Maigret twijfelt aan zijn roeping Instructieve omroep nodig Vijf maal vijf keer Ekseption is een partijtje Last night of Proms op scherm LEIDSE COURANT VRIJDAG 15 SEPTEMBER 1972 DEN DOLDER Het feit dat de popgroep Ekseption vijf jaar gele den voor de eerste maal de hitgevoelige oortjes van popminnend Nederland rood deed gloeien met een verbazingwekkende interpretatie van de vijfde symfonie van Beethoven, dat de groep onlangs de vijfde gouden elpee aan de muur van de werkkamer kon hangen en dat ze nu gereed zijn met hun vijfde langspeler, die De Vijfde wordt genoemd, was voor platenmaatschappij Phonogram aan leiding een ongecompliceerd partijtje te organiseren. Dit feestje voor de pers, vrienden en kennissen vond plaats dn de Ja- gershof, het riante optrekje van de familie 'De Jager bekend van Top- Pop Penny, de schoonfamilie van Rick van der Linden, de leider van de groep. Tussen de drankjes en de hapjes door vertelde de gastheer zeer enthousiast over de talrijke buitenlandse tournees die de groep het afgelopen jaar heeft gemaakt. Er kwam werkelijk geen einde aan de gastvrijheid van Rick en zijn kornuiten. De gasten werden verrast i met een door de groep zelf vervaardigde film over de reisjes naar Is- raël Engeland, Duitsland en do Skandinavische landen. Hoewel do kwaliteit wat te wensen overliet maar wat wil je van een stelletje amateurs, zat er een goed sfeertje in. De rondleiding vervolgens door de prachtige villa was werkelijk te gek. Het groepje belangstellenden A werd toegang verleend tot de meest geheime, intieme en door biriten- staanders vrijwel onbetreden woonruimte van Rick en Penny. Dit kleine stukje paradijs bevindt zich op de zolder van de Jagershof. De l vloer ligt bezaaid met bontvellen. Het plafond beschilderde Penny persoonlijk met fleurige ruikers. In de hoek tegen het schuin aflopende dak het sprookjesbed vol met speelgoedbeesten en een echte kat. Het kleine kleuren tv tussen twee comfortabele sofa's maakt het ge- t heel compleet tot een warm wegdoelzelhokje. Ook mochten we een kijkje nemen In het heilige muziek-domein van de heer Van der Linden himself. Naast een vleugel vonden we daar r,on een viedo-recorder waar de groep Bühnewerk mee wil perfectioneren, V"< ma(A g0ud V00r de v! een super stereo pick-up en bandopnameïnstallatie, alsmede de gloed- <jer Linden haalde er ditmaal een pijporgel bij. Het aardigste num- f nieuwe aanwinst van de Ekseption: een synthesizer. Dit wonderlijke mer van de elpee is de compositie My Son. Een bezield werkje dat apparaat heeft volgens de trotse bezitter maar liefst 10.000 gulden ge- werd opgedragen aan de enkele maanden oude Rick (hippie) junior. kost. Maar voor dit bedrag kan je er de meest gekke grappen mee Hij leidt het nummer zelf op originele wijze in. f- uithalen. Met enige kennis van de computertechnieken en wat basis uit de openhartige gesprekken, de veelzeggende filmbeelden en de schei-, natuur- en wiskunde kan je het apparaat naar believen laten blije koppen van de leden van de groep kunnen we niet onder de in- p fluiten als een vogeltje of realistisch stukje Vietnam-bombardementen druk uit dat het de jongens voor de wind gaat. De Ekseption hebben ft het vertrek in laten galmen. het in het buitenland helemaal gemaakt. Ze doen het buiten onze Op de nieuwe elpee wordt het instrument voor de eerste maal door de grenzen zelfs zo uitstekend dat we ze hier in ons eigen oude kikker- v. groep gebruikt. Niet als vogeltje of als optrekkende sputtermotor, landje nog maar zelden aantreffen. Tot april is de groep onder de maar met een aantal ruimfevaartachtige geluiden die goed passen in pannen. Eind van de maand starten ze een tripje naar onze Oosterbu- de sound die de groep op de plaat naar voren brengt. De vijfde elpee