Strandlopers keken niet op kilometertje Noord wijk heeft een juweeltje van een bibliotheek ■li Honderden liepen met Leidse Courant/De Zijl de zomer uit Hoge scores in competitie van damesvoetbal Huisman bezorgde Samen Sterk 400 deelnemers in Bloemenioop remise 1972 WOENSDAG 11 OKTOBER 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 5 V - V ■V> ,C 41 jHet-was dringen bij de start NOORDWIJK Ren met de Zijl/LGB de zomer uit, was het motto van de strandloop die gis termiddag onder auspiciën van de Leidse Courant aan de Lan- gevelderslag werd gehouden. Opmerking van een van de ruim 500 deelnemers na afloop van een ren door het rulle zand: „Tjonge, wat heb Ik het warm. Ik geloof dat de zomer pas goed is begonnen." hlet was inderdaad stralend weer. Duizenden waren naar het strand gekomen om langs de rustig kabbelende zee te wande len. Enkele honderden daarvan maakten er een wedstrijd van. Er was een parcours uitgezet van 4. 8 en 12 kilometer. Later bleek dat de keerpuntcommissa rissen van de 8 en 12 kilometer een kilometerpaal te ver waren gelopen, waardoor de deelne mers op de midden- en lange afstand een paar kilometer te veel liepen. Dat nam niemand de organisatoren kwalijk. Ook de jongste en oudste deelneem ster niet. Dat waren respectie velijk Mirjam van Bennekom (4) uit Hazerswoude en mev. Leemans (65) uit Leiden. Zij lie pen met het grootste gemak de 8 (of eigenlijk) 10 kilometer. De snelste op de 12 (14) kilometer was Theo Verbeek uit Noord- wijk die de afstand liep in pre cies 50 minuten. Zoeters uit Honselersdijk werd tweede. Oud-LGB-zwemmer Hans Die ben eindigde op de derde plaats. Onder de deelnemers was o.a. ook de waterpoloploeg van de Zijl/LGB die zijn conditie testte voor de eerste competitiewed strijd. aanstaande zaterdag. Aan die conditie bleek overigens nog het een en ander opgevij zeld te moeten worden. De heer P. Valantine uit 's.Gravenxande, de winnaar v HAZERSWOUDE De gymnas tiekvereniging "Hou-Vast" be haalde zaterdagmiddag grote successen tijdens de verenigings wedstrijden van de kring Gouda e.o. van het KNGV in sporthal 'De Bekwetering' te Lekkerkerk. De vereniging kreeg de 2e prijs bij het paardspringen dames A, Langemat meisjes A en B. De vereniging behaalde de le prijs bij het onderdeel langemat dames-A. Tweede prijs werden toegekend voor paardspringen dames-A en langemat meisjes A en B. Voor het paardspringen meisjes-A en heren-B en lange mat jongens-B ontving 'Hou- Vast' de derde prijs. lustrum gevierd. Dit was voor voorzitter T. Bier aanleiding de burgemeester op de feestavond een uitbreidingsplan met schet sen te overhandigen. Vanaf zijn oprichting bezit de tennisvereni ging drie banen en een oud club huis. dat veel te klein is voor de tamelijk grote vereniging. Op de foto: voorzitter Bier overhandigt de schetsen aan burgemeester baron Van Dedem. Roelofarendsveen Mede ook dank zij de ideale weersomstan digheden namen ruim 400 deel nemers deel aan de 2e bloemen ioop georganiseerd door de gymnastiekvereniging „Excel sior Alkemade". Een prestatie wandeltocht over 9 en 5 km. Het bijzondere mooie parcours voerde de lopers langs de nieuwbouw achter restaurant Warmond maakte kennis met nieuwe pastoor WARMOND De besturen van nagenoeg alle Warmondse ver enigingen en organisaties zijn zaterdagmiddag komen kennis maken met pastoor Mussert, die vrijdag werd geïnstalleerd. ,,De Schelp" via Sotaweg en tussen de kassen door van fa. Eikelenboom naar de parallel weg langs Rijksweg 4a, om dan langs Aquaduct en Gogerpoldcr- molen, de tunnel bij de Wete ringburg terug te gaan naar de start en finishplaats op hot ter rein van de bloemenveiling ..E.M.M.