Adviesraad verwerpt plan-Klarenbeek voor Herengracht- Zijlsingel Beslissing plaats Adelbertcollege maand uitgesteld over Hoorzitting 'n mini-promenade Nieuwe bedrijven op het industrieterrein nabij Van Hallstraat NOORDSINGEL WORDT EEN VIERBAANSWEG Alphense Dam Club 45 jaar Oppositie tegen meer parkeer gelegenheid in Leidschendam DINSDAG 17 OKTOBER 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 7 LEIDEN De adviesraad voor de binnenstad heeft gisteren zijn mening kenbaar gemaakt aan B. en W. over het concept ont- werp-bestemmingsplan Herengracht-Zijlsingel van ir. H. Klaren- beek. Een groot bezwaar vindt de raad het feit, dat het gebied tussen de Zuidsingel en de Haven (Havenwijk-Zuid) niet betrok ken is in het genoemde plan. Verder uit men kritiek op de opzet van het plan, dat ten doel zou moeten hebben een woonwijk te vormen die zich voegt „in het weefsel van de oude binnenstad". In teveel opzichten, zo meent de raad, is( het plan-Klarenbeek niet geschikt dit doel te verwezenlijken. De adviesraad dringt er dan ook op aan te werken aan een nieuw structuurplan voor de gehele binnenstad en aan een nieuw bestemmingsplan Herengracht- Zijlsingel, dat ook het gebied van de Zuidsingel tot de Haven zou moeten omvatten. In de dis cussie hierover kan het plan- Klarenbeek gebruikt worden. Oud houden I Het ontwerp-bestemmingsplan is tot stand gekomen in samen werking met de Maatschappij tot ontwikkeling van bouwpro jecten NV. „Projekt 5" te Utrecht en gebaseerd op een nota van de afdeling Economie, Sociografie en Statistiek (ESS) van de Gemeente. De advies raad is geenszins gelukkig met deze aanpak. De genoemde nota acht men onvoldoende als on dergrond. Bovendien is het plan van „Projekt 5" te zeer gericht op uitvoering door een groot bouwbedrijf, dat elke verschei- J denheid van de hand wijst als kostenverhogend. De raad pleit er daarom voor het project on der te brengen bij plaatselijke I aannemersmaatschappijen. De kans dat de wijk een duidelijk I binnenstadskarakter krijgt, is dan beter gewaarborgd. Met na- j druk wijst de raad erop, dat een dergelijk karakter bereikt i wordt door de aanwezige oude bouw zoveel mogelijk te hand- haven en te restaureren, inclu sief grachten, bruggen en be strating. De nieuwe bouw moet een grote verscheidenheid aan bouwtypen hebben en een aan de binnenstad gelijke kavel breedte van 4.20 meter. Klaren- zijn plan 6 meter Kip en pudding bij Voorhoutse Vrouwenbeweging VOORHOUT De dames van de Voorhoutse Vrouwenbeweging hebben onder leiding van mevr. Van Leeuwen het seizoen ge opend met een instructieve avond. De firma's Friki en Pijpers kwa men alle mogelijkheden van hun producten tonen, demon streerden de verschillende be reidingswijzen en lieten de le den uiteraard ook het nodige proeven. Mevr. De Ridder de monstreerde wel 10 manieren om kip te bereiden, waarbij vooral kiprollade in de smaak viel, terwijl Pijpers de show stal met chipolatapudding. In een gezellige kwis werden de verschillende gedemonstreerde producten tenslotte aan de vrouw gebracht. Ongeveer 75 van de 150 leden waren er. Jammer, aldus mevr. Van Leeuwen maar Peyton Place zal daar wel de oorzaak van zijn geweest. beek had in aangegeven. Verkeer vrij Het is niet verwonderlijk dat de adviesraad in dit kader ook sterk de nadruk legt op het ver- keer-vrij houden van de wijk. De Oosterkerkstraat dient geen doorgangsfunctie te krijgen. Wie de Waard wil bereiken kan dat via de Singels. Voor het parke ren moeten er