DOCOS STELT DIEP TELEUR IN EERSTE THUISWEDSTRIJD Foreholte komt van koude kermis thuis (98-88), De Danaiden speelt gelijk Bona Stars verloor bij Punch maar stal de show Derde klas Korfbal Handbal Basketbal SPORTBIJLAGE MAANDAG 18 SEPTEMBER 1972 L 2 l mei .EIDEN Het zal ASC duidelijk zijn, dat er tussen de vierde klas en derde klas nogal wat verschil bestaat. De Leldenaars verloren ook hun tweede wedstrijd in deze competitie, ditmaal bij Quick in Den Haag. Docos gaf op eigen terrein zeer teleurstellend belde pun ten weg aan het roemruchte HVV. Ook Teijllngen faalde. Met name de achterhoede en dat had tot gevolg dat VCS met 2—4 won. Lisse behaalde bij RKDEO een bevredigende 1—1 weg. Bodegraven lever de in 3C knap werk door met niet minder dan 30 bij PDK te zege vieren. spert d, d, tn i, ocos Is er in zijn eerste thuis wedstrijd bepaald niet in ge slaagd zich waar te maken. HVV was duidelijk de betere ploeg en het ging er alleen maar om met hoeveel verschil winnen. Docos startte in de eerste helft erg afwachtend, de achterhoede greep nogal on zeker in. Vooral op het midden veld was Docos de greep al vanaf de eerste minuten kwijt. Nieuweling Herman Bisschop kwam nog niet uit de voeten. Na een half uur vergrootte HW de druk op het Leidse doel en keeper Peter Burghouwt kreeg het moeilijk. Er speelden zich sensationele momenten af. Do- cos-verdediger zag de bal via :ijn knie erg hard tegen de paal ran zijn eigen doel verdwijnen tn ook HW'er Rijkens trof de Pas na rust werd er ge- ird. Ook nu kwam Docos on- ler grote druk te staan. Na een iwartier werd de score geopend Frank Bijloos. In de 23e lt( minuut moest Colthof een inzet tn oo scoort van Ruud van der Meel van de doellijn koppen om de gelijkma ker te voorkomen. Even later kon HVV het tweede doelpunt noteren, toen Auke Smits han dig de bal bij een doelworste- ling intikte. Docos raakte wat geïrriteerd. Dat leidde tot on vriendelijkheden. Ruud van der Meel werd van het veld ge stuurd. Vijf minuten voor het einde profiteerde Auke Smits van de hem geboden vrijheid en rukte ongehinderd op (0—3). Vlak voor tijd mocht Cees Vri- sekoop de eer redden voor Do cos door een strafschop te be nutten, die was toegekend we gens hands. Quick—ASC 3—1 In agressiviteit en snelheid van handelen schoot ASC ook dit maal te kort. Toch zag het er in het begin niet naar uit, dat het zo'n gevoelige nederlaag tegen Quick zou worden. Er deden zich aanvankelijk meer kansjes bij het Haagse doel voor dan aan de Leidse kant. Maar na tien minuten beoordeelde keeper Roedoe een voorzet volkomen verkeerd. Haast niet aangeraakt door de Haagse aanvalsleider verdween de bal over zijn han den in doel (1—0). Na een half uur spelen kopte aanvoerder Logger een voorzet keurig in de uiterste hoek van zijn eigen doel en dat betekende 0—2. Na rust waren er wat wijzigingen in het ASC-elftal. Zwart verving Splinter en na verloop van tijd maakte Van Rooyen plaats voor Schiphorst. L. de Goey en Boers verlegden hun activiteiten meer naar voren. Het mocht allemaal niet baten. Het werd eerst 3—0 uit een strafschop, nadat Maass een tegenstander ten val had gebracht. Toen pas scoorde ASC zijn eerste doelpunt in de derde klas. Boers kwam na een scrim mage vrij voor de keeper en scoorde: 3—1. In deze stand kwam geen verandering meer. Teljlingen—VCS 2—4 Het goedspelende VCS profiteerde in deze wedstrijd van een vol slagen off-day van de achter hoede van Teijlingen, inclusief doelman Theun Hoogervorst. Hij liet na twintig minuten de gladde bal glippen en dat bete kende 0—1. Later dook