TEIJLINGEN MEER ROUTINE DAN ASC KNAP SPEL VAN UVA IN STROMENDE REGEI Rcodenburg slotfase naast Gouda 14 cl Walls Arlita? Het wonder van Lugdunum (3-3) T0GB mBlauw !-ï LFC nu al afgekeurd Bekervoor topscorer P ook Frankfurt Flyers Bona Stars verslaat Frater moet titel spoedig verdedigen SPORTBIJLAGE Leiden ASC heeft zijn debuut in de derde klas niet met een zege kunnen bekronen. Op het veld van UDO werd het een 0 - 2 nederlaag tegen Teijlingen. Lisse en Docos hielden elkaar in evenwicht: 1-1. Bodegraven kwam tot een goed resultaat te gen het gedegradeerde ONA: 1 - ASCTeijlingen 0—2 Het is duidelijk, dat ASC zich in de derde klasse nog moet aan passen. Het kwam tegen Teijlin gen op de eerste plaats routine te kort. Desondanks kreeg het met name in de beginfase een aantal kansen. Huib de Goey schoot net naast evenals Van Rooyen. Hans Dreef kopte tegen de lat. Teijlingen nam het heft allengs meer in handen. De Sassenhei- mers lijken in vergelijking met het vorig seizoen over een bete re ploeg te beschikken. Na on geveer een half uur namen ze de leiding, profiterend van een dekkingsfout van ASC. De voor zet was van Peter v.d. Vlugt het doelpunt van Van Nobele. In de tweede helft bleef de strijd gelijk opgaan. De routine van Teijlingen ging echter meer en meer de doorslag geven. Uit een pass van Frank van Dam bracht Henny Zoet de stand op 0-2. ASC, het had in Arie Jon ker een uitblinker, zag geen kans daar nog iets aan te doen. Lisse—Docos 1—1. Lisse, waarin vijf uit de regionale jeugdcompetitie voortgekomen spelers hun entree hebben ge maakt, blijkt ook dit seizoen een sterke ploeg te bezitten. Do cos had het er in ieder geval knap moeilijk mee. Met de 1 - 1 LEIDEN Op de eerste de beste competitiedag bij de zondag amateurs is er al een afkeuring te noteren. De wedstrijd LFC Wilhelmus ging niet door, om dat het veld onbespeelbaar zou zijn. *s Morgens orn tien uur keurde de consul het LFC-terrein af, waar na een telefoontje naar Voor burg werd gepleegd: Wilhelmus kon thuisblijven. Een wat merk waardige zaak. LFC beschikt niet bepaald over het slechtste veld van Leiden. Integendeel. Toch werd elders in Leiden vol op gespeeld. Bovendien werd het tweede veld van de Leidse Football Club volop benut door lagere elftallen Het lijkt er veel op. dat de afkeu ring een overhaaste is geweest. Secretaris Missaar van LFC: ,,Wij zijn 's middags het veld nog eens wezen inspecteren. En al ben ik maar een leek, vol gens mij had er gespeeld kun nen worden. Als het op zo'n veld niet kan, dan kan het nooit meer Kortom een zaak, waarover het laatste woord nog niet is gezegd. eindscore kunnen beide ploegen vrede hebben. Docos was in de eerste helft de meest aanvallen de en zag dat beloond met een doelpunt van Jan Polanen. Vijf minuten later was de stand al weer gelijk, als gevolg van een foutje in de Leidse verdediging. Docos had daarna de pech dat de scheidsrechter een handsbal van één der Lissese verdedigers in het strafschopgebied over het hoofd zag. Na rust nam Lisse het initiatief. Docos verdedigde zich bekwaam en met name doelman Burg- houwt groeide naar grote hoog te. In de stand kwam geen ver andering. Bodegraven—ONA 1—1. In een uitstekende wedstrijd heb ben Bodegraven en ONA de punten gedeeld. Er had vojr de Bodegravers meer ingezeten, omdat ze met name in de eerste helft het beste van het spel had den. ONA kwam echter na ne gen minuten wat gelukkig op 0 - 1. Een Bodegraafse verdediger miste en ook doelman Karei Stikkelorum greep naast de bal. Lagerwey kon gemakkelijk sco ren. Bodegraven kreeg daarna diverse kansen op de gelijkma ker. Na een half uur werd het 1 - 1. Kees Blonk werd door Cock Hogendoorn binnen de beruchte lijnen onderuit gehaald. Van elf meter knalde Piet Pctuit raak: 