Versterkt Verhart grote verrassing Aantrekkelijke strijd in Roelofarendsveen Noordwijk kan zijn positie handhaven Bona Stars: waarmaken! Zaalvoetbal in Groenoordhal voor bedrijven De Danaiden slachtoffer verlies Luto? u ït en Zaalvoetbalcompetitie Noordwijk Leidse Courant LEERLING-JOURNALIST Tafeltennis Zaterdag voetbal Korfbal Basketbal DONDERDAG 21 SEPTEMBER 1972 LEIDSE COURANT >eptem- oofdbe- erlands rs Ver ergade- Holiday anvang worden van de Detail- ireiding i de le lt. Chr. jrenden kinde- 1, Viert Zi jarig ogelijk- de leer- :rkstuk- voordal NOORDWIJK De runner-up van het vorige zaalvoetbalseizoen De Nachtegaal Is gisteren vol maakt verpletterd (4-0) door Garage Verhart, dat in de „transferperiode" erin slaagde het plaatselijk kanon Jan van der Lippe te laten seconderen door de RCL-ers (ex-UVS-ers) Leo Holl, Sjoerd Teske en Jan Nekeman en keeper Brand. De Nederlaag van De Nachtegaal - vorig seizoen nog een „kra ker" - was de grote verrassing tijdens het binnengebeuren waar tweemaal vier clubs slag leverden om de kostbare pun ten, de eer en de smaad, de gunst en de wangunst van Noordwijks ingezetenen. I Ir septem- direc- >enbaar van de ifscheid van de leeftijd. Dubliek, inakun- n 11 tot hei'lrfie indigen, thtingen Sinolo- te Bin-" 26637. Het boeiendste gevecht was daar na dat tussen de Nachtegaal en Verhart. Naast de sterke spelers, die al in de aanhef wer den genoemd, beschikt „Chrys ler Willem"Verhart nog over Ted Luoindong en Bert Jansen. Met deze namen kan men er van verzekerd zijn, dat HH Sporthuis en Van Rooyen dit jaar heel wat meer moeite zul len hebben om te gloriëren. der Lippe vlak na het begin had gemaakt. Er mag overigens ook wel gezegd worden, dat de for tuin lag aan de zijde van De Nachtegaal want keeper Theo Nulkes van Noordwijkerhout zag enkele malen de bal van de bin nenkant van de paal terug stui teren. Net toen de Nachtegaal wat los leek te komen in de 2de helft uit de omklemming van Verhart sloeg 't noodlot toe. De tegenstand van De Nachtegaal De uitslagen waren: Sporthuis/ werd overigens pas heel laat in HooijmansZeepaardje 2-1; De de wedstrijd definitief gebroken. Landbouw—Jaap Augustinus 2- Immers na tien minuten in de 4; Van Duin-Rollygolf/Victoria tweede helft teerde Verhart nog 2-2 en De Nachtegaal—Verhart altijd op de treffer, die Jan van 0-4. Drie avonden lang zal de Groenoordhal volgende week in het teken van het zaalvoetbal staan eerste ontmoeting, die tussen de kampioen van vorig jaar H. H. Sporthuis/Hooymans, en 't Zeepaardje, verliep ook tegen de verwachting. Met vloeiend com binatiespel werd het barteam weliswaar onder druk gezet, maar keeper Nico de Jong en Kees van der Niet hielden de schade zeer lang volledig be perkt bij schoten van Leo van Wouw, Arie Weijers en Jaap Vermeulen. Kees van der Niet slaagde er zelfs in het net van Sport- huis/Hooijmans te raken. Na de rust bleef 't Zeepaardje zich keu rig verzetten tegen de stormlopen van Sporthuis en men begon al in een draw te geloven toen Jaap Vermeulen de oude en vermoeide kampioen alsnog aan pen zege hielp. FC De Landbouw speelde hierna tegen Jaap Augustinus (groente en fruit). De landbouw nam de leiding via Gerard van Egmond, j maar dat was net wat Augusti- j nus nodig had om er in te ko-1 men. Hermans en Boekei prik ten achter