Spasski: „Fischer is niet beste speler ter wereld" Forest Hills voor Rosewall al ten einde John Webb bleek vertrouwen waard Chelsea maakte beide treffers tegen Arsenal MOTORCOUREUR VERONGELUKT VAN WERKHOVEN GOED OP DREEF mms Wageningen en Vitesse maken geen misstap Jos Tammens weg bij Hollandia RVC DRAAIDE WEER GROOTS MAANDAG 4 SEPTEMBER 1972 A8 V V Ken Rosewall reikte niet ver op Forest Hills. Hij verloor van Mark Cox. NEW YORK Ken Rosewall, de regerende proftenniskam pioen en tweede geplaatst bij de kampioenschappen van Fo rest Hills, verloer zaterdag van de Brit Mark Cox met 1—6 6—3 7—6 7—6. De 29-jarige Mark Cox was zeer zwak begon nen en werd door Ken Rosewall (38) volkomen overklast. Hij herstelde zich echter in de tweede set, die bij vlagen schitte rend tennis te zien gaf. De derde en vierde set kregen pas in de beslissende fase een winnaar in de persoon van Mark Cox: beide 7-6. Tom Okker had weinig moeite zich in de derde ronde te plaat sen. Hij versloeg de Amerikaan HarQjd Solomon, zoals hij wilde 6—1 62 en 62. Betty Stöve won in de tweede ronde van Lauri Flemming (VS) met 3^-6 60 61. Jan Kodes, achtste geplaatst is uitgeschakeld. Kodes, die vorig jaar in de finale doordrong maar toen sneuvelde tegen Stan Smith, verloor van de 19-jarige Alex Mayer, de amateurkam pioen van de Verenigde Staten, met 67 3—6 76 63 en 6 —1. REYKJAVIK Boris Spass ki heeft zaterdag verklaard dat hij een revanchematch tegen Robert Fischer wil Spelen en er zeker van is dat hij hem kan verslaan. De Rus sprak een bericht in een IJslandse krant te gen, waarin werd gesugge reerd dat hij in het westen zou blijven. „Dat is het werk van een journalist", zei Spasski. In het sensa tieblad „Visir", had ge staan dat er aanwijzingen waren dat de Russische ex- wereldkampioen politiek asiel in een westers land zou willen vragen. Spasski ontkende deze onzin met een vriendelijk lachje. Hij zei verder dat hij tot het laatste moment erin ge loofd had Fischer te zullen verslaan. Over de eenentwintigste partij, de laatste van de match van 53 da gen zei hij: „Ik had die partij kunnen winnen, maar ik maakte een fout. Fischer vond de juiste verdediging, en ik verloor mijn j interesse in de partij. Ik was er vast van overtuigd, dat hij niet had kunnen terugvechten als hij alleen maar een partij had ver loren". Spasski zei verder dat hij „zeer opgelucht" was dat hij niet langer wereldkampioen was. „Robert is sterker dan ik op het moment, maar ik ben er zeker van dat ik hem kan verslaan. Ik voel mij van binnen sterk ge noeg om hem te verslaan. Ik zal dezelfde fouten op het bord en daarbuiten niet herhalen". Slaap Spasski maakte een vermoeide in druk en verklaarde dat hij „slaap, slaap en nog eens slaap" nodig had, voordat hij Bobby Fischer heeft naast schaken ook nog andere liefhebberijen. Niet lang na zijn overwinning op Spasski dook de Amerikaanse we reldkampioen in een zwembad, een duik die hem getuige zijn ge zichtsuitdrukking uitstekend beviel. zou nagaan waarom hij in het eerste deel van de match zo zwak tegenstand had geboden. Hij zei dat hij verstoord was door het te laat komen van Fischer in IJsland en dat het tempera mentvolle gedrag van de nieuwe wereldkampioen hem ook niet zo had gelegen. Kwaad was Spasski