1 - 1. Dezelfde speler was dicht bij een tweede doelpunt, maar zijn schot ging rakelings over. Na rust zakte het spelpeil. De flit sende aanvallen van de eerste helft waren verdwenen. Serieuze scoringskansen deden zich nog maar nauwelijks voor. Ronnie Bloot (ONA) liep een officiële waarschuwing op wegens trappen. LEIDEN Met ingang van volgende week publiceert de Leidse Courant wekelijks op maandag een lijst van top scorers, die voetballen in een club, die tot haar rayon be hoort en uitkomt in de zon dagsectie van de KNVB, dus ten minste in de vierde klas moet spelen. De meest schotvaardige speler ontvangt een beker. Daar heeft iedereen twee maal een kans op: hij die in de eerste helft van de zondagsectie de meeste doelpunten scoort, krijgt er een en ook degene, die in de tweede helft van de competitie de meeste doel punten op zijn naam brengt, wordt met een beker be loond. Misschien een stimu lans tot aanvallend voetbal?? MEXICO CITY De president van de „World Boxing Council", de Mexicaan Ramon Valsquez, heeft de Amerikaanse zwaarge wicht Joe Frazier nog tot 20 september de tijd gegund zijn fiat te geven aan een titelge vecht tegen George Foreman. Goeie vraag Het is de nieuwe Karei 1 j superlichte senoritas. (moet u naar vragen) 20 stuks Aruta 2.80 MAANDAG 11 SEPTEMBER 191 Doelman Romijn (Papendrecht) brengt redding van een corner. J LEIDEN Als de eerste wed strijd maatgevend voor de rest van de competitie is, dan staat in ieder geval vast, dat UVS in vergelijking met het vorig sei zoen niet aan kracht heeft inge boet. Integendeel, de Leidenaars speelden tegen Papendrecht e?n bekeken partij voetbal, die hen een 2-0 zege opleverde, waaraan niets valt af te dingen. De eerst? complete voetbalzondag werd er één, die zich voor een groot deel in vrijwel nimmer af latende regenbuien afspeelde. Het had zijn invloed op de kwa liteit van het voetbal. Des te knapper, dat UVS er toch in slaagde regelmatig gepolijste combinaties op de gladde gras mat te leggen, Het nieuwe mid dentrio kon dit seizoen wel eens gezichtbepalend voor de Leidse ploeg worden. Papendrecht werd in feite op het middenter rein geklopt. Daar heersten aanwinst Jan van Duyn, Gerard Désar en de ijverige Arie La gendijk. Drie spelers, van wie een voortdurende stuwende kracht uitgaat en die ook weten wat verdedigen is. Zo werd Ge rard Désar, aanvankelijk de meest aanvallende van de drie na rust toen het eenmaal 2-0 stond, door trainer Wally van Schooien naar een meer behou dende positie gedirigeerd. En ook toen bleef hij bekwaam ope reren. Er waren meer lichtpunten te constateren. Van beid? vleugel spitsen Hendrikse en de uit de junioren overgekomen Van den Bogaart ging een zo constante dreiging uit, dat geen Papen- drechtse verdediger het in zijn hoofd haalde om mee te gaan en zijn voorhoede de steun te geven, die hij zo broodnodig had. Jan Verver had het als c?ntrale spits tegen het duo Troost en Kunst moeilijk, maar was wel de man, die het tweede doelpunt dan wel niet scoorde, maar voor een groot deel voor bereidde, door te profiteren van een misser van Kunst. Verdedi gend werd UVS in feite nauwe lijks op de proef gesteld. Wel viel op, dat het uitverdedigen niet altijd even vlekkeloos ver liep, wat onnodig balverlies op leverde. Daardoor kon Papen drecht met name in de beginfa se van de tweede helft een of fensief inzetten, hetgeen bij de 1-0 stand, die toen nog op het scorebord prijkte, een riskante zaak was. UVS werd fraai geruggesteund, toen het al na elf minuten scoorde. De handig passerende Gill ?s Hendrikse loste ren og n- schijnlijk ongevaarlijk schot, dat de niet altijd even klemvas- te doelman Romijn dusdanig verraste, dat de bal hem pas seerde en zelfs door een gat in het zijnet heenging, waardoor