van een tweede graaf machine werd getracht de steeds dieper wegzakkende ma chine weer op wat steviger grond te krijgen. Dit gelukte echter niet. Wel braken de ket tingen en zakte de machine steeds dieper weg. Vanmorgen heeft men tenslotte met behulp van nog meer materiaal de on gelukkige machine uit de moei lijkheden weten te redden. De bestuurder wist tijdig uit de ka- bine te springen, waardoor er geen persoonlijke ongelukken plaats vonden. (ADVERTENTIE) Przewalski veulen geboren in dierenpark Wassenaar WASSENAAR Van de grote kudde Przewalski paarden, die in het verleden door de grote steppen van Buiten-Mongolië trokken, is niet veel meer over. Men vermoedt dat er nog een zeer klein aantal het wild voorkomt. In totaal zijn over de hele wereld nog maar hengsten en 100 merries (nu 101), die voornamelijk in dierentuinen leven. Van deze Przewalski paarden wordt een officieel stamboek bijgehouden. Het ouderpaar en het kort geleden in het Dierenpark Wassenaar geboren merrie-veulen, staan ook in dit stamboek gere gistreerd. Met de geboorte van dit veulen, waarvoor nog geen naam gevonden is (suggesties voor een naam, die moet beginnen met de letter W, zijn van harte welkom bij het Dierenpark Wassenaar) heeft Dierenpark Wassenaar opnieuw een steentje bijgedragen tot de instandhouding van deze diersoort. In een Engelse dierentuin loopt n.l. reeds een jong, in het Dierenpark Wassenaar gefokt, paar rond. ZATERDAG 21 OKTOBER GROENOORDHAL: congres Jehova's Getuigen, aanv. 9.00 uur. RIJNLANDS LYCEUM: „Dagboek van een gek", aanv. 20.15 uur. OUD POELGEEST: meditatie weekend. „Duizend tomahawks tegen Winne- tou", a.l. Za. en wo. 14.30. zo. 14.00 16.15 u.; nachtvoorstelling„The kan". IS jr. Done 23.30 u b" Zijn t STUDIO: „Frenzy". 18 jr. Dag. 14.30. Wijl 19.00 en 21.15 u.. zond. extra 16.45 u. avo TRL\NON: „De inbreker". 14 jr. Dag. j me, Exposities Galerie Vat tel. 22806. derijen. D 17.00 uur, zond. 13.00—17.00 uur. Galerie Heuff (Wassenaar), tel. 01751- 2185: tot 29 okt. Doll van Leggelo met I aquarellen en tekeningen, en Jan Stolk met keramiek. LAK-thcater: tot 22 okt. tentoonstelling de Leidse Studenten kunstge- 9.0O—12.00 uur en c 19.30-22.00 uur. AcademiegebouwRapenbur iand. t/m vrij. 8.30— tol. 23084. Maand. t.m. zat. van 10.00 —17.00 uur; zond. van 13.00—17.00 u. Nederlands laan. Maand. van 9.00 17.00 uur: zond. van 13".00—17.00 uur. Sted. Museum De Valk, Tweede Bin nenvestgracht 1. tel. 21537. Dond. t.m. kZERS (en ja (ebied en bo feh 8' Galerie 't Hoekje bij de Pomp (War mond). tel. 01711-3501: lot 28 okt. Philip Lasander. amateurschilder. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Steen- 1 straat 1. tel. 32641. Fai-La. „Zeilen j in de Zuidzee", beeld en ontwikkeling van de boomstamkano naar de Kata- maran; maand. Lm. zat. 10.0017.00 uur. zond. 13.00—17.00 u Rijksmuseum v. Nat. Historie, Raam- I steeg 2. Tot 27 okt. Dierenleven in J Suriname: maand. —16.30 uur. Sted. Museum De Lakenhal. Oude Sin- f gel 28. 1 van den grafieken. 16.30 uur; zond. 13.30—17.00 uur. Rijksmuseum Geologie en Mineralogie, Hooglandse Kerkgracht 17, tel. 31043. Bezoekuren ziekenhuizen caaemlsch ziekenhuis: dagelijks be- halve op dinsdag van 19.00-19.4b uur: dinsdag van 13.00-14.00 uur: 7- leraag en zondag van 14.30-15 ezoektijden Kliniek Verloskunde geen bezoek. Bezoek Praer deling (alleen voor ouders): dinsdag niet Ma. wo., do.. 3de klas: van 15-16 en van 18.4. at.