weer Stars terug AHC verrast Foreholte: 7-8 KAHG0ER0ES START MET NEDERLAAG NEDERLAAG EENZIJDIG SPELEND DE DANAÏDEN Handbal Korfbal Basketbal SPORTBIJLAGE MAANDAG 2 OKTOBER 1972 L 4 terug te wijzen. Aanvallend liep het allemaal bijzonder goed bij M.M.O. en een snelle voor sprong van 3-0 gaf hen het nodi ge zelfvertrouwen. Rikie Borst in het Hoogmadese doel was goed in vorm en dat waren alle ingrediënten waaruit de ruime overwinning werd gemaakt. Co- bia Elstgeest scoorde 6x, Mar- gré Elstgeest 2x en Cobi v.d. Zalm, Adri v. Leijden en debu tant Riet Gschwend allen lx. De heren kwamen bij A.H.C. weer als altijd met een tekort aan wissels in de strijd. Ook nu weer konden zij tot aan de rust bijblijven: 5-5. Na rust werden zij op conditie ruim verslagen: 9-20. In Leiden gaat het er steeds meer naar uitzien dat H.V.L. zonder punten zal blijven nu het, ook nog puntloze. Ookmeer in Lei den gemakkelijk met 6-12 kon zegevieren. H.V.L. speelde zon der Piet Hiestand. Hans Kagie, Ruud v. Zijp en Hans Ladan een fantasieloos spelletje. De dames verloren volgens ver wachting maar leverden toch vooral verdedigend een zeer goede prestatie. Het ongeslagen Wings kwam niet verder dan 7- 4. De Leidse doelpunten kwa men van Gonnie Eradus 3x en Ellen Kneijber lx. Een goede prestatie leverden de dames uit Rijpwetering. Na een 2-1 ruststand werd het Rijswijk- se Hercules met 8-4 verslagen. De uitslag had echter beduidend hoger kunnen uitvallen als NIO, met name Nellie Jan sen. niet zo vaak tegen de paal had geschoten. Corrie Weenink trof viermaal het doel. haar zus Ria driemaal en Hendrien Gan- zefles lx. Keepster Ria v. d. Poel stak in grote vorm. De Oud-Adese dames zijn duidelijk aan een come-back bezig. De reserves van het Haagse Kwiek Sport ondervonden dat op pijn lijke wijze. Pas bij 8-0 wisten de Haagsen een tegenpuntje te sco ren. Jong Ade was oppermach tig in de eerste helft (7-0) en kon in de tweede helft het beter tegenstand biedende Kwiek Sport makkelijk van het lijf houden 12-1. Helma v.d. Geest werd topscoorster met 5 doel punten, direot gevolgd door Plo- nie Olljerhoek (4x), Corrie Ul- jee, Gonnie v.d. Geest en José de Jong scoorden lx. De heren van H.V.V. speelden niet al te best tegen het Haagse Union Sport. Er werd te veel ge praat in het veld en zij hadden vooral moeite met het accepte ren van scheidsrechterlijke be- zlissir.gen. Na een 8-5 achter stand bij de rust gingen zij met 9-7 onder. De dames deden het beter al verloren zij in een spannende en sportieve wed strijd van het Oegstgeetse Apol lo. Tot de rust ging de wedstrijd volkomen gelijk op: 5-5. Na rust vond bij Apollo een keepsters- wissel plaats en dat bleek een versterking. Met bovendien de wind en de zon in de rug won nen de Oegstgeestse dames ver diend met 9-6. Het 6terke Haagse C.W.P. werd vooral in de beginfase door Nor ths volkomen overspeeld. Met snel nanvalsspel liepen de Noordwijkerhouters uit naar 5-0 en via 8-1 werd het 10-5 bij de rust. Na rust kwam C.W.P. goed terug met vaak hard spel doch Northa hield het hoofd koel en gaf de voorsprong rus tig combinerend niet meer uit handen. Wel slonk het verschil tot twee doelpunten (12—10) doch de overwinning was verdiend. De dames deden niet onder voor de heren, integendeel, met een invalster tussen de doelpalen gaven zij het sterke Odis in do Lier geen schijn van kans. De basis voor de overwinning werd In de eerste helft gelegd met snel nanvalsspel (4-0). In een