er aanvankelijk enige twijfel ont stond op het nu wel of geen treffer was. Voor de resoluut en vooral na rust veel fluitende scheidsrechter Van Burg was het geen probleem: 1-0. Mis schien was het voor Papen drecht allemaal anders gelopen als Van der Linden even later doel had getroffen in plaats van de paal. Het was in feite het enige wapenfeit van de Papen- drechters in de eerste helft. UVS domineerde, maar strand de nogal eens op het stoppers duo Troost-Kunst. De al gesignaleerde terugval van UVS in de tweede helft werd van gevaar ontbloot, toen Ver ver en Désar voor het tweede doelpunt zorgden. Aanvoerder Kunst speelde te zacht op zijn doelman terug, Verver reageer de bliksemsnel, omspeelde aan de zijkant van het strafschopge bied keeper Romijn en trok voor r.aar Désar, die raak- schoot. Een doelpunt, dat UVS zoveel zelfvertrouwen schonk, dat het zijn voorsprong be kwaam consolideerde. Jan ver schoot nog eenmaal de paal. UVS spe lde heel wat beh^ der, dan in de doelpuntrijk fenwedstrijden. Bewust, I van Schooien, die zich bijÉ|B| tevreden toonde: "In de f wedstrijden konden ze i gaan als een vogel. Nu w» kerheid de basis" Met nan de 2-0 stand was balbezrc;N devies. "Ten slotte is ht clut zo'n glad veld altijd eenjAitioi kansspel", aldus Van SchLpe b Zijn collega Berry heel wat minder te "Die terugspeelbal Kunst (bij het tweede was karakteriserend manier waarop sp?elde. Te weinig inzet, met de rust met 3-0 terg^staan, hadden we gen zeggen. Het is ons fenwedstrijden te goe gaan. Nu dachten ze kelijk over. Geen En over UVS: "Een elftal, minder dan we zijn. Daarmee wil ik maar zeggïn, hoe slecht drecht was. Want dat deloos". JOHN LEIDSCHENDAM - Het mag een wonder heten dat Lugdunum er tegen RKAVV nog in is ge slaagd een gelijk spel uit het vuur te slepen. Tot zeven minu ten voor het einde stond de Leidse ploeg namelijk met 31 Het was een aantrekkelijke wed strijd, die door een talrijk pu bliek werd bezocht. Lugdunum begon uitstekend. Het nam zelfs de leiding door Sohilthuizen. Na een half uur kwam het goed spe lende RKAW gelijk. Siem Bol- leboom profiteerde van een mis ser van de Lugdunum goalie. Toen Renrmerswaal en Sie leboom het na rust op drift raakte RKAVV naar 3—1 ten, zag het er somber v< Lugdunum uit. RKAVV bl domineren. Er dreigde een f se nederlaag voor de L ploeg. Dat bij voetbal alles r gcüjk is b'eek naar weer. 1 pleit voor de mentale kracht van Lugdunum da toch terug wist te komen. Zev minuten voor tijd kwam J Pijnacker als grote winnaar een scrimmage: 3—2. Drie r.uten later bracht Gijs Collè ploeg de gelijkmaker (3—3). WASSENAAR - Blauw Zwart is in een zeer sportieve wedstrijd te gen TOGB een paar maal dicht bij de zege geweest. Het werd uiteindelijk een gelijkspel: 11. Vooral in de eerste helft was Blauw Zwart vaak dicht bij een treffer. Siem v.d. Ham kogelde hard tegen het houtwerk, bij een kopbal van Timmer redde doelman Vermeulen fraai en Van Schijndel schoot in goede positie naast. Na een half uur leek de Wassenaarse ploeg dan toch de leiding te nemen. Roel Timmer schoot de bal uit een vrije trap over de muur heen in de bovenhoek. Scheidsrechter Britsem keurde het doelpu echter af, omdat de vrije een indirecte was. Ook doelmfci Pieterse van Blauw Zwl |en moest eenmaal handelend opti ug: den bij een inzet van Overd lar vest. 