centrale garages komen of parkeerpleinen met voldoende capaciteit, zodat de ten. De noodzaak tot dempen van de Waardgracht wordt niet ingezien. Op het braakliggend terrein op de hoek van de Nieu we Rijn en de Waardgracht heeft het Oudenliedenhuis uit breidingsplannen. Dat dit tehuis op die plek komt, vindt de raad op zich niet zo'n gelukkige zet, maar men ziet het niet als di rect bezwaar. Een plaatselijke overkluizing onder het Oudenlie- denhuis of in het uiterste ge val een duiker kan de Waardgracht redden. bïëë>nm dichtbij"hun huls ën D« Oranjegracht ,ou in het plan- 6-s. LEIDSCHENDAM Over de De bestaande huizen zullen niet grondtransactie met „Schaken- worden afgebroken maar tot het toch niet voor de deur kunnen parkeren. Voor de meelfabriek moet in elk geval gezorgd wor den voor voldoende parkeergele genheid voor de werknemers op het eigen terrein. Grachten blijven Tenslotte spreekt de raad zich uit voor het behoud van de grach- Twee pinken onder trein WARMOND De trein Leiden— Haarlem is gistermiddag bij de Holle Mare, even voor War mond, in botsing gekomen met twee pinken, die waren losge broken uit een naast de spoor baan gelegen weiland. De die ren waren op slag dood. Het treinverkeer ondervond hierdoor een vertraging van ca. 15 minu ten. Ook. het verkeer in War mond ondervond nogal wat moeilijkheden, daar de overweg gesloten bleef. Tegen de eige naar van de koeien zal proces verbaal worden opgemaakt. Klarenbeek ook dwijnen. Dit vindt de raad aller minst nodig. Grachtbebouwing, zowel aan de Oranjegracht als aan de Zuidsingel wordt aanbe volen, waarbij men de breedte tussen Oranjegracht en Waard gracht (27 meter) voldoende acht voor een dubbele bebou wing zonder dat de bewoners het gevoel krijgen rug aan rug te wonen. De adviesraad heeft in zeer korte tijd uitgebreid gereageerd op het concept ontwerp-bestem mingsplan. De economische as pecten heeft men echter niet of nauwelijks aangeroerd. Herhaal de malen heeft de raad aan de gemeente verzocht hiervoor de benodigde stukken te krijgen. Ondanks herhaalde toezeggingen zijn tot nu toe echter de econo mische bijlage, behorend bij het bestemmingsplan en overzichten van getallen, plancapaciteit niet op het bureau van de advies raad verschenen. In de gemeenteraadsvergadering van 20 november, zal bij het ter tafel komen van de Heren gracht-Zijlsingel plannen hierover nog wel een nootje ge kraakt kunnen worden. WASSENAAR Het debat In de gemeenteraad van Wassenaar in januari j.l. over de plaats waar het nieuwe St.-Adelbertcol- lege moet worden gebouwd, heeft gisteravond een staartje gekregen. In januari bleken de meningen sterk verdeeld: ongeveer de helft was van mening, dat het college gebouwd zou moeten worden op het terrein van de z.g. Spinbaan, tussen Kerkstraat en Storm van 's-Gravesande- stelligen. Er werd met algeme ne stemmen een motie aangeno men, waarin ervan werd uitge gaan, dat het college op het res- ken daartegen bepaalde bezwa ren te bestaan bij het Ministerie van Onderwijs en Wetenschap pen. weg. De andere helft van de bedoelde sohetüplan werd op raad gaf de voorkeur aan het b!J gemeentebestuur terrein, waarop zich nu de voor malige tramremise bevindt. De voorzitter van de CCP-fractie, ir. G. H. C. Theunissen zelf voorstander van de Spinbaan wist toch een eenstemmige be slissing van de raad te bewerk- bosch" voor de verbreding van een gedeelte van de Noordsingel tot een vierbaansweg, waarvoor vier woningen zullen moeten worden afgebroken, zei