beduidend lager tempo werd na rust de voorsprong geconsoli deerd: 6-2. Ook In de Lier speelden de heren van Apollo een van hun beste wedstrijden. Goed loopwerk in dc aanval schepte vele kansen die vrijwel alle werden henut. Vooral de kleine Benno Nieu- wenhulzen f5 goals) was on grijpbaar voor de Westlanders. Stasae schoot driemaal raak en Thijs de Haan met Gerard Soet lieten het net tweemaal bollen. Doelpunten van Koets, Sloos en debutant Schrader voerden dc 5 ruststand op tot 15—8. LEIDEN De Leidse teams heb ben 't over het algemeen goed gedaan. Met uitzondering van de Foreholte-dames en H.V.V.-he- ren konden zij de punten thuis houden. Opvallende prestaties leverden de dames en heren van Northa die beiden een heel lastige klip omzeilden. M.M.O. hield Verburch 2 op duidelijke afstand waardoor Northa alleen aan de leiding kwam. Het Stompwijkse H.V.S. lijkt onbe dreigd op de titel af te gaan, zij wonnen moeiteloos van de Fore- holte-reserves, terwijl Jong Ade aan een duidelijke come-back bezig is hetgeen met een 12-1 zege werd bevestigd. Knap werk leverde ook Apollo, zowel de dames als de heren. H.V.L. daarentegen zakt steeds verder In de misère met nieuwe neder lagen voor zowel de dames als de heren. In Voorhout moesten de dames van Foreholte geheel onver wacht de tweede nederlaag in casseren. Het Haagse A.H.C.. bekend om haar zeer goede ver dediging (6 tegen in de eerste 4 wedstrijden), moest weliswaar 7 treffers toestaan doch wist daar 8 tegenover te stellen. Foreholte gebruikt deze veldkompetitie duidelijk als oefening voor de voor hen zo belangrijke zaal kompetitie. Al combinerend in verschillende aanvalspatronen vergaten zij echter maar al te vaak van de daardoor ontstane openingen gebruik te maken. Nadat Ellie Hoek en Ans Bak ker Foreholte een 2-1 voor sprong hadden gegeven en An neke Broekhuizen wegens com mentaar op de leiding voor 5 mi nuten de strafbank opzocht, liep A.H.C. uit tot 2-4 door slecht uitstappen in de defensie van Foreholte. Ellie Hoek verkleinde de achterstand bij de rust tot 3- 4. Na rust maakte eerst Ellie Hoek gelijk, waarna ook Anneke Broekhuizen een doelpunt van A.H.C. compenseerde: 5-5. Ein delijk dacht het zeer talrijke pu- bliek dat Foreholte afstand zou gaan nemen: 6-5 alweer door Ellie Hoek. Doch vrouwe Fortu- na was op de hand van AHC en met twee doelpunten die door de verdediging van richting werden veranderd namen zij op nieuw de leiding. Hannie Bos kamp (die evenals Nora v. Nie- kerk te weinig schoot) bracht de spanning opnieuw terug: 7-7, doch vlak voor het eindsignaal greep A.H.C. de zege met 7-8, hetgeen vooral door hun inzet wel verdiend was. In Stompwijk won H.V.S. geheel volgens verwachting van de re serves van Foreholte. Toch had- den zij vooral voor rust meer moeite dan werd verwacht. Keepster Ciska Vroonhof was te goed in vorm om afstand te ne men..Na rust stelde de betere conditie van de jonge HVS- ploeg hen in staat toch nog een ruime overwinning te behalen. Sjanie v.d. Bosch was met 5 doelpunten zeer produktief ter wijl ook Trees v. Santen steeds beter gaat profiteren van haar kansen aan de cirkel. Zij scoor de 3 maal. De van E.H.C. over gekomen Connie Lelieveld nam de negende treffer voor haar re kening. De Hoogmadese dames hebben na het verlies tegen Northa niet meer de gelegenheid gehad zich waar te maken. Zij hebben dat zendag echter overduidelijk ge daan door de concurrent van datzelfde Northa met liefst 11-6 Afgelopen