-Elisabeth ziekenhuis: volwassener van 18.45-19.30; 2de kies: alle dagen 3de klas alle dagen van 14-15 en van 11.30-12 van 14-15 en van 18.45- 19.30 uur: 1ste klas: Alle dagen vanaf half twaalf. Kraamaideltng: 19.30: 2de klas: van 11.30-12 'alleen vaders) van 15-16 en van 18.45-19.30. Kinderafdelingen Al en B4: dagelijks van 14.30-18.45 uur. Annaklinlek: 3e klas 13.30-14.30 en 18- 19 uur. 2de klas 13.30-15.30 en 19-20 Alpliën Ziekenhui* Rijnoord: dagelijks Ac mi_o.„ 2de klas: v; iö 30-fl.Ö0~ uur. var. 14.00-15.00 vj 18.00-19.00 uur: 3de kis Kinderen beneden 16 Jaai Iter we ilivite NOORDWIJK De scholenbouw in Boerenburg zal binnen afzien bare tijd kunnen beginnen. De gemeente beschikt thans °ver de nodige financiële middelen Maandenlang is deze zaak een voor deze bouw. heet hangijzer in de Noordwijk se raad geweest. De financiële positie van de gemeente was van dien aard, dat geen midde len konden worden gevonden voor de bouw van deze scholen e> 1 i-om heeft men lange tijd zich de grootste soberheid opge legd om de stand op staat G zo ver te krijgen, dat weer finan ciële middelen mochten worden aangetrokken. Er bestaat goede hoop, dat voor de bouw ander half miljoen kan worden ge leend en mocht dit niet lukken, dan kunnen wij de bouw zelfs uit eigen middelen financieren, deelde wethouder Jansen in de raad mede. Z als bekend gaat het hier om een gecnmb: •'eerde school. De voorbereiding van de katholieke school is geheel rond. Voor de protestants-chris'-rik school ontbreekt nog de urgentie ver klaring voor drie lokalen van de nege iklassige scha De wet houder van onderwijs, de heer Van Leeuwen, was er echter van overtuigd, dat na het leg gen van de fundering gewoon zou kunnen worden doorge bouwd. VEILING KATWIJK A. D. RIJN 1 nkt Waspeen p. kist: A extr- 4 70-5 40: A I 3.SO-5.40; A II 2.GO-5.oO Bl-mkool: 61 66-SS6 II 28-55: 81 4)VP,6; B extra 5.40-6.SO: B I 2.00; 5.70: C I 3.40: C II 2.10-3.20; 12 56-65; pronkbonen 1.30-1.40: andijvn. 37-43; boerenkool 36-39: groene kool 34.35: rode kool 17-28: koolrapen 1.; sin 16-23: sav. kool 12-26; radijs S. selderie 14-19: bospeen 26-61: spits kool 37-55; knolselderle 12-3-bre 33; snijbonen 2.90-6.20: spruiten A 73-76' D I 93: princessebonen 2.00. Aanvoer waspeen 177.000 kg; bloem koot 6500. ROELOFARENDSVEEN. 18 oktober Anjers Rose. Rond. Wit Yellow Dusty 30-42, Sim Keefer C.J.. Pr. Ann. Arthur. Esperence. Lena. Car naval 32-39. Charmeur 35-59. Roze.. Gnrnctte. MaBlmba. Faberge 11-16. Zorina. Sonora. Jr. Miss 18-22. Be linda 29-42, Sonia. Carla 43-48. Es ther Ofarlm 35-39. Coral Princess. Soa-ish Sn:'. Dmchka 91-28. Mntrca. P-om inent. Nordia 28-32. Baccar? r,n.7i Peer G-.nl 47-58. Anthurlum Mo, \.-,5 1 AMÏm^,a^-£"Gerbt ra's 29-43. V-lozen stuks ehrvsanlcn V n-i—ce Sla-I' I.ovita 44-51. Ton- p„ looks Glorie Diplomaat. Clin- a-nis '"U" ""-'O MIROII. Astro 31 n si Trnsehi-vsanten 50-1.46, Idoi.- lanrrond l.i|5-°.20. Eikenblad 70-80- Trosanjers 1,45-1.85. Freesla's 80- 2.40. Irissen 1.95-4.35. Ornlthopahitn 85-1.45. Montbretla 40-85. Gladiolen 60-1.30. Dahlia's 70-95. Anemonen 60-1.00 per bos.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4