Stefan Kovacs: „Ik reken op CSKA dat beter speelt dan Bulgaars elftal" Feyenoord en FC „Het had slechter Twente: gekund" Ajax kent niet eerder dan op 8 oktober de tegenstander Nieuwe scholen leggen accent op techniek Woensdag titelstrijd amatrices op Duindigt 7. DINSDAG 3 OKTOBER 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 11 ROME In Rome is gisteravond de loting verricht voor de tweede ronde van de diverse Europese voetbaltoernooien. Ajax lotte de winnaar van de ontmoeting Panathinaikos CSKA Sofia. Deze wedstrijd werd afgelopen woensdag na strafschoppen ge wonnen door de Bulgaren nadat de Grieken als de Bulgaren in eigen land met 2-1 hadden gewonnen - maar scheidsrechter Lipotov maakte 'n fout bij 't strafschoppen nemen na afloop. Panathinaikos schoot tweemaal raak uit 4 strafschoppen, CSKA driemaal uit drie keer. Hij riep CSKA tot winnaar uit en liet Panathinaikos de laatste strafschop waarmee de ploeg ge lijk had kunnen komen als CSKA de laatste twee had gemist niet meer nemen. Panathinaikos tekende protest aan en de UEFA accepteerde dat. Zaterdag spreken afgevaardigden van beide ploegen in Zürich met de UEFA die dan een uitspraak zal doen. Hiertegen kunnen de clubs in beroep gaan zodat de beslissing dan pas op 14 oktober zou vallen. De wedstrijden voor Europa Cup I en II worden op 25 oktober en 8 november gespeeld. Europa-Cup I De loting voor de wedstrijden van de tweede ronde van het toernooi om de Europa Cup I luidt: Omonia Nikosia (Cyprus) Bayern München (WDld); Spartak Trnava (Tsjech) Anderlecht (Belg); Derby County (Eng> Benfica (Port); Glasgow Celtic (Schotl) Ujpest Dozsa (Hon); Dynamo Kiev (Rusl) Gonik Zabrze (Polen); Juven- tus (It) FC Magdenburg (ODld); Arges Pitesti (Roem) Real Madrid (Sp); CSKA Sofia (Buig) of Panathinaikos (Griekenland) Ajax (Nederland). Europa-Cup II De loting van de tweede rortde Europa Cup II luidt: Rapid Wenen (Oost) Rapid Boekarest (Roemenië); Carl Zeiss Jena (ODld) Leeds United (Eng.); Wrexham (Wa les) Hadjuk Split (J-Sl); Cork Hibernian (Ierland) Schalke 04 (WDld); Atletico Madrid (Sp) Spartak Moskou (Rusl); Hibernian (Schotland) FC Besa (Albanië); Ferenc- varos (Hongarije) Sparta Praag (Tsj); AC Milan (Italië) Legia Warschau (Polen). UEFA-Cup De loting voor de tweede ronde voor de UEFA-Cup had het vol gende resulthat: OFK Belgrado (Jsl) Feyenoord (Ned); Frem Kopenhagen (Den) FC Twente (Ned); Dynamo Berlijn (ODld) Levs- ky Spartak (Bul) of Universitatea Club (Roem); Borussia Mönchengladbach (WDld) Hvidorve If (Den); Porto (Por tugal) Club Brugge (Bel); Tottenham Hotspur (Eng) Olympiakos Piraeus (Griek); Rode Ster Belgrado (Jsl) Va lencia (Sp); IFK Norrkoeping (Zwe) Internazionale Milaan (It); FC Köln (WDld) Vikinger Stavanger (Noor); Bero Stara Zagora (Bul) Honved Boedapest (Hong); Liverpool (Eng) AEK Athene (Griek); Vittoria Setubal (Portugal) Fiorentina (It); Grasshoppers Zürich (Zwi) Ararat Yere van (Rusl); Cuf Barrerense (Pört) FC Kaiserlautern (WDld); Las Palmas (Sp) Slovan Bratislava (Tsj); Ruch Chorzow (Polen) Dynamo Dresden (ODld). B AMSTERDAM Stefan Ko vacs, de coach van Ajax, gaat er van uit dat de Bul gaarse titelhouder C.S.K.A. Sofia op 25 oktober en 8 no vember de eerste tegen stander van de Europese titelhouder wordt in het toernooi voor landskam pioenen. „Ik reken op C.S.K.A. Sofia", zei de Roemeen, die zondag in Breda zijn grootste teleur stelling bij Ajax tot dusver kreeg te incasseren. Of Stefan Kovacs