Sater komt op tegen protest WATER LISSE IN TOEKOMST UIT ZUIDEN A. W. MEGENS KWART EEUW BIJ OVERHEID Sportdag voor de jeugd van Foreholte Japans bezoek aan Boskoops Old Nurseries Leids duo wint 'Nieuwe Oogst' Leidse bioscopen PAGINA 4 LEIDSE COURANT MAANDAG 21 AUGUSTUS 19! VOORHOUT De festiviteiten in het kader van het veertigjarig bestaan van Foreholte zijn be gonnen. Zaterdag was er een spor'.dag voor de jeugd. Onder redelijk goede weersomstandigheden werden door talrijke jeugdleden enthousiast deelgenomen aan di verse spelen als doeltrappen, balwerpen, zakslaan, zaklopen, kruiwagenrace en een wandel rally. De uitslagen waren als volgt: Doeltrappen van 8-9 jaar: 1. H. Zwetslooi. 2. L. van Gent 3 B. Veuger. 19-11 jaar: 1. L. van de Zon. 2. M. Uljee, 3. H. J. Phil- lipsen. 12-13 jaar: 1. P. v.d Lans, 2. M. Turenhout. 3. Th. Werkhoven. 14-15 jaar. 1. S Vroonhof, 2. J. P. v.d. Berg. 3 G. Blaauw. Balwerpen van 8-9 jaar: 1. H. LEIDSCHENDAM - De Sater heeft van zich af gebeten. Het door veel Leidschen- damse ingezetenen niet zo ge liefde jeugdcentrum er wordt volgens deze mensen te veel lawaai gemaakt heeft het af gelopen weekeinde via woord en geschrift geprotesteerd tegen de houding van de Leidschendamse burgers. In een van de brieven die door de gehele gemeente verspreid werd. stelde men dat het belachelijk is tegen De Sater op te treden vanwege het geluid omdat een groep van honderd a tweehon derd mensen waarin bovendien muziek gemaakt wordt altijd te horen is. Als dat stoort, zat er inderdaad niets anders op dan de zaak te sluiten, maar dan zouden de Leidschendamse in woners wel op een andere ma nier merken dat er geen jeugd centrum meer was. Aldus de brief. De demonstratie voerde naar het huis van wethouder Bunnik waar spandoeken („Er hoeft geen tweede stiltecentrum te ko men") ontrold en enkele liede ren aangeheven werden. De kwestie-Sater was opnieuw in de publiciteit gekomen naar aanlei ding van een bijeenkomst die vorige week woensdag gehouden werd. Voor die datum zou een ■muur worden gemetseld tegen geluidsoverlast, maar de metse laar liet het op het laatste mo ment afweten. De bands waren inmiddels al besteld, zodat de voorstelling toch doorging. De wethouder, de heer Bunnik, zei zaterdag deze gang van zaken te betreuren. BOSKOOP Een gezelschap van ongeveer 180 Japanners bezocht r afgelopra weekend de handels- kwekerij „The Old Nurseries" van de firma H. den Ouden aan de Boskoopse weg. De gasten werden ontvangen door de heer Frits den Ouden in de grote pak- loods op de kwekerij waarin voor deze gelegenheid een klei- J ne expositie was ingericht. Hierdoor konden de Japanners j zien hoe de door hen in Boskoop f- gekochte produkten worden ver- pakt en vervoerd. De grote twintig voets koelcontai- I ner met een door de Oceaan Container Line nieuw ontwik- keld koelsysteem trok veel be langstelling van de gasten. Deze container wordt door het in- ternationaal georiënteerd expe- ditiebedrijf COPEX, speciaal in- gezet voor het vervoer van boomkwekerij produkten naar Japan. Met veel interesse bekeken de Ja panners het een en ander. Tij dens een gezellige dronk in de loods kochten de gasten nog wat tuinbouwgereedschappen van de heer Van Veen die ook het een en ander uitgesteld had. De heer Koelewijn, manager van Copex te Boskoop, vertelde dat de Boskoopse produkten in 21 dagen van Nederland naar Ja pan worden vervoerd waarvoor een koelcontainer, zoals die sinds januari 1972 door de Ocean Container Line in ge bruik is genomen, beslist nodig