wethou der Van Dongen gisteravond in ogenblik waarop de wegverbre- ding noodzakelijk wordt door de gemeente worden verhuurd. Door de aanleg van de Land- scheidingsweg verwacht men straks een veel groter verkeers- de commissie voor openbare aanbod op de Noordsingcl. Bij werken en ruimtelijke ordening de rondvraag, die eerder in hp- dat er eerst op grond van door Schakenbosch vervangende woonruimte zal worden ge bouwd. De gemeente zal de kos ten hiervoor vergoeden. Commissie voor bezwaarschriften geïnstalleerd LEIDERDORP De Commissie Beroep- en Bezwaarschriften werd gisteravond geïnstalleerd door burgemeester M. A. van der Have. 'In de installatierede haalde de j burgemeester nog de ontwikke ling aan van de comriiissie.' Hij merkte ook nog op dat hij nu eens aan de andere kant van de raadszaal zat en wel op de pu blieke tribune. Hij wenste alle commissieleden veel kennis, veel tact en veel geduld toe. Daarna opende de voorzitster, mevr. Uhlenbeck, de vergade ring. Allereerst werden er enke le kleine zakelijke puntjes be handeld, daarna het eerste be zwaarschrift en wel die, die over het tuinmuurtje van de heer Van der Pluym. De chef bouw- en woningtoezicht was ook aanwezig. Beide partijen werden gehoord. Toen de partij en hun relaas hadden gedaan, werd de vergadering niet meer openbaar en werd de zaak ach ter gesloten deuren verder be handeld. spreking kwam omdat het kre diet voor het bouwrijp maken van Leidschendam-zuid in beslo ten zitting werd behandeld, formeerde een commissielid naar de gevaren voor de bebou wing van de in de omgeving aanwezige titaninefabriek. Wethouder van Dongen zei dat er over de* kwestie een rapport komt van de arbeidsinspectie en de hinderwet maar hij wilde al vast wel verklappen dat er geen enkel probleem bestond bij de arbeidsinspectie over eventuele speciale voorzieningen in ver band met de aanwezigheid van de fabriek in de omgeving van de nieuwbouw in Leidschen dam-zuid. liseterrein zou worden ge- Ir. G. H. C. Theunissen, indiener bouwd, mits binnen vier maan- van de motie in januari, toonde den na de indiening van het zich wel bereid tot een zekere schetsplan Gedeputeerde Staten opschorting van de in de motie zouden verklaren geen bezwaren genoemde termijn met 2 maan- >te hebben. Zou die verklaring er den, dus tot 4 november, niet zijn, dan zou aan het St.-A- Wethouder mr. N. W. A. Brink zei delbertcollege het terrein van te verwachten, binnen enkele weken de beslissing van Gede puteerde Staten te zullen verne men. Voor alle zekerheid vroeg hij echter de raad, de nieuwe termijn te verlengen van 4 no vember tot 1 januari 1973. De heer Theunissen kon daarmee echter niet akkoord gaan. Het aannemen van de motie ook door de voorstanders van de bouw aan de Spinbaan beteken de van die kant een offer. Het werd gebracht met het oog op de tijdwinst, die het remiseplein de tijdwinst, die het remiseplan college zou leunnen opleveren. Er kwam van de heer A. C. Duijvestijn (CCP) een tussen voorstel om de fatale datum te stellen op 20 november a.s. Dat is namelijk de datum waarop de gemeenteraad weer bijeenkomt. gemeentebestuur ngediend. Op 4 september ver liep dus de termijn, die in de motie werd genoemd. Intussen is nog geen beslissing van Ge deputeerde Staten vernomen. Formeel gesproken zou dus nu de motie verder moeten worden uitgevoerd, dat wil zeggen dat besloten zou moeten worden het college op het Spinbaan-terretn te bouwen. Burgemeester en wethouders stelden de raad ech ter voor de verdere uitvoering van de motie op te schorten tot dat Gedeputeerde Staten een na dere uitspraak hebben gedaan. Intussen heeft ook het bestuur van het St.