Voorzitter naast schoenen van verwaandheid Alphense kerken vinden elkaar in Gentrum De Bron Mr. M. Vrolijk opende overdekte Doet Zï Toerusting ook voor jongeren Markten Leidse agenda Columbiabad weer gesloten Benoeming OOK Wat u moet weten P Het Leiderdorpse zwembad heeft ook een beweegbare vloer. Mr. Vrolijk haalt hier de handel over LEIDERDORP Letterlijk naast zijn schoenen staand heeft voor zitter H. van der Horst van "De Does" zaterdagmiddag de ope ning van het overdekte bad aan de Hoogmadeseweg geleid. "Bij de opening zal ik zo trots zijn als een aap en naast mijn schoenen staan van verwaand heid", zo had de heer Van der Horst eens aangekondigd toen de eerste paal geslagen werd. De daad voegde hij derhalve bij het woord, toen mr. M. Vrolijk, commissaris van de Koningin in de provincie Zuid-Holiand of ficieel het bad in gebruik kwam stellen. De commissaris deed dat o.a. met het onthullen van een wandplas tiek, dat de Leiderdorpse kun stenaar Roen van der Nat had vervaardigd voor de buitenmuur en door het in werking stellen van de beweegbare vloer in het bad. Nadat de heer Vrolijk het wand plastiek had onthuld kraakte voorzitter Van der Horst op zijn sokken toch enkele noten, welke hem hard voorkwamen. Ronduit schandalig noemde hij in Neder land het subsidiebeleid, dat men volgt ten aanzien van zwemba den. Als voorbeeld noemde hij, dat diverse gemeenten in Lim burg en in andere stimulerings gebieden zwembaden cadeau krijgen onder het motto van verbetering van de infrastruc tuur. Maar men vergeet, aldus de heer van der Horst, dat die baden hier verdiend moeten worden, hier waar voor dezelfde baden gevochten moet worden. Een tegenvaller voor de heer Van der Horst was het ook, dat Lei den met het schoolzwemmen niet naar Leiderdorp wil komen. Als reden geeft men op, dat het te duur is ."Waarom wel een ei gen zwembad willen bouwen, terwijl de schoolkinderen geen zwemles krijgen omdat er geen centen zijn; hoe is dat te rij men?" aldus de heer Van der Horst. Burgemeester Van der Have zei, dat er met dit bad vele wensen in vervuiling zijn gegaan: een schoolzwemgelegenheid, meer gelegenheid voor recreatief zwemmen (vooral huisvrouwen) en meer zwemgelegenheid voor bejaarden en invaliden. Tot vol doening strekt het, dat Leider dorp zich aan het zwembad fi nancieel niet heeft vertild. Na de opening speelde het water- poloteam van De Zijl/LGB een door wedstrijd tegen het UtrechtsJ Zwemlust. De Leidenaren hun vereniging heeft zich vooKjna een groot aantal uren ingehuurj h het bad - moesten in Zwem lust hun meerdere erkennen t verloren met 5-2. Leden van DKli de Leiderdorpse Reddings brigade gaven ook enkele demon straties. 111 ALPHEN AAN DEN RIJN Het bert van Ridderveld, het kerke lijk en gemeenschapscentrum De Bron is zaterdagmorgen offi cieel in gebruik genomen. De ingebruikname geschiedde sym bolisch door het aansteken van een driearmige kandelaar door ds. N. J. M. Hoogendijk, burge meester mr. R. M. Gallas en Ina Haaser, lid van het r.k. jeugdkoor. De drie armen ver zinnebeelden de drie kerken, ge reformeerd, hervormd en katho liek, die hebben samengewerkt bij cle bouw van De Bron en ge bruik gaan maken van het com plex. De openingsplechtigheid welke werd opgeluisterd door het mu- ziekensemble Combo van de Pius X-parochie, het Jeugdkoor van Peter Zwetsloot en de Al phense Muziekschool o.l.v. L. J. Peys kende vele toespraken van vertegenwoordigers van organi saties en instellingen, die bij de bouw betrokken zijn geweest. Ook vele geschenken werden overhandigd. De burgemeester overhandigde een klok, ds. Van der Voort schonk namens de wijkgemeente Oudshoorn ƒ1000,- en namens de actiecom missie van het jeugd- en jonge renwerk der drie groeperingen bood de heer P. H. v.d. Bosch f 50.000.