Nieuwveen onbeslist Crescendo voor DKC lastig (5-6) BONA STARS LANGS DED: SOEPEL 68-104 HVS AAN ALLEEN LEIDING Korfbal NIEUWVEEN Wat valt er te zeggen van deen derby tussen de eeuwige regionale rivalen Nicolaas Boys en Nieuwkoop? Heel wat gewoonlijk. Achter de schermen wordt er al weken van tevoren over zo'n wedstrijd gepraat. Algemeen was men het erover eens, dat Nicolaas Boys deze reis favoriet was. Maar geen profeet kan een juiste prognose geven voor deze derby's, waarop duistere mach ten invloed plegen uit te oefenen. En zo kwam Nicolaas Boys op ei gen terrein niet verder dan 00. Het werd dank zij de voortreffelij ke leiding van scheidsrechter De Joode weer een sportieve derby. Nieuwkoop speelde uiter aard nogal behoudend en gokte met uitvallen op een doelpunt. Nicolaas Boys kreeg vooral in de aanvangsfase enkele juwelen van kansen. Mede door toedoen van Nieuwkoop-goalie Peter Eijs werd er niet gescoord. De pogingen van Nieuwkoop aan de andere kant vonden in de ogen In de tweede helft werd het soms van Piet Lenting en Hans Bos man geen genade. Zo bleef het tot de rust 00. Wel zorgde een hondje voor de nodige opschud ding door vermetele pogingen te ondernemen aan het gebeuren binnen de witte krijtlijnen een nieuwe dimensie te geven. Pas na enkele pogingen wist Piet Heemskerk onder grote hilari teit het dappere diertje te van- Han t Capel (gestreept shirt) mist, te midden van vele Nieuwkopers i knappe spel van de eerste helft niet herhaald. Nicolaas Boys bleef domineren, al mocht het zijn doelman Cees van Lith dankbaar zijn. toen hij in de eerste tien minuten twee kop ballen onschadelijk maakte. De beste kansen waren ook nu voor Nicolaas Boys, maar de Nieuw- veners strandden veelal op de ken, werd het wel gevaarlijker, uitblinkende Leo Kwakkenbos maar kon evenmin tot scoren en Wewerinks. Adriaan Hooger- komen. vorst had pech toen hij tegen de Overige uitslagen eerste klas af paal kopte, terwijl Bart Mol deling Gouda: Ammerstol-Berg- tweemaal net te laat kwam. ambacht (verrassend) 0—0, HaastrechtRVC 41, Oudewa- Toen Siem Verlooy bij Nieuw- terSoccer Boys 62 en Gou- koop zijn opwachting kwam ma- derak—WSE 0-^-1. droomkans voor Nicolaas Boys. Hij schiet over de bal heen Stand: WSE 510, Oudewater 6 10, Nicolaas Boys 69, Bergam bacht t9, Haastrecht 69, Nieuwkoop 5—3, Goudera 5—3, Schoonhoven 52, RVC 52, Soccer Boys 52, Ammerstol 6—1. MAANDAG 9 OKTOBER 1972 L 4 LEIDEN De eerste helft van de veldkompetitie loopt naar het ein de. De dames van Foreholte leden hun derde nederlaag na 40 minu ten zeer goed handbal te hebben gespeeld. Zwaar gehandicapt door blessures (coach Bonte: „Zolang he( N.H.V. weinig belang hecht aan de veldkompetitie wil ik geen geblesseerde speelsters forceren, voor mij is het belangrijk dat ik fit start aan de zaalkompetitie") verloren de Voorhoutse dames in de laatste minuten. Het Stompwijkse H.V.S. gaat nu alleen aan de leiding middels een Overwinning op H.M.S.H. De dames van M.M.O. zijn op de goede weg en versloegen Hercules ruim. De Northa dames leden hun eer ste verliespuntje niet geheel onverwacht bij de reserves van Ver- burch. Bij de heren had Apollo een te zware kluif aan A.H.C. en moest daardoor haar koppositie prijsgeven. Ook de heren van War- munda moesten het hoofd buigen in Leldschendam doordat zij niet volledig waren. De heren van Northa daarentegen noteerden een goede overwinning tegen een overigens incompleet Kwiek Sport. revanche nemen. A.H.C. won uiteindelijk met 19—11. De Oegstgeestse treffers waren van Legendijk, Stassen, Nieuwenhui- /en, Koets en Sloos (allen 2x), Thijs d'e Haan 1 x. WesterkwartierDe Danaïden Ondanks dat Oe Danaïden herbo ren in het veld kwam, konden er geen punten op de rekening bijgeschreven worden. Het werd een bijzonder trieste wedstrijd voor de Leidenaars, die