QasiaiipÊIKj) MAZDA -Nieuws MAZDA -Center ARIE VAN DER LIPPE HEEFT HET GESCHOTEN MET ZIJN GEDROOGDE BLOEMEN Adverteert in de Leidse Courant Naakdie boeiende wereldreis mee! Deze week in de Leidse bioscopen Viva la muerte In de greep van de sexleermeester Een maagd van 18 karaat Filmprogramma in Alphen a.d. Rijn SAN0CEL-H.V.L." MAAK EEN GRATIS PROEFRIT S7 OOK Wat u moet weten VRIJDAG 6 OKTOBER 1972 LEIDSE COURANT LEIDEN Ook in Leiden blijkt de nieuwste Nederlandse film „De inbreker" (in TRIANON) aan te slaan. De film gaat zijn vijfde week in. Nog een prolongatie is de Amerikaanse lachfilm zijn, nu zijn tweede week in CAMERA beleeft. Zoals gewoonlijk „What's up doc?", die na enkele weken in Luxor vertoond te heeft hetzelfde theater ook een kindermatinee. Dit keer wordt er een spannende film vertoond: „Jungle Jim in het verboden land". De nachtvoorstelling in Camera is de keiharde film „De onderwereld rekent altijd af". Ook „De Peetvader" blijft nog een weekje in de Leidse bioscopen. De film beschrijft de beleve nissen van een onderwereld familie in Amerika. „Viva la muer- te" in Lido is een bewogen film over de Spaanse, burgeroorlog. STUDIO en REX zorgen deze week weer voor een beetje sex. STUDIO met de lachfilm „In de greep van de sexleermeester. Rex met de vervelende film „Een maagd van 18 karaat" en in de nachtvoorstelling met de komische vertoning van „Bloot aan boord". LIDO Een creatieve kunstenaar heeft, vaak in meer dan in één uitdrukkingsvorm iets te vertellen. Dat bewijst ook de in Frank rijk levende Spanjaard Fernando Arrabal, vooral bekend gewor den door zijn toneelstuk „De architect en de keizer van Assyrië en nu verrassend met een zeer persoonlijke film vol wrede schoonheid. De film gaat om een twaalfjarig jongetje dat niet begrijpend tus sen de raderen van de Spaanse burgeroorlog dreigt te geraken. Zijn vader is door de fascisten gevangen genomen. Het jongetje, Fando, heeft het gevoel dat zijn moeder haar echtgenoot heeft aangegeven. Reden waar er zich bij Fando een crisis ontwikkelt. Dp meesterlijke wijze weet Arrabal alle gebeurtenissen vanuit de waarnemingswereld van het -jongetje weer te geven. Hierdoor is „Viva la muerte" meer dan een beschrijving van de Spaanse burgeroorlog. Dit wordt nog versterkt door de niet vlekkeloze dramatisering onder meer in de mise en scène, die een zeker primitiviteit suggereert. De Engels gesproken dialogen vormen het enige echt storende element in dit bewogen drama. LIDO Vadim wilde blijkbaar weieens iets anders en heeft zich daarom met „In de greep van de sex-leermeester" in het olijke avontuur gestort. Maar liefst zes verrukkelijke schonen krijgen onnodige lesjes in liefde van hun sportleraar „Tiger". Wonder lijk genoeg zitten deze schone „maagden" nog op school, al is het dan een High school. Dat high slaat waarschijnlijk op de ge moedstoestand van „Tiger" en het hogere amoureuze onderwijs, dat hij geeft. Het is natuurlijk wel vervelend, dat een paar meis je de intieme en niet geheel brave verhouding met hem open baar zullen maken, als hij niet met hen in het huwelijk treedt. Gelukkig blijkt ook in Amerika de politie je beste vriend te zijn, waardoor aan de arbeidsvreugde die „Tiger" in zijn sport heeft een einde komt. Of de dames dat echt prettig vinden, blijkt la ter. Het is maar hoe je het bekijkt, maar „De sex-leermeester" is goed voor een inhoudloos en weinig opwindend avondje. REX Wat is er toch loos met Lilian in „Een maagd van 18 ka raat"? Heel eenvoudig: Lilian wordt na een mislukt sex-experi- ment voor ijskast uitgemaakt, vlucht naar een