Uittermeer ontvouwt plannen jachthaven „Er mankeert meer aan leefomstandigheden' Irritatie in de Noordwijkse raad- Gijs Collé beste Lugdunum-speler Leids rugby-team van veld gespeeld Schelvis over nota gastarbeiders: Milhren en SPEELPLAATS IN NOORDWIJK De Treffers gaat 7e lustrum vieren PAGINA 4 LEIDSE COURANT WOENSDAG 23 AUGUSTUS 1972 LISSE Het gemeentebestuur van Lisse heeft gistermorgen de maquette in ontvangst genomen van de jachthaven die de water sportvereniging „Uitermeer" wil gaan aanleggen in de omgeving van de Ringvaart, tegenover de scheepswerf Oldenhage aan de Lisserdijk. Het aldaar gelegen eilandje, dat men voor twintig jaar van Ol denhage kan huren, zal gedeel telijk worden afgegraven om zo een binnenhaven te scheppen. Dat is nodig omdat hét niet is toegestaan dat jachten direct aan de wallen van de Ringvaart meren in verband met de golf slag van het scheepvaartver keer. De jachthaven zal een to tale lengte van 400 meter krij gen en plaats bieden aan 145 Men kan een ligplaats bestellen jachtschepen. Er is voldaan aan bij sigarenmagazijn Klopper de voorwaarde van de gemeente Hyacinthenstraat 23, alwaar Lisse dat er voldoende parkeer ruimte moest zijn. Ten Zuiden van de haven kan men 95 auto's kwijt. In het midden van de ha ven komt een vaste brug. De to tale aanlegkosten van de jacht haven worden begroot op bijna 300.000,—. men ook de maquette van de ha ven, die zonder een brug te pas seren te bereiken is vanaf de Kaag, kan bekijken. Voor het verwerven van een ligplaats is het nodig dat men lid is van Ui termeer en een bedrag van 70 per m2 boxruimte inbrengt in het stichtingskapitaal, terwijl men ter bestrijding van de ex ploitatiekosten 8 per m2 ver schuldigd zal zijn. watersportvereniging UITERMEER lissi NOORDWIJK In de gemeen teraad bestond gisteravond al gemeen waardering voor de nota van B. en W. waarbij uitvoerig werd ingegaan op een request van de Oecumeni sche Vredeswerkgroep Noord- wijk betreffende de leefsituatie van de buitenlandse werkne mers in Noordwijk. Wel signa leerde de heer Schelvis (PPR) een verschil in beoordeling, om dat de nota van het college be rustte op ambtelijke informatie. Aan de leefomstandigheden mankeert meer dan de nota doet voorkomen. Schelvis waar schuwde tegen Rotterdamse toe standen. Er mag geen sprake zijn van discriminatie van gast arbeiders, doch zij mogen ook niet worden voorgetrokken. De nota bood aan de Vredeswerk- groep mogelijkheden om verde re akties te ondernemen. Vogelaar constateerde dat er in vergelijking met enkele jaren terug op het gebied van de huis vesting aanmerkelijke verbete ringen zijn aangebracht. Veel punten uit de brief van de Vre deswerkgroep vallen buiten de competentie van de gemeente raad. Persoonlijk had hij veel vertrouwen in 't door de vreem delingenpolitie ingestelde onder zoek. Deze ambtenaren staan de gastarbeiders steeds met raad en daad terzijde. De prot. chr. fractievoorzitter was kort gele den zelf in Marokko geweest en hij geloofde niet, dat de arbei ders van dat land zich hier spoedig zullen thuis gevoelen. De leefgewoonten zijn volkomen an ders er_ de onderkomens hier zijn pal-rzen in vergelijking met de woonruimten in het eigen land. Alkemade (KVP) betreurde het dat de Vredeswerkgroep vóór het schrijven van de brief geen contact had opgenomen met het college. Zo ligt het probleem van de huisvesting anders dan in het stuk van de Vredeswerk groep wordt voorgesteld. Ben shop vond dat de briefschrijvers de zaak van menselijke zijde hadden benaderd. Hij had toch wel de indruk dat de buitenland se werknemers uitgebuit werden door hen minder te betalen en het vuilste werk te laten ver richten. Kritiek had Benschop op de behuizing, hoewel hij de toe wijzing van woningen aan de gastarbeiders toch wel een moeilijk punt achtte. De nota is een uitstekend stuk, merkte Bedijn (PvdA) op. Hij was tevreden met het antwoord van het college. Wethouder Van Leeuwen (KVP) zette de ge dragslijn uiteen ten aanzien van de toewijzing van woningen aan gastarbeiders. Als een particu liere eigenaar aan deze mensen een huis wil verhuren, dan be staat daartegen geen bezwaar. Bij woningwethuizen ligt dat an ders. Dan