Oranjefeest in N oord wij ker hout Raad akkoord met bouw van bungalow Tafeltennis kampioenschap Hazerswoude druk bezet EERSTE PAAL VOOR SCHOOL BROEKVELDEN ZIEKENDAG IN LISSE o Wetent01 Raad akkoord met sportpark Duyfrak OOK Wat i moet PAGINA 4 LEIDSE COURANT WOENSDAG 6 SEPTEMBER la WOENSD/ KOUDEKERK AAN DEN RIJN Wat de raad van Koudekerk betreft mag de heer M. C. Rey- neveld een bungalow bouwen op het stukje grond naast zijn loon bedrijf aan de Hondsdijk. Het gemeentebestuur had dat aan vankelijk verboden. Het hoofd' motief: het bestemmingsplan moet dan gewijzigd worden en de bedoeling van dat plan is juist het gebied ter plaatse zo open mogelijk te houden. De heer Reyneveld ging daarop in beroep. Zijn eerste succes boek' te hij bij de raadscommissie voor de beroepsschriften. Die tilde niet zo zwaar aan het ,,landschapsbederf". In de raad deelde men gisteravond de mening van de commissie. Bij stemming bleken alleen de bei de wethouders, ir. aVn der Pols en de heer W. van Vegten, en het PC-raadslid drs. v. d. Vlugt tegen het bouwen van de bunga low te zijn. Het motief van drs. Van der Vlugt: dan worden alle mooie plekjes in de gemeente vogelvrij, men kan dan wel over al willen bouwen. De kans dat de heer Reyneveld ook inderdaad een bungalow op zijn grond mag bouwen is vol gens burgemeester Van der Lin den niet zo groot. Er moet nu bij G.S. een wijziging van het bestemmingsplan worden inge diend en die gaat alweer vol gens burgemeester Van der Lin den daar nooit mee ak koord. meer ook omdat de bewoners nooit over de huisjes geklaagd hadden. Er werd gesproken over „misbruik" en „specula tie" door de aannemingsmaat schappij. Bij stemming bleek een ruime meerderheid in de raad toch voor afbraak. mening was er gis- De KVP'er Heemskerk bracht de teravond in de Koudekerks? raad ook over de onbewoon baarverklaring van de panden Hogewaard 90 en 91. Het ver zoek was afkomstig van de bouw, en aannemingsmaat schappij Delft en Schieland, die ter plaatse wat bungalows en eengezinshuizen wil bouwen. De inspecteur voor Volkshuis vestiging had positief geadvi seerd. In de raad gingen echter stemmen op die pleiten voor de handhaving van de huisjes. Te- zaak „Hondsdijk" weer in dis cussie. Hij wilde dat de raad eerder genomen beslissingen over verbreding van deze weg terugnam. De liberale wethouder ir. Van der Pols, die de meer derheid van de raad achter zich kreeg, toonde zich 'n fel tegen stander daarvan. Hij noemde de houding van sommige belang hebbenden, die eerst een adres aan de raad richtten om de weg te verbeteren en er nu niet aan willen meewerken, a-sociaal. Dit is het veldje van de heer Reijnebeld. In de raad gaf men hem toestemming hier te gaan bouwen Video-apparatuur (waarde 10 mille) bij Nedaireo ontvreemd HAZERSWOUDE In de nacht van maandag op dinsdag jongst leden is uit het bedrijf van Ne daireo N.V, te Hazerswoude- Rijndijk video-apparatuur ont vreemd, die een waarde verte genwoordigt van ong. 10.000,-. 10.000,-. De apparatuur, die wordt ge bruikt voor theorielessen in ge noemd bedrijf aan de Willem Klcosstraat, moet wel een be paalde aantrekkingskracht op de ongewenste bezoeker(s) heb ben uitgeoefend, want ander materiaal bleef in het theorielo kaal op zijn plaats. ALPHEN AAN DEN RIJN Nog deze maand zullen ook op het kruispunt Oranje NassausingelOostka- naalweg de verkeerslichten in gebruik worden gesteld. Gisteren heeft men een nieuwe asfaltlaag op- aangebracht gelukkig niet van gemalen steenslag zoals op de Gemeneweg in Hazerswoude is gebeurd waarvan bijna dertig