ook op de Bul gaarse kampioensploeg hoopt, is een ander verhaal. „Want", zei hij, „het is een verschrikkelijk zware tegenstander. C.S.K.A. is zelfs hoger aan te slaan dan het nationale elftal van Bulgarije, dat een zeer goede naam heeft in Europa. Ik ken de ploeg vrij goed. Bij C.S.K.A. is men vier jaar geleden begonnen met een drastische verjonging. Daarvan zijn de resultaten nu al heel duidelijk merkbaar. Volgens is C.S.K.A. op het ogenblik ten minste een klasse sterker dan de andere clubs in Bulgarije. De ploeg die nu aan het Europa Cuptoernooi deelneemt heeft al een grote internationale ring. C.S.K.A. heeft in Spanje een toernooi gewonnen, heeft een tournee door Zuid- Amerika gemaakt, kortom de club heeft de nodige routine. De absolute sterspeler van C.S.K.A. is spitsspeler Jekov, die zeer veel doelpunten maakt. De ploeg wordt getraind door Ma- nolov, een goede bekende van me. Manolov was gedurende tien jaar de absolute topspeler in Bulgarije. Hij wordt bij de training van C.S.K.A. geassis teerd door Kovacsev, ook Bulgaarse ex-international". De grote kracht van C.S.K.A. So fia ligt volgens Stefan Kovacs in de eenheid, de werklust en de grote efficiency van de ploeg. „De ploeg speelt zeer solide voetbal, dat grote overeenkomst vertoont met het spel van de Russische topploegen. Er wordt hard gewerkt en ook behoorlijk stevig gespeeld. Het worden voor Ajax erg moeilijke wed- vaarlljk, erg gevaarlijk". Stefan Kovacs rekent erop dat CSKA Sofia de tegenstander is. „Het is Logisch toch logisch dat het straf schoppenduel wordt voortgezet en dan heeft Houdt Stefan Kovacs dan hele- CSKA de beste kans". maal geen rekening met de mo- deel al meer dan tien jaar gele den hebben afgespeeld, is het trekken van een vergelijking met de ploeg van thans niet reëel. gelijkheid, dat Panathinaikos in plaats van C.S.K.A. Sofia aan Ajax wordt gekoppeld? Kovacs: „Het lijkt mij logisch, dat het nemen van de strafschoppen wordt voortgezet. Panathinaikos had twee keer succes uit vier strafschoppen, C.S.K.A. drie maal uit drie. Aan een benutte Een betere indruk van de kracht strafschop heeft C.S.K.A. dus voldoende Ik geloof niet dat er een andere maatregel zal wor- Veertig Cupduels kende. Panathinaikos was vorig jaar immers de ploeg waartegen Ajax in Londen zijn eerste suc cesvolle finale speelde. Het is na de sensationele doorbraak naar die eindstrijd tamelijk rus tig geweest rondom de Griekse formatie. den genomen, bijvoorbeeld het overspelen van de gehele wed strijd". van dit C.S.K.A. wordt verkre- Minde!' successen gen als men de resultaten uit het laatste, door Ajax gewon- Dit jaar haalde de ploeg (ver- Europa Cuptoernooi onder de loep neemt. C.S.K.A. had toen in de eerste ronde weinig moeite met het Albanese Parti- zan Tirana, en in de tweede ronde werd Benfica in Sofia op een 0-0 gehouden. C.S.K.A. capi tuleerde in Lissabon pas na zeer felle strijd: 1-2. C.S.K.A. Sofia heeft een omvang rijke staat van dienst in het Europa Cuptoernooi voor lands kampioenen. De Bulgaren zijn aan hun elfde toernooi bezig. De beste prestatie werd geleverd in het seizoen 1966/1W7. toen de C.S.K.A. Sol,, speelde tot dusver hsJve finales werden bereikt, veertl, Europa-Cupduel- C.S.K.A. capituleerde toen pas in een beslissingswedstrijd voor - - - Internazionale Milan. Voor het |Wn.ikos in de eerste ronde .