alleen, omdat Fischer niet op was gekomen in de twee de partij. „Ik wilde vechten, maar hij gooide me de punten 'in de schoot. Daar hou ik niet Individualist „Bobby is een individualist in hart en nieren. Soms gedraagt hij zich slecht. Ik geef de voor keur aan andere methoden, maar ik hou er niet van kritiek op hem te spuien", aldus Spass ki. zijn armen ten hemel hief. „Ik heb zo vaak winstkansen ver speeld, zoveel blunders ge maakt. Er is een wet in de sport: je moet de kans grijpen, als je "de kans krijgt. Het is on mogelijk te winnen, als je zulke mogelijkheden voorbij laat gaan". „Ik heb het aldoor geprobeerd. Ik heb de kansen gehad, maar hij kon iedere keer ontsnappen. Ik had hem vaak in mijn greep, maar ik kon het niet afmaken". En: „Fischer heeft een goede match gespeeld. Ik bewonder zijn vechtlust. Hij speelt zeer accuraat en technisch zeer goed. Maar zijn begrip voor het spel is niet het beste ter wereld. Hij speelt practisch, maar i3 niet erg kreatief. Ik heb meer verbeeldingskracht om de bete kenis van de stelling te door gronden en ik heb meer erva ring". Gevaarlijk Op de vraag hoe lang Fischer de wereldtitel in zijn bezit zou hou den antwoordde Spasski: ..Dat hangt van hemzelf af. Het is niet zo prettig als hij zelf denkt. Hij denkt nu dat de hele wereld om hem draait..., dat kan ge vaarlijk voor hem zijn. Hij heeft de kritiek van andere grootmeesters nodig. Hij is niet de beste speler van de wereld. Misschien is Petrosjan dat als hij niet te lui zou zijn". Spasski veroverde de wereldtitel door een match van Petrosjan te „Ik ben er zeker van dat Fischer er niet gelukkig op zal worden. De wereldtitel brengt geen geluk. Hij heeft de top van de berg bereikt.daarna beginnen pas de moeilijkheden". „Voor mij betekent deze titel niet veel. Het is slechts een onderschei dingsteken. Het gevecht is veel belangrijker. Het spelen van goe de partijen daar gaat het om", aldus Spasski. Spasski zei dat hij het het moei lijkst had gehad na zijn blunder Als wereldkampioen verlaat Bobby Fischer de zaal. Toch zegt de ont kroonde Boris Spasski van de Amerikaan: „Hij is niet de beste spe ler ter wereld". in de dertiende partij, die hem na 9.5 uur spelen de partij kost te. „Ik voelde mij toen twee da gen zeer slecht. Ik kreeg mede lijden met mijzeld en het gevoel dat ik weer helemaal opnieuw moest beginnen". Koffie Spasski zei dat hij na de dertien de partij meer tijd aan het schaakspel besteedde tussen de partijen in. Hij begon toen tij dens de partijen ook meer kof fie te drinken uit meegebrachte thermosflessen om wakker te blijven. „De tweede helft van de match was zeer moeilijk. Ik had moeilijkheden met mijn nachtrust". Ook Fischer heeft besloten om nog enkele dagen op IJsland te blijven ten einde enkele uitstap jes op het eiland te maken, •e Newyorkse filmproducent Chester Fox sprak intussen een verklaring van de advocaten van Fischer Paul Marshall tegen dat hij zijn eis voor schadever goeding tegen Fischer voor een bedrag van 1,75 miljoen dollar zou intrekken. Fox wel dat er onderhandelin gen gaande waren om de zaak buiten de rechtszaal op te lossen. „Maar" verklaarde hij „beide partijen staan nog ver van el kaar". Fox heeft gezegd dat hij alleen met een regeling akkoord kan