zaterdag Is de competi tie 1972/1973 in de nieuwe opzet begonnen. Spraken we vroeger over ere-divisie, hoofd- en over gangsklasse, dit jaar is de com petitie op nationaal niveau als volgt ingedeeld: ere-divisie da mes en heren, eerste divisie A en B dames en heren, tweede divisie dames en heren A t/m D en derde divisie A t/m H dames en heren. Van het rayon Leiden van district 15 (Delft, Gouda, Leiden) ne men de volgende teams deel aan de nationale competitie: le divisie B heren: Kangeroes 2e divisie D heren: Kangeroes II 3e divisie G dames: Leython/A.C. Vooral voor het eerste herenteam van Kangeroes heeft deze nieu we indeling verstrekkende ge volgen, voornamelijk wat be treft de te maken reizen. Vroe ger uitkomend in de hoofdklasse west bleven- de reizen beperkt tot Alkmaar aan de ene kant en Dordrecht aan de andere kant, maar nu moeten de spelers van Kangeroes naar Vught, Heerlen, Maastricht, Schaesberg, Etten- Leur, Dordrecht, Gemert, Gou da, Haarlem, Den Haag en Woerden. Een uitermate kostba re zaak voor een amateurclub. In sportief opzicht gezien is het voordeel dat veel nieuwe tegen standers worden ontmoet. Van de Leidse vertegenwoordigers •kwamen zatérdag alleen Kange roes 1 en Leython/A.C. in het veld. Kangeroes I verloor de uitwedstrijd tegen Radius/MVC in Gouda met 3—1, terwijl Ley- thon/AC uit met 3—0 won van het in Amsterdam spelende VONO uit Purmerend. Radius/MVCKangeroes (heren le divisie B) In een ten opzichte van vorig sei zoen nauwelijks veranderde op stelling trad Kangeroes zater dagavond in de sporthal te Gou da aan tegen Radius/MVC. In de basisopstelling Piet van Zwieten, Eduard Muussen, Coos Taconis. Wybe Pera, Nans de Jong en Lambert Noeve (inval ler voor de geblesseerde Jan Bloot) trok Kangeroes direct na het beginsignaal van scheids rechter Bunjes ten aanval en met succes. Zonder al te veel problemen drukten de Leide- naars hun superioriteit in deze set ook in cijfers uit: 15—5. Het bijzonder chauvinistische Goudse publiek drukte daama echter duidelijk zijn stempel op het verloop van de wedstrijd. I Bij elke fout van Kangeroes klonk een daverend hoongelach, gevolgd door een enorm fluit concert en hierdoor raakten de Kangeroes-snelers zodanig van de kook, dat de tweede set met 7—15 verloren ging. Overigens een onbegrijpelijke zaak voor spelers die al zoveel jaar erva- ring hebben. In de derde set leek Kangeroes zich aanvankelijk te herstellen. Weer kwam de Leidse aanval j (vooral Huussen en Van Zwie- ten) regelmatig goed door en v'a 95 en 139 bereikte Kan geroes set-point: 14—12. Maar 1 winst kwam er helaas niet uit. Wederom lieten de Leidse spe lers zich intimideren door het publiek en na bij 16—15 nog maals op set-point te hebben ge staan moesten Pera c.s. de set met 16—18 afstaan aan de te genpartij. Volledig gedemorali seerd begon Kangeroes aan de vierde set en al spoedig bleek dat de vooral nu snel en goed spelende Radius/MVC ploeg dit alles goed aanvoelde. Elke fout in de Kangeroes-defensie werd direct afgestraft en zonder al te veel moeite reikten de Goude naars naar een 715 setwinst en behaalden daarmede een 1 3 zege. Een wat ongelukkig be gin van Kangeroes, maar deson danks moeten zij toch tot de kanshebbers voor een hogere klassering worden gerekend. Vono—Leython/AC (dames 3e di visie G) Na de fusie tussen Argos en Ley- thon is de nieuwe combinatie Leython/AC ontstaan en in het eerste team komen we enkele goede bekenden tegen. Naast