-Roelofarendsveen" na bij de Sotaweg. Werd bij de heren vorig jaar de wisselbeker veroverd door de Noordwijker H. Groenenwoud, thans moest deze genoegen nemen met de derde plaats en de wisselbeker afstaan aan zijn plaatsgenoot Wim van Gijlswijk. De uitslagen werden: Jeugd 5 km: 1. Norbert Kalker in 20 min. en 25 sec.; 2. Rob Schrama 20 min. 57 sec.; 3. Gert v.d. Werken 22 min. 55 sec. Dames 5 km: 1. Leny v.d. Poel 23 min. 5 sec.; 2. mevr. v.d. Hoorn 23 min. 40 sec.; 3. Anjo van Kreuningen 25 min. Heren 9 km: 1. Wim van Gijls wijk, Verlengde Hoofdstraat 7. Noordwijk, in 31 min. 17 sec. (wisselbeker); 2. Joop Rietdijk 32 min. 16 sec.; 3. H. Groenen woud 33 min. 31 sec. NOORDWIJK - Sinds zater dag heeft Noordwijk een openbare bibliotheek. Op deze instelling is met recht het gezegde „lest best" van toepassing. In Zuid-Holland was Noordwijk namelijk een der laatste gemeenten boven de 20.000 inwoners die tot stichting van een bibliotheek besloot. Wat echter in pre cies een jaar tot stand is ge bracht, mag gerekend wor den tot een juweeltje onder de bibliotheken in ons land. De ligging en inrichting van het gebouw is uniek. Het is een oase van rust met uitste kende zitjes en prachtige vergezichten op de duinvoet. een stukje van Noordwijks mooiste natuurschoon. In deze riante omgeving kan men keus maken uit zo'n vierduizend boeken op veler lei gebied. In de komende maanden worden aan deze beg in voor raad nog een twee duizend exemplaren toege voegd en mocht men een be paald boek wensen, dat niet in de rekken aanwezig blijkt, dan wordt het door de biblio theekassistente prompt bij de centrale aangevraagd. Met de ingebruikneming van deze bibliotheek is een har- tewens van velen in vervul ling gegaan, in het bijzonder ook van burgemeester mr. J. M. Bonnike, die zich sinds zijn komst in Noordwijk voor het stichten van een openba re bibliotheek heeft ingezet. Aan een der wanden van de zaal is een houtplastiek aan gebracht van de Noordwijkse kunstenaar Henny Bal, ter wijl er ook schetsen van Ab Steenvoorden te bewonderen vallen en fraai fotomate riaal. De opening had zaterdag plaats in tegenwoordigheid van een select gezelschap notabelen uit de gemeente en andere genodigden, onder wie mevr. A. van Gilse-Van Geldermalsen. ere-burgeres van Noordwijk. Bij de ope ning werd onder andere het woord gevoerd door de heer Kortink, vice-voorzitter van de provinciale bibliotheek centrale. Hij leverde kritiek op de rijksinspectie, die hoge eisen blijft stellen, terwijl de rijksoverheid aan het bezui nigen is. Hij stelde de vraag of het ministerie van CRM niet meer naar de rijksin spectie moest kijken. De heer Kortink bleek overigens ingenomen met de inrichting van de bibliotheek. Hij bood een klok aan. 's Middags was er ,,open huis" voor de burgerij. Zeer velen maakten van deze gelegen heid gebruik een kijkje te nemen. De openingsuren van de biblio theek zijn: dinsdag van 10.00 12.30 uur, woensdag van 14.00 17.30 uur en van 18.30 20.30 uur en vrijdag eveneens van 14.00 17.30 uur en van 18.30 20.30 uur. Dat belangstelling bestaat voor de bibliotheek, bleek deze week wel in ,,De Kuip", waar men in de rij stond om zich voor een abonnement te laten inschrijven. j HAZERSWOUDE De 10-10 stand die Samen Sterk uit Hazerswou de bewerkstelligde bij het Rot terdamse CDR, de rode lan taarndrager van de provinciale hoofd(dam)klasse, betekende voor de Hazerswouders toch wel een teleurstelling. Samen Sterks eerste-bord-speler Albert Huis man had in zijn wedstrijd tegen Bonsema, de langst durende overigens van de ontmoeting, de kans in handen om een remise uit het damvuur te slepen. Al- bert verloor evenwel en daar door ging ook de volle winst van Samen Sterk aan de Ha- zerswoudse neuzen voorbij. Opvallend in deze ontmoeting was dat de Hazerswouder Rieks Carst zijn tegenstander G. Vonk al na vijftien minuten spelen had ..ingepakt". Cees Stolwijk bewees aan Hazerswoudse zijde nogmaals, dat hij de laatste wedstrijden volkomen van slag is; dit keer was P. Wijstra hem de baas. Samen Sterk 2 verspeelde in de derde wedstrijd in de eerste klas van de LDDB haar eerste winstpunt tegen HDC 2 uit Al- j phen aan den Rijn (10—10). RDC 3-Samen Sterk 3 werd af gebroken bij de stand 9—9. maar zal eindigen in een 119 stand ten gunste van de Rijns burgers. - ALPHEN Ongeveer een maand zullen deze zuigmachines dag en nacht in werking zijn om de schade van de dijkdoorbraak van vorige week te herstellen. Met deze zuigmachines haalt men de bagger uit de sloten, ten einde het uater te hunnen laten doorstromen. Die