Als ploeg rijdende Nederlanders behaalden fantastische resultaten ontving onder scheiding HAVER EN HONING VOOR HENGST VAD Boek van de Maand: Tot 7 oktober 10.- PSV is kans op rehabilitatie voor FC Den Haag VOOR DERDE MAAL Recordaankoop Leen Noordam Uitslagen negende etappe Dansen is puuï plezier! W3 Drukkerij sponsort Haarlem eveneens (zolang de voorraad strekt) daarna 18.90 LEIDSE COURANT (Van een speciale verslaggever) qcBESAN- CON Het kon niet op aan de meet in Besancon. Achter elkaar presenteerden Nederlandse coureurs zich om ten aan- schouwe van een handvol toeschouwers gehuldigd te worden: Ben Koken als win naar van de etappe, als de strijdlustigste en de nieuwe aanvoerder in het sprint klassement, Frits Schur als de nieuwe lei der in het algemeen klassement, Cees Priem om opnieuw een groene trui als eerste in het puntenklassement aan te trekken. Het was jammer, dat de winst in het dagploegenklassement pas de volgen de daag wordt gehonoreerd want ook Fe- dor den Hertog, Cees van Dongen, Hennie Kuiper en Jacob Langen hadden de hulde op de negende dag van de ronde van de toekomst dik verdient. Voor het eerst had de Nederlandse ploeg, nadat er de avond tevoren anderhalf uur lang was gepraat om alle misverstanden uit de weg te ruimen, ook inderdaad als ploeg gefietst. Het resultaat was overweldigend voor de kleine Nederlandse kolo nie en vernietigend voor de rest van de kara vaan, die zich verbijsterd aan de finish stond af te vragen hoe dit alles mogelijk was geweest. Via een door de geniale leider Joop Middelink be raamde coupe hadden de Nederlanders tussen Les Rousses en Besancon, in de uitlopers van de Jura en het stroomgebied van de Doubs in bijna alle klasseringen het heft in handen genomen. Al leen in de bergprijs bleef de Zwiser Ueli Sutter nog aanvoerder maar dat alleen omdat er in deze rit slechts twee cotes van de derde catego rie voorkwamen en de achterstand van Ben Ko ken in dit klassement te groot was om Sutter te verdrijven. Maar voor het overige was het een en al Nederland dat de klok sloeg. Spurtzege Behalve de Spurtzege van Koken waren er een der de plaas voor Cees van Dongen een vijfde voor Cees Priem, een achtste voor Frits Schur, een tiende voor Fedor den Hertog en een zestiende voor Hennie Kuiper in het door zijn vrienden op 2.42 gereden peloton. Alleen Jacob Langen viel met een 33ste plaats uit de toon. In het algemeen individueel klassement was het alsof er een storm had gewoed. Firts Schur had eindelijk de gele trtii in zijn bezit gekregen, Fedor den Herotg was opgerukt naar de vijfde plaats. De Klappen waren hard aange komen voor de Zwisers Schmid en Sutter, voor de Italiaan Brentegani, voor de Fransen Duche- min en Martin. Zij hadden op Schur en op Den Hertog uiteraard 2 minuut en 28 seconden ver speeld zonder er iets tegen te kunnen doen. Met gebogen hoofden verlieten zij het slagveld. Trots Joop Middelink kwam trots als een aap zijn man nen een voor een bedanken. Het was aan zijn be leid te danken geweest, dat de zaken, die tijdens deze ronde steeds verder ui de hand dreigden te lopen, weer in goede banen waren gekomen, al voor de start in Les Rousses had hij verteld hoe hij woensdagavond na de onverwachte zege van Cees Priem in de tijdrit zijn garde bijeen had ge roepen. Anderhalf uur lang hebben we zitten pra ten. Ik heb het de jongens zelf laten zeggen. Alle fouten van de voorgaande dagen zijn op tafel ge komen en het slot was een vorm van een over eenkomst. Het plan de campagne voor de negen de dag was tenslote door veldheer Middelink onvouwd. We