NATUURRESERVAAT IN KAGERPLASSENGEBIED BKkt i Slechte Arrahal in matige vertoning Spiders na Noordwijk richting top Leidse schildert Ajaxied Hulshof Slooppand iii Alphen uitgebrand ■K ZATERDAG 14 OKTOBER 1972 LEIDSE COURANT 1 jft U.-. 1 r - LEIDEN Barry Hulshof, de breedgeschouderde centraal- verdediger van Europacup- en Wereldbekerhouder Ajax is gisteren in Leiden voor het eerst in zijn leven op het linnen doek gezet. Hij kwam naar Leiden op uitnodiging van schilderes mevrouw Riethoven die Barry „een erg aardige jongen vindt met iets aparts in zijn gezicht". Barry vond het allemaal best. Onderuit gezakt in een grote zwartleren fauteuil wachtte hij geduldig af tot zijn markante kop in verf op het doek stond. Ook de hond van Barry, de duitse dog Buhda, werd geportretteerd. Budha, volgens Barry goed voor vijf pond vlees per dag volgde nauwlettend hoe hij er op het doek vanaf kwam. Toen het zijn goedkeuring kon wegdragen vertrok hij gerustgesteld met kwispelen de staart naar de tuin om een robbertje te stoeien met de twee ho den van mevr. Riethoven. Barry, a.s. zon dag is hij weer van de partij tegen F.C. Utrecht („Dat wordt een hele klus. Die wedstrijd hebben we nog niet gewonnen") zei bijzonder blij te zijn met het schilde rij. „Hardstikke geinig" zei Barry in onvervalst Amster dams. „Dat schilderij krijgt een mooi plaatsje in mijn huis". LEIDEN In het kader van het lustrum van de historische dis puten „Robert Fruin" en „P.C.Hooft" vinden er op het ogenblik in de Leidse universi taire wereld verschillende mani festaties plaats, die alle betrek king hebben op Spanje en de Spaanse burgeroorlog. Deze keuze is natuurlijk enigszins be vreemdend gezien de door-en door Hollandse namen van bei de disputen, maar past ander zijds geheel in het streven van de Nederlandse student om zich (afgezien van de 1000 gulden) A. van Duvn voorzitter van de BOY LISSE De oprichting van een stichting Bollenstreek Overleg orgaan Vakcentralen is giste ren een feit geworden. In deze stichting hebben zitting vak bondsafgevaardigden van Hille- gom, Lisse, Sassenheim, War mond, Voorhout, Noordwijk en Noordwijkerhout. De heer A. van Duyn uit Noord- wijk werd tot voorzitter geko zen, de heer W. Geurts uit Voorburg tot penningmeester en dé heer H. Groeneboom uit War mond tot secretaris. Het initiatief tot oprichting van de nieuwe stichting is uitgegaan van voorzitter Salman van het Samenwerkings Orgaan Vakcen tralen Lisse. De nieuwe stich ting heeft tot doel de belangen van de vakcentralen in de bol lenstreek te behartigen. zoveel mogelijk te engageren met problemen die meer dan 1000 kilometer van hun bed ver wijderd zijn. Op toneelgebied wordt het lus trum in samenwerking met het L.A.K. „gevierd" met een aan tal voorstellingen van „Guerni ca" van Arrabal, dé meest overschatte toneelschrijver van de twintigste eeuw. De hoofd personen in deze klucht, zoals de schrijver het zelf noemt, zijn een Baskische boer en1 zijn vrouw die tijdens het beroemde bombardement (1937) in hun huis blijven, deels omdat ze te dom zijn om te snappen wat er precies gaande is, deels uit noodzaak: door een bominslag is de WC half ingestort terwijl de vrouw daarop zat te lezen, en nu kan ze er niet meer af. De dialogen tussen deze twee een voudige mensjes vormen één grote aaneensluiting van herha lingen die af en toe onderbroken worden door flitsen van het bombardement en vrij banale uitlatingen van een beroemd schrijver die in Spanje inspira tie hoopt op te doen. Verder loopt in het stuk nog een myste rieuze figuur in uniform rond wiens functie voor mij een groot raadsel is gebleven. De ondankbare taak dit geheel t regisseren lag in de handen va Jan Verstappen, die er duidelijk ook geen raad mee wist. Zijn enige redmiddel zou zijn ge weest de voorstelling een gewel dige vaart te geven om zodoen de enigszins over de zwakke pun ten heen te kunne spelen. In plaats daarvan werden echter de herhalingen alleen nog maar be nadrukt, werd de figuur van de schrijver alleen nog maar zwak ker en maakte alles wat ko misch bedoeld was nu slechts een