gaan, als Fischer hem zijn gemaakte kosten wil vergoeden. Deze worden op 40.000 dollar geschat. LONDEN De grote strijd in de Engelse eerste divisie tussen Arse nal en Chelsea eindigde zaterdag onbeslist: 1-1. De meest ongelukki ge speler van dit duel was wel Chelsea-verdediger David Webb, die zijn eigen doelman passeerde. Dat gebeurde tien minuten voor tijd. In de 28ste minuut had Charlie Cooke Chelsea de leiding gegeven. heb ik er al vijf. Maar wat wil je, vorig jaar had ik last van een maagzweer en daar ben ik - nu gelukkig van af", de Gold Pallieter, de grote outsider in het de lichtge- ve]d liep als nummer negentien buiten weddenschappen, omdat er maar zestien paarden onder de toto konden lopen. Voor deze Gold Cup liet Webb achttien paarden achter zich, waarop maar liefst negen jockey's plaats hadden genomen, die voor veel geld door de eigena ren uit het buitenland t WASSENAAR Mensen, mensen, dat was het middagje wel giste ren op de Wassenaarse draf- en renbaan Duindigt. De middag van de grote ren Cup, de middag v( wicht John Webb, de middag van de vele uit Engeland over gekomen jockey's op prijzen- jacht. Maar het middelpunt was natuurlijk John Webb (32) een tot voor kort onbelangrijke joc key, die dit seizoen het enorm goed doet. Plotseling zal ieder een rekening met hem moeten houden. Eerder dit seizoen had Webb met Hubert in de Grote Prijs van Den Haag al zo'n tienduizend gulden verdiend voor de eigenaar. En gisteren zegevierde hij in de Gold Cup met Pallieter, met het gewicht van 49 kilo. Een eerste prijs van ruim twaalf en een half duizend gulden. Eigenaar van Pallieter, de heer Nuy. was niet van de partij. Hij heeft een gro te renstal maar komt bijna nooit op Duindigt. Zijn boekhou der de heer Kolenbrander was echter wel van de partij. Hij mocht de Gold Cup in ontvangst nemen. Hij was ook de man met het meeste vertrouwen in lichtgewicht John Webb. De heer Kolenbrander sprak na de koers warme woorden tegen Webb: „De baas wilde eerst een jockey uit het buitenland halen voor Pallieter, maar ik vertelde hem dat hij dat niet moest doen. John, ik ben blij dat ie mijn vertrouwen hebt gehad. Ik vertelde tegen Nuy we hebben De „Gold Cup" een jockey in vorm heerlijk deze middag. Verleden jaar boekte ik uit weinig ritten •vier overwinningen. Nu Arsenal behield door dit resultaat de leiding met elf punten uit zeven wedstrijden. Everton bereikte ook dit totaal, maar heeft ongunstiger doelcijfers. De club uit Liverpool zegevierde met 1-0 over het onder- aanstaande West-Bromwich Albion door een treffer van Joe Royle (zijn zesde in de competitie) in de 33e minuut. Daarna volgen twee clubs met tien punten: Tottemham Hotspur en Lees United. De Spurs speelden ook al 1-1, maar deden dit tegen het eveneens hoog- gerangschikte Ipswich Town (negen punten). Martin Peters benutte een strafschop en Colin Viljoen was succesvol voor Ipswiich Town in deze turbulente wedstrijd. Leeds United won thuis met 2-0 van promovendus Norwich City door doelpunten van Joe Jordan en Jac- ky Charlton. Liverpool stelde teleur met een nederlaag tegen titel verdediger Derby County (1-2). Het was pas de tweede zege van Der by in dit seizoen. Liverpool nam de leiding door John Toshack, maar Frank Lane (eigen