wordt gelet op de ernst van het geval. Een medi sche verklaring bleek nog nooit aan een buitenlandse werkne mer te zijn afgegeven. Van dis criminatie is geen sprake en de gastarbeiders, die daarvoor in aanmerking komen, worden op dezelfde wijze behandeld als de eigen bevolking. Oppassen is ge boden, want het aantal woning zoekenden in Noordwijk is groot en het is de vraag hoe de bevol king zou reageren als het colle ge op min of meer grote schaal woningwetwoningen aan buiten landse werknemers ging toe wijzen. Slechts één keer had de wethou- NOORDWIJK Het gisteravond gehouden debat in de Noordwijkse raad over de 21 punten tellende agenda ging na de klok van twaalf door, tot ergernis van enkele raadsleden, onder wie de heren Benschop en Alkemade, die nog voor het sluiten van de vergadering boos de raadzaal verlieten en de bijeenkomst in comité-generaal, welke op de openbare zitting volgde, lieten voor wat zij was. Aan de lange duur van de vergadering had de raad zelf schuld. Bij som mige agendapunten, zoals de nota's over de gastarbeiders en die over de kassenbouw in de bollenstreek, beijverden sommige raads leden zich om hetzelfde te zeggen, terwijl bij andere voorstellen schier eindeloos over detailpunten werd doorgezaagd. Niet aan de orde zijnde zaken en van de agenda afgevoerde voorstellen, bracht men toch ter sprake en toen de voorzitter dit verhinderde, werden zij bij de rondvraag wederom aan de orde gesteld. der een Marokkaan op zijn spreekuur gehad, die om een huis kwam vragen. Ook toen had hij moeten zeggen: Nog niet. Door haar accommodatie is Noordwijk toevallig centrumge meente geworden wat de huis vesting van gastarbeiders be treft, en al deze mensen aan •en huis helpen, is onmogelijk. Wij doen echter wat wij kunnen om hun leven zo prettig moge lijk te maken, besloot de heer Van Léeuwen. LEIDEN In het Leidse bioscooptheater Trianon gaat donderdag 7 september in première de nieuwe Nederlandse speelfilm „De In breker" van Frans Weisz. Zijn collega regisseur Pim de la Parra j speelt hierin een kleine rol als Zeedijkhasjdealer. Op de foto De la Parra, Rijk de Gooyer en John Bluming. Zo trachtte De Witt (prot. chr.) een uitspraak te krijgen of hij de vertrouwelijk verkregen weten schap, die hij als bijzitter van de besloten commissie van openbare werken had opgedaan, kon gebruiken in de openbare commissie voor sport en recrea- LEIDEN De majestueuze aan blik, die het overigens wel moeilijk bereikbare complex van Lugdunum biedt, staat in schril contrast met de prestaties van het'eerste elftal. Na de be scheiden twaalfde plaats in het Twentse Rostoernooi namen de vorstelijk gehuisveste Leidena- ren gisteravond genoegen met de rol van onderdaan tegen het „alternatieve" reserve-elftal van Ajax, waarin Johnnie Rep en Gerrie Kleton de enige spelers van naam waren. Maar al ont braken dan ontluik^-de talenten als Sies Wever. Arnold Mühren en Schilcher, o« rnnsterdam- mers gleden toch in soepele, vaak zelfs superieuze stijl langs de amateur tweeda klasser. Alleen de in de tweede helft op dravende doelman Gerard Dub- beldeman, de lange betrouwba re centrale verdediger Jan van Egmond en de aanvallers Jaap Schildhuizen en Gijs Collé ken den geen vrees voor dit min of meer exclusieve gezelschap. Vooral Collé niet. de eenzaam op succes jagende aanvaller, die te weinig steun kreeg, maar ondanks die handicap onver moeibaar achter iedere diepte pass bleef aanjagen. Schildhui zen meldde zich slechts bij vla gen als volwaardige aanvaller. Reden waarom Gerrie Mühren en Barry Hulshoff, de door de organisatoren van de wedstrijd als jury fungerende Ajacieden, Collè als de beste Lugdunum- speler uitkozen. Het Amster damse duo zorgde voor extra zuigkracht en was er stellig de bet aan dat de opbrengst van de wedstrijd, ten goede komend aan het geestelijk gehandicapte kind, tot een flink bedrag op liep. Na afloop kon de heer P. W. van Niel, hoofd van de Korte Vlietschool aan de Da Costastaat 2100.