elkaar raak en toen Van der Kwaak er ook nog eens twee achber Piet Hazenoot ge werkt had, was het duidelijk, dat De Landbouw deze avond hun slagzin „met melk meer mans" niet konden waarma ken. Met een strafschop konden zij wel de einduitslag een wat dragelijker aanzien geven. Vijftig jaar later kreeg Leiderdorpse schaakclub pas naam LEIDERDORP Op de jaarver gadering van de Leiderdorpse schaakclub werd nog eens het grote succes van het begin sep tember gehouden toernooi aan gehaald. Sedertdien hebben zich 10 nieuwe leden aangemeld, zo dat het ledenbestand steeg tot 51. Bijna alle leden starten op dinsdagavond 26 september met de onderlinge competitie in het Dorpshuis van Leiderdorp. Er zal gespeeld worden volgens Let Saldo-systeem. In de LSB-com- petitie komt Leiderdorp met drie tientallen op de proppen verdeeld over de eerste, tweede en derde klasse. Voor het behalen van het club- kampioensohap ontving J. Pool voor de tweede maal de wissel- beker plus een cadeaubon. Ver der werd kwistig rondgestrooid met schaakboeken. P. J. Klein kreeg er één als snelste stijger op de sohaakladder van hen die één jaar lid zijn. Voorts ontvin gen natuurlijk de topscorers van de teams hun prijs: P. C. v. d. Leek jr. (eerste tiental), C. J. Visser (tweede team) en J. H. v. d. Veldes (derde tien tal). Ook werden jubilarissen in het zonnetje gezet: P. C. v. d. Leek sr. en C. v. Tol beide 35 jaar en R. Marbu s25 jaar lid. Nu, na 51 jaar, werd de schaak club officieel ten doop gehouden en ontving de naam Schaakver eniging Leiderdorp. Bij de be stuursverkiezingen werden voor zitter J. Pool, secretaris, A. J. V. Grim en materiaalcommissa ris P. C. v. d. Leek sr .bij ac clamatie herkozen. Daar wed strijdleider C. G. Verschoor naar Noordwijkerhout is ver huisd, werd een nieuwe wed strijdleiding gekozen: P. Zwets loot werd benoemd voor de tien tallen- en P. Dirkse voor de on derlinge competitie. In plaats van J. H. v. d. Velden, die het na vijf jaar zat was, werd J. W. v. Hoogenhuizen tot penning meester uitgeroepen. Op de gewestelijke redactie van de is de plaats vacant van een Schriftelijke sollicitaties aan Hoofdredactie, Kort Rapenburg 2 - Leiden. 500 Inschrijvers voor Na-Brasem ROELOFARENDSVEEN. Zater- dag 23 en zondag 24 sept. wor den op het Braassemmermeer de traditionele Na-Brasem zeil wedstrijden georganiseerd door W. V. Braassemmermeer in sa menwerking met de Commissie Westeinder zeilwedstrijden. Zeer groot is wederom de in schrijving voor deze wedstrijden nl. ruim 500 deelnemende jach ten in 23 klassen t.w. Flying Dutchmanklasse-4,70 m. klasse met 24 schepen; Clipperklasse; Contender; Valkenklasse met 27 schepen; Yngling-klasse met maar liefst 19 schepen; Regen boogklasse 17 schepen; Rand meerklasse; Flying Junior waarin 37 schepen in een start; 12 m2 Sharpieklasse; Scoro; Tempoklasse; Jeugdklasse met 28 schepen; Hornetklasse; Sternklasse met 38 schepen als de grootste start; 16 m2 B.M. •klasse; Vrijheidsklasse; Scha kelklasse met 35 sdhepen; O.K.- Jollenklasse met o.a. plaatsge noot Peter Hoogenboom die na enkele jaren bij Jan v.d. Krogt als bemanning in de Schakel ge zeild te hebben nu zelf in de O.K.