Aanvrage voor kaarten ontstellend groot Marseille roept Leclerc tot orde Onzekerheid rond beslissingsduel Jacky Spencer kalm naar winst Deventer directeur Bergström: Profbond benadert Bergström Spelen worden bescheidener 1972 DONDERDAG 28 SEPTEMBER 1972 LETDSE COURANT I PAGINA 17 lagmid- Men ïengel) j ij het Kaarten liggen klaar bij Feyenoord AJAX Stuy Suurbier Blankenburg Hulshoff Krol Haan Ger Mühren Neeskens Swart Cruyff Keizer Mlrcoli Maglloni Balbuena Garisto Pastoriza Semenewicz Pavoni Sa Lopez Comlso Santoro INDEPENDIENTE AMSTERDAM Het staat nog steeds niet voor hon derd procent vast waar de eventuele beslissingswed strijd tussen Ajax en Inde pendiente wordt gespeeld. De ontmoeting zou noodza kelijk zijn als donderdag avond in Amsterdam ook de tweede ontmoeting om de wereldbeker tussen bei de clubs zou eindigen in een gelijkspel. Bij Ajax spreekt men sinds weken van Rotterdam, waar ui teraard voor het Feyen- oordstadion de kaarten al klaar liggen. Maar Independiente verschuilt zich plotseling formeel achter het reglementsartikel, dat ge biedt dat de derde wedstrijd in een neutraal land moet worden afgewerkt. Teammanager Epel- boin van Independiente: „We moeten handelen volgens de re glementen. Wij hebben niets voor of tegen Rotterdam en we zullen ons neerleggen bij de be slissing van de UEFA en de j Zuidamerikaanse voetbalbond". De voorzitter van deze laatste instantie, de Argentijn Salinas Fuller, ontkent de geruchten dat er een getekend contract tussen de Zuidamerikaanse voetbal bond en de UEFA zou zijn: „Daar is geen sprake van. Wel l is er steeds gesproken over Brussel of Antwerpen, maar volgens de UEFA kunnen de Belgen de veiligheid van alle betrokkenen niet garanderen". Vandaag was er weer een bespre king tussen de besturen van Ajax cn Independiente, waarbij men het over Rotterdam want een uitwijkmogelijkheid lijkt nu niet meer te vinden eens zal moeten worden. Epel- boin, die dinsdag (met andere officials, onder wie (manager Mezzadra) toegaf, dat het voor al financieel aantrekkelijk moet zijn, trok dit argument woens dag weer in: „Het is geen kwestie van geld, alleen het re glement telt". De onderhande lingen zijn voorlopig uitgesteld, omdat de secretaris-generaal Er mag vanavond in Amsterdam veel op het spel staan: tijd voor ontspanning bleef er vanmorgen ge- van de UEFA, Hans Sangerter, noeg over. Hoe een strandvisser met zijn materiaal omgaat werd aandachtig gevolgd door Mühren, Kle- nog niet in Nederland was. ton, Neeskens, Rep en Schilcher. 1 «t *v-<N i een strandvisser wordt met een aandachtig oog bekeken door Rep, Cruijff, Blankenburg WASSENAAR Astrologer, dit Jaar nog zeer bescheiden In zijn rennen, heeft niet het invallen van de herfst kennelijk zijn vorm gekregen. GiSteren won hij op Duindigt in een veld van negen volbloeds. Dieter Weiss reed hem met over tuiging meteen naar de kop en werd niet meer verontrust. Bij de dravers was er een koersje met maar vier paarden. Jacky Spencer kon eens laten zien hoe kalm hij de zaken kan opvatten om daarna toch naar de winst te gaan. Hurry Up had in slechte draf lang de kopplaats maar tegen het slot toonde Jacky Spencer wie de baas is. Hurry Up werd teruggedrongen. De andere twee kwamen in het spel helemaal nie voor. ardy Regina won ,.i de hoogste klasse. Hij hoefde zich niet te overhaasten, volgde rustig Gold- finger, die zich leegliep, en kwam tegen het slot uitstekend naar voren. Fluitlijster S deed het voortreffelijk en werd dan ook ruim tweede. N 80. pl 2.30. 2.10. 4.80. rlo 675.10. >iprij» (2140 m>. i Jai-ky .J van Duuyeweerd) 1.28.0. l. Imift Six (M. Verjcay1.24,6; 2. Kahlnxu: 3. Idvll.- 0. Toto wlnn. 7.30. pl. 2.60. 2.70, 2.00. kopp. 6.90. trio 273.90. Animliellrprij» (eerste afdeling). 1900 m. ren): 1. Astrologer «D. Welss) 2.04.2: 8.20. K'lna KlultüRÜ 2.10, pl. 2.00. 2.50. 2.30. kopp. 7.20. trio 334.60. PolardmlmprlJ» (2000 m.t: 1. J"hn Aretn (A. Hormsen) 1.24,6: 2. Hano ver Cnvnljos: 3. Hermuncc. Toto wlnn. 6.30. pl. 2.40. 