Geen beperking bij huisvesting buitenlanders co daaraan herkent u de accessoires die van Vroom&Dreesmann 'n kompleet modehuis maken Udink tegenover Rotterdam; Moboetoe bereikt niets bij Amin Doodstraf in Filippijnen F-lll opnieuw uit strijd Zachte kleuren en kwaliteiten, soepele materialen, dessins in jacquard-, ruit- of andere geometrische motieven en niet te vergeten langharige bontsoorten VROOM DREESMANN PAGINA LEIDSE COURANT DINSDAG 3 OKTOBER 197, DEN HAAG (ANP) - Minister Udink zal het besluit van de ge meente Rotterdam de huisves ting van buitenlandse werkne mers en overzeese rijksgenoten te beperken vernietigen. Voorlo pig is het besluit geschorst. De bewindsman deelde dit gisteren mee na afloop van een gesprek met een delegatie van het Rot terdamse gemeentebestuur on der leiding van burgemeester Thomassen. Het heftig omstreden besluit van de gemeente Rotterdam is vori ge week na een emotioneel de bat in de raad genomen. Door de vrije huisvesting van Surina- mers, Antillianen en buitenlan ders beperkingen op te leggen, hoopte men te komen tot „een evenwichtigè samenstelling van de bevolking". In eerste aanleg zou worden gestreefd naar een maximum aantal vreemdelingen van vijf procent per wijk. Op het besluit van Rotterdam is ai felle kritiek geleverd door de gevolmachtigd ministers van Suriname en de Nederlandse Antillen. De vertegenwoordigers van de overzeese rijksdelen we zen op het „discriminerende ka rakter" van de Rotterdamse maatregel. Minister-president Biesheuvel zei vrijdag na afloop van het'kabinetsberaad, dat het besluit mogelijk in strijd was met de woonruimtewet. Minister Udink heeft het Rotter damse gemeentebestuur tijdens het overleg op het departement in Den Haag gewezen op de ruimte die de woonruimtewet biedt om concentraties te voor komen. Op grond van de woon ruimteverordening kunnen woonvergunningen worden ge weigerd teneinde ontoelaatbare woontoestanden te voorkomen. Ook heeft minister Udink toege zegd dat het rijk bereid is de bouw van woningen voor buiten landers in Rotterdam te finan cieren. In Rotterdam woningstop voor buitenlanders, ja of nee? Ja, zei de ge-i meenteraad (rechts burgemeester Thomassen). Nee. aldus minister Udink (links), die gisteren het besluit voorlopig uitstelde in a/wach ting van een mogelijke schorsing door de Kroon. BELGRADO (DPA) - Een aard beving die zondag uitgestrekte delen van Servië getroffen heeft, heeft voor miljoenen guldens schade aangericht. In de stad Krusevac, 200 km ten zuiden van Belgrado zijn enkele hon derden woonhuizen en verschei dene openbare gebouwen be schadigd. Kamer Handelsbevordering Protest tegen dreigende ontslagen DEN HAAG (ANP) - Het be stuur van de Centrale Kamer voor Handelsbevordering heeft bij minister Langman van Eco nomische Zaken geprotesteerd tegen het ontslag van enkele tientallen medewerkers als het parlement de plannen van de minister, de subsidie voor de CKH te verlagen, zou aanvaar den. In een telegram noemt de CKH het onbegrijpelijk dat de over heid zich niet bekommert om een passende afvloeiingsrege ling, zoals deze geldt voor werk nemers in overheidsdienst. De CKH wordt voor vijftig pro cent gefinancierd door het be drijfsleven. De overheid past het resterende bedrag bij. Het gaat hier om medewerkers, al dus het telegram, die op voor schrift van de overheid, in dienst zijn genomen op de voor waarden die voor ambtelijke functies gelden. De overheid heeft daarom de CKH altijd verboden reserves te vormen, waaruit een afvloeiingsregeling gefinancierd had kunnen wor den, aldus de CKH in haar tele gram. „Pose" heet de tentoonstelling van Theo Tomassen die te zien zal zijn in de Item Gallery, Groenewegje 118, Den Haag, van 7 t.m. 29 oktober. Kampala (UPI) President Idi Amin van Oeganda heeft tegen president Moboetoe van Zaire (Kongo) gezegd dat niets hem zal afbrengen van zijn voorne men om tegen 8 november geen Aziaten met Brits paspoort meer in zijn land te hebben. Mobotoe verklaarde op de lucht haven van Entebbe dat hij niet naar Oeganda was gekomen om het onderwerp te bespreken. „Dat is een zaak van Oeganda, dat zijn economie moet uitstip pelen zoals het dat zelf wil, pre cies zoals wij het in Zaire doen", verklaarde hij. De president van Zaire had eer der gezegd dat hij naar Amin ging om „zonder meer", de re cente grensgevechten tussen Oe ganda en Tanzania te bespre ken. „Wanneer twee broeders vechten is het niet de politiek om het vuurtje aan te wakke ren", aldus Moboetoe. Radio Oeganda deelde intussen mee dat op Guerrillastrijders die vorige week Oeganda bin nenvielen, documenten waren aangetroffen