Hazerswoude sterkste in vijf kamp KPJ Keramiek en aquarellen in potterie De Boerderij Vandaag begint reconstructie Ververstraat Bevredigend verloop Boskoopse kunstmarkt Burgemeester Smolders sneed kop en schotel uit papieren scherm OOK Wat u moet weten LEIDSE COURANT MAANDAG 4 SEPTEMBER 1972 OUDE WETERING In potterie „De Boerderij" aan de Veenstraat vlak bij de plek waar de Heymanswetering de Brasem verlaat in het zeilersdorp Oude Wete ring, heeft burgemeester Smolders van Alkemade zaterdagmiddag een ten toonstelling geopend van keramische producten, alsmede van een aantal aquarellen, door de eige naar van de potterie, de heer Ch. Groothoff tij dens vakantiereizen ge maakt. De burgemeester („Hoewel mijn vrouw vandaag haar verjaardag viert, ben ik toch graag gekomen"), refere rend aan het openingswoord van de heer Groothoff, waar in hij de drie jaar geleden gereed gekomen nieuwe f-a- brieksbouw had gememo reerd en een overzicht had gegeven van een kwart eeuw wel en wee van zijn fabriek: „een reeks van feiten en re denen: zilveren huwelijk en zaken jubileum, maatschappe lijke functies van de heer Groothoff als voorzitter van VW en Oranjevereniging" noopten de burgemeester tot een uitvoerige uiteenzetting voor hij overging tot de sym bolische opening: het uitsnij den van een meer dan le vensgrote (getekende) kop- op-schotel" uit een papieren scherm dat de toegang tot de tentoonstelling afsloot. Als aardige bijkomstigheid van haar opening: alle gasten zetten hun handtekening in blokjes natte klei, die later gebakken in de pilaren van de fabriekshal zullen worden ingemetseld „als heuglijke herinnering aan deze da gen De keramische producten van „De Boerderij" mogen dan al fabrieksmatig worden ge produceerd, ze getuigen toch van een artistiek verant woorde vormgeving naast een practische. Fraaie glazu ren zijn dikwijls gepaard aan een bepaalde speelsheid. Deze speelsheid komt welis waar vooral tot uiting in fan tasiestukken en objecten met minder-droge huishoudelijke bestemming, maar ook b.v, een melkbeker is daarvan niet gespeend. Van fantasie getuigen stukken als boeken steunen, bloembakken en hangers en verlichtingsarma turen maar vooral een aan tal tableaux met abstrakte verbeeldingen als „Herfst", „Moeras", „Koninginnedag" e.d. De i dertig aquarellen van de hand van de heer Groot hoff voor het merendeel reisschetsen vertonen on tegenzeggelijk een eigen stijl, hetgeen niet zo veel en zeker niet nadrukkelijk voor komt bij z.g.n. amateurs. Vooral niet omdat onder de schilder- en tekenkunst de aquarelleertechniek de minst gemakkelijke is. Op de eerste plaats wil ik dan wijzen op de zeer mooie print „Winter in Ansauvil- Jers" (nr. 26), naar mijn smaak zeker de beste van de collectie. Maar ook het sfeer volle „Polderland te Wasse naar", „Korcula" en „Ja- joe" uit Joego Slavië, „Dui- kaai" uit Brugge en verschil lende mooie prenten uit Frankrijk met o.a. gezichten op Loire-kastelen getuigen ervan dat hun maker zeker geen dilettant ds in de zo dik wijls gebruikte betekenis van dat woord. Iedere belangstellende is op deze tentoonstelling welkom tot en met 8 september iede re avond van 20 tot 22 uur, Veerstraat 40 te Oude Wete ring. WILLEM PRINS Burgemeester Smolders opent de tentoonstelling door het wegsnijden van een stuk papier LEIDEN Vandaag begint de reconstructie van de Verver straat. Een ploeg van circa zes straatmakers gaat er in een pe riode van drie weken een drasti sche verandering aanbrengen. In najaar en voorjaar zal de be planting pas kunnen worden