-- aan. Zondag werd het centrum De Bron kerkelijk in gebruik geno men met een gezamenlijke kerkdienst in de twee grote kerkzalen. Voorgangers waren ds. J. Vos, ds. N. J. M. Hoogen dijk en pastoor Jac. P. Seijse- ner. Medewerking daarbij werd verleend dpor het hervormd zkoor „Onderweg", het R.-k. Kerkkoor, het Jeugdkoor. "Arti et Religioni" en de trompettist Adri Vermaak, 's Avonds aan het slot van de eerste dag waar op velen kwamen kijken in het "open huis" was er nog een ge zamenlijke zangdienst welke werd ondersteund door de Rijn landse Orkest Vereniging. De hele week is het verder nog open huis in De Bron, het ker kelijk ontmoetingscentrum, dat ook een sterke profane functie (vergaderzalen, bibliotheek, cre che, kleuterklassen enz.) zal kunnen gaan vervullen in Rid derveld. Deze week is er ook een tentoonstelling van beelden de kunstenaars. Ook hebben de gezamenlijke kerken stands in gericht met informatie over het zendings- en missiewerk. Burgemeester Gallasdominee Hoogendijk en Ina Haase ontsteken de kaarsen ALPHEN AAN DEN RIJN De vervuiling van het milieu houdt nog steeds te weinig mensen bezig. De Alphense nieuwbouwwijk Ridderveld is daar een goed voorbeeld van. Vele sloten en singels zitten vol vuil. Enkele Riddervelders werd dat te gortig. Zaterdag staken zij de handen uit de mouwen. Op de foto: milieubewuste Riddervelders maken de Burg. Bruin Slotsingel schoon. ,,0^-10.0U u.. 13.30—17.00 uur. RIJKSMUSEUM VOOR OUDHEDEN: Rapenburg 20. tel 46246 ma t.m. za v 10.00—17.00 u.. zo. v. 12.1)0—17.00 u. RIJKSMUSEUM GEOLOGIE EN MINERATX5GIEHooglandse Kerk- gracht 17, tel 31043. ma t.m. za 10.00 - 17.00 u. RIJKSMUSEUM VOOR GESCHIEDE NIS EN NATUURWETENSCHAP PEN: Steenstraat 1. tel 23084 me. t.m. za van 10.00 - 17.00 uur zo van 13.00 - 17.00 u. NEDERLANDS LEGERMUSEUM: Pies 17.00 i Ma. i 13.0017.0 a .9.00— CATWIJK a/d RIJN. 8 sepl. Was- peen p.klst AI 3.50-5.10. n 2.30-3.90. BI 5.30-11.10. II 4.30-5.00. Cl 3.50. II 2.90-3.30. Uiten per kist: 4.00—5.90. bloemkool 6 I 1.19-1.35. H 0.47. I I 0.74-1.26. II 0.25-0.33. 10 I O.G3. 12 I 0.26, 12 II 0.22. selderie 18-19. an dijvie 38-41. sla 13-18. rode knol 18. LEIDEN Het oudercomité van afgelopen zaterdag een viswed- de H. Hartschool organiseerde strijd voor de leerlingen. Een uur lang stonden de 80 kinderen langs de waterkant. De eerste vis werd na een half uur opgehaald. De prijswin naars zijn: 1. Jan de Goede, 23 cm; 2. Martin de Kruif, 22,5 cm; 3. Wim Schouten. 14. 15 en 17 cm. Martin Vlasveld. 11. 14.5 en 17 cm. Marcel de Kruif. 10 cm en Eddy Prins, 16 cm. DINSDAG 12 SEPTEMBER LOGEGEBOUW Steenschuur. wln- terkledlng beurs, aanvang 14.00 en Bezoekuren ziekenhuizen icaaemlscli ziekenhuis: dageil. halve op dinsdag van 19. uur: dinsdag van 13.00-14.00 r Bezoektijden Kliniek Verlosknnde en Gynaecologie: voor patiënten van af deling Gynaecologie en voor zwan- geren: van 10.00-12.30 en van 15.00- 20.00 uur. Voor kraamvrouwen: van 10.00-11.30. 15.00-17.30. 18.30-20.00 uur. Op dinsdag is er de gehele dag jineonessenhuU: dagelijks eerste van 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 uur tweede en derde klas 1.15 en 7 tot 8 uur. 3de klas: van 15-16 en van it.