FC UTRECHT TIPPELDE IN „VAL" FEYENOGRD TEUNISSEN GENIET VAN MVV EU NIET VAN FC DEN HAAG Veel kritiek op eerste doelpunten INDEPENDIENTE HOFFELIJK Onze équipe in Miinchen MAANDAG 21 AUGUSTUS GEHOORD: jAvonjJBrundaj^ OPBRENGST De KNVB heeft een slech te beurt gemaakt. Er kunnen in deze bond nog altijd conflicten ont staan, die niemand voor mogelijk houdt. Neem de kwestie met het Ne derlandse elftal. Wan neer het sectiebestuur betaald voetbal de spe lers meedeelt dat de op brengst van de sponso ring bestemd zal zijn voor de prestaties van Oranje, twijfelt geen mens daaraan. Toch zat er ergens weer een ad dertje onder het gras. Het hoofdbestuur van de KNVB vond het gebaar wat al te gul en trok de verantwoording naar zich toe. Daardoor kwam het sectiebestuur tegenover het hoofdbe stuur te staan, wat de emotionaliteit beroerde. Het is een verwerpelijke zaak dat de KNVB zo op haar strepen staat. Voetballend Nederland is gediend met een zo sterk mogelijk nationaal elftal. Na de successen van Ajax en Feyenoord moet het mogelijk zijn dat materiaal in vol doende mate te benut ten. Waarom dan die herrie? Laten wij blij zijn met het voor han den zijnde talent. Geef de spelers de kans zich waar te maken. Onnoe melijk veel mensen zul len er straks wanneer het eindtoernooi om het wereldkampioenschap in München begint dank baar voor zijn. DANKBAAR Avery Brundage, voorzit ter van het internatio naal Olympisch Comité treedt af. De discussie over wie zijn plaats in dit hoogste college moet innemen is momenteel in volle gang gekomen. Het is te hopen, dat een meer bij de realiteit be trokken bestuurder op de IOC-zetel zal plaats nemen. Problemen, zoals zich tijdens het re- giem-Brundage open baarden, zullen dan waarschijnlijk uitblij ven. De Olympische be weging zal er dankbaar voor zijn. ONTGROEID In de afgelopen week heelt Jan Hordijk zich gema nifesteerd als de beste tennisser van ons land. Hiermee onderstreepte Hordijk het idee dat tij dens het toernooi in Hil versum werd gelan ceerd: in bondsdienst treden. Hordijk heeft er geen enkele twijfel over laten bestaan dat hij slechts tegen zeer aan trekkelijke voorwaarden zijn baan bij Pellikaan wil opgeven. Tot dusver is er slechts een 'keer over het plan gesproken. Daarbij is echter niets reëels naar voren geko men. De bondsbestuur- ders die over het voor stel moeten beslissen hulden zich in een waas van onduidelijkheid. Morgen wordt er op nieuw over deze zaak gepraat. De bond zou er verstandig aan doen Jan Hordijk attractieve voorstellen te doen. De komende jaren is Tom Okker weer voor het Ne derlandse Davis Cup team beschikbaar. In dien Nederland interna tionaal weer eens een vi sitekaartje wil afgeven, lijkt het een goede daad Hordijk de mogelijk heden te geven te trach ten aansluiting te vinden bij de internationale sub top. Het nationale niveau li»V* Hii nn u/al nnferoeid. IRECHT Feyenoord is weer in zijn oude doen. Zij, iie ook het vriendschappelijk voetbal van de stadion- :lub aandachtig hebben gevolgd, zullen er niet 'reemd van opkijken. Anderen echter wel, want ■eyenoord had hoe dan ook in de competitie-ou verture tegen NEC de overtuigingskracht gemist. Dit aatste fundament van onzekerheid werd gisteren re- ioluut weggevaagd, toen FC Utrecht zichzelf in de Iu- en legde door zijn overmoedigheid onvoldoende te leteugelen. Feyenoord