zielige indruk. Bewondering moet men hebben voor Willem Michiels en Elisa beth Bakker, die zich in deze vertoning uitstekend staande (of zo men wil: zittende) wisten te houden. Jammer van alle e gie. PAUL KORENHOF ZOETERWOUDE Van de beatgroepen die 7 a 8 jaar geleden als paddestoelen uit de grond verrezen is slechts één enkeling overgebleven. Eén van de formaties die trots de stijlwijzigingen, de wisselvallige smaak van het publiek en de niet te verwaarlo zen „groeistuipen" die altijd wel voor wat interne spanningen zorgen, in de markt is gebleven, is „Spiders". Na veel omwisse lingen blijkt de huidige 4-mansformatie het uitstekend te doen. Stompwijker Cees van Haaster is organist, -pianist, de baas guitar 1s in handen van de 'Leidse Martin Vinkesteijn, Dick Leugering, eveneens uit de Sleutelstad, bespeelt de lead-guitar en de drums zijn in handen van Steve v. Geest, de enige Zoeterwoudenaar in het gezelschap. In de afgelopen 2'/£ jaar stonden zij 20 maanden 'in het Noordwij k- se Casino. Daar hebben zij ruime ervaring kunnen opdoen met in elk weekend een dubbel optreden. Het was echter ook hard werken want week-in-week-üit werd vrijwel de gehele zaterdag besteed aan repeteren. Dat was noodzakelijk omdat studiever- pïïdh'tmgen, in de week hét contact onmogelijk maakten. Het lang durig in contract in de badplaats stelde de Spinnen wel in de ge legenheid het instrumentarium volledig te vernieuwen zodat het nu aan de hoogste eisen voldoet. Steunend op een goed repertoi re heeft men langzamerhand een geheel eigen sound ontwikkeld en de richting die men gekozen heeft lijkt een goede basis voor de sprong naar de top. Men kan voor de dag komen met een aantal eigen nummers waarvan vooral „Onley one Winner", „Save our Souls" en „The man he killed" hoge ogen gooien. Er zijn bij eenplatenmaatséhappij reeds proefopnamen gemaakt en het wachten is op het juiste tijdstip om op de markt te ko men èn op de man die dit op de juiste wijze weet te presenteren. In het kader van de nieuwe ontwikkelingen mikt men nu op kor te en kort-termijn contracten. Voor de maanden december en ja nuari is men reeds bezet. Na lange tijd zijn de „Spiders" a.s. zondagavond weer eens in Zoeterwoude ite zien en te beluisteren waar zij optreden in hét Don Boscohiris. Werk van pyromaan? ALPHEN Het voormalige kan toor van Oosthoek aan de Em- malaan is gisteravond totaal uitgebrand. Bij de politie wordt vermoed dat de brand is aange stoken. Een pyromaan is in dit deel van Alphen al eerder aan het werk geweest. Omdat het gebouw toch bestemd was voor de sloop heeft de brandweer zich beperkt tot het blussen van al te sterk op laaiende vlammen. In anderhalf uur tijds was het gebouw uitge brand. Toen stonden alleen nog de muren overeind. Wegens in stortingsgevaar zijn deze nog in de afgelopen nacht omverge- Overlegorgaan Rijnstreek gaat commentaar geven op ontwerp-plan Plassengehied ALPHEN Het Intergemeentelijk Overlegorgaan noord-westelijk Zuid-Holland heeft een naams verandering ondergaan. Het heet voortaan Overlegorgaan Rijn streek. Tijdens een vergadering van de raad van overleg van dit over legorgaan op het gemeentehuis van Alphen heeft wethouder Duin van Alphen voorgesteld dat het overlegorgaan commentaar gaat leveren bij Gedeputeerde staten op het ontwerp-streekplan Plas- sengebied. Hij herinnerde aan de onlangs door 17 gemeenten ge voerde aktie „Rijnstreek vraagt betere wegen". Het voorstel vond in de vergadering algemene bij val. LEIDEN Het Residentie-Orkest boekt met zijn nieuwe abonne ment-serie een geweldig succes. Er zijn maar liefst 600 abonne menten verkocht, sinds jaren een niet meer bereikt aantal. Verheugend is ook de belangstel ling van vele jongeren. Men heeft verder nog grote nen in Leiden. Het ligt in de be doeling de jeugdconcerten wee op gang te brengen; zonder lichting, want men veronderstel dat jonge concertgangers ziek-mondig zijn en de ervaring heeft geleerd, dat een „praat meneer" nu niet zo best valt. In navolging van het enorme si Residentie- Orkest brengt weer jeugd concerten ces in Den Haag