aanvoerster Wil v. d. Wijn gaard, treffen we in het basis team de oud-Argos speelsters Ali Oudshoorn, Leny Kneppers en Cocky v. d. Zalm aan, ter wijl het team gecompleteerd wordt door een drietal nieuwe speelsters, te weten Carin Föne- ker, Janny de Raad en Iris Arentsen. En deze nieuwe com binatie startte bijzonder goed. Spelverdeelsters Leny Kneppers en Cocky v. d. Zalm voorzagen hun medespeelsters regelmatig van uitstekende set-ups en de aanvalsters van Leython/AC wisten hier wel raad mee. Na winst in de le en 2e set met resp. 15—9 en 15—11 kwamen de Leidse dames in de 3e set nog even in moeilijkheden, maar bij de stand 8—11 voor VONO herstelde het Leidse team zich en door een 15—13 zege werd ook deze set gewon nen en daarmede de wedstrijd met 3—0. i Apollo wachten tot de teruggesprongen bal buiten de cirkel rolt (foto Henk van Gijzen) LEIDEN De Danaïden is niet meer de ploeg van de vorige twee seizoenen. Vooral in verde digend opzicht speelt de ploeg anno 1972 een klasse minder dan in de vorige competitie. Echter ook aanvallend blijft De Danaïden onder zijn kunnen. Er wordt te simpel gespeeld en vooral te eenzijdig. Niettemin kwam de Leidse ploeg gister middag tot een productie van 10 treffers, hetgeen opnieuw geen rendabele score bleek. Het ho mogene Die Haghe, met een ex cellerende Herman Hulsman, spurtte in de 2e helft naar 9—5, kwam bij 98 in moeilijkheden toen De Danaïden karakter toonde, maar bleef overeind (10—13). De gebruikelijke 1—0 kwam weer van Nap.waarna nieuweling Simon Boot. die ver dienstelijk opereerde. Die Hag he aan het denken zette (2—0). Hoewel beide teams niet tot sterk spel kwamen, vergoedden de vele treffers veel. Francien Out (DH) en Sander van Unen zorgden voor 31, waarna de scholieren tot 42 de voor sprong konden consolideren. Treffers van Kees Hulsman en Erik Filemon (strafworp). Een toen warm gedraaide Herman Hulsman leidde zijn ploeg met fraaie acties naar herstel. Rob Barendsen en Hulsman zelf be zorgden de man aan het bord volop werk. wat ook Sander van Unen noodzakelijk maakte (5— 4). Chris Schmidt liet met gelij ke stand rusten, temeer daar Erik Filemon van 4 meter faal de. Na de wisseling van speel- helft en Wim Brugman (Bos was zijn vervanger) ging er iets mis bij de blauwhemden. Bert vfan Kregten (2x), Lenie de Vos en Rob Barendse schoten Die Haghe naar 5—9 zonder dat De Danaïden ook maar even tegen stribbelde. Dat kwam daarna pas. Wat iedereen voor onmoge lijk hield leek toch nog te gaan gebeuren. De vonk sloeg in het kruitvat. Casper van Nierop vermande zichzelf en stak het lont (7—9). Toen Bos 8—9 in schoot leek de explosie nabij. Een benutte strafworp van Van Kregten was nog niet beslis send, evenals de treffer van Elma van Wurkum, want Ge rard Nap en Sander van Unen hielden hun ploeg kortbij (10— 11). De noodrem, door de Leide- naars regelmatig misbruikt, moest opnieuw in werking wor den gesteld en toen was De Da naïden uitgespeeld. Chris Schmidt en Kees Hulsman kon den het bij 10—13 laten, want Erik Filemon (ten onrechte af gekeurde treffer en een gemiste strafworp) en een zelfzuchtig spelende Bos stichtten nog wei nig gevaar. De Danaïden zal nu moeten gaan oppassen, vooral nu Rapiditas en Rohda gewon nen hebben. Vicus schijnt de juiste samenstel ling van de loeg gevonden te hebben. Na een gelijkopgaande opening greep de Leidse ploeg in het 2e gedeelte het voordeel binnen een kwartier. De zwart- broeken konden de voordeelpun- ten