ren, vervolgens treden ze van 9 november tot 3 december in ons land bevat nog enkele aardigheden. De leden van de groep zijn namelijk op (helaas worden Den Haag en Rotterdam tijdens deze tournee niet op andere dan hun geijkte 'instrumenten te horen. Peter De Leeuwe aangedaan) en dan volgen er reizen naar Italië, Zweden, de Skandi- speelt naast de gebruikelijke drum de 12-snarige gitaar, Rein van den navische landen, Cyprus, Griekenland en Israël. Maandagavond/van- Broek behalve zijn trompet de trombone en Dick Remelink is te be- avond krijgt de groep in het programma Sterrenparade Ned. II 20.21 lui stieren op de soprano. De plaat begint, hoe kan het ook anders, uur de vijfde gouden elpee aangeboden. met een bewerking van de vijfde symfonie van Beethoven. Rick van ROELFIEN SAN*1 De Amerikaanse zangeres Lynn Carey is het middelpunt van de popgroep Mama Lion. Onlangs gaven zij een persvoorstelling Amsterdam. Dit proefconcert ging vooraf aan een uitgebreide tournee door Europa. Ook de Amerikaanse zanger Billy Joel was op die Amsterdamse pers voorstelling van de partij. Hij vergezelt de popgroep Mama Lion op het tournee door Europa. KRO-radio brengt op woensdag jeugdmiddag (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Voor de woens dagmiddag heeft de KRO-televisie een speciaal jeugdprogramma in voorbereiding, waarvan de werkti tel Jeugdmiddag luidt. Het pro gramma, dat zal worden gemaakt door Nan de Vries zal bestaan uit eigen toneel- en poppentheater- produkfies, bedoeld voor kinderen in de leeftijdsgroep van drie tot zeven jaar. De serie Wop en Fiop in Wonder land wordt in het nieuwe seizoen gehandhaafd (eenmaal per vier weken op de zaterdagmiddag). Ook Klassewerk wordt voortgezet, zij het dat is afgezien van kwart en halve finales. De deelnemende scholen zullen naar aanleiding van bepaalde punten wel dan niet in de uiteindelijke finale mogen verschijnen. De regie van Klasse- werk'' wordt voortaan gevoerd door Nico Hiltrop. Kunt u mij de weg naar Hameien vertellen, meneer is door het gro te succes verschoven naar Nde vroege zaterdagavond. De rol van Lidwientje zal niet meer gispeeld worden door Ida Bons, maar door Loeki Knol. De mogelijkheid be staat, dat de KRO-televisie in de loop van het seizoen eindelijk ook eens de tekenfilmserie Varkentje Dik op het schirm brengt. Hans Keller was voortreffelijk in "f"p|"\| ni jr zijn rol van interviewer in het I f\ II Ij H|_l VPRO-programraa Drie getul- gen van de oorlog. Hij sprak met de mensen die de 'Penta gon Papers' wereldkundig maakten en met oud-minister vele aardige onderdelen telde, maar dat ook vraagtekens op riep. Dat zotte 'panel'-spel bij voorbeeld, waar drie mensen de naam moesten raden van een artiest die voluit in de program mabladen was genoemd. ka's Vietnam-politfek. Clark. Met drie geheide tegen- Dat lijkt ons onrechtvaardig. De ie- stander» derhalve van AmerI- raren stellen de boekenlijsten samen. Ais die verenigde lera- n P m" a a AC an Arc ren bij wijze van spreken mor gen besluiten dat drie metboden 'nederiands' voldoende zijn wordt er van de andere 23 geen exemplaar meer verkocht. Ze hebben dus alle ellende aan zichzelf te wijten. We moeten daarbij wel vaststellen dat Keiler gemakkelijkshalve een portie kennis van feiten bij de kijker veronderstelde die veel méér bedroeg dan de doorsnee-kijker kent. Bij de VPRO kan dat, die omroep zendt uit voor een kleine min- Bij de TROS: Concertina, pro- derheid. Een dergelijke reportage zou bij de grote omroepen noodzakelijk logger moeten uitvallen, omdat telkens toelichtingen zouden moeten worden gegeven over zaken die nu eenmaal geen al gemeen kennis-goed van de Ne derlandse kijkers zijn. Toch een voortreffelijk, zij het wat eenzijdig, werkstuk. In de VPRO-opzet stoort