Sassenheim geen Calimero-figuur I Structuurstudie voor groter gebied dan Bollenstreek ORANJEFEESTEN IN NOORDWIJK/DE ZILK Van IJsseldijk bij afscheid uit raad: Gemeenteraad kiest nieuwe wethouder Goede prijzen voor bloemen Raad Noordwijkerhout wil: NAJAARS- EN WINTERMODE Huisvrouw maakt noodlanding op rolleygolfbaan WUE.INÖLJAG 30 AUGUSTUS 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 7. Gouden feest Alphense religieuze ALPHEN AAN DEN RIJN De in 1901 in Alphen geboren zuster Oduphia heeft haar gouden professiefeest her dacht in het moederhuis van de congregatie van de zus ters van St. Joseph, waar zuster Odulpha intrad in ja nuari 1920 en werd geprofest in augustus 1922. Na haar professie heeft zij zich in Alphen, Bemmel en Bunnik beziggehouden met bejaarden- en ziekenzorg. In 1931 ging ze naar missiesta tie van haar congregatie in Medan. Tijdens de Japanse bezetting werd ze geïnter neerd. Na 3V2 jaar nam ze haa rwerk in Medan weer op. In 1955 werd zij ver plaatst naar Siantar. Zuster Odulphia heeft zich vftoral ingezet op het gebied van het onderwijs. In haar statie worden sinds 1950 Indonesi sche meisjes opgeleid tot on derwijzeres. Na een korte rustperiode in het moeder huis gaat zij weer terug naar Siantar. .EIDSCHENDAM Deze wagen is gisteren door de brandweer vol trots aan de gemeenteraad getoond. Het is een hulpverleningswagen met een tweedelige poederwagen eraan. Deze wagen dient speciaal om olie- en benzinebranden te kunnen blussen. De inhoud is voldoende om een hele tankwagen brandvrij te maken. De wagen wordt vandaag in gebruik genomen en zal ook aan andere gemeenten worden uit geleend. lijkt VOORSCHOTEN De gemeenteraad van Voorschoten gaat een nieu- wethouder kiezen. Dat gaat gebeuren aanstaande vrijdagavond. Op de agenda staat ook de beëdiging van de heer M. J. Adriaanse als 2de loco-secretaris van de gemeente. Verder komen aan de orde voorstellen van b. en w. inzake wijziging en uitbreiding van de verordening geldelijke steun krotontruiming en doorstroming 1970; tot straatnaamgeving in de wijk Noord-Hof land; tot verkoop van de boerderij Leidseweg 553 tot het beschik baar stellen van een krediet voor het bouwrijp maken van gronden 'in Noord-Hofland, het onderhands aanbesteden van deze werken en 'het verkopen van de betreffende gronden; tot het beschikbaar stellen 'van een aanvullend krediet voor da aankoop van een vuilperswa- 'gen; tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de bouw van c46 woningwetwoningen in Noord-Hofland; tot verkoop van grond en 'garantie geldlening voor de Humanistische Bouwstichting Bejaar- I1 denhuisvesting; tot wijziging vergoedfhg voor het bijwonen van ver gaderingen; tot het beschikbaar stellen van een aanvullend subsidie in de restauratiekosten van huize „Woelwijk"; tot het beschikbaar stellen van een krediet en onderhandse aanbesteding 2de fase sportpark „Adegeest" en enige onderwijsvoorzieningen, ^een goedkeuring voor singel. edeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben hun goedkeuring ont houden aan het raadsbesluit van de Voorschotensc raad van 12 juli, wegens het ontbreken van financieringsmiddelen, tot wijziging van de begroting van het grondbedrijf, dienstjaar 1971, inzake de aanleg van de Admiraal de Ruytersingel in de wijk Noord-Hofland. De Hoogkamer. W. van