-Adelbertcollege te kennen gegeven, vooralsnog te- Na een achorsing van de vergade- zamen met het gemeentebestuur ring voor onderling beraad te willen streven naar een into- werd besloten, dat 20 november grale vestiging van de school op inderdaad de einddatum zal het remise-terrein, ook al blij- moeten zijn. Leeghalen dichtgelopen sloten geeft veel overlast aan bewoners Marnixstraat ALPHEN AAN DEN RIJN. Het leeghalen van de door de dijkdoorbraak van het op gespoten terrein in De Bijlen volgelopen sloten langs de Marnixstraat bezorgt de be woners aan deze straat nog al wat overlast. Met een grote graafmachine wordt de blubber en bagger uit de sloot op het gazon langs de weg gestort of direct in aan en afrijdende containers gedeponeerd, waarna het spul wordt ge stort op een terrein naast de in aanleg zijnde sintelbaan voor de AAV '36 in de Bij len. Niet alleen, dat de in het ga zon gedeponeerde slik en bagger een weinig frisse aanblik geeft, ook de laag vette bagger op het wegdek kan dc bewoners en de weg gebruikers maar matig beko ren. Op de foto: een overzicht van de baggerwerkzaamheden in de Marnixstraat. (ADVERTENTIE) Pjjn is te verhelpen. Met TogaL In doordrukstrip. Hand& I® Helpt Goed. ALPHEN Met een gezellige avond waarop natuurlijk ook werd gedamd hebben de leden van de Alphen se Dam Club gisteravond in het clublokaal Vreugdenoord het negende lustrum gevierd. Drie van de negen oprichters die 45 jaar geleden in het voormalige Hervormd Weeshuis aan de uliana- straat de ADC van de grond hielpen, zijn thans nog lid. Reden voor het bestuur deze heren eens extra in het zonnetje te zetten. De drie getrouwen, de heren W. van Berkel, G. van Berkel en Jac. van Oeveren, ontvingen van voorzitter M. Blok een leuke attentie (zie foto boven). ADC speelt met nog slechts een tien tal in de hoofdklasse van de Leidse District Dam Bond. Uit drie wedstrijden haalde men drie punten. Het jubilerende bestuur wordt gevormd door de heren M. Blok, A. Robbe, J. Gelderblom, H. Brunt, S. Koopman en R. Verkade. Op de foto onder: alle leden van de jubilerende vereniging. LEIDSCHENDAM Het gemeen- de Prins Frederlklaan. tebesticir organiseert woensdag Zoals bekend gaat de bouw van 1 november In het dienstencen trum Duivenvoorde een openba re bijeenkomst waarbij belang stellenden op- en aanmerkingen kunnen maken over het plan voor de door gemeentewerken ontworpen mini-promenade aan De bewoners van de omliggende flatgebouwen hebben behalve de uitnodiging voor de bijeenkomst ook een tekening van het plan met uitleg ontvangen. Boven dien hangt in het filiaal van de openbare bibliotheek aan de Prins Frederiklaan 201 een gro te gekleurde tekening. aantal paviljoenwinkels zoals gepland door de NV Inter polis BTL niet door. Het trottoir voor de winkels en de rijweg zal met de grond aan de achter zijde van flatgebouwen aan de overzijde in drie delen worden' gesplitst. De twee buitenste de- Burgemeester en Wethouders heb- Veel lompen voor St. Jans Fanfare joeterwoude De lompen-aktie die zaterdag door de Sint Jans fanfare werd gehouden mag bij- ronder geslaagd worden ge noemd. Er werd 3500 kg. opge haald wat resulteert in een even j welkome als noodzakelijke kas- aanvulling. 