„Alkemade geen speeltuin voor betonbew oners Ad van der Berg haalt slecht gemiddelde Leidschendam doet niets met D '66-nota Urnenmuur bij begraafplaats Leidschendam telefoontje P Gemeenteraad tegen ontwerp- streekplan Plassengebied Samengaan van energiebedrijven in Zuid-Holland MARKTEN Weerbericht Wat u ook moet weten STUS DINSDAG 29 AUGUSTUS 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 5 JKEMADE De raad van Alkemade heeft met algemene stemmen een motie van KVP-fractieleider Verhaar aangenomen waarin Ge deputeerde Staten wordt gevraagd bij de definitieve opstelling van het Streekplan Plassengebied extra aandacht te besteden aan een J tweetal Alkemadese wensen. Op de eerste plaats wil men in Alkemade r4 meer woningbouw dan in het ontwerpplan was voorgesteld. Er word. op gewezen dat in de toekomst veel hulzen nodig zullen zijn 1 In verband met het grote geboorteoverschot dat Alkemade in de ja ren vijftig had. Uitbreiding wordt ook bepleit voor Rijpwetering en Oud Ade. Dit In verband met de sterke gebondenheid van de inwo- 1 ners van Oud Ade en Rijpwetering aan hun dorpen. De raad dringt verder aan op de i creatie van een derde tuinbouw gebied van 60 tot 80 ha, omdat - - men het onvermijdelijk acht dat de sterk toenemende behoefte aan recreatiegebieden ten koste zal gaan van tuinbouwgebieden. Voordat men deze motie De raad hecht veel waarde aan I een gezonde expansie van de tuinbouw en de veiling EMM. In het kader van de werkgelegen heid wordt ook gevraagd naar industrie (licht en schoon) die verwantschap heeft met de agrarische sector. De raad ver zet zich tenslotte met klem te gen de uitbreiding van het water- areaal van de Kagerplassen omdat dit ten koste zal gaan van goed renderende veebou- dersbedrijven. ventileerden de fractievoorzit ters hun onvrede met het ont werp Streekplan. De heer Ver haar betreurde de snelheid waarmee GS het plan wil door drukken. Dat wees er volgens zijn collega van de VGA, Van Duykeren. op dat er een kwalijk luchtje aan het plan zat. Hij angen g Van h i besta '"LEIDEN —Er bestaat een kans f dat de energiebedrijven in Zuid e Holland binnen afzienbare tijd tot een groot bedrijf samen- smelten. De mogelijkheden tot zulk een samengaan, waarbij elk van de participerende be- drijven zijn productie van elek triciteit en gas inbrengt in het grote EZH-verband, zijn mo menteel in studie. Verbannen pater in Hazerswoude nde jart ieuw-ZujKoudekerk/Hazerswoude In het gemeen kader van de Braziliëweek or- erleg m( ganiseert de Vredewerkgroep ick Boi Koudekerk volgende week dins- samengi da8 een informatie-avond in ge- une 2, bouw Het Anker aan de Rhy- i i nenburgherlaan in Hazerswou- de-Rijndijk. kosten r*" deze b'jee«ikomst zal onder andere" aanwezig zijn enkele le- 1 den van Amnestie International. de organisatie die zich het lot van politieke gevangenen aan trekt en de uit Brazilië verban nen pater Bosco. De bijeen komst begint om 20.00 uur. Daartoe heeft de raad van com missarissen van de EZH een ..commissie aangezocht, gevormd uit de directies van eoergiebe- drtiven te Rotterdam, Dor drecht, Den Haag, Leiden, Delft en Gouda. Deze commissie zal in november een interimrapport uitbrengen, dat alleen nog maar een koers kan aangeven; bedrijfsvorm, or ganisatie, tarieven etc. vergen daarna