Raadhuis van Katwijk 40 jaar Tekort aan medailles op Sassenheims feest SMOUT GREEP OVERTUIGEND LSG-TITEL I) Nieuwe vleugel kost veelvoud Opkomst groter dan verwacht Plastic-industrie in Noordwijkerhout wil uitbreiden LEIDSE COURANT KATWIJK Vandaag is het 40 jaar geleden dat het raadhuis van Katwijk feestelijk in ge bruik werd genomen. Dat ge beurde toen door prinses Julia na, die in verband met haar studie in Leiden in Katwijk woonde. Het oude gemeentehuis aan de Rijnstraat voldeed allerminst aan de eisen en het lag boven dien te ver van Katwijk aan Zee. Initiatieven voor een nieuw radhuis werden ontwikkeld onder burgemeester Schokking. Die maakte echter de opening niet meer mee, want in 1932 was In 40 jaar is Katwijk enorm ge groeid. Er zijn dan nu ook plan nen in voorbereiding om het raadhuis uit te breiden. Geluk kig beschikt het architectenbu reau Hooykaas en Lokhorst uit Rotterdam nog over de tekenin gen zodat de nieuwe vleugel een harmonisch geheel zal vormen met het reeds bestaande. Alleen de kosten zullen een veelvoud bedragen van de som waarvoor het Katwijkse bouwbedrijf Ou wehand het raadhuis in 1931 bouwde. VOORSCHOTEN In de Jeugdbibliotheek aan de Veurseweg is gistermiddag de eerste ronde van de voorlecswedstrijd gehouden, waaraan alle basisscholen aan meedoen. In totaal doen 29 leerlingen uit de vijfde en zesde klassen aan deze wedstrijd deel. Tien gaan er over naar de finale, die volgende week woensdagmiddag plaats heeft in het Cultureel Centrum. Ook de klasgenootjes van de 10 finalisten kunnen daarbij aanwezig zijn. De k'av van de winnaar of winnares ontvangt uit handen van de burgemeester een trofee. Op de foto: gespannen volgen de jongens en meisjes het voorlezen van een concurrente. Aandeelhouders Wolspinnerij aanvaardden statutenwijziging LEIDEN Aandeelhouders van de N.V. Leidsche Wolspinnerij wa ren gisterenochtend voor de tweede maal bijeen in buitenge wone vergadering om te beslis sen over het voorstel tot wijzi ging van de statuten, met name I van de artikelen 4 en 5. Daarin werd voorgesteld de aandelen I van 500,- te splitsen in aande- len van 1 100,-. Per 17 augustus waren 9211 gewone aandelen van 500.- geplaatst en 10 preferente aandelen van 1000. i Aangezien de vergadering be sloot in te stemmen met boven genoemd vorstel, zullen de 9211 gewone aandelen van 500,- worden omgezet in 46055 gewo ne aandelen van 100,-. In het gewijzigde artikel wordt verder bepaald, dat de Raad van Beheer, onder goedkeuring van de Raad van Commissaris sen de uitgifte van de niet ge plaatste gewone aandelen zal vaststellen. De koers van uitgif te en de voorwaarden daarvoor worden eveneens door de Raad van Beheer bepaald. Mickerey- circuit heeft in Leiden gbede start LEIDEN Met groot succes is gisteravond in het LAK- theater de eerste voorstelling in het kader van het Micke- rey-circuit gegeven: „Eng land's Ireland" door het Por table Theatre uit Engeland, waarover wij reeds op onze kunstpagina van afgelopen zaterdag berichtten. Een be tere start hadden zowel Mic- kerey als het publiek zich niet kunnen wensen. Het meest frappante bij deze voorstelling was de grote overtuigingskracht van het politiek-geëngageerde toneel, zodra het professioneel wordt aangepakt. Meestal wordt dit soort theater gepresenteerd door semi-professionele ge zelschappen (vaak studen