2.00. 3.80, kopp. 5.40. trio 568.50. K. l'nlqueprlj* (eerste aid.. 2000 nu: I Kntjii2. Jnmaleu du Bols; 3. Jenny's Olivier. Toto wlnn. 2.20, pl. 1.40. 1.50. 2.20. kopp. 4.50. K. I'nlnueprlj* (tweede nfd.. 2000 nu: 1. Kid Aster UI. Verguy) 1.28.5: 2. sella (J. Web!.) 2.06.9: 2 rVirpllle Star: 3. Marlnclla L. Tot., vlnn. 18,70. pl. 5.30. 1.90, 4.00. kopp. I Kolja T t Jan Pom B: 1 50. pl. 1.» TotalUator-or DEVENTER De Neder landse sportwereld houdt zich nog steeds bezig met de vraag: „Is het komende maar de mening van schaatsen in Deventer ge devalueerd door het weg vallen van de nationale en internationale top?". De meningen zijn verdeeld maar de mening van kun- kunstijsbaandirecteur Piet Bergström, tevens lid van het organisatie-comité, kan misschien de richtingwij zer naar het juiste ant woord geven. De Deventer ijsbaan-directeur zegt: „Op dit ogenblik heb ik ruim 18.000 aanvragen voor kaartjes. De K.N.S.B. hcoft nu al problemen met de verdeling onder de ijs- clubs en buitenlandse bon den. Vroeger kon ik mis schien vijfmaal een kaart verkopen, dit jaar mis schien viermaal". ►In eerste instantie heb ik me verbaasd over het bericht dat de vier Nederlandse toprijders, Ard Schenk. Kees Verkerk, Jan Bols en Eddy Verheijen, een profcontract hadden getekend. Ik kon de ontwikkeling moeilijk op een rijtje zetten want de be richten waren erg onduidelijk. Zelfs nu nog." *Het zou onwaarschijnlijk zijn als ik zou beweren dat een over- jrng naar de profs mij niets JrLeft gedaan. Vergeet niet dat Ard Schenk bij het Europees kampioenschap in 1966 op onze baan aan zijn internationale carrière is begonnen. Ook Eddy Verheijen heb ik op deze baan zien groeien. Evenals alle ande- weest dat de K.N.S.B. en de I.S.U. alle ijsbanen hebben ge waarschuwd tegen de prof schaatsers. De nationale en in ternationale bonden kunnen zich niet met ondernemingen be moeien". re Nederlandse rijders. Ik heb begrip voor het standpunt van de jongens maar ik kan geen waardering opbrengen voor de manier waarop zij zijn overge gaan naar de profs. Bovendien zie ik de uitwerking van hun profplannen nog niet zo duide- H]k. De profbond is nog steeds erg geheimzinnig aldus Riet Bergström. ,De theorie dat de doorbraak met professionalisme in de tennis sport en in de voetbalsport ook is geslaagd, gaat in de schaats wereld niet op. De profvoetbal lers draaien het hele jaar een programma af, en bovendien met wekelijks andere tegenstan ders, hetgeen de belangstelling het publiek gaande houdt. functie als administrateur recteur van de K.N.S.B. en de laatste jaren als directeur van de Deventer kunstijsbaan veel ervaring heeft opgedaan bij or ganisatie van grote schaatseve- nementen. is erg enthousiast over de komende wereldkam pioenschappen op zijn baan. Het is logisch dat Bergström opti mistisch moet ziin want het is ook zijn eigen wereldkampioen- ben van mening dat de ,aats,e 0„,kant de Dt. latssnort als k.iksport veel venler i)sbaandin,ctaur. ,.Niae het Deventer ijssportcentrum, maar de K.N.S.B. organiseert het wereldkampioenschap. Er is een comité gevormd uit Deven ter (bestuur van de Deventer ijsclub en enkele schaatsfeno- menen) die voor de organisatie zorgt maar financieel blijft de K.N.S.B. verantwoordelijk. Ik kijk dus objectief tegen het eve nement aan. Uit de eerste reac ties van het publiek is nu al duidelijk geworden dat het voor de K.N.S.B. een moeilijke zaak zal worden de kaarten recht vaardig te verdelen. Opvallend is dat na het bekendmaken van de profplannen het aantal aan vragen zelfs is toegenomen", Verheijen en Kees Verkerk zou den er toch nieuwe kampioenen komen. Het „Vervangingspro ces" is door de oprichting van de profbond nu alleen versneld. Nederland heeft voldoende ta lent om de opengevallen plaat sen in te nemen. Misschien dit jaar nog niet helemaal, maar dan toch zeker volgend jaar. De schaatssport is niet dood". WIL VAN DER PLAS (Van