Ook Nieuw veen tegen streekplan Onderscheiding bij gouden Koot Landschappelijk sfeertje bij De ver gaat verdwijnen RIOLERING WASSENAAR VERNIEUWD t i et ten ij WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1973 octor et proef hy Logege Dins de We nsdag tot 15.00 16.30- taling, eorgani- ie van en of iet aan- ing. F. Hil mede- macolo- van de Leiden, epromo de ge- H. Pine ver ng Nier idemisd J1EUWVEEN De gemeente- iddaj raad van Nieuwveen heeft gis teravond besloten zich in z'n ge heel achter h etadvies van het Instituut Stad en Landschap te scharen, waarin kritiek gele verd wordt op het Streekplan Plassengebied. nschuui J. v. d. Hoorn (KVP) duidde de woningbouw voor eigen inwo ners aan als grootste noodzaak. De toegestane aanwas van 1.5% zou voldoende zijn, wanneer uit sluitend woningwetwoningen werden gebouwd. Echter is dit een onmogelijke zaak. De wo ningbouw moet geschieden in pakketvorming, volgens veror dening, tezamen met premie- bouw en vrije sektorwoningen, teneinde voor de woningwet- bouw de grond voor redelijke prijs te kunnen culculeren. An ders zouden de huren hiervoor onbetaalbaar worden. De toege stane 1% bouwvolume per jaar zal dus nog moeten gedeeld met nieuwkomers. de Groot zag Nieuwveen als gemeente gedegradeerd „geen uitbreiding monddood wat betreft werkmogelijkheid zal de beroepsbevolking zijn aangewezen op de grotere plaat sen en dan maar zien daar een onderkomen te vinden." )it bezwaar werd» gedeeld door Th. Speet „wanneer vrij wel geen vestiging mogelijk voor kleine bedrijven of eniger lei uitbreiding, gaat dit streek plan op de duur ten koste voor al van „De kleine man". C. Meyer zou graag in een hearing de inwoners zelf hun mening la ten doen horen over het streek plan, maar na veel overleg over en weer, bleek dit de zaak niet eenvoudiger te maken. Op grond van de bepalingen van de kleuteronderwijswet zal van gemeentewege een schoolgeld worden geheven van 48 per leerling per jaar, rekening hou dend met de bekende bepalin gen voor eventueel min- of on- vermogenden (te voldoen in vier gelijke termijnen volgens aanslagbiljet). Goedkeuring werd verleend aan medewerking tot bouw van een bergplaats nabij de nieuwe christ. kleuterschool, welke berggelegenheid zal worden ge bouwd onder één kap met de bergplaats voor de nieuwe in aanbouwzijnde openbare basis school. Aan mevrouw I. Philippa-Brada zal op eervolle wijze ontslag worden verleend per 20 sept. a.s. op haar eigen verzoek aan onderwijzeres aan de openbare basisschool, terwijl in deze va cature met algemene stemmen werd benoemd mevr. A. Zwols- man van de Bovenkamp uit Wil- Burgemeester H. L. Breen kon nog mededelen te hebben verno men van Hoogheemraadschap van Rijnland, dat de plannen gereed zijn om medio '73 aan te vangen met de bouw van de rioolwaterzuiveringsinstallatie aan de Schilkerweg, welke bouw twee jaar tijds zal vergan. De gemeente zal dan intussen die nen te zorgen voor de aanleg van het rioleringssysteem, waarvoor plannen en bespreking voor financiering binnenkort ter tafel zullen komen. T. Bier uit de raad van Boskoop BOSKOOP De CHU'er T. Bier gaat het raadslidmaatschap van Boskoop neerleggen. De heer Bier zit sinds 1966 in de raad. Het motief van de heer Bier is: hij krijgt het te druk op zijn ar chitectenbureau en ook het raadslidmaatschap gaat steeds meer tijd kosten. Hazerswoude Waar eens de mooie korenmolen Rembrandt" aan de Rijndijk nabij de Gemene- xveg zeker mede als stoffering van het landschap diende, is nu dit enorme complex1 van graan- HAZERSWOUDE,— Burgemees ter J. ten Heuvelhof heeft giste ren in hotel-restaurant „Groe nendijk" de „gouden" huisschil der H. („Huub") van Egmond de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau opgespeld. Van Egmond (63) kreeg daarnaast de gouden speld op zijn kostuum aange bracht door een vertegenwoordi ger van de bouwvakarbeiders bond van het NKV. Overigens vierde mét de werknémer te vens de werkgéver, de heer G. P. Koot, feest, want zijn schil dersbedrijf werd vijftig jaar ge leden door hemzelf én door zijn broer J. Koot gesticht. Hazerswoudes burgemeester feli citeerde de heer G. Koot (78) met het vijftigjarig bestaan van het schildersbedrijf, dat hij met zijn nu 80-jarige broer J. Koot (die zich intussen heeft terugge trokken) een halve eeuw gele den stichtte. De heer Ten Heu velhof meende dat de gebroe ders Koot alle bewondering toe komt, te meer daar zij er met hun bedrijf, dat toch afhankelijk is van de conjunctuur, in slaag den het hoofd boven het schil