ten) en in dat geval hangt het voornamelijk van het on derwerp af in hoeverre het publiek meegesleept wordt of zich laat meeslepen. Nu wer den de toeschouwers echter geconfronteerd met een ui termate sterke tekst die ge bracht werd door acteurs, die zich volledig bewust wa ren van wat ze deden en hoe ze het deden. In een perfecte timing werden de hoogtepun ten uit de strijd in Noord-Ier- land afgewisseld met liedjes, sketches en anecdotes, die de zeggingskracht van het geheel tot een maximum op voerden. Als alle voorstellin gen in het Mickerey-circuit op dit peil staan, staat ons een bijzonder goed seizoen te wachten. Paul Korenhof I SASSENHEIM De Oranjefees ten werden gisteren voortgezet met als eerste evenement van 9 1 tot 11 uur een wielertoertocht, een novum zeker voor herhaling vatbaar, want niet minder dan 184 deelnemers van alle leeftij den verschenen aan de start om het parcours van 25 km in Sas- senheim en omgeving uit te rij- I den. Allen ontvingen een me- daille, al zullen circa 30 deelne- I mers er nog even op moeten j wachten, daar op zo'n grote deelname niet was gerekend. Aan het boegsprietlopen werd door een 30-tal jongens en meis jes meegedaan. Van de jongens was Ton Reuzer eerste, Liebe Bontje tweede en Fred Dorres- teyn derde. Van de meisjes was Tineke Wissmann mummer één, Carmen de Vries tweede en Mieke Waardenburg derde. Voor de viswedstrijd in de Ringvaart waren 125 man opge komen. Ze hadden geluk want de vis beet goed. Eerste was de heer Verkerk met een totale lengte van 304 cm, gevolgd door de heer van Zoeren met 194 cm, terwijl de heer Geleynse met 164 cm derde was. De heren Zoeren en Duinkerken moesten met el kaar de eer delen de grooste vissen te hebben opgehaald met exemplaren van 34 cm. Weer een ander evenement waren de slotwedstrijden van het welpen en pupillenvoetbaltoernooi. De uitslagen hiervan waren: Ter Leede Fl-Teylingen Fl: 4-1; Ter Leede F2-Teylingen F2: 1-0; Lisser Boys Fl-Sportclub Lisse Fl: 1-2; Lisser Boys F2-Sport- club F2: 2-1; Ter Leede El-Tey- lingen El: 3-2: Ter Leede E2- Teylingen E2: 5-1; Lisser Boys El-Sp. Lisse Dl: 4-1. Eindstand Lisser Boys die met 25 punten de beker kreeg; Sportclub Lisse tweede met 22 punten; derde Ter Leede met 13 punten en vierde Teylingen 0 punten. Voor de auto-puzzelrit, waarvan het parcours door de heren G. Wijntjes en P. Bergman was uitgezet onder het motto "Kent Sassenheim", bestond grote be langstelling. Er waren 103 deel nemers, dat is 30 meer dan vo rig jaar. Deze rit was door de Oranjevereniging in samenwer king met de SAMA-winkeliers georganiseerd, die voor het me rendeel van de 15 prijzen zorg den. 's Avonds werd er in het KSA-gebouw door de heer Wijn tjes de traditionele toelichting gehouden met dia's, waarna de prijsuitreiking volgde. De Wis selbeker moest door Peter Beuk worden afgestaan aan het duo Flippo/J. Pit (334 str.pnt). De tweede prijs ging naar het duo Perfors/van Andel (374 str.pnt); Peter Beuk had de derde prijs (546 str.pnt); vierde prijs A. en Th. Arentshorst (576 str.pnt); vijfde prijs echtpaar Slootweg (586 str.pnt). De beste damesé quipe, E. en Th. Kuipers had 816 str.pnt. en de poedelprijs ging naar de dames A. en N. van der Meer (1385 str.pnt). Geen opslag van caravans bij de Hoge Rijndijk ÏAZERSWOUDE Het Hazers- woudse college van b. en w. blijft bij haar besluit