„HondenreV, rond Paul McCartney Supersnelle politie rijdt gestolen Opeltje klem CcldócSowta/nt Ambtenaren gaan in salaris achteruit Markt berichten Vestiging in westen tegengaan Radio Veronica van 192 naar 538 Residentie huldigde Hendrik Andriessen 'Biecht' van Japanse militair Toeslag voor kleuren-t.v. overwogen Weerbericht ZATERDAG 30 SEPTEMBER 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 7 Als je vijftien weken tussen klamme ziekenhuisla- kens hebt gelegen, lijkt leren lopen even onmoge lijk als het zingen van een twee-stemmige canon door je navel. De breuk in je linker been is gro tendeels geheeld, maar je spierkracht is inmid dels met onbekende bestemming vertrokken. Wat er is overgebleven onder je geplisseerde huid hangt te zwabberen rondom je botten als het halfvergane tuigwerk van een verongelukte schoener. „Til dat been nou 's op", zegt de fysio-therapeut bezwerend. Hij lijkt nu meer dan ooit op Johan Maasbach tijdens een gebedsgenezing. Maar hij had net zo goed kunnen vragen, of ik met een zweefvliegtuig door de geluidsmuur wilde breken. Ik staar naar mijn linkerbeen, dat onwrikbaar op de matras ligt en aan de onderkant onmisken baar met tijgerlijm aan het laken is vastgeplakt. „Concentreren", spreekt de fysio-therapeut, „pro beer u te herinneren, hoe u het vroeger deed. Gewoon omhoog. Niet van dat krampachtige. Ja, daar gaatie! Nu! Hup!". Hij doet het voor, hipt in zijn witte jas door de ka mer als een verschoten ooievaar in dagelijks te nue. Ik knik, zoek koortsachtig naar de hefboom voor mijn linkerbeen, maar raak verstrikt in de spie ren als een marionettenspeler, die niet meer wijs kan worden uit zijn draden en Sneeuwwitje laat boeren inplaats van de dikke dwerg. „Komt er nog wat van?", zegt de fysio-therapeut. Ik kijk hem aan, voel me als een duur gekochte Noorse aanvalsspits, wiens dodelijke schot vanaf het begin der competitie gefaald heeft. „Echt, ik zou niet weten, hoe het moet", geef ik aarzelend toe. „Ik kan wel mijn neus ophalen. Zal ik dat dan maar doen?" Maar hij blijft kop pig en tikt fanatiek op mijn knie, die de menis cus van Rinus Israël nu wel definitief tot een la chertje heeft gemaakt. „Een cen^jnetertje kun je hem toch wel omhoog krijgen", zegt de fysio-therapeut, „wat is nou he lemaal een centimeter?" Toegegeven, niet veel, maar voor een man, die de indruk moet wekken het wereldrecord beenheffen scherper te stellen, blijkt het toch geen haalbare kaart te zijn. Na tien minuten meen ik even, dat ik de oplossing gevonden heb, maar de spier, die ik span doet alleen de tenen van mijn rechtervoet krullen. Tel uit je winst. Na een kwartier modderen, geven we beiden de strijd op. „Aldoende leert men", deelt de fysio-therapeut met scheurkalender be rusting mee. „Ik geloof het", zeg ik, „maar het gaat weifelend, want als kind heb ik ook nooit kunnen leren een zwaantje in de ringen te maken." Als hij weg is, schuif ik mijn linkerbeen voor het eerst na vijftien weken onder de lakens. Mijn rechterbeen dat al die tijd het rijk alleen heeft gehad, schuift met duidelijke tegenzin opzij en monstert zijn schamele tegenvoeter met de ge ringschattende blik van een emigrant, die na de hongerwinter uit Amerika is komen overwippen om te zien, hoe zijn broer in Purmerend het maakt. Als ik na enkele minuten onder de dekens kijk, lig gen zij echter gebroederlijk naast elkaar. Ze zijn onmiskenbaar van dezelfde familie, maar je komt toch niet gauw op het idee, dat ze jaren lang een paar apart hebben gevormd, 's Avonds, onder Peyton-place, probeer ik opnieuw om mijn linkerbeen voor de oude beweging