zouden proberen door Koken, Van Dongen, Langen of Priem een gat van een paar minuten te slaan. Concurrentie Dat zou de concurrentie dwingen tot tegenaanval len en tenslotte zouden Den Hertog, Schur en Kuiper, als de anderen uitgeput waren proberen weg te komen. De slag in de rit van Les Rousses naar Besancon verliep in grote trekken zoals die was uitgestippeld. Koken en Van Dongen sloegen het gat, waarin enslotte Schur, Den Hertog en Priem sprongen om de zaak af te werken. In het peleton bleven Kuiper en Langen om de vaart van het peloton te remmen. Middelink: ,,We gaan alles verdedigen. Daarover zal ik nog wel met de jongens spreken. Er moet daarvoor natuurlijk wel gereden worden maar dat het kan is vandaag bewezen. iRIJS De Ajaxvertegenwo-ordiging, bestaande uit voor- itter Jaap van Praag, trainer Stefan Kovacs en aanvoer- ler Piet Keizer ejn Europa's topscorers Gerd Müller, An- onio Antoniadus, Slobodane Centrac en Francis Lee vorm- len gistermiddag in de tuiu en de salons van pre-catelan n het Bois de Boulogne in Parijs het middelpunt van een eestelijke bijeenkomst, waarvoor vele voetbalotficials lit Europa naar de Franse hoofdstad waren gekomen. (Van onze sportredactie) DEN HAAG In de eredivi sie zijn alle ogen gericht op Feyenoord, dat Ajax met twee punten voor sprong op aartsrivaal Ajax de leiding heeft. Mor gen krijgen de Rotterdam mers wederom een zware klus tegen de FC Twente uil. De Feyenoorders zijn bij de „Tukkers" niet ge liefd en ook dat legt ge wicht in de schaal. Daaren tegen heeft Ajax het heel wat gemakkelijker, want de komst van FC Groningen is niet lastig. Verwacht wordt wat goed te maken heeft bij zijn aanhang. De spelers dienen te bedenken dat het publiek zich voortaan geen knollen voor ci troenen laat verkopen, maar de volle inzet van de spelers ver wacht. De Zuiderparkers kunnen zich zondag rehabiliteren door de toeschouwers in het Zuider park een overwinning aan te bieden op PSV. Nu betekent een en ander zeker een zware opgave, ook al omdat PSV o.l.v. trainer Kees Rijvers veel meer waard is dan onder leiding van Kurt Linder. Zowel de bezoe kers als de gastheren hebben 7 punten vergaard uit 6 wedstrij den en ook het doelsaldo loopt weinig uiteen. FC Den Haag (8- 8) en PSV (10-5). Een nieuw gezicht in de PSV-ver- dediging is dat van de 29-jarige Zweedse international Björn Nordqvist, terwijl voorstopper Adrie van Kraay (19) uit eigen jeugd afkomstig is. De sterke middenvelder Kees Krijgh (22) werd van FC Den Bosch over genomen en wordt geassisteerd door Pleun Strik (28) en Willy v. d. Kuijl (25). Vanzelfspre kend staat de nationale doelman Jan van Beveren tussen de pa len en zijn „zoef" Bengt Schmidt-Hansen, Oeki Hoekema en Eef Mulders de spitsen waarvan het moet komen. Ma nager Eddie Hartman hoopt dat zijn team op zijn sterkst kan aantreden. Paul Roodnat heeft hinder van een dijbeenspiertje en Tor Fuglset heeft wel ge traind, zodat afgewacht moet worden of zijn enkel het weer niet begeeft. betrof de uitreiking van de t lallenge Européen Interlubs, i n gouden beker met daar- verbonden' gouden medail- 5 voor de spelers aan Ajax meest succesvolle club van «g»*t afgelopen seizloen in het Eu- ':onc. 