die eenzijdig heid nauwelijks. Kijkers die zo'n uitzending helemaal kunnen waarderen hebben ook wel het vermogen tot relativeren. Vooraf had de VPRO een beeld schone Tsjechische poppenfilm op een oud gegeven dat o.m. door Christoper Fry werd ge bruikt voor „This lady is not for burning" en Boekenlijst, pro gramma over de perikelen van schoolboeken. Daarin klaagden Ieraren steen en been over de vele methoden die er in de verschillende leervak ken zijn. Veelheid die bovendien sterk kostenverhogend werkt. Ze plichting dat alles 'anders' moest. Soms pakte dat erg goed uit: Louis van Dijk in een van Handels orgelconcerten bijvoor beeld. Maar pop en operette bleek een kwalijke combinatie. En Hoffnung-sfeer is pas leuk bij een compleet Hoffnung-con- cert. Eén man bleef zichzelf: Olaf Viruly die als humorist en pianist op precies hetzelfde ni veau stond. Maigret heeft ook deze keer weer een klusje buiten Parijs. Bij een sluis, ergens in Noord-Frank rijk, probeert een beschonken man zijn woonboot te bereiken. Zijn promillage Js echter te hoog om veilig de loopplank over te steken. Bij de reddings actie die onmiddellijk wordt in gezet, ontdekt men echter nog een lichaam in het water. De man was ai dood voor hij in het Hou 't scherm in het oog is, die bang is voor zidhzelf. Maigrets twijfels gaan zover dat hij zich op een gegeven moment afvraagt of hij wel voor het politievak in de wieg gelegd is. water terecht kwam. Messteken Maigret en Het gulden vlies zoals leveren daarvoor een duidelijk deze aflevering is genoemd is bewijs. een verhaal naar de roman L'Ecluse van Georges Siraenon. Merkwaardig genoeg koestert Ned. I 20.40 uur. Maigret een grote bewondering voor de verdachte en vraagt hij zich af of de man in kwestie weL de schuldige is. De man in het weekend van 26 augustus is len bestaat geeft een indruk van het voorspel van de Eerste We reldoorlog Ned. II 21.20 uur Conny Vink Conny Vink in 't Spant te Bussum waar zij samen met het kinder koor de Sohellebellen en de acrobaten Tonny Leerink en Nic Nicols een gezellig programma verzorgt. Zaterdag Ned.l 16.30 uur Plannen maken bij tv nog niet mogelijk (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM AVRO-televlsie- directeur Siebe van der Zee vindt dat een definitieve toewijzing van zendtijd, drie maanden voor de Ingang daarvan, een werkwijze afdwingt die voor de program mastaf van een omroeporganisa tie niet langer verantwoord is. „Lange termijnplanningen en daaruit voortvloeiende afspraken en verplichtingen op diverse ter reinen van de programma-arbeid, zijn 20 jaar na de start van de te levisie in Nederland helaas nog steeds een utopie, met alle rem mende factoren daaraan steeds weer verbonden". De heer Van der Zee schrijft dit in het programmaoverzicht van de AVRO voor het komende win terseizoen en hoopt, dat de over heid daar nu eens wat aan gaat doen. heeft min of meer een gespleten persoonlijkheid. Aan de ene 'kant is hij de geslaagde zaken man die met zijn grote mond alles bereikt en aan de «wdere kant blijkt uit gesprekken dat hij een timide onhandige figuur aantal personen in het ka der van het radio- en televisie project van onderen bijeen geweest in Driebergen. Het wa ren representanten uit de talrij ke briefschrijvers die op het project van onderen hebben ge reageerd. Het weekend was belegd om de verdere voortgang van het pro ject te bespreken. Uit de inge zonden arbeidservaringen en uit de radio- en tv- programma's is een aantal stellingen geformu leerd die nu ter discussie wor den gesteld in gespreksgroepen, verenigingen en bij andere be langstellenden. Bij de besprekingen op het week end zijn ook de komende verkie zingen ter sprake gekomen. In verband daarmee hebben de deelnemers van dat weekend de volgende oproep