Leidse Schaakbond: favorieten winnen l De Algemene moet afhaken GEEF DE JEUGD HET CULTUREEL CENTRUM Zuster Hakker voor alles verpleegster Tarieven sport accommodatie met 25% omhoog Voorschotens raadslid: PAGINA 4 LEIDSE COURANT BOSKOOP Zuster N. Hakker, directrice van het Boskoopse bejaar dentehuis Irene legt haar functie neer. „Ik hou er mee op. Ik heb veertig dienstjaren achter de rug, ik wil nu wat van mijn vrijheid gaan genieten." Ze is zeer pittig, slank, klein en vlug. Helemaal de verpleegster van de oude stempel, vol zorg voor de haar toevertrouwde patiënten. In haar klein appartement zorgt ze als een gastvrije huisvrouw voor de koffie. „Lekker vers gezet, daar hou ik van", zegt ze tevreden. Met haar altijd bezige handen benadrukt zij hetgeen ze vertelt. „Irene" is de laatste tijd meer en meer een verzorgingstehuis ge worden, ofschoon dit aanvankelijk niet de bedoeling was. „Maar wat wilt u, de mensen worden ouder en sommigen zijn hier vanaf de opening van het gebouw, dat is bijna veertien jaar", zegt ze. Er is in de vijf jaar dat zuster Hakker directrice is veel veranderd. Vooral de keuken is uitgebreid en geheel gemoderniseerd. Het ging wel ten koste van andere ruimten, maar het was dringend nodig. Juffrouw H. A. M. van de Berg is ondanks haar jeugdige leeftijd hoofd van de huishouding en de kok is juffrouw M. Knoops. Zij be heren de keukens en zorgen dat de bejaarden niets te kort komen. Trots laat juffrouw "Van de Berg het nieuwe fornuis met de grote braadslede en de enorme ketels zien. De zilverglanzende afzuigkap van reuze formaat is prachtig om te zien, maar een „kreng" om schoon te maken, iets wat toch iedere maand gebeuren moet. Na de rondgang door het rustige tehuis waar hier en daar gezellige hoekjes zijn, met een prachtig uitzfcht op de grote tuin wazig in het herfstlicht, komen we weer terug in de kamer van de directrice, waar zij verder vertelt over haar leven en werken als verpleegster. Geboren in Leimuiden heeft zij na haar schooltijd al werkend haar diploma gehaald in het Diakonessenhuis te Leiden, waarna zij in Amsterdam haar wijkdiploma behaalde. Daarna werd zij achtereen volgens wijkverpleegster in Alphen a/d Rijn, Katwijk aan Zee en in Dordrecht, waar ze terecht kwam bij dc tuberculose-bestrijding. In Leiden werkte zij tijdelijk bij de zuigelingen en kleuterzorg. Door de naoorlogse geboortegolf was het daar bijzonder druk. Zij bezocht vaak tweehonderd zuigelingen per week. Zij heeft één jaar in Zwe den gewerkt in een academisch ziekenhuis, daarvan teruggekeerd werkte zij enige tijd particulier. Later solliciteerde zij in Leeuwar den en werd daar wat je noemt „hokvast" in een kindersanatorium waar zij 18 jaar bleef. „Kinderen", zegt zuster Hakker stralend, „zijn zo lief en zo aanhan kelijk. We hadden daar hele kleintjes van acht maanden. Als er soms eentje 's nachts huilde en ik ging zonder dienst te hebben even in pyama kijken, dan werd ik 's anderdaags juichend begroet. „Zuster was hier vannacht in pyama", riepen ze dan." Dat de kinderen haar in het nachtelijk schemerlicht zonder uniform herkenden, vond ze heerlijk. Later, toen het sanatorium overbodig werd omdat tuberculose gelukkig bijna niet meer voorkomt in Ne derland, werd het gebouw omgeturnd voor langdurige en/of onge neeslijk zieken. Zuster Hakker ging een maand werken in het Zon nehuis in Beekbergen om te leren met dergelijke patiënten om te gaan. Vijf jaar geleden kwam ze niet zonder aarzelen naar Boskoop. Hoe wel ze eerst moeilijk kon wennen, wil ze nu niet uit Boskoop weg. Zuster Hakker, veertig ja LEIDEN Als we de balans