Woubrugge moet omzien naar vuilstortplaats Hazerswoude gaat jaar nog dit bouwen V Boskoop krijg een kwekerijmuseum Belt in Ofwegen bijna vol 1 il Nog dit jaar start bouw winkelcentrum in Poelpolder Weinig kwik in de Bollenstreek Leidse agenda „Meerburg" krijgt beschikking over een kleuterschool Huisvuil gaat naar Alphen Bloemen en jaar abonnement voor Grace Mooiman LEIDSE COURANT WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1972 WOUBRUGGE Het raadslid Goutier heeft het gemeentebe stuur van Woubrugge gister avond tijdens de raadsvergade ring de suggestie gedaan te gaan praten met de omliggende gemeenten over de problemen rond het storten van grof vuil. Dit raadslid was overigens niet geheel tevreden over de antwoorden die het college van b. en w. had gegeven op zijn vragen over het vuilstorten door de Koudekerkse onderneming Van der Leyden. Het college deelde wel mee dat de gemeen telijke vuilstortplaats te Ofwe gen bijna vol is. Er wordt naar een andere plaats uitgekeken. De raad van Woubrugge ging gis teravond akkoord met de aan sluiting bij het streekenergiebe- drijf Rijnland. Alleen de heer Venhuizen stemde tegen. Wethouder Faber leed een neder laag in een kwestie rond een be roepschrift. De heer G. P. van Leijden te Hoogmade wil aan de achterzijde van zijn huis aan het Noordeinde een dakkapel aanbrengen. Hij kreeg daarvoor echter geen vergunning. De heer Van Leijden ging in beroep en gisteravond kreeg hij vrijwel de hele raad achter zich. Men was algemeen van mening dat de gemeentelijke verordeningen soepel moesten worden toege past. De raad ging er ook niet mee ak koord dat op de Vrouwgeest- weg eenrichtingsverkeer wordt ingevoerd. Het motief: een deel van de weg is in particulier be- De raad ging wel akkoord met een bouwstroom van 22 woning wet- en 16 premiewoningen in Hoogmade en met de recon structie van de Van Poelgeest laan voor 120.000 gulden. De raad discussieerde lang over de gewijzigde subsidieregeling aan kulturele- en sportvereni gingen. Een van de vragen was: waarom zijn niet alle ver enigingen in de Sportraad verte genwoordigd? In de kamer Woubrugge van de woonruimte-adviescommissie werden herkozen J. Grandia, J. Markx, J. v.d. Nagel, en C. Windhorst. De heer G. Hooge- veen volgt zijn vader op in deze commissie. In de kamer Hoog made werden herkozen W. v.d. Broek, G. van Goozen, C. van Rijn, Th. van Wieringen en M. Wolvers. Woningwetbou w in Zuid Ir. Meyer van Rijnland: I.ISSE Prof. ir. E. Boon, direc tielid van TNO, heeft giester- avond op een vergadering van de Vereniging voor Milieube heer Bollenstreek gesteld dat er een offer gebracht moet worden om en goed milieubeheer moge lijk te maken. De Delftse hoogleraar toonde zich zeer ingenomen met de fusie van een groot aantal instellin gen en stichtigen die op het ge bied van milieubeheer en na tuurbescherming werkzaam zijn. Op de vergadering toonde ir. Meyer van het Hoogheemraad schap Rijnland met dia's aan wat dit schap doet aan de ver vuiling van het oppervlaktewa ter. Volgens de heer Meyer hoeft men in de Bollenstreek niet bang te zijn voor kwik. Dit metaal komt volgens hem in dit gebied slechts in zeer beperkte WOENSDAG 27 SEPTEMBER. O ZOETERWOUDE. Nadat wethou der G. de Jong was gekozen als voorzitter i.p.v. de heer P. v. Hofwegen die de gemeente heeft verlaten, heeft de commissie voor sport en recreatie zich be ziggehouden met de problemen van de voetbalvereniging „Meerburg". De aanleg van het derde veld blijft lang uit on danks toezeggingen. Ook de ver betering van de kleedgelegen heid vraagt om een oplossing. De plannen die rijkswaterstaat had met betrekking tot kortslui ting