bagger wordt gedeponeerd op het opge spoten veld in het uitbreidingsplan ..De Bijlen" in Alphen oost. Langs de huizen aan de Marnixlaan en Verlengde Marnixlaan, zal men de sloten moeten uitgraven. Reconstructie Stationsweg en bouwrijp- maken van plan-West in Lisse voorjaar 1973 gereed LISSE De reconstructie van de Stationsweg en het bouwrijpma- ken van plan-West moeten nog voor eind mei volgend Jaar ge reed zijn. DU In verband met het gereedkomen van het be jaardencentrum „Berkhout" aan de Stationsweg. Met de rea lisering van de reconstructie en het bouwrijpmaken is een be drag gemoeid van ruim 8,5 ton. Het ligt in de bedoeling alle werken ineens te laten uitvoe- In het plan. dat woensdag a.s. door de raad zal worden behan deld, is o.m. opgenomen: 1. Sloop van het oude postkantoor en trafo-ruimte van de HLS. 6. Verbreding van de Stationsweg van 4 tot 6 meter. 3. Reconstructie van het kruispunt Veldhorststraat-Westerdreef- Von Bönninghousenlaan. 4. Doortrekking van de Wester- dreef vanaf Stationsweg naar Achterweg en een gedeelte van een weg, komend langs de zuid zijde van het terrein van de Stichting Huisvesting Bejaar den, ter ontsluiting van dat ter- 5. Aanleg van een parkeerten-ein aan de Wcsterdreef op de zui delijke hoek met de Stations weg en de aanleg van een voet pad van dit terrein naar de Heereweg. 6. Riolcringswerkzaamheden in deze omgeving. In de raad van woensdag komt ook de bouw van een nieuwe christelijke mavo aan de orde. Het meningsverschil tussen de gemeente en de provincie aan de plaats van de nieuwe school is uit de weg geruimd. De school komt tegenover de Pa trijsstraat. Voor de ontsluiting van het bouwterrein dient er een weg te worden aangelegd. Hiermee is een bedrag gemoeid van 206.400.-. Dit bedrag kan worden gefinancierd uit de verkoop van de grond aan de christelijke schoolvereniging. Voor het terrein (5000 m2) heeft de gemeente een prijs bedongen van 285.750.-. (Katwijk Voor de tweede maal trok zaterdagmiddag een rij van 70 vrachtwagens, voorzien van spandoeken, door Katwijk om te protesteren tegen de door de ge. meente genomen parkeermaat- regelen. Hoewel er in de loop van de vorige week een gesprek was geweest met de burgemeester. j hadden de chauffeurs weinig ver trouwen in een voor hun gunsti ge oplossing. Tijdens dit gesprek werd het voorstel gedaan dat ie- I der die een geschikte parkeer plaats had gevonden, veilig voor het verkeer en zonder belemme ring van het uitzicht van de be woners. ontheffing zou kunnen I vragen van de geldende bepalin gen. Dit gaf de vrachtwagenbe stuurders onvoldoende waarbor- gen voor een parkeerprobleem- loze toekomst. ZATERDAG AlphiaWeteringse Girls 2 10 Een verdedigend Weteringse Girls heeft het zaterdag net niet kun nen redden tegen Alphia. Na een doelpuntloze eerste helft zorgde Hennie Schonewille voor het enige doelpunt in deze wed strijd. De keepster zag het wel aankomen en liep nog haar doel uit. maar Hennie schoot prach tig over haar heen en de bal zat: 1-0. SVLVLugdunum 01. Aanvankelijk viel SVLV op door haar goede aanvallen, maar er waren helaas geen schutters om deze af te ronden tot een tref fer. In de 15e minuut gelukte dit Lugdunum wel en het werd 0— 1, waarmee de eindstand al be- sen, maar deze werden niet reikt was. Na dit doelpunt ging meer benut. het spel eigenlijk gelijk op, bei- KRV 2—Oegstgeest 1—1. de partijen hadden goede kan- In deze spannende wedstrijd wist Tini Oudshoorn de stand in de eerste helft op 1—0 voor KRV te brengen. De Oegstgeestse da mes lieten het hier niet bij zitten en vochten tot het einde door. wat vlak voor tijd nog resulteer de in een doelpunt. Het was Ti neke Strijk die dit vooi' haar re kening nam. WoubruggeKRV 1 0—10. In deze zege voor KRV zorgde Jannie Brok voor rust voor de eerste vier doelpunten. In de tweede helft kon Woubrugge het helemaal niet meer bijbenen. Het zag met lede ogen drie bal len van dezelfde Jannie Bronk het doel in rollen en daarna nog eens drie van Nel van Beelen, die pas een kwartier voor einde van de wedstrijd was in gezet.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 5