Voorschoten stellen de gemeenteraad -voor tot wijziging van de straatnamen in het gedeelte Noord-Hofland, dat wordt om sloten door de Leidseweg, de Korte Vliet en de Voorschoterweg. In |1965 gaf de toenmalige gemeenteraad de namen Jan de Haenweg, (;Planciusplantsoen, Roggeveendreef en Jacob van Neckdreef. Eerst ,nu wordt dit gedeelte van Noord-Hofland bebouwd en b. en w. wil len dit gebied, dat als een afgesloten geheel bschouwd kan wordne, (gaan vernoemen naar de in 1651 gebouwde boerderij „De Hooghka- mer," welke boerderij binnen het gebied ligt. Indien de raad ak koord gaat krijgen alle 83 eengezinswoningen dezelfde straatnaam „Hooghkamer." K Ij ROELOFARENDSVEEN Wanneer er minder vraag naar frisdrank IjOf een ijsje is, kan men er zeker van zijn dat de belangstelling voor |>en bloemetje veel vriendelijker is. In de afgelopen weken was dit '"aan de bloemenveilingen dan ook goed merkbaar. De minder hoge ^temperaturen zorgden niet alleen voor een meer geremde groei, zo dat van maximale aanvoeren geen sprake was, maar tevens voor |een groeiende vraag en dienovereenkomstig stijgende prijzen. Hen duidelijk voorbeeld hiervan waren de Irissen welke voor de tijd van het jaar bijzonder goed in de markt lagen. Vooral van export zijde was hiervoor een bijzonder goede vraag met beste prijzen. Van toenemend belang is nu de chrysanten aanvoer. Voor beste tros van buiten werd op sommige dagen tot 2,00 per bos genoteerd. De geplozen stuks chrysanten, met weer diverse nieuwe variëteiten, deden hiervoor niet onder.Bijzonder goed gewaardeerd werden Bernstein, Florence, alsmede Bornholm Clingendaals Elite etc. maar ook de Breitner in diverse kleuren, Migoli, Alec Betser etc. Daarnaast is er nog een vrij grote aanvoer van jaarrondchrysan- ten waarvoor een blijvend goede belangstelling is. Dat de chrysan ten weer belangrijk zijn in het aanvoerpatroon kwam tot uitting in het feit dat de veilingen eerst weer beginnen met chrysanten waar na een half uur na aanvang met het veilen van anjers wordt begon nen. Anjers welke momenteel bijzonder goed gevraagd zijn. worden voor beste prijzen verkocht waarbij een zeer gevarieerd assorti ment wordt aangeboden met als hoogst gewaardeerde de Charmeur. Een iets steviger prijs betaald men nu ook voor de rozen, zij het dat het aanbod wel eens groter is geweest. Vanuit de buitengewes ten worden vrij grote hoeveelheden gladiolen aangevoerd. Voor sommige soorten werd tot rond 2,00 per bos betaald hetgeen een zeer goede waardering genoemd mag worden. Van belang is mo menteel nog het vrij belangrijke aanbod van Asters, Montbretia, Liatris, Dahlia's, Ornithogalum en niet te vergeten de van buiten angevoerde Freesia's. Bij de stuks noemen wij nog het dagelijkse ianbod van Lelies, Gerbera's en Alstroemeria. Huwelijksfeest in Josephpension ALPHENIn het Sint Josephpen sion is het gouden huwelijks feest gevierd van de heer en mevrouw H. Veenswijk-Goed- hart. De bruid is 76 jaar, de bruidegom 83 jaar oud. Het fa miliefeest werd in Amersfoort gevierd, waar een zuster van de bruid, ongeveer tegelijkertijd haar gouden klooster jubileum herdacht. De bruidegom heeft vele jaren bij de toenmalige Hollandse Spoorwegmij. gewerkt; zijn standplaats was Leiden. Na op heffing van het station Leiden- Herensingel werd de heer Veenswijk overgeplaatst