autoruiten het slachtoffer zijn geworden. Mede in verband met de werkzaamheden op dit kruispunt was het nodig, dat vier mensen van de Alphense politie tijdens de spitsuren het verkeer regelden. De foto geeft een beeld van de drukte. Burgemeester Croles bij het slaan van de eerste paal BODENGRAVEN Burgemees ter Croles heeft gisteren de eer ste paal geslagen voor de bouw van een Prot. Chr. school annex kleuterschool in Broekvelden. Toen de paal halverwege in de grond zat werd het zichtbare gedeelte afgezaagd en de beton- kop er op geplaatst. Enkele pakken luciters op deze kop ga ven aan de laatste slagen een knaleffect. In de burgerzaal van het gemeen tehuis, waar de genodigd ?n zich na de hei-plechtigheid begeven hadden, sprak de burgemeester over de nog steeds dalende con junctuur en de bezuinigingen vooral op het gebied van het on derwijs. De overheid geeft bij voorbeeld al geen gelden meer voor de bouw van kleuterscho len. Het was daarom een ver rassing dat de heer Croles mee deelde dat hy hoopte dat nog dit jaar een begin gemaakt kan worden met de bouw van de Willibrordschool. Namens het Chr. schoolbestuur dankte de heer Mandenmaker daarna het gemeentebestuur en bood de burgemeester een Delfts blauw wandbord aan. VALKENBURG De voetbalver eniging Valken '68 krijgt een sportpark in het Duyfrak. De raad heeft zich gisteravond una niem achter het voorstel van B en W geschaard dat een vertrek van de Valken van het nood- veld aan de Zonneveldlaan naar het Duyfrak inhield. De enige die bedenkingen had te gen het voorstel was het CHU- raadslid Schipper. Hij was van mening dat een definitief sportpark aan de Zonneveldlaan goedkoper zou zijn. B en W stel den in hun berekening de aan leg van twee voetbalvelden bij voorbeeld op f. 109.000,ter wijl de heer Schipper dacht dat de kosten minstens 100.000, per veld zouden bedragen LTV afd. Engel akkoord met w iiiterprogranmia LISSE De leden van afd. Lis- se-Engel van de LTV zijn gis teravond tijdens een vergade ring in rest. Morgenzon akkoord gegaan met het programma voor het komende seizoen zoals dat door het bestuur van de presidenten, mevr. Van Ruiten- Elstgeest is samengesteld. Op het programma staan lezingen over sociale en maatschappelij ke problemen. De ontspanning wordt niet vergeten en door ex cursies wil men de kennis ver rijken. Gisteravond gaf mevr. Van Gerven een verslag van haar reis door Polen. Woensdag 13 september gaat de afdeling naar do Oogstdankdag in Heiloo. Op de volgende LTV- avond spreekt de heer J. van Geileken, adj.-directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau in Lisse over de werkvoorziening. De sportnota van B en W werd door de heer Schipper vaag en onvolledig genoemd. De heer De Haas vond dat de belangen van Valkenburg te veel in handen van Rijnsburg gelegd werden. Hij drong aan op de bouw van een sporthal, die volgens hem voor Valkenburg wel haalbaar moest zijn. De raad stond wei nig positief tegenover de aanleg van tennisbanen. Men achtte de gelegenheid daarvoor in Kat wijk groot genoeg. Het punt ge meentelijk woningbestand werd op verzoek van de CHU—fractie aangehouden HAZERSWOUDE Honderdvier ennegentig personen hebben zich aangemeld voor de aan staande zaterdag in Hazerswou- de-dorp te houden tafeltennis kampioenschappen enkelspel). Organiserende vereniging Avan- ti hoopt tussen 9.30 en 24.00 uur de wedstrijden in het enkel-, dubbel- en gemengd dubbelspel in garage Bos aan de Dorps straat af te werken. Vrijdag avond, om 20.00 uur, speelt Avanti's damesteam overigens eerst in de Scheveningse