Leiden verrast Sleutels: 3-1 (ompri/Delta was geen partij voor Kangeroes NOORDWIJK: GEEN INSPIRATIE UVS VERSLAAT LISSE Afdeling Leiden Volleybal Regionalen Zaterdagvoetbal SPORTBIJLAGE MAANDAG 9 OKTOBER 1972 L 3 Dat het bij Leiden—Sleutels (Leiden in gestreept shirt) niet altijd even zachtzinnig toeging, moge uit deze foto blijken een grotere zege behaald. De ruststand was 2-0. In de tweede helft kwam Kagia via Zwetsloot op 2-1. Met een enorm hard af standschot bracht Wit het ver schil opnieuw op twee doelpun ten: 3-1. Hazersw. BoysRandst. Sp. 43 Tot tien minuten voor tijd leidde Hazerswoudse Boys met 3—0 tegen Randstad Sport (doelpun ten van Sjaak Kouwenhoven, Joep de Ruiter en Ed Harkes), toen kwam het plotsklaps in moeilijkheden. Randstad Sport LEIDEN Woubrugge heeft zijn leiderspositie in de eerste klas afdeling Leiden zaterdag verste vigd. Het won zelf van Kagia, terwijl Sleutels in de derby te gen Leiden klop kreeg. De twee de plaats wordt nu ingenomen door VWS, dat twee punten op Woubrugge achter staat. Onder aan duurt' de strijd voort tussen MVKV en VVSB. LEIDEN—SLEUTELS Leiden overrompelde Sleutels in de eerste twintig minuten, waarin het niet minder dan drie maal doel trof. Al in de eerste minuut zorgde Reyken voor 1-0, ra vijf minuten werd het 2-0 -3oor Wijderveld en in de twin tigste minuut zorgde Reyken voor 3-0. De verdediging van Sleutels ging in die aanvangsfa se zeer paniekerig te werk. Lei den kon het hoge tempo niet volhouden en voor rust werd niet meer gescoord. In de twee de helft, toen de strijd allengs harder werd, had Sleutels vaak het iniatief, maar werd maar weinig gevaarlijk. Alleen Her man Smit scoorde. Arie Hereur ging onderuit in het penaltyge- bied, maar dat leverde geen strafschop op. Een verdiende zege voor Leiden. WOUBRUGGE—KAGIA 3—1 Opnieuw was Gert Wit bij Wou brugge de grote man. Hij nam tegen Kagia alle drie treffers voor zijn rekening. Kagia, dat met name voor rust in het veld niet minder was. mankeerde schutters. Het mocht bovendien blij zijn dat doelman Wolvers in zo'n goede vorm stak, anders Een sprint om de bal had de snelle Woubrugse ploeg werd gewonnen. kwam, profiterend van verdedi- gingsfouten, binnen vijf minuten op 3-2. Jan Rietveld besliste daarna de strijd toch, al kwam Randstad Sport in de laatste minuten nog één maal terug: 4- 3. VWS—VALKEN '68 2—0 VWS speelde tegen Valken de bes te wedstrijd tot nu toe in dit sei zoen. Met name in de eerste helft speelden de VWS'ers soms subliem. Goalgetter Montagne scoorde twee maal. In de twee de helft werd het allemaal wat rommeliger, maar de ploeg van trainer Mattie Keereweer hield zijn voorsprong moeiteloos vast. GWS—MVKV 4—1 GWS sloeg in de tweede helft toe tegen MVKV. Arie Leferink zet te zijn ploeg voor rust op 1-0, maar uit een vrije trap kwam MVKV op 1-1. In de tweede helft bleef GWS aanvallend spe len, veel breedtespel en scoorde drie maal: alle keren door Dick Postma. waarvan de tweede treffer uit een strafschop. LEIDEN In de eerste thuiswedstrijd van het nog zo prille seizoen 1972-1973 heeft het eerste team van Kangeroes zaterdagmiddag in de universitaire sporthal aan de Wassenaarseweg laten zien dat de 3-1 nederlaag van vorige week tegen Radius/MVC een vergis sing was. Met groot vertoon