onze correspondent) PARIJS Als het in Frank rijk met hetzelfde tempo doorgaat mag het aantal rechters binnenkort wel worden verdubbeld, want het regent processen en aanklachten over en weer. En wie gevaar loopt te worden opgehangen schreeuwt van de daken, dat hij nog veel hogere bomen weet te vinden om anderen op te knopen. Op de schandalen met bouw werken en autoroutes waaraan verleden week Pompidou een derde van zijn persconferentie heeft gewijd, is thans weer een nieuw schandaal gevolgd, dat zich uit dreigt te brei den over de gehele Franse voetbalwereld. De rij van hen die om het gouden kalf dansen wordt hoe langer hoe groter. Een van de bekendste voetbal clubs in Frankrijk is de O.M., de Olympique de Marseille, die zich met veel geld de weelde heeft kunnen veroorloven de beste buitenlandse spelers te ko pen. Voorzitter van deze club was Marcel Leclerc, een despo tisch man, die geheel op eigen gezag van zijn club een show- bussiness heeft willen maken. Hij heeft dat lang kunnen vol houden want de bevolking van Marseille vond het natuurlijk prachtig dat de O.M. alle over winningen in de wacht kon sle pen. De club kreeg van de stad Marseille een jaarlijkse subsidie van 750.000 franc. Thans is gebleken, dat onder lei ding van genoemde Leclerc in de kas een tekort is ontstaan van 5 miljoen franc. Het bestuur van de club heeft de Marseille. Dit Ik schaatssport als kijksport zuiniger aan het publiek moet worden gedoceerd, waarbij ik de financiële aspecten van het profschaatsen buiten beschou wing laat". Zijn de financiële aspecten van het profschaatsen voor kunstijs baanondernemingen niet aan trekkelijk? Bergström: „Dat kan ik moeilijk zeggen want de profbondbestuurders hebben met onze baan nog geen contact gezocht. Wat ik wel weet is dat de profschaatsers analoog wer ken aan proftennis. Dit betekent dat ze hun evenement aanbie den inclusief alle aan de organi satie verbonden risico's. Dat is voor een onderneming een gril- lifV"k' m« ht'°S? „Van .11. Khaatsen dl» een prof- op he, Nederlandse klimaat, de conmc, hfbbtn galekend „as acht Nederlandse 400 meter kunstijsbanen zijn van belang rijke overheidssubsidies afhan kelijk, zodat zij zich een derge lijk financieel schaatsavontuur niet kunnen veroorloven". „Mede daardoor zie ik de prof- schaatssport in Nederland niet als 'n haalbare kaart. Het-pu bliek zal zich weer op de ama teurs gaan richten omdat de amateurwedstrijden open zijn. Het is een onjuist gerucht ge er maar een (Ard Schenk) die een superkampioen kon worden genoemd. Alleen door zijn afwe zigheid zal het een ander kam pioenschap worden. Toen afgelo pen winter bekend werd dat Schenk niet aan de nationale kampioenschappen zou deelne men, liep het stadion vol. Ieder een wilde de nieuwe kampioen zien komen en die kwam: Harm Kuipers". „Na Ard Schenk, Jan Bols, Eddy -aak in handen gegeven van de justitie waarna Leclerc heeft gedreigd, dat als hij de gevan genis in gaat vele anderen hem zullen volgen. Sedert enige tijd had het bestuur ben O.M. zoveel wantrouwen tegen voorzitter Leclerc, dat een tweede handtekening naast de zijne noodzakelijk werd geacht om de club naar buiten te ver tegenwoordigen. Eveneens werd aan Leclerc de eis gesteld dat het geld van de club niet langer gedeponeerd zou blijven bij een Parijse bank maar bij een bank instelling in Marseille, zodat men beter oog zou kunnen hou den op de particuliere uitgaven van Leclerc en de uitgaven voor rekening van de club. Toen ein delijk aan dat verzoek werd vol daan bleek in de boekhouding een gat te zitten van vijf mil joen. Ook andere onregelmatig heden met uit het buitenland ge kochte spelers kwamen aan het licht. Een uit Hongarije gekoch te speler bleek een oplichter te zijn aan wie het verblijf in ver scheidene Europese landen was ontzegd en die niettemin door Leclerc was gekocht. Het be- i stuur besloot daarom Leclerc I als president van de club te ontslaan en hem te vervangen door Rene