nog zoveel overleg, dat het interimrapport nog niets over deze détails zal kunnen be vatten. Het streven naar een samengaan hangt samen met de nieuwe Elektriciteitswet, die in voorbe reiding is en die tendeert naar het vormen van groter eenhe den ten behoeve van een betere exploitatie van de energiebedrij ven. lts- LE1DSCHENDAM Vanaf 5 september is het studiecen trum De Schakel in het re gionaal winkelcentrum Leid- senhage weer geopend op maandag en donderdag van 13 tot 17 uur, overige dagen van 11 tot 17 uur en op de donderdag (koop)avond van 19- tot.21 uur. Van 11 tot 13 uur is meestal een der pasto res van de Leidschendamse r.k. en protestantse kerken aanwezig. wilde er niet aan dat des kundigen jarenlang een plan bestuderen, terwijl niet-deskundi- gen (raadsleden) hiervoor slechts enkele weken ter be schikking hebben. Wat betreft de inhoud van het plari merkte de heer Verhaar op dat men er beter de naam „ontwerp recrea tieplan voor de stedeling" aan kan geven. De KVP'er haastte zich daarna te verklaren dat hij niet tegen het verblijf van de recreant in Alkemade is. maar dat het niet zo mag zijn dat jon gere ingezetenen naar elders moeten vertrekken omdat er in Alkemade geen plaats meer voor hen is. De heer Van Duy keren ging in dit verband nog een stapje verder. Hij vergeleek de situatie met de door Karl May beschreven uitsterving van de Indianen. Hij zag Alke made in de toekomst al als een reservaat. Een speeltuin voor de betonbouwers ui* de grote stéden, die de inlanders komen bezichtigen en kijken hoe het vroeger was met veeteelt, land bouw etc. De heer Van Duyke ren achtte het plan financieel niet te realiseren. Laat men ons geld geven voor de noodzakelij ke voorzieningen in eigen ge meente zoals de beschoeiing in Oude Wetering en de aanleg vaneilanden in de Braassemer- meer. Hij wees ook op de nood zaak van een derde tuinbouwge bied. Daarin werd hij gesteund door de heren Van der Meer en Akerboom („onzalig plan"). Burgemeester Smolders onder schreef de opmerkingen, die te rug te vinden waren in de reac ties van de eigen stedebouwkun- dige adviseurs. Simultaanseance Philidor LEIDEN Tussen MUnchen en Reykjavik organiseerde de Leid- se schaakclub Philidor ter gele genheid van de verhuizing naar de ruime kantine van de Adler- fabrlekcn een groot schaakfes tijn in de vorm van simultaan seances. Het is terecht ertussen, want de slmultaanspelers moe- Foto: Phllidor-kampioen Joop Pi ket, bezig aan zijn rondjes. LEIDSCHENDAM Mevrouw mr. O. Scheltema-de Nie van D '66, wier echtgenoot hoogle raar In Groningen Is geworden en die voor het laatste in de raad aanwezig was, had er be zwaar tegen dat haar rapport over de toepassing van chemi sch® bestrijdingsmiddelen bij het onderhoud van plantsoenen en wegen, waaraan B. en W. een commentaar hadden toege voegd, alleen voor kennisgeving zou worden aangenomen. Zij was van mening dat het beleid van de plantsoenendienst in de gemeenteraad ter sprake zou moeten komen. ij wees op de neveneffecten van chemische bestrijdingsmiddelen op de insecten-populatie. Wethou der van Dongen had In de com missie gezegd dat hij de kwestie „in het achterhoofd" zou hou den maar daarvan was haar o.a. in Prinsenhof niets geble ken. Mevrouw Scheltema deelde mee dat Leidschendamse biolo gen bereid