te interesse ren. Als ik na vijf mislukte pogingen het hevig bevende been vier centimeter boven de matras heb gekre gen, springen de tranen in mijn ogen. Goed, de olympische limiet haal ik nog niet, maar de overwinning kan me toch niet meer ontgaan. Leg de driekleur maar vast klaar en Iaat ook de mu zikanten de partituren van het Wilhelmus op hun trompetten zetten. Op dat moment verschijnt de oude heer Peyton in beeld. Hij hijgt cholerisch om een rotstreek van Rodney en leunt zwaar op zijn stok. „Als ik maar eenmaal zo kan lopen als hij", denk ik weemoedig, „wat zal dat een zegen zijn". De kans is trouwens groot, dat ik vóór het einde van de serie zo ver ben. LEO THURING Slachtoffers van Nederlands bewind Massagraf Chinezen in Djakarta DJAKARTA (RTR AFP) Bij graafwerkzaamheden in de Chi nese wijk in Djakarta zijn de skeletten ontdekt van ongeveer honderd Chinezen, die in 1740 door de Nederlanders zijn ver moord. De directeur van het museum van Djakarta, Warmasjah, verklaar de dat de Nederlanders in 1740 10.000 Chinezen hebben ver moord in het gebied dat vroeger bekend stond als Roa Malakka. Hun huizen waren toen in brand gestoken. Bij de graafwerk zaamheden, voor de bouw van een winkelcentrum in Djakarta, zijn ook restanten van ijzeren boeien gevonden. Pensioenregeling Verkeerscontrole rijksweg 13 Commando post tegen terreuracties (Van onze parlementaire redac tie) DEN HAAG In verband met de recente terroristische activitei ten in Europa bezint een minis teriële werkgroep zich op de vraag hoe effectiever kan wor den opgetreden tegen eventuele terroristische acties. Minister-president Biesheuvel leidt deze werkgroep, waarvan o.a. de ministers van Binnen landse Zaken, Justitie en Defen sie deel uitmaken. Bestudeerd wordt hoe terroristische acties kunnen worden voorkomen en op welke wijze snel kan wor den opgetreden. Gedacht wordt aan de instelling van een cen trale commandopost die een doeltreffend optreden tegen ter roristen zou moeten leiden en coördineren. (Van een onzer verslagge vers) DELFT „Ja, nu krijgen we het gajes", wist de jon ge politieman. Tot zijn ei gen stomme verbazing had zojuist een automobilist zijn stopteken genegeerd en hij had ook gezien hoe een collega, een mare chaussee, nog net opzij had kunnen springen toen spectaculaire gebeurtenis c rijksweg 13, waar de polith korpsen van Rotterdam, Rijs wijk en Delft met 140 man een Helmstedt-achtige verkeerscon trole hielden. Grote portalen van Rijkswaterstaat, dus rij strooksignalering, maar wegbebakeningskegels, die het toch nog vrij drukke verkeer ln die flessehols bij het centraal viaduct van Delft persten. En aan weerskanten politie met honden. Geen ontkomen moge lijk. de wagenplotseling vol gas De meesten vatten de overlast ge- weg stoof. Voor de zoveel ste maal riep de agent het kenteken in zijn portofoon, maar nodig was het niet, want een motorrijder en supersnelle politiewagen zaten de vluchteling al snel op de hielen. Bij de Hoorn brug moest het oude Opel tje zich gewonnen geven. Het bleek gestolen. moedelijk op. ook wanneer ze in de berm van de weg van wiel moesten verwisselen of hun ver lichting in orde moesten maken. Maar onderen gingen knap te keer. Zoals die taxichauffeur uit Rotterdam, die eerst op de heenweg controle kreeg en toen ook op de terugweg nog eens werd „gepakt". Of die bestuur der uit de richting Rotterdam, die een politiehond begon uit te dagen. man was zijn rijbevoegd- Er waran °°k Heden. die om ande- Dat was. vannacht tegen kwart voor drie, eigenlijk de enige Damoisseaux terug in KVP DEN HAAG (ANP) Drs. J. A. M. H. Damoisseaux, directeur- generaal van de Nationale Raad voor Maatschappelijk Welzijn, heeft besloten weer lid te wor den van de KVP. Een aantal ja ren geleder verliet hij deze par tij om zich aan te sluiten bij de PPR, waar hij in 1970 uit trad. Letdse le kw a kwaf. i tot 5,70. biggen 404. gcitc taal 2573. Prijzc ■tuk)^Slachtstieren per kg 202-7. gew. 5.25. 