om de heer J. C. de Vogel van de Rijndijk (59) niet toe te staan een opslagloods op te richten. Hij wil deze ruimte mede gaan gebruiken voor de stalling van caravans, lichte boten en derge- lijke. lit is, volgen het college, in strijd met het bestemmingsplan „Hoge Rijndijk" waarin het perceel Rijndijk 59 is gelegen (het heeft de bestemming „agrarische doeleinden"). De Vogel die zich bezig hield met de import van gebruikte auto's wil omzien naar een andere mo gelijkheid om zijn perceel ren dabel te maken. De motieven die hij in zijn beroepschrift bij het cottege' aanvoert, worden j door burgemeester en wethou ders ong*gwnd verklaard. Postkantooi Alphen onder slopershamer ALPHFN Na aanbesteding en toewijzing van de gemeente valt het oude postkantoor nu defini tief onder de slopershamer. De werkzaamheden worden ver richt door de firma Gebr. Van der Pouw Kraan uit Hoogmade. Het gebouw heeft bijna 60 jaar dienst gedaan als postkantoor. Door de groei van de gemeente heeft de PTT r.aar een ander onderkomen moeten uitzien. Dat heeft men gevonden in een nieuw gebouw, dat enkele hon derden meters noordelijker ligt. Eind vorig jaar zijn de verschil lende gebouwen naar het nieu we gebouw verhuisd. Kamerlid in politiek café Voorscholen VOORSCHOTEN Voorschoten heeft een politiek café. De jon gerenorganisaties van zes grote politieke partijen hebben dit café opgericht en het heeft on derdak in het restaurant van de sporthal „De Vliethorst." De eerste avond is vastgesteld op 29 september en het café is van af 20 uur geopend. Het bekende V.V.D.-Tweede Ka merlid Joekes is bereid gevon den de eerste avond een korte inleiding te houden. In het politieke café kan iedereen zo maar binnenlopen en even tueel luisteren of deelnemen aan discussies. Bijeenkomst AR, CHU en KVP HAZERSWOUDE De Hazers- woudse afdelingen van de AR, CHU en KVP houden op dins dagavond een gecombineerde vergadering in het voormalige raadhuis te Hazerswoude-dorp. Het ligt in de bedoeling dat de le den van de confessionele partij en van gedachten wisselen over actuele zaken met de vertegen woordigers van elk van de drie partijen in de gemeenteraad. Het moet niet uitgesloten wor den geacht, dat de drie partijen voor de behandeling van de ge meentebegrotingen in november nog zo'n bijeenkomst, hetzij ge zamenlijk hetzij als afdeling apart, organiseren. Meer geld nodig voor stortplaats van Hazerswoude HAZERSWOUDE De twintigdui zend gulden die op de begroting van de gemeente Hazerswoude waren uitgetrokken voor het grond ontgraven en daarmee af dekken van de vuilnisstortplaats, qats, blijkt veel te laag te zijn. Voor het tweede half jaar van 1972 zal deze raming met onge veer 17.000,- moeten worden verhoogd. Daarvoor kunnen, volgens b. en w., verschillende redenen wor den genoemd: 1. het afdekken van de stortplaats moet sneller geschieden, want anders ver spreidt het vuil zich door de po'der: 2. Het aanbod van hi: s- vuil is groter dan voorzien: 3 Het grove vui', dat niet nee kan worden verbrand, neemt veel ruimte in op de stort plaats: 4 De aanleg van meer lengte pad over de stortp'aats kost meer materiaal: 5. de prij zen van de leveranciers van werken en materialen zijn se dert de opstelling van de ra ming gestegen. Studenten huisvesting in het geding LEIDEN Naar aanleiding van een artikel in het universiteits blad „Acta et Agenda" van 7 september door dr. L. J. Men- ges, heeft raadslid J. A. van der Horst (PvdA) schriftelijke vragen gesteld aan het college van B. en W. over de studenten huisvesting. In het desbetreffende artikel stelt de heer Menges de vraag aan de orde, of het verantwoord is dat in een crisisgemeente als Leiden allerlei woonruimte voor betrekkelijk lage prijzen wordt bestemd voor de studentenhuis vesting en universiteit. Hij be nadrukt dit met enkele voor beelden. Het raadslid komt hierop terug in zijn vragen: of het juist is, dat voor de panden Hogewoerd 30, Nieuwe Mare 15, Groenhazen- gracht 6 en Oude Singel 220, 222 en 224 door huisvesting nog geen enkele betaling is gedaan, of het ook juist is, dat de gul den per jaar voor de grond voor de Sterflat maar eenmaal is be taald en wat het college denkt te doen aan de verhouding tus sen gemeentebestuur en studen tenhuisvesting. Ampliiieier stelt woningbouwver. acn de kaak LEllDEN In toenemende mate wordt er geklaagd door leden en bewoners van woningbouw verenigingen over het beleid en het financieel beheer daarvan. Hierover heeft Herman Ampt- meier, raadslid voor de PSP, schriftelijke vragen gesteld aan het college van b. en w. De feitelijke aanleiding was een bericht dat bekend was ge maakt door de bewoners van de Transvaal (werkmanswonin gen), waarin gesteld wordt dat er te weinig geld wordt besteed aan het herstel en onderhoud van de woningen zelf, terijl de woningbouwvereniging wel 100.000 gulden heeft gestoken in de NV Stadsherstel. De vraag is zo stelt Amptmeier, of de wo ningen geen voorrang hebben. Over de verantwoordelijkheid van de woningbouwverenigingen ten opzichte van b. en w. vraagt Amptmeier het college duidelij ke uitspraken te doen: is die verantwoordelijkheidsplicht er, kan b. en w. controle uitoefe nen, zouden de financiële stuk ken overgelegd kunnen worden aan de raad en mocht het wenselijk zijn zou de balans van de woningbouwvereniging dan gesaneerd kunnen worden? Van Buijtenen 40 jaar bij de gemeente Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT De heer P. F. W. van Buijtenen, chef van de afdeling bevolking, burgerlijke stand en militaire zaken op het raadhuis, is 40 jaar in dienst van de gemeente Noordwijkerhout. Het jubileum wordt 2 oktober in de kring van het gemeentebestuur en colle ga's gevierd. De heer Van Buijtenen kwam op 20-jarige leeftijd op het raadhuis en zijn verblijfsduur daar zou slechts tijdelijk zijn. De con junctuur verliep enigszins en de bloembollenteelt kreeg de eerste klappen. De werkloosheid nam hand over hand toe en steun- en werkverschaffingsregelingen vroegen om administratieve krachten. De heer Van Buijte nen kreeg de leiding van de ge vormde afdeling Sociale Zaken. Omdat de sombere economische situatie naar veler verwachting wel spoedig voorbij zou zijn, bleef Van Buijtenen's aanstel ling „tijdelijk" tot in de eerste oorlogsjaren. Toen werd hii toe gevoegd aan de afdeling finan ciën c.a. Sedert een tiental ja ren is de jubilaris de leiding van de afdeling bevolking c.a. toevertrouwd. •VOORHOUT De huis- aan-fliuis collecte ten bate van de kankerbestrijding heeft in Voorhout ƒ2.184,96 opgebracht. •ALKEMADE De eerstvol gende openbare raadsverga dering van Alkemade, die "maandag zou worden gehou den, js uitgesteld naar 2 ok tober. AARLANDERVEEN Het echtpaar