van macht werd Compri/Delta uit Zwijn- drecht met een duidelijke 3-0 neder laag naar huis gestuurd. KANGEROES—COMPRI/DELTA (he ren le div. B): 3-0 (15-7, 15-12, 15-5), Door het gebrekkig stoppen van de opslag kwam Compri/Delta in de le set nauwelijks tot een aanval. Kange roes daarentegen kon zich op dit spel- onderdeel naar hartelust uitleven en nam via 5-0 (le time-out voor CD) een royale 8-0 (2e time-out voor CD) voor sprong. Weliswaar kwam de ploeg uit Zwijndrecht daarna even terug, 12-6, maar de setwinst is eigenlijk geen ogenblik in gevaar geweest: 15-7. Ook in de 2e set gaf de zonder onnodige ri sico's, maar wel diep in het achter veld geslagen opslag van Kangeroes de ploeg uit Zwijndrecht zoveel moei lijkheden, dat de Kangeroes gemakke lijk naar een 8-2 voorsprong kon uitlo pen. Spelverdelers Wybe Pera en Koos Taconis voorzagen hun aanval lers Piet van Zwieten, Hans de Jong, Lambert Moeve en Eduard Huusse re gelmatig van goed geplaatste set-ups en daarmee wisten deze spelers wel raad. Zoals we van Kangeroes gewend zijn kwam na de royale eerste winst en de 8-2 voorsprong in de 2e set de verslapping. Compri/Delta reageerde onmiddellijk en liep langzaam maar zeker in. Bij de stand 10-8 vluchtte aanvoerder Wybe Pera in een time- LEIDEN „Iedereen dacht, Joop met zijn grote smoel redt het wel. Dat mag dan gebeurd zijn, maar zonder de Sportstichting, zonder mevrouw Den Haan en zonder de vier man die hier avond aan avond bezig zijn ge weest, was het nooit zover ge komen". Joop Riethoven, de nijvere praeses van wieler vereniging Swift kwam woorden tekort om iedereen te danken, die had meegewerkt aan de tot standkoming van Swifts club huis in de Trompstraat. „Een paleisje", noemde mevrouw Den Haan, wethouder, het later tijdens de weliswaar niet zo stijlvolle, vrij rumoerige, maar daardoor juist zo gezellige re ceptie. Voordat zij die woorden had kunnen uiten werd zij een paar keer muzikaal onderbroken door de dappere blazers van „Werkmans Wilskracht", dat de opening muzikaal opluisterde eh dat ook tijdens de receptie, via wandeltochten rond het clubhuis, bleef doen. De verkla ring voor deze overdosis aan ijver? Mevrouw Den Haan had haar vermoedens: „Werkmans Wilskracht heeft nog geen club huis. Daar wil het kennelijk de aandacht op vestigen". FOTO: de drukte tijdens de re ceptie in beeld gebracht. out, om zodoende gelegenheid te heb ben zijn medespelers op de gevaren te wijzen. En Kangeroes nam de raadge vingen van zijn aanvoerder ter harte. CD probeerde het nog wel maar kwam duidelijk kwaliteit tekort om het Leidse team van setwinst af te houden: 15-12. Over de 3e set kunnen we eigenlijk heel kort zijn. De sporadische aanvallen van CD werden door Kangeroes prachtig geblokt en toen het Zwijn- drechtse team zijn heil ging zoeken in plaatsballen had ook de snelle Leidse defensie hierop het antwoord klaar. Met duidelijk verschil, 15-5, ging ook nu weer de setwinst naar Kangeroes, dat daardoor tot een ruime en ver diende 3-0 overwinning kwam. LEYTHON AC—MARTINUS (dames 3e divisie G). Het damesteam van Leython AC boekte zaterdagmiddag in de thuiswedstrijd tegen Martinus 2 uit Amstelveen wederom succes. Wellicht wat uit hun concentratie doordat ze bijna een half uur te laat in de sport hal