van de Stadhouderslaan en de Laan de Goede Herder schij nen nu op een laag pitje te staan bij gebrek aan middelen. Als dit wèl door mocht gaan komt de huidige kleedgelegen heid in gevaar. Het bestuur van Meerbrug streeft er naar de ge hele accommodatie over te brengen naar een meer centrale plaats op het complex, wat ze ker noodzakelijk is als het der de veld in gebruik kan worden genomen. Het tijdstip hiervan is nog onzeker maar wethouder De Jong rekent op 1974. Aan het plan wordt momenteel hard ge werkt door de dienst gemeente werken, Meerburg-afgevaardig de J. v.d. Meer zei dat het aan tal elftallen bewust wordt afge remd. De heer A. v.d. Heijden meende dat er nu al roofbouw op de bestaande twee velden wordt gepleegd. Het gemeente bestuur staat welwillend tegen over de suggestie om de huidige kleuterschool ter beschikking te stellen van Meerburg wanneer men, schijnt een zaak van lange Met wat voorzieningen zal deze dan dienst kunnen doen als kleedgelegenheid in afwachting van de definitieve bouw. Boskoopse raad nam afscheid van Bier BOSKOOP In de raad van Bos koop is gisteravond afscheid ge nomen van het protestants christelijke raadslid T. Bier, die zes jaar deel heeft uitgemaakt van de raad. Burgemeester Van Dedem dankte de heer Bier voor zijn inzet en deskundige inbreng de afgelo pen jaren. Hij bood als ge schenk aan het boek „Oude prentbriefkaarten vertellen over Boskoop", met de handtekenin gen van alle raadsleden. De heer Bier kreeg ook een ets, voorstellende het dorp Boskoop. Namens de raad dankte raads- nestor Tol het scheidende raads lid. De grondverwerving voor uitbrei ding van „Haasbroek" waar SJZ in ruimtenood dreigt te ko men schijnt een zaak van lange adem te zijn. HAZERSWOUDE Indien zich deze week geen problemen meer voordoen wat betreft de exploitatie-opzet en de provin ciale directie hierover vóór 1 oktober beschikt, wordt nog voor het eind van dit jaar in de Hazerswoudse wijk Zuid gestart met de bouw van negentig wo ningen. Het betreft, aldus KVP- wethouder P. A. Th. v. d. Werf gisteravond tijdens de vergade ring van Hazerswoudse AR-, CHU- en KVP-afdelingen, zestig woningwetwoningen en dertig premiewoningen. De wethouder voegde eraan toe, goede moed 3 hebben, dat deze zaak rond komt en voor 1 januari de eer ste paal de grond ir. kan worden geheid. Betreffende de koop van premie woningen zal het gemeentebe stuur voorlichtingsbijeenkom sten gaan houden. „Er zijn hier voor al gegadigden", aldus V. d. Werf, die erop wees, dat de gesubsidieerde woningen in eer ste instantie voor de inwoners van Hazerswoude bestemd zijn. „Overigens is in de Hazerswoud se wijk Zuid de aankoop van grond rond, waarop in totaal 160 woningwet-, 80 premie- en 30 vrije sectorhuizen zullen moeten verrijzen. En dat is wel nodig ook, want Hazerswoude telt, al dus CHU-wethouder L. Verweij, „meer dan 400 woningzoekenden, onder wie ongeveer veertig „ur gente gevallen". Zei deze wet houder: „We stoeien hard om de woningnood op te lossen!" Het stak een paar aanwezigen duidelijk, dat er bij de provincie plannen bestaan om de Burge meester Smitweg („puur een sprookje", aldus V. d. Werf) van de quartaire wegenfonds lijst te voeren. De weg loopt nu officieel „dood" en dat zou mede verband houden met de afvoering van de lijst, ook al was men tijdens deze vergade ring de mening toegedaan, dat er geen geld voorhanden is. Het wachten is nu op Alphen aar. den Rijn, dat van plan is de Ko- pierkade tot weg te doen promo veren. Maar ook daar speelt het gebrek aan financiën. Overigens moet het gemeentebestuur van Hazerswoude voor het doortrek ken van de Burgemeester Smit- weg naar de Kopierkade