op maken van de eerste ronde in de 1ste klasse van de Leidse Schaakbond blijkt, dat alles vol gens verwachting verlopen is. Het is nu reeds duidelijk dat Philidor 3 en LSG 2 zullen gaan uitmaken wie er naar de KNSB zullen promoveren. Beide favo rieten hadden dan ook weinig of geen moeite met hun toch ge ducht tegenspartelende kleinere broertjes, resp. Philidor 4 en L.S.G. 4 In het begin leek het voor Phili dor 3 alles behalve rooskleurig: een snelle 10 achterstand en mindere stellingen aan enkele andere borden maakten dat de Adlerkantinebewoners uit het derde tiental goed op hun tellen moesten passen. Aan het einde van de speeltijd bleek echter dat het verschil in speelsterkte en de grotere routine de balans toch wel sterk had laten door staan naar de kant van Philidor 3: 82. Bij L.S.G. verliep het scoreverloop regelmatiger. Via een 50 voorsprong was de zaak spoedig beklonken: 6 1/2 - 2 1/2 pl. 1 afgebroken partij (prognose 7 1/2-2 1/2). Verras send bouwde Voorschoten 2 een 4 1/2-3 1/2 voorsprong tegen Leiderdorp 1 op. De stand van de afgebroken partijen is echter dermate dat Leiderdorp toch wel een hetzij krappe - 4 1/2 - 5 1/2 zege kan behalen .Na plm. 40 jaar zwoegen is het Katwijk 1 eindelijk gelukt in de hoogste klasse van de Lsb te komen. Op hun weg naar de nodige punten vonden de kustbewoners het derde tiental van het L.S.G. te genover zich. In het begin leek de strijd gelijk op te gaan: on danks blunders aan beide zijden bleef het evenwicht lange tijd bewaard. Na het verstrijken van de speeltijd was de stand 3 1/2 - 3 1/2. Een partij die uitge speeld zou worden is reeds ge wonnen door de L.S.G.-ers zodai de voorlopige stand 3 1/2-4 1/2 in hun voordeel is. Verwachte uitslag 4—6 voor het L.S.G. Ge De zestallencompetitie, onder verdeeld in poule A en B verliep zoals gewoonlijk vlot: er viel geen enkele afgebroken partij te noteren. Revanche, dé grootste kanshebber in poule A; wist de eerste punten binnen té halen tegen Bodegraven 2: 4-2; De zwakke broeders Reed 2 en I Leimuiden 2 vochten het op de scherp van de schede uit: Reed 2 bleek de sterkere; 42. Phili dor 9 sleepte met veel moeK te een gelijkspel binnen tegen: Boskoop 2: 3-3. In poule waarin Katwijk 4 kanshebber is, S(a£ vielen de volgende uitslagen: en j Katwijk 4 - Sasseiiheim 3; 5ll [je Rijnsburg 2 - Leiden 3: 33;| uet Valkenburg 2 - VTL 2:21/2-3 ta 0 M- des OEGSTGEEST De tarieven die de gemeente Oegstgeest rekent voor het gebruik van de ge meentelijke sportaccommodaties gaan met 25 procent omhoog. Alleen de tarieven voor het ge bruik van de Sporthal blijven ongewijzigd. De zwembadtarie ven geven slechts kleine wijzi gingen te zien; de abonnemen- tenprijzen blijven gehandhaafd, maar de jeugd beneden de 16 jaar zal voortaan voor een kaartje 1,25 in plaats van 1,- moeten neertellen. Ook de zwemlessen worden duurder; 15 lessen kosten voortaan 15,-. Het gehele pakket van maatre gelen zal de gemeente een meer opbrengst moeten geven van 21 mille. In de gemeenteraad van aanstaande donderdag komt deze zaak aan de orde. Damclub Lisse i» wint opnieuw LISSE Damclub Lisse zette de van weer overwinning te boeken, tegen „Kijk Uit" (Zegveld),, £>e welke strijd eindigde in 9—11; ook voor Lisse en als volgt verliep:! A. Oskamp (Kijk Uit I)—J. Al-P^J gera (Lisse I) 1—1; H. Burg-' mee graaf—A. H. Balkenende 2—0; aan A. MullerS. Lemmers 20; A. KuijerJ. van Horick 11; J. Breedijk—A. v. Rossen 0—2; J. RijneveldA. v. Hove 02; H. VisserJ. Slottje 20; D. van ElkP. Boogerd 11; A. Groe nendijkP. v. d. Stelt 02; J. Mouris—F. Reitsma 02. Totaal 9.