doel) en John O'Share gaven de suppor- tersschare van Derby daarna reden tot juichen. haald. De tweede plaats was In Spanje en België ging de competitie dit week-end van start. Er wer- voor Frarkie Durr, overgeko men uit Engeland met Scher mer het eigendom van de heer Rood. De derde plaats was voor Poly Trek. Deze uitstekende hengst heeft de prachtige Gold Cup race in feite gemaakt. Tot twee honderd meter voor de eindstreep was dit tempopaard van de Haagse vleestranspor teur Joop van der Touw aan de leiding, om tenslotte derde te worden. Ja, en dan de paarden van Ger de Kroes. Ze stelden, in dit grote veld echt wel een beetje teleur. Maar het zit De Kroes en zijn trainer Joep Dek kers echt niet mee. Jac Senf, bekend organisator voor de ren nen en vriend van Ger de Kroes den geen verrassingen geboekt. In Spanje wennen Barcelona Real Madrid er. in België de favorieten Anderlecht en Standard Luik. met eén eerste prijs van twee duizend gulden en dat noemen ze dan een Grote KLM-Prijs. De overwinning hier voor Bouw huis met Uranus F. Eland kwam op de derde plaats, ach ter Uriosis P. Ongelukkig was Piet Smit weer. Een kapotte sil ky, kosten 1700 gulden, een ge- prijs van londen (24-10 blesseerd paard, crack Jonker "^arln Ho,lan(,,a V - Janco van de Lente. Volann in de grote stayerspnjs. PRIJS van brusski. ,=ooo PRIJS VAN LUXEMBURG (2000 me ter autostart met trio): King Supre me - Jnlita d'Ast^r - John Spencer. Outsider Jan de V PRIJS VAN PARIJS (1500 meter met autostart): Lord Enterprise - Lucy idla - Lady Jonker was in het voorwerk al gevallen toen hij de baan op ging. ,Ger heeft nu twee bui- De renbaan in Hilversum heeft tenlanders gehaald, Green Cook. Maar jammer dat mocht ook niet helpen". Bij de dravers was ook geld te verdelen. De Grote KLM-prijs, Kwik van Agfa - Kapoer du Bols Keizerin. PRIJS VAN AMSTERDAM (2040 ma ter met trio): Gert Jan Pluto - Hea Alkestls VE - Dox van Rood en Webb". Webb zelf: „Het ging Durr. met een bedrag van 1500 gul- prijs van bonn (3000 den. Johnny Walker is de favo- autostart met trio» ideal Dear - Jane Mac - Jolanda Z. Outsider de volbloeds werd zondag gewonnen door „Pal- Izanto- Heter" met jockey John Webb, vlak voor Schermermet Frankie p jjgf Verwey 3—2. Toeschouwers 1.500 Scheidsrechter Gan*. Itoiln JCHelmond Sport I—1 (1—4). ik. Blatti-r 1—0, 7». Mandors I L Toeschouwers 7.000, Scheidsrechter Geurens. rw- Zvvnllo—Volendnm 3—I (I—0). 20. Heskump 1—0. 65, Stoffels 2--0 67. Hrskomp S-A 72 Bond 3—1. T«.c- schouwen 3.SCO. Scheidsrechter Wel- i 3.000. Scheidsrechter Van Tilburg: 0—1. seal 1-0, 85. .-rink 2—1. Toe*, irldsrechter Hoppenl toed 1—1. 60. Hoogmot 2—1 (1—0) 30. o—l (0—1). 25. 5 500. Scheidsrecht i Dijken. Irsal.rhsp—SVV l-O. 70. BloS'iv Scheidsrechter 1—2. 73. Scheidsrechter Bcc AVIGNON De Zwitserse motor coureur Verdel Is gistermiddag op het circuit van Avignon ver ongelukt tijdens races In de klasse 125 cc. verdel kwam in botsing met de Fransman Jime nez, dei met ernstige verwonin gen naar een ziekenhuis werd overgebracht. De Zwitserse autocoureur Silvio Moser en een Braziliaanse baan-commissaris zijn zaterdag in Sao Paulo zwaar gewond ge raakt tijdens de training voor do AA kilometer van Interlagos. Moser vloog mt zijn fiat Abarth uit een