'ien minuten na rust nam TOG ch de leiding. Pim Vermeulen prtde fiteerde van een misverstand I de Wassenaarse verdediging I gaf van dichtbij Pieterse gefl kans. Vier minuten later vMine het al 1—1. Ren v. d. Ham legdora drie verdedigers in de luren t gaf op maat af aan Donath. di n hard en hoog inknalde. BiauO Zwart rook de zege. mui dij kwam niet verder dan die twijfeld aangename geur. Flitsend voetbal van ASC'er Douwe Splinter, die hier een verdediger van Teylingen te vlug af is. (Foto Henk van den Ende) het li» LEIDEN Roodenburg had de competitie bepaald slechter kun nen beginnen dan het 1-1 gelijke spel dat in een vrij pittige wed strijd tegen Gouda werd be haald. Het was een wedstrijd tussen zwaargewichten en lichtgewich ten met de Leidse ploeg in de laatste rol. Het ging nogal eens te hard, waartegen scheidsrech ter Van Gaanderse wat te lank moedig optrad. Pas in het laatste kwartier ging hij met waarschuwingen strooien. De Jong (Gouda), Ooijendijk en Ciere (Roodenburg) werden ge noteerd en met name in het ge val van Ooijendijk was dat een merkwaardige straf. Overigens heeft de nederlaag lan ge tijd gedreigd voor Rooden burg. Pas vijf minuten voor tijd schoot Sam den Os de gelijkma ker in de touwen. Gouda was vooral in de eerste helft het meest in de aanval. Gebl makend van zijn fysiek grol kracht kreeg het enkele ka® maar stuitte herhaaldelijkf doelman Keereweer. Eém| was het wel raak: na e kookte lob bij een vrije kopte Groenewoud onhoudl In de tweede helft nam Ro( burg het initiatief. Het spell vaak over te veel schijverf dat was een kolfje" naarl Goudse hand. In de twintij minuut kreeg Verkuil een maar schoot voor langs, minuten voor het laatste signaal werd het dan toch diend 1-1. Ooijendijk transj teerde de bal n meter gebied. Ogenschijnlijk® gevaarlijk. Doelman Leen P zem raakte de bal echter f en bleef vervolgens versÉ staan. Dat moet je niet doenf Sam den Os in de buurt is: I Leiden Het Leidse Bona Stars heeft in zijn laatste wedstrijd voor de competitie bewezen op de goede weg te zijn: niets minder dan de Frankfurt Flyers, een Amerikaans luchtmachtteam uit Frankfurt werden voor de pupillen van trainer coach Kallenberg in de 5-mei- hal met 86 - 80 verslagen. Een excuus had het geheel uit neger-atle ten bestaande Amerikaanse team wel, het was pas na veel opont houd en strubbelingen even voor achten in Leiden gearriveerd. De in redelijke getale opgekomen supporters stonden dan ook even I 3 raar te kijken, toen Bona Stars brutaal van start ging en zo maai M ljU^yj1 w 9 >7 O een 13 - 5 voorsprong pakte binnen de 3 minuten. Enigszins beduusd wïïiï il van dit eigen geweld vergaten de Leidse Stars de volgende 3 min. BBm V te scoren, maar daarna girgen zij weer keihard door en verkregen zelfs een 25-8 voorsprong. De Frankfurt Flyers bleken inmiddels warm gedraaid en zeer wel in staat tot spektakulair basketball. Vooral onder de baskets waren fraaie staaltjes te bewonderen en hun schutters Duncan en Harris maakten het verschil steeds klei ner. Bij de rust was die nog maar 6 punten, 39 - 33. Na de hervat ting gaf Bona Stars hun Amerikaanse tegenstanders ondanks hun wat hardere spel hoegenaamd geen kans om aan de positieve kant van de score te komen. Wim Petrici scoorde zelf weinig maar gaf de prachtigste passes vooral aan Wayne Denham. Denham trok zich van alle geweld niet veel aan en scoorde uit vele standen. Boven dien plukte hij onnoemelijk veel rebounds. Een andere Bona Stars die opviel was Peter de Jong. Hij bleek zijn zuivere afstandsschot weer volledig in de vingers te hebben. Via de tussenstanden 52 - 43 en 76 - 64 kregen de toeschouwers nog en spannende slotfa se, omdat de Flyers met een keiharde pressing trachtte n een beter resultaat te bereiken. Zij kwamen wel dichterbij, maar Bona Stars liet de welverdiende winst met 86 - 80 niet meer schieten. Een leuk ruggesteuntje voor Bona Stars voor de eerste compeiitewedstrijd in Delft tegen Raak Punch. Scores: Denham 24, de Jong 18, Stol en Wallart en van de Nieuwendijk 8, van Eyck 7, Petrici 5, Kop en Verhoeks 4. Ook de Frankfurt Flyers waren niet tegen Bona Stars opgewassen.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 8