GEZELLIGHEID GING BOVEN EREPLAATS IN ROEIWEDSTRIJD <M«C Grandioos slot van Eddy Merckx Alle records gebroken op Meijendel BURGERLIJKE STAND Markten Neptunus royeerde speler a SPORTBIJLAGE MAANDAG 9 OKTOBER 1972 A 4 WASSENAAR Op Meijendel werden zaterdag alle records gebroken toen het aantal deel nemers aan de dressuurwedstrijd van de ZHKV groter was dan ooit tevoren, terwijl ook de toe schouwers, gevormd door lief hebbers van de paardensport, en toevallige wandelaars, nog nimmer in zo'n groot aantal om de ring hadden gestaan. Gestimuleerd door deze massale belangstelling hebben de paar den en ruiters hun beste beentje voorgezet, met als uitblinkster Josien Kammeraat, die met haar New Forestpony Mudeford Bay David eerste werd bij de junioren. Daarna volgde A. (Ap- pie) Heyn op Cupido, waarna de witte pony Bimbo, gereden door de twaalfjarige Bianca Aubert de derde plaats bezette. In de hoogste afdeling (B) ging de strijd, zoals gewoonlijk tus sen mejuffrouw A. W. Groot op Favorite en R. A. Jonkhart op Figiel, waarvan Favorite met kleine voorsprong eerste werd. Mejuffrouw H. A. van Wermes- kerken won met Beduine de derde plaats om vervolgens met State Express ook nog beslag te leggen op de vierde prijs. Cupido 3. Bianca Aubert met Bimbo (61 pnt.). Mevrouw M. van der Velden-Van der Wyck met WItche's Jewel (65 pnt.). 3. Mejuffrouw N. A. von Bal- luseck op Clione (62 pnt.). Indeling C: l. Josien Kammeraat op Mudeford Bay David (154 pnt.). 2. Mejuffrouw M. Spritzer met Copper (150 pnt.), 3. J. W. van der Spek met Sensation (144 pnt). IfdeliiiK B: 1. mejuffrouw A. W. Groot op Favorite (64 pnt), 2. R. A. Jonk- hart op Figiel (158 pnt.) en 3. me juffrouw H. A. van Wermeskerken op Beduine (143 pnt.). W eerrapporten van hedenmorgen 7 uur temp. temp. slag Amsterdam mist 21 8 0.4 De Bilt mist 22 6 0.1 Deelen mist 21 2 0 Eelde mist 20 I 0 Eindhoven mist 21 5 0 Den Helder mist 20 9 0 Luchth. Rtd. mist 21 11 0 Twente mist 19 1 0 Vlissingen mist 19 12 0.2 Z.-Limburg mist 20 6 0 Aberdeen regen 17 12 0.1 Athene lichtbew. 23 17 3 Barcelona onbew. 22 14 0 Berlijn mist 16 4 0 Bordeaux mist 24 10 0 Brussel mist 21 9 0 Frankfort mist 19 3 0 Genève onbewolkt 19 3 0 Helsinki mist 15 8 0 Innsbruck regen 19 7 0.1 Kopenhagen mist 15 5 0 Lissabon lichtbew. 25 16 0 Locarno mist 18 3 0 Londen geh.bew. 19 10 0 Luxemburg onbew. 21 6 0 Madrid mist 20 10 0 Malaga halfbew. 24 16 0 Mallorca onbew. 24 9 0 München geh.bew. 16 4 0 Nice onbewolkt 20 12 0 Oslo geh.bew. 11 9 0.1 Stockholm geh.bew. 15 7 0 Wenen regen 14 8 17 DEN Haag tienti j Hoof te be DE ZWETH Een anjer dreef voorbij in het grauwe water van de Zweth. Na de huldiging had een winnares haar beloning in het riviertje laten vallen en zij vond het de moeite niet waard de corsage nog te redden. Zoveel eer was er immers in de tradi tionele najaarsroeiwedstrijden niet te behalen. Het programma mocht dan wel het grootst opge zette in de 40-jarige geschiede nis zijn, maar toch bleef de ge zelligheid het belangrijkste. Met die stemming is een eerste plaats meer of minder niet be langrijk. Vandaar die achteloos heid bij de huldiging. Als het aan de organiserende vereni ging had gelegen, was de sfeer heel anders geweest. Ter gele genheid van het tienjarig jubi leum was de Rotterdamse stu- dentenvereninging Hades al ruim een half jaar geleden be gonnen met de voorbereidingen. Op elke wedstrijd werden roei(st)ers ertoe overgehaald te starten op de Zweth. Zelfs een paar Olympische deelne mers hadden toegezegd te ko men, maar ze waren er gisteren niet. Alleen Jan Bruin was za terdag in