aangevuld. Nog in juli is het plan met de om wonende voor de laatste keer kritisch doorgenomen. Daarbij werd men het eens over een aantal verbeteringen. Zo is het aantal geplande parkeerplaatsen beperkt tot 15 en zijn er ruim 20 in de omringende straten ge pland, o.m. bij de ingang van de t Ververstraat aan de Oude He-j rengracht. Het projekt, dat voor de helft wordt gesubsidieerd door het ministerie van C.R.M., omvat voorts het maken van een speel terrein waar eerder doorgaandi verkeer was. Verder het verwis selen van straattegels door te gels voor de huizen en dergelij- ke. Pas in het plantseizoen komend najaar en voorjaar zal de afron- ding plaats hebben door verfij ning van beplanting en het aan- brengen van bomen. Inbrekers bij wegrijden aangehouden Sassenheim De politie in Sas- senheim heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag twee inbre kers van resp. 24 en 22 jaar uit Voorhout en Oegstgeest gearresteerd. De twee reden 's nachts om streeks vier uur in een wagen over de Wasbeeklaan. Daar aan deze laan o.a. een handelsonder neming is gevestigd die vaak 's nachts ongewenst bezoek krijgt, werd de wagen voor onderzoek aangehouden. In de auto werden een tweetal vuurwapens aange troffen, ën jacht- en een wed strijdgeweer. Deze vuurwapens i bleken afkomstig te zijn uit het kantoor van een banketfabriek aan de Wasbeeklaan waar vlak voor de aanhouding werd inge broken. Uit het onderzoek bleek verder dat ze daarvoor nog en kele inbraken hadden gepleegd, i Eén in een vleeswarenindustrié aan de Hoofdstraat te Sassen heim, en één in een patatzaak te Noordwijk-B. Bij de laatste zaak werd slechts een transis tor-radio buit gemaakt. Te Sas-< senheim bestond de buit. uit zes blikken ham en vier rollades, die bij huiszoeking werden aan getroffen. De benodigde benzine voor de wagen werd uit gepar keerde wagens te Noordwijker- hout en Noordwijk overgehe veld. HAZERSWOUDE De K.P.J. AFDELING Hazerswoude orga niseerde zondag een vijfkamp werd deelgenomen LEIDEN Drs. S. Konijn spreekt morgenavond voor het Katholiek Vrouwengil de. afd. Leiden. Aan de le zing. die gevolgd wordt door een discussie gaat om 19.45 een Eucharistieviering in de Petruskerk vooraf. De bij eenkomst wordt in de Petrus-zaal gehouden. Aanvang 20.30 uur. —HAZERSWOUDE De startweek die door de ger- formeerde en hervormde jeugdclubs werd gehouden als inleiding van het nieuwe seizoen heeft veel belangstelling getrokken. Op sommige avonden waren meer dan 200 kinderen aan wezig. VOORHOUT Gisteren is een wedvlucht gehouden van uit Bastogne. De gemiddel de snelheid was ondanks de zware NO wind tegen 45 km per uur. Eerste werd L. van Stein, tweede Van Schie Meeuwissen. derde N. Dijsselbloem SASSENHEIM - Uitslag van de wedvlucht van de pöstduivenvereniging „De blauwband". vanaf Neufvilles op zaterdag 2 september 1972. In concours 190 oude duiven. 1 Mevr. Slootweg, 2. A. van Dam en 3. H. Spaar garen. SASSENHEIM - Afgelopen weekeinde werd ingebroken in de Don Boscoschool aan de Anthoniuslaan. Men kwam binnen via het inslaan van een ruit. Er werd 45 gestolen Een draaideur werd vernield. ALPHEN— Gisteravond is brandontstaan in een schuur tje naast het voormalige graanbedrijf van de NV in- en Verkoopkantoor LTB. Het was de derde keer dat er brand ontstaan in een schuur- LEIDEN De kring Leiden van de KVP gaat zich donderdag in de Leiderdorpse Scheppingskerk bezig houden met de komende verkiezingen. De kring, die zich ai eerder met andere kringen uitsprak voor pogingen om voor de verkiezin gen tot overeenstemming