met de serie „De stad in", zal het Residen tie-Orkest ook hier op verschil lende plaatsen in de stad con certen organiseren met de be doeling mensen te trekken, die niet in de gelegenheid zijn re gelmatig concerten te bezoeken (door gebrek aan tijd of door drempelvrees.) Op deze manier hoopt men alle gelederen van de Leidse bevolking te bereiken. Deze concerten zullen echter pas in het voorjaar van het voj- gend jaar plaatshebben. De pro gramma's zullen worden aange past aan de behoefte. Een ini tiatief overigens dat daar twijfelen we niet aan het ook hier goed zal doen. Het R.O. gaat bovendien een con cours organiseren voor ama teurs. De winnaar mag een keer met het Residentie-Orkest con- ALPHEN AAN DEN RIJN. Gister- j avond heeft burgemeester R. M. Gallas tijdens het door Louis van Dijk in de hervormde kerk aan de Oudshoornseweg ge geven orgelconcert 't eerste door j het actiecomité uit te geven t tificaat gekocht. (Zie foto). Daar- mee werd tevens het startsein gegeven voor een grote actie v restauratie van het 220 jaar oude kerkorgel. Inmiddels zijn 200 certificaten verkocht. De restau ratiekosten zijn geraamd op rond 50.000.- waarvan nu reeds r een vierde deel bijeen is ge- •BODEGRAVEN —Vanaf 1 november heeft peuterschool Bambi er een klasje bij. Tot nu toe bestond de peuter school uit één klasje dat ge leid wordt door mevrouw Vermolen. In het nieuwe klasje zullen mevrouw Hoog- erband en een moeder de lei ding nemen. NOORDWIJK De ge meenteraad is voorgesteld enige voorzieningen te tref fen aan de belt aan de Ach terberg. Tot het gaan func tioneren van het vuilafvoer- bedrijf „Duin en Bollen streek" eind 1973. verwacht men op de oude belt nog 7500 ton vuil kwijt te moeten, kosten bedragen omstreeks 12.000. WASSENAAR Dinsdag 17 oktober te 17.00 uur zal het raadhuis een openbare gecombineerde vergadering worden gehouden van raadcommissie Openbare Werken en Onderwijs. Op de agenda staat de nota kinder speelplaatsen, die indertijd aan de raad is toegezonden. Aansluitend aan deze gecom bineerde vergadering volgt een openbare vergadering van de commissie Openbare Werken, waarin aan de orde komen: 1. presentiegelden voor leden schoonheidscom missie, 2. verbetering open bare verlichting Stoeplaar 3. verwarming voormalige politiebureau. NOORDWIJK Een 18-ja- rige losarbeider uit Noord wijkerhout werd onlangs door de Noordwijkse politie opgepakt wegens joy-riding. De jongeman was de hele avond in Noordwijk uit ge weest, Toen hij naar huis wilde, bleek de bus al weg te zijn. De losarbeider viel op aan de politie doordat hij nog al stuntelig reed. VERPLAATSING APOTHEEK SOMBERG ALPHEN AAN DEN RIJN Nieuw adres EMMALAAN 16 Met ingang van 16 oktober 1972 LEIDEN Het natuurbescher- mingsconsulentschap van het Staatsbosbeheer in Den Haag heeft or het ministerie van Cultuur, Rekreatie en Maat schappelijk werk 8 ha. hooiland aangekocht in het centrum van het ongeveer 30 ha. grote eiland Tuinder- of Kogjespoldeer in de Kagerplassen. De aankoop moet gezien worden als eerste aanzet voor de vesti ging van een staatsnatuurreser- vaat. Het eiland, dat in het be stemmingsplan Warmond noord-oost eveneens de bestem ming natuurgebied heeft, be hoort tot de rijkste weidevogel broedgebieden van West-Neder land. Terwijl landelijk bezien een weidevogelbestand van ge middeld 1 paar per ha. reeds hoog is, is de gemiddelde broed- dichtheid op de Tuinder- of Kog- jespolder 2.5 paar per ha. De polder is bovendien éénvan de laatste belangrijke vaste broed en baltsplaetsen in Zuid-Holland van de steeds zeldzamer wor dende Kemphaan, een voge, die voor he: voortbestaan voorr"- fhelijk afhankelijk is van de aanwezigheid van vochtige en schrale graslanden. Een deel van de houtkade rendom de pol der isev eneens in handen van het Staatsbosbeheer overge gaan, waardoor het onderhoud van dit belangrijke landschapse lement ook voor de toekomst gewaarbord blijft. ■I De Tuinder- of Kogjespolder Wat u OOK moet weten KOUDEKERK Maandag start het schaakteam van Koudekerk de competitie mei een wedstrijd tegen Lei- muiden. Koudekerk