aankwamen, kregen de speelsters van Martinus in de eerste set geen voet aan de grond of misschien beter gezegd geen hand aan de bal. Leython AC scoorde aan de lopende band en bracht de le set met 15-0 op zijn Maar in de volgende sets bleek al spoe dig dat het spel van het Amstelveense team totaal geen inhoud had. De aan val van Leython AC had nauwelijks moeite met de verdediging van Marti nus 2 en door ruime resp. 15-4 en 15-6 boekte het Leidse team een duidelijke 3-0 overwinning. Opmerkelijk was nog dat de tegen doelpunten van Martinus veelal ont stonden door fouten van Leython AC. KANGEROES 2—DE MOLENWIEK (heren 2e divisie D). De reserves van Kangeroes hebben hun eerste optreden in de competitie 1972-1973 niet succes vol kunnen afronden. Uitkomend tegen de Molenwiek uit Wormer moesten de Leidenaars een 2-3 nederlaag incasse ren met de cijfers: 15-11, 9-15, 15-13, 8-15 en 12-15. Bij een analyse achteraf moeten we stellen dat Kangeroes II deze wed strijd zonder meer had moeten win nen. De spelopbouw van het Leidse team was duidelijk beter dan bij de Molenwiek, maar in de aanval werden zoveel onnodige fouten gemaakt, dat de tegenstanders steeds weer konden terugkomen. Onjuiste timing van de aanvallers van Kangeroes II was er oorzaak van dat de voorbereiding (pass en set-up) niet naar waarde werd gehonoreerd en de krachteloos geslagen smashes waren veelal een dankbare prooi van de defensie van Molenwiek. Met uitzondering van good old Pieter Bas van Duyvenbode bleef de Kangeroes aanval zaterdagmiddag duidelijk beneden de maat. Als Kange roes 2 meer aandacht gaat schenken aan de afwerking van de aanval, dan moet dit team zeker tot één van de sterksten van de 2e divisie D worden gerekend. Opstelling van Kangeroes II Gerard Bakker, Harry de Vos, Pieter Bas van Duyvenbode, Wim Hendriksen, Piet Pijnnaken en Koos de Ridder. de derby LeidenSleutels, die door de thuisclub (gestreept shirt) verrassend LEIDEN Na het goede resuL taat van vorige week kwam de ploeg van Roodenburg zaterdag niet verder dan een 1—1 gelijk spel tegen het toen nog puntloze Lenig en Snel. UVS won met 0—1 van Spel. Ljsse in een aan trekkelijke wedstrijd. Overige uitslagen: ExcelsiorADO 03, De MusschenSparta 01, Westlandia—Feyenoord 1—2. RoodenburgLenig en Snel 11. Roodenburg onderschatte Lenig en Snel en kon niet tot impone- rend spel komen. Na tien minu te nliet doelman Peter v. Koope ren de bal glippen 01. Rooden- bunrg werd wel sterker en Spel. LisseUVS 01. Twee aanvallende ploegen kwa- Stand: ADO 6—12, Sparta 6—Si men tot een goede wedstrijd en Roodenburg 7—8, Feyenoord hadden beiden kansen op een overwinning. Na rust was Lisse wat sterker, maar niettemin was het UVS dat scoorde, na "kwam terug via Ger Straathof, die prachtig inschoot. Na rust NOORDWIJK Het duurde tot een kwartier in de tweede helft voordat Noordwijk zichzelf te rugvond. Hierbij had het elftal wel de hulp van Heerjansdam- goalie Meyer nodig: deze stompte de bal uit een voorzet van Geiard Duyndam voor de voeten van Jan Willem Bongers, die niet aarzelde. Tekenend voor de mentaliteit van Heer- jansdam was hierbij, dat verde diger Zijderveld tot het laatste moment trachtte het schot te keren, maar via zijn been en de paal was het toch raak: 1—0. Dat Noordwijk ging