de voorwedstrijden met een ploegje verschenen, maar hij werd meteen uitge schakeld. „Luynenburg had met zijn vrouw ingeschreven voor het „mixeddubbel". (waarin voor het eerst werd geroeid). Hij liet niets meer van zich ho ren. George Brouwer, de jonge wedstrijdleider was niet alleen daarover teleurgesteld. „De bond heeft voor deze wedstrij den helemaal geen belangstel ling. Als ze in Amsterdam wa ren georganiseerd, was het an ders geweest, want de meeste bestuursleden wonen daar. Bo vendien was er gisteren tijdens de receptie ook niemand aanwe zig van de bond. Ze deden het af met een telegrammetje." Wanklank Bij die wanklank bleef het in het betoog van de 24-jarige student in de economie. Daar was de belangstelling van deelnemers zijde (108) te groot voor. Liever had hij wat meer publiek gezien Luynenburg voorgrondwas een van de Olympische roeiers, die had ingeschreven voor de najaarswedstrijden op de Zweth. Maar zonder i berichten bleef hij weg. het bleef nu bij wat familie leden, die zich in de idyllische omgeving van het plaatsje De Zweth (tussen Delft en Rotter dam) langs de oevers hadden op gesteld maar hij besefte dat Je roeisport nog steeds niet erg populair is. Bovendien verliep de organisatie op een ver keerde stuurmanoeuvre na van een pleziervartuig, waardoor een aanvaring met de „mixed- dubbel" van Hades ternauwer nood vermeden kon worden perfect. Nog belangrijker voor de jubelsfeer bij het organisatie comité was het feit, dat de tra ditionele najaarswedstrijd voor het eerst een nationale bezetting had. Eerder was het evenement altijd een regionale aangelegenheid, met deelname van alleen ploe gen uit Den Haag en Rotterdam met omstreken, geweest. Geor ge Brouwer; „We wilden ons lu strum graag met een nationale wedstrijd vieren. Bovendien be staat er volgens ons meer be hoefte aan zulk soort evenemen ten in het najaar. Je roeit hier ontspannen en voor je plezier", dat heb je ook wel eens nodig. Ook bestaat de mogelijkheid tot experimenteren". De wedstrijd leider voegt er haastig aan toe: „Natuurlijk speelt de gezellig heid een belangrijke rol, maar VOORSCHOTEN z.v.: A. L. i Vliet Mar- H. v. d. Ven en R. Groenhof. H. M. Straathof. Frank J. C. P.. z.v.J. N. Parlevllet en M. A. van Dam. Ivo W.. zv: A. A. M. Mollee en H. M. van der Velden. Ondertrouwd: Hendrik van der Hee en Anna E. M. Lammcrs te Amsterdam. Anionic H. Paschier te Lelden en Grietje Holt. Gehuwd: Anthonlus W. Tampune te Getrouwd: T. Bedljn en M. Bergman. J. v. Wiei- i Wondt, en Wis: Marp .•rnardus G. M. J. v. d. Hulst. Johannes A. Zoete melk en Arendje P. de Reus. Frans W. Kraaljeveld en Petronella J. LISSE - GeborenLouise Cathai Elisabeth, d.v. F. L. T Laer: Dcni Aarten. "verledei. .-BH wed. v. Van LU Overleden: Catharlna L. Siebrecht. BOSKOOP Geboren: Martine Elisa beth d. van Van Meerveld. Gerrlt Adrianus en van der Burgh. Elisa beth Annette: Gerardus Johannes, i. van Johannes Martlnus Luiten en Anna Maria Johanna Klarenbeek: Marjolein Catharine, d. van Nlco- laas Cornells Persoon en Adrlana Elisabeth West'erlnk; Cornells Wou ter Pleter. zn. van Wouter Cornells Willem van Aalst en Tineke_ van Veen: Leonlc Susan. ter jasper*Cornêïls V. 