miocht zich onmiddellijk als riomfator (0-4) oprichten. Bij deze ontdekking bleef iet niet. Het meest opvallende was voorts een verras sende gretigheid, waarmee de equipe van Ernst Hap- iel zich op het nieuwe seizoen heeft geworpen. Daar- nee hoopt Feyenoord ontzag in te boezemen bij lartsrivaal Ajax- drama van het „Galgen- raardstadion" kwam wel op zeer merkwaardige ma- tot stand.FC Utrecht choot namelijk als een ha- ewind uit de startblokken n het leek er zéér lang op, at deze voortvarendheid een ispirerend effect op de spe- vrs zou hebben. Zonderlinge ook hachelijke situaties terden met het grootste ge- ïak opgelost. Dat gaf ver ouwen. Zoveel zelfs, dat "C Utrecht op een gegeven noment niet meer aarzelde buitenspelval open te raaien. Hoewel deze taktiek iskant was (tenslotte speelt 'eyenoord met buitenspe- ers Kristensen en Ressel, op snelheid en met slim- 1 veel bekokstoven) ïaakte niemand zich nog orgen in de Utrechtse dug- Ik geef mijn spelers de 'rijheid te doen wat ie op 4at moment denken dat goed is", zei Bert Jacobs later. (Goed, FC Utrecht, vol van 'vertrouwen, haalde dus het stoute staaltje uit bij een af geslagen aanval ,,en bloc" naar voren te rennen, waar door niet één, maar zeker acht Feyenoordspelers bui tenspel kwamen te staan, iet Utrechtse publiek ap plaudisseerde én grinnikte jm deze voor-schut-zetterij. Het dacht aan 'n heerlijk ont mannen middagje, waarin |e kans op een sensatie (teeds groter werd. erkeerd jch was deze veronderstelling [erkeerd. Want Feyenoord, jeen tel uit zijn evenwicht, jnanipuleerde met veel rust tn overleg. Tot in de achter- roede toe zelfs, waarin Joop tan Daele weer domineerde fis vervanger van Israel. Utrecht kon dat niet ver- erken, deed er toen nog schepje bovenop en was erkocht. Althans daar het in het kort wel op Trainer Bert Jacobs ver die fatale wending in de erste helft: „Het was hele- laal niet onze bedoeling om gaan. Ik weet dat het pu- Rust en routine moesten er van de ploeg uitgaan". Bert Jacobs mocht ter ondersteu ning zijn voornemens nog zo hard van de spelersbank af- schreeuwen; zijn spelers luisterden niet. Zij liepen re gelrecht in de „val" van Feyenoord. Ommekeer Dat de fatale ommekeer toch nog een min of meer sensa tioneel karakter kreeg, kwam door scheidsrechter Corver. Hij hield constant zijn grensrechter de hand boven het hoofd, óók toen deze enkele beslissingen nam, die niet door de beugel konden. Daaruit ontstonden bovendien de doelpunten van voor de rust. De eerste treffer maakte Res- Of Wim Jansen aan zijn haren getrokken wordt kan moeilijk vastgesteld worden, maar dat hij pijn lijdt blijkt duidelijk. Hij gilt het uit. Meer dan één minuut oponthoud was er met de blessure van de Feyenoorderniet gemoeid. sel uit een vrije kans. De reactie van aanvoerder Schneider: „Ik ben het met de kritiek van FC Utrecht eens. Ladinsky, die de bal in eerste instantie kreeg, stond buitenspel". Bij het tweede doelpunt, dat een minuut la ter tot stand kwam, lag de situatie nóg duidelijker. Res sel en Van Hanegem stonden beiden op een plaats, waar ze niet mochten staan. Van Hanegem, die toen hij mocht doorspelen zelf vreemd op keek, is er de speler niet naar om in zo'n situatie te falen. Bert Jacobs, anders een vat buskruit, hield zich later in, wat ongetwijfeld een gevolg is van zijn onredelijk felle