-jol start; Pampusklasse; Soloklasse; Euro moth klasse; Vauriën en 12 voetjolle klasse. Zaterdag opening sportcomplex De Bloemerd LEIDERDORP Zaterdagmid dag is de officiële ingebruikna me van het sportcomplex ,,De Bloemerd". De officiële ingebruikname zal worden verricht door de wet houder van Onderwijs en Sport zaken van Leiderdorp, mevrouw D. W. Tichler-Moerman. Het programma is als volgt: 13.15 ontvangst genodigden, 13.30 uur opening door de voorzitter de heer H. van Egmond, 13.35 uur gelegenheidswedstrijd tussen een elftal van het gemeentebe stuur van Leiderdorp tegen het bestuur van R.C.L. (de aftrap hiervan wordt verricht door me vrouw D. W. Tichler-Moerman), 14.30 uur competitiewedstrijd 3e klasse K.N.V.B. R.V.L.- Desto (Utrecht). De Leiderdorpse Drumband zal het geheel muzi kaal opluisteren. -EIDEN Zaterdag vindt in het tafeltenniscentrum te Roeloef- arendsveen het treffen plaats tus sen de dames van De Treffers en Steeds Vooruit uit Warmond. Jeide teams speelden de eerste competitiewedstrijd niet in de sterkste opstelling. Bij De Tref fers ontbrak Veronique van der Laan, nummer één op de Ne derlandse ranglijst, wegens een handblessure. Steeds Vooruit speelde met een invalster voor Nelly van Rijn. Wanneer deze speelsters er zaterdag bij 'zijn, belooft het een aantrekkelijke wedstrijd te worden. De dames van De Treffers bezitten iets ipeer kwaliteit, doch de mentale inzet van met name Nora Bak ker kan voor de nodige verras singen zorgen. Onder voorbe houd dat Veronique van der Laan weer van de partij is, hou den wij het op een 6-4 overwin ning voor haar team. Avanti krijgt het Brabantse Bel- crum op bezoek, dat eveneens onlangs promoveerde. Voor Els Vreeburg en haar teamgenoten dé gelegenheid om te bewijzen dat zij in de ereklasse thuis ho- Bij de heren komt JCV naar de Sleutelstad om Sanocel/Scylla te ontmoeten. Voor de Leidenaars lijker er geen noemenswaardige problemen. Voor de derde man Anton-Wil van Zoelen bestaat in deze wedstrijd de mogelijkheid zijn percentage wat op te veize- len tegen Van Zee, Paro en Van Ham. Sanocel/Scylla 2 gaat in roem rucht Volendam proberen pun ten op te vissen bij Victorie '55. In de hoofdklasse heeft Docos vrij af; de wedstrijd tegen Never Despair is uitgesteld. Het heren team van De Treffers moet het thuis opnemen tegen AMVJ/Val- kenburg 2, welk team Docos kansloos liet door met 10-0 te winnen. Jacques van Ruiten c.s. kunnen het de Amsterdammers aanzienlijk moeilijker maken, al geloven wij niet in winst voor de Veners. TOV speelt uit tegen het Delftse Phoenix. Gezien de sterkte van Phoenix een (te) zware opgave. Overige wedstrijden: in de pro motie hoofdklasse: NMB/YDO 2—Sanocel/Scylla 3; De Treffers 2—Valkenb./AMVJ 3; in de overgangsklasse NMB/VDO 3 NSSS 1; Quick 2Avanti NO AD 4—De Treffers 3: 10V 2TSF 3 Sanocel/Scylla 4 Twenty One Up 2. Tafeltennisser Bert Onnes: met Sanocel/Scylla tegen JCV LEIDEN De zaterdagvoetbal lers beginnen aan hun vierde competitieronden. Daarin moet Noordwijk in de eerste klas zijn koppositie kunnen handhaven. Het ontvangt in eigen huis Doto en dat is geen onoverkomelijke opgave. Ter Leede speelt thuis tegen SHO. De Sassenheimers zullen kleur gaan bekennen. Wordt het kop of staart dit sei zoen? Quick Boys zal tevreden zijn, als het bij 's Gravenzandse SV één punt wegsleept. Rijnsburgse Boys (2B) draait tot nu toe slecht: het verzamelde nog slechts één punt De kans dat er zaterdag een of twee bij