-., overige kwamen de Bulgaren dl' "*mool meegerekend): 7d-M. nooit zo erg ver, maar aange- Mocht 't voor Ajax toch Panathi- zien de tot dusver geleverde naikos worden, dan stuiten de prestaties zich voor een groot Amsterdammers op 'n oude be- sterkt met de uit Argentinië ge haalde spitsspeler Veron, die te gen C.S.K.A. zowel in Sofia als in Athene scoorde) weer de Griekse titel binnen. Maar het Europa Cuptoernooi lijkt voor Panathinaikos deze keer minder successen in petto te hebben dan in het seizoen 1970/1971. De kans op een plaats in de tweede ronde hangt aan een draadje van zeer kwetsbare zijde. -e Stefan Kovacs mogt loven, zal de eerste hindernis die Ajax op weg naar een „Eu ropa Cup-hattrick" zal ontmoe ten niet in Athene, maar in So fia worden opgeworpen. BERT BREEVOORD Kregen spelers van Torino een slaapmiddel? TURIJN De spelers van AC Torino zijn er heilig van overtuigd dat zij voor de tweede wedstrijd in het toernooi om de UEFA-be- ker tegen Union Las Pal mas op de Canarische ei landen een sterk slaapmid del met de maaltijd heb ben meegegeten. De Italianen leden een nederlaag van 40 en werden uitgescha keld. Bij terugkeer in Turijn heeft men na urineproeven bij twee spelers sporen van het slaapmiddel „luminal" gevon den. Het bestuur van AC Torino wil de kwestie bij de UEFA aanhangig maken en verlangt een grondig onderzoek. ROTTERDAM Het lot dat Feyenoord aanwees als te genstander van OFK Bel grado is rustig opgenomen iaat. Schaakteam voor tegen Ver. Staten SKOPJE - Nederland heeft de afgebroken wedstrijd uit de vijf de ronde van de Schaakolym piade tegen Bulgarije gisteren met 3—1 verloren. De Bulgaar Radoelov versloeg Jan Timman. In de zesde ronde nam Neder land in Skopje een voorsprong van 21 op het team van de Verenigde Staten, bonner won van Kavalek, Ree verloor van Byrne, Enklaar won van Cane en de partij Zuidema- Benkoe werd afgebroken. Zuide- ma heeft een pion minder maar niettemin remisekansen. Aan de leiding gaat Joegoslavië met 17 punten en 1 afgebr. par tij; 2. Rusland 153. Honga- jrije 15; 12. Nederland 9/2 en 1 afgebr. partij. Belgisch elftal BRUSSEL Het Belgische elftal, dat morgen in Oslo tegen Noor wegen uitkomt in een wedstrijd voor de voorronden van het we reldkampioenschap (in dezelfde groep is ook Nederland onderge bracht), is als volgt samenge steld: bot (Standard): Heylens (Ander- lecht). Van den Daele (Club Brugge), Thissen en Dolmans (beiden Standard); Dockx. Ver- heyen (beiden Anderlecht) en Polleunis (St. Truiden); Sem- meling (Standard), Lambert (Club Brugge) en Van Himst (Anderlecht). Reserves: Sanders, Thio (beiden Club Brugge), Van Binst (An derlecht), Maertens en Teugels (beiden RC White). in de Maasstad. Niet dat de tegenstander wordt on derschat, maar er heerst voldoende vertrouwen over de uitslag. Voorzitter Couwenberg formuleer de het aldus: „Een fijne, maar zware tegenstander. Ik heb ze wel eens zien voetballen, maar niet op korte termijn. De club staat zeer goed bekenr, maar ik geloof dat Feyenoord toch wel zoveel kwaliteit bezit dat, met de juiste instelling, gewonnen kan worden". Feyenoord zal de eerste wedstrijd niet, zoals de loting aangaf, in Belgrado spe len. De wedstrijd is omgezet, omdat dezelfde dag Rode Ster Belgrado voor het UEFA-toer- nooi thuis speelt tegen Valencia (Spanje). Peter Ressel, de nieuwe aanwinst, meende ook dat er wel een kans voor Feyenoord aanwezig is een ronde verder te komen. „Ik cr- heug me er heel erg op. Zelf heb ik nog nooit tegen een Joegoslavische ploeg gespeeld. Feyenoord daarentegen wel, :e- gen