Nieuw plan voor Hoogmade 250 woningen „Pippeloentje in gebouw Kwiek geopend Hans van Wijk uit bestuur St. Beinardus Ruim aanbod op de veiling EMM Aanleg brug over Drecht is vertraagd Nog dit jaar start bouw van vuilover- laadstation Weer ongeluk op J. v. Beierenweg OOK Wat u moet weten LEIDSE COURANT DINSDAG 15 AUGUSTUS 1972 Schoolstraat werd sluipweg VOORSCHOTEN De Voor- schotense commissie voor strafverordeningen, het ver keer en vervoer komt mor genavond (woensdag) bijeen tijdens een openbare verga dering in de raadzaal. Een van de agendapunten is het instellen van een voorrangs regeling in de Schoolstraat. De aanleiding tot dit besluit vormt het feit, aldus b. en w., dat in de praktijk geble ken is, dat steeds meer auto mobilisten uit de richting Leidschendam ter hoogte van het begin van de School straat rechtsaf deze straat inrijden, waardoor zij de verkeerslichten op het kruis punt in de letterlijke zin links laten liggen. Bij het kruispunt in de Schoolstraat ontstaan dan menigmaal ge vaarlijke verkeerssituaties (bijna-botsingen) met het verkeer uit de richting Was senaar e.d., mede door het ter plaatse slechte zicht in verband met de parkeer plaats. Voorgesteld wordt het verkeer uit de richting Was senaar e.d. voorrang te ver lenen op het zgn. „sluipver- keer." NIEUWVEEN Burgemeester Arens van Nieuwveen heeft gis termiddag de nieuwe openbare kleuterschool „Pippeloentje" in gebouw Kwiek geopend. Hij deed dit door een touwtje door te knippen waardoor een groot aantal balonnen de lucht ingin gen. Voor een forum van toeterende en flesjes prik drinkende kleuters feliciteerde hij daarna hoofd leidster mej. Spendel. Inspectri- ce mej. Samplenius wees erop dat deze eerste openbare kleu terklas qua accommodaties nog niet voldoet aan de voor dit on derwijs gestelde eisen. Zij hoop te dat een eigen gebouw metter tijd voor het kleuterklasje is weggelegd. Pastoor Vesters zei onder neer: „Het getuigt van democratie om gezamenlijk en met gezonde inspraak samen te werken". Mevr. W. Pijnman bood een grote Pippeloentje-beer aan voor de kinderen. Hoofdleidster Spendel kreeg tenslotte ook nog HAZERSWOUDE Joh. („Hans") van Wijk legt donder dag tijdens de jaarvergadering van de voetbalvereniging St. Bernardus zijn bestuursfunctie neer. En hij zal dat pertinent met enige weemoed doen, want de kwart eeuw dat de club nu bestaat, maakte hij van de lei ding deel uit. „Ik heb nu die leeftijd bereikt, dat ik zeg: ik maak ruimte voor een jongere," is zijn mening. Hans van Wijk behoorde tot een van de oprichters van de voet balclub aan de Riindijk, in de junidagen van 1947. De van het eiland Overflakkee afkomstige voetbalminnaar werd (natuur lijk) prompt in het bestuur op genomen; in de archieven staat hij vermeld als ..commissaris." In 1952 werd Van Wiik penning meester een functie waarin hij enorm veel vrije tijd legde tot twee iaar terug, toen hij be sloot om het beheer over 's ver- enigingsgelden aan anderen af te staan. Sindsdien is hij overigens nog in de running gebleven als Bruggen over de Zijde mogen nu gebouwd worden BOSKOOP De vaste oeverver bindingen aan de Zijde kunnen in het kader van het sierteelt plan nu gerealiseerd worden. Wel is men nog aan het overleg gen hoe de in het trottoir lig gende kabels en leidingen be schermd moeten worden. In overleg hebben de gemeentebe drijven, de dienst Gemeentewer ken, architectraadslid T. Bic. en wethouder P. van den Looi, een mogelijkheid gevonden voor een speciale constructie van die oeververbindingen weke ge maakt worden voor het zwaar dere vrachtvervoer. Een en an der aan de hand van berekenin gen gemaokt door de heer de 'laan van de dienst gemeenle ft^ erken. firma G. van Veen in tuin- bouwbenodigdheden Zijde 71 heeft voo:ui:lopend op de be sprekingen al een begin ge maakt met de bouw v.:n een vas e brug Een en ander vo- ge. s de s. cc.ale cons. :u.