enigs zins aan de opstelling gesleuteld hadden. Voor zover er proble men waren, waren ze in ieder geval voor aanvang van de match opgelost en niets stond de blauwhemden in de weg er een ouderwets goede partij van te maken. En inderdaad leek De Danaïden in de door d'e spe lers gewenste opstelling kort na de rust flink op weg naar de zege (36). Twee man schoot elke Danaïden-illusie vervolgens aan flarden. Binnen het kwar tier kon de Leidse weer van vo ren af aan beginnen (8—6). In de slotfase was de Bos ploeg ui terst ongelukkig. Nadat Yvonne Devilee haar derde strafworp had benut schoot Brik Filemon de verdiende gelijkmaker in. De arbiter zag het echter anders en het feest ging niet door. En dat was definitief, want 6 minuten voor tijd liet Yvonne Devilee de vierde en tevens belangrijkste strafworp onbenut. 0—1 kwam weer van Nap en na missers van Borghols zorgde Cor Schoonderwoerd voor 11. geboekt, konden een gevarieer der aanvallend HKV tot 6 minu ten voor tijd volgen. Drie straf- worpen, die Vicus in de slotfase moest weggeven, leverden de schadepost van 811 op. De zwartbroeken begonnen sterk. Een zwakke afwerking bracht dat niet tot uiting in de score, die door Wim Wiensing na 20 minuten spel geopend was. Via 1—2 kwam de Leidse ploeg door acties van Wim Meyer en Nandi van Helden goed terug tot 3—2. HKV leidde halverwege echter weer en wel met 31. Ook na dat de Haagse ploeg op 3—5 was gekomen en was Vicus weer vlot bij. Wim Meyer trok met 2 gave treffers de score recht (5—5). Tot 8—8 kon er van krachtsverschil geen sprake zijn. Wel moest de Leidse ploeg steeds een achterstand wegwer ken, waarin zij d.m.v. treffers van Daan Carree, Dik Onderwa ter en Wim Meyer slaagde. Drie strafworpen leverden HKV evenveel treffers op en ook de volle winst (8—11). Vicus moet de Hagenaars nu naast zich dul den op de ranglijst. Yvonne Devilee zette met 2 be- Pernix—Koog Zaandijk nutte vier meter worpen Wes- Pernix speelde zich na 'n wisselval- terkwartier op achterstand (1— lige partij korfbal tegen Koog 3), Janneke Stoeltie kon daar weinig verandering in brengen, omdat Casper van Nierop Da- naïdens vierde neerzette (24). Een misser van Nap stelde Borghols van vier meter in staat de achterstand te verklei nen. Vlak na de pauze leek De Nanaïden op winst af te steve nen, toen Nap en Filemon bin nen 2 minuten de man aan het bord werk bezorgden (3—6). Westerkwartier kwam echter ijzers erk terug. Een door Daan v.d. Berg afgestrafte defensie- ,'out was de inleiding (4—6). Henk Siebenlist en Cor Schoon derwoerd werden met ieder 2 treffers de grote mannen bij de Amsterdammers (8—6). De Da naïden was nog geenszins gesla gen. Yvonne Devilee zorgde vanaf de stip voor 8—7, waarna Filemons gelijkmaker ten on rechte werd afgekeurd. De arbi ter gaf de Leidenaar in plaats van een treffer een vrije bal en dat was min of meer beslissend. Een bijzonder teleurgesteld De Danaïden kreeg het verdiende Zuiderkwartier-Sperwers punt niet. gjj ZuiderkwartierSperwei Zaandijk naar de volle winst, die met 9—6 in cijfers werd uit gedrukt. Pernix speelde bijzon der fel en dat bracht in de slot fase voordeel. Jan van Seggelen zette K.Z. op achterstand maar niet voor lang. Ook de 2e Leidse treffer van Fred lireedveld werd vlot beantwoord. Nadat Janco Breedveld Pernix ander- maal op voordeel had gezet, eis- o*KC~~"heeft te Koog Zaandijk de laatste 10 minuten van de eerste helft voor zich op (33). Na de thee leken de rollen omgedraaid. Tot 6—6 moesten de oranje kragen een handicap van een punt overwinnen. Flip v.d. Kooy, Kees de Rooy en Jacob Bakker hielpen hun ploeg over een zwakke periode heen (66). Vanaf dat moment was Pernix niet meer te stuiten. K.Z. was niet opgewassen tegen het soms te felle spel van de Leidenaars, die door treffers van Flip