hij over een voorzet heen, waarna het 0—2 werd. Teijlingen deed het aanvallen helemaal niet zo slecht, maar had pech bij scho ten van v. d. Vlugt en Piet Ho- gervorst tegen paal en lat. Na rust schoot Piet Hoogervorst wel raak (1—2), maar opnieuw blunderde de achterhoede, waardoor VCS weer uitliep naar 13 met een overigens fraai doelpunt. Vijf minuten later was de spanning terug toen Martin Dofferhof voor Teijlingen scoor de. VCS besliste de strijd defini tief toen het profiteerde van het falen van de buitenspelval bij Teijlingen. De Sassenheimers zagen geen kans meer, ondanks de acties van Piet Hoogervorst en Peter v. d. Vlugt, de gevaar lijkste spelers, nog terug te ko men. RKDEO—Lisse 1-1 Lisse keek in deze matige wed strijd al na vijf minuten tegen een achterstand aan. Laatste man Hennie van Ewijk ging in een poging om de buitenspelval open te zetten niet met zijn me deverdedigers naar voren. RKDEO profiteerde van de plot selinge vrije ruimte. Pas tien minuten voor het einde kwamen de Lissenaren gelijk uit een wat dubieuze strafschop. Een speler van RKDEO maakte in een re flex hands in zijn eigen straf schopgebied. Wim van Beek be nutte de penalty. Lisse mocht zich met dit resultaat de handen dichtknijpen. RKDEO was zowel voor als na rust veel gevaarlij ker. De Nootdorpers strandden echter nogal eens op invaller doelman Cor Kleihorst, de abso lute uitblinker bij Lisse. Ver heugend nieuws, want de nu ge blesseerde eerste elftalkeeper. Jan Groeneveld moet over twee weken in dienst naar Duitsland. PDKBodegraven 03 Bodegraven heeft van PDK in fei te maar weinig tegenstand ont vangen. PDK was technisch wel aardig, maar miste volledig doorzettingsvermogen, waardoor doelman Karei Sikkelorum een rustige dag had. Bodegraven was veel gevaarlijker. Het mocht met een 1—0 voorsprong gaan rusten dank zij een doel punt van Kees Blonk. Dezelfde speler werd vijf minuten na hervatting tegen de grond gelo pen. Het leverde Bodegraven een strafschop op, die door Piet Potuit werd benut. PDK ging fel in de aanval, maar het doel punt viel aan de andere kant. Krijn Blonk brak door en passte naar Kees Blonk, die opnieuw Docos-speler Ton raak schoot: 30. zen). i Dinten (geheel links) in kopduel met twee Haagse verdedigers (foto Henk van Gij- ren ïiet debutant Rapiditas en ge- tijdnoo <|jen het speibeeld was dat zeker c'l« jjten onverdienstelijk restultaat is' hn de Leidenasrs. Pas in de f het Slotfase kon de Leidse ploeg de Stphenaren tot twee maal toe isseren, maar het laatste vofkhot in de wedstrijd betekende :finitief een gelijke score (7— De eerste helft was voor de et du :geg ttuisclub, 0-1. R- -0. A. 1/2-1/3. 1/2-1/2. 1-0. R. ling len. B« .grad!» het spel irnamelijk gebaseerd enthousiasme. Via Schimmel p epende Rapiditas, dat de oppo- :nt middels een actie van Ge rard Nap 2 minuten later al «eer naast zich moest dulden. Nadat Sander van Unen vanaf de stip verzuimd had zijn ploeg t etn eind in de goede richting te den Be duwen, liep Rapiditas weg door keffers van Ineke Jansen en ins Kamphuis. Erik Filemon hotenjfreeg niet de gelegenheid het deel weg te werken, want im Bloemendaal had op File- nedejnons treffer een vlot antwoord -2). De rust deed de Leide- rs goed, want binnen een indsf kwartier na het omkeren maak- halR It Gerard Nap met twee treffers ~niidelijk wat de bedoeling van f .scholieren" was. (44). imphuis gaf Rapiditas nog !n maal een voorsprong, waar- 3 het moeilijk werd voor de htphenaren. Wim Brugman o-i. c. i naarmate de wedstrijd vorderde KNS—Allen Weerbaar 7—7 terug, om in de