dokter en leert de theorie van de liefdeskunst. Maar dan begint het. Annellse Me- nech, die deze snertfilm regisseerde, jaagt het blondje dwars door Europa heen. Dan kan er geen man aan de horizon opdui ken of Lilian stapt dapper uit de kleren en het wordt vrijen in auto's, in bed en in bad. Er komen zelfs zwepen aan te pas.en één keer wordt het gezellig: „Drie in de pan". Helemaal verlost van valse schaamte keert zij als een keurig sletje naar Kopenha gen terug, waar de sexdoceiit haar huwt. Maar 't zal je kind maar wezen! Alphen Op vrijdag- en zaterdagavonden organiseert de Culturele Raad een speciaal filmprogramma in zaal „Nabij", aanvang 20.15 uur. Bekende bestsellers, zoals Mash, de Tien Geboden en dokter Zjiva- go komen op het programma voor, maar ook enkele buitengewo ne films en een speciale avond, gewijd aan popfilms. Zaterdag 7 oktober wordt „The French Connection" gedraaid, een film die bekend is geworden door een achtervolgingsscène die ademloze spanning opwekt. Het thema is de ontmaskering van een groep hard-drugs-smokkelaars. 's Middags is er in „Nabij" een kinderfilm. Verdere inlichtingen hierover bij: Culturele Raad, tel. 74991., HANDBALVERENIGING ■sir U kunt nog meedoen aan de a.s. zaalcompetitie. Bezoekt u eens geheel vrijblijvend één van onze trainingen o.l.v. gediplomeerde trainers. Meisjes en jongens vanaf 8 tot en met 17 jaar. Dames en heren vanaf 18 jaar. -5ïr Alle inlichtingen hiertoe verkrijgbaar bij: Mevrouw E. N. Duursma-Lucas - Prinses Ireneiaan 37 - Oegst- geest - Telefoon 01710 - 53758. ,,OLGA"-Matra88cnfabriek - Fabrikante Sanocclmatrassen - Leiden - Telefoon 01710 - 42341 (kantooruren). vanaf heden te leveren door RIJNSBURGERWEG 88 RIJNSBURG 01718- 15384 Arie van der Lippe tussen zijn droogbloemen NOORDWIJK Arie van der Lippe is waarschijnlijk de enige middenstander uit de Hoofd straat in Noordwijk die nog nooit een cent aan reclame heeft uitgegeven. Terwijl ande ren steeds nieuwe methodes be denken om de klanten over de drempel te krijgen houdt hij ge woon de deur open en ze ko men. Tot aan zijn nek zit hij in de klanten. Zijn bloemendroge- rij loopt zelfs zo gesmeerd dat Arie wel eens wenst dat hij niet twee maar zes handen tot zijn beschikking had om aan de overstelpende ilraag naar ge droogde bloemstukken te kun nen voldoen. In de droogschuren achter zijn bloemenwinkel proberen we tiei^ minuten met hem te praten. In die korte tijd staat hij vier vrouwen te woord, rent hij twee keer naar de telefoon, vertelt hij het meisje uit de winkel dat bladluis het beste bestreden kan worden met verdunde spiritus en ziet hij kans om een kop kof fie in het keelgat te storten. Zijn handen hebben inmiddels op de werktafel ook nog een knap stukje bloemsierkunst ver richt. „Moet u nooit eens uitrusten?" vraagt een bezorgde dame die zojuist met een tas vol bloem potten is binnengekomen. „Daar heb ik geen tijd voor" zegt hij, „slapen doe ik weer in janua- Arie van der Lippe heeft in de roos geschoten met zijn bloe- mendrogerij, dat is wel duide lijk. De succes-story over deze Noordwijker begint vlak na de oorlog. Erg veel zin om de lage re school af te maken heeft hij niet. Een pottenbakker is zijn eerste werkgever. Maar omdat vader Johan met zijn bloemen- kraam af en toe omhoog zit met een knecht springt Arie dikwijls bij. Vlak bij Huis ter Duin staat de Bloemenkraam van Van der Lippe. Gunstiger kan het bijna niet want ongeveer acht hon derd gasten uit dit exclusieve Noordwijkse hotel kijken niet op een dubbeltje als het om een bos bloemen gaat. Erg veel zoden aan de dijk zette dat