het nog eens zien te worden met de ermee akkoord te gaan na 1 no vember drie jaar lang het huis vuil te storten in Alphen aan den Rijn. De stortplaats aan het Westeinde is vol en er is ter plaatse geen mogelijkheid om een alternatief te vinden. Een suggestie, gedaan tijdens de vergadering, om bijvoorbeeld een sloot langs de Loeteweg vol te gooien met huisvuil, waar door het dek van genoemde weg breder kan worden gemaakt, werd om praktische, technische en milieuhygiënische redenen onuitvoerbaar geacht. De kwestie van het eenrichting verkeer in Rheynenburch. en een eventuele route door deze wijk door busmaatschappij West-Nederland, zal eerst nog uit en te na in de gemeenteraad worden besproken, aldus wet houder Verweij. Hoewel de raad vorig jaar 10.000,- beschikbaar stelde voor de aanvang van de realise ring van het polderpadenplan, heeft het gemeentebestuur nog weinig kunnen uitvoeren. De ei genaren en pachters van de grond, waarover het pad gaat lopen, hebben het voor een groot deel laten afweten. AR. CHU en KVP zullen voor de behandeling van de gemeentebe grotingen 1973 weer een gecom bineerde vergadering houden. VOORSCHOTEN Voorschoten gaat 46 woningwetwoningen bouwen in de wijk ..Noord-Hofland". De woningen worden gebouwd op een terrein gelegen aan de toekomstige Admiraal de Ruytersingel ter weerszijden van de Abraham van der Hulstlaan. De huurprijs zal ongeveer 270 per maand exclusief stookkosten gaan bedragen. Tegen de situering van deze woningwetwoningen zijn bezwaren ingediend. Wat nu nog een vredig stukje woest land is met op de achtergrond het Pastoor Van Bemmelengezondheidscentrum moet leefruimte worden voor 46 gezinnen. De smalle weg, waarop nu nog de jeugd speelt, wordt in de toekomst een brede vierbaansweg met voortsnellend verkeer. De tegenstanders vinden de afstand van de woningen naar de weg te gering. De Stichting ,,Oud- en Leefbaar Groen" heeft de gemeente voor gesteld over te gaan tot het aanbrengen van extra dik vensterglas, waardoor het geluid buiten de deur gehouden wordt. De woningen wor den echter toch. gebouwd, dubbeldik glas helpt niet, want, aldus het raadslid Zandee: De bovenverdieping wordt opgetrokken met het zelf de materiaal waarmede men sta-caravans bouwt en dan helpen geluiddichte vensters niet. Drie Callao- zusters blijven in Katwijk lijn fn de wijkverpleging en het kleuteronderwijs zullen ook na de ontruiming van hun huls werkzaam blijven in Katwijk. Zij zullen hun intrek nemen in de pastorie van de r.k. kerk. De zusters van Huize Callao (de Kleine ZMUSTERS V.D. H. Jo zef) die in het weekend met een drukbezochte receptie afscheid genomen, verlaten per 1 oktober het pension, dat zij 39 jaar be heerd hebben. Het gebouw was voor de bejaardenverpleging niet meer geschkt en is nu ei gendom geworden van „De Wil- bert", die het gaat gebruiken voor de huisvesting van bejaar denverzorgsters. rrbiet. Boisotkade: Excursie Ver. Ex-pollUeke gevangener vang 19.45 uur. rucnuordhalSportStichUng - zaalvoclbaltoemoolaanvang Holiday Inn: WV algemene Ie gadering. aanvang 20 uur. itief Sentrum: Hot House cert Dexter Gordon met kwaï aanvang 20.30 uur. DONDERDAG 28 SEPTEMBER. Doopsgezinde kerk: NWH leden\> gadering over de structuurnota, i VRIJDAG 29 SEPTEMBER. Stadhuis kamer B. en W. commlss^eur vergadering Politieverordening, aaferi vang 16 uur Eysingahuis: Conferentie aspecten bI»01' lieubehecr, aanvang 9.30 uur. Ziek Chr. school slechthorenden: Vrouwe kerkhof 1. aanvang 7 uur. K&O-gebouw: Oude Vest 46. over archeologie, ilandshois: Breestraat. rondl»W 19.30 en 20.30 uv,dat derc voet ik d dingen. Exposities Galerie 't Hoekje hij de Pomp: 01711-3501) tot 6/10, Ben Kieft fotografie. 