bocht, tegen een muur e«i raakte de baancommissaris. Moser loep een zware hersen schudding en een paar gebroken ribben op, De toestand van de official Is niet bekend. nover - Joop Hollandia. PRIJS VAN BRUSSEL (2000 autostart): Kalrolo D - Karei (VAn ozne sportredactie) DEN HAAG Jos Tammens, de twintigjarige rolhockeyinterna- tional wil niet meer voor zijn club Hollandia spelen. Er is tus sen hem en Hollandia een ruzie ontstaan. Tammens kon al ge ruime tijd niet opscheiten met zijn ploeggenoten, die vele jaren ouder zijn. Tammens hoopt in november voor Residentie uit te kunnen komen. DEN HAAG De oefenwedstrij den van de amateurs in de eer ste- en tweede klasse zijn voor bij. RVC had bezoek van Ellnk- wljk (kampioen van West I) en zegevierde met 5—2. Het prima draaiende RVC kwam met doel punten van Meijer de Wolf (2), Theo Hcskes (2) en Carol Schuurman. Wilhelmus blijkt de goede weg want ditmaal werd Zwijndrecht met 3—1 verslagen. Aad Win kels, Melbie Raboen en Chiel Jansen waren de schutters. Texas en ODB kwamen een 2—2 score overeen. Koos Jansen doelpuntte tweemaal voor ODB en Henk Hazebroek en Arie de Zeeuw lieten de Texas-doelpun- ten aantekenen. In Rotterdam verloor RKAW met 2—1 van de le klasser CW. Koos Fre- driksz redde de eer. De ontmoe ting tussen Lenig en Snel cn Blauw Zwart werd afgesloten met een 1—1 stand. Wlm Keet- man zorgde voor Lens en Do- nath voor de Blauwzwarten, De eindstrijd om de Zilveren Ar chipel Bal behoort ook tot het verleden. De ADO-amateurs versloegen de reserves van Blauw Zwart met 2—0. Draw en verlies van cricketteam HAARLEM Het Nederlands cricket-elftal heeft de eerste van de twee wedstrijden tegen de County Kent onbeslist gespeeld. Nadat de innings voor Kent was beëindigd na 201 runs kwam Nederland tot een totaal van 180 voor 7 (tijd). Het team van Kent heeft tijdens de tweede ontmoeting met het Nederlandse elftal zijn ware aard laten zien. Het gevolg was. dat het publiek heeft kunnen ge nieten van een briljante partij cricket, die de Engelse routi niers verrassend wonnen. De scores zijn: Nederland eerste: Flohil 33, Van Wel 11, Bakker 20. Van Laar 18. Schoonheim 19, Van Rijn 50. Totaal Nederland 202. Bowling Kent: Julien 2/31, Shep herd 3/46, Underwood 3/46, Eal- ham 2/0. Kent: Luckhurst 88 not out, Ni- cholls 25, Johnson 17. Woolmer 12. J. Shepherd 39 not out. To taal 205 voor 6. Bowling Nederland: Van Wel 3/58, Smits 2/61, Derogee 1/25. MEDEMBLIK Onder gunstige weersomstandigheden zijn gisteren de nationale zeilkampioenschuppen op het IJsselmeer bij Medem- blik voortgezet. Op deze tweede wedstrijddag hebben zich geen gro te verrassingen in de verschillende klas .cmenten voorgedaun. In de 470 m2 klasse lieten de gebroeders van Werkhoven hun grote klasse zien. Zij wonnen met groot verschil. Zij staan na drie races boven aan het klassement en zeilen rechtstreeks op het kampioenschap af. In de OK-jollen klasse gaat de strijd om de eerste plaats tussen Ver- snelle en Westendorp. Laatstgenoemde had pech en kwam als elfde over de finish maar behield de tweede plaats. In de Vaurten klasse tenslotte zal het gaan tussen De Tans en Van der Wal die zaterdag ep zondag resp. eerste en tweede werden.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 19