Hijman-Hoogervorst in Aarlan- derveen is binnenkort 50 jaar getrouwd. De gouden bruid (72) en bruidegom (74) wonen al jaren aan het Zuideinde. Het echtpaar heeft 13 kinderen, van wie er twaalf zijn getrouwd. Er zijn voorts 39 kleinkinderen. Het familiefeest wordt gehouden op 6 oktober in de kantine van de camping De Roerdomp in Nieuwkoop. Onder de rond 75 feestgangers zal dan ook de jongste zuster van de bruid zijn, die speciaal voor dit feest met haar man uit Brits Columbia komt over vliegen. Op de foto: het gouden bruidspaar te midden van de bloe men voor hun gezellige woning. Mauri vaalkoor in Laurenlius VOORSCHOTEN Het Neder lands Madrigaalkoor geeft zon dagmorgen in de Voorschotense St. Lavrentiuskerk een concert. Tijdens de Eucharistieviering van 10.30 uur wordt uitgevoerd de DONDERDAG 21 SEPTEMBER 1972 LEIDEN In de eerste groep van de onderlinge competitie van het Leids Schaakgenoot schap is H. Smout op zeer over tuigende wijze eerste geworden. Met niet minder dan 2'/2 punt voorsprong op nummer twee greep hij ongeslagen het club kampioenschap van LSG. Smout vloerde vijf koningen en stond vier remises toe. Echte vechtremises bereikte hij tegen Boonstra en Mieremet, terwijl hij tegen de Leidse jeugdkam pioen Charles Kuijpers en Dirk Sikkel remise aanbood, in betere, wellicht gewonnen stan den. De beide laatste partijen kon hij namelijk niet meer uit spelen. Behalve Smout bleven ook Kuijpers en Boonstra onge slagen. Met zes remises behaal de Mieremet de titel van remi sekoning. Het totaal aantal deelnemers aan deze competitie bedroeg 49 schakers verdeeld over viif groepen. Het beste resultaat haalde Lex de Roo in groep IV waarin hij 7/> punt uit 8 partij en scoorde. Deze week is een begin met de nieuwe competitie gemaakt. Aan deze schaakstri jd doen slechts 51 van het 96 man tel lende ledencorps van LSG mee. Er wordt gespeeld in zes paral- lelgroepen. De uitslagen van de zo juist beëin digde competitie zijn: Groep 1: 1 en kampioen van LSG H. Smout 7 punten uit 9 partij en; 2/3 C. M. F. M. Kuijpers en L. H. Bonstra 6& 4. D. Sikke 6; 5 R. M. Mieremet 5 6 J. P A. Bakker 4>/2: 7 W D. Wiebei 3f4; 8 J. Serdijn 2>/2 9 H. Mei link 2 en 10 A. Roose V/2. Groep 11: winnaar A. A. Schtier ling met 7 punten uit 10 wed strijden. Groep 111: eerste R. Elzas me 5>/2 punten uit 7 partijen; Groep IV: winnaar L. de Roo 7 punten uit 8; Groep V: eerste G. T. J. Kemper man sr. met 7 punten uit lt partijen. Nieuwbouw Schuitema in Bodegraven BODEGRAVEN De groothan del in levensmiddelen do NV Gebr. D. Schuitema is het bedrijf in Bodegraven op grootse wiize aan het uitbreiden. Het is de be doeling dat Schuitema in ziin nieuwe uitbreiding hoofdzakelijk verse groepen zal onderbrengen. Zo krijgen groente en fruit, vlees waren, diepvries en komestibles een ruimte van 1000 m2 air-con- ditioned en 300 m2 koelruimte. Ook zal Schuitema zich er nog meer óp gaan richten dat de af nemers 's morgens voor 8.00 uur groente en 'ruit geleverd kunnen krijgen. Bovendien wor den er speciale koelwagens in gezet om de diepvries twee lot drie keer per week bij de afne mers af te leveren. Routinezaken voor raad van Hazerswoude op avönd van Wereldbeker HAZERSWOUDE - De voetbal- minnaars onder de gemeente raadsleden van Hazerswoudei (en dat zijn er nogal wat) zijn1 op donderdagavond 28 septem ber slecht af. Een