0D Galerie lleuff: (tel. 01751-2185) t»,J\ 1/10. Krans en Els de Hans. prentJHet 0lStr' mtploi schilderijen. Anne-Bert Stam 4en 1 Nico Windig met pottenbakkersgra)^es| tijksmuseum v. Volkenkunde: (hllanc 326411 Fai-La Zeilen in de Zuij zee beeld van de de boomstamkano r Éllen in de Zui; ontwikkeling naar de Kataim 27/10, ..Dierenleven In (tel. 22806) li >n crnflelr Bezoekuren ziekenhuizen ,ISS, emisrh ziekenhuis: dagelijks Man ve op dinsdag van 19.00-19>xuj 'erlo ■IS Gynaecologie en geren: van 10 00-12 30 en van io.wVui 2Ü.00 uur. Voor kraamvrouwen: va 1O.00-11.30, 15.00-17.30, 18.30-20.C1 1 uur. Op dinsdag Is er de gehele dt ha. «een bezoek Bezoek PraematnrenaT deling (alleen voor ouders): dlnsdt- nlct. Ma. wo do., en vrij. vèe h 18 30.18 43 uur: za. en zon. va, h 15 00-15.15 uur. s,cn „nconessenhui*: dagelijks eerste kl»de van 11 tot 12. 1,15 tot 2 en 7 tot?het uur; tweede en derde klas 1.15 tot: en 7 tot 8 uur. SOr 3de klas: van 15-16 en van 18.4-kee t.-Elisabeth riekenhnls: volwassene 3de klas alle dagen van 14-15 van 18.45-19.30: 2de klas: alle dagi 1 14-15 t lste klas: Alle dac in 18.45-19. B4dagellj -14 30 t •afdol ingt I.30-1S 45 2de klas 13.30-15 30 ihuls Rljnoard: dagt a 2de klas: 00-15 00 j WASSENAAR Zo maar te zien op een Wassenaarse parkeerplaats. De eigenaar was nog niet terug van weg geweest en zo blijven de vele vragen onbeantwoord. Hoewel met grote letters „Liefhebber" staat op een van de afgodenAD 1972, is niet direct duidelijk wie of wat de berijder wil of kan lief hebben. Is 't Honda, is 't het magische getal „7" of is 't iets waarvoor plaats is op de aanwezige dubbelzit? Wat we wel weten is dat het steeds erg moeilijk is om precies 50 kilometers per uur te rijden daar waar het geboden is en dat het „Liefhebber" niet zal slaan op verbalen uitgeschreven door de politie. (ook zondag; 10 Sai".00 uur. van 14 18.Uö-15.00 uur: 3de kin; 15 00 uur. van is 00-19 30 kraamafdellng van 14 00-15.01 dinsdag en vrl: zondag 11 tot 1 'elgcrsmakliniek 16.45-17.45 uur: zondag 11-11 45 Medewerkers van de Leidse Courant Dt pagina's met regionaal nlcu BOSKOOP Het boomkwekers dorp Boskoop krijgt een boom kwekerijmuseum. De raad ging er gisteravond mee akkoord dat het pand Reijerskoop 56, dat al gemeente-eigendom is, hiertoe wordt ingericht. Alleen het KVP-raadslid Verbeij stemde tegen. Hij vond dat eerst nuttiger zaken in Boskoop geregeld moeten worden zoals bij voorbeeld de reconstructie van de Tuinstraat en de 2e Laag Bos koop. Hij vond tegenover zich burgemeester Baron van De dem, die vond dat Boskoop met zijn 5 eeuwen boomkwekerijhis torie een dergelijk museum moet hebben. Bij de herbenoeming van de leden in de woonruimteadviescommis sie deelde wethouder v.d. Doel mee dat er momenteel 400 gega digden voor een woning zijn in Boskoop en er zijn maar 300 wo ningen in aanbouw. stemming van de oude RMTS Op vragen van het raadslid Ge- onderhandelingen worden ge- lijnse deelde burgemeester Van voerd met de Stichting Leerlin- Dedem mee dat over de be- genhuisvesting. Riethoornse Polder om te kun nen beschikken over een slootje. De gemeenteraad gaat donderdag avond niet praten over de be stemming van de nog te bouwen zesklassige basisschool in Rhy- nebbuch-oost (protestants-chris- nenburch-oost (protestants-chris- dering mag dam op verzoek van de confessionele partijen, een uur eerder (19.00 uur) beginnen in verband met het voetbalge- beuren rond Ajax. het punt is niet daarom van de agenda ge voerd. „Het college heeft hier over nog geen afgerond stand punt", aldus V. d. Werf, die zei 1 dat er nog enkele gesprekken zullen