aantijgingen aan het adres van arbiters in het verleden. „Het waren stom me doelpunten, die beslist niet nodig waren geweest, afgezien van het feit, of de scheidsrechter nou terecht of niet liet doorspelen. Onze spelers hebben zich gewoon in de boot laten nemen". Dat Feyenoord zo doelbewust toesloeg, kwam mede door het gedegen concept van Enrst Happel. „Ik heb In deze wedstrijd gegokt op een-twee-combinaties en dieptepasses. Die moesten ontstaan vanuit een perma nent gesloten middenveld", aldus de Oostenrijker, die la ter een opgewekt humeur had. De taktiek bleek voldoende te zijn. Toen Feyenoord de ze kerheid van een ruime voor sprong had, nam het nog meer afstand van de emotio nele tonelen in het Galgen waardstadion. De image van onoverwinnelijkheid, waar aan het legioen zo graag te rugdenkt, doemde weer op. Alsof het met deze kennis making alleen niet blij ge noeg was, kreeg het een hand van vrouwe Fortuna toegestoken toen ausputzer Van Stijn kort na rust onder de bal doorliep. Spits Ladins ky nam direct zijn kans waar: 3-0. Dat deze score de eindstand niet was kwam door Ressel een van de uitblinkers die Van Huis steden dol speelde. De voor getrokken bal werd door Schneider, de jonge aanvoer der, heel simpel tot doelpunt verwerkt. Een aardig succes je voor de voorstopper van Feyenoord. HANS DE BRUYN Scoreverloop: 24. Ressel 0-1, 25. Van Hanegem 0-2, 51. Ladinsky 0-3. 65. Sshnelder 0-4. Scheids rechter: Corver; toeschouwers: AMSTERDAM Pas- cuad Ansenio Elmad- jion, secretaris-gene raal van Indepeodiente, is een uiterst hoffelijk man. Toen hem na af loop van de zeer mati ge wedstrijd Amster dam—Ajax in het Olympisch stadion werd gevraagd wat hij van de toekomstige te genstander denkt, aar zelde de Zuidameri kaan. Hij dacht lang na voordat hij zijn me- .Jiing gaf: „Ajax is be slist niet dn goede vorm. Maar het is ook nauwelijks mogelijk voor een topclub om constant sterk te spe len. Wij kennen Ajax echter van de televi sie-u itzending van de wedstrijd tegen Inter en zullen ons verweer op die wetenschap ba- De heer Elmadjion naar Europa gekomen om de zaken met Ajax voor de twee komende wedstrijden te regelen en te proberen voor In- dependiente een korte tour door Europa vast te stellen, zei wel, dat het voetbal heel anders is dan wat men in Zuid-Amerika pleegt te vertonen. Wat de trip van Independiente na de wedstrijd op 28 sep tember in Amsterdam betreft gaat hij contact zoeken met clubs in Rome, Athene, Tehe ran, Tel Aviv en Istan bul. Inmiddels heeft In- dependiente dank zij een grote Nederlandse drankfirma (Bols) ken nis kunnen maken met het materiaal, waar mee in ons land wordt gespeeld. De firma heef: zes voetballen, zoals die hier gebruikt worden naar Buenos Aires gestuurd. „Wij zullen u ook zes Argen tijnse ballen sturen", beloofde de Zuidameri kaan aan Jaap van Praag. Brokamp, al jaren een gevreesde spits voor de Hagenaars, joeg namelijk de gelijkmaker achter doelman Ton Thie. Daarna moest FC Den Haag zich geheel tegen da verwachting in beperken tot uitvallen, wat de ploeg nu eenmaal niet ligt. FC Den Haag had dus weinig voordeel aan de vroege openingstreffer die door een schot van Bregman, via de benen van MVV-verdediger La- croix, tot stand kwam. Het overwicht na de ge lijkmaker van Brokamp was namelijk zo groot, dat Den Haag soms met kunst- en