v.d. Kooy, Tineke van Veen en Kees de Rooy de 2e zege binnenhaal den (96) was Sperwers 2 punten rijker, maar een speler armer, en Zui derkwartier een speelster armer en 2 punten kwijt. Een goed spelend Sperwers speelde Zui derkwartier reeds in de eerste helft naar verlies. Alleen Nico van Leeuwen (enorme inzet) kon tegen een dominerend Sper wers voor rust tegenscoren (1- 5). De 2e helft was duidelijk minder; 20 minuten spel leverde 7 gemiste strafworpen op een rij op. ZKW, na drie missers, kwam door Co de Haas tot 2- en toen liet Han Zierikzee de 4e strafworp opnieuw onbenut. Sperwers zakte weg, raakte geïrriteerd en dat nam arbiter van Vliet van Ries Wiltenburg niet. Ook ZKW speelde de rom melige partij niet volledig uit. Jopie v. Leeuwen vergat zich en kon zich ook eerder gaan ver kleden. Via een dubieuze 2—6 beperkte Joep van Dam de schade tot 3—6. Een wedstrijd om snel te vergeten. KCN-KNS KNS kwam bij KCN tot een ver dienstelijke 7—7. In dit gelijkop- gaande, spannende duel bezat de Oegstgeestse ploeg slechts éénmaal een voorsprong. Hen en Wim Brakel deden een 1—0- achterstand teniet, waarna KNS zich moest beperken tot weg werking van een continue ach terstand van 1 punt. Halverwe ge waren Ton Bey en Henny Slegtenhorst daar goed in ge slaagde (54). Ook na het om keren, toen de cijfers 54 lange tijd onaangeroerd bleven, kon KNS in de slotfase overeind blijven. Wim Brake, Ton Bey en Tineke de Wit schoten de reste rende punten voor de 7—7 bij viel Vicus Oriëntis—HKV Vicus heeft voorlopig moeten af- J haken van de kopgroep. De Lei- I denaars, die de laatste weken uitstekende resultaten hadden alles te beleven. In de eerste helft redelijk goed korf bal, in de 2e helft sensatie en minder goed spel. Toen de kruitdampen waren opgetrokken Crescendo—DKC op de bodem haar kunnen moeten gaan om sterk spelend Cres cendo van het lijf te houden. In de 2e periode konden de Delfte naren de voorsprong van 2 pun ten gedeeltelijk consolideren deels door de povere afwerking van de Leidenaren. Bij deze ge lijkwaardige ploegen gaf de rou tine van de gasten de doorslag. Aad Schouten bezorgde zijn ploeg voor de eerste en tevens de laatste maal een voorsprong (1—0). Via 1—2 liet Louis Kok Crescendo langszij komen, maar niet voor lang. Rust 23. Na de pauze zorgde Joke Ceyer weer voor gelijke stand, waarna Lenie Kok verzuimde DKC op achterstand te zetten. De Delfte naren profiteerden dankbaar (35). Louis Kok en Piet l'A- mie konden de zaken geen an dere wending meer geven, waar door DKC won. IIDEN Bona Stars heeft gis- zich 4 teravond in Amsterdam lang iniet alles uit de kast behoeven idstrijite halen om DED ver achter spat zich te laten. Ondanks tegenslag gekeft,(de mist en de onbekende hal [waren er de oorzaak van. dat Jbij de aanvang van de wedstrijd 1 t4*» juist de vereiste 5 spelers aan- iWezig waren) bouwde Bona Stars regelmatig aan een voor ras b sprong, die bij rust reeds 19 punten bedroeg, 2948. Hierna Sing het gestaag door, in de ne gentiende minuut maakte weer Peter de Jong met een gemaax- |te vrije worp voor 't honderdste t scoi^ punt. Het werd tenslotte een 1* 68—104 zege, waarmee Bona Stars voor de derde achtereen volgende maal meer dan hon- leve derd punten scoorde in een En dat is een hoopvol teken met het oog ie he& op de komende ontmoetingen te gen Fiat Stars uit en Levi's ing 4-thuis. tand i'Oach Kallenberg had geen keus diver^ om zijn basisvijftal samen te stellen, Bill Mcody, Rudy van Eyck, Peter de Jong, Rob Wal- laart en Ane van Dijk moesten de moeilijke spits afbijten en deden dat meer dan voortreffe lijk. Ruim 2 minuten na het De- ginsignaal stond er door 2 vrije worpen van Rudy van Eyck en een serie van 8 punten van Bill Moody een 0—10 voorsprong op het scorebord voor Bona Stars. Een ongekend goede start dus. waar de