laatste acht mi- Een pUnt was de beloning voor KNS voor het harde werken te- nuten de 64 achterstand volle dig te nivelleren (7—6). Dik On derwater en Wim Niessing ga ven de zwart-witten een flinke ruggesteun (2—0). Jan Sjerdijn handhaafde het verschil na de Zaanse tegengoal. De rust ging in met 3—2. Via een defensie- fout kwam ZKV langszij, maar een uitstekende manoeuvre van Wim Niessing was de inleiding tot het vierde Leidse doelpunt van Conne Carree. Vicus zakte af, waardoor de Leidse Hout-be woners in ernstige moeilijkhe den kwamen (4—6). Deels door ondeskundig balbezitspel van ZKV en grotendeels door de ei gen inzet kreeg Vicus in de ze nuwslopende slotfase toch nog waarnaar zij de hele wedstrijd had uitgekeken. Nandi van Hel den, Daan Carree en Dik On derwater schoten de eerste zege van Vicus bij elkaar (76). nis door eerst van vier meter te missen en daarna ,,even" gelijk te maken (5—5). In de spannen de laatste minuten kreeg Fluks niet wat het verdiende (5—7). BEP—De Algemene 13—1 De Algemene is volledig afgegaan in Purmerend. Een vaak knap spelend BEP vond een tam en ongeïnteresseerd De Algemene tegenover zich. Een totale off day van de blauw-witten lever de een schadepost van een bla merende 13—1 nederlaag op. Op alle onderdelen werd de Leidse ploeg geklopt, al moet gezegd worden dat de ploeg uit Purmer end enkele spelers met „gou den handen" had. Uit de on mogelijkste hoeken van het veld werd raak geschoten, een ge noegen dat alleen aanvoerder Ruud van Vliet gistermiddag mocht proeven. Hopelijk komt De Algemene deze zware, voor al mentale, tegenslag snel te bo- »iste et verschil weer uit en een „stipmisser" van de itheren zette Erik Filemon Danaïden met nog vijf minu- Kinderdijk—Pernix 4—5 te gaan op winst (6—5). Afgelopen zaterdag was Flip v. d. Jtnendaal onderstreepte het Kooy goud waard voor Pernix. gen het forse Allen Weerbaar. Telkens moesten de oranjehem- de een achterstand wegwerken, welke opdracht uitstekend werd De Algemene deze zware, voor- volbracht. 12 minuten spel le verde 0—2 op, welke achter stand Wim Brakel kon halveren. Via 13 kwam KNS terug door PhoenixCrescendo 44 Liesbeth Volkers en na een Crescendo hield Phoenix knap op fraaie doorbraak van Hen Bra kel kon KNS met 43 achter aan een gelijkopgaande 2e helft beginnen. Om beurten scorend, waarbij Allen Weerbaar steeds een voorsprong nam, werd de eindscore 7—7 bereikt. Hen Bra kel, Mary Zirkzee, Ton Bey en Hen Slegtenhorst waren de pro- duktieve mensen in de tweede periode. Een verdienstelijke partij korfbal van KNS werd naar behoren beloond. LEIDEN Het was niet zo'n gunstige dag voor de teams uit het rayon Leiden. De Forehol- te-dames kwamen letterlijk van een koude kermis thuis en leden hun eerste nederlaag tegen Ver- burch. Ook de heren van War- munda raakten hun ongeslagen positie kwijt bij Flamingo's HVL dames en heren wachtten ook nu wéér vergeefs op het eerste winstpuntje, Jong Ade en MMO zagen hun wedstrijd afge last omdat pluvius het terrein onbespeelbaar had gemaakt. De dames van HVS en de heren van HW konden de punten bin nenhalen al was het allemaal niet overtuigend. Het zag er in het begin niet naar uit dat de Voorhoutse dames het moeilijk zouden krijgen bij Ver- burch. Zonder Annemieke de Bruyn en zonder coach Bonte liepen zij door een fraaie hat trick van Nora v. Niekerk snel naar een 30 voorsprong. In de Voorhoutse verdediging liep het echter niet zo goed. Er werd wel goed geblokt maar het over nemen en doorschuiven was minder goed verzorgd. Wat dan ook allang had moeten gebeu