te ko men met de progressieve drie, zal tevens discussiëren over de mensen, die men als regionale kandidaten geplaatst wil zien op de verkiezingslijst. Bisschop Simonis wijdt de priester Thijs Oomens Sassenlieimer in woning gemolesteerd SASSENHEIM In de nacht van zaterdag op zondag is een Sas- senheimer in zijn woning aan de Rijksstraatweg door een aan tal jongelui gemolesteerd. De man werd verwond aan het Bijna 3,5 miljoen voor de Miva ZOETERWOUDE De collec- opbrengst voor de Miva was in de parochie van Sint Jans Onthoofding 3.49(^99. Hiervan is volgens afspraak 250,- in de kas van het kerkbestuur ge stort. Het vorig jaar toen beide collec ten afzonderlijk werden gehou den waren de opbrengsten 1.121,95 (kerkcollecte) en 1.121,95 (kerkcollecte) en re collecte-opbrangst voor de MIVA is dus een gevolg van het gere collecte opbrengst voor de i feit, dat het kerkbestuur van de kerkcollecte slechts 250,-- incasseert. Buiten de collecte kwamen er nog twee giften bin nen van resp. 1.00.- en 100.- 1 hoofd. Hij wist aan verdere mis handeling te ontkomen door in nachtgewaad het huis uit te vluchten. Via een sloot kwam hij bij de nachtportier van Sik- kens, die de politie waarschuw de. Na onderzoek werd een 17- jarige Sassenheimer mishande ling ten laste gelegd. De mis handeling is kennelijk een wraakoefening geweest in ver band met de mishandelingen half augustus in Warmond. BOSTON (Reuter) Het bureau van de geheime dienst in Boston heeft gisteren bekendgemaakt dat met de aanhouding van vijf personen, „de grootste valse muntersbende in de geschiede nis van Nieuw Engeland is opge rold". In een geparkeerde auto in Springfield, Massachusetts, zijn valse biljetten van 10 en 20 dol lar gevonden ter norminale waarde van meer dan ander- halfmiljoen dollar. In een cara van in de buurt van de stad vond men een drukpers, matrij zen. papier en vals geld. Dordrechts dameskoor wint concours in Boskoop BOSKOOP Het dameskoor Kunst na Arbeid uit Dor drecht heeft met 360 punten de le prijs gewonnen op het zangconcours van Die Gouwe Sanghers, dat afgelopen za terdag in het r.k. vereni gingsgebouw aan de Rozen- laan werd gehouden. De Dordrechtse dames sleep ten daardoor ook een zilve ren bokaal in de wacht, die beschikbaar was gesteld door de voorzitter van Die Gouwe Sanghers, de heer Van Barlingen. De jury, be staande uit de heren Leo Smeets uit Den Haag, Simon Terpstra uit Nijmegen, Al- bert v. d. Pijl uit Utrecht kende de tweede prijs toe aan het kinderkoor De Kre kels uit Oud-Alblas, dat 351 punten behaalde. Derde werd het bejaardenkoor Boskoop met 330 punten, vierde het jeugdkoor Yoy Singers uit met 330 punten. Burgemeester bij jubilerende echtj: Burgemeester en mevrouw Van Dedem openen de kunstmarkt door van de edelsmid Calpa een kunstwerk te kopen. jaren BOSKOOP Burgemeester Ba ron van Dedem en zijn echtge note hebben zaterdag een be zoekje gebracht aan twee jubile rende bruidsparen in Boskoop. BOSKOOP De zaterdagmiddag gezellige belangstelling, op het Raadhuisplein gehouden Velen hebben zich voor een rede- kunstmarkt had voor de deelne- lijke prijs iets goeds aange- mers een bevredigend verloop. schaft. Alle kunstenaars hadden De gehele dag door was er een iets verkocht, de een meer dan hij Muziekvereniging Concordia heeft gisteren de eerste van een serie tuinconcerten gegeven in het Binnen hof van het Legermuseum. Onder het oog van de helaas schaarse, aanwezigen bracht de muziekvereni ging een aardige show met veel bekende melodieën. de ander. Burgemeester Van Dedem die de