Voor Gerrie de Goede is eer belangrijker dan geld SUPREMATIE FITTIPALDI NOOREN, DE TALENTVOLSTE IN SPRINGKAMPIOENSCHAP De Bruyn bedankt voor bestuursfunctie om nog meer te kunnen doen Amatrices op Duindigt ROLHOCKEYCOACH WIL IN FIRS Wielerzege van Krekels Dli^Di'.G 23 AUGUSTUS 1972 LEIDSE COURANT I... PAGINA 13 .i "In het gezelschap van Nederlands topvoetballers is Gerrie de Goede in bepaald opzicht een vreemde eend in de bijt. Dit wil niet zeggen dat de Haarlemse debutant door de gerenommeerde sterren moeilijk wordt geaccepteerd, het tegendeel is eerder waar. Neen, het bijzondere aan de Goede is dat om hem een sfeertje hangt, dat men bij een oranje-kandidaat vrijwel niet meer heeft bespeurd sinds het Europese clubvoetbal de interesse van de sterspelers voor het Nederlandse elftal tot een minimum heeft doen afnemen. Uit de mond van de aanvalsspits van Haarlem klinkt het nu eens niet als een afgesleten cliché, wanneer hij zegt vereerd te zijn door zijn plaats in de selectie- Gistermiddag in hlet sportcentrum van de KNVB te Zeist, waar bondscoach Frantisek Fadrhonc de mannen van zijn keuze in alle rust voorbereidde op de vriendschappelijke wedstrijd van morgen tegen Tsjechoslo- wakije, was Gerrie de Goede ei genlijk een klein beetje verle gen met zijn enthousiasme. Te midden van blasé rondhangende beroemdheden als Van Hane- gem, Cruyff en Van Beveren. wist hij zijn houding nog niet helemaal te bepalen. Enerzijds was het duidelijk te merken dat hij zich dolgraag wilde uiten over het Nederlands elftal en zijn plaats daarin, maar ander zijds durfde hij niet zo goed. Geen wonder dus dat hij met grote gretigheid gebruik maakte van de gelegenheid zijn gevoe lens te ventileren. De bruine ogen stralend van op rechtheid, hetgeen een merk waardig contrast opleverde met zijn „Jason-King-gezicht", haastte hij zich voorop te stel len dat hem niet in het minst interesseert hoeveel geld hij als oranje-speler kan verdienen. „Dat is toch logisch, als je op 27-jarige leeftijd voor het eerst wordt geselecteerd. Ik had nog nooit in enig vertegenwoordi gend elftal gespeeld en mijn in ternationale ervaring is beperkt gebléven tot intertotowedstrij- den met Go Ahead. De laatste jaren had ik me er eigenlijk al zo'n beetje mee verzoend dat ik in de grauwe middenmoot zou blijven. Hemelhoog keek ik op tegen de mannen van Feyen- oord en Ajax en dan nu plotse ling ben ik in hun gezelschap. Dat betekent zoveel voor me, dat „het geld" vollédig naar de achtergrond verdwijnt. Overi gens ben ik wel van mening dat ook de andere jongens van Haarlem in de eer van mijn uit verkiezing delen. Een voetballer is lid van een team en kan het nooit alleen maken. Daarom vind ik het ook zo leuk, dat de anderen bij Haarlem spontaan een feestje bouwden, toen ze hoorden dat ik door de bonds coach was uitgenodigd." Gerrie de Goede, die al heel wat werkgevers achter de rug heeft (amateur bij ZSGO, Blauw Wit, RCH, Go Ahead en nu Haar lem), verklaart zijn uitverkie zing door zijn agressieve ma nier van spelen. „Fadrhonc zoekt voorhoedespelers met flair. Mannen, zoals Johan i tegen Tsjechoslowakije dit gebaar Cruyff, die initiatief tonen bij een aanval, die eens het risico durven nemen een tegenstander te passeren. Zonder me zelf nu mmimhard op de schouder te willen slaan, meen ik wel dat ik zo'n type ben. Mijn enige fout is mijn wisselvalligheid. Er hoeft maar „dat" te gebeuren en ik ben afgeleid. Vandaar dat ik de ene wedstrijd briljant speel en de volgende als een krant". Wat dat laatste betreft heeft Ger rie wel hoop op verbetering. Drieëeenhalve week geleden is hij getrouwd. „Mede daardoor ben ik gaan inzien dat je niet door kunt gaan met van de ene dag in de andere te leven. Zo was tot nu toe mijn instelling. Als full-prof bij Haarlem ver diende ik genoeg om een lekker leventje te leiden, zonder zorgen voor morgen. Maar dat gaat nu ■veranderen. Daarom ben ik ook zo blij dat Fadrhonc me heeft opgemerkt. Dat is voor mij de tweede reden om te proberen zelftucht te krijgen en daardoor in constante vorm te blijven. Dan word ik misschien nog wel een blijvertje in de groep van het Nederlands elftal". In Brands Hatch onderstreepte Emmerson Fittipaldi zijn suprematie BRANDS HATCH De Brazi liaanse autocoureur Emerson Fittipaldi heft gisteren met een overwinning in een formule-I-ra- ce op het circuit van Brands Hatch 10.000 pond Sterling (80.000 gulden) verdiend. Fitti paldi in zijn zwart-gouden Lotus had van begin tot einde van de 502 kilometer lange race de lei ding. Tegen het einde was er nog maar één coureur in dezelfde ronde als de Braziliaan, de Brit Brian Redman (McLaren). De Frans man Henri Pescarolo (March) werd derde. Fittipaldi, die de leiding heeft in de strijd om het wereldkampioenschap der for- mule-I-coureurs, behaalde zijn vierde achtereenvolgende zege in Groot-BrittanniS. De Britse renner Purley maakte na afloop van de race een ha chelijk moment mee. Terwijl hij naar de pits reed vloog zijn van de fabriek geleende March plotseling in hrand. Pur ley kon zich nog juist op tijd in veiligheid brengen. Hoewel de race in Brands Hatch niet meetelde voor het wereld kampioenschap onderstreepte Fittipaldi's overwinning wel zijn superieure positie in de Grand Prix Races. Hoewel er nog drie moeten worden verreden voor de wereldkampioenschappen, is hij reeds vrijwel zeker van de titel. Fittipaldi heeft dit Jaar reeds da Grand Prix races van Spanje, Belgiëë, Engeland en Oostenrijk gewonnen alsmede de Silvertone Trophy Race en de Grand Prix van Rome. GRONINGEN Met de in Nederland getokte hengst Gondelier, (eigenaar A. G. van Heijst in Nuenen) is de achttienjarige Henk Nooren uit Gouda nationaal kampioen bij de springruiters geworden. Het vorig jaar legde hij beslag op de nationa le jeugdtitel. Aan dit nationaal springkampioenschap, dat in Gro ningen werd gehouden in het kader van de herdenking van het 300 jaar ontzet van Groningen, namen de rui ters van de Nederlandse A-ploeg niet deel wegens moeilijkheden met de organisatoren, de vereniging voor volksvermaken, die tot een conflict in de hippische wereld zijn uitge groeid. Toon Ebben, Jan Maathuis, Johan Heins en Harry Wouters van den Oudenweyer kwa men daarom niet aan de start. Hans Brug man kon niet deelnemen omdat hij met de military-equipe in München vertoeft. Het is in het tweedaagse springtoernooi in Groningen daarom een strijd geworden tussen enkele talentvolle jonge ruiters met Henk Nooren als de bekwaamste. Hij stel de op de eerste dag al dadelijk zijn kandi datuur voor de nationale titel door het eer ste onderdeel, het jachtspringconcours te winnen. Even leek het er daarna op, dat Jan Dolfing uit Vries een bedreiging zou vormen, nadat hij eerste werd in de twee de wedstrijd, het Parijse springconcours. Doordat