'pese voetbal, en de overhandi- lm4 ng van de gouden, zilveren en ónzen schoen aan Europa's pscorers, van wie de Schot iniüm ii 'e HarPer van Aberdeen, die i.'en bu et 33 doelpunten de derde en opi aats deelde met de Joegosla- üei'den ër Centrac (OFK Belgrado) n de Engelsman Francis Lee Manchester City), afwezig was. ■geleid door Horst Dassier, di- Li' cteur van Adidas, welke ■ortschoenenfabriek samen het blad France Football initiatiefnemer was van deze tkroning der kampioenen" Bigden de uitreiking van de ofees door Jacques Goddet en acques Ferran van France ootball. Goddet sprak vele aarderende woorden aan het ires van Ajax, dat voor de arde maal sinds de instelling an deze trofee tot Europa's lub mer een was uitgeroe- Zijn woorden werden ratwoord door Ajax-voorzitter a Praag. Gerd Müller van yem MUnchen kreeg voor de ceede keer in zijn loopbaan de Sportwereld ^ENEN De Hongaarse top- heidsrechter Istvan Zsolt fcft in zijn land ernstige kri- 'k geuit op de levenswijze Van nge voetbalspelers. „Het doet niet toe hoe men speelt, het aid stroomt toch wel binnen. llfs gedurende trainingskam- ontvangt men forse bedra- Zo zou hooguit een echte 'Pspeler van een jaar of dertig tonen leven", zo vindt hij. 110 DE JANEIRO De me- |rj Bllleoogst van de Braziliaanse tag in Miinchen is danig te- tngevallen. Het thuisfront loest het doen met twee bron- plakken, een op hinks.tap- Pnngen en een bij judo. Men ril nu voor de Olympische Spe- *1 van 1976 een speurtocht i ljar bijzondere sporttalenten faan houden onder de amazo- **indianen. gouden schoen voor zijn veertig doelpunten, die hij het vorig sei zoen scoorde. De zilveren was voor Antonio Antoniadus van Panathinaikos, voor welke club hij 39 keer scoorde.. dat Jan Mulder eindelijk Opstelilng: Thie (1), Wijngaar- zijn debuut zal maken! <j' (?L™Tm 3 (2), Korevaar (5) .Advocaat (b), De slechte beurt dit de équipe Berg (8), Kila (7), Bregman (9), van trainer Evert Teunissen Fuglset (10) en Roodnat (11). heeft gemaakt tegen FC Twente Wisselspelers: Ardesch, de Calu- impliceert dat FC Den Haag wé. Van Vliet en Bres. Piet Keizer, Jaap van Pratag en Stefan Kovacs met de gouden beker, die Ajax i vanwege de goede prestaties in het afgelopen seizoen. ontvangst mocht t De voorpagina van het Franse paardensport-dagblad „Turf". In grote koppen wordt van de zege van Vad melding gemaakt. Van onze sportredactie DEN HAAG - Op 23 augustus was de bekende eigenaar van dravers Leen Noordam in Parijs bij de draverij om de Prix d'Enrope. De overwinning ging in die draverij met een eerste prijs van veertigduizend gulden naar Vad, een zeven jarige hengst. Leen Noordam was met de oud-pi keur Joop van der Berg naar Frankrijk gegaan om een paard te kopen waar hij internationaal mee kon gaan koersen. Hij was in Enghien gekomen om een bod te doen op Boy de Retz. Deze bleef echter aan de start 'staan. Hetgeen voor Leen aan leiding was om dan maar in eens de winnaar van deze grote draverij, Vad, te kopen. Hoewel Leen het bedrag van deze transfer tussen Frankrijk en 's-Fravenzande niet bekend wil maken, denken insiders in de drafsport dat het gaat om een bedrag dat in de buurt moet ko men van de twee ton. Het is een van de grootste transacties in de Nederlandse Drafsport. Leen Noordam: „Zondag komt Vad voor het eerst op de Duin- digt-piste. ,,Ik ben benieuwd hoe hij het in deze omgeving gaat doen." Vad heeft een re cord van 1.18.9 en heeft menig maal door zijn successen de voorpagina gehaald van de be roemde paardedagkrant in Frankrijk, „Turf". Vad was in Frankrijk buitengewoon eten ge wend. Op zijn haver kreeg de heingst honing. Het menu, hoe vreemd dat voor Nederland nok is, wordt echter in 's-Graven- zande rustig voortgezet. Over de aflevering van het paard is Noordam niet erg tevreden. „Voor zo'n kapitale prijs kreeg ik een paard zonder halster of België van de partij is een stuk touw er aan". Na heeft pikeur Kleyweg van Stal Keen Speed, een andere topper Westlandia nu twee internatio- van Stal Westlandia die zon- nale cracks onder zijn hoede ge dag in de interland Nederland- kregen. (Fra. A) z.t. 8. Schur (Ned.) z.t.: 9. Battaglln (Ito.) z.t.: 10. Den Hertog (Ned.) z.t 11. Roqucs (Krn.