wordt door insiders getipt voor de eerste plaats van de derde klas LSB. Het team dat te gen Leimuiden aantreedt, be staat waarschijnlijk uit Ree, Van Vliet Boelee, Snellen berg, Slarreveld, Spieren- hurg, Ohlin, Van Donselaar, Den Braver en De Boer. De wedstrijd begint om half acht. •BODEGRAVEN —Er staat de agrariërs een moeilijk jaar te wachten in verband met de toetreding van Enge land en Denemarken in de EEG. Dit was de mening van mr. Brouwer, Tweede- Kamerlid en algemeen voor zitter van de LBT. Gister avond zei hij dit op een bij eenkomst van de LBT afde ling Bodegraven. •VOORSCHOTEN Jan Vee- lo heeft gisteravond een voordracht gehouden in kas teel Duivenvoorde. Aan de hand van een groot aantal dia's kregen de bezoekers een beeld over de geschiede nis van het kasteel. De muzi kale medewerking aan deze sfeervolle avond was in han den van fluitiste Ellen Mac Gillavry, die oude muziek fragmenten speelde. WASSENAAR De Pluim vee- en Vogelvereniging Wassenaar houdt maandag avond 16 oktober te 20.15 uur een ledenvergadering in de foyer van het jeroenhuis in de Kerkstraat. Onder meer zal aan de orde komen de bespreking van het vraag programma voor de eerstvol gende tentoonstelling. OEGSTGEEST Zaterdag viert de Oegstgeester korf balvereniging „Fiks" met grote luister haar 9e lu strum. In de middag is er een reünie voor „oud-Fik- sers" hetgeen gevolgd wordt door een receptie in de kan tine nabij het korfbalterrein aan de Voscuyl. Aansluitend wordt er in de Aula van het Rijnlands Lyceum een fees tavond gegeven waaraan me dewerken een cabaretgroep uit Voorburg o.l.v. Joly Nuy. De Fiks-aanhangers wacht tijdens deze avond nog een daverende verrassing. De jongeren wacht nog een beat-avond in eigen kantine met een gereommeerde pop groep. LEIDEN Vandaag begint de competitie gewichtheffen. L.K.V. de Spartaan uit Lei den treedt aan tegen Hercu lesDordrecht. De opstelling luidt: M. Anneeze, F. Marijt, Th. Sanders, H. Fillipo, D. van 't Riet en W. Turenhout. De wedstrijd begint om 15.00 uur. LISSE In de Herv. Kerk aan het Vierkant wordt mor genavond een oecumenische dienst gehouden. Ds. J. v. d. Velden zal liturg zijn en pas toor Tweehuysen zal de preek houden. LEIDEN Hedenavond is er in de Jozefkerk aan de Herensingel een eucharistie viering met medewerking van The Lord's Folks. Het thema van de dienst is: Rijk en arm of arm in arm? Cele brant: kapelaan F. Verlaan. WARMOND Dinsdag avond aanstaande is in hotel Zon de jaarvergadering van de Coöp. Raiffeisenbank. Uit het jaarverslag van de bank blijkt dat het aantal spaarre keningen met 234 is toegeno men, het saldo hierop be draagt 8.348.002,--. Het aan tal leden nam toe met 39. OEGSTGEEST De op brengst van de Rode Kruis- lektuurhuisjes in Oegstgeest is afgelopen jaar bijna ver dubbeld. Dit dank zij de uit breiding van het aantal huis- zenden hoeken en duizenden kilo's papier ingeleverd. Gro te stapels kranten en tijd schriften kunnen beter in eens worden aangeboden. Dat kan op maandagavond op het adres Kamperfoeilie- laan 18 in Oegstgeest. LEIDERDORP De raads commissie Maatschappelijk Welzijn vergadert aanstaande woensdag in het gemeente huis. Op de agenda staan di verse subsidievoorstellen van kruisverenigingen. LEIDERDORP Maandag avond install' irgemees- ter Van der H e de raads commissie voor Beroeps- en bezwaarschriften. Na de in stallatie behandelt de com missie een beroepschrift van de heer Van der Pluym inza ke de afbraak van een tuin muurtje. De vergadering is openbaar; aanvang 20.15 LEIDSCHENDAM Met medewerking van de atle tiekvereniging Haag'65 orga niseren de Prinsenhofwinke liers zondag 22 oktober weer een trimloop door de wijk. Vanaf 14 uur kan worden ge start bij de noodkerk aan de Prinses Carolinelaan waar ook he' eindpunt is. Men kan innchrilven voor een „fami- IU trim" VI*1 4 km. die bin nen een half uur moet wor den nfgelcd of een „grote trimloop" van 8 k. binnen 50 minuten. Het inschrijfgeld is voor Jongeren van 7 tot 14 jaar 1,25. Voor ouderen 2 gulden per persoon.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3