Koninkrijkscommissie LEIDSE COURANT Lucky Luke MAANDAG 4 SEPTEMBER 1972 PARAMARIBO (ANP) werkgroeoen van de Konink rijkscommissie zullen waar schijnlijk volgend jaar februari voor de tweede maal op Curasao bijeenkomen om over leg te plegen over de toekomsti ge staatkundige verhouding tus sen Nederland, Suriname en de Nederlandse Antillen. Na de gisteren geëindigde eerste bijeenkomst in Paramaribo van de staatsrechtelijke en volken rechtelijke secties van de Ko ninkrijkscommissie zei de Suri naamse Statenvoorzitter J. Lachmon dat wanneer de drie regeringen van het Koninkrijk een keuze hebben gemaakt uit de verschillende realiseerbare alternatieven een Rondetafel conferentie zal moeten worden gehouden. Hij wees op de moge lijkheid van een referendum om het Surinaamse volk zich te la ten uitspreken aan welke moge lijkheden de voorkeur wordt ge geven. De voorzitter van de volkenrech telijke werkgroep, de Surinaam se minister van opbouw, dr. ir. F. Essen, verklaarde dat zijn werkgroep kwam tot de conclu sie dat aan het hoofd van het gemenebest de koningin moet staan. Voorts zou er een Geme nebesthof. een Gemenebestont- wikkelingsinstituut en een Ge menebestconferentie moeten wor den ingesteld. De defensie zou primair een bilaterale aangele genheid dienen te zijn. Prof. mr. W. Riphagen (juridisch adviseur van het ministerie van buitenlandse zaken) werd ver zocht met betrekking tot het Ge menebesthof een nota op te stel- Dalton city Tom en Marie Ann De vredes- spuitbus

Leidse Courant | 1972 | | pagina 8