— toucheren. Voor Mühren, dia in gezelschap was van zijn hond Ajax. en Hulshoff waren er taarten: Har telijk bedankt Gerrie, Hartelijk bedankt Barry. Tevens waren er voor het winnen de Ajaxteam, dat evenals de beide coryfeeën belangeloos zijn medewerking had verleend, fles sen sherry. Voor Collè een kos tuum. Voor sparring partner Lugdunum tenslotte was er een nog alleszins draaglijke en eer volle 3-0 nederlaag. Aanvanke- tie, waarvan hij lid was. Zijn fractie-voorzitter Vogelaar hield hem voor dat de bijzitters de zelfde vertrouwelijkheid in acht dienden te nemen als de com missieleden van openbare wer ken. Dit is een zaak van fundamentele aard, meende burgemeester mr. Bonnike, en daarvoor zullen col lege en raad eerst nog eens moeten nadenken. De commis sies moeten niet de plaats van de raad gaan innemen. De Geus -prot. chr.) had toch wel begrip /oor het probleem van De Witt, ontstaan door de aanwezigheid 'van openbare en niet-openbare commissies. De vaststelling van het bestem mingsplan „Sportfondsenbad" en een voorstel tot voorlopige onteigening van gronden voor dit bad, waren van de agenda afgevoerd. Toen de heer Van Riemsdijk deze punten niette min ter sprake bracht, kwamen er protesten uit de raad. De voorzitter kapte de discussie af, maar bij de rondvraag kwam de vertegenwoordiger van ge meentebelang toch met de reed' door hem aangekondigde motif waarin aan het college opdraclj werd gegeven te onderzoeken i aanleg van een zwembad in a noordduinen mogelijk was. NaS de mening van de heer VatOUDE Riemsdijk zou dit voordelige mesv zijn en kon een langdurige on eigeningsprocedure worden ve» meden. De motie kreeg echte alleen steun van zijn fractiegt note mevr. Van Nes en ka daardoor niet in behandel^ worden genomen. Aan het begin van de vergaderinj legde de heer C. P. Schaafsmt opvolger van de heer Van He? als afgevaardigde van de VVü rinS in handen van burgemeeste veel mr. J. M. Bonnike de eed a vuur Meer voeten in de aarde had hoog benoeming van een verteges jnsch woordiger van de.gemeenteraa in de Stichting VW Noordwijl fev^ Van Riemsdijk maakte bezwaa m 11 tegen een herbenoeming «ar heer Benschop (prot. chr.) I dat deze destijds voor een aangename verrassing had g< zorgt! door tegen een verhogii van de subsidie aan de VW stemmen. ,,Ik ben vertege; dan woordiger van de gemeente broe: de WV en geen vertegenwoo voor diger van de VVV in de g terjj; meenteraad", en daarom hl hij het belang van de gemeenj rinëJ laten preveleren. Bij de sten ming werd Benschop met IDe We stemmen voor, 5 tegen en meisji blanco opnieuw gekozen, dod zelfsta hij bedankte voor de eer. D de p raad besloot toen de verkiezirt waar tot de volgende vergadering ul de da te stellen. de wi der d wielr zie ik in de leen Hans het d moto vaak brom berei een fanai Barry Hulshof verricht de aftrap lijk zag het er namelijk hele maal niet naar uit dat Lugdu num' de schade tot drie treffers zou beperken. De zonder Pijnac- ker (knieblessure) en Hans v.d. Starp spelende ploeg van trai ner De Busser werd op punten als taktiek, techniek en snelheid volkomen weggespeeld, zodat Ajax terecht al snel een voor sprong nam. Bram Braam wees de weg, die vervolggens ook door Johnnie Rep met succes werd ingeslagen: 2-0. Na rust deed zich het merkwaardige feit voor dat de van Gouda overge komen doelman De Wit de rol van aanvaller ging vertolken, zijn vervanger werd de voorma lige DOCOS-doelman Gerard Dubbeldeman, die duidelijk sol liciteerde naar een vaste plaats in Lugdunums' eerste. Hij be hoefde nog slechts eenmaal te capituleren: voor een machtige solo van Rep: 3-0. Kits schoot nog eenmaal op de lat. NOORDWIJK De gemeenteraad van Noordwijk besloot gisteravon| een bedrag van 17.180 beschikbaar te stellen voor de aanleg vat een speelplaats op een terrein aan de Voorstraat-Herenweg. Mevr. Van Nes (gem. bel.) attendeerde op set gevaar, dat de kind ren de Voorstraat moeten oversteken, maar tegen het maken een zebrapad ter plaatse, waren ook bezwaren, zo bleek uit het woord van burgemeester mr. Bonnike. Dat de ouders gelegenhe kregen om over de aanleg mee te spreken en dat in dit overleg de voorzieningen voor kleuters en peuters tussen de flats aan Herenweg zouden worden betrokken, vond mej. Koopman (KVf een positieve zaak. Zij brak voorts een lan^ voor het opknappen vtj de speelplaats an de Losplaatsweg. Dit werd haar door