Polar FUrst in de eerste manche van het springconcours tabel A op de twee de dag echter weigerde de sloot van het niet al te zware parkoers in het Groningse stadspark, waar zo'n acht duizend toe schouwers het spannende verloop gade sloegen, te overbruggen, viel de Drentse ruiter als een eventuele gegadigde voor de titel af. Concurrent De nationale jeugdkampioen had toen alleen nog een concurrent in zijn evenoude colle ga, Arno Neessen. Necssen kwam in de eerste manche foutloos rond 'n tachtig se conden, terwijl Nooren met Gondelier 84.2 seconden nodig had. Toen Henk Nooren echter in de tweede manche opnieuw fout loos rondkwam, was de opgave voor Nees sen te zwaar, met twee springfouten werd hij op ruime ufstand gezet. Henk Nooren kwam met zijn tweede paard, Jonker Arno, ook tot een fraai resultaat. Hij werd daarmee derde in het eindklassement. De tweede plaats ontging hem, omdat Arno in de eerste manche een klein sprlngfoutje had gemaakt. De uitslag van het InnUl» onderdeel, het «prins- WASSENAAR Op de meeste Nederlandse draversbanen komt het nogal eens voor dat de ama trices op de sulky zitten. Op Duindigt echter gebeurt dit vrij zelden. Morgenmiddag hebben de dames een met twaalf paarden leuk be zette koers, die geldt voor de gouden armband. Nancy van Ooyen, dochter van Willem Geer- sen, heeft hier met het eerste startnummer en de in aardige vorm lopende Ingrid Roodnoot een heel goede kans in de prijzen te komen. Veel tegenstand kan zij verwachten van de uitste kende amatrice mevrouw De Rijk, met Intrepide. Om half drie is op Duindigt de eerste start. Het programma met onze favorieten: Volo Monprijs (2000 m., autostart, met trk.)Kwiek van Agfa - Januska D - Khan du Coq d'Or. - Outsider: Javarl lm -ysc de te kunnen doen bedankte Joop de Bruyn die in Spanje „pagina's. uursfunctie van de Rolhockeybond. lichtere rolschaats ontdekte' (Van onze sportredactie) DEN HAAG Over bestuursleden van sportbonden is dikwijls veel kritiek te ho ren, maar in die bonden weet men maar al te goed dat het heel moeilijk is om aan goede bestuurders te komen en dat daar aan nog steeds een groot gebrek is. Vooral in kleine sportorganisaties komt het werk dikwijls van de zelfde mensen. En als een van die mensen dan voor zo'n functie bedankt is Leiden in last. Dat bleek vlak voor de wereldkampioenschappen rolhockey in Spanje bij de Nederlandse Rolhockeybond weer eens. De 44-jarige Hagenaar Joop de Bruyn was vele jaren een figuur waarop de bond draaide als bestuurslid hij was ook bonds- trainer en begeleider van de nationale ploeg. Vele jaren was hij tevens voorzit ter van het Haagse Residentie en vlak voor de wereldtitelstrijd deelde Joop de Nederlandse Rolhockeybond mee: ,,Ik stop er mee". De man die een grote be kendheid had in Europa op rolhockeyge- bied wilde niet langer meer de functie vervullen van trainer en begeleider. Bij zijn spelers kwam het bericht als een complete verrassing, al hadden wel enke le leden van het bondsbestuur rekening met dit feit gehouden. Verjongd De wereldkampioenschappen zijn inmiddels achter de rug en de verjongde Nederlandse ploeg heeft het met een vijfde plaats van de twaalf landen zeker niet slecht gedaan. De Bruyn: „Er waren drie beweegredenen om na de wereldkampioen schappen te stoppen. Laten we beginnen, dut je dit werk als ploegleider natuurlijk niet altijd kan blijven doen. Door de