is. De inhoud van deze contai ner is van buitenaf te controle ren zodat de boomkwekers voor honderd procent zeker zijn dat hun produkten in goede staat worden afgeleverd. De Japanners logeren in Amster dam en bezoeken behalve Bos koop de boomkwekerij centra te Zundert en Opheusden, en van zelfsprekend ook de Floriade. LISSE In de toekomst zal Lissc voor de watervoorziening meer en meer aangewezen zijn op toevoer uit zuidelijke richting. Daartoe zal te zijner tijd een nieuwe transportleiding met een afmering van 400 mm gelegd worden. Vooralsnog kan volstaan worden •met de transportcapaciteit van de leidingen langs de Heereweg, mits de daarin nog ontbrekende delen worden aangelegd. Daar binnenkort het leggen van een gasleiding vanaf De Engel in Noordelijke richting in uitvoe ring wordt genomen, werkt het kostenbesparend wanneer nu ge lijktijdig over een lengte van 550 meter een waterleiding wordt gelegd. De kosten hiervan worden geraamd op ƒ45.500,-. Dit is een van de agendapunten die vnjdrgmiddag aanstaande in de vergadering van het Gas- en Watcrvoorzieningsbedrijf be- handeld zullen worden. Als ge- volg von een reconstructie van de 2e Poellaan en het kruispunt met de Heereweg te Lisse dient 75 meter gasleiding lagedruk en 20 meter gasleiding hoge-druk Vuilstorten in Aarlanderveen opgehouden AARLANDERVEEN Het Comi té Aarlanderveen Leeft heeft één zorg minder. Sinds kort wordt cr op de stortplaats aan het Zuideinde geen vuil m gestort. Daarmee is een einde I gekomen aan een kwestie die afgelopen jaren veel beroering heeft gewekt in Aarlanderveen. vervangen te worden. De kosten hier/in worden geraamd op ƒ12.000,- Op basis van de voor deze werken geldende verdeel sleutel komt hiervan ten laste van dc gemeente Lisse, ƒ8100,-. Ruitentikker verraadde ziehzelf LEIDEN Vannacht is een 29-ja- rige Leidenaar aangehouden die, samen met twee dames een sigaretten-automaat op de Mors- straat had ingeslagen. Doordat hij daarbij zijn hand flink gewond had, liet hij bij zijn ontvluchting een bloedspoor na, dat tot zijn aanhouding leid de. De ruitentikker had niets meegenomen uit de automaat. Een 17-jari'ge bromfietser uit Lei den kwam op de Hoge Rijndijk zaterdagavond door onbekende oorzaak ten val en liep schaaf wonden en een ernstige hersen schudding op. Hij is naar het Academisch Ziekenhuis overge bracht. Zwetsloot, 2. E. Kraayevanger, 3. L. van Leeuwen. 10.-11 uur: 1. J. Kraakman, 2. L. v.d. Zon, 3. T. Warmerdam. 12-13 jaar: 1. Bleyswijk, 2. A. v.d. Lans. 3. H. v. Loon. 14-15 jr. J. v. Loon, 2. P. v. Beek. 3. F. Arroyo. Zaklopen van 8-9 jaar: 1. H. Noordermeer, 2. W. Hoek. 3. C. v. Leeuwen. 10-11 jaar: 1. C. Boudoin, 2. S. v.d. Hulst. 3. E. de Wit. 12-13 jaar: 1. H. v. Loon, 2. A. Arroyo. 3. R. Dui venvoorden. 14-15 jaar: 1. J. v. Loon, 2. M. Boudoin, 3. L. v. Loon. Zakslaan van 8-9 jaar: 1. W. Hoek, 2. G. de Jong. 3. N. Meeu wenoord. 10-11 jaar: 1. R. v.d. Berg. 2. P. v.d. Geer. 3. F. Vin cent 12-13 jaar: 1. M. Bleys wijk. 2. C. v. Kempen, 3. P. v.d. Lans. 14-15 jaar: 1. P. v. Beek, 2. C. v. Velzen. 3. B. Kooy. Kruiwagenrace van 8-9 jaar: 1. IABA W. Hoek, 2. H. Zwetsloot, 3. L. v. Gent. 10-11 jaar: 1. M. Tis- sen, 2. J. J. Warmerdam, 3. Confiruis. 12-13 jaar: 1. A. Ar royo. 2. D. Veuger. 3. M. Turen hout. 14-15 jaar: 1. H. Zwetsloot. 2. G. J. v. Loon. 3. P. J. v. Beerk. Delrolley van 8-9 jaar: 1. Cor Tet- tero 26y2 punt. 2. Richard Ves- ster 25^2 P"L 3. Erik Kraaye vanger 21 >4 pnt. 10-11 jr. 1. Ben nie Broekhof 24|4 pnt. 2. Bas Verdouw. 3. M. Leepel. 