naar Amsterdam C.S. In 1949 werd hij gepensioneerd. SASSENHEIM De raad van Sassenheim heeft gisteren af scheid genomen van de heren Gorter (VVD) en Van IJssel dijk. De eerste heeft het te druk, de tweede vertrekt naar Boxtel. Burgemeester Van Kno- belsdorf sprak eerst de heer Gorter toe, die zes jaar in de raad heeft gezeten. Hij dank te het raadslid voor de tijd en het inventief vermogen die hij voor Sassenheim ter beschik, king had gesteld. De heer van IJsseldijk, twee jaar in de raad, prees de burgemeester om zijn positieve opstelling. Namens de raadsleden sprak de heer Platje de heer Van IJssel dijk toe. Hij constateerde dat de heer Van IJsseldijk zich in kor- Ite tijd had ingewerkt. De heer dat hij de raad ging verlaten. Hij stelde echter ook dat hij zich nooit geheel thuis had ge voeld in de raad omdat men moet werken met een gevoel van machteloosheid als gevolg van een gebrek aan deskundig heid en middelen om belangrij ke zaken naar behoren te be hartigen. Hij veroordeelde in scherpe bewoordingen de hou ding van het overgrote deel van de bevolking die zich beperkt tot negatieve kritiek. De heer Van IJsseldijk riep op tot meer milieubewustzijn. Over de ge westraad zei hij dot Sassenheim geen Calimero-figuur mag wor den, die er maar wat bijloopt. De heren worden opgevolgd door Montfoort (D'66) en drs. Rotteveel (VVD). Verdegaal richtte zich tot de De kosten van de verkeerslichten heer Gorter die hij bij zijn i trede als import beschouwde maar die indruk heeft laten va ren. De heer Verdegaal noemde de inbreng van de liberaal le vendig. De heer Gorter zei in zijn slotwoord het te betreuren op het kruispunt Sassenheim Noord zijn voor de gemeente gestegen van 50.000 tot ƒ80.000. De heren Van der Fan- ge en Van IJsseldijk wilden in verband hiermee nacalculatie en specificatie. De burgemees ter antwoordde dat dit een zaak van Rijks- en Provinciale Wa terstaat is. Bij het voorstel tot het instellen van een parkeer verbod aun de Industriekade aan de zijde van de woonsche pen, vroegen de heren Hulsber gen en Van IJsseldijk of er overleg gepleegd was met de bewoners van do woonschepen. De burgemeester zei hierop dat de woonschepen noodgedwongen waren geaccepteerd maar dat de vestiging van bedrijven daar gestimuleerd was door het ge meentebestuur en dot deze niet gestoord mochten worden daar het vrachtverkeer thans hinder ondervindt. De nieuwe maatre gel zag hij ook als een belang voor de jeugd. Besloten werd verder een eenheidsprijs van 60 per m2 voor grondaankoop t.b.v. de bouw van transforma- torstations vast te stellen als gedragslijn voor Sassenheim, Lisse en Hiilegom. De ontrui mingstermijn van de woningen aan de Boschlaan en Hoekstruat werd met een jaar verlengd. NOORDWIJK Op het kruispunt Quarles van Uffordstraat—Duinweg te Noordwiik heeft een 59-jarige huisvrouw uit Haarlem met een door haar bestuurde Volkswagen een „noodlanding" gemaakt op de rolleygolfbaan van de heer Van Rhijn. Bij het oversteken van het kruispunt verleende zij geen voorrang aan een over de Van Panhuysstraat naderende personenauto, bestuurd door een 47-jarige Noordwijker. Er volgde een aanrijding, waarbij de bestuurster in paniek waarschijnlijk op het gaspedaal trapte. Zij schoot met haar kever door de afrastering heen van de rolleygolf baan, zweefde met de