\.e van de gemeente. De vaste oever verbindingen die gemaakt wor den voor lichtere vrachtw. gens en personenauto's geven geen problemen. „gewoon bestuurslid" en voerde onder meer het beheer over d«? sporttoto en over het materiaal. ,Ik treed af als bestuurslid", zo zei hij enige tijd geleden, „maar ik biijf natuurlijk de snorttoto doen en de zorg hou den over ballen en ander voet balmateriaal." En dat laatste betekent dus, dat deze AOW-er net zoals tot nu toe nog wel eens op het sportcomplex te vin den zal zijn, om er een of ander karweitje te doen. „Dit soort mensen is van onschatbare waarde voor een vereniging," werd tijdens de op 3 juni j.l. ge houden receptie, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van St. Bernardus, meerdere malen door receptlegangers gezegd. „Hans", toen onderscheiden door LVB en NKS en door St. Bernardus-voorzitter Jacques Straver tot „erelid" benoemd, liet het allemaal over zich heen gaan, want: „Ik houd er niet van, om in de hoogte te worden ges'oken, weet je." Hij zal er donderdagavond overigens nog één keer aan moeten geloven... Overigens: aan de inzet, zoals deze (nu) Groenendiiker de af gelopen 25 jaar heeft gedemon streerd, kan menig soortman, binnen en buiten de liinen, een voorbee'd nemen. Want van „dat slappe gedoens" houdt hij niet. Vijftiende Riinstreek- wandeltocht Z^FTFFWOUDE Op 26 en 27 augustus start de 15e Ri'nstreek wandeltocht vanaf het Parochiehuis "De Dre Ecnd'es". Hore Rijndijk 72, Zocterwoude-Rijndiik, ingang Meerhure. Op beide dagen vertrekken de wandelaars vanaf 10.00 uur. Bij het volbrengen van de tocht ontvangt men een spe ciaal ontworpen zilveren me de i'le. Groenen van tenmin ste 12 personen ontvangen bovendien een groepsprijs. De organisatie is in handen van het bestuur van de Wan delkring I eiden e.o. van de Koninklüke Nederlandse Bond voor I ichame'i'ke Op- voedirg. I^schrlifadresser: W van der Poe!, Irislaan 1717. Oegs'reest: C.van T e- testei'n. Cos terstra at 11e. leiden, J.van 't Slot, C!u- siusweg 26, Noordwijk en bij de start. vele bloemstukjes en een enve loppe met inhoud voor de aan schaf van speelmateriaal. Voorhout trekt 10 mille uit voor bomen VOORHOUT In de Voorhoutse raad zal donderdag een voorstel van B. en W. worden behandeld om een krediet van 10 mille be schikbaar te stellen voor de aankoop van bomen. Deze zul len worden geplant in het re creatiegebied bij de sportvel den. De 10.000 denkt de gemeente te rug te krijgen uit de verkoop van graszoden die gewonnen worden van gemeentegrond in de Elsgeesterpolder. Aan de orde komt donderdagavond ook een voorstel om 2200 gulden be schikbaar te stellen voor het aanbrengen van een nieuwe verwarmingsketel in de ambts woning van de burgemeester en een voorbereidingsbesluit voor '4 Overbos. BOLLENSTREEK —Nog dit na jaar gaat de bouw van een vuil- overlaadstation in Noordwijker hout van start. Vanaf dit sta tion, dat volgend najaar gereed moet zijn, zal in de toekomst al het vuil van de Bollenstreek worden afgevoerd. De bouwkosten van vuiloverlaad- stations worden geraamd op ƒ1.767.000,-. Do provincie draagt in een gedeelte van de kosten bij De rest moet worden opge bracht door Hillegom, Katwijk, Noordwijk, Noordwijkerhout, Valkenburg, insse, Rijnsburg en Voorhout. Dit zijn de gemeenten die participeren in het vuilaf- voerbedrijf „Duin- en Bollen streek". Tijdens een gisteren op het Katwijkae gemeentehuis ge houden vergadering