5.50, 6.10, koeien 850. 1100. 1400. 1775. kalveren per kg lev. gew. 5.00-5,50. vette schapen 105. 130. 155. vette lammeren 150. 165. 190. drachtige zeugen 485. 515. 550, schrammen 85. M 96. geiten 20—100. Handel: slachtstleren. vette koeien en cc-iten goed. melkkoeien, zeugen, schram men en biggen matig, vare koelen kalm. vette kalveren vlug. vette schapen en -lammeren stug. aasmarkt Alkmaar noteringen (in ;edommer guldens per kg 3.62. middelbare 3.67. Goud: te 3.82. handel goed ■nentevelllng Leiden <29 sept.) Appelen 15—51. Peren 46—58. Aard appelen 30—23. Andijvie 30—41. - 35—95. Snijbonen 150- 200—240. Krr rronkbor WO. Sta m bi i •13. Kroten 1-23. Groene knol 10-15. P( Spinazie 29—44. Spruiten A 97— It. spruiten B 93—105. Komkom iers 27—36. Tomaten A 750-780. B 40-760, C 730i—760. CC 520—G50. mlddelgrof 27—32. Witlof 210- Neloenen 140—190. Bloemkool A -71. B 36—57. Knolselderij 17—29. «nkommers AAA 33—37. AA 35— A 29-33, B 21-24. C 15—16. D Slu A 26—31, B 20—23. Peterselie 23. Radijs 15. Selderij 14-21. GRONINGEN (ANP) „Het is misleidend de amb tenaren voor te stellen als een bevoorrechte categorie wat betreft de pensioen voorziening. Zij hebben er geen enkele behoefte aan behalve als burger ook nog eens als ambtenaar te moeten opdraaien voor de financiële moeilijkheden van het land". Dit heeft de voorzitter van de Bond van Gemeenteambtenaren, de heer Van Erp, gezegd op de bondsdag in een reactie op de voorgestelde maatregel van de regering de pensioenpremie (Van parlementaire redac tie) DEN HAAG Volgende week zal het wetsontwerp „Selectieve in vesteringsheffing" bij de Twee de Kamer worden Ingediend. De bedoeling van dit wetsontwerp is door heffingen de bedrijfsves tigingen in het Westen van het land tegen te gaan. Het kabinet hoopt met een wet „selectieve investeringsheffing" te bereiken dat de bedrijfsvestigingen in on der meer het Oosten en den van het land zullen voor overheidspersoneel te ver hogen van 10 naar 13^4 procent, zonder verhoging van het pen sioen zelf. Volgens de bond komt dit neer op een feitelijke achteruitgang in salaris van 1 1/4 pet. port over democratisering en medezeggenschap binnen het ambtenarenkorps. De commis sie „democratisering overheids dienst" die het rapport opstelde is van mening dat niet-georgani- seerde ambtenaren alleen mo gen mee doen aan „werkover leg" over niet-rechtsposltionele onderwerpen. Bovendien zouden de ongeorganiseerden geen stemrecht mogen hebben bij de samenstelling van inspraak commissies. „De overlegpartner heeft een achterban nodig om zich werkelijk onafhankelijk te kunnen opstellen", aldus het rapport, dat binnenkort gepubli ceerd zal worden. Op de vergadering werden tot le den van het hoofdbestuur van de bond benoemd de heren Mul der uit Den Haag en Van der Lijke uit Oostburg. Radio Veronica Is overgestapt van de 192 naar de 538 meter. In verband met allerlei etherische toestanden is dit een verbete ring, naar de directie zelf heeft laten weten. Zendertechnici zijn in de mast dagenlang bezig geweest om de benodigde voorzieningen te treffen. re redenen niet verder mochten, bijvoorbeeld omdat hun wagen in ondeugdelijke staat was ge bleken. De politie was echter wél zo coulant om voor taxi's te zorgen, zij