ren, gebeurde in de tiende mi nuut. Verburch creëerde een meerderheid op de linkervleugel en de Foreholte-verdediging was er niet op tijd bij: 3—1. Op de zelfde wijze kwamen ook de tweede Po^'dijkse treffer tot stand en al maakte Hannie Bos kamp nog 4—2, Verburch had het manco van Foreholte gevon den en profiteerde daarvan goed. Bij de rust was de stand volkomen in evenwicht: 44. Ellie Hoek scoorde vallend het openingsdoelpunt na rust, doch een zeer dubieus toegekende strafworp zorgde voor de gelijk maker. In eerste instantie stop- te Anuska Fontein de ingescho ten bal doch toen de bal in han den van de schutster kwam, maakte de Foreholte-verdedi ging een overtreding die terecht een nieuwe strafworp opleverde. Hannie Boskamp gaf haar ploeg met 2 fraaie doelpunten weer een 7—5 voorsprong. De verde diging bleef echter slecht funk- tioneren en ook aanvallend be gon het tempo te dalen. De scheidsrechter had daar helaas door een aantal zeer merkwaar dige beslissingen ook debet aan. Foreholte gaf de voorsprong ge heel uit handen en bij de stand 77 wilden zij de overwinning forceren. Er werd te snel ge schoten waardoor Verburch de kans kreeg om een minuut voor tijd de winst te pakken: 8—7. Een onnodige nederlaag voor de Voorhoutsen die niet als een eenheid opereerden. Te veel da mes voelden zich geroepen de taak van Coach Bonte wijkse ploeg miste het zelfver trouwen om door te gaan. Toch wist Cormie Lelieveld nog voor rust haar ploeg aan de leiding te helpen: 1—2. Bijna was het In Den Haag leden de Warmondse nog 1—3 geweest, doch het doel- heren hun eerste nederlaag te* üjkhuizen scoorden 2x, Bank en debutant Frans Meer ieder lx. punt van Sjanie v.d. Bosch viel in het rustsignaal en werd niet meer geteld. Na rust speelde HVS taktisch beter. Met een 5 —1 verdediging werd de Haagse aanval ontregeld en de Stomp- wijksen konden volledig domine ren. Toch was het Flamingo's die de score opende door een foute uitspeelbal van HVS: 2—2. Het harde spel van de Haagsen leverde HVS twee strafworpen op. De eerste schoot Sjanie v.d. Bosch keihard tegen de paal en de tweede werd door Trees van Zanten in een doelpunt omgezet. Binnen 4 minuten werd daarna de strijd beslist door doelpunten van Connie Lelieveld en Sjanie v.d. Bosch 2—5. In de slotfase kwamen beide teams nog twee maal tot scoren. Sjanie v.d. Bosch en Joke v. Zanten brach ten de eindstand op 4—7. De Stompwijksen bleven daarmee ongeslagen aan de kop. i zonder de hand in eigen De Hoogmadese heren komen dit boezem te steken. HVS kwam in Den Haag niet compleet binnen de lijnen. Ria v.d. Zalm was geblesseerd en twee speelsters waren de weg kwijt geraakt. Dat was mis schien de oorzaak dat zij vooral in de eerste helft zonder over tuiging speelden. In de eerste 10 minuten hadden zich al evenzo- velen kansen voorgedaan doch zij werden niet benut. Sjanie v.d. Bosch opende de score voor HVS, waarna Flamingo's direct op harder spel overschakelde. Na de gelijkmaker van de Haagsen werd er wat terughou dend gespeeld. De jonge Stomp- we! erg verzwakt binnen de lijnen. Tegen de Northa-re- serves konden zij slechts één speelhelft goed partij geven. De 6—7 ruststand was dan ook een juiste afspiegeling van het spel- beeld in de eerste helft waarin vooral de keeper van MMO, zich onderscheidde. Na rust was het een rommelig geheel. Veel balverlies bij MMO was er de oorzaak van dat Northa snel wegliep. De betere conditie van de Noordwijkerhouters gaf uit eindelijk nog een grote overwin ning te zien: 917. Bij MMO, scoorde Gerard Elsgeest 3x, Hans Elstgeest en Theo