't Wout en Hendri ks Windhorst. Carola Maria Damlanus Johannes Jozef van wen en Allda Apolonia C< Theodonis. z.v. G.' J. Vl W. M. Hoogkamer; Alexander Bas- liaan, z. v. B. van Voorst en L. H. van Briemen: Esmaranda. d.v. A. G. M. Buschman en D. Broer: Ja son Chrlstlaan Pleter. z.v. T. van Rossen en M. C. van der Weerd. Ondertrouwd: P. van der Kraan. Zeist en C. M. Tromp. Llsse: C. H. van der Berg. Noordwljkerhout en C. C. M. van Kesteren. Llsse: W. C. J. Hoogkamer. Llsse en P. A. M. Nooljen, Llsse: T. J. Geels. Utrecht en G. M. van der Putten. Lisse; L. A. van Pelt. Llsse en A. M. Paau- we, Llsse; H. Schnledcwlnd. Hllie- gom en A. Westering. Lisse. Gehuwd: J. P. L. Schrama en E. F. Stembert; N. G. J. Warmerdam en -- J-r Veek M. M. J.' var Henri Veerman Johannes Sophlnus Roodbol en Ma ria de Bruin: Rudolf Herman Fer- weda en Tjltske Elisabeth Erkelens. KetrouwdMartlnus Lambertus Cor nells van der Laan en Spasenljn Pe- trovlé: Alphonsus Johannes Neger en Hendrlna Petronella Wijsman; Adrlaan Konijn en Marljtje Martina Vermeulen; WIJnandus Johannes Ne- derhoff en Marie Velthuljzen; Peter Albert Hunlnk en Adrlana Franclnn Kompeer: Adrianus Theodo- KOORDWIJKERHOUT Geboren Wendv A. C. J. Duivenvoorde. Mar tlnus "C. Hoogewerf. Ondertrouwd: F. Hospers en A. Klein: ROELOFARENDSVEEN Bloemen Anjers Sim Keefer. Alice. Carnaval. Rose 2939. Idem Rood. Anne Ma rie. Wit, Esperance. Lena. Yellow Dusty 27—37. Sim Arthur. Shocking 27—30. Le Reve 40—42. Charmeur 47. Rozen Garnette, Carol. Douchka 9—12. Zorlnn. Faberge, Sonora. An- nabelle Coral Princess 12—10, Belin da 28—32, Prominent, Super Star, Rublnette 23—28. Baccara. Carla 35—47, Motrea. Nordln. Jr. Miss, Spanish Sun. Carina. Tawny Gold, Esther Ofnrlm 19—25. Sonia 30-^12. Nerlne 27—45. Lelies 29—55. Geplo zen stuks chrysanten Diplomaat. Alee BeLser. Mlgoll. Shandy. Jacob Maris. Escorte. Astro. Regalia. Tom Pea ree 20—32. Breltner. Evelyn Bush 15—27. Holllday. Bornholm 22—3S p st. Troschr> santen 50—1.50. idem Jaarrond 1.30—1.65. Eikenblad ;i070. Dahlia's 60—75. Trosnnjers 1.65. 2.00. Freesla's 90—3.00. Irissen 3.15—4.85. Asters 55—80. Montbrctla 60-65. Omithognlum 90—1.20. llatrix 2.00—2.93. Gladiolen 60—1.40, Tulpen Apeldoorn 3,40 per bos. ROTTERDAM Het bestuur van de Rotterdamse amateurclub Neptunus heeft gistermorgen een speler wegens het slaan van de scheidsrechter geroyeerd. Tijdens de wedstrijd Neptunus- Leerdam Sport voor de reserve eerste klasse West II sloeg de 31-jarige J. Schenk scheidsrech ter S. H. J. v. d. Heijden uit Dor drecht omdat hij naar de me ning van Schenk een verkeerde beslissing nam. De arbiter staakte de wedstrijd - het stond na 42 minuten spelen 10 voor Leerdam Sport - onmiddellijk. Het bestuur van Neptunus nam ook meteen maatregelen en royeerde de handtastelijke spe ler als lid van de vereniging. ZANDVOORT De Haagsche golf- en countryclub heeft zon dag op de banen van de „Ken- nemer" in Zandvoort beslag ge legd op het clubkampioenschap van Nederland. In de finale wonnen de Hagenaars met 6.5 —2.5 van de Eindhovense golf club. WENEN De Nederlandse dra verscombinatie Flamingo Six/Jan Wagenaar jr. is in het graf-Kalman-Hunyady-Gen- denkrennen, dat was gedoteerd met 42.000 gulden, tweede ge worden. Flamingo Six verdiende 10.000 gulden voor zijn eigenaar. De race over 2800 meter werd gewonnen door het Zweedse paard Lyon, dat een kilometer- tijd maakte van 1.20.4 minuut. LAUSANNE Nog geen 24 uur na zijn overwinning in de ronde van Lombardije won Eddy Merckx zondag morgen de wedstrijd dwars door Lausanne. De Belg was in deze wedstrijd over een bergachtig par koers, dat in twee ritten moest worden afgelegd, beide keren de snelste. Merckx legde de 5150 me ter af in de nieuwe record tijd van 10 minuten en 59 seconden. Later in een in dividuele tijdrit had de Belg 11 minuten en 11 se conden nodig. Zijn totaal- tijd werd daardoor 22 min. en 10 seconden. Joop Zoete melk eindigde in totaal als derde. Merckx had de wed strijd ook