het op rekening van de passagier. Sommigen gingen maar lopen naar Den Haag, in de hoop ergens onderweg mis schien nog een lift te krijgen. De hele actie ,,'n landeiijk uni cum". volgens wnd. korpschef hoofdinspecteur J. J. M. van de Ven uit Delft, die de leiding in handen had was al maanden van tevoren georganiseerd en betekende de eerste gezamenlij ke actie van de Delftse, Rotter damse en Rijswijkse politie op rijksweg 13. De surveillance is daar al meer dan tien jaar een intergemeentelijke zaak. Rekensom metjes r)E regering-Biesheuvel zegt: volgend jaar moeten lonen en prijzer binnen een bepaalde marge gehouden worden, willen we door krachtige inflatiebestrijding weer tot een toestand komen waarin een meer expansieve sociaal-economische politiek mogelijk Is. De ruimte die er nu is, moet intussen in hoofdzaak besteed worden aan collectieve voorzieningen. Een commissie van economische experts uit de S.E.R. adviseert wel een krachtige hand op de prijsrem, maar vindt op grond van haar berekeningen, dat de regering andere cijfers onder meer de ruimte voor reële loonverbeteringen wat ruimer kan nemen. De kans op het sociaal-contract (inmiddels van ideaal een enurose aan het wor den) wordt dan ook wat groter. De werkgevers en kleinere ondernemers ontzeggen elke medewerking aan een sociaal-contract dat berusten zou op de berekening van de S.E.R.-commissie; onder meer omdat dan niet alleen de eieren he lemaal naar de directe consumptie gaan, maar ook de kip op trans port wordt gesteld naar de slachterij Experts die een goede kijk hebben op ons sociaal -verzekeringswezen voorspellen, dat de premies voor onze bestaande sociale zekerheid en voor de enkele aanvullende maatregelen welke dit kabinet in petto heeft, al een ruimere bruto-loonstijging vergen dan Centraal Plan Bureau, S.E.R.-deskundigen en miljardennota berekend heb ben. Conclusie I: iedereen maakt sommetjes op rijn eigen manier en ieder een doet alsof hij met zekerheid ervan overtuigd is. dat de uitkomst van zijn medeleerlingen fout is. De juistheid van de eigen uitkomst heet dan. met de nodige slagen om de arm, de juiste. Alternatieve conclusie II: Bijna iedereen begint met de uitkomst: en probeert daarna het sommetje te componeren. Waar blijft Botlektuimel? ROTTERDAM (ANP) De Indus trieën In het Europoortgebiod willen dat Rotterdam haast gaat maken met de bouw van een tunnel onder de Oude Maas. De tunnel moet op de plaats komen van de Botlekbrug. een zenuw tergend obstakel voor automobi listen. De brug vormt de enige wegver binding tussen een kolossaal in dustriegebied en zijn achter land. Ruim twee jaar geleden keurde de gemeenteraad van Rotter dam het principevoorstel voor de bouw van de zgn. Botlektun- nri goed, maar sindsdien is er nog geen spa in de grond gesto ken. Den Haag Ook 's Gravcnhage heeft de tachtigjarige componist Hendrik Andriessen gehuldigd: in een concert hem gisteravond in de Sint Jacobus aan de Parkstraat ge boden door Cor Backers met het door hem geleide Haags Vocaal Ensemble, gecombineerd met het Dordrechts Ka tholiek Kamerkoor, waaraan meewerkten de sopraan Ma ria Beetstra, de bas-bariton Lieuwe Visser, de organist René Rakier en een schare koperblazers van de Konink lijke Militaire Kapel. TOKIO (REUTER) Een Japan se oud-militair heeft gisteren in een televisieprogramma ln To kio gezegd dat hij in totaal 108 Chinese burgers tijdens de twee de wereldoorlog in het noorden van Mandsjoerije heeft gedood. Hij „biechtte zijn daden op" Juist voordat Japan en China in een gezamenlijk communique zou den aankondigen dat de diplo matieke betrekkingen