- voor Lisse I. Op ko del pari huy De Algemene heeft voorlopig moeten afhaken. De blauw-wit- ten speelden een goede, zij het ongelukkige wedstrijd bij onge slagen leider Sperwers, dat met 54 een .lucky winner" werd. De Leidenaars begonnen voor zichtig, wat niet zonder gevol gen bleef. Na een half uur spel evenwel trok de ploeg van trai ner Filemon meer en meer het initiatief tot zich pn de rust was dan ook danig spelbreker. Te gen de verhouding in kwam Sperwers op 3—2. waarna De Algemene de strijd leek te gaan beslissen, maar Henny Rasman werd een zeer ongelukkig man toen hij de door hem ingescho ten bal bij de stand 34 uit de korf zag tollen. Via 44 en een gemiste strafworp van Wim van Vliet kreeg Sperwers 7 minuten voor tijd beslist teveel. De voor zichtige en nerveuze start brak De Algemene al snel op 2—0. De withemden kwamen echter via sterk spel terug dankzij ac ties van Wim van Vliet en Ineke Thijssen. (2—2).. Ook na de thee bleef de Leidse ploeg aandrin gen, al viel de leidinggevende treffer uit een strafworp aan de andere kant. Aad Rusman profi teerde meteen daarna van een onoverzichtelijke situatie en zet te 3—3 neer. Toen Henny Rus man zijn ploeg voor het eerst op voordeel zette, had De Alge mene de strijd kunnen beslis- (ADVERTENTIE) Stemmen in een willekeurige gemeente De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat aan een kiezer op zijn verzoek wordt toegestaan in een willekeurige gemeente aan de stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal deel te nemen. De kiezer, die van vorenbedoelde bevoegdheid gebruik wenst te maken, moet darvan uiterlijk 15 november a.s. mededeling doen aan de Burgemeester der gemeente waar hjj op de dag der kandidaat stelling in het kiezersregister is opgenomen, met gebruikmaking van een formulier, dat vanaf heden ter secretarie van elke gemeente kosteloos verkrijgbaar is. Verkiezing Leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal De voorzitter van het hoofdstembureau voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal in kieskring VII (Leiden) brengt ter openbare kennis, dat dit hoofdstembureau in een openbare zitting, te houden op maandag 23 oktober a.s. te 9.00 uur v.m. in het stadhuis, zal beslissen over de geldigheid der op 17 ok tober 1972 ingeleverde lijsten van kandidaten, voor de op 29 novem ber a.s. te houden stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, alsmede over de handhaving van de op die lijsten voorkomende kandidaten Stemmen bij volmacht De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis dat ter gemeentesecretarie, afdeling Bevolking c,a., kosteloos verkrijgbaar zijn formulieren om bij volmacht te stemmen ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. De gelegenheid tot het stemmen bij volmacht is opengesteld voor de kiezer, die mededeelt vermoedelijk niet in staat te zullen zijn in per soon aan de stemming deel te nemen. Als gemachtigden kunnen worden aangewezen: de echtgenoot of echtgenote, één der bloed- en aanverwanten in de eerste tot en met de vierde graad, de echtgenoot van een schoonzuster of de echtgenote van een zwager, dan wel één der huisgenoten van de volmachtgever. Onder huisgenoten worden verstaan zij die, blijkens het kiezersre gister, hetzelfde adres hebben als de volmachtgever. Het verzoekschrift tot het stemmen bij volmacht moet uiterlijk woens dag 15 november a.s. worden ingediend ter secretarie der gemeente, in welker kiezersregister de volmachtgever op de dag van de kan didaatstelling, t.w 17 oktober 1972 was opgenomen. Het verzoekschrift kan uiterlijk op de vijfde dag voor die der stem ming, t.w. 24 