komen is géring, want het nog oogeslagen CJVV komt op be zoek. Sizo is één van de drie koplopers in 3A van West I. Een andere ADM, brengt zater-1 dag een bezoek aan Hillegom. Voor Sizo, moet er in eigen huis kans zijn. RCL (3B) West II zal alles in het werk stellen om de feestelijke ingebruikname van het nieuwe complex zaterdag met een overwinning te bekro nen. Tegen Desto. dat zijn beide wedstrijden tot nu toe gelijk speelde. is dat mogelijk. Koude kerk (3A) West II wacht bege rig op zijn eerste overwinning. Die zit er uit bij Duno, dat nog puntloos is, wel een beetje in. Het zouden twee kostbare pun- zijn.- In 4A valt voor Katwijk tegen HVO zondermeer de volle winst te halen en in dat geval draaien I de Katwijkers goed mee. Overi- gens telt deze afdeling niet min- der dan zes koplopers. Daartoe behoort ook De Lier. dat naar SVOW gaat. Als SVOW de slechte vorm van de laatste we- I ken continueert is het kansloos. In 4B doen Lisser Boys en TAVV het uitstekend. Beide kunnen zaterdag het goede pad vervolgen. Hermandad behoeft voor Lisser Boys geen onover komelijke tegenstander te zijn en hetzelfde geldt voor Zwam- merdam wat TAVV betreft, al zullen de Dammenaren in Ter Aar zonder twijfel het uiterste doen om hun eerste punt te ver overen. ARC gaat naar Unicum. Misschien dat de Alphenaren nu eindelijk eens gaan winnen. Het wordt tijd, het gaat er langza merhand wat somber uitzien voor de voormalige derdeklas- In de afdeling Leiden zal Sleutels wel lijstaanvoerder blijven via een zege op Kagla. Van de ach tervolgers ontmoeten Woubrug- ge en Valken '68 elkaar eerstgenoemde is favoriet en staat Randstad Sport voor een moeilijke opgave bij Leiden. In de afdeling Gouda lijkt Aarlan- derveen bij Reeuwijk weinig kans te hebben. Voor Floreant zit de overwinning bij Sportief in het verschiet. Hetzelfde kan gezegd worden van Bodegraven (thuis tegen Bergambacht) en Zevenhoven (thuis tegen WDS). LEIDEN Volgende week maandag- tot en met woensdagavond wordt In de Groenoordhal het jaarlijkse zaalvoetbaltoemooi voor be drijven gehouden. De organisatie is in handen van de Sportstich ting, in samcnt^klng met de atdellng Leiden van de KNVB. In totaai nemen 58 teams deel, die als volgt over veertien poules ver- dee'd zijn: poule 1: LBF 1, Elam, Koningsveld 1, SLF 2 en Aer- deeld zijn: poule 1: LBF 1, Elam, Koningsveld 1, SLF 2 en Aker poule 3: Gemeentewerken 1, Groenoordhal, Shulton en Koningsveld 2; pouie 4: LAF 1, Stadstimmerwerf, Fasson en Gemeentewerken 2; poule 5: I.B.B.,Endegeest, Bierman, L.B.F. 2; poule 6: Wernink 1, Universiteitsbibliotheek, Gemeentelijke Sociale Dienst en Motorhuis 2; pouie 7: Sportstichting, Akerboom2, Raad van Arbeid en L.B.F. 3; pouie 8: Adler, Rooyakkers. Algemene Bank Nederland en Wer nink?, poule 9: Rijksmuseum Volkenkunde. De Lange. Leidse Duin water Maatschappij en Wernink 3; poule 10: Batteljee Terpstra, Deckers, Elascon en Rijnland 2; poule 11: Nederlandse Drukkerij Bedrijven 1, Sijthoff, Drakenburgh en Academisch Ziekenhuis 2; le 13; Motorhuis 1, Hoogheemraadschap, Ned. Drukkerij Bedr. 2 en boom 3; poule 2: Durisol, Interpolis, Brill, LAF 2 en Akerboom 1; le 13: Moterhuis 1. Hoogheemraadschap, Ned. Drukkerij Bedr. 2 en Rijnland 1; poule 14: Academisch Ziekenhuis 1, Gemeentelijke Rei niging, Minnesota 2 en SLF 