tussen de twee landen na lange tijd wor den hersteld. De ex-korporaal zei dat hij niet precies wist hoe veel Chinezen door zijn divisie (van 30.000 man) zijn gedood, maar hij herinnerde zich wel dat hij zelf 108 mensen om het leven heeft gebracht, inclusief kinderen. In het televisieprogramma waren ln totaal 21 oud-militairen ver schenen die zeiden te hopen dat hun verslagen van moord partijen zouden bijdragen tot het bevorderen van de vriend schap tussen Japan en China. Enkele van hen, met tranen in de ogen, vroegen de Chinese be volking om vergiffenis. DEN HAAG (ANP) De rege ring heeft ernstig overwogen om extra omroepbijdragen te vragen van de bezitters van kleuren-tv. Zij heeft er echter van afgezien, onder meer omdat de maatregel in de praktijk re- j gelmatig een huis-aan-huls on- i derzoek zou meebrengen. Dit verklaren de minister Engels CRM). Nelissen (Financiën) en staatssecretaris Krulsinga (Ver keer en Waterstaat) in de me morie van toelichting bij het voorstel tot verhoging van het kijk- en luistergeld van 75 tot 108. In de discussies is voor de kleu- rentoeslag een bedrag van 100 per jaar genoemd. Paul McCartney, die met zijn Amerikaanse vrouw Linda en zijn negenjarig pleegdoch tertje Heather een groot huis bewoont in de Londense gemeente St. John's Wood, beeft ruzie met de buren. Het conflict werd ver oorzaakt door Martha, de oude Engelse her dershond, waarover McCartney destijds een liedje schreef. Paul zegt, dat zijn bu ren „een stel oude ko lonels" zijn. Ze hebben de politie erbij ge haald en zijn vreselijk boos, omdat hij de protestbrief, die ze hem gestuurd hadden, weer in hun eigen brievenbus gestopt heeft. Paul had heeft namelijk een stel jongen ter wereld ge bracht, dat groeide als den het zwijgen op te leggen. Maar zij blaf ten voort. de spreekwoordelijke Daarop ondertekenden kool en 's nachts heel de buurt wakker hield met zijn geblaf. Ook overdag gaven de jon ge hondjes regelmatig een doordringend kef- concert ten beste. Een van de buren vertelde: „Op een morgen wer den wij om half vier gewekt door die blaf fende menagerie, drie buren een klach tenformulier. dat ze naar de politie brach- voren gestuurd had den. Op het blanke vel papier prijkte in rode inkt een heel vuil woord, eigenhandig ge schreven door de ex- beatle. Een wijkagent Dat was een onvergeef- trok ermee naar de lijke fout, zei de ge- McCartneys. Op dit formulier stond, dat ze een boete van 200 gul den zouden krijgen, als het nachtlawaai niet binnen de veertien dagen ophield. ter op de dag ging ik Twee weken later kwam even langs gen of zij er voor zou den zorgen, dat die honden zich koest hiel den. Het toeval wilde, dat Heather alleen thuis was. Het meisje vertelde.dat ze niets kon doen aan het la waai. Ze hadden tien honden in huis, zei ze". de politie bij de boze buren informeren, of rechtzaak shockeerde buurman. Zo iets had hij echt niet mogen doen. Wij •varen razend. Hij heeft nu getoond, dat hij slecht opgevoed is. Onze drie kinderen, die dweepten met McCartney, kunnen hem nu niet meer luchten. i wilden maken. Zij Vroeger waren mijn Procesverbaal voor bureau registratie O Minister Van Agt (Justitie) heeft de tweede kamer meegedeeld, dat proces-verbaal zal worden opgemaakt tegen de vennoten van het Haags „Bureau voor re gistratie en verificatie." In schriftelijke vragen had het WD-kamerlld Geurtsen aange drongen op het nemen van maatregelen om het gebruik van deze naam tegen te gaan, omdut het werken met deze naam z.i. de indruk zou kunnen geven dat hier sprake zou zijn van een (semi-) overheidsbe drijf. Backers had