zijn te zoeken naar maatregelen die in de gemeente r.odig zijn. Het KVP-raadslid Meewissen, zelf rozenkweker. dacht dat de kos ten bij „handwerk" wel 90% ho ger zouden liggen. Bovendien wees hij er op dat als de be strijdingsmiddelen met mate worden gebruikt er totaal geen nadelige gevolgen zouden ont staan. Een andere deskundige, het prot. chr. raadslid De Rui ter. zei ook dat de gebruikte concentratie weinig giftig is. „bezorgdheid Is goed, maar men moet ndet eenzijdig wor den". Burgemeester Kolfschoten hield zich aan zijn directeur van de plantsoenendienst vast, „het is een ingewikkeld vakprobleem en de raad kan het niet beter weten dan een insider als de heer van Deursen". Waakzaam blijven noemde de voorzitter van de raad het belangrijkst. De burgemeester sprak aan het eind van de vergadering enkele waarderende woorden tot het scheidende raadslid, mevrouw mr. O. Scheltema-de Nie die twee jaar de tweemans-fractie van D '66 heeft geleid. Bij de aanvang van de vergade ring werden twee nieuwe raads leden beëdigd: mevrouw H. G. van Luipen-Mijnhcer voor de prot. chr. fractie en de heer H. C. Lambregts voor de PAK- fractie. ALKEMADE De Schaakclub Alkemade houdt donderdag avond aanstaande een leden vergadering. Volgende week donderdagavond start de on derlinge competitie in het bo venzaaltje van café Heems kerk. LEIDSCHENDAM-STOMP- WIJK De inzendingster mijn voor de fotowedstrijd van het vakantiefestival Woef '72 sluit op maandag 4 september. Inzendingen stu ren naar het gemeentehuis van Leidschendam. LISSE De recreatie-commis sie van het gemeenschaps centrum De Poel organiseert zaterdagmiddag in Het Cen trum aan de Ruishornlaan een kienmiddag voor de jeugd, zaterdag 16 septem ber is er een filmmiddag. LISSE D'66 houdt donder dag 7 september een leden vergadering in het Vierkant aan de Heereweg 214; aan vang 20.00 uur. Snijbonen 80-125. Stamboncn 120— 125. Kroten, gekookt 70, Rode kool 9—2S. Spitskool 59—65. Postelein 30—44. Rabarber 38—40. Spinazie 77—91. Spruiten A 60—110. Spruiten B 71—96. Prei 34—54, Tomaten A 800—840. Tomaten B 760—790, Toma ten C 790—830. Tomaten CC 5SO— 610. Uien mlddelgrof 29—32. Witlof 240385. Meloenen 6/190—195. Me loenen S/130—180, Meloenen 10/100- 150. Bloemkool A 94—114. Bloemkool B 69—80. AAA, AA 36—38—35. Kom kommers A 3539, Komkommers B 31—34. Komkommers C 25. Kom kommers D 22. Komkommers E 16, Sla A 35—43, Bleekselderij 26—30. Bospeen 77—78. Peterselie 6—26. Ra dijs 28. Selderij 5—14 BARNEVELD. Coöp. Veluwse Eler- velllng (28 augustus) Aanvoer: 1.023.700 stuks, stemming: kalm. prijzen (in guldens per 100 stuksi eieren van 50—51 grant 8.15; 55-56 gram 9.00—9.10: 6»3fil gram 10.45 —11.10: 65-66 gram 12.25-13.70. 5.90 [uldens per kg.): koeien 5.50— (le kwal. i 4.855.25 (2e kwal.» ■4.SO (3e kwal. val.) 5.30-5.75 (2e kwal 1: Stieren 6.45-6.85 (le kwal.) 6.00— 6.35 (2e kwal.): worstkoelen 4.85— 5.00: varkens 2.58—2.61 (le kwal.) 2.55-2.58 2e kwal.) 2.50-2.55 (3e kwal.); slachtzeugen 2.15—2.20: zwa re varkens 2.40—2.45. Overzicht iresp. aanvoer, handel en prijzen) slachtrunderen korter - stroef - koelen prijshoudend, stieren duur der. varkens kleiner - vlug - fijne varkens hoger, slachtzeugen onver anderd, enkele prima's boven note- De Bilt —Een hoge drukgebied. waarvan de kern ten westen van Noorwegen ligt, blijft het weer in onze strehe nbepalen. De oostelijke stroming die door dit hoog en een vlak laag boven Zuid-Europa in stand wordt ge houden, voert droge lucht aan. waarin weinig bewolking voor komt. 