opgesteld. „Arbeiders laat zien wat je waard bent bij de verkiezingen". Wij van „van onderen", in verga dering te Driebergen bijeen ei sen van politieke partijen al vast: Geen procenten maar cen ten, want wij willen een recht vaardiger inkomensverdeling: Een nieuwe wet die de zeggen schap van de werknemers wer kelijk realiseert: Een wet die werkweigering om principiële redenen mogelijk maakt; Wij doen een beroep op alle arbei ders die lid zrjn van een politie ke partij deze punten in hun partijprogramma te brengen: Wij eisen van die partijen duide lijke uitspraken hierover en af spraken waarop niet kan wor den teruggekomen na do verkie zingen. Ned. I 22.05 uur. De Flaxton boys Meneer Selby vertelt aan iedereen die het horen wil, dat hij spoken kan vangen. Brigadier Cornfield beweert hetzelfde. Als goed geaard Flaxton boy kun je dan niet achterblijven, dus storten Jonathan en William «oh in de spokenvangerit, Ned. II 19.05 uur. Gerard van den Berg presenteert ook het komende winterseizoen het tv-programma Mensen, men- De vrouw in het wit Conny Vink heeft het erg druk. Toch kon ze enkele uurtjes vrijmaken voor het kinderprogramma Conny Vink geeft de toon aan. DEN HAAG (ANP) De over de nota instructieve hebben aan scholing voor staande netten geduren- uitbreiding daarvan wordt onderwijsraad vindt, dat omroep, die mogelijkhe- een hernieuwde intrede in de vier dagen per week verdoezeld, er op korte termijn een den moet bieden voor on- het beroepsleven. Ook een uur in het begin van instructieve omroep van derwijs, vorming en ont- wordt gedacht aan 6065- de avond op te eisen. Tot De raad betreurt het dat de grond moet komen, wikkeling. jarigen, ter voorbereiding elke prijs, aldus het ad- in de regeringsnota over Dat er nog geen derde te- op hun pensionering. De vies, moet men voorko- de instructieve omroep levlsienct beschikbaar is De onderwijsraad denkt noodzaak van een instruc- men dat de benodigde vrijwel geen aandacht is mag geen belemmering aan aanvullend onderwijs tieve omroep zou n»*»r i» zendtijd wordt beschik- geschonken aan de inscha- zijn om daarvoor alvast voor diegenen, die ergens mening van de «-and, bQ-»' gesteld op zodanige keling van de instructieve de nodige voorbereidingen in hun opleiding zijn blij- geaccentueerd Vimnen tijdstippen dat de werke- omroep ten behoeve van te treffen, aldus de onder- ven steken en voor gehuw- worden door hiervoor lijke behoefte;, aan die o.a. de vorming van de wijsraad in een advies de vrouwen die behoefte zo mogelijk op beide be- omroep en aan eventuele werkende jongeren. Walter Hartright komt er achter dat de anonime brief afkomstig is van de vrouw in het wit. Hij ontdekt verder dat het Sir Per- cival geweest moet zijn die haar in een inrichting heeft ge stopt. Ned.II 19.29 uur Mensen, mensen, mensen Vanavond de vijfde tevens laatste proefuitzending van de NCRV personelity-show. Gerard van den Berg de presentator is rede lijk tevreden over de groei van het programma en hij en de programmaleidiog hebben dan ook besloten er van de winter mee door te gaan. Ned.II 20.21 uur A. D. 1917 Deze Franse film die uit drie de- Van onze radio- en tv-redactie. HILVERSUM Zaterdag a.s. wordt in de Londense Royal Al- bert Hall de jaarlijks terugke rende serie promenadeconcerten afgesloten met de traditionele Last night of the Proms. Van het concert - dat onder leiding van Colin Davis wordt gegeven door het BBC Symfonie Orkest met medewerking van het BBC-koor en de mezzo-sopraan Elizabeth Bainbridge - maakt de NOS-televisie een opname, die zondag 17 september van 22.30 tot 23.40 uur via Nederland II in kleur wordt uitgezonden. Het Nederlandse commentaar wordt verzorgd door George Noordhof. Heruitzending 6e aflevering van Odysseus HILVERSUM De