een programma sa mengesteld, dat een overzicht beoogde te geven van meer dan één halve eeuw scheppende werkzaamheden op kerkmuzi- kaal gebied, beginnend met een Venl Creator uit 1913 en eindi gend met een Cantate van 1967 daterend-van de jubilaris. Overzicht, dat de vele aanwezigen ongetwijfeld moet hebben ge troffen en geboeid: èn omdat het hoogtepunten uit diens om vangrijk oeuvre bevatte, maar ook. omdat de aard van de geestelijke vader ervan zo goed werd gekarakteriseerd: geest, die diep gelukkig is en met dat. wat hij te zeggen heeft, steeds gelukkig wil maken. Moeten we nog zeggen, dat het „Magna res est amor" (1919), voor sopraan en orgel dilmaul, onse wederom ten zeerste on troerde, ook al vonden we de vocaliste hierin wellicht i# be- scheiden. René Rakier liet in de Sonate da Chiosa (1927) orgel muziek van de eerste tot de laatste noot Van intense geeste lijke noblesse getuigend, horen. Backers koren hebben tot ons het sterkst gesproken in Andries- sens Te Deum, door hem even vóór zijn vijftigste geschreven, waar de hierin levende extati sche en smekende elelmenten op wel heel bijzondere wijze tot hun recht kwamen. Met een prachtig klinkende Can tate voor baritonsoio, gemengd koor, koperblazers en orgel (1967) werd het huldigingscon cert, waar wc onder meer Wet houder drs. H. J. Wilzen op merkten, beëiqdigd. New Orelansjazz van Chris Barber Na een flink aantal jaren concer teerde de Engelse jazzformatie van trombonist Chris Barber weer eens in ons land. Dit weer zien vond gisteravond plaats in de Kurzaal te Scheveningen. De band blijkt nog immer haar pu bliek te kunnen boeien, vooral door het gedegen vakmanschap en een weldadige muzikaliteit. Bovendien wordt .ia Inter mezzo «4 eens bewust afge weken van het New-Orleans idioom door middel van eigen arrangementen en composities. Hier bewees dit ensemble voor al het uitstekende niveau waar op werd gemusiceerd. Zo bleek Battersea Rain Dance qua maat-lndeling en melodiek zeer interessant en toonde Pat Halcox zich een uitmuntend trompettist in Careless Love, waarin tevens de twee gitaris ten een waardevolle bijdrage le verden. In het bekende repertoi re produceerde het orkest een vitaal en levendig stukje ju/z dut veel waardering van het au ditorium mocht ondervinden. De leider zelve fungeerde als mor- torisch middelpunt, niet in het minst door zijn geroutineerd trombonespel. Vocaliste Otillie Patterson was slecht gedispo neerd door een keel-aandoenlng, doch wist nog zeer aanvuard- baar twee nummers te zingen. Het programmu voor de pauze werd verzorgd door het orkest van Ted Ruston. Deze drum mer-vocalist had tevens de or ganisatie van dit concert in handen. Hij wist zoals steeds een zeer gezellige sfeer te scheppen. Ted Easton spreekt ook nimmer van een concert doch van een juzz-feestje. Zijn solisten creëerden een aansteke lijke Dixieland, waarbij' naar onze mening Frits Katee op cla rinet, sopraan- en tenorsaxofoon als ster-blazer moet worden be schouwd. Bij het orkest solieerde dc nog zeer jeugdige Eugéne de Bruin op clarinet als „bandmas cotte" Een belofte voor de toe komst? De kern van een hogedrtikgebied. dat het weer in geheel West en Zuid-Europa beheerst. ligt ho ven het zuidelijk deel van dc Noordzee, en koerst langzaam oostwaarts. Dc zon rIr h grote delen van noordelijk West-Europa afgeschermd door een hardnekkige laag bewol king. In Zuid-Zweden, waar deze bewolking ontbreekt, vriest het 's nachts. Op de Oceaan bevindt zich ten noord westen van Ierland een diepe depressie, die naar het noord oosten trekt. Van betekenis voor het weer in onze omgeving