12-13 jaar: 1. Henry v. Loon. 2. Leo nard Zonneveld. 3. Fred Vester. 14-15 jaar 1. Stéf v. Kampen. 2. Ton Piet Verster. 3. Frits Uljee. Nachtv. ..Sex h la Minute" 18 J Vr./za, 23.30 uur, Dr. Meijering directeur van Centrum '45. OEGSTGEEST/DEN HAAG - Met ingang van 1 oktober is dr. Meijering benoemd tot directein van het Centrum '45, het een-, trum voor medisch-psychologlj sche begeleiding van verzets- er oorlogsslachtoffers. Centrum '45 is de nieuwe naam voor de Stichting Centrum Post] concentratie-syndroom. Begirj volgend jaar neemt deze sticm ting een stress-kliniek in Oegst-f geest in gebruik. Dr. MeijeriM wordt waarschijnlijk ook van deze kliniek directeur. Dr. Meije ring heeft inmiddels ontslaj gevraagd als inspecteur voor geestelijke volksgezondheid voaj de provincies Noord-Holland a Utrecht. NOORDWIJK De Pionier Automobielen Club organiseerde afgelopen weekeinde een rit voor antieke automobielen van Utrecht naar Noordwijk. Naast een grote collectie „ouwetjes" uit de Jaren 1908 tot 1930 deed ditmaal (de rit wordt jaarlijks gehouden) een aantql fraaie, uit het buitenland afkomstige, exemplaren mee. Gistermiddag werd op de Kon. Wilhelminaboulevard een .concours de condition" en een concours d'élégance" gehouden. Geen enkele wagen gaf de geest. En dat is het doel waarnaar de Pionier Automobielen Club blijft streven. OUDE WETERING Zaterdag is de jaarlijkse gondelvaart gehouden. In een feërieke optocht vaarden 50 boten van de Ringvaart naar de Braasscm. Hier werd in het bijzijn van duizenden toeschouwers het feestelijk vuurwerk ontstoken. Succes voor Jack Smits TER AAR Tijdens een weg-: wedstrijd in Holten heeft de Ter Aarse atleet Jack Smits zijn! persoonlijke record op de 20 km verbeterd en gebracht op een uur en 5 minuten. Vrijdagavond won Smits in Goudl de Sylvestcrioop, die gehouden werd in het kader van de festi» viteiten rond het 700-jarig be staan van deze stad. Bij deze wedstrijd over zes kilometer waren duizend toeschouwers aanwezig. LEIDSCHENDAM De lieer A. W. Megens is vrijdagmiddag ge huldigd ter gelegenheid van het feit dat hij 25 jaar in overheids dienst werkzaam is. De heer Megens is sinds 3Va jaar directeur van het lichtbedrijf in Leidschendam. Daarom had hij zich ook afgevraagd of het wel een zinnige zaak was dit jubi leum te vieren. De wethouder van de nutsbedrijven, de heer Bunnik. legde op de receptie nog eens uit waarom het jubi leum wel gevierd moest worden. Hij vond de heer Megens nl. een zeer bescheiden en be kwaam man, die er in geslaagd is op deskundige wijze zijn voorganger, de heer Batelaan, op te volgen. Namens alle me dewerkers dankte de heer Detri voor de prettige samenwerking. Ook de heer Batelaan voerde nog het woord. Eerste stap in grote carrière de platenmaatschappij LEIDEN Het Leidse duo Na- tasja (Hoonhout) en Emile (Mledema wonnen zaterdag avond glansrijk AVRO's talen tenjacht „Nieuwe Oogst", met een liedje van Lally Stoot, „Sweet Neeny". Het gelukkige duo heeft in een flitsend tempo carrière ge maakt. Het begon een klein jaartje geleden. Natasja was toen nog de partner van Jan van Rheenen, een 'andere Leidse trobadoer. Via hem leerde zij Emile kennen, die uit de keihar de rock naar de wat mildere melodie-muziek over wilde stap pen. Ze bleken een voortreffe lijk paar. niet alleen op muzi kaal gebied trouwens. Sinds kort zijn zij verloofd. Het is overigens niet verwonderlijk dat zij in de talentenjacht snel om hoog kwamen. Natasja trad zelf al zes jaar op in verschillende genres (beat, country and wes