-Elisabeth ziekenhuis: votwassi 3de klas alle dagen van 14-1 van 18.45-19.30 2de klas: alle c van 11.30-12 van 14-15 en van 19.30 uur: 1ste klas: Alle c vanaf half twaalf. Kraamatdc 19.30: 2de klas: van 11.30-12 (alleen •aders Kini -afdel 15-16 5-19.3 1 B4dagelijks 14.30-18.45 i Anna kliniek: 3e klas 1J.30-14.30 en 18- 19 uur. 2de klas 13.30-15.30 en 19-20 Alplïen Ziekenhuis Rijnoord: dagelijks (ook zondags) 1ste cn 2de klas: van 10 30-11.00 uur, van 14.00-15.00 van 18 00-19 00 uur: 3de klas: van 14.00- 15.00 uur, van 18.00-19.30 uur: •1.00-15.00 uur. ag en donderdag nllëén ers. Kinderen beneden 16 J >egang. zondag 11-11.45 in de ouderdom Heden ging in de Vrede van Christus van ons heen, van de HH. Sacramenten der Zieken, mijn lieve man, onze zorgzame vader, behuwd- en grootvader, broeder, behuwdbroe- der en oom HENDRIK DAPPER t jaar. Rijpwetering: J. DAPPER-Bax J. J. A. DAPPER C. DAPPER-van Munsteren A. Th. DAPPER Leiden: A E. DE KLER-Dapper J. P. A. DE KLER Kleinkinderen en verdere familie. Rijpwetering, 9 september 1972. Oud Adeselaan 33. Wij vieren de H. Eucharistie voor zijn zielerust op woensdag 13 september a.s. om 10.30 uur in de Parochiekerk O.L Vrouw Ge boorte, Pastoor v. d. Plaatstraat te Rijpwetering, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op het R.-K. Kerkhof aldaar. as heen, onze lieve onvergetelijke opa HENDRIK DAPPER 9 september 1972. Voorhout Kapelaan J. W. H. Nijman is door bisschop Simo- nis van Rotterdam benoemd tot pastoor van de Bartholomeus- parochie in Voorhout. Hij is de opvolger van pastoor Buijs, die onlangs is overleden. De nieuwe boeming, mede omdat hij reeds vanaf 1968 in Voorhout werk zaam is als kapelaan en zich onder de parochianen al goed thuis voelt. Pastoor Nijman is op 25 mei 1925 geboren in Rotterdam-Delfsha- ven. Hij werd in 1952 tot pries ter gewijd, was daarna tot 1955 rector en godsdienstleraar op het pensionaat St. Louis in Am- stersfoort, tot ,58 verrichtte hij secretariaatswerkzaamheden in het Generalaat van de Kruis' - ren in Amersfoort, was van 1953 tot 1960 kapelaan te Neeritter, vervulde daarna tot 1968 dezelf de functie in de parochie van de H. Kruisvinding in Tuindorp- Vreewijk en werd in 1968 be noemd in Voorhout. Pastoor Nij man krijgt pater Frans Gerrits- ma als assistent. PASTOOR NIJMAN Zceterwoude Naar aanleiding van gesprekken met jongeren en geïnspireerd door de Toerus ting is voor het komende sei zoen een plan voor jongerenca techese ontwikkeld op oecume nische basis- Dit geschiedt in samenwerking met het Vormingscentrum Oud- Poelgeest. Er is gekozen voor de volgende onderwerpen: Machten. Gezag^ en „Richting wijzers".Deze worden door deel nemers in Zoeterwoude voorbe reid en in Oud-Poelgeest afge rond tijdens een weekeinde. In Oegstgeest worden sprekers uit genodigd en films gedraaid en er bestaat gelegenheid om door expressie, dans en toneel het onderwerp vorm te geven. De avonden ter voorbereiding wor den georganiseerd bij mensen thuis. Men komt eenmaal in de week bijeen van half acht tot 9 uur precies, dit i.v.m. huiswerk. Daarbij kan men kiezen voor dinsdagavond of vrijdagavond. De indeling ziet er als volgt uit voor het onderwerp Machten; 19 september (start) 26 september en 3 oktober en het eerste week end op 7 - 8 oktober. Voor het onderwerp „Gezag" 14, 21 en 28 november en 6 december en het afsluitende weekend op 9 - 10 december.,.Richtingwijzers" op 23 en 30 januari en 6 en 13 fe bruari met een weekend op 17 en 18 februari. Dit zijn dinsdag avonden kiest men voor de vrij dagavonden dan schuiven de data 4 dagen op. Voor deelname moet men 16 jaar oud zijn. Op gave kan evt. ook telefonisch doen bij debij de N. H. pastorie Watertje 35 en R. K. Pastorie, Zuidbuurtseweg 14 tel- 1215. dagmiddag kon er voor de laat ste keer van het seizoen worden gezwommen. Door het