sterke verjonging is voor mij de afstand tussen do jongens ook groter ge worden. En het derde en voor mij belangrijkste punt was dat ik door de Europese landen wus voorgedragen voor de Internationale organisntle de FIRS. Vior negentig prooent was zeker dat ik plaats kon nemen in het bestuur van de wereld organisatie van het rolhockey. Ik had het enorm gevonden, want nog nooit had een Nederlander deel uitgemaakt van da FIRS en ik had zo veel kunnen doen voor een sport die mij al vele jaren bezig houd". Reglement ALBERT VAN RIJN VAN HBS allrounder tegen Kent Nederlands cricket XI samengesteld DEN IIAAG Het Nederlands cricketelftal dat zaterdag 2 en zondag 3 september op het veld van Rood en Wit in Haorlem te gen de sterke County Cricket club Kent uit Engeland speelde is als volgt samengesteld. Aanvoerder H. RIJkens (HCC); G. van Laer, P. Trijzelaar. A. Smits (allen HCC); A. Bakker en R. Schoonheim (beiden VOC); R. Deroge. A. van Rijn en P. van Wel (uilen HBS) en M. Flohif (Rood en Wit); S. Lubbers (UD). Tegen dc sterke Engelse club - met minstens vier testspeiers is bewust gekozen voor een sterk Nederlands battingside, terwijl dit met do keuze van Derogee, Van Rijn, Smits en Rljkens niet ten koste van de aanval is gegaan. De Engelsen komen uit in dc volgende opstel ling: Captain: M. Dencs B. Luckhorst; D. Nichols; A. Knott J. Shepherd: A. Iqbul; M. Cowdrey D, Underwood J, Graham: G, Johnson R. Woolmer. De spelers aangeduid met een zijn testspelers. „Tijdens het internationale ccongres bleek echter dat volgens de reglementen 55 dagen voor het congres mijn kandidaatstelling nodig was ge weest". Dp' was vergeten en met het reglement in de hand kwam ik niet in de FIRS. Het was natuurlijk voor mij een hele grote teleurstelling. Maar aan de andere kant was de samenwerking met de spelers op de wereldkampioenschappen enorm. Een weck na de strijd kwam Jos lam mens naar mij toe en vroeg namens de nationale ploeg of ik wilde blijven, want ze kenden geen betere ploegleider dan ik. Ik was natuurlijk blij met deze mededeling en vertelde dat ik mijn ge dachte er nogeens over zou laten gaan, Ik heb geen ja gezegd Als iemand door omstandigheden uit het bestuur van de FIRS gaat en zoiets is ge zien de hoge leeftijden van de bestuurders altijd mogelijk, moet ik invallen. Anders kom ik pas over vier jaar aan bod. Als ik nu geheel met de sport stop weet ik er over vier Jaar niets meer van en ben ik ver achter. En daarom kan het weieens zijn dat De Bruyn het volgend jaar bij de Europese kampioenschappen in Iserlohn van de partij is". SITTARD Jan Krekels is giste ren winnaar geworden van de Ronde van Sittard. Hij legde het parcours van honderd kilo meter af in 2 uur 22 minuten en 6 seconden. Tweede werd Juul Bruessing, derde Pustjcns, vier de Kclleners en vijfde Schepers, allen in dezelfde tijd als de win- Wim Schepers was na dertig kilo meter uit het peloton wegge sprongen, maar werd na enkele kilometers achterhaald door Krekels, Pustjens, Keilener en Bruessing. Dit vijftal bleef bij elkaar en beheerste de koers. In de sprint toonde Krekels zich de sterkste. i JanKrêfcels (Jttttarrf) 100 km ln 2.22.6 2. Juul Urursslng \m«tel- vesn) z.t.3. Mathlcu 1' i ns (Roos teren) z.t.; 4. Wlm Keiler, f» (Born) 5. Wlm Sduy iStein) at.; .p 30 sec. Leo Luyndem (Poel dijk) 7. Ben Jo-bro z.t.; E. 4:)p«. a - l. i

Leidse Courant | 1972 | | pagina 13