van de raad van beheer van het vuilaf- voerbedrijf is de heeT H. Philip- sen uit Voorhout benoemd tot directeur do heer G. Ridder uit Katwijk tot secretaris, de heer R. v. d. Eij'kerl uit Katwijk tot administrateur en de heer T. Onderwater uir Katwijk tot kas sier. Ziekenomroep Alphen heeft 35 mille nodig ALPHEN De Ziekenomroep Al phen gaat met de feestdagen in december van start. De kosten (35 mille) hopen de initiatiefne mers van de omroep te dekken uit akties die aan het einde van deze maand in Alphen van start gaan. Men heeft de hulp ingeroepen van middelbare scholieren. Die gaan ballpoints verkopen voor 1,50. Ook de leerlingen van de hoog ste klassen van de basisscholen worden ingeschakeld. Zij gaan geld inzamelen met 'n prikpiank- aktie. De start van de aktie wordt 31 augustus gegeven door burgemeester Gallas. BODEGRAVEN De Bodegraafse Zwem- en Polo Club recipieerde gisteravond in Hotel Van Haaften ter gelegenheid van het kampioenschap en de promotie naar de eerste klasse KNZB. Onder degenen die het bestuur feliciteerden was onder anderen voorzitter A. de Bruijn van de ring Gouwe-Rijnstreek" (zie foto). Van zusterverenigingen kreeg BZ en PC 3 bekers en 10 poloballen. De oud-aanvoerder van het eerste team, de heer A. Jongeleen, bood namens het veteranenteam een kaas aan, die later bij opbod f 235,opbracht. ROELOFARENDSVEEN In de aanvoer op een bloemenveiling kan men de wisseling van de jaargetijden bemerken. Zo is de toename van de geplozen stuks, alsmede van de veelkleurige troschrysanten reeds weer een aanduiding voor de komende herfst, en te.cns dat de vakan tieperiodes weer beginnen af te lopen. Het ruime aanbod van vele ande re bloemensoorten is oorzaak dat men nu nog niet direkt op een bos chrysanten zit te wach ten, temeer daar er nog een vrij omvangrijke aanvoer van jaarrondchrysanten is. En als men voor 1.50 tot 1,70 een knappe bos jaarrond kan ko pen dan mag men met 0,90 tot 1,30 voor een bos gewone tros nog niet ontevreden zijn. Bij de geplozen stuks chrysanten treft men weer een rijke variatie in soorten en kle'irschakering aan. Met een honorering van 22 tot 45 ct. per stuk voor de meer ge wone soorten kan van een rede lijke beloning gesproken wor den. Het aanbod van anjers is vrij groot te noemen. De kwali teit is nu sterk uiteenlopend met daarbij zeer wisselvallige prij zen. Bij veel partijen anjers is merkbaar dat deze onlangs "de hitte van de dag" niet goed heb ben doorstaan. Het toenemend aanbod van z.g. jong gewas, welke kwalitatief van aanmer kelijk beter gehalte zijn, ver kreeg over het algemeeen een redelijke prijs. Voor de paars getinte Charmeur liep de dag prijs uiteen van 34 tot 46 ct. per stuk. Minder omvangrijk is het aanbod van rozen, met ook hier nogal wat partijen die niet ge heel smetteloos zijn. Gelukkig is er nog een groot percentage van zeer goede kwaliteit het welk uiteraard in de prijs tot uitdrukking komt. Nog niet om vangrijk is het aanbod van Ger- bera's, Lelies, Heliconia Aga- panthus etc., dit in tegenstelling van Irissen en Fresia loopt de kwaliteit nogal uiteen, terwijl Irissen de dagprijzen nogal ver schillen. Over het algemeen werd een redelijke honorering verkregen evenals voor Gladio len en Colvilleis. Beste Liatris en Ornithogallum werden vrij goed betaald, terwijl ook een bos Asters en Dahlia's vlot wer den verkocht. De aanvoer van Montbretia neemt toe, en is goed geprijsd evenals de prima kwaliteit aangeboden Alstroeme- Aandachtig luisteren naar de uiteenzetting over het nieuwe ontwerp-bestemmingsplan VOORHOUT Binnen een tijdsbestek van 3 weken had gisteren om streeks half zes voor de zesde maai een ongeval