's Nachts kan het door uitstraling vrij koud worden: op vele plaatsen in Nederland daal de het kwik in de afgelopen nacht tot 9 graden. In het noor nacht tot 9 graden. In het noor den van noorwegen vroor het die nacht plaatselijk 2 graden. Aangezien in Nederland ook morgen de aanvoer van lucht uit het oosten voortduurt, zal het zonnige weer aanhouden.k Vooruitzichten voor donderdag, droog, zonnig en vrij warm. Weersvooruitzichten in cijfers, voor donderdagAantal uren zon: 4 tot 14. Min. temp.: van ongeveer normaal tot 3 graden onder normaal. Max. temp.: van ongeveer normaal tot 4 gra den boven normaal. Kans op een droge period evan minstens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 pro cent. Zon 5.48-19.32, maandag 21.27-13.5S. Schev. hoogvv. 6.0- 18.44 laagw. 29-14.39. Weerrapporlen van hedenmorgen 7 uur te np. temp. slag Amsterdam onbew. 21 12 0 De Bilt onbew. 21 9 0 Deelen onbew. 21 10 0 Eelde onbew. 21 10 0 Eindhoven ichtbew. 21 10 0 Den Helder onbew. 19 14 0 Luchth. Rtd onbew. 21 9 0 T wente onbew. 20 9 0 Vlissingen onbew. 21 12 0 Z.-Limburg onbew. 22 9 0 Aberdeen mist 17 2 0 Barcelona mist 25 16 0 Berlijn zw.bew. 19 in 0 Bordeaux mist 22 12 0.2 Frankfort onbewolkt 22 10 0 Genève regen 22 14 1 Innsbruck geh.bew. 20 14 0 Kopenhagen onbew. 23 11 0 Locarno zw.bew. 24 15 16 Londen geh.bew. 21 14 0 Luxemburg onbew. 10 0 Madrid onbew. 28 10 0 Malaga onbew. 33 20 0 Mallorca ichtbew. 28 17 6 MUnchen zw.bew. 21 9 0 Het Nederlands Dans Theater zal deelnemen aan het Festival van Madrid dat op 8 september be gint, het ballet zal dan optreden In het Theatre de la Zarzuela. LEIDSCHENDAM— Bijna alle fracties hebben zich In de ver gadering van de gemeenteraad van gisteravond uitgesproken voor het bouwen van een een voudige urnenmuur bij de ge plande bouw van een algemene begraafplaats bij de Noordhey- laan. B. en W. hadden een aan vullend krediet van 60.000 gul den bij de reeds verstrekte 50.000 gulden gevraagd voor het maken van een definitief schets ontwerp door de Nederlandse Helde Maatschappij. De kosten voor de begraafplaats zijn in 1970 geraamd op bijna drie miljoen gulden. Vorig jaar heeft het college op voorstel van de commissie voor openba re werken en ruimtelijke orde ning twee alternatieve plannen laten ontwikkelen waarbij ener zijds het aantal graven werd verminderd en anderzijds het strooiveld en de urnenmuur zou den vervallen terwijl bovendien het parkeerterrein werd gehal veerd. Omdat ook de aanleg van wegen op het grondbedrijf zou komen te drukken zou een belangrijke besparing kunnen worden verkregen. De raad heeft voorlopig voor het kleinste plan gekozen waar door in de behoefte aan be- graafruimto tot 1995 zal worden voldaan. De kosten zullen waar schijnlijk 1.590.000 gulden bedra gen, het exploitatietekort wordt op jaarlijks 129.000 gulden ge raamd. Wethouder van Dongen was welis waar met vakantie maar voor net verstrekken van cijfers en prognoses over de toename van crematie kon men bij niemand beter terecht don bij zijn plaats vervanger, wethouder Boone, die voorzitter is van