in 1968 en 1970 gewonnen. In een solo van ruim tweehonderd kilometer heeft Eddy Merckx in de 66e editie van de ronde van Lombardije opnieuw bewezen dat hij beschouwd moet worden als de beste wegrenner, die de wereld ooit gekend heeft. De 27-jarige Merckx, die afgelopen woensdag de ronde van Emilia won, heeft het wielerseizoen 1972 op indrukwekkende wijze afgesloten. De Belg boekte op de wielerbaan van Como, die hij met hoog geheven handen opreed, zijn 43e overwinning van dit seizoen. Ook in 1971 had Merckx de ronde van Lombar dije op zijn naam gebracht. Op de lijst van overwinningen in Toekomst En daarom streeft Hades ernaar de wedstrijden ook in de toe-, komst een nationaal karakter te' geven. Ferdinand Boogaerdt 't Hooft de voorzitter van de Roeibond voor Rotterdam en Omstreken, denkt daar echter anders over. „Het is beslist de bedoeling het regio nale aspect te handhaven. Het j is altijd al zo geweest en boven dien heb je in het land genoeg andere regionale wedstrijden. Bovendien zou een grotere opzet te veel tijd vergen voor de or ganisatie. Men moet beseffen, dat studenten veel meer tijd heb- den dan wij hebben. Er is nog een oorzaak voor de afwijzende houding. George Brouwer zei: „De burger verenigingen willen ook wel eens wat winnen. Het peil bij de studenten is nu eenmaal hoger, wij krijgen meer subsidie en: hebben meer tijd. Daarom hou-l^ den de andere clubs liever uit-| gebreide onderlinge wedstrij den". De voorzitter van het' Rotterdamse district onder schreef dat min of meer. „Wij wllen dit evenement liever niet te professioneel maken. De ge- zelligheid is belangrijk en je moet door de grote deelname streng zijn. We kunnen nu niet vriendelijk zijn, als een ploeg te laat bij de start verschijnt wordt hij nu gediskwalificeerd"; Sfeer Ferdinand boagaerdt 't Hooft wil de traditionele sfeer hoe dan h ook handhaven. Want: „De be doeling van dit evenement isj vooral de eerste confrontatie! van de jeugd met het wedstrijd-; roeien". De 72-jarige J. van Beest - erelii van Nautilus - met zijn langdui' ge ervaring een kenner bij uitj stek, voegde eraan toe: „Bovenj dien krijgen de ouderen en d( mindere goden nu eens kans. Toch werd de kwaliteil met uitzondering van deze strijd, steeds minder. Oe eisi voor topsport worden steeds h< ger en de trainingen steeds tensiever. Tal van coachi streven dan ook na afloop het hoogseizoen naar een adi pauze. Vandaar, dat sommij ploegen niet meer komen". Vac Beest vorspelt: „Dit evenemem os zo gezellig, dat het altijd za! blijven bestaan". KEES KOOMANj 'Uitslagen: Dames: dubbeltwce: 1. H» des/Vliet. 2. Nautilus, vier m<t stuurman: 1. Oroa, 2 Natuilus, acU 1. DDS. 2. Hades/Maas. Meisjes: 17/18 Jaar skiff: 1. NauUl 2. Maas. 15/16 Jaar: 1. Nautilus 12 jaar C4: 1. Nautilus. klassiekers ontbreekt Merckx nu alleen nog een eerste plaats in Parijs-Tours. PARIJS Door zijn gen heeft Eddy Merckx zijn overwinning in de strijd om de super prestige pernod opnieuw benadrukt. De Belg voert het klassement, waarvoor een groot aantal in ternationale wielerwedstrijden tellen, nu'aan met 438 punten. De laatste wedstrijd die nog enige wijziging kan brengen is de Grand Prix des Nations, wel ke op 22 oktober wordt gereden. De stand is nu: 1. Merckx (Belg) 438 pnt., 2. Poulidor (Fra) 185, 3. Guimard (Fra) 113, 11. Zoete melk (Ned) 85. Nautilus. 2. Dordt dubbeltwee: Rijnland. 2. Nautilus, vier stuurman. 1. Dordtschc. 2. DDS jaar; dubbeltwee: 1. Rijnland. Maas. skiff. 1. Nautilus. 2. i Dordtsche. 12 Jaar. skiff: 1. DDS. De Honte.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 16