wagen ongeveer vijf meter naar beneden en klapte vervolgens op een langs de baan staand hek. De Volkswa gen werd totaal vernield. De vrouw liep letsel op aan de halswervel en moet naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden worden overge bracht. VOORSCHOTEN Jn Voorscho- Dit geeft naast het geklede ook ten toont het modehuis „Pour een sportief effect. Elie" drie dagen lang de nieuwe De broekpakken, ook buitenpak- najaarsmode en wijkt daarbij ook alvast uit naar de komende winter. Afgaande op het giste- ren in de eerste twee shows ge toonde. dat waren ruim 100 creaties, lopen de dames er dit najaar enigszins klassiek maar wèl jong bij in een kle ding met een lengte tot op de knie. De rok is vaak glad, iets gerend. Dikwijls zijn mouwen en colkraag in de jurkjes ver- wenkt alsof het een pullover is. ken, kunnen gecombineerd wor den met sportieve jumpers. Zes mannequins die Simon E. Smit kort voor de show op de gevoe lige plaat vastlegde brachten op een aantrekkelijke wijze de collectie van „Pour Elle". Door de vormgeving van dit nieuwe modehuis, na de laatste brand tere genre. Bekende namen staan hier borg voor zoals Gibi, Louis Ferraud, Maris Mwessa» Spanjoli, Max Hoïjrnans, Pierre Balmain en anderen. De slanke cn jonge mannequin Marijke opende de show met een wollen mchair jurkje uit de collectie Dolittle en daarna volgden nog honderd showstukjes, bestaande doen geruite rokken met plooien het ook dit najaar weer goed. Vaak plooien aan de voorzijde bij de flanelrokjes, alsmede sierstiksels. De mantels en mantelpakken van Max Heij mans dwongen menigmaal een spontaan applaus af, soms door de aparte coupe, dan weer door riginele knoopsluiting. uit jurkjes, broekpakken, man- Modehuis „Pour Elle" biedt tij tel s jumpers. historische stijl herbouwd, De vrijetijdskleding is bij „Pour kregen de belangstellende da- Elle" eveneens goed vertegen- mes een vrij uitzicht op de mo- woordigd. Een collectie „Miss dellen, gericht op de vrouw die Levi"-battledresspakken hangt in een garderobe wenst in het be- de rekken. Volgens „Pour Elle" den» deze modeshow, die ook vandaag en morgen wordt her haald, vele mogelijkheden om dit najaar en winter elegant, praktisch of sportief gekleed te 1.15 3.15 NOORDWIJK - De feestelijk- heden van de oranjevereni ging Noordwijk-Binnen zijn gisteren enthousiast ingezet, 's Middags werd op het plein bij het raadhuis het vermaakcentrum geopend en al direct genoten zweef- en draaimolen, en dergelijke at tributen grote belangstelling. Ook voor de talrijke kramen op het kerkplein verdrong zich het publiek. Zaterdagmiddag gaf de oranje vereniging reeds een voor proefje op de festiviteiten. Onder leiding van „De Sport visser" werd in de Leidse- vaart een hengelwedstrijd voor 50-jarigen en ouder georganiseerd. Er werd ge- vist op gewicht. De uitslag was: 1. F. Steenvoorden 400 gr. 2. J. Stenvoorden 150 gr. 3. P. Zuidhoek 55 gr. 4. P. Koelewijn 50 gr. 5. J. Vink 45 gr. Gisteravond stond het mast- klimmen en het ringrijden op de fiets op het program ma. Deze spelen trokken een flink aantal deelnemers. Een grote schare toeschouwers sloegen de prestaties gade. De prijswinnaars waren; mastklimmen: 1. R. Hooger- vorst 2. Harry Steenvoorden ringrijden op de fiets: 1. Jan de Groot 2. Rob van der Ploeg 3. Lauréne Caspers 4. J. Landman 