derswater te houden. De heer Van Egmond, die vijftig jaar te rug bij de Koot-en in dienst trad, werd door zijn werkgever G. Koot een „vriend" genoemd, die verantwoordelijkheid niet schuwde. „Vooral de laatste ja ren, toen ik de zaak niet meer zo runde als destijds, kon ik steeds zeggen: Ga maar naar Huub, die knapt het wel op!" De heer Koot overhandigde „zijn" werknemer een horloge met gouden wijzerplaat en bood daarnaast een envelop met in houd aan voor Van Egmonds echtgenote. Een hoofdbestuurder van de bouwvakarbeidersbond van het NKV hield hierna een speech, waarin hij uitgebreid aandacht besteedde aan de om standigheden waarin de werkne mer vroeger en thans verkeert. Nadat hij de onderscheiding bij Van Egmond had opgespeld, bood de plaatselijke afdeling van genoemde bond een „ge makkelijke stoel" aan de jubila ris aan. Velen, onder wie oud pastoor v.d. Ven, gaven tijdens de receptie, gehouden ter ere van „gouden" Koot en Van Eg mond, blijk van hun belangstel ling. Tijdens het diner schetste Cor Koot het leven van zijn va der Jan, van zijn oom Gerard en van hun schildersknecht Huub, die, zoals bekend, tien jaar geleden al was onderschei den met de bronzen medaille van Oranje Nassau. f/ASSENAAR -- Het gemeentebe- gulden moet gaan kosten, stuur van Wassenaar heeft cei Van dit bedrag z.V 275.000 guk zevenjarenplan opgesteld voor de eerstkomende 15 het vernieuwen van de riole- worden v ring, dat in totaal 1,5 miljoen nieuwer. gedeelten van de Achterweg, Schoolstraat e.o. gedeelte Lange Kerkdam, Herenweg en Tauin- pad Windlustweg e.o. Bloem- cainplaan e.o. Groot Hoefijzer- laan e.o. en Deylcroord. Voor 1972 staat op het programma Achterweg, voor 1973 de School straat en een deel van de L:.nge Kerkdam. Wassenaar heeft een rioolnet van in totaal S2 km. De vervanging van 1 km kosten een kwart miljoen gul den, exclusief he herstel van straten. Donderdagavond a.s. vergadert de commissie Open bare Werken op hei gemeente huis over dit onderwerp. Aan vang 17.15 uur Het landschap is al aangetast LISSE Nu de Datsun- f-UWW automobielfabriek na- •- bij de ruïne Dever in f 4 V T Lisse aan het bouwen is v geslagen zal binnenkort VJ/NN niet al te veel meer over zijn van het landschap pelijk sfeertje dat tot nu toe rond deze oude steenklomp ruimschoots aanwezig was. Da Stichting Dever had graag gezien dat het gebied van de Herenweg tot aan de Poel polder onbebouwd was geble ven maar daar is nu met de bouw van de auto-fabriek een flinke streep doorheen gekomen. Een en ander wil overigens nog niet zeggen dat men in de toekomst van af de Herenweg de ruïne te midden van een grote blik ken massa zal zien staan. De auto's zullen aan het oog worden onttrokken door een flinke hoge schutting. En om ook die schutting te camou fleren wil men ervoor bomen gaan plaatsen. En wat be treft de stand van zaken bij de op hand zijnde restaura tie. Monumentenzorg heeft inmiddels toegezegd dat het de eerste fase van de restau ratie financieel zal begelei den. Het eerste wat bij de restaura tie aan de beurt komt zijn de muren. Sinds oktober 1862 staan die muren al bloot aan de weerselementen en het is dan ook niet verwonderlijk dat het steen verzadigd is van het water. Om die mu ren nu goed te kunnen laten drogen zullen eerst alle ga ten worden gedicht en zal er ook een dak worden aange bracht. Niet zeker is het of er geld voldoende zal zijn voor een zadeldak met leien, een dak zoals er vroeger ook op stond. Mocht de financiële hulp van Monumentenzorg toch niet groot genoeg zijn dan houdt men het voorlopig op een ge woon plat dak. Minder rooskleurige vooruit zichten heeft het oude por tiershuisje (het twee meter hoge onderdeel dateert uit de 16e eeuw en het bovenstuk uit 1630) dat op een steen worpafstand van de ruïne staat. De huidige eigenaar weigert om het in verval zijnde ge bouwtje te onderhouden. Steeds meer dakpannen ko men naar beneden en ook het houtwerk rot weg. De ge meente Lisse en de Stichting Dever hebben al aangeboden het po tiershuisje onder hun hoede t^ willen nemen maar de eigenaar wil daar niets van we en. Hr staat in zijn reen. dankzij een wet van 1961 waarin bij amandemen v/o. peregld dat de onder- houdphcht aan gebouwen die op de monumentenlijst staan, vervalt. maar schilderachtige plaatjes zijn er bij de ruïne nog te maken ff ft'jr.j 4**41" •-./ .if'r f nf.--y/f// 'fi /v f't f *yr t r if v *'f\ f af zou het natuurlijk aardiger zijn wanneer ook dit schuurtje in de oude staat werd hersteld

Leidse Courant | 1972 | | pagina 5