de Neder landse Vereniging voor Faculta tieve Crematie. De heer Boone zei dat 't aantal crematiegeval- len do laatste tien jaar van 4,7% van het aantal overlijdensgeval- len is gestegen tot 20,4%. De prognose gaat uit van een stij ging van 2% per jaar. Over het bouwen vun een crematorium zei de wethouder dat de over heid zich bezig zal moeten hou den met een spreldlngsplan voor de vestiging van cremato ria, zo blijkt Dit de praktijk, doet ria zo blijkt uit deprak tijk doet het aantal crematies stijgen. Naar zijn mening zal er buiten de drie crematoria, die reeds in de regio Den Haag aanwezig zijn er voor 1980 nóg een cre matorium nodig zijn. Leidschen dam zou naar de wethouder dacht, een goed punt zijn en hij dacht dat het gewenst is daar voor ruimte beschikbaar te hou den. Ook hij was van mening dat een urnenmuur met strooi veld gewenst was hoewel hij er op wees dat 90& van de veras singen bij het crematorium wordt verstrooid. Asbusscn in de onmiddellijke nabijheid van een begraafplaats achtte hij daarom geen noodzaak maar 'n eenvoudige urnenmuur zou zon der veel kosten kunnen worden gemaakt. ten denken, doch tevens een aantal rondjes afleggen. Voor deze schaakhappening meld den zich maar liefst 76 deelne mers, onder wie leden van zus terverenigingen en een aantal huisschakers. De kampioen van de Leidse Schaakbond, Ad van der Berg, nam evenals Joop Pi ket, clubkampioen en R. A. G. de Graaf 22 man voor zijn reke ning. Ad was weliswaar het eer ste klaar, doch het gescoorde percentage lag aan de lage kant. Hierbij dient men wel op te merken, dat de geboden te genstand aanmerkelijk groter was dan bij voorbeeld op een V D-simultaan. Ad beet niet minder dan 4 maal in het zand en speelde slechts een maal re mise. De Graaff bracht het er Iets beter af met drie verlle3- partijen en twee remises. Intus sen speelde Henk van Maaren, eerste bordspeler van het eerste tiental, een klokseance tegen een select gezelschap van 10 schakers. Hij verloor slechts één partij en moest vier remi ses toestaan. Joop Piket had om 23.50 uur pas 8 gewonnen partij en. Daar de tijd drong, werden de overige partijen onder grote hilariteit door De Graaf en Van Maaren gearbritreerd. Ondanks hevige protesten van Joop wer den er twee partijen verloren en vijf remises voor hem ver klaard. Voor winnaars en remi seschuivers waren prijzen be schikbaar. De resultaten zijn; Ad vd. Berg: 22 opponenten; 17 gewonnen, één remise en 4 ver loren: score 79,55%. Drs. R. A. G. de Graaf; 22 opponenten; 17 gewonnen. 2 remise en 3 verlo ren: score 81,82%. Joop Piket: 22 opponenten; 15 gewonnen. 5 remise en 2 verloren; score: 79.55%. Henk v. Maaren: 10 op ponenten; 5 gewonnen, 4 remise en één verloren; score 70.00%. LEIDEN Aan de Technische School aan de Haagweg In Leiden zijn geslaagd voor de Opleiding Bewijs Algemene Omwikkeling: H. H. M. J. ElDfgeest, Hoog- made; A. G. Bakker, Notrrd- wijkerhout; C. v.d. Does, Wassenaar; G. v. Duyvenbo- de. Katwijk/Zee; A. Dijkhui zen, Katwijk/Zee; G. Horst, WoubrugJtf; J. Houwaart, NoordwIJk; SJ. Kuijt, Katwijk/Rijn; B. Kwaak, Noordwljk; P. Kovécs. Sassenhetm; Rous, Katwijk. LEIDEN Viscollcge HSV heeft afgelopen weekeinde een wedstrijd gevist In Bad hoevedorp en Aalsmeer. I. Arnoldus haalde 7 vissen met een totaal gewicht van 1470 gram uit het water, tweede werd J. v.d. Linden en derde Lnterveer «r. Hen gelsportvereniging Forel te zaterdng In de Rijn bij Zwnmmerdom In het Oegst- gcesterkannnl. Winnaar werd A. Ooljendijk met 3450 gram, tweede werd nanmgenoot H. Ooijendijk met 1500 gram en derde I. van Bohemen met 1050 gram. 01720-73525. 