5. Hein Hooge- veen. Voor vanavond staat o.m. het tobbetje steken op het pro gramma. Ook in De Zilk ging het er gis teren feestelijk aan toe. Na dat gistermiddag de jeugd bezit had genomen van de uitgebreide kermisattracties zorgde het muziekcorps „St. Jeanne d'Arc" enkele uren later voor de officiële ope ning. Klapstuk van de avond was ongetwijfeld de spriet- loopwedstrijd in de Beuken laan. Opgave was om via en kele hindernissen (spijker in balk slaan en over een wip lopen met een blad met wa ter gevulde bekers) uiteinde lijk een smalle spriet over te steken. Tot grote hilariteit van de vele belangstellenden gleden de jeugdige deelne mers (ook vele meisjes de den aan de strijd mee) keer op keer in het water. De sprietloopwedstrijd werd een bijzonder geslaagd slot van deze eerste feestdag. NOORDWIJKERHOUT In de raadsvergadering vun gisteravond bepleitte J. P. van den Bosch een studie naar de mogelijkheden en menselijkheden voor een structurele ontwikkeling voor een ruimer gebied dan alleen de Bollenstreek. Van het onderzoekgebied zouden ook Haarlemmermeer cn Alkemade en mogelijk Warmond moeten deel uitmaken. Burgemeester Bosma zal deze sugestle In het Streok- overleg ter tufel brengen cn hij zal daar mede kennisgeven van het besluit van de raud om wel do nodige gcldsmiddclen op tufel te leggen voor een structuurstudie, maar alleen en uitsluitend wanneer alle erbij betrokken gemeenten dus ook NoordwIJk daaraan meewerken. „Valt er een uit de boot, dan stappen wij ook uit", al dus burgemeester Bosnia, die or ni ue Verzuchting slaakte: hope lijk verdrinken wij dan niet". De heer Van der Steen was ten aanzien van de totstandkoming van een vrijwillige gewestvorming niet optimistisch. Hij vreesde, dat zoiets wel opgelegd zal moeten worden en hij en met hem de heer I iogervorst vroeg zich af of in dit stadium de kredietverlening wel zin heeft. Omdat de meerderheid van de raad van mening was. den. Mevr. Kouwenhoven wilde er deze vergadering al n xtra dat de studie beslist geen weggegooid geld betekent, gingep de bel de raadsleden met de meerderheid mee. De gewestvorming zal overigens nader ontwerp van bespreking wor den. Mevr. Kouwenhoven wilde er deze vergadering al een extra agendapunt vun maken, maar zag duarvan af als het onderwerp spoedig wellicht de volgende vergadering uitvoerig aan da orde gesteld zou worden. In de raad stelde de heer E. J. J. van der Steen uit De Zilk formeel vast, dat (nog) geen besluit was genomen om het zwembad waarvan de plannen zich in een vergevorderd stadium schijnen te bevinden langs de Van lersellaan te bouwen. Wethouder P. C. Heemskerk keek daar verbaasd van op. Op geregel de tijden ligen stukken ter inzage voor de raadsleden, waaruit da delijk blijkt, dat vele. zo niet alle argumenten pleiten voor de bouw dfiór. Burgemeester H. J. M. Bosma viel de heer Van der Steen bij. dat hem een kostenbegroting was toegezegd, waaruit duidelijk blijkt, hoeveel duurder de bouw van het zwembad in de Boekhorst zal zijn. Niet minder dan vier raudsleden. de dames Van der Geest en Kou wenhoven en de heren Van den Bosch en Groot wilden eerst van wethouder Heemst weten of er vervangende speelruimte voor da jeugd aanwezig is, voordat de raad zou besluiten de speelruimte reeds gehalveerd door verkoop van grond aan de tandarts