markt opende was verheugd met dit initiatief en vond dat het klimaat voor de kunst in de loop der jaren in het voordeel van de kunst in Bos koop was veranderd. Ook kocht op de markt nl. een rionet (clown.) De muziekver eniging Concordia luisterde de opening van deze kunstmarkt Over het geheel genomen kan men zeggen dat de Kunstmarkt in Boskoop een succes geworden is. Op de markt zagen we o.a. Caroline Boomsma uit Amster dam met aquarellen van bloe men en grafiekwerk, Coen de Wijs uit Den Haag met grafisch werk, Wan Brasardi uit Pitrmer- end met schilderijen, Jackie 't Hart uit Gouda en Henny v. d. Broek uit Nootdorp en Dorothe Vrijdag uit Eindhoven met ke ramiek: Angela de Leeuw uit Schoonhoven, M. Colpa en Bert van Zanten uit Boskoop met sie raden: David Soulper uit Am sterdam met marionetten: Gor don Phiel uit Amsterdam met metaalplastieken: Herna Veken uit Hoofddorp en Babs Boulen- ger uit Amsterdam met hout-en staanplastieken; C. Kompeer uit Boskoop met rietwerk: Marian Bennis met wandkleden: Wieke v. d. Berk uit Boskoop met ap- plicatiewerk en macoramé: Jo- han Vlug uit Boskoop met ge dichten. door de afdelingen van Alphen, Reeuwijk, Aarlanderveen en Hazerswoude, Zoeterwoude dat ook had toegezegd kwam slechts met een drietal deelne- I mers aan de start. Uitslagen: 100 m hardlopen dames: I. Thea van Watten, Haz. 2. Marie Loui- I se Stokman, Haz. 400 m hardlopen dames: 1. Thea van Wetten, Haz. en 2. Ans Boe- re Reeuwijk. Sta-stap-sprong dames: Clasien Kootr Haz. en 2. Thea van Wetten, Haz. Hoogspringen dames: 1. Asn Boe- re. Reeuwijk en 2. Clazien Koot- er Haz. Verspringen dames: 1. Thea van Wetten Haz. en 2. Clazien Koot- er Haz. Kogelstoten dames: 1. Marie Louise Stokman Haz. en 2. Cla-, zien Kooter Haz. 100 m hardlopen heren: 1. R. de Groot, Haz. en 2. C. Out Haz. 1500 m hardlopen heren: 1. M. van Leeuwen Reeuwijk en 2. K. van Soest, Reeuwijk. Hink-stap-sprong heren: 1. K. Vermeulen Reeuwijk en 2. K. Out Haz. Hoogspringen heren: 1. C. Wesse- ling Alphen en 2. C. Out Haz. Verspringen heren: 1. R. de Groot Haz. en 2. M. van Leeuwen Reeuwijk. Kogelstoten heren: 1. L. van Leeuwen Reeuwijk en 2. C. Wesseling Alphen. Uitslag vijfkamp dames: 1. Ha zerswoude 88 pnt.; 2. Reeuwijk 44 pnt.: 3. Alphen 9 pnt. en 4. Aarlanderveen 0 pnt. Uitslag vijfkamp heren: 1. Ha zerswoude 73 pnt.; 2. Reeuwijk 38 pnt.; 3. Alphen 24 pnt. en 4. Aarlanderveen 6 pnt. Totaal uitslag dames en heren: A. Hazerswoude 161 pnt.; 2. Reeu wijk 82 pnt.: 3. Alphen 33 pnt. en 4. Aarlanderveen 6 pnt. G. Both won puzzelrit van de PJK HAZERSWOUDE De puzzelrit die zaterdagavond werd gehou den, uitgeschreven door het Plattelands-Jongeren-Kontakt, is een groot succes geworden. Reeds vroeg in de avond we melde het van de auto's in de Dorpsstraat. Inschrijving en start geschiedde vanaf het Herv. verenigingsgebouw. Er waren 110 deelnemers die werden ver deeld over een A en een B groep. Winnaar in de A groep werd G. Both met 70 str. pnt. Tweede werd C. J. Jakobs met 77 str. pnt. en derde W. Ramp ook maï 77 str.pnt: doch deze had iets meer tijd verbruikt. De poedel prijs in deze groep ging naar L- de Ruiter met 394 str. pnt. Winnaar in de B groep werd L. y. Galen met 104 str. pnt. Hier werd tweede G. v.d. Sar ook met 104 doch meer tijdsgebruik en derde M. de Kort met 165 str. pnt. - De poedelprijs ging in deze groep naar C. v.d. Velde met 388 str. pnt. Door de mdewerking die was verleend door de midden stand konden er een zeventig prijzen worden verdeeld.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4