'oursenweg 180, Voorsi Winkel- en kapperspers. gevr. erdagmiddeg. Tel. 22486 ook n n wlnkelmeleje. Slagerij v Aanmelden ven dinsdag I Measehor's Modehuis Bn lel. 22095 Woningen, kamers enz. te huur aang. Te huur aang.: Zolderruimte, opp 225 m2. pr, plm. 4000,- p jr Niet als woning. UIU». geschikt v verenigingen ol opslagruimte. Tel 01710-44141. Door Import uil tropische landen. hebben wi| nen mooie sortering een dame. Huur250,- p'rTn'd Vlot N English. Bredero 17, Leiderdorp Woningen, kamers enz. te huur gevr. uIXrano°Ck|d7r«reVrl|om Witlslraalg 58. lel. 01710 -52055. bezorgen Rovenswday. L prima stamboom. 4 1/2 mmLoud. le N*hó |V*" d" B°r°' Wo9leind" 43, spoedig mogelijk In omg. Lelden Mn nr. LC009-430. Elektr. huish. app. •De Lampenkoning l/o da Horna O. Gevr een ongemeub. kamer voor moisies. siudenlrn A (geneeskunde). O L Roelem» Roberlus 141. Leidon. Tel 22571—41677 Gi-.lr.len-> Mo'-I heast wel Wij 1... oranje/Wit glas. waarde 15. morgen Wi,d vragen ^voor een^ ^onzer hoge eisen, vindt asnwezig ven Maan en bod voldoende. 6' aid Personeelszaken Ven Vroom Dreesmsnn te Lelden. Postbus 30. TV, radio, ree. enz. T k.a. cassette-recorder, 3 mnd. oud draagbaar Batterijen, spnoit ook op kamer In Leiden Tel 01550 SS** Onderhoud en reparatie Muziekinstr. Comp' aangeb een drumstel. Inclusief bekkens en pauken Mer» Dorpsst r 100. Warmond Ne 6 u lei 01711-2463 Klein aannemersbedrijf verbouwingen en restaural.es Tel 01712-604. Kleding en kapsel ge'anbe Desgew zeer soopoio k.e i "tserv.ee De Bontkoning, "oog eerterrein vóor^de zaak" T*ei 010—117 117. Vrijdagsavonds tot 9 uur geop."d B.| koop worgt reisgeld Zaken en financ. Persoonlijk, leningen. Van 2 000 nypotneek tot 20 000 Ma. adoaaing 10 |aar mi tin kantoor Ommoord pa J Leellang. Bellamystraet 6. postbus 141. Gouda Tal. 01820—15947. Dieren en planten Wegg-looen 1 rode kaler en een lapjespoes omg Oude Veil. Grevenstr. Oud# Vest 115, Leiden. GEMEENTE ALKEMADE Burgemeester en wethouders van de gemeente Alkemade maken overeenkomstig het bepaalde in hot vierde lid van artikel 3 van de Ontgrondingsverorde ning Zuid-Holland bekend, dat op do afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie ingaando 30 augustus tot en mot 29 september 1972 op workdagon van 8.00 tot 12.30 uur voor eenieder tor inzago ligt een verzoek van de Coöperatieve bloemenveiling „E.M.M." en de fa. J. Dobbe. beiden lo Roolofarends- veen, om vergunning lot hot onttrekken van baggerspecie aan het Braassemermeer, op oen evenoons ter Inzage liggende tekening aangeqevon plaats, welku gedeeltelijk onder de gemeente Alkemade is gelegen. Gedurende bovenvermelde tormijn kan eoniedor, die tegen inwilliging van vorenbedoeld verzoek bezwaron heolt, deze schriftoli|k indienen bij godoputenrde staten van Zuid-Holland, Koningskado 1 tu 's- Gravenhage. i wethouders van Alkomade, de burgemeester, P. M. F. Smolders Burgemeester e de secretaris, P. Th. M. Brama. UW WORDT GELEZEN

Leidse Courant | 1972 | | pagina 5