echter ook weer niet. Maar voor elke geslaagde zakenman is weieens het moment gekomen dat hij met zijn vingers knipte en uitriep: „Dat is het". Dat geluk was ook weggelegd voor Van der Lippe en zoon Arie. Het was een Zwitserse kunst schilder die voor hen uit de he mel kwam vallen. „Kijk" zei deze in gebroken Duits" en hij pakte een paar bos uit de dijk van bloemen die naast de kraam lagen. „Als je dat spul nu zo bij elkaar doet dan ga je het maken". Probleem was nu waar de bloe men te drogen? Arie wist het. „Ik hang ze bij de pottenbak ker" zei hij. Zo gezegd zo ge daan. Eerst werden er tien bos sen neergehangen, toen dertig. „Ik werd steeds brutaler" zegt Arie. Op het laatst had de pot tenbakker geen ruimte. Het hing helemaal vol van de bloe men". Rond 1960 zijn ze toen zelf maar schuren gaan huren, en werden er ook heteluchtka- chels gekocht. In 1961 werd voor het eerst geexpoteerd naar Frankrijk. Drie jaar geleden kwam er ook nog eens een bloe menwinkel bij. Hoe druk Van der Lippe het wel heeft wordt duidelijk als je een kijkje neemt in zijn droogruimten. Elke zol dering lijkt een bollenveld met duizend-en-een kleuren, en ook op re begane grond liggen en staan de talloze gedroogde bloemsoorten in zovele kleur schakeringen. Eigen teelt alle maal, want ook dat hebben ze in eigen handen. Op de werk bank staan tientallen vazen die wachten op hun bloemschik beurt. Vanuit alle hoeken in Ne derland worden ze naar Noord- wijk gebracht. Edam, Heiloo, Rotterdam, Vlissingen. Arie van der Lippe staat er zelf verstelt van dat zijn gedroogde bloemen zo grif van de hand gaan. „Met één pot ben ik be gonnen" zegt hij. Het Is een soort sneeuwbal effect gewor den. De bal blijft rollen." Inbrekers in Alphen gepakt ALPHEN De 18-jarige P. A. B. v. d. R. en de 16-jarige L. H. die gisteren door de Alphense politie zijn gearresteerd op ver denking van inbraak, hebben bekend te hebben ingebroken bij Alpha (waar 500 gulden werd weggenomen) en bij houthandel Sprij. Ze zijn vandaag bij de of ficier van justitie Den Haag voorgeleid. Ter Aar se jeugdclub houdt bazar TER AAR De jeugdvereniging Wapata organiseert hedenavond, morgenmiddag en morgen avond een bazar in het dorps huis van Ter Aar. De bazar gaat vanavond om 7 uur open, morgenmiddag om 2 uur en morgenavond om 7 uur. Za terdagmiddag zal het Rad van Avontuur speciaal draaien voor de jeugd, 's Avonds om 10 uur heeft de trekking plaats van de loterij. Gyniafdeling van De Valken kampt niet tekorten VALKENBURG De afdeling gymnastiek van sportvereniging De Valken zit in financiële moeilijkheden. Op de jaarvergadering bleek dat de boeken een nadelig saldo vertonen van ruim 250 gulden, j Besloten werd de contributie daarom maar met 50 cent per maand te verhogen. Dat brengt de vereniging het aanstaande verenigingsjaar bijna 1300 gul den extra in het laatje. De Val ken telt 216 leden. De aftredende bestuursleden, de dames Mizee, Visser en de Mooy werden in het bestuur herkozen, j Ontevreden was men op de ver- gadering over de gang van za ken tijdens de septemberfees ten. Men vond met name de lampionoptocht rommelig verlo pen. Als dat zo doorgaat hoeft het voor ons niet meer, was de algemene opvatting. •ZOETERWOUDE S. J. Z. speelt zondag in Rot terdam een uitwedstrijd te gen S. C. R. Dan zal voor het eerst in de seizoen de supportersbus rijden. Ver trek om 1 uur vanaf Haas broek. De 1 junioren spelen een voorwedstrijd welke om 12.30 uur aanvangt. Zij ver trekken om 11.15 uur. Het terrein ligt nabij het vlieg veld Zestienhoven.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 5