winnen was lange tijd nog een onzekere zaak geweest. Met name in de eerste helft zocht Noordwijk te vergeefs naar het juiste ritme. Heerjansdam had lange tijd het betere spel. De ploeg vormde meer een eenheid. Het schake len van de ene linie op de ande re verliep vlotter dan bij de Noordwijkers. Vooral de gerou tineerde middenvelder Vlas boom plaatste zich op de voor grond als uitstekend koerier. Hij verschafte op rechts de frontlinie veel bruikbare passes. Noordwijk kon nog niet de in spiratie in zijn spel leggen, die men van een koploper zou mo gen verwachten. De middenlinie met Kees Karsten. Gerard Duyndam en Aad Glas werkte allerminst doeltreffend. Ook de aanvoer van mankracht in de spits van de aanval kwam vaak te laat: duidelijke bewijzen hiervoor waren de twee mooie voorzetten van Jan-Willem Bon gers (voor rust) en Albert Spaanderman (na rust), die door niemand verzilverd konden wor den. Pas in de 35e minuut was er voor het publiek de eerste aanleiding om de handen op el kaar te brengen en wel voor een hard schot van Rudie Brö- ring, dat maar net via een ver dediger over de achterlijn ver dween. Vlak voor rust ging Noordwijk dan wat druk uitoefe nen. Dat Heerjansdam niette min gevaarlijk bleef werd dui delijk gemaakt, toen vijf minu ten voor rust een schot van Blom tegen de lat belandde. Toen Noordwijk in de tweede pe riode na het eerste doelpunt zijn draai gevonden had. kwam ook duidelijk de kwaliteit naar vo ren. die de doorslag zou geven: de individuele techniek en vin dingrijkheid. Personificatie hier van was Rudie Bröring. Nadat een door Heerjansdam slecht genomen vrije trap via het mid denveld snel bij Bröring in de spits was gekomen, ondernam hij een solo. die leek te worden besloten met een passje naar links. Tot ieders verassing kwam er echter een flitsende schuiver van zijn linkervoet, die van 20 meter afstand in de ui terste hoek verdween: 20. In het resterende kwartier trachtte Bröring het nog tweemaal met identieke schoten. Een kogel van Kees Karsten besloot het laat op gang gekomen schut tersfeest. Roen v.d. Geest De Zwerver—Quick Boys 3—0 (IB) Quick Boys speelde tegen De Zwerver een slechte wed strijd en ging dan ook verdiend ten onder. Bij de Katwijkers ontbrak alleen nog de aan zijn enkel geblesseerde Jan van der Plas. Uiteraard geen excuus voor de geringe inzet, die Quick Boys vertoonde. Bij de rust stond De Zwerver al met 20 voor door doelpunten van Roo- zendaal en Lobber. In de twee de helft trachtte Quick Boys de bakens te verzetten. Het offen sief leverde echter nauwelijks doelrijpe kansen op. Kort voor tijd kwam De Zwerver bij een uitval zelfs op 30. Ter LeedeDoto 11 (IA) Ter Leede stelde tegen Doto nogal teleur. Ondermeer werd duide lijk, dat de verdediging niet meer is, wat ze geweest is. Al leen newcomer Jan Schoon was op dreef. Ter Leede ontketende direct een fel offensief, Vreug- denhil en Sluymer lieten enkele mogelijkheden onbenut. Toen Zandbergen in de defensie wat met de bal knoeide profiteerde Wesdorp daarvan en stond Doto plotseling met 01 voor. Jan Schoen voorkwam op de doel lijn zelfs een tweede treffer. Nog voor rust kwam Ter Leede op 11, toen Sjoerd Boot na mistasten van de keeper kei hard raak knalde. In de tweede helft was Ter Leede voortdu rend