kwartier voordat Ajax en Independiente om 20.15 uur ten aanschouwen van miljoenen tv-kijkers gaan voetballen om de Wereldbeker, start in Hazerswoudes gemeen-; tehuis de openbare vergadering van de raad Overigens moet het niet worden uitgesloten geacht, dat de vroe de vaderen toch nog een groot gedeelte van de tv-reportage zullen kunnen volgen, gezien het feit, dat er, inclusief de ope ning, notulen, ingekomen stuk ken en mededelingen en slui ting, in totaal elf punten op de agenda staan. En daaronder be vinden zich dan zo op het oog als routinezaken te bestempelen onderwerpen: verstrekken van 'kredieten voor leermiiddelen openbaré lagere school J. P. F, Steijaert, voor bankjes in de wachthuisjes van de bushalten en voor de vuilnisstortplaats. Daarnaast staan op de agenda: voorlopige vaststelling kosten kleuteronderwijs 1968 en 1969; beslissing beroep weigering bouwvergunning; voorzieningen storting huisvuil: bestemming nog te bouwen zesklassige school in Rhynenburch-oost. El Van DEN wekt bedo wets gesti re k pres welk kom wacl Missa Cathedralis van Herman Strategier. Het koor wordt ge leid door de componist, terwijl Nico Schrama begeleidt op het orgel. Het kerkbestuur van de St. Lau renlius biedt deze bijzondere dienst aan ter gelegenheid van het gereedkomen van de res tauratie van het kerkgebouw. TER AAR - Volgende week woensdag is het echtpaar J. van der Hoorn (78) - B. van der Hoorn-Voortman (79) 50 jaar getrouwd. Ter gelegenheid van dit gouden jubileum zal in de parochiekerk in Lan- geraar een eucharistieviering worden gehouden. Daarna gaan de Ter Aarders met hun 13 kinderen, 45 kleinkinderen en verdere fa milie de bloemetjes buiten zetten. In het parochiehuis zal een re ceptie worden gehouden van half vijf tot half zes. NOORDWIJKERHOUT Op do raadsagenda van aanstaande dins dag staan nog al wat voorstellen van B. en W. op het gebied van de ruimtelijke ordening. Allereerst wordt voorgesteld om een bestem mingsplan voor gronden in agrarisch gebied in zoverre te wijzigen, dat Klerk's Plastic Industrie N. V. aan de Delfweg de mogelijkheid wordt geboden om het bedrijf te vergroten. De beperking wordt gesteld op een bebouwing van 20% van het onge veer V/2 ha groter terrein. De rest zou moeten worden beplant. Ver der wordt de voorbereiding van een bestemmingsplan voor Victor IV, dat tot 28 september a.s. geldt, wederom met één jar verlengd. De raad zal hebben te beslissen op een bezwaarschrift van W. A. C. Wijn.inds tegen een geweigerd bouwvergunning. Het gaat om de bouw van een garageberging aan de Koekoeklaan. B. en W. stellen voor het bezwaarschrift af te wijzen, enerzijds op formele gronden en anderzijds op het feit, dat de grond, waarop de guiage zal worden gebouwd, bestemd is voor openbaar groen. En net verlenen van een vergunning zou een precedent scheppen, waardoor andere bewoners met aanvragen kunnen komen. Daarme de wo'dt de aantrekkelijkheid van de woonbuurt in ernstige mate geschaad. Ten slotte heeft de raad in zijn vergadering van 27 juni j.l. aan de verkcop van bouwgrond aan lanaarts J iele beperkende voor waarden verbonden. De heer Kiele ka- »im niet voldoen en vraagt de raad om die voorwaarden te schrappen. B. en W. laten het aan de raad zelf over de bezwaren van de heer Kiele te beoor delen.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 6