nu binnendruppelende spelers duidelijk moed uit put ten. Na 13 minuten, bij de stand 25— 32. zette Bona Stars even een tussensprint in en bereik.e zo bij rust een comfortabele 2948 voorsprong. Na de her/acting bleef het spel- beeld hetzelfde behalve dat Bona Stars nu, in plaats van wat men van DED verwachtte, ook fast-break speelde, Ben van Cleef bleek het nog niet ver leerd te zijn. Daarnaast schoten Peter de Jong en Bill Moody J weer met scherp en was er ge regeld van prachtige staaltjes combinatiewerk te genieten. Halverwege de tweede helft was de strijd dan ook al lang beke- i ken. 47—76, de vraag was alleen j nog hoe hoog de score zou wor-j den. Met nog 3 minuten te gaan een score van 60—97, waarna het weer Peter de Jong was, die I zijn vrije worpen benutte en I daarmee nummer honderd liet aantekenen. De rommelige slot- 1 fase zorgde tenslotte voor de 68—104 eindstand. Scores: Peter de Jong 30. Wayne Denham 22, Bill Moody 21, Wim i PetriCi en Ben van Cleef 6, Har Stol 5, Aad van de Nieuwendijk en Rudy van Eyck en Chris i Verhoeks 4, Ane van Dijk 2. DED: Hans de Block 16, Paul Hoeksema 12, Hans Hoeksema 8, Hans de Liefde 7, Kurt La- j gerwij 6. FOREHOLTE Een zwaar door blessures gehan dicapt Foreholte heeft in Den Haag een taktisch zeer goede wedstrijd gespeeld. Zonder pro minenten als Nora v. Niekerk, Ellie Hoek en Martina Hoog land combineerden zij bekwaam tot een goede scoringskans ont stond. Dr dames van Wings, on geslagen aan de leiding in de eerste klas. waren dan ook veel minder aan de bal. Ook verde digend sloot het als een bus bij Foreholte en Anuska Fontein was in zeer goede vorm. Na het openingsdoelpunt van Wings schoot Hannie Boskamp twee maal raak en een aan de cirkel zeer gevaarlijke Anneke Broek huizen eenmaal: 13 bij de rust. Het had zelfs 1t kunnen zijn doch een strafworp van Hannie Boskamp kwam er via de paal weer uit. Na ru9t bleef Foreholte de bal goed in haar bezit houden. Weer liet Hannie Boskamp een strafworp onbenut en toen Wings 9 minuten voor het einde 2—3 scoorde, was de rust uit de ploeg van Foreholte verdwenen. Nerveus verdedi gend kwamen er kansen voor de Haagsen die zij in de hele wedstrijd nog niet handden ge kregen. Anneke Broekhuizen NORTHA scoorde 2—i doch dere trefler De hfrf„ VJn Northa hadde„ werd wegens cirkel afgekeurd. Direkt daarop kwam de gelijk maker aoor een misverstand in de Voorhoutse defensie. Met nog 3 minuien te spelen kreeg Ans Bakker via een strafworp de ge legenheid de punten alsnog mee naar huis te nemen doch ook zij faalde volkomen. Een gedemo raliseerd Foreholte moest zelfs toezien dat Wings in de laatste minuut met de volle winst ging strijken: 43. ie eerste helft van het topduel H.V.S.—H.M.S.H. was van goed gehalte. Sjanie v.d. Bosch, weer als vanouds, gaf haar ploeg een 20 voorsprong met twee fraaie doelpunten Een onderhands schot verraste Truus Osthoorn maar Sjanie v.d. Bosch bracht via een snelle combinatie op links de stand op 3—1. Trees v. Santen rondde een break-out af met een schitterend doelpunt: 4—1. Nadat H.M.S.H. de achter stand tot 4—2 verkleind had. werd het door een daverend af standschot van Connie Lelieveld 52 bij de rust. Na rust combi neerde H.V.S. rustiger, bleef wat meer aan de bal en bouwde de voorsprong rustig uit met een val worp van Trees van Santen (62). Afstandschoten van Ada v.d. Mey en Connie Lelieveld zorgden voor 8—2 en vijf minu ten voor het einde bracht H.M.S.H. door een strafworp de eindstand op 83. de M.M.O. De Hoogmadese dames behaalden in Rijswijk weliswaar een ruime overwinning op Hercules doch een fijne wedstrijd was het niet. M.M.O. kreeg niet de gelegen heid gevaarlijk te worden aan de cirkel doordat Hercules steeds iedereen vastpakte die zich in de buurt van de cirkel bevond. Met afstandschoten en break-ouls