met de namen van de landen die de invasie steun den. Dat zijn Tanzania, Zambia, Tsjechoslowakije, Cuba, Mala wi, Soedan, Engeland, Algerije, Guyana, Israël en India. President Julius Nijerere van Tanzania heeft de guerrilleros volgens de documenten voorzien van wapens, oefenterrein, in structeurs, geld, voortuigen, al- MANILLA (UPI) President Marcos van de Filippijnen heeft de doodstraf door een vuurpelo ton of elektrocutie ingevoerd voor personen die vuurwapens gebruiken om te doden. Volgens minister van voorlichting j Tatad geldt de doodstraf in het! vervolg ook voor eigenaars van wapens en directeuren van wa penfabrieken die met medewe ten toestaan dat hun vuurwa pens worden gebruikt bij misda den die in moord resulteren. SAIGON (AP) De Verenigde Staten hebben hun F-lll jacht bommenwerpers in Vietnam uit de strijd genomen, omdat een van deze omstreden vliegtuigen op zijn eerste vlucht sedert de terugkeer naar de oorlog in Indo-China op geheimzinnige j wijze is verdwenen. De F-III V waren jongstleden donderdag voor het eerst weer in de strijd ingezet. De beide bemanningsle den van de verdwenen F-lll worden vermist. Winterpastels strelen uw ogen Parels. Maken dit seizoen in allerlei uitvoeringen: allereerst in de eigen naturel-tint, maar net zo goed in de pastels rose, bleu, beige of grijs, net zo u wilt mat of zacntglanzcnd. In uw warenhuis vindt u diverse modellen colliers, zoals 'n waterval voor 7.95, een 2-rij halflang model voor 8.95 en een sautoir of 1-rij model 135 cm lang voor 6.95. Bijpassende oorbol 2.50, fantasie oorclips 4.95. Ivoorlook. Is er in moderne bloemmotieven. Kiest u maar uil: colliers (2 modellen) 8.95, armband 7.95, clips 2.95 De zachtheid van angora Dameshandschoenen. Van angora in de modetinten rose, groen. bleu. geel. rood. wit, camel en beige. Maten: 8-9.7.95 Baret. Klassiek model in angora. O.m. in camel, zwart, bruin en Engels groen. 24.95 De trend is langharig Baret. In langharig imitatie-bont, type wasbeer- of voskwaliteit, o.m. bruin of zwart. 24.95 Bontkraag. In bruin of zwart langharig imit- wasbeer of -blauwvos.22.95 Bontkraag, Ronde colkraag met aangeknipte cravate. In langharig bruin of blauw imit-wasbeer of -blauwvos- bont 22.95 Soepelheid is bijdetijd Dameshandschocnen. Van fijn soepel nappa met bontgarnering aan de pols. Tricot voering. In bruin of zwart. Maten: S. M, L en EL. 29.95 Schoudertas. Van soepel nappa leder. Met binnen- vak en ritssluiting. Onder de klep 2 voorvakjes. Verstelbare schouderriem. In zwart of donker bruin. 79.- Buidcltas. Binnenvak met 2 zijvakjes met klep. In modischc tinten als zwart en donkerbruin. 37.95 izZL'J Li 't Verschil tussen 'n bodystocking en 'n bodysuit Een bodysuit is een ééndelige ribgebreide pull, vervaardigd van dubbel-elastisch materiaal (dat dus zowel in lengte als breedte rekt), met drukknoopsluiting in het kruis, zodat-ie tijdens het dragen onveranderlijk op z'n plaats blijft, niet opkruipt en dus een soort tweede huid is. De bodysuit laat zich makkelijk kombineren met bijvoorbeeld panties, kniekousen of maillots, en natuurlijk met rok, pantalon of overgooier. De bodystocking nieuwe stijl (een maillot en pull uit één stuk) heeft nu twee ritsen, waarvan één in het kruis doorloopt. Gemaakt van zeer elastische acrylgarens. Ideaal te kombineren met rok, overgooier of pantalon. Zowel bodysuit als body stocking zijn er in fijne kleuren als bleu, mokka, geel, wit, rood, groen en zwart. De bodysuit is er in 3 modellen. Maten: 36-42, prijzen 14.50 - 17.-. Bijpassende maillot 6.50. Voor de bodystocking betaalt u in de damesmaten S, M en L 39.75, voor de kindermaten 4-10 tussen 27.95 en 32.95 De komplete modewereld in uw warenhuis Oudere heer zoekt kamers met kookgelegenheid of kosthuis UW PERSOONLIJKE LENING IS ONS GEHEIM De tientallen persoonlijke leningen, die wij dagelijks verstrekken worden helemaal schriftelijk afgehan deld. U kunt met ons telefoneren of schrijven. U krijgt ons niet te zien. Want geld lenen is een kwestie van wederzijds vertrouwen. Uw aanvraagformulier, dat wij u in blanco enveloppe toesturen geeft ons alle informatie, die nodig is. Als u gehuwd bent of in loondienst beschikt u over enkele dagen over het gevraagde bedrag. Van 1000 tot 10.000. Aflossing in 12 tot 48 maanden. Wettelijke tarieven. Geen informatie bij werkgever, bankrelclie of buren. Geen kosten. Bel met of schrijf aan Financieringskantoor E. J Mol Ier, St. Catharinastraat 1, Eindhoven. Tel. 040—66633 of 25472, na 19.00 uur 04105—3039. (Door de gemeente Eindhoven toegelaten financleringa- kantoor)

Leidse Courant | 1972 | | pagina 10