tafel- tenniszaal van Wibats een be slissingswedstrijd tegen TOGB uit perkei om een plaats in de ereklasse van de NTTB, omdat REA (het vroegere Mars Ener gie Stars zich uit deze klas heeft teruggetrokken. Vierennegentig jongens en meis jes gaan in de ochtend- en een deel van de zaterdagse middag uren strijden om de diverse ta- feltennistitels bij de jeugd. De organisatoren hebben een pro gramma vastgesteld volgens het plaatsingssysteem, waarbij Leon van der Werf als eerste wordt getipt bij de junioren en aspiranten en Peter de Groot bij de pupillen. Mariette Panne bakker en Annemieke Streng worden door de organisatoren het sterkst geacht bij de meis jesjunioren respectievelijk -pu pillen. Bij de jeugd komen 44 Wim Steenbergen verdedigt zijn titel bij de heren, maar het plaatsingscomité verwacht dit keer een machtsgreep van Jan van Wetten, met Theo Louwers als tweede man. Els Vreeburg wordt goed geacht om haar titel te prolongeren, terwijl Conny de Boer als tweede staat getipt. Annelies Vreeburg is goed voor de eerste plaats bij de derde- en vierdeklas speelster, menen de organisatoren, en bij de he ren van dezelfde categorie Sjaak van Beek. In totaal hon derd personen, 66 heren, 28 da mes en 6 veteranen, hebben voor de seniorenwedstrijden in geschreven. Liesbeth Smits, een van Avanti's sterkste dames, ontbreekt op het zaterdag te houden tafeltennis-appel. Aan vankelijk lag het namelijk in de bedoeling, dat Avanti's dames team op zaterdag de beslissende wedstrijd tegen TOGB (zie bo ven) zou spelen. Liesbeth ging van het standpunt uit, dat zij moeilijk zo'n wedstrijd én de ti telstrijd kon combineren. Nu het tijdstip van de beslissings wedstrijd tegen de Berkelsen een dag werd vervroegd, had Liesbeth Smits aan de Hazers- woudse tafeltenniskampioen schappen kunnen deelnemen. Helaas voor haar was toen de inschrijftermijn al verstreken.... Bodegravens protest bi] Provincie BODEGRAVEN Bodegraven zal bij het Provinciaal Bestuur protesteren tegen de Toepassing van de Wet op de Wegenuitke ringen. In de gistermiddag gehouden raadsvergadering spraken di verse raadsleden hun bezorgd heid uit over deze nieuwe bezui nigingsmaatregel die het ge meentelijk budget wederom aan tast. Er zullen moeilijkheden ontstaan bij reeds voorbereide plannen en afspraken. Tijdens deze vergadering werd me vrouw Franssen-Akkerboom be noemd tot hoofdleidste aan de Openbare Kleuterschool in Dro- nenwijk. Omdat zij de vereiste leeftijd nog niet bereikt heeft wordt zij voorlopig benoemd. Schaken in Babel ZOETERWOUDE Vrijdagavond a.s., aanvang 20 uur, organi seert Babel een simultaan- schaaktoernooi met medewer king van de Philidor-spelers A. Meijer en L. Barendse. Belangstellenden uit Zoeterwoude, maar ook van daarbuiten, kun nen zich opgeven voor de wed strijd in de Ruïne van, Babel aan de Zuidbuurtseweg. Het in schrijfgeld bedraagt 1 per persoon. Zaterdagavond is de koffiebar geopend. Zondag is Babel om organisatorische rede nen gesloten. Ledenstop bij Jacobswoude? WOUBRUGGE In Het-Oude Raadhuys werd de jaarvergade ring gehouden van de plaatselij ke biljartvereniging Jacobswou de onder voorzitterschap van de heer J. Verkade. Uit het financieel jaarverslag van de penningmeester bleek, dat de vereniging er gezond bij staat. Wat de afgelopen competitie be treft mocht men terugzien op gunstige resultaten. Bij de bestuursverkiezing werd secretaris A. van der Haven herkozen. Voorts werd besloten de contributie voor de seniorle den tot 5 gulden per maand te verhogen. Evenzo om dit jaar geen feestavond te