gure weer was het verre van druk. Zaterdagmiddag waren er heel wat meer zwemmers in het kou de water te vinden. Er was na melijk diploma-zwemmen. Voor het diploma A slaagden: Marjan van Velsen, Froukje Jansze, Heinz Hoek, Elly Hoek, Frans Geurts. Astrid Rooven. Anita Marijnus, Jacqueline Zwetsloot, Marc van den Bent. Jan Piet Does, Edit-h van der Ploeg, Mirjam Meijer. Dik Bol. Miriam van Paridon, Edwin van Drongelen. Kees Kraak man, mevr. R. Heemskerk, C. L. van der Ploeg. Voor het diploma B slaagden: Nico Huyts (6 jaar jongste deel nemer), Elma Mens, Lenette Bax, Hans v. d. Eist, Petra ci Visser, Eva Ouwerkerk, George Schoenmaker, José Mens, Mar- gareth van Schie en Gonnie v. d. Eist. ZOETERWOUDE Na het vertrek van mevrouw Kort- mann zijn voor het verkrij gen van Burenhulp nu de volgende twee adressen be reikbaar: mevr. C. Hartloo- per. Ambachtsherenweg 86. Tel. 1157 en mevr. P. Elder- horet-Juffermans Kerkiaan 11. Tel. 1855. r LEIDEN De weergoden wa ren ook de kinderspelen niet goed gezind. In de stromen de regen trokken de verkle de kinderen naar de Groen- oordhal, waar de eerste ron de van de finale werd afge werkt. Zondag namen de or ganisatoren geen enkel risico en gingen met de knderen naar de grote zaal van „Ze vensprong". Ha de tweede finale-ronde zijn er bij het hoepeier. en diabo- l«i duidelijk kc^g; eep^n ont staan. De eerste drie bij het hoepelen zijn: Mehmed en Mustapha Kirak en Hanne Mink. Bij de diabolo's is het Hanne Mink die bovenaan staat, daarna komen Jacque line van der Wiel en Tineke de Wit. Bij steltlopen staan alle deelnemertjes nog even ihoog. Evenals bij het zaklo- pen. Woensdag staat vliege ren op het progrmma. Onge veer 50 jongelui gaan van start met eigen gemaakte vliegers. •BOSKOOP Op de Natio nale Brandweerdag, zater dag, maakte burgemeester Baron van Dedem enkele be vorderingen bekend bij het vrijwillige brandweerkorps van Boskoop. Ook reikte hij enkele onderscheidingen uit. Voor tien jaren diensten kre gen een onderscheiding de heren J. van Otterloo, L. de Pater: voor 15 jaar dienst de heren P. de Bruin en N. Goudriaan; voor 20 jaar dienst de heer A. Verweij. Het diploma hoofdbrand wacht ontvingen de heren Windhorst en Fiole, het di ploma persluchtmaker de he ren A. Voskuilen, Geern, Kruit, v.d.Weiden, Van Hei ningen. Langenberg en Kloet. Het diploma brand wacht le klasse werd uitge reikt aan A. van Heiningen. R. Kruit. J. Geers, J. van Ooi, D. Kooij en W. Pos. De heer A. Noest kreeg het cer tificaat Instructeur. Bevor derd tot brandwacht le klas se werden J. van Ooi, J. van Heiningen, G. Langenberg, C. Geers, R. Kruit, tot brandwacht 2e klasse: D. Kooij, M v.d.Weiden. ROELOFARENDSVEEN De leden van de afdeling Al kemade van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrou wen weten nu alles van drugs. Op de eerste bijeen komst van het nieuwe sei zoen zijn zij in restaurant De Woelige Baren uitgebreid voorgelicht door de heer M Kooyman, die zich een voor stander toonde van voolich- ting over drugs op school. Een van rijn stellingen: „De beste propagandisten voor het opheffen van drugge bruik zijn degenen die zich zelf hebben overwonnen." ZOETERWOUDE De Balletstudio LI OVMANA o.l.v. mevr. W. J. Prins-Hof man begint ook in Zoeter woude een balletschool. Het gaat om klassiek ballet. In lichtingen hierover kan men maandag verkrygen in het Don Boscohuis van 16.45 uur tot 18.45 uur. De eerste keer op 18 september. Vanaf de leeftijd van zes jaar worden zowel meisjes als jongens aangenomen voor belleiles- gesc et Zi burg V.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4