aan het eind verzilveren in winst (6-11). Joke de Boer liet haar ploeg goed beginnen. Daan Carree en Jan Sjerdijn, die zich goed thuis- voelt in het Overgangsklassemi lieu, keerden het getij toen Kin derdijk op 21 voorsprong was gekomen. Toen een Kinderdijker wegens natrappen wel kon ver trekken, liet Vicus Kinderdijk achter. Met onderbreking van het kwartier rust schoten Dik Onderwater en Wim Niessing Vicus naar 35. Daan Carree, Diet Rijsbergen, Jan Sjerdijn. na goed werk van Lenie Per- fors. gooiden de thuisclub ver terug. Via 4—8 liep de Leidse ploeg door treffers van Gonne Carree nog verder weg. Via 6— 10 finishte een sterker Vicus met 11—6 door een treffer van Lenie Niessing. De Algemene is weer helemaal te rug. De blauw witten, die twee weken geleden een ongenadig pak slaag 'kregen, hadden na de ruime winst vorige week op DEVD nu ZKC uitgekozen om zich op ondubbelzinnige wijze te revancheren. Met de cijfers 14 4 kreeg de Leidse ploeg haar wraak. Alleen de eerste periode kon ZKC partij geven. Sannie Kromhout, Wim van Iterson, Ans Lambooy en Ineke Thijssen zorgden voor —2. Ruud van Vliet maakte met 2 treffers al voor rust duidelijk waarop De Algemene uit was. Na de rust, die met 6—3 inging, werd Z.K.C. zonder meer aan de Zaanse kant gezet. Na 64 liep vooral de doelpuntenmachine gesmeerd. Wim van Vliet (4x), Ruud van Vliet, Wim van Iter son, Ans Lambooy en Sannie Kromhout haalden vernietigend uit, waarmee De Algemene een alles zeggende 141 zege be haalde. Pech achtervolgt Fluks. De rood witten, nog niet succesvol dit seizoen, moesten het uitzicht op een puntenverdeling laten schie ten, toen Jan Heinrichs en Roel v.d. Berg geblesseerd het veld moesten verlaten. Voordat de invallers Henny Noordervliet en Hans Kukler enigszins inge speeld waren, stond Allen Weer baar al op Winst (37). Via 0—2 kwam Fluks dankzij Ab Niessing dichterbij. Nog geen 10 minuten later, toen er 15 minu ten adempauze was. leidde Al len Weerbaar alweer uitzichtrijk (14). Na het omkeren kwam Fluks via 1—5 terug tot 3—5 door treffers van Jan Heinrichs. Toen Ab Niessing van 4 meter faalde, spurtte Allen Weerbaar drie minuten voor tijd naar winst (3—7). De Amsterdam mers wonnen verdiend. Crescendo bakte er tegen Merwic niet veel van. Matheid karakte riseerde het spel van de Leide- Van Unen (18) en Trudy Nap (midden) in actie voor De Danaiden naars, die weer eens danig met Merwic op 31 belandde. Daar- de kansen knoeiden. Alleen Piet bij bleef het. 1' Amie vond de korf van Mer- Ons Eiland bleek zoals verwacht Met een nog niet hopeloze kansloos tegen K.V.S., dat ove- 1—0 score begon Crescendo een identieke 2e helft. Via 2-0 Het l'Amie 2—1 noteren. In deze toch al arm aan doelpunten zijnde wedstrijd was de kans op een gelijkspel verkeken toen rigens wel op verdienstelijke te genwerking van de roodbroeken stuitte. Na 0—1 trok Nan Deeg- naars vanaf de stip dc score recht, waarna Ons Eiland even moest afhaken. Doordat Piet Beekman van 4 meter over schoot, leidde KVS halverwege met 13. De Scheveningers on derkenden het gevaar wel dege lijk toen Sari v.d. Meeberg 23 scoorde. KVS trok er weer tus senuit (2—5), maar kwam bij 4—5 opnieuw voor problemen te staan toen Barry Smits en Cees van Kalkeren tegenscoorden. Problemen zijn er om opgelost te worden en dat deed KVS ruimschoots (47). TOP blijft op het rechte pad. Een geenszins geflatteerde 7—1 zege konden de Sassenhelmers bij schrijven op hun conto, die al drie