in de aanval, maar het juiste schot ontbrak. DOSC—Rijnsburgse Boys 1—0 (2B) De warmte was duidelijk van inv'oed op het spel bij DOSC—Rijnsburgse Boys, die maar een tam partijtje voetbal speelden. Rijnsburgse Boys kampt met een chronisch ge brek aan schutters, dat werd opnieuw duidelijk. De Rijnsbur gers leden hun zoveelste neder laag met één doelpunt verschil en dat terwijl ze in het veld niet slechter waren. DOSC kreeg voor rust welgeteld twee kan sen, die beide door keeper Jan van Kuivenhoven onschadelijk werden gemaakt. Voor Rijns burgse Boys was Roel de Mooy twee maal dicht bij een doel punt. Na rust togen beide ploe gen ten aanval. Het was DOSC dat na tien minuten succes had. De rest van de wedstrijd stond in het teken van een offensief van Rijnsburgse Boys, dat ondanks enkele spelerswisselin gen zonder resultaat bleef. RCL—De Musketiers 9—2 (3B, west I) De tweede wedstrijd op het nieuwe veld in Leiderdorp leverde RCL heel wat meer suc ces op dan de eerste. De Mus ketiers, dat zwaar tegenviel, was volslagen kansloos: 92. Na drie minuten benutte Broers een wegens hands toegekende penalty, maar zeven minuten later was de stand weer recht getrokken, doordat Jaap Kuip in eigen doel schoot. RCL was ech ter heer en meester en bracht dat met de regelmaat van de klok in de score tot uiting: Leo Hall 2—1, Sjoerd Teske 3—1, Leo v.d. Berg 41, Leo v.d. Berg 51, Leo v.d. Berg 61. In de tweede helft had RCL wat meer consideratie met De Mus ketiers, al bleven de doelpunten komen: Leo Holl 71, uit een penalty (hand) kwam De Mus ketiers op 7—2, Leo v.d. Berg zorgde met zijn vierde doelpunt voor 8—2 en Rodenburg bepaal de de eindstand op 92. Paal en lat voorkwamen nog diverse malen Leiderdorpse doelpunten. Maasdijk—Koudekerk (3A west II) 20 Maasdijk behaalde een verdiende zege op Koudekerk, dat weinig overtuigend te werk ging. Dc Koudekerkers maakten een wat bange indruk en had den duidelijk minder inzet dan Maasdijk. In de eerste vier mi nuten van de tweede helft viel de beslissing, toen Maasdijk tweemaal achter elkaar scoor de. Koudekerk kreeg kort voor tijd kans op een tegentreffer, toen het een penalty (overtre ding tegen Boelee) min of meer cadeau kreeg. Kees Deemoed accepteerde het geschenk niet. Oegstgeest—Lisser Boys 0—1 (4A) In een van beide kanten goede en sportieve wedstrijd behaalde Lisser Boys een verdiende 0—1 zege bij Oegstgeest, dat al we ken niet meer verloren had. In de eerste helft hield Oestgeest nog gelijke tred. Beide teams kregen enkele kansen, maar de wedstrijd speelde zich toch voor het grootste deel op het midden veld af Lisser Boys nam na rust meer en meer het heft in handen. Al na twee minuten scoorde het wat uiteindelijk zou blijken het enige doelpunt van de wedstrijd. Laatste man John van Dijk stormde naar voren Isaac de Kooker had dat goed door. lepelde de bal op het hoofd van Van Dijk, die met een schitterende kopstoot scoor de. Lisser Boys hield verder, met als uitblinkers Van Diest en Van Dijk, goed stand. TAVV—Monster 1—2 (4A) Het moest er een keer van komen dat TAVV de eerste nederlaag van dit seizoen zou gaan lijden. Dat het in de thuiswedstrijd te gen Monster gebeurde, was ech ter een klinkklare verrassing. Toch was het een verdiende overwinning van Monster. TAVV