november a.s worden ingediend, indien de kiezer die bij volmacht wenst te stemmen zich daartoe persoonlijk vervoegt ter secretarie van de gemeente, in welker kiezersregister hij op de dag der kandidaatstelling is opgenomen, vergezeld van de kiezer die bereid is als zijn gemachtigde op te treden. De gemachtigde dient op genoemde dag eveneens in dat kiezersregister te zijn opgenomen. sen. Het zat de Leidenaars be paald niet mee. Nadat Sperwers op 54 was gekomen behoorde 5-5 nog tot de mogelijkheden, die echter met name Gusta van Leeuwen over het hoofd zag. Sperwers zit voorlopig op flu weel. SPANGEN - ZUIDERKWARTIER Zuiderkwartier herstelde zich knap van de matige prestatie van afgelopen week. De geel- blauwen bogen in de 2e periode een achterstand van 2 punten meteen om in een evengrote voorsprong en dat was voor Spangen teveel. Zuiderkwartier liep ongestoord door naar 59 om daarna de teugels wat te la ten vieren. (7-9) Carla de Kreek werkte 1—0 weg. waarna Nico van Leeuwen de 2e Leidse tref fer produceerde, maar toen stond Spangen al weer op voor deel (3—2). Een 2e treffer van Carla de Kreek leverde een ruststand van 4—3 op. Na het omdraaien werd de thuisclub uitgespeeld. Hon Zierikzee, Joep van Dam en Albert de Groot schoten hun club naar 4—6, al hoewel Spangen zich op dat mo ment nog niet bij de onafwend bare nederlaag wilde neerleg gen. (56). Good-old Gijs Kloos, Hen Zierikzee en Co de Haas zorgden voor een onover brugbare achterstand, al kwam de Rotterdamse ploeg in een ui terste krachtinspanning nog re delijk terug tot 7-9. In de slotfa se consolideerde de Leidse ploeg de voorsprong bekwaam. QUICK - CRESCENDO Crescendo nestelde zich naast het Dordtse Quick op de ranglijst door met de oneven goal te winnen. (3-4). Steunend op een ijzersterke defensie kon Cres cendo de opgebouwde 2-4 voor sprong lange tijd vasthouden. Toen de gastheren 3 minuten voor het verlossende eindsignaal tot op een punt naderden, wast dat tegen een gistermiddag uit stekend verdedigend Crescendo te laat. In de le opvoering moest de ploeg van trainer Niessing 2 maal een achter stand wegwerken. Eerst was Aad Schouten de man, die het verschil uitstufte. Loek de Jong mocht praktisch onder de korf staand de kans op 2-2 niet mis sen en deed dat ook niet. Ook in het 2e bedrijf waren de goals schaars en toen Louis Kok en Jan Henzing Crescendo aan 2 treffers hielpen, wezen de cij fers 2-4 duidelijk in de richting winst. Tot drie minuten voor tijd kon de Leidse ploeg de zaak achter gesloten houden. Cres-i cendo was in de slotfase te koel bloedig om de voorsprong nog te verspelen. FLUKS - ROZENBURG Fluks heeft de mogelijke kans op winst tegen het ook niet bijster imponerende Rozenburg laten liggen. De roodwitten speelden vooral naarmate de strijd vor- i derde niet bepaald intelligent, hetgeen een rommelig spelbeeld opleverde. In de aanvang stelden de vele plaatsfouten van de Leidenpars i Rozenburg in staat het over- wicht in twee treffers uit te j drukken. Een beter combineren de, maar ook weer slecht schie tende 2e aanval kwam via Roel v.d. Berg wel tot produktie, maar toen stond Rozenburg al op 3 (1-3). Nadat Louis de Groot een mogelijkheid op 2—3 had verprutst, liep Rozenburg door naar een ogenschijnlijk be slissende 1—5. Zoals vaker dit seizoen kwam Fluks te laat op toeren. Jan v. d. Beek en Jan Heinrichs zorgden voor een mo gelijke weg terug, wat Roel v.d. Berg nog aandikte (4-5). Fluks kreeg opnieuw niet de gelijkma ker. Zeven minuten voor tijd velden de gasten het vonnis ever het nu nog steeds puntloze Fluks (4-6). SWIFT (A) - K.N.S. KNS kreeg