het nationale elftal. Maar ik geloof niet dat daar toen spelers van OFK bij waren. Het is een heel goede ploeg, wat tenslotte de uitschakeling wel bewijst van Dukla Praag met 22 en 3—1". Eerst uit Bij FC Twente is met een gevoel van tevredenheid de loting te gen Frem Kopenhagen verno- Trainer Spitz Kohn: „Het had veel moeilijker gekund. Ik ben hier zeer tevreden mee. De De trainer van FC Twente, Spitz Kohn: „Ik ken Frem Kopenhagen kracht van Frem ken ik niet. Ik niet". heb vroeger wel eens tegen Deense ploegen gevoetbald, maar dat is erg lang geleden. Toch zal ik niet de fout maken de Denen te onderschatten. Cup wedstrijden zijn een apart soort, t je steeds vind ik erg belangrijk, want an ders speelden we driemaal ach ter elkaar thuis, tweemaal voor de competitie (NAC en Ajax) en dan Frem". Fuye■nooider Peter Ressel hoopt erbij te zijn tegen OFK Belgra do. „Ik heb nog nooit tegen een Joegoslavische ploeg gespeeld". ik de kans krijg de ploeg kunnen observeren. Er zijn Ook voorzitter Hilbrink was tevre- twee positieve kanten aan deze den met de tegenstander. „De loting: de wedstrijden zijn kans op het bereiken van de dichtbij en we spelen eerst in volgende ronde is zeker aanwe- Kopenhagen. Vooral dat laatste zig. We spelen voor de zesde maal dat we in het toernooi om de UEFA-Cup aantreden, eerst uit. Dat is bijzonder merkwaar dig en dat doet mij het beste verwachten. Frem ken ik niet. Het is zo'n jaar of zeven gele den dat wij tegen een Deense ploeg zijn uitgekomen. Dat was Vejle. Maar dat is natuurlijk niet te vergelijken. We hadden het veel slechter kunnen tref fen". Ouverture Haagse boksseizoen DEN HAAG - Voor de ou verture van het Haagse boksseizoen voor amateurs had de organiserende ver eniging „Hoogenband" een aantal „nieuwe" of minder bekende scholen naar „Amicitla" gehaald: Hup pen uit Amsterdam, Bouw huizen uit Middelharnis, De Ring uit IJmuiden. De eerste twee vooral kunnen aanwinsten voor de niet rijkelijk met talenten be deelde amateursport wor den. Ze verschenen van zelfsprekend als jonge lo ten aan de stam in hoofd zaak met nieuwelingen, die echter over het algemeen beter boksten dan de B- en C-klassers. Jan Huppen en Bob Bouhuizen. hoewel op de stijl van de laatste in zijn actieve periode wel wat aan te merken viel, zijn of wa ren technische boksers. Dat hebben zij op hun pupillen over gebracht. In de N-klasse blon ken de partijen waarbij hun „stal" was betrokken dan ook uit. En als daarbij dan ook nog een een pupil van Nicolaas - komt, kan technisch boksen worden verwacht. Dat gebeurde dan ook met als „topper" in de N-klasse de partij tussen de stijlvol boksende en talentvolle Van Tongeren en v.d.Welle. Van dit soort jonge boksers kan een C-klasser als Brouwer (Van Brienen, Utrecht) nog heel wat V°°r J°n Oosterveen (foto) In de B-klasse trad zwaargewicht v.d.Poel aan tegen Warmenho- ven. V.d. Poel beschikt over een zware rechtse hoek maar moest door instructeur Huizenaar er wel op gewezen worden dat hij die ook moest gebruiken. Toen hij dat in de derde ronde einde lijk deed, ging Warmenhoven prompt k.o. Ook de andere partij in de B-klas- se eindigde voortijdig. Het krachtsverschil tussen Czabania (De Haan) en Van Duuren (Hoogenband) was te groot, te meer omdat de Hagenaar te geïmponeerd leek door de serie die hij in de eerste ronde moest incasseren. Hij was wel de stijl voller bokser maar miste condi tie zodat in de derde ronde te recht de handdoek werd