1. De Groenoordhal wordt verdeeld in zes velden. De wedstrijden duren twee maal tien minuten, met uitzondering van de finale en het duel om de derde en vierde plaats, die twee maal een kwartier zullen duren. Het toernooi begint elke avond om zeven uur en zal steeds om ongeveer elf uur besloten worden. TELETIKKER 7LEIDEN De Dainaiden staat zondag in de korfbalcompetitie voor de zware taak Luto van de winst af te houden. De Lutisten, die zo overtuigend startten, kregen af gelopen zondag datgene, wat zij zelf de eerste twee weken had den uitgedeeld. Die Haghe klop te Luto in eigen huis verrassend en van deze verllespartij Kan De Danaiden wel eens het slachtoffer worden. Een op revanche belust Luto zal echter een Danaiden-ploeg te genover zich krijgen, die zich voor eigen publiek nog waar moet maken. Luto is licht favo riet, maar de Leidse ploeg is best tot een stunt in staat. In de Overgangsklasse B gaat Vi- cus vergezeld met een grote do sis zelfvertrouwen naar nieuwe ling Ready, dat, ter vergelij king. ZKV met ruimer verschil klopte den Virus zondag j.l. deed. De routine van de zwart- witten staat borg voor in ieder geval één punt. Pernix krijgt de kampioen van vorig seizoen HKV op bezoek in de Leidse Hout. De Hagenaars, die zich niet konden plaatsen voor de Hoofdklasse, hebben iets aan kiacht ingeboet en hebben tot nu toe drie punten verzameld. Desondanks heeft HKV de beste winstkansen. In de eerste klasse A gaat Fluks naar Regenboog, tegen wie de Leidenaars niet kansloos zijn. Ten hoogste één punt lijkt be reikbaar voor Fluks. In dezelfde klasse trekt KNS naar de kei- stad waar Amersfoort een bij zonder lastige tegenpartij zal zijn, De Amersfoorters hebben uit twee partijen de volle winst vergaard. Ook KNS mag in dit geval op niet meer dan één punt hopen. In 1B staat De Al gemene voor de vooral mentaal zwarte opgave er tegen DEVD wat van te maken. De blauw witter) zullen zich na de debacu- leuze nederlaag zo snel moge lijk willen revancheren, maar of DEVD daar een geschikte te genstander voor is, betwijfelen we. Zuiderkwartier krijgt zater dag het zwak gestarte ZKC bin nen de lijnen van het Montgom- meryveld. De geelblauwen, die zoridag gedwongen vrijaf kre gen, moeten beide punten kun nen pakken. Ons Eiland heeft In I IC weinig kans van slagen te gen Vriendenschaar. In 2B treedt Crescendo op het half verharde veld achter de 5 Meihal aan tegen ELKV, waar van toch minstens een punt af handig gemaakt kan worden na de fraaie 4-4 van zondag tegen Phoenix. In 3C lijken de eerste winstnunten voor Fiks weggelegd. SF.V moet voor de zelf ook niet bijster overtuigende Oegstgeestenaren geen al te moeilijke tegenstan der zijn. Het nog oneeslagen TOP krijgt het wisselvallige Sa- gitta als tegenstander. In 3D moet Fluks(N) naar debutant Tempo, dat nog puntloos la. De Noordwijkers lijken de oude vorm herwonnen te hebben. Een puntenverdeling ligt niet ver be zijden de waarheid. Velocitas moet het opnemen tegen het on geslagen Vitesse, of gaan de Leiderdorpers, die pas een maal in actie kwamen, daar wat aan doen? Eerste titel strijd bij Zoeterwoudse tennisclub Zocterwoude Indien de weergo den goed gehumeurd zijn zal a.s. zaterdag een aanvang wor den gemaakt met de Clubkam pioenschappen van de Zoeter woudse Tennis Club op het sportcomplex „Haasbroek". Ge zien het groot aantal deelne mers Is het noodzakelijk twee weekends te spelen. De wedstrijden van a.s. zaterdag en zondag zullen een vervolg krijgen op 30 september en 1 oktober en dan afgesloten wor den met de finales. De jonge vereniging heeft na de inge bruikname van de twee Maie- co-banen in april snel leden winst geboekt. Er Is ook een be scheiden onderkomen verrezen waarvan het exterieur in een nieuw jasje werd gestoken. De leden hebben ook de handen uit de mouwen gestoken bij de bouw van een oefenmuur die nu op afwerking wacht om voor het gestelde doel In gebruik te kunnen worden genomen. Belangstellenden zijn bij de ko mende wedstrijden van harte welkom en hoewel het spelpeil (nog) niet van de kwaliteit is als van Tom Okker zal het be slist het aankijken waard zijn. Damclub Lisse start niet zege op Boskoop LISSE De Damclub Lisse Is de competitie goed gestart met een 13—7 overwinning op Boskoop. Individuele uitslagen: Algera—v. d. Zijden 1—1, Bnlkenende-r-Van Wijk 0—2, Lemmers—Van Kla veren 0—2, Van Horick—Trimp 20, Van RossenMetselaar 2 —0, Van Hove—Trimp 2—0, Boogerd Koetsier 1—1, Van der Voet—Van Otterloo 1—1, Van der Stelt—De Bruljn 2—0, Reits- ma—Glazenberg 2—0. LEIDEN Nu de eerste competitie-schermutselingen achter de rug zijn, zijn de basketbal-teams druk doende eikaars krachten aan do hand van de uitslagen van het vorig weekeind te schatten en de kan sen af te wegen on een plaats in dc kampioenspoule. Voor het zover is moeten er eerst nog 21 wedstrijden verspeeld worden. Het Leidse Bona Stars krijgt aanstaande zaterdag in de 5-mei-hal zijn eerste thuiswedstrijd te spelen en wel tegen TransoI/RZ. Men kan eigenlijk wel stellen, dat de Leidse Stars het in deze wed strijd waar moeten maken. Waarmaken, dat zij in deze competitie een vooraanstaande rol willen gaan spelen. Minstens een plaats in de uoenspoule. als het even kan zich mengen in het gevecht bij de I ïste vier. Dat dat kan, heeft de wedstrijd in Delft tegen R. nch wel bewezen. De kleine nederlaag had voor hetzelfde gc minieme overwinning kunnen zijn. Bo\ i n peelt zaterdag de nieuwste aanwinst van Bona Stars, Bill Moo ook mee en heeft reeds op de training blijk gegeven een aardig schct in de vingers te hebben. De vermoeienissen van de lange reis is hij ook al goed te boven, zodat ook hij voor een rede lijke inbreng kan zorgen. De Rotterdammers zijn de transferperiode niet zonder kleerscheuren doorgekomen. Topspeler Ruud Harrewijn vertrok naar Levi's cn Hesdy van Wilgen ging terug naar Suriname. Daartegenover stond de komst van jeugdinternationaal Jongerlus van BOB en do Ameri kaan Tim Shea. Tegen deze altijd moeilijk te bestrijden rivaal moet Bona Stars het zaterdag nu zien waar te maken, De vele supporters in Delft kan een teken zijn, dat de weg naar de 5-mei-hal, in cusu liona Stars, weer gevonden wordt voor een ouderwets basketbal-spektakel. Van de districtsteams komt alleen pas MSV In het veld. De Noordwij kers krijgen Achilles op bezoek, een studentenvereniging uit Delft. Vele spelers die het bij Punch niet meer kunnen maken, zijn naur Achilles vertrokken, zodat deze ploeg één der favorieten is gewor den in de districts eerse klasse. MSV zal het In deze wedstrijd dan ook niet redden.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 5