-rood) 3.49.30; 12. Esclassln (Krn./blauw) 3.49.37: 13. Combes (Fra.-blauw) z.t.; 14. Hubschmld (Zwl.) z.t.; 15. Smetana (Tsjech) z.t.; 16. Kuiper (Ned.) z.t.: 17. Plttard (Krn.-West) z.t 18. Sibille (Fra.-Blauw) z.t.; 19. Vlllemalne (Fra.-Rood) z.t.; 20. Le Prlol (Fro.-West) z.t. Fra.-A.op 30 sec.: 3. Sehmtd (Zwl.) op 1.26: 4. Sutter (Zwl.) "P 2.10G. Den Hertog (Ned.) op 2.28; 6. Brentegani (Ita.) op 3.18; 7. Du- chemln (Krn.) op 3 43; 8. Kdwards (GB) op 3.G5; 9. nattaglln (Ita.) op ■1.28: 10. Martin (Fru.-A); 11. Vllle malne (Fra.-Rood) op 6.06: 12. Dol ler (GB) op 6.40; 13. Beon (Frn.- Blauw) op 6.11: 14. Roepies (Frn,- Rood) op 6.17: 16. Plttard (Fra.- West) op 6,27: 16. Kuiper (Ned.) op 6.35; 17. Tnrslguel (Kra.-West) op 6.30; 18. Bolshardy (Fru.-R<Jod) op 6.68; 19. Van Dongen (Ned.) op 7.12; 20. Tollet (Fra.-A) np 7.45; 26. Priem op 11.30; 28. Langen op 12.43; 32. Koken op 14.63. let puntenklassement nn de negende etappe Is: 1. Priem (Ned.) 98 pnt. 2. Hubschmld (Zwl.) 66; 3. Schmid (Zwl.) 39; 4. Vlllemnlne (Fra.-Rood) 34.6; 5. Brentegani (Ita.) 28. plnegenklass 1 Nederland 83.50.35: 2. Zwitserland 84.00.38 3. Itall» 84.03,41; 4. Frank rijk A 84.03.44; 6. Frankrijk Rood 84.10.46. Gehoord, gisïeren op radio veronica? Vooral als je het goed kunt. Dat is logisch. Maar op Radio "Veronica hadden ze het over dansles. Ja, je moet het eerst leayi Maar je leert het al dansendj'Met goeie muziek, ontspannertsfeer, leuke lui om je heen. Puür plezierI Hangt wel vfan de dans school af, natuurlijk. Echt goed dansen dat betekemt de nieuw ste dansen als eetrete leren, de nieuwste hits als,eerste horen. In een gezellicfe omgeving. Daarom dansen,is puur plezier bij Danscentrum JSF Evert Castelein, I LEZlER Hooglandse Kerkgracht 48, Dansacadcmic Wiclinga, Nwe. Rijn 28, Leiden Dansschool Martin Visser, Op 15 plaatsen in de Rijn- en Gouwestreek, Tel. 01710-2 08 46 HAARLEM De activiteiten van de Haarlemse uitgeverij drukkerij Boom Ruygrok op voetbalgebied inzake sponsoring en reclame zul len zich het komende jaar niet alleen tof het Nederlandse elftal be perken. Haarlem zal als eerste vereniging in het betaalde voetbal kunnnen profiteren van een soortgelijke overeenkomst als met het nationale team is afgesloten. Dit betekent dat Boom Ruygrok voor een jaar alle rechten inzake reclame en sponsoring van club en spe lers heeft verworven. Daarnaast blijven de reeds bestaande over eenkomsten en de reclameborden op het terrein gehandhaafd. ADVERTENTIE) Wat u op de tv zag in „Kijken naar kinderen" kunt u nu nog eens rustig nalezen. In het nieuwe Boek van de Maand. Want Caroline Euwe en Sjef Teuns (arts en kinderanalyticus) hebben naar aanleiding van hun veelbekeken pro gramma een boeiend boek gemaakt, met allerlei praktische suggesties en bruikbare tips om uw kind beter terzijde te staan in de breekbare leeftijd tussen 0 en 4 jaar. „Kijken naar kinderen" vertelt u heel veel over die 'belangrijke periode. Maar wel op een andere manier dan u gewend bent. Zonder vakjargon. Zonder schoolmeestertoontje. Het is zo geschreven dat u het met plezier kunt lezen. „Kijken naar kinderen" ligt klaar bij uw boekhandel. Voor de tijdelijke prijs van 10.-. Een buitengewoon aanbod. 168 pagina's. Met 140 foto's, waarvan 24 in kleur.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 15