gewor pen. leren. Hij stormde, zijn dekking totaal verwaarlozend, steeds op Wareman (Kristallijn) af, kreeg een waarschuwing voor stoten met open handschoen en werd natuurlijk verliezer. Aan derge lijk woestelingen in de ring heeft de sport niets. Als een wals Merkwaardigerwijs was er ook zo een bij de A-klassers, de Bos schenaar Mandemaker, die te gen de Haagse zwaarwelter Jan Oosterveen niets anders deed dan „op zijn man" dringen. Aan stoten kwam de met veel luqht gezegende Mandemaker niet toe. Oosterveen wel. Hij plaatste, vooral toen Mandema ker nog niet alleen maar als een wals door de ring ging, !i- neaalrechte rechtsen en zuivere opstoten. Oosterveen had ook voldoende conditie en won royaal op punten. Merkwaardig temeer dat boksen van Mande maker omdat instructeur Pierre Doorenbos toch wel weet hoe hij boksers moet opleiden. Dat bewees hij met de A-klasser Schmidt, die tegen de fysiek sterke Kiers (De Ring) een moeilijke eerste ronde door maakte maar in de tweede ging counteren. Het lag voor de hand dat Kiers er eens op moest lo pen en dat gebeurde dan ook. Voor acht tellen ging hij neer. De uitslag was onbeslist en er s de Bosschenaar Mandemaker een lastige tegenstander die als een wals door de ring ging. Maar Oosterveen liet niet over zich heen lopen. wijk), hulficw (Nlcoluus) w.i pon, A'dnm), was een jurylid dat zowaar Kiers winnaar had met 60 tegen 57 punten. En dat voor iemand die is neergegaan en alleen de eerste ronde op zijn naam had. Vitesse drie jaar anderhalve ton ARNHEM Met 27 stemmen voor en 8 tegen heeft de ge meenteraad van Arnhem gister avond besloten de eerste divisie club Vitesse 450.000 te ver strekken als subsidie in het ex ploitatietekort. De raad volgde daarmee een( door het college van b en w gedane voorstel. Het subsidiebedrag wordt over drie jaar uitgesmeerd: elk jaar krijgt Vitesse 150.000. (Van onze paardesportmede- Fez - Kcmal Hagheweyde. Out- werker) sider: Keep it Again. Elsicprijs (1500 m„ autostart): DEN HAAG De amatrices J-"** "ollandla - Leo Arctic - *ei™eff,he! "h' 0TIUkki/i rn autostart. getroffen in haar draverij met trlo). gastalides J. - Im- voor het kampioenschap, porteur o. - Judy, woensdagmiddag op Duin- Amatricekampioenschap IX (2120 digt. De koers werd ge- m- eer8te afd-): Johannes Trix splitst zodat zij deze keer eens meer dan gebruike- Intrepide - Izmir. Bret Signalprijs (2120 m., met trio): Hazleton B - Fluitlijster S lijk bezit kunnen nemen - Francina. Outsider: Ingrid Ha- van de baan. nover. Quel Rolprljs (ren. 1800 m.): Het merkwaardige geval doet zich Lady Wiepke - Master Tanner - voor dat ér maar één ren is. De Heihof Salut. tweede zou een hordenren ge- Blizzardprijs (1600 m., autostar, worden zijn. maar bij gebrek met trio): Jaspis du Bois - aan inschrijvingen gaat die niet Geisha Double - Iwin Buiten door. Toch wel jammer, want zorg. Outsider: Jury. een hordenren is spectaculair Amatricekampioenschap (tweede en daarom een voortreffelijke ufd.): Jacks Moore - Jungfrau afwisseling. W. - Inorina N. De eerste start is om half twee, Lord Iranprijs (2000 m.. autostart, omdat het al vroeg donker gaat met trio): Jimmy Scotch - Kin- worden. ley's Speed - Kimelak. Outsi- Het programma met onze favorie- der: Jazon Buitenzorg. ten luidt: Aleordprljs (2000 m.. autostart): Lucky Hanoverprijs (2140 m. met Kuhinga - Hedy O. - Juliana trio): Kalif Hagheweyde - King Silk.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 11