zonder Hans Kluts (hersenschudding) weinig kans tegen een zuiver schietend Swift. De microhoofdklassers speelden de Oegstgeestenaren in de 2e helft finaal weg en dat werd in eindcijfers 11-3 duide lijk bevestigd. Ondanks dat KNS onwennig was met het grintveld (eigenlijk voor welke sport dan ook onbespeelbaar) was de schade halverwege „slechts" 3 treffers. Na de pau ze konden de oranjehemden tot i 6-3 het verschil handhaven. I Liesbeth Volkers, Henny Brakel en Henny Slegtenhorst zorgden voor de punten. Daarna kwam j KNS niet meer aan de bak en Swift liep ongehinderd door naar j 1-3. KNS moet nu wel gaan op- passen. ONS EILAND - G.K.V. Ons Eiland kwam er tegen GKV weer niet uit. De roodbroeken gingen tegen het Gorkumse i GKV kansloos ten onder (6-11). Hans de Bruin en Wim Nijen- huis konden tot 2-2 hun ploeg j goed laten volgen. Daarna ging j het fout. Dankzij Nan Deege- j naars werd er gepauzeerd met 3-6, waarna GKV uitliep tot 3-8. Sari v.d. Meeberg kon de neder-voorschoten - Hel Voorscho- onbekwaam balbezitspel geheel verloren ging. Jan van Dronge- len, Kees Imthorn, Hans Pas- schier, Corrie Ruygrok en Jan Selier zorgden voor de 5 tref fers. TEMPO - MAASSLUIS Tempo zag zich genoodzaakt tot een wijziging in de opstelling, doordat er met drie invallers gespeeld moest worden. On danks goed spel van Alphenaren zagen Bob Vijfwinkel en Jaap Kooreman de mogelijkheden tot 5-5 niet. Via 1-3 halverwege werd .Tempo met het kleinste verschil geklopt (4-5). De treffers kwamen van Jan Beursink. Nico Kanbier, Wim Kindt en Jaap Kooreman. Tempo miste 3 strafworpen. O.D.I. - VELOCITAS Velocitas was tegen ODI een laat bloeier. Pas ver in de 2e helft kon de ploeg uit Leiderdorp de 2—0 achterstand ongedaan ma ken. Jannie Goudsmit en IJbo Schutte (77e minuut) zorgden voor 2—2 en tot grote opluch ting van al wat Velocitas was, liet ODI in de laatste minuten enkele opgelegde kansen onge bruikt. LISSE In de Poelpolder in Lisse is gisteren de afvalwaterzuiveringsinstallatie officieel in gebruik ge nomen. De openingsplechtigheid werd bijgewoond door een groot aantal genodigden waaronder de Lis- sese wethouders, enkele raadsleden en mr. Schokking,-dijkgraaf van het hoogheemraadschap Rijnland. Deze zei in zijn openingstoespraak bijzonder verheugd te zijn over de bundeling van krachten wat be treft de afvalzuivering dankzij „de uitgebreide know-how en de efficiency". Alvorens wethouder Nesman door het omdraaien van vier schakelaars de installatie in werking stelde sprak deze zijn dank uit over de financiële ruggesteun van Rijnland en de bijzonder snelle manier warop de bouw van de zuiverings- meer afwenden, want j GKV spurtte ertussenuit (4- j 10). Via Kees van Kalkeren en i Piet Beekman, werd het verlies- punt beperkt tot 6—11. tense raadslid dr. J. Goosens heeft het college van B. en W. gevraagd of inderdaad met het opknappen van De Lindehoeve op 15 oktober begonnen is zoals werd toegezegd en of er enig SNEL—TOP. Top heeft bij Snel zijn Waterloo gevonden. De Sassenheimers konden de in de eerste periode opgelopen 4-2 achterstand in de 2e „zitting" niet voldoende goed maken. Rob Meyer, Sybrand Kamer en Philip Trap schoten voor een weinig stootkracht Mr. Goosens vraagt of het uitein- hebbend Top de punten bijeen. delijk toch niet verstandiger is i.o., opdat deze met behulp daarvan gedurende minimaal 8 jaar twee avonden in de week het Cultureel Centrum kan hu ren, dat wil zeggen een langere termijn dan het bestaan van de Lindehoeve gegarandeerd i uitzicht is dat de ongeorgani- De heer Goosens geeft een toe seerde jeugd zijn kerstfeest in een