organiseren, daar er te weinig geld in de poedelpot was. Bij de rondvraag werd besloten, dat hpt bestuur zal onderzoeken of men gezien de beperkte ac commodatie zal overgaan tot le denselectie of ledenstop. Evenzo kwam de kwestie ter sprake, op welke uren de jeugd- en de se niorenleden zullen spelen. Nieuwe zaak in Valkenburg VALKENBURG Burgemeester N.van 't Wout heeft gisteravond de officiële opening verricht van het nieuwe levensmiddelenbe- drijf annex brood- en banket bakkerij van Van der Krogt aan de Castelweg. Valkenburgs Har monie en Drumband gaven deze opening een muzikale omlijs ting. Inbraak in postkantoor Zwammerdam ZWAMMERDAM In de nacht van maandag op dinsdag is in gebroken in het hulppostkantoor in Zwammerdam. Een stalen- kast en een loketlessenaar wer- j den opengebroken. Er wordt een bedrag vermist van 975, LISSE De zieken van Lisse hebben weer de "dag van het jaar" beleefd. Gisteren was er in de Mariakerk een zgn. Zie kendag. Een kleine 10(1 zieken en invaliden hebben die kerkdag meegemaakt. Onder leiding van zuster Ernesta is alles goed verlopen. 'sMor gens was er een eucharistie, t- ring met Nederlandse en C Ko reaanse gezangen. Medewerking werd verleend door het kn... - koor. Tussen de middag had de handoplegging en zegening plaats. Daarbij werden alle het toen kleuters van de Ma- riënburchtschoöl de zieken een tekening kwamen aanbieden, 's Middags boden de kinderen van de lagere school aan de Oranje laan bloemen can. .V n het eind van de middag dankte pastoor Schilder van de Mariuparochie alle medewerkers. De zieken gingen met fruit naar huis. NOORDWIJKERHOUT \oord- wijkerhout staat dezer dagen in het teken van de Oranjefeesten De belangstcl'iug voor -lit oude gebruik was gisteren bltzcndcr rcot, hetgeen mode vjifcr- zaakt door het zeer fraaie weer In de morgeniren werden gis'c ren spelletjes gehouden voor .'e kinderen van de kleuterschol n. na het middaguur was de beur', aan de kin ki en van d» lagere scholen. 'sAvonds viel er .n hn dorp een go'.enige sfeer te be speuren. Dat zat hem hoofdzakelijk in de etalagewedstrijd, waaraan suids jaar en dag een groot deel van de winkeliers meedoet.Winnaars werden bloemenmagazijn Flora. studio Black Art. De HA->4. Jr han Warmerdam, kapsalon f>e Duif, Jozef Broekhof, Gli Dam en P. Luros. Dednr. 1 besloten met een fakkel :- loop over viceneenhalvc >o- meter. Eerste werd M. Zr o duin, tweede Van Gelsvu,;. 'jc festiviteiten werden vandaag en morgen voortgezet. •LEIDEN De heer H. Pind 4 do, als hoofdassistent veri bonden aan de afdeling Nier ziekten van het AcademisclNIEUWVEEN ziekenhuis, is hedenmiddag raad van T gepromoveerd tot doctor ir teravond bt de geneeskunde op het proef heel achter schrift ..renovasculaire hy pertensie". Promotor prof. dr. J. de Graeff. LEIDEN In het Logege Instituut SI scharen, v verd word' Plassengeb bouw aan de Steenschuuifc. v. d. Hoe woningbom ners aan a De toegest zou voldoei sluitend werden ge een onmoi ningbouw pakketvorr dening, t< bouw en teneinde bouw de prijs te k ders zoud onbetaalbi stane 1% zal dus nc nieuwkom A. de Gro' gemeente „geen uil wat be zal de aangewez wordt volgende week dinsdaj en woensdag weer een kle dingbeurs gehouden. Dins dagmiddag kan men de kle ren inleveren en woensdag de verkoop van 9.30 tot 15.00 uur. 