overwinningen telde. Rob Meyer, Hildo Krop en Wil v.d. Bent zorgden voor 13 halver wege. Dirk Meyer, Dik Imand- se. Annemiek König en Bert Stam maakten het werk tegen SRV af (1-7). Fiks verloor teleurstellend van Snel. Snel, ook geen hoogdra- ver, zette Fiks, dat halverwege nog met 3—1 leidde door tref fers van Jack van Berkum, Ruud de Gruyl en Leo Stronks, in de 2e helft voor het blok. De Oegstgeestenaren kwamen niet meer aan de bak en Snel won met 34. LEIDEN Bona Stars is weer terug. De ploeg, die het vorige week tegen Transol/RZ zo lelijk liet liggen, heeft in een prachtige wed strijd tegen EBBC bewezen, dat die eerste thuiswedstrijd gewoon een vergissing is geweest. Met opgestroopte mouwen kwamen de Stars het veld in om dat te bewijzen en EBBC, dat getipt werd voor een plaats bij de bovenste zes, werd daar het kansloze slachtcfer van. Het feest werd bovendien compleet, toen Chris Verhoeks in de 18e minuut het honderdste punt liet aantekenen. De klinkende 108—79 overwinning zal ongetwijfeld een grote stimulans voor het Leidse team zijn. Met vier Amerikanen in het veld, Denham en Moody bij Bona Stars en Bravard en Frits bij EBBC zou het voar de hand lig gen, dat zij de show zouden ste len. Dit werd maar gedeeltelijk bewaarheid: Wayne Denham speelde een gave partij terwijl Moody blijk gaf zich al aardig aan te passen. Bij EBBC bleek Fritz de gevaarlijke schutter, waarvoor each Kallenberg zijn mannen gewaarschuwd had. Na in de eerste helft 20 punten ge scoord te hebben, werd hij na de hervatting door Wim Petrici met assistentie aan de ketting gelegd, waardoor hij er zo goed als niet meer aan te pas kwam. Bravard bleek een nuttige pivot, goed voor 20 punten. De man die echter de show stal, was- Bona Stars Peter de Jong. Hij had deze avond zijn gouden schuttershand meegenomen. Op onnavolgbare wijze was hij het telkens weer, die de verdediging van EBBC aan flarden schoot. Met 20 punten voor rust en 17 erna was Peter de Jong de uit blinkende topscorer van deze wedstrijd. Vanaf het eerste fluitsignaal wa ren de bedoelingen varr Bona Stars duidelijk, er moest en kon alleen maar gewonnen worden. Denham, Petrici en de Jong schoten hun team naar een snelle 8—2 voorsprong die voor lopig gehandhaafd bleef en zou uitgroeien tot zo'n 10 punten. Omdat het Bosse gevaar uitslui tend van Fritz en Bravard kwam, kon de Leidse verdedi ging zich daar op richten. Des ondanks wist Bona Stars geen definitief gat te slaan, via 27— 18 en 39—29 werd het 47—39 en was de strijd nog geenszins be slist. De toeschouwers hoefden daar evenwel niet lang op te wachten. Met de verrassende Peter Kop in de ploeg ging Bona Stars on stuitbaar op pad. Was het na 5 min. nog 5645, 3 min. later was het reeds 7251 geworden en was het alleen nog maar de vraag, hoe hoog de score zou uitvallen. Hoewel van Eyck, Pe trici en Kop met 5 persoonlijke fouten naar de kant moesten, bleef de Leidse scoringsmachine doorlopen. Ook Chris Ver- hoeks liet zich niet onbetuigd en zorgde voor het honderdste punt. Onder luid enthousiasme werd het tenslotte een klinkende 108—79 overwinning. Scores: de Jong 37, Denham 22, Petrici 15, Kop en Moody 10, Verhoeks 8, van de Nieuwendijk 4 en Van Eyck 2. EBBC: Fritz 28, Bravard 21, Heeren 8. Uit slagen: Donar—Levi's 81—118, AgonASVU 80—82, H. Cardi nalsFiat Stars 66—83. Wim Petrici (links) en Wayne Denham van Bona Stars donker shirt) belagen de basket van EBBC

Leidse Courant | 1972 | | pagina 11