Kielc helemaal zou komen te vervallen door verkoop voor de bouw van een 2-tal dubbele woningen. De wethouder zag daar geen kam toe. „Er ligt nog wel een stuk grond tussen Kcrkstraut en nieuwe provinciale weg" opperde hij. maar burgemeester Bosma wees er op, dat de bestemming voor dat stuk grond nog volledig open was. De meerderheid van de raud volgde het advies van commissie voor openbare werken om de 14U0 m2 grond voor 95 per m2 te verko pen. Mevr. Kouwenhoven-Desain haalde maanden-oude koeien uit de sloot, en vroeg de voorzitter of hij (nog) wist van de verontreiniging v.in het drinkwater in de eerste helft van juli van dit jaar. Zijn er geen klachten ingekomen van kwekers, moeders, artsen enz.? In Victor 1 en li was men de dupe geworden van fouten bij het doorspoelen van dienstlagen in Victor 111. Burgemeester noch wethouder Heems kerk hadden er weet van. Mevr. Kouwenhoven had dan ook nagelaten het gemeentebestuur of de directeur van gemeente-werken er van in kennis te stellen, maar uitsluitend de politie gebeld. De voorzitter verzocht haar dan ook in voorkomende gcvullen wat eerder dan maanden later met zulke toch wel ernstige feiten aan te komen. In de rondvraag deelde wethouder Heemskerk op vragen van .mevr* Kouwenhoven-Desain mee, dat de provinciale waterstaat van Zuid- Holland nu reeds op korter termijn maatregelen zal nemen om de oversteek van de 's-Gravendumseweg bij de Maandagse wetering te beveiligen. Nu doen ouders het werk van verkeersbrigadieri om hun kinderen heelshuids naar school te brengen. Tegen het euvel van de korte afstand van de bocht bij de Vlashoven en de inrit naar De Zilk zal geen kruid gewassen zijn. Zolang er daar met té hoge snelheid gereden wordt blijft de situatie gevaarlijk. De heer Hogcr- vorst zag er ook geen gat in. Burgemeester Bosma cn wethouder Heemskerk zien de peuterspeelza- I len niet alleen van belang voor de vorming van de zeer jonge kin- I deren, maar ook voor de mogelijkheid, welke dan geboden wordt aan de beide ouders om zich door arbeid of anderzins maatschappelijk te kunnen ontplooien. En deze tweede doelstelling ging wethou der De Jong cn met hem do meerderheid van de raad té ver. i Daarmede komt overigens dc subsidiëring van de peuterspeelzalen i niet in gevaar, werkgroep krijgt 12.000 per jaar als bijdrage in de I personeelskosten. Aan de subsidie zijn enkele voorwaarden verbonden, die echter door voorspraak van dc heer Van den Bosch, aanmerkelijk werden vet> zacht. KATWIJK ft.d F 3!:>0—4.50. A II 4.60. 1! II 40. *0—4.60. H I 2.00- i«: Joke: I kin*. II 4.30. lil; - 1.30, 6 II 23—S3. M I H41.. II 19 -42. Sla 1027, SHderlc 12 is. Uien per kin 4,.'.O—7.10. Prlnsc 35—41. Splt«kr-,|PM. Prei 62 Snljfc nen 1.20. it/>dc k».| 19—29. Sav. k< 31. Peterselie 21-33. Krulpot.rm 23 Annvoer uiup«n 130 000 V 12 000 bloemkolen 16-29. Sim Wit. Arthur, Shoo Jcicky. Prineoi Ann 16—21. Le Kêvo 31—33. Orchid lioauly, Char meur 2745. Rnren CorniJt'\ Cnrol, Jr Miss. KnberK«- 9 12. Drm< hka. Coral Princess. Kvrrgold. Sorlna 10—15. Carlo 23- 30. S-nln. Belinda. Ksthcr Ofarlrn. Mntrca 19-26. BnC- rnrn 2535. Spanish Sun. Proml- nent. Carina 12-18. Lelies 16-55. Gerbera's 27—31 i> >i. Oplo/en chrysanten 1940 p - t Troscbrysan- n i" Idea ja m ai I 0 2.06, AsU-rs 40—70. Trusanjcri

Leidse Courant | 1972 | | pagina 7