Rijke gen Flamingo's. Wel nam War- munda met 1—0 de leiding en ook het openingsspel zag er hoopvol uit. Toen succes echter te lang uitbleef gingen de War- monders zich te buiten aan on4- beheerst schieten. Vooral Frnns de Jonge (vorige week 10 doel punten) bleef volharden in zin loos schieten waardoor Flamin go's gelegenheid kreeg zelf in de aanval te gaan. De Hage naars deden dot veel meer als team en hadden bij de rust een comfortabele 4—1 voorsprong, ^la rust ging het wel beter bij Warmunda. Bram Schavemakcr scoorde tweemaal fraai vanaf de zijkant doch ook hij voerde dit te ver door. Jammer dat er te veel gepraat werd want met een beetje meer eenheid hnd Warmunda er meer uitgehaald. Nu werd met 98 verloren, HW speelde een uitstekende wedstrijd tegen het eveneens nog ongeslagen Hellas. Gedu rende de gehele wedstrijd heb ben zij de leiding gehad. Bij de Hagenaars was de doelman de grote uitblinker; hij stopte drie strafworpen. Mede dank zij hem leidden de Voorschotenaren bij de rust slechts met 3—5. Na rust ging de strijd gelijk op. HVV consolideerde de voor sprong bekwaam. Al zagen zij geen kans verder van de gerou tineerde Hellenen weg te lopen, de voorsprong kwam niet in ge vaar. Met 1012 trok HVV, aan het langste eind. Eer zeer ver diende overwinning, waardoor de Voorschotenaren alleen aan de leiding gaan. Fluks—DTV 5—7 ire# Wan8 van zijn ploeg door een -j rainuut later 6—6 te laten note- l,fn. Met Naps vierde treffer De Danaïden goed te zit- ruikelijl1 jtn, maar Schimmel klaarde het Halder* l4stige karwei door met de laat- van e* handeling van de wedstrijd 3 een strafworp de eindscore 7—7 vol te schieten. Met 'irst had De Danaïden oven- uwe/M* 'ens iets te veeI gekregen. Haaf ORIENTIS—ZKV 7-«. heeft de kans op punten- iinst met beide handen gegre- wissd F0, ^et Daan Carree voor Jan Boer startte Vicus goed, viel Met vier treffers legde hij de basis voor de 54 zege. Via v. d. Kooy startte Pernix overtui gend, maar nonchalance bedierf het Leidse spel tot genoemde speler weer voor de korf ver scheen. Via 02 en 42 werd gerust met 43. Na de hervat ting kwam Kinderdijk niet meer aan de bak. Flip v. d. Kooy hield het wat zijn aandeel betrof bij 41 voor gezien, waarna Ja cob Bakker de laatste hand mocht leggen (4—5). Vroegtijdig balbezitspel stelde de eerste zege veilig. Beide teams faalden vijfmaal van vier meter. Fluks bleef puntloos omdat ook DTV een te groot obstakel was voor de „new look" van de rood-witten. De opstelling van Frans de Haas en Ina Link voor resp. Henny Noordervliet en Pe tra v. d. Leek bleek een enorme verbetering. Lange tijd had Ons EilandDSV 56 Fluks uitzicht op tenminste een Bij Ons Eiland ging de kaars punt, maar vrouwe Fortuna had langzaam, maar wel zeker, uit. wegwerken. Bij 44 had de Leidse ploeg nog kansen op winst, wat echter een te dikke beloning zou zijn geweest. Lenie Kok zette haar ploeg vanaf de strafworpstip op 0—1, welke te genslag Phoenix snel verwerkte. Halverwege het duel bedroeg het verschil twee punten, dat eerst opgeschroefd moest wor den tot drie, alvorens Crescendo de eindsprint inzette. Piet l'A- mie luidde de bel voor de laat ste ronde, die volledig voor Le nie Kok werd. Een knock-out zat er echter niet in tegen Phoe nix. dat de handen mocht dichtknijpen met deze 44. Met 3 uit 3 is Crescendo bezitter van een stevige middenmootpositie. de -slotfase het Fluks-terrein verlaten. Via 11 door een tref fer van Jan v. d. Leek stond Fluks bij 13 voor problemen, welke gedeeltelijk door Louis de Groot opgelost werden (2—3). Rust 2i. Na de