vliegwerk kon standhouden. In de negende minuut van de twee de helft volgde niettemin pas het doelpunt, waar op MVV al veel langer recht kon doen gelden. Korevaar en Wijngaa«-de werden totaal uit positie gespeeld. Ze liepen elkaar in de weg en de kleine Gerard Hoenen was er vervolgens als de kippen bij om de bal naar Brokamp te plaatsen. Via hem kreeg Redel vervolgens een kans die de kleine aanvalsleider van de thuisclub benutte. Het zou niet de enige treffer van Redel zijn. Zes minuten later nam hij ook 3—1 voor zijn reke ning. Scoreverloop: 40 sec. Bregman 0—1. 1 min 20 sec, Bon- frere 1—1 54. Redel 2—1, 60. Redel 3—1, 81. Den Ro.neii 4l. Scheidsrechter Pijper. Toeschouwers 8.000 MW: Körver., Kerstges, Lacrolx, Klingen en Pleumee- kers.. Den Kooyen, Dijkstra en Hoenen., Brokomp, Re del en Bontrere. FC Den Haag: Thie.. Wljngaarde. Korevaar, Mansveld en de Caluwe.. De Zoete Augustsson (Van Vliet) en Advocaat.. Bregman Berg en Fu&lset (Van Eeden). MAASTRICHT „Ik heb genoten van het spel". Niet MVV-trainer George Knobel, maar zijn FC Den Haagcollega Evert Theunissen verstoutte het zoveel vreugde in zijn commentaar te verwerken. Hij was er teveel voetbalsupporter om het voor zich te houden. Behalve het afsteken van een loftrompet over MVV viel er wei nig gunstigs te melden. FC Den Haag was in Maastricht, ondanks een snelle ope ningstreffer van Bregman, op een kinder lijke manier de boot in gegaan. Met de cijfers van 41 kwam een einde aan een onverwachte lijdensweg van de Hage naars. Trainer George Knobel van MVV beleefde een van de mooiste dagen uit zijn carrière. „Wij l.cbben - vandaag bewezen wat we waard zijn", legde de Maastrichtenaar uit. En inderdaad. MVV heeft in de vaak boeiende wedstrijd tegen FC Den Haag het beste van het spel gehad. Het drong zeer sterk op, vanaf het eerste fluitsignaal. Zelfs het feit, dat FC Den Haag al na veertig seconden de score kon openen verontrustte de Limburgse ploeg nauwelijks. Een halve minuut kwam die mentaliteit in de score ook tot uitdrukking. Willy ert Teunissen: „Ik heb genoten maar niet van FC Den Haag" Geen stad ter wereld zal van zaterdag 26 augus tus af de media zozeer doen beieren als de hoofdstad van dat Beieren, München. Die dag beginnen de Olympische Spelen. In het koor van stemmen zal die van ons blad geen ondertoon voeren. Met als achtergrond sound het bedrijf van vier beredderende sport redacteuren zal het afgebeelde trio het leidende thema ten gehore brengen met als toonaangever Herman van Bergem (zittend) en als duetteren- de solisten Hans de Bruyn (rechts) en Ton van Dalen (links). Met München als podium zullen zij voor de le zer uitvoeren het trio voor telex, typewriter en telefoon. Zij hopen de snelheid waarmede te land, te water en ln de lucht de records geves tigd zullen worden ruimschoots te overtreffen met de snelheid van het licht der moderne com municatiemiddelen. Bij het schijnsel van de Olympische fakkel zul len zij de belevenissen van München rapporte ren, analijseren, commentariëren, redigeren en illumineren in een niet aflatende stroom, die „Die Moldau" van smetana wellicht op een slootje zal doen gelijken. Vandaag zetten zij in voor een coloratuur van •nkele weken. De eerste bladzijden van de par tituur vindt u vandaag op de achterpagina.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 13