schoot M.M.O. zich naar een 16 voorsprong bij de rust. Na rust veranderde niets aan het spelbecld. Moeite loos liep M.M.O. verder uit H.V.L. al waren de nieuwe meisjes De dames eerste helft bijzonder veel r met het onvolledige Kwiek Sport. De Hagenaars spgelden knap op balbezit en het was haast onmogelijk om hen de bal te ontfutselen, mede doordat de scheidsrechter bij het minste li chamelijk contact de wedstrijd doodfloot. De ruststand werd 44. Na rust beperkte Northa zich met de door snelle break outs opgelopen voorsprong te consolideren. Zij vermeden li chamelijk contact in deze overi gens sportieve wedstrijd. De eindstrijd werd 14—9 voor de Noordwijkerhouters. De dames moesten het eerste punt afstaan in Poeldijk tegen het gerouti neerde Verburch 2. eHt werd een volxomen gelijkopgnande strijd1. Verburch speelde technisch beter doch Northa klopte hen op pure snelheid. Een inte ressant duel tussen twee ver schillende speltypen, dat onbe slist (5—5) eindigde, hetgeen de juiste verhouding weergaf. nog niet helemaal ingespeeld, met 413 werd een ruime over winning behaald. De heren hadden bij het Haagse Wings weer een tekort aan wis sels. In voorgaande wedstrijden konden zij hiermee altijd tot aan de rust standhouden om daarna te worden weggespeeld. Nu was het andersom. Voor rust hadden zij niet veel in te brengen en liepen een beslissen de 9—3 achterstand op. Na rust kwam M.M.O. verrassend goed terug en ging de strijd gelijk op. Met 18—13 verloren zij zeer eervol. N.I.O. In Wassenaar behaalden de Ripse dames een knappe overwinning i H.V.L. hebben de eerste punten binnengehaald en daarmee hun tegenstanders Union Sport met lege handen op de onderste plaats achtergela ten. Het werd een vij regelmati ge overwinning waarin keepster Wil Schulte-v.d. Drift zowel een strafworp stopte als benutte. De ruststand van 43 voor Union Sport werd na rust door de jon ge Leidse ploeg in een 4—7 overwinning omgezet. Gonnie Eradus scoorde 3x, Gerda Stodt. Carla Jansen en Tineke Potteschaar elk lx. De heren gingen in een harde strijd ten onder in Rotterdam bij Actief met 1210 en blijven puntloos onderaan. WARMUNDA op Jagers. Corrie Weenink, Ger- In Leidschendam ging Warmunda Baak en Grè Luiten schoten Nio al voor rust naar een com fortabele 51 voorsprong. In de tweede helft kwamen de Wasse- naarsen wel opzetten doch de Ripse doelvrouw Marian v.d. Star was in uitstekende vorm. Sonja v. Emmerik scoorde na rust en Jagers bleef op 4 ste ken. Een verdiende 6—4 over winning voor de dames uit Rijp- wetering. APOLLO Dat de Oegstgeestenaren het moeilijk zouden krijgen in hun strijd om de eerste plaats met concurrent A.H.C. stond tevoren vast. A.H.C. beschikte over een snellere ploeg en klopte Apollo met snelle break-outs. Toch Is de Oegstgeestse ploeg niet zo maar weggespeeld. Vooral In de tweede helft (115 rustand) ging de strijd goed gelijk op en zij kunnen in de return zeker /.onder Cees Hoek, Ben Niekerk en Ab Augustinus weer aan het oude euvel ten on der. althans in de eerste helft. Er werd teveel gepraat in het veld hetgeen het teamverband ernstig' schaadde. De Leidschendammers profiteer den dankbaar: 124. Na rust kwamen de Warmonders tot in keer en combineerden rustig, schoten trefzeker en zouden ze ker een beter resultaat behaald hebben als de achterstand al niet te groot was. Behalve 2 af gekeurde treffers van Ruud v. Grieken, produceerden zij 6 gave doelpunten in die tweede helft en hielden hun verdediging veel beter gesloten. De Neder laag van 16—10 was dan ook ge heel in die eerst helft geleden. Doelpunten: Aad Wolvers 4, Frans de Jong en Rinus v. Buu- ren 2x, Bram Schavenmaker en Ruud v. Grieken lx. I Trees van Santen wit shirt) scoort vallend i i de wedstrijd tegen HMSH (foto Henk van den Ende)

Leidse Courant | 1972 | | pagina 15