is deze storing niet. Het hoge- drukgebied zal zich ook van daag boven West-Europa hand haven. zodat het rustige weer voortduurt. Korenavond in Onlinoelingskerk In zijn huidige vorm is, wat de gezamenlijke koren die zich rond de Loosduinse Ontmoe- tingskerk gegroepeerd hebben als Juarultvncring brengen, meer een muzikule gemeenschapsa vond dan concert ln dc eigenlij ke zin van het woord. Want het plezier In het zingen zelf speelt een belangrijker rol dan het ur- tlstleke peil. Matthijs van Noort, de spil om wie het gezamenlijke concert gisteravond in de Ontmoeting,s- kerk draaide, laat bijvoorbeeld zijn elRen kerkkoor niet buiten de paden van eenvoudige meer stemmigheid treden, Feitelijk zou hij op een wat hoger niveau moeten mikken, want er zit nis kern wel goed materiaal in het Ontmoetingskerkkoor. Hans van Torn trad op met een jeugdkoor en een gospelgroep; de jeugd droeg haar, liedjes met montere zang voor: de gospel groep wat niet in zijn beste vorm: er moet beslist losser en met meer vervoering gezongen worden. De alt Mnp Baks trad solistisch op in aria's van Hacndel en Men delssohn: een wnrme stem en een goede zangstijl voor dit gen re. Jan van Weclden assisteerde en solieerde aan orgel, be kwaam maar kennelijk met de intentie in de eerste plaats te laten horen welke reglstermoge- lijkheden zijn „magie organ" bezit. G. v. L besloten dat ver niet te doen, want de honden waren on dertussen veel fatsoen lijker geworden en hadden heel wat min der gekeft. lie- honden een beetje uit- Minister Van Agt deelt mee, dat De vooruitzichten voor maan- rode Inkt een scheld- Na verscheidene rumoe- Nadien stopte McCart- woord op geschreven. De buren in de stille laan van de ex-Beatle zijn al een paar maan den ontevreden. Pauls herdershond Martha rige nachten besloot deze buurman Paul McCartney en zijn vrouw een brief te schrijven, met het be leefde verzoek de hon- echter bij zijn mopperende buren een explosief document in de bus. Het was de protestbrief, die zij hem enkele weken te- bundig. vertelt Paul McCartney zelf. maar vandaag de dag zijn ze veel rustiger. In deze buurt woont een stel oude kolonels. Ze zijn allemaal gek. Het kan me niets schelen wat ze zeggen. Zijn vrouw voegt er aan toe: „We zijn van plan een dierentuin te be ginnen. de vennoten van het bureau dag- bijna overal droog met vooralsnog niet bereid bleken dc j plaatselijk zon, hogere middag- naam te wijzigen. Het openbaar temperaturen, ministerie zal nu de vraag ol de Weersvooruitzichten In cijfers ge- hantering van de omstreden middeld over Nedcrlond voor handelsnaam in strijd is met de handelsnaam wet aan de rechter l voorleggen. Het voeren van een handelsnaam, die een onjuiste indruk geeft van de onder die naam gedreven onderneming kan een overtreding opleveren, zo blijkt nog uit het antwoord. maandag: Aantal uren zon: 1-8. min. temp: omstreeks normaal. Max. temp: ongeveer normaal tot 4 graden boven normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: <J0 procent. Kans op een geheel droog et maal. 70 procent. Dc Loods Voor de ouderen in '!e Transvaalwijk organiseerde het bestuur van „De Loods" In De Loods aan de Herman Coa- terstraat vrijdag een eerste bij eenkomst. Het ligt in de bedoe ling voor deze groep regelmatig ontspanningsavonden te bren gen. Ditmaal was het de heurt aan het Residentie Ritme Caba ret, dat een afwisselend pro gramma presenteerde. De der tig medewerkenden brachten een grote show, gevuld met schetsjes en cabaret, zang en kunstfluiten, muziek en een country westernshow.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 7