'ij die evt. niet bezocht zijn of niet thuis waren kunnen dit j doorgeven aan de volgende adressen: J. de Boer, Zwetkade 22 en N. Straathof. Emmausflat, i Eendrachtsweg. De lompen wor- den dan alsnog afgehaald. 'ok zij die tussentijds wat op te ruimen hebben kunnen dit aan deze personen melden. Het laat rich aanzien dat in het vroege voorjaar weer een grote, alge- WASSENAAR De raad van Wassenaar is gisteravond ak koord gegaan met de verkoop van grond aan bedrijven die zich op het industrieterrein na bij de Van Hallstraat willen vestigen. Bouwbedrijf West geest, Transportbedrijf G. C. Remmerswaal en Zoon en Gara ge „De Spinbaan". De raad stond enige tijd stil bij de verkoop van het pand Pieter Twentlaan 12 aan de huidige be woner. Burgemeester en wet houders hadden de verkoopprijs, in verband met de slechte staat van onderhoud van het huis, ge steld op 75.000. Een motie van de heer G. J. Gordijn (Open Ap- om die prijs te verhogen tot 100.000,- werd verworpen De raad ging akkoord met een gen met een onderbouw op een met 14 tegen 5 stemmen. Het nieuwe opzet van het plan van terrein nabij de Oostdorperweg. voorstel tot verkoop voor het Algemeen Burgerlijk Pert- Het worden 2 en 3-kamerflats, 75.000,- werd tenslotte met 11 sioenfonds voor de bouw van met een huurprijs van resp. tegen 8 stemmen aangenomen. 126 flatwoningen in zes woonla- 345,- en 380,- per maand (in clusief verwarming en service kosten). De raad besloot kredieten be schikbaar te stellen voor ver nieuwing van riolering in een aantal straten in en buiten de kom van het dorp. voor de aan leg van een elektriciteitskabel aan de Buurtweg in verband niet plannen voor woningbouw, voor de aanleg van waterleiding langs de Ruigelaan en voor voorzieningen in de standplaats voor woonwagens aan die laan. De raad nam voor kennisgeving j aan een welwillend advies van burgemeester en wethouders over inspraak bij vormgeving van plannen door de Kulturele I Kern Wassenaar. len zullen plaats bieden i auto's. Het middengedeelte zal worden voorzien van een speel plaats, een kiosk, gemetselde bloembakken en groenpartijen met zitbanken. ben meegedeeld dat als in het algemeen met het plan kan wor den ingestemd er op betrekke lijk korte termijn met de uitvoe ring van het werk kan worden begonnen. LEIDSCHENDAM De commis sie voor Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening heeft zich gisteravond uitgesproken tegen een te grote aantasting van het groen door uitbreiding van dc parkeergelegenheid uchter de Burg. van Duyvendljklaan. Burgemeester en Wethouders heb ben voor a.s. dorderdag welis waar een hoorzitting georgani seerd waarbij de bewoners zich over een tweetal plannetjes van gemeentewerken kunnen uit spreken maar de commissie voelde eigenlijk meer voor geen vergroting van de parkeerruim te. Zet er paaltjes neer of deel bonnen uit „en laat ze maar lo pen", was over het algemeen de mening. Er wordt nu op de groenstrook geparkeerd en een commissielid was van mening dat overtreding nu wordt be loond met uitbreiding van de parkeerruimte hetgeen een pre cedent zou scheppen. Er werd verder op gewezen dat de bewo ners esn parkeerverbod op de groenstrook hebben gevraagd en geen parkeerruimte. Wethouder Van Dongen zei dat achter de Burg. van Duyvendijklaan een du'dclljk gebrek aan parkeer ruimte is en dat geen beroep kan worden gedaBn op de par keerplaats bij de kerk op de Burg. Sweenslaan. De bewoners hebben voorlopig het laat ste woord, als de meerderheid geen uitbreiding wenst komt er ook geen verandering.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 7