Gallian. Laatstge noemde liet de boekhouding on derzoeken door deskundigen die bovendien van het ministerie van financiën een rekening ge presenteerd kregen van niet minder dan 8 miljoen. Gepoogd werd de zaak in der minne te regelen en de buiten wereld afzijdig te houden maar toen dat niet lukte werd de hulp ingeroepen van de justitie. Men bereidt zich voor op een bij zonder sensationeel proces. Want de indruk bestaat, dat wat Leclerc met de O.M. heeft ge daan een gebruikelijke praktijk was bij de meeste andere Fran se voetbalclubs. Leclerc heeft laten weten, dat als hij veroor deeld wordt hij een boekje zal opendoen over soortgelijke praktijken bij andere clubs. Schaakolympiade SKOPLJE Het Nederlandse team, dat.voor het eerst sinds 1964 de finale van de Schaak olympiade bereikte, heeft de eerste ronde afgesloten met een voorlopige stand (1—1) tegen West-Duitsland. De pari ij aan het eerste bord tus sen HUbner en Donner werd afgebroken. Darga (W.-DId.) won van Ree, Pleger (W.-Dld.)-Zui- dema werd afgebroken en Har- toch (Ned.) won van Hecht. Overige uitslagen: Oosl Zw Hom h lurken 3tj-l'. (ADVERTENTIE! de panty met het korte broekje en de lange benen (in d» blauwe verpakking) DEVENTER De directeur van de Deventer kunstijsbaan Plet Bergström is door dc promotor van de prof. Schaatsbond I.S.S.L. (International Speed Skating League) de Amerikaan Tom Llden benaderd om In principe de belangen ven H? nr- ganisatlo in Nederland te behar tigen. De Amerikaan Tom Liden, die in Noorwegen en Zweden werd geadviseerd kontact op te ne men met Piet Bergström belde afgelopen vrijdag vanuit Zwe den naar de directeur van de Deventer kunstijsbaan met het verzoek om een onderhoud. Bergström stelde zich op het standpunt dat hij moeilijk deze functie kon aanvaarden omdat hij ook zitting heeft in het orga nisatiecomité voor dc wereld kampioenschappen, die op 17 cn 18 februari op zijn kunstijsbaan zullen worden gehouden. Maandag belde de Amerikaan Tom uiden, die in Amsterdum was aangekomen in verband met de te houden persconferen tie over de eerste profwedstrij den in Den Haag, opnieuw van uit Amsterdam naar Deventer, in dit telefonisch onderhoud werd Piet Bergström gevraagd naar de eventueel gemaakte fouten bij de oprichting vun de I.S.S.L. Op advies van de direk- teur van de Deventer kunstijs baan heeft de profschaatsbnnd contact gezocht met de KNSB. Door bemiddeling vun Piet Bergström heeft het eerste offi ciële gesprek tussen dc prof schaatsbond en het KNSB-be- stuur in Amsterdam plaatsge vonden. UTRECHT De halve finales van het Waterpoiotoernooi om de KNZB-beker zullen worden gehouden op 1 en 4 oktober. Zondag I oktober spelen In Am sterdam De Meeuwen en Neptu- nus Arnhem, woensdag 4 okto ber landskampioen HZCDe Robben en Zian in Bussum. Canadees Rousseau: MONTREAL Roger Rousseau, de commissaris-generaal van dc in 1976 ic Montreal in Canada te houden Olympische Spelen, heeft gezegd dat de Spelen zullen worden gehouden op een „bescheidener schaal cn menselijker afmetingen". Dit gebeurt om ook nict-rijkc landen te kunnen laten meedoen, waardoor men terugkeert tot dc ware olympische geest. Rousseau zei dat hij hiermee geen kritiek wilde leveren op de landen waar tot nu toe de Spelen waren gehouden, maar de bedoeling is slechts „een oude droom waar te maken en een oude strijd te winnen door de olympische spelen toegankelijk te maken voor elk land ter wereld". Wat de tragische aanslag te MUnchen betreft zei hij dat men nu onder ogen moet zien dat het georganiseerde geweld en terrorisme „helaas in bepaalde delen van de wereld een zekere levensvorm zijn gaan uitmaken". Maar", stelde hij vast, „laten wij zeker weten dat het tragische gebeuren te MUnchen niets te maken heeft gehad met de Spelen zelf, en ook dat het nooit in ons hoofd is opgekomen een einde te maken aan hert voorbereiden van de Spelen van 1976 naar anleidtng van dat gebeuren".

Leidse Courant | 1972 | | pagina 17