tern en folk). Emile speelde in verschillende popgroepjes. Voor Natasja was de televisie niet vreemd, want zij had even eens in een talentenjacht al eerder in de schijnwerpers gestaan. Hun overwinning heeft het jonge duo over oe drempel naar de beroepsloopbaan gebracht. Het Haagse New Holland Manage ment heeft ervoor gezorgd dat de gitaarbegeleiding van Emile uitgebreid en versterkt wordt met een trio. Hun hoop om ook buiten het eigen land wat meer bekendheid te krijgen, zal in eerste instantie vervuld worden door een optreden op een inter nationaal muziekfestival in Pa lermo (van 5 tot en met 9 sep tember). Ook radio en teevee en niet in het minst de platenmaatschappijen tonen grote belangstelling voor Natasja en Emile. Koudekerk net langs Haz. Boys KOUDEKERK AAN DEN RIJN Voetbalderdeklasser Koude kerk heeft het tegen LVB-er Ha- zerswoudse Boys moeilijker ge had dan was verwacht. Met een nipte 10 overwinning kwamen de oude Rijn-bewoners uit de sportieve strijd tegen hun „bu ren" van de overkant van dit water. Krijn Boelee bezorgde zijn Koude- kerkse aanhang de 1—0 zege een kwartier voor het eindsig naal. In de eerste speelhelft was er geenszins sprake van klasse- verschil en was het een wonder, dat de Koudekerkers niet op een achterstand werden ge speeld, gezien de twee reële scoringskansen die Jan RieTveld van de Boys-voorhoede kreeg en de knal van Sjaak Kouwenho- ven, de pas ontdekte spits van de Hazerswouders, op het hout werk boven een uitstekend kee pende Koudekerk doelman Ver gun .t. Na de pauze demon streerde Koudekerk inderdaad beter met het leer overweg te kunnen, maar wist het bezoe kende Hazerswoudse Boys con ditioneel de strijd vrij aardig in evenwicht te houden. Pas een kwartier vcor tijd moest Ha- zerswoudes goalie Cees van Tol. zoals in de aanhef gemeld, zwichten voor een inzet van Krijn Boelee (1-1—0). De wed strijd tussen Koudekerk 2 en Hazerswoudse Boys 2 eindigde in een 0—1 stand. Alkemade handhaaft verkoop terrein Dorpshuis ALKEMADE De meerder heid van b. en w. is van me ning dat de verkoop van een gedeelte van het voorterrein bij het dorpshuis in RijpweT, tering, waartoe op 18 decem ber 1971 voorlopig besloten werd, gehandhaafd moei blij-, ven. De grond werd indertijd gekocht om de verkeerssitua tie te verbeteren en meer parkeergelegenheid te schep pen. Het bestuur van de stichting Dorpshuis heeft sinds 1968 al enkele malen verzocht een gedeelte van hetgeen ver kocht werd weer in eigen dom te krijgen. Al in 1968- verwierp de raad deze sug gestie. Nu is er wederom een schrijven van het stichtings bestuur op het gemeentehuis binnengekomen. De commis sie financiën was unaniem voor handhaving van het be sluit, in de commissie open bare werken waren de me^ ningen verdeeld, evenals ur MARKTEN Velling Katwijk a.d. Rijn 19 aug. - Waspeen p. kist: A I 3.40—5.60, A II 2.S06.20. BI 5.50-9.50. BII2.0O. Bloemkolen: 6 I 1.25—3.35. 6 II 22. —37. 81 85—119. 8 II 19—62. Bospeen 46—72. Andijvie 39-42. Spitskool 54. Kroten p. kist 1.10—4.00. savove kool 23. rode kool 33. Aanvoer was peen 44.000 k. 7 000 st. bloemkolen. Eerste prijs 4 voor Drumband Leiderdorp LEIDERDORP De Drumband Leiderdorp heeft afgelopen weekeinde een nationaal drum- bandconcours in Maurik (Gel derland) gewonnen. De Leiderdorpse formatie behaal de in totaal 96 punten. Voor alle onderdelen behaalde men een 8. Aan het concours was ook een showwedstrijd verbonden. De drumband behaalde hier een eerste prijs met lof.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4