plaats op de Jac. van Bcicrenv/eg. Dpze keer was het slachtoffer het 15-jarige meisje J. B. uit Voor hout. Ter hoogte van de fa. Colijn stak zij de weg over. Een auto, ik rreer.ee uit de richting Sassenhcim, kon hacr niet meer ontwij ken en schepte haar. Met een beenfractuur is zij opgenomen in het Academisch ziekenhuis in Leiden. TER AAR Voor de derde maal binnen negen dagen vond er op het kruispunt Oostkanaal- weg/Kerkweg gistermiddag rond kwart over twaalf een aan rijding plaats. Een Opel Kadett komende uit de richting Alphen die bestuurd werd door C. v. H. (26) uit Gouda naderde de krui sing. Hij verkeerde in de veronderstel ling, dat hij op een voorrangs- weg reed De NAL-bus, die be stuurd werd door D.D. (70) uit Nieuwveen reed in de richting van de Aardamsebrug. De Weer ongeval op kruispunt Oostkanaalweg chauffeur was attent op het ver keer van rechts. Hij zag v. H. te laat, die hem geen voorrang verleende. De auto van v. H. kwam frontaal met het linker voorwiel van de bus in aanra king. Alleen aanzienlijke blik schade was het gevolg. De Ka dett moest worden weggesleept Half september kermis Hoogmade HOOGMADE De jaarlijkse ker mis in Hoogmade wordt dit jaar gehouden op 15 en 16 septem ber. Dit in combinatie met de officiële opening van het nieuwe scholencomplex. HOOGMADE —Het ontwerp-be- stemmmgsplzn voor Hoogmade is gisteravond in café Van der Ploeg voorgelegd aan de inwo ners van Iloogmade. Veel be trokkenen en belangstellenden waren naar de hoorzitting geko men en discussieerden na de toelichtingen met het gemeente bestuur en de ontwerpers van 't ontwerp-bestemmingsplan, de heer Post van het stedebouw kundig bureau Kuiper-de Ranitz en gemoentearchitect De Fey. Het nieuwe ontwerp-bestemmings plan, dat na hel doorlopen van de procedures gerealiseerd zal worden achter Van der Ploeg omvat in totaal 10 ha. 6 ha daar/an is beschikbaar voor woningbouw, terwijl de reste rende 4 ha. bestemd zijn voor wegen, waterpartijen en groen- beplantingen. Volgens de kost prijsberekening zal het plan geëxploiteerd kunnen worden voor ƒ4,5 miljoen grondwer- vingskosten, aanleg van straten en rioleringen, verlichting enz., kosten, w«lke lat«r weer terug komen via de eigenaren van de woning in het plangebied. Volgens het nieuwe ontwerp-plan kunnen er 250 woningen ge bouwd worden, verdeeld in wo ningwet- pramie- en vrije sec torwoningen. Er is ook de nodi ge woonruimte gepland voor be jaarden in d»- vorm van kleine woningen in combinatie met een verzorgingshuis. Er is ook ruim te vrij gehouden voor een speel weide en voor verplaatsing van enkele kleine bedrijven. Op de hoorzitting werd in meerde re toonaarden ook kritiek gele verd op de situatie in de Kerk straat. De sanering van de Kerkstraat 's nu van de baan en liet gevaar door het verkeer wordt steeds proter. Vooral bij de vernieuwde provinciale weg is het een onhoudbare toestand aan het worden, zo werd er gewezen. Vijfkamp in Columbiabad VOORHOUT In het Columbia- bad in Voorhout heeft zondag middag de finale plaats van de zwemvijfkamp tussen verenigin gen uit Sassenheim, Hillegom, Koudekerk, Katwijk en Voor hout. De strijd om de eerste plaats gaat vooral tussen de HZV en Katwijk, die 0,2 punt voorstaat. De derde plaats is stevig in handen van De Columbiaan. De strijd om de vierde en vijfde plaats zal gaan tussen Koude- j kerk en Sassenheim. De toe gang tot de wedstrijd is gratis. Voorhoutse zaak nu ook in Noord wij ker hout VOORHOUT/NOORDWIJKER- HOUT De gebr.Van Gerven openen hedenavond een nieuw filiaal aan de 's-Gravendamse- weg in Noordwijkerhout. De nieuwe zaak is gevestigd in het voormalige kruideniersbe- drijf van de heer Van Schooten. Men gaat zich voornamelijk toe leggen op woninginrichting. Voorlopig zal de zaak alleen 's middags geopend zijn. Vrijdag avond is er koopavond en zater dag is de zaak de hele dag open. r ALPHEN Uft het kaas pakhuis van de firma Van Dam in de Hoorn zijn gister nacht 25 kazen ontvreemd. De inbrekers kwamen binnen via een. achterruit. 