's Avonds van 16.30 17.30 uuur is de uitbetaling. De beurs wordt georgani seerd door de Unie Vrouwelijke Vrijwilligers en de Ned. Ver. van Huisvrou wen. Ouderwetse, versleten of vuile kleding wordt niet genomen. Ook babykleding komt niet in aanmerking. LEIDEN De heer F. Hil- len, Wetenschappelijk mede werker aan het Farmacolo gisch Laboratorium van de Rijksuniversiteit in Leiden, is hedenmiddag gepromo veerd tot doctor in de ge neeskunde. Promotor was prof. <hr. E. Noach. •LISSE De afd. Lisse/Hil- legom van de Ned. Ver. van Huisvrouwen organiseert a.s. dinsdag de eerste bijeen komst van het seizoen. In de vergaderzaal van de chr. ge- ref. kerk aan de Stationsweg houdt de heer Kortenhoef van de vereniging Natuur vrienden een dia-causerie over De Zv/ervers. Dinsdag 26 september maken de da mes een excursie naar het natuurpark te Hilvarenbeek. Tien oktober wordt een be zoek gebracht aan het Pro vinciehuis in Den Bosch. LISSE De postduivenver eniging De Luchtklievers hield een wedvlucht voor jonge en oude duiven vanaf Strombeek (150 km). Bij de jonge duiven kwam de vogel van H. de Vreugd als eerste binnen, bij de oude duiven de vogel van Aad. van Diest. SASSENHEIM Gister morgen is het 9-jarige zoon tje van de familie Van der Eist bij 'het oversteken van de Parklaan door een auto aangereden. Hij liep flinke hoofdwonden op. Hij moest worden overgebracht naar het Academisch ziekenhuis in Leiden. NOORDWIJKERHOUT Het Beverwijkse koor Die Aaghten Cantorij o.l.v. pater Strik verleent aanstaande za terdagavond en zondagmor gen zijn med^arking aac de eucharistievieringen in de St. Jozefkerk in Noordwijker- hout. Van het koor is on langs een plaat uitgebracht. Er worden H. H. Missen uit gevoerd dn Braziliaanse stijl. WASSENAAR -h Donderdag 17.00 uur zal in het raadhuis een openbare vergadering van twee raadscommissies worden gehouden, namelijk van de commissie Openbare Werken en de commissie Straatnamen. Besproken zal worden de huisnummering in het Van Polanenpark. Aan sluitend aan deze vergade ring is er een openbare ver gadering van de commissie Openbare Werken, die twee punten zal behandelen: ver nieuwing van rioleringen en de herprofilering van een deel van de Oostdorperweg. TER AAR De postduiven vereniging „De Luchtsport" hield een wedvlucht met oude en jonge duiven vanaf St. Kathelijne Kaver. Af stand 126 km. De duiven werden gelost om 7.10 uur. Aankomst eerste duif om 9.11.30 uur. Snelheid 1042 me ter per minuut. Uitslag: 1-2. D. Mank, 3-8 B. Kroon, 4-5 Ph. Hoogervorst, 6. J. v.d. Meer, 7-9 J. van Hameren. Ook werd een wedvlucht ge houden vanaf Strombeek. Af stand 145 km. De duiven werden gelost om 7.15 uur. Aankomst eerste duif om 9.34.39 uur. Snelheid 1042 m. per min. Uitslag: 1-5-6-9 D. Mank. 2-7 Ph. Hoogervorst, 3 B. Kroon, 4 J. vd. Neer, 10 A. Akerboom. •ALPHEN Op de Nationale Brandweerdag, aanstaande zaterdag, staat de kazerne van de Alphense brandweer open voor het publiek voor het bezichtigen van de blus- en andere brandweervoertui gen: openingstijden van 10.00-12:00 en van 14-16.00 uur. •WASSENAAR In gebouw Nijevelt het voormalige politiebureau aan de van Zuylen van Nijeveltstraat, zal onder auspiciën van de kreative werkplaats van de gelijknamige stichting Nije velt een aantal cursussen worden gegeven, namelijk edelsmeden onder leiding van Selma Weerenbeck, wandkleden maken onder lei ding van Marie-Annc Otten. keramiek o.l.v. Constantijn Nonis, t:kenen o.l.v. Louis Vorkink, grafische technie ken o.l.v. Han Van Kesteren, fo:ografie o.l v. Jan Stege- man, poppenspel onder lei- el ng van Fred van den berg, 'hreat ef allerlei voor kinde ren onder leiding van Hannie van den Berg. Inlichtingen: gebouw Nijevelt Tel. 5876 of bij de he r Han van Keste ren. Tel. 2299. sen -

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4