NOS-televisie zal komende zondag van 17.00 tot 18.00 uur via Nederland I de zes de aflevering van Odysseus her halen. Deze aflevering werd afge lopen zondag reeds uitgezonden, maar in verband met de wijzigin gen in het Olympisch programma op een ander tijdstip dan was aangekondigd. Veel kijkers heb ben deze aflevering zodoende niet gezien en de NOS om herhaling verzocht, waaraan zondag gevolg zal worden gegeven. Na Studio Sport zal later op de avond via Nederland II de zevende en voor laatste aflevering worden uitge zonden. TELEVISIE HEDEN EO 19.05 uur Aardrijkskunde van het heilige land 19.20 uur Alternatieve vakantie 19.35 uur Nader bekeken 20.00 uur Journaal VARA 20.21 uur Achter het nieuws 20.40 uur Commissaris Maigret 22.00 uur Van onderen 23.00 uur Journaal NEDERLAND II 18.45 uur 18.55 uur NCRV 19.05 uur 19.29 uur 20.00 uur 20.21 uur 21.20 uur 22.05 uur 22.20 uur De flaxton-boys De vrouw in het wit Journaal Mensen, mensen, mem sen A/D. 1917 Aander nieuws Journaal MORGEN NEDERLAND I 16.00 uur Journaal 16.02 uur Conny Vink geeft de toon aan 18-45 uur Brigadier dog 18.55 uur Journaal AVRO 19.05 uur Rally cross 20.00 uur Journaal 20.21 uur Hartenvrouw (toneel) 22.20 uur AVRO's sportpanora- ma 23.00 uur Journaal NEDERLAND II 20.00 20.21 21.10 uur 400 jaar Wiener Lippi- zaner uur Journaal uur Brandpunt uur Die Csddósfiirstin (operette) uur Epiloog uur Journaal RADIO HEDEN HILVERSUM j Gereformeerd Politiek I Verbond. KRO: 18.30 Nieuws 18.41 I Echo. 18.50 Verkenning. 18.58 Markt- I berichten. 19.00 (S) Vrijdagavond-"" 1 stereococktail (gr.). 19.55 Kanjer Ko ning Kompetitie. 20.00 In antwoord op uw schrijvenvcrzoekplatenpro- gramma 22.00 (S) Voetlicht op...: cabaret, show en musical! 22H25 Overweging NOS: 22.30 Nieuws 22 Den Haag vandaag. KRO: 22.50 Zomergoal...!: sport en muziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM n 18 00 en 20.00 Nieuws). NOS: 20.30 (S) Muziek uit de Barok VARA 21.0C (S) Omroeporkest met zangsollsten; Italiaans operaconcert. 22.30 (S) NAR: Nederlandse Artiesten Revue 22 55 Mededelingen 23.00 Nleuwfc 23.10 Actualiteiten 23.20 (S) Prlji- winnaars Internationaal Gaudea- mus Concours 1972: moderne mud ziek. 23.55—24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. (Nederlands) 18.00 Nieuws 18.05 Voor de soldaten* 18.28 Paardesportberlchten 13.30* Wegwijs wezen 18.45 Sportmagazlneu 18.55 Taalwenken 18.57 Amusements' muziek 19.00 Nieuws en actualiteiten» 19.30 Lichte muziek en Keurig En— gels 19.45 Boekbespreking 20.00 Ge-" varleerd muziekprogramma 20.30I1 Klassieke muziek (21.45 Nieuws en^ De Zeven kunsten en pianomuziek) MORGEN HILVERSUM 1 ges en berlchter 7.41—8.00 Aktualltelten8.30-8.40 Nieuws). 10.00 (S) AU dat zou kunnen: verzoekpl atenprogromma (10.30-10.32 Nieuws) 11.55 Medede lingen 12.00 Aktualltelten. Overheids voorlichting: 12.16 Franco huls informatie voor het bedrijfsleven 12.26 Mededellngf 7.32 Aktualltelten 17.45 I HILVERSUM II VARA: 7.00 Nieuws 7.11 Ochtendgym nastiek. 7.20 (S) Z.O.: gevarieerd programma met om 7.25 Van de voorpagina; 7.54 VPRO: Deze dag: 8.00 Nieuws; 8.11 Actualiteiten; 9.35 Waterstanden 10.30 (S) Zaterdng in formatie: muziek en Informatieshow met om 11.00 Nieuws 13 00 Nieuws gMMM" 1.23 (S) Dit Jongerenprogramma 14 33 VARA-Varla. HIRO: 14.35 het HIRO Plus Magazine. NOS: 15.05 De komende week ln het Nederland se muziekleven 15.30 Hoogtepunten van de Olympische Spelen In MUn. chen 16.00 Nieuws 16.03 NOS-Jazz (S) 16.45 Inzet: een progrn langstelling. VARA 17.55 Mededelln- HILVEBSUM III NCRV 7.00 Nieuws 7.02 Popst eL 12.00* 12.03 Elpee Pop 13.00. i 13 03 Nee, we noemen geen licht platenprogramma met 1 Lichte muziek 12 50 persoverzicht 13.00 weerbericht en toneelagenda 3 20 Lichte muziek

Leidse Courant | 1972 | | pagina 2