de voorzi ter en de wethouder van openbare werken, de heer Van Duyn to gezegd. .eide: man, stuk" COS stond van ALKEMADE De Treffers (met 165 leden en 30 teams een van de grootste en sterkste vereni gingen van de NTBB) gaat het zevende lustrum vieren. Tijdens de algemene ledenvergadering van deze week is een commissie samengesteld die de viering van het 35-jarlge bestaan gaat voor bereiden. In het jaarverslag dat aan de ver gadering werd gepresenteerd toonde het bestuur zich tevre den over de resultaten in het af gelopen seizoen, maar moest toch tot zijn spijt constateren dat van een doorbraak bij Tref fers nog geen sprake is. Wel, al dus het jaarverslag, was de mentaliteitsverandering met name bij de junioren zeer po sitief, zodat de tafeltennissport bewust terrein heeft gewonnen. Besloten werd dat recreatieleden fleden die niet in wedstrijdver band spelen) voortaan op maan dag-, woensdag- en donderdag avond van 9—11 uur kunnen spelen. Vanwege zijn afscheid als be stuurslid en beheerder van de bar werd aan Leo de Jong een 1 presentje aangeboden. Het be stuur werd weer gecompleteerd j met de verkiezing van Koos Beek en Jan Castelein. Het lan-1 delijk wedstrijdprogramma voor het nieuwe seizoen begint op 16 september en voor de afdelings teams in oktober. Voorts zal i op de maandagavonden onder leiding van Bert v.d. Zwet con ditietraining gegeven worden Een punt van discussie werd het door het bestuur, dit op verzoek van de beide eerste teams, ge vraagde rust tijdens de wed strijden. Voorgesteld werd blin dering van de glazen wand tus sen kantine en speelruimte. Voor de verplichte medische keuring, welke in samenwerking met DOSR geschiedt, zijn weer twee artsen bereid gevonden. Veronique van der Laan vroeg vooral aandacht voor technische j leiding en begeleiding bij de training, zowel voor senioren De Engelse rugby-ers maakten niet alleen veel lawaai, als junioren. lieten ook zien dat zij konden spelen LEIDEN Het begon al zo drei gend. De spelers van de Engelse rugbyclub Bristol besloten hun warming-up in één der kleedka mers aan het Piet Paaltjespad met een collectieve, zeer drei gend klinkende roffel op ver moedelijk een tafel, daarbij in hoog tempo tot tien tellend. De argeloze bezoeker keek ver schrikt op van zijn pilsje. De tegenstander, het Nederlands Studententeam, hoorde je niet. Doodgemoedereerd staoten de Hollanders (voornamelijk T.eide- naars) even later het veld op. Zich nog niet bewust van wat h?n te wachten zou staan A' had het onheilspellende geroffel hen na tuurlijk moeten waarschuwen. Enfin, toen de rugbywedstrijd tussen het Nederlands Studenten team en Bristol, één der sterk ste verenigingen van Engeland en V/ales, eenmaal op streek was, raakte het henderdkoppige incrowd publiek de tel al spoe dig kwijt. Na afloop wist nie mand met hoe veel tegen hoe weinig Nederland nu precies had verloren. De scheidsrechter bracht uitkomst: 659 Desastreuze cijfers, maar op zich zelf geen schande. Zoals ge zegde: Bristol heeft zich de afge lopen jaren een topclub in Groot-Brittannië getoond en ver overde het afgelopen seizoen het officieuze clubkampioenschap van Engeland en Wales. Van-de 49 wedstrijden won het er 39 en verloos er slechts zeven. Het maakt op dit olenblik, als voor bereiding op het komende sei zoen een tournee door Neder land. De wedstrijd in Leiden was de d:r L reeks van vier. De Britten remen deze wedstrijd uiterst seiia\is getuige hun ma nier van spelen gisteren in L den. Van de eerste tot de laats seconde gingen zij fanatiek werk, ook al stor.d hun overw ning eigenlijk al bij voorbi vast. Zo maakten ze duidel meer overtredingen dan de derlandse studenten, zoi overigens in afbraak te verv len. Ze bleken over een rijk i senaal aan schijnbewegingen beschikken en sommigen be; ten een snelheid, die de Ned landers als duizelingwekke zullen hebben ervaren, één der toeschouwers ze is eigenlijk een eer orr Bristol te spelen" En dan ne< ie cijfers als 65—9 maar op koop toe. Donderdag besluit Bristol de sf wedstrijden in Nederland tef President's fifteen op het rein van de Haagsche Ruf Club. mini en l Rooc DOC

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4