gedeeltelijk opgeknapte Lin- dehoeve kan vieren, waartoe y/' -'v'"-' u deze jeugd in zijn grenzeloos op lichting op zijn vragen en stelt dat wanneer eventuele vertra ging te wijten zou zijn aan het feit dat de aannemer die de ge meente op het oog had na maanden zijn destijds gedane offerte niet meer gestand doet, kan men verder gekrakeel hier- FLUKS (N) - R.U.R. Fluks speelde verdienstelijk gelijk tegen het dit jaar veel beter uit de verf komende RWR. Het was teleurstellend voor de kustbewo ners, dat de 5-3 voorsprong door formidabele bedrag van ruim 80.000,dat aan het op knappen zou moeten worden be steed, te laten terugvloeien in de gemeentekas door deze cen ten ter beschikking te stellen aan de Stichting Lindehoeve Blitz: te weinig lengte LEIDEN Het door blessures gekwelde herenteam van de basket balvereniging Blitz speelde een aanvaardbare wedstrijd tegen AHS, I al verloor het dan met 75—92. In het begin kon Blitz AHS aardig volgen. Het lengteverschil zou echter doorslaggevend worden. De ruststand was 3948. In de tweede helft kwam Blitz goed terug en had na tien minuten nog maar drie punten achterstand (62—65). Slecht schieten van Blitz bcod AHS de kans om weer ru;m afstand te nemen en de wedstrijd winnend af te sluiten. Topscorers Blitz: H. Koenen 30. W. Ransrlaar 10 en H. den Heeten 9; AHS: Burr 34, Dijkstra 22 en Coggins 22. De damesvvedsirijd Midland—Blitz in Utrecht was een goed duel. He. meer ervaren Midland nam al snel een beslissende voorsprong. Na negen minuten was de stand 112. Daarna ging het tot de rus' ge lijk op: 20—12. In de tweede helft had Blitz het spel van Midland beter door, maar profiteerde niet van de kansen. Al scoorde het in de slotfase twaalf punten, toch moest Blitz de winst aan Midland la- ten (38—30). Topscoorsters Blitz: A. Rietkerk 10, L. van Diggelen 8; j Midland: Benschop 17 en Van Dijk 9. De Lindehoeve, ooif Cultureel Centrui over vermijden door een oplos sing te kiezen, die de gemeente „in the long run" geen geld kost en overigens de exploitatie mogelijkheden van het Cultureel Centrum tot ongekende hoogten zou doen stijgen. Na enige maanden van stil zwij gen komt de oude boerderij „De Liridehoeve" weer in het mid delpunt van de belanstelling te staan. De raad besloot, na eerst de boerderij te willen amove- ren, deze boerderij voor vijf jaar ter beschikking te stellen aan de ongeorganiseerde jeugd en stelde hiervoor enige kredie ten beschikbaar. De laagste aanneemsom voor het herstellen van de boerderij lag omstreeks 80.000,-L en deze aannemer werd gevonden door bemidde ling van de Stichting Ou-, Groen- en Leefbaar Voorscho ten, die prijs stelde op het be houd van de boerderij in ver band met de historische waar de. Inmiddels zijn er enige maanden verlopen en de slopershand van de jeugd en waarschijnlijk an deren hebben de boerderij her schapen in een troosteloze ruï ne. Het dak is kapot, alle ramen en sponningen zijn vernield, deuren hangen uit hun scharnie ren en alles wat los zat is ver dwenen. Slechts een kleine bon te pony en een koppel ganzen vinden nog beschutting, maar die zi:n dan ook met heel wei nig tevreden. De opgerichte Stichting Lindehoe ve. die alleen de r.aam draagt van de Lindehoeve, maar ver der geen binding heeft, wil lie ver de jeugd elders onderbren gen dan in deze boerderij. LEIDI heer borei noen Kap) Zuid- niet ferho besle Leids stige jaar' zij h zaker Zij v een b dit Of Nedei tiatiel toen uit te Langt het t siast eenvo - LEI verde Janss van I tigtal 'essen (van 1 vijf) van 1 In tol twinti leerlit

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4