liet in de eerste helft zijn kans liggen en na rust sloeg Monster snel t-'ee maal keihard toe 0—2. Het was duidelijk, dat LEIDEN Noordwijk is in IA alleen aan de leiding gekomen. Het I maakte tegen Heerjansdam geen fout, terwijl SHO bij Jodan I Boys een steek liet vallen (1—1). Quick Boys (3—0 nederlaag bij De Zwerver) en Ter Leede (gelijk spel tegen hekkesluiter Doto) I stelden opnieuw teleur en verkeren nu in onderste regionen, I evenals Rijnsburgse Boys in 2B. Sizo (3A) daarentegen won op-1 nieuw. Andere opvallende feiten in de zaterdagcompetitie: monsterscore van RCL (9—2), de eerste zege sinds anderhalf jaar van ARC in competitieverband, de eerste nederlaag van TAW dit seizoen en de knappe zege van Lisser Boys tegen Oegstgeest. De stand in IA luidt: Noordwijk 610, SHO 69, Zwart Wit '28 69, Kozakken Boys 67, Amstelveen 66. Heerjansdam 66, 's-Gravenzandse SV 6—6, Quick Boys 6—5, De Zwerver 6—5, Ter Leede 64, Jodan Boys 63, en Doto 62. TAVV zijn tegenstander had on derschat. Het toog nu feller in de aanval, maar kwam niet ver der dan één treffer, gescoord door wie anders dan Gilles Hei- tinga. Pogingen van Heems kerk, Rossenberg en invaller Vreeken waren geen succesvol resultaat beschoren. ARC—Zwammerdam 1—0 (4A) Met veel moeite en nog meer pijn heeft ARC zijn eerste com petitiezege sinds anderhalf jaar behaald. Slachtoffer daarvan werd buurman en felle under dog Zwammerdam. Zoals te verwachten viel was het een nogal harde wedstrijd, die lange tijd niet om aan te zien was. Scheidsi echter paste begrijpe lijk de voordeelregel niet toe, maar dat had wel tot gevolg, dat ARC nauwelijks in zijn spel kon komen. Al spoedig werd duidelijk, dat de ploeg, die het eerste doelpunt zou scoren, als overwinnaar uit de strijd zou komen. Dat werd terecht ARC. Na een kwartier in de tweede helft had Jaap Houweling in een na een corner ontstane scrim mage succes. ARC bleef de strijd verder zonder moeite die- KatwijkNaaldwijk 10 (4B) In een pittige wedstrijd heeft Kat wijk tegen Naaldwijk gedurende negentig minuten steeds het b« tere van het spel gehad, maai het duurde tot drie minute* voor het einde, alvorens dat een doelpunt tot uiting werd ge, bracht. Wie dat nu preciej scoorde, was voor velen eel raadsel. Na een vrije trap vat Kees Schuit ontstond een enorj me scrimmage, die pas beëiij.ElD digd werd, toen de bal zich ter: het doel bleek te bevinden. tyniet beslissing van een wedstrijt,te die door een hoog tempo, spaa zich ning en sensatie werd gekea,(de merkt. wat (bij SVOWHnekse Boys 5—1 (4^juis SVOW heeft de smaak te pal wet ken, zo bleek tegen Hoela Stai Boys. Het werd, al was tyspri geen grootse wedstrijd, een 5-j pun zege voor de OudeweteringS ginj ploeg. Ed Langerijs opende mij gen een penalty de score na eq Pet< kwartier. Vijf minuten lat^te prijkte de 1—1 al op het score pun bord. Hoekse Boys achtte 1": 68- daarna nodig op buitenspel Stai gaan spelen. Die val klapte vie- vo'.j maal te laat dicht en dat lev« der de SVOW evenveel doelpunty-can op. Ruud van Tol scoorde vc» een rust 21, in de tweede he> op i brachten opnieuw Ruud v* gen Tol, Rini v.d. Wetering Jthu Theur. Zeldenthuis de stand fc>acl 51. SVOW liet nog diver|^^ kansen onbenut.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 14