wisseling kwam Fluks knap terug. Jan v. d. Leek haalde op tot 34. Hal verwege de tweede periode schreef Ab Niessing geschiede- rooskleurlge tussen stand van 5—2'in de tweede pe riode sloop debutant DSV bijna geruisloos dichterbij. In de slot fase passeerde de Bussumse ploeg Ons Eiland, dat nog be spaard bleef van een ruimer verlies (56). Treffers: Nan Deegenaars (2x), Julia Smits, Piet Beekman en Kees van Kal keren. LEIDEN Bona Stars gaat het dit seizoen helemaal maken! Dat is de conclusie van de vele opgewonden Leidse supporters, die zaterdagavond naar Delft waren getogen voor de eerste competitiewedstrijd van hun fa vorieten tegen het als kam pioenskandidaat gemerkte Raak/Punch. En dat ondanks de kleine nederlaag, 98—88, waarmee de Leidenaren huis waarts keerden. Vanwaar dit grote enthousiasme? Dat is heel gemakkelijk te ver klaren. Bona Stars stal volledig de show. Niet Punch maar Bona Stars maakte de wedstrijd met hoofdrollen voor Wayne Denham en Wim Petrici. Het was werkelijk ongelooflijk wat Denham onder het bord pres teerde. Meestal tornde hij in zijn eentje tegen zo'n drie man op en plukte de rebound. Aan vallend was hij ook niet te stui ten. Of hij nu verdedigd werd door Pieter van Tuyll, Van Woerkom of Foster hij zette ie dereen voor schut en scoorde maar liefst 38 punten. Hij was zonder meer de beste man van het veld en kan wel eens de beste Amerikaanse speler in Nederland blijken te zijn. En dan te bedenken dat Wayne niet eens op zijn top speelde, zijn conditie is nog niet 100%, waar onder zijn schot te lijden had, hij beëindigde de wedstrijd de vereniging voor experimen teel radio-onderzoek in Neder land, die een stand op de Leida- to heeft, hadden via een zender in Voorthuizen rechtstreeks con tact met de VS. Het was niet nodig, tijdig was gelukkig alles in orde. erkelijk op zijn tandvlees lo- Vanaf het eerste fluitsignaal was het duidelijk, dat Bona Stars pend, Alle moeite, die Bona Stars de gehele zaterdag gedaan had om Denham maar te kunnen laten spelen, was dus niet voor niets geweest Wat was namelijk het geval? Zijn licentie was nog niet in orde. Bill Moody bleek 's ochtends de zijne bij zich te hebben en die werd rechtstreeks naar de bond gebracht. Om alle mogelijkheden te benutten stond de heer Lina van de ZH-post klaar met zijn hallifax-telex en weer bij bracht. Bij de Leidena ren was het ook Wim Petrici, die met fraaie goocheltoeren scoorde of Het scoren. Met do 4242 ruststand was de strijd nog volledig open. In tegenstel ling tot de eerste helft bleef Punch nu steeds zo'n 4 punten voor. Voor Har Stol, Rudy van F.yck en Aad van de Nieuwen- dijk was er geen bijlopen meer aan toen Sikking en Siderls met scherp gingen schieten. De Stars probeerden wel spectacu lair, maar te enthousiast terug te komen. Iets meer beheersing zou beter geweest zijn. niet onder hoefde te doen voor Punch. De Delftse coach Zweze- rijnen dacht succes te hebben nvt oud-Bona Stars Van Tuyll De Stars sneuvelden en Maassen in de basisopstel ling. Het tegendeel was zo. zij kwamen er beide volstrekt niet aan te pas en maakten geen spetter klaar. Wel deed dat de Amerikaan Strong met zijn vele afstandsschoten, waarmee hij telkenmale, wanneer Bona Stars een voorsprong nam, Punch r dan eervol met 98—88, hun spel be looft alles voor de toekomst. Scores: Denhom 38, Stol 16. Pe trici 12. de Jong 10. van Eyck en Van de NittlWCndijk Punch: Strong 24. Sideris 22, Sikking 14. Foster en Van Woer kom 12, Maassen 4, Van Tuyll en Van Helfteren 2.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 9