9 ALPHEN Bij een ongeluk gisteren op de Steekterweg is de 15-jarige F. van Zijl ge wond aan hoofd en buik. Hij stak onverwachts de weg over Een auto, bestuurd door de heer L. v. W., kon hem niet ontwijken. Een me de inzittende, mevr. Van W., sloeg met het hoofd tegen het dashboard. HAZERSWOUDE Don derdagavond hervat de Ha- zerswoudse zangvereniging Zang en Vriendschap de re- Detities in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw onder lei ding van Peter Bontje. Zang groep De Kameleon start haar activiteiten dinsdag avond 15 aug. in de zaal van Koudekerks hotel Van Eg. mond. LANGERAAR Gymnas tiekvereniging Advendo start deze week weer met haar lessen. Het volleybal gaat pas in september van start. 9 LEIMUIDEN - Gister avond hebben de brand weer en de EHBO van Lei- muiden geoefend. Om onge veer half aoht kwam er een melding binnen van een ern stig ongeval bij de opslag plaats van Vianen. Binnen i nkele minut n waren brand weer en EHBO ter plaatse. Enkele „gewonden" werden vakkundig behandeld en al les ging in een vrij bthoor- Mjk tempo. LEIMUIDEN - Donderdag speelt Kickers '69 een uitwed strijd tegen Woubrugge. De wedstrijd begint om 18.30 uur. NOORDWIJK - Donderdag avond wordt er in de Northgohal een zaalvoetbal wedstrijd gesp ld tussen de Marktsboys en de Snack boys, dat versterkt is m-t enige internationaal bekende voetballers. De toegang is gratis. In het marktteam spelen mee H. Hagen, Sj. Stikkelorum, Sj. Baard, C Muld:r, J. Zaal. J. Hoog- wegt, K. Kellevink en B. Po lak; aanvang 7.30 uur. Dondc dag laatste str andloop DIO van NOORDWIJK De Noordwijkse volleybalvereniging DIO organi seert donderdag In samenwer king met de Evencmentencom- missie de laatste zomeravond- prestatietocht van het seizoen. De start is bij de politiepost op het strand; aanvang 19.00 uur. Iedere deelnemer ontvangt een fraaie herinneringsmedaille. Men kan overigens starten op 2 afstanden: op de vier of op de acht kilometer. Voor de wedstrijdlopers, die dit seizoen hebben deelgenomen is van belang te weten dat om on geveer kwart voor acht de be kers aan de winnaars van de vier en acht kilometer uitge reikt zullen worden door de voorzitter van de Noordwijkse Evenementencommissie de heer P. H. van den Haak. Deze zal tevens de beker aan de beste vrouwelijke deelnemer uitrei ken. LEIMUIDEN De aanleg van de nieuwe brug over de Drecht gaat langer dureq dan gepland. De oorzaak hiervan is dat de le vertijd van de staalconstructie voor deze brug langer is dan verwacht. Het schijnt echter ook te zijn dat de staalconstruc tie te laat besteld Is. Donderdag heeft Provinciale Waterstaat een gesprek met de fabrikant, Hollandia In Krimpen aan den IJssel. De middenstand ter plaatse vindt het helemaal niet zo leuk dat de vernieuwde verbinding tussen Lei muiden en Rijnsaterwoude zo lang op zich laat wachten. Men heeft er groot financieel nadeel van. De ouders die kin deren hebben op de basisschool St. Jan zitten er echter niei mee, want bij het openen vat de brug zal ook de verbredt Willem v. d. elVdenweg in eet sne weg veranderen en een ge vaar opleveren voor de kinde ren. Dat zal overigens niet lanj duren, want naar men verwacht wordt al volgende maand mti de bouw van de nieuwe St. Jan school begonnen.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4