plaatshebben, voordat dit 1 „hete hangijzer" in het politieke j wereldje van Hazerswoude 1 wordt gesmeed. De gemeenteraad krijgt donder dagavond wel het voorstel, om SASSENHEIM In het nieuwe Sassenheimse zwembad Was- beek dat nog geen drie maan den geleden in gebruik werd ge nomen, werd gisteren de 100.000ste bezoeker verwelkomd. Het was de 15-jarige Grace Mooiman, woonachtig op de Grebbehove, die regelmatig komt zwemmen. Nadat haar moeder ook was gear riveerd kreeg Grace van de voorzitter van de beheerscom- /weillbad W asbeelv missie, de heer van Overbeeke, die met de bestuursleden me trok ill 3 lliaaildeil vrouw Westerbeek-Visscher en de heren A. J. Dreef en secreta- 100.000 bezoekers ris Berntzen speciaal hiervoor was gekomen, bloemen en cadeau. Voorzitter van Overbee- een jaarabonnement voor 1973 ke zei dat met deze 100.000ste bezoekster er vanaf de opening gemiddeld 1100 bezoekers per dag waren geweest, waaruit duidelijk de noodzaak en grote behoefte van het zwembad was gebleken. Het was overigens maar op het nippertje dat Gra ce Mooiman die de zwemkunst volkomen beheerst, de 100.000ste was. Ze kwam samen met haar vriendin Maria Mul, maar moest terug worden gestuurd om haar fiets in de stalling te zetten. Ze had echter geluk, want er kwam intussen geen an der publiek. Badmeester van Dijk zei op een alleszins goed seizoen terug te kunnen zien. al duurde dit maar drie maanden want zaterdag gaat het bad dicht tot 1 mei volgend jaar. Eén van z'n vaste cliënten, die weer of geen weer. iedere dag kwam zwemmen, was de haast 78-jarige mevrouw v.d. Heyden bewoonster van „de Schutse". Het zwernseizoen wordt zater dag besloten met diploma- zwemmen door een honderdtal jongens en meisjes. LISSE Nog dit jaar gaat ln de Lissese nieuwbouwwijk de Poel polder de lste paal de grond in voor een winkelcentrum. Het plan ligt momenteel ter visie op het gemeentehuis. Er worden geen bezwaren tegen dit plan verwacht, want het winkelcen trum komt in een geheel nieuwe nog onbebouwde omgeving in de Poelpolder, namelijk naast het Essobenzinestation aan de Ruis- hornlaan. Men heeft van de aanvankelijke plannen voor de stichting van een winkelcentrum met boven woningen en een torenflat afge zien. Dit bleek ecomomisch geen haalbare kaart. He archi tectenbureau Paardekooper- Barnhoorn heeft nu een plan ontworpen dat er zeer aantrek kelijk uitziet. Het winkelscen trum zal geheel uit laagbouw bestaan. Het krijgt een winkel vloeroppervlakte van 2000 m2. Er komt een supermarkt, een doe-het-zelf-winkel, een zuivel handel. een groentenbedrijf, een restaurant annex snackbar, een zaak voor huishoudelijke artike len. een schoenenzaak, een tex tielzaak. een bloemenwinkel, een filiaal van de Amrobank. een drogisterij annex postag'nt- schap. een bakkerswinkel, een slagerij en een slijterij. De win kels zijn zo gesitueerd dat men alle zaken onder luifels door zal kunnen bereiken. Er wordt ver wacht dat de lste paal in no vember de grond in zal gaan. De bouwtijd is gepland op 9 maanden. ALPHEN T. Varga. De Smethstraat Tol. 01720-72594 en W. Bavelaar. F relstraat 35. Tel. 01720-74171. BODEGRAVEN W. van Liempt. H landshof 78. Tel. 01726-2141. HAZERSWOUDE L. laan 8. Tel. 01714-28 DE KWAKEI G van Tri et. M Nnortmanlaan 2. Tel. 02975-1311. LEIDERDORP R Knrtekaas. Kc kockstraat 9. Te!. 01710-33755. N1EUWVEEN - NOORDWIJKERHOUT B. Schalks Mgr. Wosterwoudtlnan Tel. P2523-2031. toch. Ridderspoor RIJ PWETE RING J van Berkel- Bu'< tenwcK 37. RIJNSBURG M. Goudriaan. A. S.iksenstraat. Tel 0171S-1276S. ROELOFARENDSVEEN T Meer. Zuidtindc 125. VOORHOUT: G. Sikklnc. Wllhelmtoi

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4